Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

16 Temmuz'da Oğlak Burcu'ndaki Ay Tutulması hayatımızı etkisi altına alacak! Astrolog Sema Sidar'dan yeni haftanın ve yeni haftada burcunuzun yorumları!

Astroloji
13 Temmuz 2019
16 Temmuz'da Oğlak Burcu'ndaki Ay Tutulması hayatımızı etkisi altına alacak! Astrolog Sema Sidar'dan yeni haftanın ve yeni haftada burcunuzun yorumları!

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım...

Temmuz ayının tam ortasında, dopdolu; bir o kadarda zorlu bir haftaya başlıyoruz.

Gökyüzü oldukça önemli etkilere sahip! 

YENİ HAFTAYA 16 TEMMUZ'DA GERÇEKLEŞECEK AY TUTULMASI İLE MERHABA DİYECEĞİZ!

Haftaya da 16 Temmuz'da gerçekleşecek 24 derece Oğlak Burcu'ndaki parçalı ay tutulması ile “Merhaba” diyeceğiz.

Enerjisi, hayatımıza etkileri oldukça çarpıcı olacak bu tutulmanın.

Tamamı ise Türkiye'den gözlenebilecek.

Türkiye saati ile 21.43 ile 03:18 saatlerinde gerçekleşecek, 00:31 de tutulma tam ortasında ayın yaklaşık yüzde 65'i dünyanın gölgesinde kalacak. Ay Tutulmasını profesyonel teleskoplarla izleme imkânı olacak, hatırlatırım....

AY TUTULMASI HAYATIMIZDAKİ KİLİTLERİ AÇACAK

Ay tutulması astrolojik açıdan da ise hayatımızdaki kilitleri açacak.

Geride bıraktığımız Güneş tutulmasının da tam olarak bize neler getirdiğini anlamamıza neden olacak etkilere sahip olacak bu tutulma... 

Pluto'nun; (yıkım, değişim, dönüşüm gezegeni) aktif rol alması ve ay tutulmasının duygusal anlamda yarattığı değişimler bizim bilinçaltımızı, duygularımızı, annemiz ve ailemizle olan ilişkilerimizin hiçbir zaman eskisi gibi olmayacağı bir dönemi de hayatımıza getirecek.

AY TUTULMASIYLA DUYGUSAL TESTLERE TABİ OLACAĞIZ

Özellikle kariyerle ilgili konularda iş yükü gerektiren durumlar oluşurken, hayatımızda disiplinsiz olduğumuz alanlarda gerçekten çok büyük duygusal testlere tabi olacağız.

ZOR BİR TUTULMA BİZİ BEKLİYOR!

Zor bir tutulma gerçekleşirken gökyüzünde tutulma ile tetiklenen zorlu açılar da yer alacak.

Hem Pluto (astrolojinin en kötücül gezegeni) ön planda, hem de Venüs; (aşk, ilişki, gezegeni) Satürn; (baskıcı, ders gezegeni) tam karşıt açısı, sevgi, ilgi, aile, var olma duygusu, sorumluluk, iş, kariyer tüm bu konularda zorlanmamıza, mecburi dönüşümler yaşamamıza ve  kazandığımız tecrübelerden dolayı hiçbir şeyin eskisi gibi olmamasına neden olacak.

Tutulmanın etkisi 20 gün baskın bir şekilde hayatımızda olurken en çok duygusal yönden etkileneceğiz, hayatımızda akılcı olamadığımız her konuda sınava tabi olacağız.

Bu tutulmada Satürn-Venüs karşıtlığından dolayı, yaşça büyük figürlerle sevgi ile ilgili baskı altında hissedebiliriz, çıkarlar sevginin önüne geçebilir.

 “Pollux” sabit yıldızı da Güneş ile kavuşum halinde olup, tutulmaya karşıt bir konumda yer alırken, içimizde kin duygusu öne çıkabilir, gereksiz hırslanmalar olabilir, içinde olduğumuz düzeni yıkmak isteyebiliriz.

Bu sabit yıldızdan dolayı, yüzde yaralanmalar artabilir, sivilcelenmelere dikkat.  

Yine Satürn “Rukbat” sabit yıldızı ile kavuşumda olacak, emeksiz yemeğin olmadığını, gayret gösterdiğimiz zaman sonuç alacağımızı simgeleyen bu tutulma ile  eğitim sektöründe sınava girdiğimiz alanlarda gerçekten çalışıp hak etmediysek bu etki ile beraber birçok konuda sınıfta kalabiliriz.  

