Reklam
Temiz Magazin
28 Eylül 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Bergüzar Korel’in, Sezen Aksu şarkılarını seslendirdiği albümü çıktı!

Gündem
13 Nisan 2016

Ustalaşmak Bir Yaşam Tarzı” olmalıdır diyen ünlü müzik adamı “Hayallerimin ilk ürünü” dediği albümüne Bergüzar Korel’i konuk etti. Aykut Gürel’e kendisini emanet eden Bergüzar Korel, 70’ lerden günümüze kadar gelen seçkin 12 Sezen Aksu şarkısını yorumlarken vokalist olarak da ne kadar güçlü olduğunu vurguluyor.

Bu albümde Bergüzar Korel’in ahenkli, rahat, genişlik duygusu veren sesi ve sesinin rengi ile bütünleşen melodiler sizlere bambaşka hisler uyandıracak.

Bergüzar Korel albümle ilgili;

Şarkı söylemeyi hep çok sevdiğini dile getiren Bergüzar Korel, “Şarkı söylemeyi hep hayal ettim ama hiçbir zaman albüm yapmaya cesaret edemezdim. Aykut Gürel bana hayalini anlattığında, ben de bu hayalin bir parçası olarak kendi hayalimin peşinden gittim.

En büyük endişem ise; Sezen Aksu’nun sesinden dinlemeye alıştığımız, onun yorumuyla benimsediğimiz şarkıları başka bir tarzla yorumlamak oldu. Harika müzisyenler ile özenle seçilmiş 12 harika Sezen Aksu şarkısı için stüdyoya girdiğimde çok heyecanlıydım. Şarkıların ruhu, dokusu o kadar güzel ki nasıl hissediyorsam, içimden nasıl geliyorsa öyle yorumlamaya çalıştım. Umarım dinleyenlerde de güzel bir tat bırakır” diye konuştu.

 

 

ALBÜMDE YER ALAN ÖLÜMSÜZ 12 SEZEN AKSU ŞARKISI

 1. KAYBOLAN YILLAR

 2. GÜLLERIM SOLDU

 3. ALDATILDIK

 4. EL GİBİ

 5. BÜKLÜM BÜKLÜM

 6. İZMİR’İN KIZLARI

 7. KÜÇÜĞÜM

 8. KAÇ YIL GEÇTİ

 9. ŞARKI SÖYLEMEK LAZIM

10. KAÇIN KURASI

11. SENİ GİDİ VURDUMDUYMAZ

12. HAYAT SANA TEŞEKKÜR EDERİM

 

 

Etiketler: 
Bergüzar Korel

Facebook Google plus Instagram Twitter