Temiz Magazin
19 Haziran 2018

24 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Hakan Akkaya'dan Çağla Şikel, Özge Ulusoy, Barron Hilton ile New York zaferi

Gündem
12 Eylül 2017
Hakan Akkaya'dan Çağla Şikel, Özge Ulusoy, Barron Hilton ile New York zaferi

Hakan Akkaya “Dünyanın en önemli moda organizasyonu olan New York Fashion Week’de 2.nci kez dünya devleriyle aynı podyumda yerini alarak, milli gururumuz olarak göğsümüzü kabarttı.

Dünya’da takip edilen bir Türk modacısının varlığını ikinci kez işaret eden, Hakan Akkaya’nın New York Fashion Week‘de eşitlik temasından ilham aldığı “We’re one and the same” (Hepimiz biriz ve aynıyız) ismini verdiği defilesinde ünlü top modeller; Çağla Şikel, Özge Ulusoy’un yanı sıra 40 yabancı ünlü top model podyuma çıktı.

Paris Hilton’un kardeşi Barron Hilton'un da erkek baş manken olarak defilede yürümesi defilenin en önemli sürprizi oldu.

Ünlü modacı 2018 İlkbahar-Yaz koleksiyonunda; siyah ve beyaz renkler tercih ederken, yüzde 100 Türk kumaşı kullandı.

İkinci kez Dünya Devleriyle aynı podyumu paylaşan Akkaya; Oscar De La Renta, Ralph Lauren, Marchesa, Franches Valentine, Ugg, Frame, Toms, Uniqlo, Nancy Gonzales, Mark Cross, Mashbur gibi dünyaca ünlü markalarının ajansıyla anlaşarak bir Türk Modacı olarak iddiasını ortaya koydu.

T.C. Ekonomi Bakanlığı, TİM ve İTHİB desteğiyle 11 Eylül 2017 New York Fashion Week'te ikinci kez görkemli dev bir şova imza atarak New York Fashion Week’in en çok konuşulan modacılarından biri oldu. Defileye ilginin yoğun olması nedeniyle tüm davetiyeler defileye 5 gün kala tükendi.

Defilenin sonunda podyuma çıkan ünlü modacı Hakan Akkaya’nın yabancı basının ilgisini selfie çekerek ölümsüzleştirmesi; “Dünya Modasının cool çocuğunun zafer pozu” olarak yorumlandı.

 

 

Etiketler: 
Hakan Akkaya
Çağla Şikel
Özge Ulusoy
Barron Hilton
New York Fashion Week