Hak etmeyene yemeğin olmadığı sonuç alamadığı dönem başladı.

Bu tutulmada yapılacak en iyi şey dönüştürmemiz gereken alanları tespit edip, duygusal anlamda daha akılcı ve kurallara göre davranmamız.

Kariyerde yükselmek istediğimiz, statü kazanmak istediğiniz alanlarda daha disiplinli çalışmak.

BUNLARA EKSTRA DİKKAT!

Önümüzdeki 20 gün boyunca işe gecikmemek, iş yerine tam saatinde gitmek, para ile ilgili konularda disiplinli olmak harcamaları yazmak, gereksiz para alışverişinde bulunmamak çok önemli.

Yoksa bir sonraki 24 Aralık tutulmasına kadar çok zorlu süreçler bizi bekler, kariyer devam da aile hayatında çok ciddi sıkıntılar yaşayabiliriz.

Mecburi dönüşüm tutulmasında, her şeyi mantık çerçevesinde yürütmek olacak.

Bu tutulma özellikle sağlıklı açısından dişler ve kemikleri hassaslaşırken, sınırda bir şeker hastalığınız varsa çok dikkat etmelisiniz.

Özellikle hamilelik şekeri dediğimiz hamileyken ortaya çıkan şeker hastalıkları bu süreçte artabilir dikkat edelim ve yemek saatlerimizi beslenme düzenini oturmak için de fırsat sağlayabiliriz.

 

HAFTANIN 2. ETKİSİNDE VENÜS, SATÜRN, PLUTO VAR

Haftanın diğer bir etkisi, tutulma ile öne iyi öne çıkacak olan Venüs; aşk ilişki sevgi gezegenin, Satürn ve Pluto  astrolojinin iki kötücülüne yaptığı karşıtlık 25 Temmuz’a kadar sürecek.

Bu etki ile sevgi ve otorite ile ilgili problemler yaşayacağız.

Duygusal davrandığımız, belki anne şefkati ile yaklaştığımız koruduğumuz zaman gökyüzü bize mantıklı ol, gerektiği zaman insanlara sevgi göstermemiz adına zorluk yaşatırken, içsel anlamda kendimizi yetersiz hissedebiliriz, değersizlik duygusunu maalesef derinden yaşayacağız.

Çok zorlu bir etki mecburi dönüşümler yaşarken bu dönemde sürüncemede olan, sorumluluk almadığımız ilişkiler kesinlikle bitme noktasına gelir, bu dönemde alınan yaralar ilişkide  çok kolay sarılmayacak.

Estetik ameliyatları, evlilik, bir ilişki başlangıcını, çok büyük maddi ve manevi sözleşmeleri, hızlı para getirmesini istediğimiz konulara dikkat etmenizde fayda var, süreç bu konu başlıklarına destek vermiyor.

HAFTANIN SON ETKİSİNDE MERKÜR VAR. 

GERİ HAREKETTEKİ MERKÜR, YENGEÇ BURCU'NA GEÇİŞ YAPACAK!

Haftanın son etkisinde ise 19 Temmuz'da Merkür geri harekette iken, Yengeç Burcu'na geçiş yapacak.

Özellikle 19 ve 20 Temmuz mevcut olduğu derece ve etkilerden dolayı iletişimde en çok zorlandığımız günler olurken, Merkür de duygusal anlamda bizi travmaya sürükleyecek.

Aile, evle ilgili konularda kesinlikle yeni başlangıç yapmamalıyız.

Merkür'ün geri hareketi ile evdeki elektronik eşyaların bozulması riski daha da çok artacak, küçük ev aletlerine dikkat etmekte fayda var.

Haftanın genelindeki zorluklara, Merkür’ün geri hareketinin Yengeç burcunda ki konumu  ağlama isteğine neden olacak,  2 Ağustos’a kadar bizi yoracak.

