Reklam
Temiz Magazin
06 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Son zamanlarda çok duyduğunuz ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ! Dr. Nihat Dik yazdı!

Sağlık
16 Ocak 2016

10 Dakikada 10 Yaş Gençleşmek İstemez misiniz?

Estetik operasyonlar artık ayaküstü yapılacak kadar kolaylaştı. Artık yüz gerdirmek için bıçak altına yatmak gerekmiyor. Örümcek ağı estetiği ile ağrısız, acısız 10 dakika da 10 yaş gençleşmeniz mümkün.

Cilt sarkmaları, cildinize duruluk ve ışıltı katmak için başvurabileceğiniz ağrısız ve acısız en kolay yöntemlerden biri olan örümcek ağı estetiği ile başlamak istedim Temiz Magazin'deki ilk yazıma... 

Örümcek ağı estetiği nasıl bir estetik yöntemdir?

Örümcek ağı estetiği, PDO thread lift iplikleri diye bilinen ameliyat ipliklerinin cilt altına yerleştirmesi tekniğidir.  Bu işlemde elastikiyeti kaybolmuş bölgeleri tekrardan eski pozisyonuna getirmek için alerji yapmayan PDO ameliyat iplikleri kullanılır.

Cilt altına kafesleme şekilde iplikler yerleştirilir ve yüzünüzün sarkmasına karşı koyan iplikler yüzün alt kısmında eriyerek, cildinizde gerginlik ve ışıltı sağlıyor.

Örümcek ağı estetiği kimlere uygulanır?

Bu işlem, çok yoğun sarkma ve oturmuş derin çizgilere sahip olmayan kişiler için idealdir. Hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilen örümcek ağı iple yüz germe işlemi genellikle 35 ila 60 yaş arası, daha genç ve dinamik görünmek isteyen ancak yüzünde çok ciddi elastikiyet kaybı yaşamadığından ciddi ve açık bir yüz gerdirme operasyonuna ihtiyaç duymayan hastalara uygulanmaktadır.

 

Örümcek ağı estetiği nasıl uygulanır?

Tırtıklı poliproplen veya intradermal iplerin, tünel tekniği ile derinin en üst yüzeyinin hemen altına girilip yerleştirilmesi şeklinde gerçekleşir. Ciltte ince uçlu iğneler yardımıyla çok ufak girişler oluşturulur ve ipler hafif zigzag hareketleriyle yerleştirilir. Bu sayede dokuya daha sıkı tutunmaları sağlanır. İple yüz asma işlemi lokal anestezi kullanılarak gerçekleştirilir ve işlem sonrasında yatılarak tedaviye veya iyileşme sürecine gerek yoktur.

 

Örümcek ağı estetiği kalıcı mıdır?

İşlemin yüzünüzdeki etkisi, yaş, kullanılan metot, uygulanan bölge, elastikiyet kaybı derecesi gibi birçok faktöre bağlıdır. Cildiniz zaman geçtikçe yaşlanmaya devam edecektir ve yaşlanma etkileri kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Çoğu hastada işlemin etkisi ortalama 2 ila 4 yıl kadar sürmektedir. İşlemin etkisini daha da uzatmak ve cildin yaşlanma sürecini yavaşlatmak için çeşitli ek yöntemler kullanılabilir.

Örümcek ağı estetiği ağrılı bir yöntem midir?

Uyuşturucu krem sürülerek uygulanan ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemi tamamen ağrısız ve acısızdır.

Dr. Nihat Dik'in hastalarından 2 kare... İşte Örümcek Ağı Estetiği farkı... 2 yüz arasındaki fark, gözle görülür derecede farklı! 

 

İşlem süresi ve sonrası

Ağrısız ve acısız, ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinden biri olan örümcek ağı estetiği ortalama 10 dakika sürer ve uygulama sonrasında kişiler günlük sosyal ve iş yaşamına rahatlıkla devam edebilirler. Uygulama sonrasında makyajınızı yapıp istediğiniz yere gidebilirisiniz.

Örümcek ağı estetiği uygulaması sonrasındaki etkiyi görme süreniz ortalama 4 haftayı bulacaktır. Kişinin metabolizma hızına bağlı olarak etkileri göreceğiniz bir yöntemdir.

Dr. Nihat Dik'in hastalarından yine bir kare... Örümcek Ağı Estetiği öncesi ve sonrası.

Değişim gerçekten çok büyük. Öncesi ve sonrası fotoğraflarını birbiriyle kıyasladığınızda, sonuç mükemmel.

Yine öncesi ve sonrası fotoğraflarından biri... 

4 hafta sonrasında yüzünüzde göreceğiniz duruluk ışıltı ve gerginlik ortalama 6 ay süre ile devam edecektir.

Yaşımız ilerledikçe cildimizin elastik yapısı bozularak bizi bazen olduğumuzdan da daha yaşlanmış gösterebiliyor.

 

Kaynak: //www.mayaestetik.com/hizmetler/cilt-tedavileri/ameliyatsiz-iple-yuz-asma-orumcek-agi-yontemi

 

Dr. Nihat Dik'in iletişim ve Sosyal Medya Adresleri:

www.mayaestetik.com

İnstgram: www.instagram.com/dr.nihatdik/

Twitter @DrNihatDik

Facebook: www.facebook.com/MayaEstetik/?fref=ts

 

Facebook Google plus Instagram Twitter