Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

17 Haziran'da Yay Burcu'ndaki Dolunay, hayatımızı tamamen etkilemeye geliyor. Astrolog Sema Sidar'dan 17 Haziran haftasının ve burcunuzun yorumları!

Astroloji
16 Haziran 2019
17 Haziran'da Yay Burcu'ndaki Dolunay, hayatımızı tamamen etkilemeye geliyor. Astrolog Sema Sidar'dan 17 Haziran haftasının ve burcunuzun yorumları!

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım...

Hareketli bir hafta bizi bekliyor...

Yeni haftanın yorumuna da, yeni haftaya da çok önemli bir gökyüzü olayı ile başlıyoruz.

17 Haziran'da 25 derece Yay Burcu'nda bir dolunay gerçekleşecek.

Hareket enerjisini hayatımıza getirecek, bir yandan da değişken bir burçta gerçekleştiği için bu dolunayla beraber hayatımızda gerçekçi olmamız gereken konularla yüzleşeceğiz.

Dolunay gerçekleşirken bilinç ve bilinçaltı her zaman karşı karşıya kalır ve önce içinde bulunduğumuz duygu durumumuzla yüzleşir; sonra yeni başlangıçları hayatımızda alırız.

İŞTE DOLUNAY'IN ETKİLERİ

DOLUNAY HANGİ ALANLARDA ETKİLİ OLACAK?

Yay Burcu'nda gerçekleştiği için de; eğitim, yurtdışı ile alakalı konular, uzun yolculuklar, seyahatler, dini konular, fanatik bir şekilde bağımlı olduğumuz, koşulsuz  bir şekilde tarafı olduğumuz konularla yüzleşeceğiz ve bu konularda  ne kadar dayanıklıyız, ne kadar dayanabiliriz,  nelerle karşı karşıya geldiğimizde irademiz artar, kendi zaaflarımız, negatif yanlarımız neler bunlarla karşı karşıya kalacağız ve bunlara çözüm üreteceğiz.

Enerji olarak iyi bir dolunay fakat gökyüzünde ki diğer açı oluşumları bizi hep minik testlere tutuyor belirttiğim şekilde.

Dolunay, Acumen sabit yıldızı  ile kavuşumda olacak , bu bizim daha mücadeleci yönümüzü ortaya koymamız için tetiklerken,  istediğimiz şeyleri yapmak için daha rahat bir şekilde harekete geçebileceğiz.

Sabit yıldızdan kaynaklı,  geçici körlük, gözde sıkıntılar oluşabilir, dikkat edelim.

ÇOK FAZLA DEDİKODU VE YALAN KARŞIMIZA ÇIKACAK!

Yine dolunay gerçekleşirken, Venüs; aşk, ilişki, sevgi gezegeni Aldebaran kraliyet yıldızı ile kavuşum halinde olacak.

Bu enerji çok fazla yalanın dolanın dedikodunun bize negatif yansıyacağı etkilere sebep olacak.

Maddi kazançlar ile ilgili beklediğiniz fırsatlar varsa gelebilir,  uzun yollardan, yurt dışından yine eğitimle ilgili bir konuda beklediğimiz haberler varsa sonuç olabilirsiniz.

Fakat kesinlikle doğru konuşmak, dürüst olmak önemli. Yoksa bu sabit yıldızın etkisinden kaynaklı olarak,  zarara uğrayabiliriz.

Dolunayda yapabileceklerimizi sizin için sıralayım.

Eğitimle ilgili sorun yaşadığınız konulara yönelebilirsiniz, kendinizi geliştirecek kursa başlayabilirsiniz.

Yurtdışı ile alakalı vize pasaport işlemlerini, uzun yolculuklar ile ilgili planlamaları gerçekleştirebilirsiniz.

Sağlıkla ilgili olarak dolaşım sistemi rahatsızlıkları sıkıntılarınız varsa, doktora gidebilirsiniz.

Yine göz hastalıkları için hassas bir dönem.

Diyet ve spora başlamak için çok güzel etkiler var, Yay enerjisinin verdiği harekete geçme dürtüsü ile rahat yol alabilirsiniz.

Tek dikkat etmemiz gereken değişken burçlar gökyüzünde hakim ve bu yüzden de ani karar vermek, sürekli fikir değiştirmek kayba sebebiyet verebilir, neyi ne kadar istediğinizi karar, verip yol almalısınız.

Dolunay bir hafta boyunca etkisini sürdürecek.

 

21 HAZİRAN'DA NEPTÜN RETRO'SU BAŞLIYOR

Bir diğer etki ise 21 Haziran'da.