2 Ağustos’tan sonra yeni başlangıçlara başlayabileceğiz.

HAFTANIN ENERJİLERİNİN BURÇLARA ETKİSİ

HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya ay tutulması ile başlıyoruz. Bu etki sizin kariyer, statü, öne çıkma anlamında mantıklı bir şekilde yol almanıza neden olacak. Çalışmadığınız, sonraya bıraktığınız konularda mecburi çözüme gideceksiniz. Daha disiplinli olmak çok çalışmak zorunda hissedeceksiniz. Duygusal anlamda baskın altında hissetmek sizin gergin olmanıza neden olabilir. Venüs’ün hem Satürn hem de Pluto ile  yaptığı  zorlu açı ile  kariyere,  aile karmaşası da eklenecek. Aile ve kariyer adına gelgitler yaşayabilir, böylece tam olarak nasıl bir sorumluluk alacağınızı belirleyebilirsiniz. Merkür'ün de geri hareketi ile beraber yengeç burcuna geçişi sizin yine aile ,ev ile alakalı konulara yönlendirecek. Ev içinde ki anlaşmazlıklar, kariyere, kariyerdeki sıkıntılar aile hayatına yansıyabilir. Hislerinize  güvenmek artı mantık doğrultusunda yol almak bu dönemden minimum zararla ayrılmanıza destek olacak.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya ay tutulması ile başlıyoruz. Bu etki sizin seyahat, uzun yolculuklar ve eğitim öğretim konularında etkilerken burada sorumluluk almak çok çalışmak ve disiplinli olmak önemli. Daha önce ertelediğiniz sorumluluklarla yüzleşip karar almanız gerekebilir ve maddi anlamda birçok konuya dikkat et edip yazarak harcamalarınızı yapmalısınız. Venüs'ün hem Satürn hem de Pluto ile gerçekleştireceği karşıtlık ise sizi iletişim açısından birçok konuda zorlanmanıza neden olurken. Özellikle kardeşler, yakın çevreniz açısından zorlarken, yolculuklarda yorulabilir sağlık yönünden sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Merkür'ün geri hareketi ile yengeç burcuna geçmesi ise yine yakın çevre ile sıkıntılı iletişim kurmanıza, doğru anlaşılma adına  zorlanma yaşamanıza neden olacak.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya ay tutulması ile başlıyoruz. Bu etki sizin maddi konularda mantıklı davranmaya harcamalarınız açısında dönüşmeye, kendinizi değiştirmeye yönlendirirken. Kendinize para konusunda kurallar koymak, aralık ayına kadar rahat etmenizi sağlar. Duygusal karmaşalar dan dolayı yine para harcamamaya dikkat etmelisiniz. Venüs'ün hem Satürn hem de Pluto ile gerçekleştirdiği karşıtlık ise sizin için yine para konusunda zorlarken, bu sefer gelirleriniz açısından zorlayacak, ödemeler, borçlar gelirler bu hafta gerçekten sizin için sınav konusu gelirleriniz nasıl arttırabilirsiniz. Parada nelere dikkat etmelisiniz, eşyalarınıza ne kadar önem veriyorsunuz hep tetiklenecek. Merkür'ün geri hareketi devam ederken Yengeç burcuna geçmesi, bu konuda kayıp yaşamanıza neden olurken, cüzdanınıza dikkat etmelisiniz, yanınızda çok para taşımamanız konusunda dikkatli olmalısınız.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler,  haftaya karşıt burcunuzda gerçekleşen ay tutulması ile başlıyoruz. Bu etki sizi  evlilikler, ortaklarda zorlarken, sürüncemede olan birçok konuyu, duygusal anlamda zorlandığınız birçok alanı sonuçlandıracaksınız, kendi dengelerinizi bulma adına zor bir dönem sizi bekliyor. Çünkü burcunuzda bulunan Venüs, Satürn ve Pluto ya zorlayıcı açılar yapıyor. Duygusal anlamda da çok zor bir hafta, kırılgan yapınız sizin yaşananlardan daha çok etkilenmenize neden olurken. Buna Merkür'ün geri hareketi ile burcunuza geçmesi eklenecek, kırılganlıklar, eski ilişkilerin çok fazla gündeme gelmesi, mevcut ilişkilerinizde geçmişe takılı kalmanız  negatif yansıyacak ruhsal anlamda ne yapmak istediğinizde ilgili sıkıntılar artabilir. Yapabileceğiniz en iyi şey evinizde vakit geçirmek olacak.

