Reklam
Temiz Magazin
27 Temmuz 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

DİKKAT! GÖZ TORBALARI TİROİD BELİRTİSİ OLABİLİR

Sağlık
25 Eylül 2018
DİKKAT! GÖZ TORBALARI TİROİD BELİRTİSİ OLABİLİR

Hashimato hastalığı veya tiroid nodülü varlığından özellikle alt göz kapağı etkileniyor.

Göz altlarındaki koyu halkalar ve torbalanmalar, 30'lu yaşlarla birlikte belirmeye başlayan kaz ayağı çizgileri ve göz kapağındaki sarkmalar yüzde yorgun bir ifadeye neden oluyor. Bu sorunlarla vedalaşmak isteyenler ise son dönemlerde botoks, somon DNA, highlight gibi uygulamalara ve estetik operasyonlara yoğun ilgi gösteriyor.

"Günümüzde birçok kişi yaştan bağımsız olarak gözlerinin yorgun görünümünden şikayetçi" diyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak, göz çevresi gençleştirmede tedavi şekli ve sonuçlarını etkileyen önemli noktalar hakkında bilgi verdi.

20'li yaşlardan 70 yaşlarına dek değişik yaş gruplarının benzer sorunla karşı karşıya kaldığını ancak çözüm önerilerinin yaşa ve soruna bağlı olarak değişiklik gösterdiğini belirten Mamak, "Genç ve orta yaşlarda göz altlarında meydana gelen koyu halkalar ve torbalanma sorununda ülkemizde çok sık görülen tiroid hastalığının sorgulanması çok büyük önem taşır. Hashimato hastalığı veya tiroid nodülü varlığında özellikle alt göz kapağı etkilenmektedir" diyor. Bu durumun varlığının tedavi şeklini ve sonuçlarını da etkilediğini söylüyor.

Etiketler: 
Aysun Bölükbaşı Mamak
Göz altı torbası

Facebook Google plus Instagram Twitter