Reklam
Temiz Magazin
03 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Ünlülerin yeni güzellik sırrı "kanlı maske"yi Dr. Nihat Dik yazdı!

Sağlık
24 Ocak 2016

İçinizden Gelen Güzelliğe Kanlı Maske ile Sahip Olun!

Son zamanlarda artık kimse güzelleşmek için bıçak altına yatmak zorunda değil.

Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri ve cilt bakım trendleri son dönemin en popüler medikal estetik yöntemlerinden biri olmayı başardı. Dr. Nihat Dik; kliniklerinde en çok tercih edilen cilt güzelleştirme yöntemlerinden biri olan GPR (kanlı maske) yönteminin tercih edildiğini söylüyor.

Hollywood yıldızlarının ve birçok tanıdığımız ünlülerin uyguladığı bir yöntem olan kanlı maske ile siz de gençleşebilir, sağlıklı ve güzel bir cilde kavuşabilirsiniz.

İçinizden gelen güzellik olarak bakabileceğiniz bu gençleşme ve ışıldama yöntemi cildinize kendi kanınız ile uygulanıyor. Vampir Maskesi olarak da adlandırılan bu maskenin uygulaması gerçekten çok ilginç. Doktorunuz tarafından kolunuzdan alınan kan ile yüzünüzdeki güzelliğe kavuşacaksınız.

Kanlı maske yada vampir maskesi olarak da adlandırılan GRP (Growth Factor Rich Plasma) Tedavisi geleneksel PRP işleminin aktivatörler yardımıyla daha etkili hale getirilmesiyle üst düzey bir tedavi sunar.

GRP TEDAVİSİ NASIL YAPILIYOR?

GRP tedavisi, kolunuzdan hekim tarafından alınan 10cc kadar az bir kan kullanılarak yapılıyor. Alınan bu kan, santrifüj cihazında yüksek devirde (2000rpm) çevrilerek 9-10dk. sonunda platelet dediğimiz kan hücrelerinden ve Growth Factor dediğimiz büyüme faktörlerinden zengin plazma kısmı elde edilir. Sonrasında aktivatör (buffy coat - beyaz kan hücreleri) eklenerek daha yüksek bir devirde (4000rpm) tekrar santrifüj edilir. Bu plazma ihtiyaç duyulan cilt bölümlerine çok ince uçlu iğneler vasıtası ile enjekte diliyor. Böylece cildimizi oluşturan ana yapılardan olan kollajen ve elastin artışı en doğal yolla tetiklenmiş oluyor.

Medikal Estetik Uzmanı Dr. Nihat Dik; yalnızca yüz gençleştirme yöntemi olarak kullanılmadığının üzerine basarak belirtiyor;
Kanlı maske GRP; cilt lekelerinde, aknelerde, sarkma ve kırışıklıklarda, doğum sonrası ve kilo vermede oluşan vücut çatlaklarında, saç dökülmelerinde kullanılır. Gözaltı, boyun, saç dipleri, basen, el üzerine uygulanır.

Medikal Estetik Uzmanı Dr. Nihat Dik, GRP (kanlı maske) uygulamasının her yaş grubuna ve cinsiyete uygulanabilir bir tedavi olduğunu belirtiyor.

Seans sayısının kişinin cildine ve şikâyetine göre değiştiği gibi ortalama 3-6 seans arasında olduğunu belirtiyor.

Tedavi sonrasında en önemli dikkat edilmesi gereken konuları ise şöyle sıralıyor;

Tedavi sonrasında hastanın dinlenmesini gerektiren herhangi bir durum bulunmamaktadır. Hasta normal günlük hayatına devam edebilir. GRP tedavisi süresince güneş banyosu ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Tedavi kürü sonunda ciltteki hassasiyet ve morluklar iyileştikten sonra hastanın güneşlenmesinde bir sakınca yoktur.

GRP Tedavisi, dünyada Kim Kardashian tarafından gündeme getirilmişti... İşlem görüntüsünü biz de, Kardashian'ın paylaştığı fotoğrafla vermek istedik.

Kim Kardashian ailesiyle birlikte rol aldığı TV programı kapmasında bu işlemi kameralar karşısında yaptırmıştı.

 

Dr. Nihat Dik'in iletişim ve Sosyal Medya Adresleri:

www.mayaestetik.com

İnstgram: www.instagram.com/dr.nihatdik/

Twitter @DrNihatDik

Facebook: www.facebook.com/MayaEstetik/?fref=ts

Facebook Google plus Instagram Twitter