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya ay tutulması ile başlıyoruz. Bu etki sizi çalışmanız alan ,iş ortamı, iş arkadaşlarınız ve sağlıkla ilgili konularda etkilerken oldukça hassas bir sürece başladınız. Kendi motivasyonunuz ile ilgili zorluklar oluşabilir, iş ortamında gereksiz sorumluluklar sizi bunaltabilir. Yine sağlık açısından ise dişler ve kemiklerin hassas olduğu bu süreçte. Duygu karmaşaları sağlığınıza yansıyabilir. Venüs’ün hem Satürn hem  Pluto ile yaptığı zorlayıcı açı ile beraber tüm yaşadıklarınıza  daha negatif bir bakış açısı ile bakarken,  eğer iş ortamınızda olan bir ilişki yaşıyorsanız, negatif  etkiler altında problemler oluşabilir. Merkür geri hareketine devam ederken, yengeç burcuna geçmesi yine size eski ilişkilere yönlendirirken, daha önce geçirdiğiniz sağlık problemlerini tekrar yaşamanıza neden olabilir. Geçmiş olan savaştığınız bir çok konu yeniden gündeme gelebilir.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya  ay tutulması ile başlıyor. Bu etki hayatınızda kalıcılık isteyen konularda olumlu etki etkilerken, ikili ilişkiler, aşk, çocuklarla ilgili konularda maddiyatla ilgili gereksiz sorumluluk yüklenmenize. Hatta bu konularda radikal bir dönüşüm sürecine girmenize neden olacak. Aşırı detaycı yapınız, içsel  bir karmaşaya neden olabilir. Venüs'ün hem Satürn  hem de Pluto ile gerçekleştirdiği karşıt açı ile beraber, sosyal ortamlarda da sıkıntı yaşayabilirsiniz. Kendi popülerliğinizi, arkadaş çevreni sorgulamanıza ve fedakarlıklarınızı masaya yatırmamız neden olacak. Merkür'ün geri hareketi ile yengeç burcuna geçmesi de yine bu konuda kime ne kadar fedakarlık yaptığınızı geçmiş ile duygusal bir karmaşaya sürükleyebilir.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya ay tutulması ile başlıyoruz. Bu etki size aile ve yuva kavramlarında etkilerken içindeki, aile içindeki madde sorumluluklar sizin omuzlarınıza gelebilir. Aile ve ev ile ilgili yeni bir düzen kurmak isteyebilirsiniz. Ruhsal anlamda da kendinizi evde daha rahat hissedebileceksiniz. Diğer yandan disiplinli olmak çok çalışmak karar tutulmadan kaynaklı karar vereceğiniz başlıca etkiler olurken. Venüs'ün hem Satürn hem de Pluto ile yaptığı zorlu açı yine size kariyer mi ailemi konusunda gelgitler yaşamınıza belki iş düzeninizi başka bir alana taşımaya yönlendirirken. Merkür'ün geri hareketi ile yengeç burcuna geçmesi sizi gene kariyerde yanlış anlaşılmalara kariyerde yapmak istediğimiz planlamaları gözden geçirmenizi. Hatta geçmişle yüzleşme neden olacak.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:   