Neptün; hayal ve hayal kırıklıklarını temsil eden gezegen geri harekete geçecek.

Çok ağır hareket eden bir gezegen olduğu için geri hareketi süresince bize deneyim ile, tecrübe ile elde etmek istediklerimizi masaya yatırmamıza sebep olacak.

27 Kasım’a kadar sürecek geri hareketi süresince, Jüpiter; şans, bolluk bereket gezegeni ile zorlu açılar gerçekleştirecek.

Eylül ayının sonuna kadar devam hayallerimizle ilgili bize sınayacak, bir yandan sezgilerimiz ne kadar çalışıyor biz neleri istiyoruz Neptün geri harekette iken, biz bunları tecrübelerle deneyimleyeceğiz.

NEPTÜN RETROSUNDA BAĞIMLILIKLARIMIZ İÇİN GÜZEL ETKİLER VAR!

Özellikle altını çizmek istediğim bazı noktalar var, bu süreçte doktor kontrolü dışında ilaç kullanmak, alkol içki tüketimlerini  bağımlılığına gidecek boyutta almamak, kendi bağımlılıklarımızla yüzleşmek  ve bunlardan kurtulmak için güzel etkiler var.

En önemlisi bu süreçte paramız olmadan ya da alacaklarımızı almadan harcama yapmamalıyız.

PARA'YA DİKKAT!

Kasım ayının sonuna kadar maddi konulara dikkat etmeniz eğitimle ilgili konularda hep ayaklarımız yere basa basa gitmeliyiz.  

Böylece bu etkiden kazançlı şekilde çıkabiliriz.

21 HAZİRAN'DA GÜNEŞ YENGEÇ BURCU'NA GEÇECEK

GÖKYÜZÜNDE RESMİ OLARAK "YAZ MEVSİMİ" BAŞLAYACAK!

GÜNEŞ, GÖKYÜZÜNDE YENGEÇ BURÇLARI'NIN DÖNEMİNİ BAŞLATACAK

21 Haziran'da Güneş; kimliğimizi, kim olduğumuzu, statümüzü, toplumdaki duruşumuzu simgeleyen gezegen; Yengeç Burcu'na geçecek.

Gökyüzünde Yengeç Burcu'nun dönemini başlatırken, resmi olarak yaz mevsimi de başlayacak ve 23 Temmuz’a kadar da bu burçta kalacak.

Yengeç'in duygusal tarafı, Güneş’in sıcak enerjisi ile yapı olarak çok uyumlu değildir.

Bu yüzden Güneş bu burçta iken daha fazla duygusal hareket edip, duygularımızın tatminine önem vereceğiz.

Duygularımızı rahat ifade edemediğimiz alanlarda kendimizi de ifade edemeyebiliriz.

İçimizde annelik, şefkat, koruyup kollama isteği artarken, ev, aile kavramı önem kazanacak, ev değişikliği düşünüyorsanız bu süreci değerlendirebilirsiniz.

İŞTAH AÇILMASINA DİKKAT!

İştah açıklığına ise dikkat etmemiz gerekebilir.

HAFTANIN ENERJİLERİNİN BURÇLARA ETKİSİ

HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ

 

