Reklam
Temiz Magazin
23 Ekim 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Temiz Magazin özel haber! "Bayan Bağdat" Ayla Çelik doğum tarihini nereden ve neden sildirdi!

Özel Haber
17 Ağustos 2016
Temiz Magazin özel haber! "Bayan Bağdat" Ayla Çelik doğum tarihini nereden ve neden sildirdi!

Demet Akalın'ın "Türkan"ından İrem Derici'nin "Dantel"ine, Gökhan Tepe'den Serdar Ortaç'a, Sibel Can'dan Gülben Ergen'e, Ebru Gündeş'e kadar pek çok sevdiğimiz şarkının sözü ve müziği O'na aitti.

Ama müzikseverler Ayla Çelik'i,  2016 yılında çıkardığı "Ben" albümüyle tanıdı. "Bağdat" şarkısı, hepimizin diline marş oldu, hemen hemen tüm sanatçılar sahne repertuarlarına "Bağdat"ı aldı, hatta Ayla Çelik, Bağdat şarkısında yakın arkadaşı Beyazıt Öztürk'le düet bile yaptı. 

Çelik'in meraklı hayranları ise, sevilen söz yazarı, besteci ve yorumcunun yaşını öğrenmek istediklerinde, hemen hemen herkesin yaptığı gibi "Google"a "Ayla Çelik" yazdılar. Google'ın verdiği bilgilerde, ekrana listelediği tüm sitelerde Ayla Çelik'in doğum tarihi "1989" olarak gözüküyordu. 

GOOGLE'DAN DOĞUM TARİHİ SİLDİRDİ!

Ayla Çelik'in gerek fiziki görünümü, gerek meslek hayatı, şarkıları ve projeleri ise 1989 doğum tarihiyle bağdaşmıyordu. Google'da 27 yaşında görünen Ayla Çelik, peki gerçek hayatta kaç yaşında?

Google gibi hizmet veren pek çok site için, "sosyal medya uzmanları" bu tip çalışma yapabiliyorlar. Sosyal medya uzmanları ve arama sitelerine "astronomik" bir ücret ödediğinizde, istemediğiniz haberler, fotoğraflar, videolar; istemediğiniz bilgiler, Google'ın arama tabanından ya tamamen sildiriliyor, ya da Ayla Çelik örneğinde olduğu gibi "değişikliğe" uğrayabiliyor. 

Şimdiye kadar sanat dünyası denilen "popüler kültürün" içindeki pek çok kişinin bu yönteme başvurduğu biliniyor. 

 

İŞTE AYLA ÇELİK'İN GERÇEK YAŞI:

"Bayan Bağdat" Ayla Çelik, tamı tamına 43 yaşında. Yani 1973 doğumlu. 

 

 

Etiketler: 
Ayla Çelik
Gökhan Tepe
Beyazıt Öztürk Google
Demet Akalın
Sibel Can
Ebru Gündeş
Serdar Ortaç
İrem Derici
Gülben Ergen

Facebook Google plus Instagram Twitter