Akrepler, haftaya ay tutulması ile başlıyoruz. Bu etki sizin yakın çevre kardeşlerle iletişim konusunda bir karar almaya, çevrenizde ki insanlara maddi konuları çok açmamaya insanlar tarafından kullanıp kullanmama konusunda yeni bir döneme sokacak. Yolculuklarınızda artabilir, iş dünyasındaki konumuzu yolculuklarınızda doğrultusunda yükseltebilirsiniz. Venüs'ün hem Satürn hem de  Pluto ile yaptığı zorlu etkileşim ise sizin eğitim konularında zorlanmanıza neden olacak,  ekstra bir yolculuğa gidebilirsiniz. Yine sınav döneminde iseniz eğer çok çalışmadıysanız sürecin negatif ilerleyeceği etkiler var, bu hafta disiplinli olmak çok çalışmak size gelir getirirken destek sağlarken. Merkür'ün geri hareketi ile yengeç burcuna geçmesi ise özellikle yolculuklarda rötarlar yaşamınıza sebebiyet verebilir.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya  ay tutulması ile başlıyoruz. Bu etki sizin para alanınızda gerçekleşecek. Eğer disiplinli çalışıp,  maddi konulara önem verdiyseniz ve de paranızı düzgün harcadıysanız süreç lehinize ilerleyecek ve başkalarının kaynaklarından da faydalanabileceksiniz. Fakat doğru harcama yapmanız önemli, çünkü Venüs'ün hem Satürn hem de Pluto ile oluşturduğu karşıtlıktan dolayı para ile ilgili sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ödemenizi, borçlarınızı, düzenlemek aralık ayına kadar maddi konulara da daha kalıcı adımlar atmak zorunda kalabilirsiniz. Yine maddi konularda verdiğiniz sözlere dikkat etmelisiniz. Merkür'ün ye geri hareketi ile yengeç burcuna geçmesi ise  hesaplamadığınız para kaybı yaşamınıza, maddi konularda daha garantici hareket etmenize neden olurken harcamalarınızı yazmanızı tavsiye ederim.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya burcunuzda gerçekleşen ay tutulması ile başlıyoruz. Bu tutulma hem bireysel anlamda hem de duygusal açıdan,  büyük dönüşüm yaşamınıza neden olurken, bir buçuk yıldır yaşadığınız zorlu etkilerin  patlamasını yaşamınıza neden olabilir. Hayatınızda sizinle aynı doğrultuda olmayan birçok insanı eleyeceğiniz etkiler var. Burcunuzda bulunan Satürn ve Pluto’nun  Venüs ile yaptığı zorlu açığı ise yine sizin ikili ilişkiler ve  evlilikler konusunu masaya yatırmanıza. Bu konu başlıklarında çıkarlarınız doğrultusunda hareket etmediğiniz zaman gelebilecek zararlarla yüzleştirecek. Bu dönemde ortaklığı kesinlikle tavsiye etmiyorum yine mevcut ilişkinizde evlilik kararı almanız gerekiyorsa daha ileri bir ertelemelisiniz. Çünkü Merkür iletişim gezegeni de geri hareketi ile karşıt burcunuzda yer alacak, duygu ve mantık karmaşası yaşarken insanlar tarafından da yanlış anlaşılabilirsiniz.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya ay tutulması ile başlıyoruz. Bu etki sizi astrolojik olarak zorlu bir alandan etkileyecek. Kendi iç dünyanıza dönmek içinizdeki karmaşaları çözümlemek için bir farkındalık yaşayacaksınız. Süreç zor olsa da devamın da gerçekten büyük başarılar elde edebileceksiniz. Hayatınızda karar alma bunu uygulama adına önemli bir dönem Venüs'ün hem Satürn hem de Pluto ile yaptığı zorlu açı ise iş ortamında karar almaya çalıştığınız insanlarla ilgili sizi yeni bir döneme sokarken. Sağlıkla ise özellikle mide konusunda hassas olduğunuz bir sürec, ayrıca dişler ve kemiklere de dikkat etmeniz gerekiyor. Rutin doktor kontrolleriniz varsa kesinlikle ertelememelisiniz. Merkür'ün geri hareketi ile yengeç burcuna geçmesi ise yine sizi iş ortamında etkileyecek, günlük rutin işlerinizde de başkaları tarafından yanlış anlaşılabilirsiniz. Siz karşınızdaki insanın ne anladığını teyit etmenden program yapmayın.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya ay tutulması ile başlıyoruz. Bu etki sizin kalabalık arkadaşlar grubunda kararlar almaya bu konularda dönüşmeye, belki yeni bir sosyal çevre oluşturma adına desteklerken. Güzel bir ortam oluşturabilirsiniz kendinize. Fakat bunun size ekstra maddi gider olarak yansıması olabilir. Venüs'ün hem Satürn hem de Pluto ile oluşturduğu karşıt açılar, ek gelir elde etmek adına sizi zorlarken nakit para akışınızda hızlı değişimler olabilir. Gereksiz harcamalar bu dönemde sizi zorlarken hobileriniz için para harcayabilirsiniz. Yalnız bunun dengesi önemli yoksa Aralık ayına kadar zorlanabilirsiniz. Merkür'ün geri hareketi ile yengeç burcuna geçmesi ise yine sizin aşk adına öne çıkartırken eski ilişkiler eski aşklar çok fazla gündeme gelebilir, buna takılı bir süreç yaşayabilirsiniz.

ASTROLOG SEMA SİDAR

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

Etiketler: 
Sema Sidar
ay tutulması
merkür retro
Merkür Retrosu

Facebook Google plus Instagram Twitter