Reklam
Temiz Magazin
30 Eylül 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Online eğitim başladı... Ünlüler de derse girdi

Gündem
25 Mart 2020
Online eğitim başladı... Ünlüler de derse girdi

Coronavirüs önlemleri kapsamında evler okula döndü. TRT-eba TV ile Eğitim Bilişim Ağı (eba) üzerinden yapılan "uzaktan eğitim" önceki gün ilk dersle başladı.

Ünlü isimler de çocuklarıyla birlikte ekran başında dersleri takip etti ve uzaktan eğitimle ilgili düşüncelerini paylaştı.

Farklı bir deneyim 

Çağla Şikel, “Hem çocuklarım hem benim için çok farklı bir deneyim oldu. Bu zor süreçte eğitimlerine devam edebilmeleri yüzümüzü güldürdü. Çocuklar hem öğretmenleri hem de arkadaşlarıyla buluştukları için çok mutlular” diye konuştu.

Söylenen saatte bilgisayar başındayız 

Işın Karaca, “Ben de her anne ve baba gibi Mia’nın eğitimiyle yakından ilgileniyorum. Mia ile beraber söylenen saatte bilgisayar başındayız. Bir anne olarak derslerini ne olursa olsun kontrol edip takip ediyorum” dedi.

Eğitime devam

Özlem Yıldız uzaktan eğitimle birlikte oğlu Demir’in yeniden ders çalışmaya başladığını söyledi. Ünlü sunucu oğlunu ders çalıştırırken kendisinin de öğrencilik yıllarına döndüğünü sözlerine ekledi.

Ders saatlerine göre organize oluyoruz 

Ceyda Düvenci, “Evde eğitim başladığından beri ders saatlerine göre organize oluyoruz. Ali’nin öğle uykusu zamanında Melisa’nın dersi başlamış oluyor. Saat 13.00-15.30 arası Melisa evde eğitim dersini alıyor. Ardından fizyoterapi seansı yapıyor” diye konuştu.

Hem öğretmeni hem sınıf arkadaşı 

Mustafa Ceceli, uzaktan eğitime başlayan oğlu Arın’ın ilk gününden fotoğrafını “Ders zili çaldı” notuyla paylaştı. Ünlü şarkıcı, “Biz online eğitimi üç yerden takip ediyoruz; Milli Eğitim Bakanlığı’nın eba televizyonundan, okul sayfamızdan ve Morpa Kampüs’ten. Arın her gün saat 9’da derslere başlıyor, 16.00’da bitiriyor. Ara sıra teneffüsler de veriyoruz. Arın’ın hem öğretmeni hem de sınıf arkadaşıyım” dedi.

Karışık duygular 

Esra Eron, “Kızım Alya, biraz karışık duygular içinde. Arkadaşlarını özlemiş ama evde öğlen yemek yemek daha zevkliymiş” diye konuştu.

Oğlunu paylaştı 

Simge Tertemiz, oğlu Kayra’nın ders dinlerken çektiği karesini Instagram’ında paylaştı.

Bizimki de başladı 

Ferman Akgül, oğlu Axel’in fotoğrafını sosyal medya hesabına “Bizimki de online derse başladı” notuyla yükledi.

 

 

Kaynak: 
Hürriyet
Etiketler: 
Corona Virüs
Uzaktan Eğitim
Ferman Akgül
Çağla Şikel
Özlem Yıldız
Işın Karaca
Mustafa Ceceli
Simge Tertemiz

Facebook Google plus Instagram Twitter