Temiz Magazin
26 Nisan 2018

24 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Babamın sesini çok özledim

Gündem
19 Haziran 2017
Babamın sesini çok özledim

Türk Tiyatrosu'nun usta isimlerinden Süheyl Uygur, Babalar Günü'nde M1 Konya Alışveriş Merkezi'nde sevenleriyle buluştu. Banu Noyan organizasyonuyla yapılan etkinlikle Süheyl Uygur Konyalılar tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Usta sanatçı, uzun yıllar ekranlarda büyük ilgi gören şahane yarışmalarını, bu kez M1 Konya AVM, misafirleriyle birlikte gerçekleştirdi. Yarışmalarda misafirlere sürpriz hediyeler dağıtıldı. Hem eğlenip hem kazanan M1 Konya misafirleri, unutulmaz bir Babalar Günü yaşadı. Katılımın yoğun olduğu etkinlikte babalar yarıştı. Oldukça eğlenceli geçen yarışmalar kazanan 3 yarışmacıya bisiklet hediye edildi. Ayrıca çocuklar da babaları için yarışıp, babalarına gömlek kazandırdı. 

AVM'DE BİSİKLETLE TUR ATTILAR

Bisikletlerini M1 Konya AVM Müdürü Tamer Yılmaz'ın elinden alan babalar bisikletleriyle AVM içinde tur attı.

2013'te yaşama veda eden babası usta sanatçı Nejat Uygur'u çok özlediğini söyleyen Süheyl Uygur, "Babamın en çok sesini özlüyorum. Gülüşünü, mimiklerini çok özlüyorum" diye konuştu. Babasıyla ilgili anılarını da anlatan sanatçı, "Yıllar önce tiyatroda arkada babamı izliyorum. Perde açıldığında önce oyuncu arkadaşlar çıkacak, 5 dakika sonra da babam çıkacaktı. Ancak o gün "Ben önce çıkaracağım. Ne yapacağım görün, izleyin" dedi. Merakla bekledim. Perdenin önüne çıktı ve hiçbir mimik yapmadan, hiç konuşmadan durdu. Ve seyirci dakikalarca güldü. Hala o seyirci nasıl öyle güldü anlamış değilim" dedi. 

EVİMİZ LUNAPARK GİBİDİR

3 kız çocuğu olan Süheyl Uygur, "Ben çok eğlenceli bir babayım ama babam gibi değilim. O dönemin babaları daha otoriterdi. Bizim evde otorite eşim Burçin'dir. Eve girdiğim zaman ev lunapark gibi olur. Çocuklarım acıktıklarında annelerine değil, bana söylerler. İyi babayımdır, güzel babayımdır."

OYUNCULUK KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİL

Uygur, manken ve şarkıcıların oyunculuk yapmasının eleşitrilmesiyle ilgili bir soruya "Oyunculuk kimsenin tekelinde değil" diye yanıt verdi. 

DİZİDE OYNAMAYI DÜŞÜNMÜYORUM

Uzun yıllardır ekranlarıdan uzak olan sanatçı, "Dizide oynamayı hiç düşünmüyorum. Dizi de izlemiyorum. Çünkü bana daral geliyor. Geçmişte bir iki sit-com yaptık ama bizim kartvizitimizde tiyatrocu yazıyor. Diziler, eğlence programları, sinema mesleğimizin parçası ama bizim için önce tiyatro" açıklamasında bulundu. 

KIVANÇ VE BEREN ÇOK İYİ OYUNCU 

Uygur, "Şu anda ekranlarda yer alan oyuncular arasında kimi tiyatro sahnesinde görmek istersiniz" sorusuna, "Televizyonda bugün varsınız, yarın yoksunuz. Tiyatro öyle değil. Bu işi gerçekten severek isteyerek yapan herkese tiyatroyu tavsiye ederim. Kıvanç Tatlıtuğ ve Beren Saat çok iyi oyuncu. Tiyatroda olabilirler. Oyunculuk için asıl arena sahnedir. Tiyatrodan geçmeleri lazım" cevabını verdi. 

EKRANI ZİRVEDE BIRAKTIK

Behzat Uygur'la birlikte yaptıkları Şahane Pazar isimli programla bir döneme damga vuran Süheyl Uygur, "Son birkaç senedir Behzat'la birlikte televizyonlarda program yapma hevesimiz yok. Eğer Şahane Pazar yapılacaksa iyi bir prodüksiyonla yapılmalı.  Deneyenler oldu ama Şahane Pazar'ın yerini tutmadı. Biz zirvede bıraktık" açıklamasında bulundu.

 

 

Etiketler: 
Süheyl Uygur
Banu Noyan
Nejat Uygur
Babalar Günü