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Dolunay ile başlıyoruz, sizin enerjinize yapınıza çok uygun etkilere bir dolunay bu yüzden  her alanda kendinizi rahat ifade edebileceksiniz ama hayatımızda öne çıkan başlıca konu başlıkları eğitim, yurtdışı, uzun yolculuklar, seyahat olurken. Bu konularda yeni başlangıçlar yapabilir beklentilerinizi netleştirebilirsiniz. Hareket enerjisi çok yüksek olduğu için spora başlamanızı tavsiye ederim. Haftanın diğer bir etkisinde Neptün geri hareketine başlayacak, uzun süre hayatımızda olacak bu etki sizin iç dünyanıza kapanmanıza sebebiyet verebilir. Hayallerinizi, hayal kırıklıklarınızı masaya yatıracaksınız. Aynı zamanda iş ortamında da beklentileriniz netleşecek, belki süreç sonunda kendi işinizi kurmak isteyebilirsiniz. Son olarak 21 Haziran'da Güneş burç değiştirecek, bu etki ile  ailevi konulara yönelmek, evinizin içindeki değişiklikler yapmak ve  daha güzel bir ev düzeni oluşturmak için harekete geçmenizi sağlayacak.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya Dolunay ile başlıyoruz. Bu etki sizi özellikle borçlar, ödemeler, başkasından elde edeceğiniz finansal kaynaklarda harekete geçmeye, daha sağlam adımlar atmaya ve hedef belirlemeye yöneltecek. Ayrıca bir sağlık operasyonu planınız varsa süreç destekleyici, dolunayında etkisini eden faydalanarak harekete geçebilirsiniz. Bu hafta bir yandan Neptün hayal ve hayal kırıklıkları gezegeni geri hareketine başlayacak. Bu etki ile kalabalık gruplarda sosyalleştiğiniz ortamlardaki beklentileriniz netleştirirken, burada güvenle ilgili hayal ve hayal kırıklıkları ile karşı karşıya kalabilirsiniz dikkatli olmanız ve gerçekçi davranmanız gerekebilir. Son olarak güneş burç değiştirecek bu etki de size kardeşler yakın çevre ile iletişiminizi arttırırken hem duygusal yönünüz ortaya çıkacak hem de yakın çevrenizde güzel, bereketli sofralar da vakit geçirebilirsiniz işte biraz iştahınızı açacak bir etki dikkat etmelisiniz.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya karşıt burcunuzda gerçekleşecek dolunay ile başlıyoruz. Bu etki ile ikili ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar adına kararlar alabilir, kendinizi bir yol çizebilirsiniz. Kararları uygulamayı destekleyen bir süreç değil, değişken  bir burçta gerçekleştiği için gökyüzündeki etkilerde sizin lehinize olsa bile yine de devamında pişman olacağınız kararlar alabilirsiniz, daha çok hedef belirlemeli ama harekete geçmemelisiniz, bu süreçte partneriniz ile bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Uzun yolculuklardan gelecek ortaklıklar içinde yine destek var. Haftanın bir diğer etkisinde Neptün; hayal ve hayal kırıklıklarını temsil eden gezegen geri harekete başlayacak, sizi kariyerdeki beklentilerinizi düzenlemek, ayaklarınızın yere basması adına tecrübeler yaşatabilir,  ortaklık talepleri artabilir,  ortak işlere başlayabilirsiniz. Burada güvenmediğiniz insanlara karşı dikkatli olmalısınız. Son olarak Güneş burç değiştirecek, böylece para kaynaklarınız öne çıkartırken. Nereden para kazanabilirim, Nasıl yapabilirim derken ailenin desteği de önemli olacak.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Dolunay ile başlıyoruz. Bu etki sizi  sağlıkla ilgili konuların öne çıkmasını sağlarken, yine iş ortamı iş arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizi de masaya yatıracaksınız, burada  duygusal tavrınızı kenarda bırakmanız önemli olacak ve bol bol harekete geçmek. Hatta işle ilgili seyahat yapmak  size fayda sağlarken, sağlık açısından göz hastalıklarına ve dolaşım sistemi rahatsızlıklarına dikkat etmelisiniz. Haftanın bir diğer etkisinde Neptün; hayal ve hayal kırıklıklarını temsil eden gezegen geri harekete başlayacak. Bu etki ile eğitim ile ilgili konularda daha fazla gayret göstermek zorunda kalabilirsiniz,  yine hava değişiminden kaynaklı olarak motivasyonunuzda  sıkıntılar olabilir. İlaçların yan etkisine karşı duyarlı olduğunuz bir süreç iken, eğitimle ilgili konularda kesinlikle ve kesinlikle kontrolü elden bırakmamalısınız. Son olarak güneş burcunuza geçiyor ve gökyüzünde sizin döneminiz başlıyor artık  istediğiniz hedeflere daha rahat ulaşıp, hayatınız da dümen başına geçebilirsiniz.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya gerçekleşecek Dolunay ile başlıyoruz. Bu etki burcunuzun doğasına oldukça uygun ve böylece rahat bir hafta başlayacak sizin için ve etki olarak aşk, ilişkiler, çocuklarla ilgili konularda tetiklerken, bu konularda harekete geçip devamında  kendinize de vakit ayırabileceksiniz, hobilerinize yönelik bir kursa başlayabilir. Yine çocuklarınızın eğitim konuları ile daha fazla ilgilenebilirsiniz, destekleyici etkiler var. Haftanın devamında Neptün; hayal ve hayal kırıklıklarını temsil eden gezegen geri harekete başlıyor, ödemeler, borçlar ve finansal konularda ayaklarınızın yere basması gerekli, kesinlikle borçlanmamalısınız. Bir yandan da hayatınızda ki  insanın maddi sorunları ile ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Son olarak Güneş burç değiştirecek ve sizin iş ortamı ile ilgili düşünmenize 1 aylık süreçte başka neler yapabilirim iş değiştirmeli miyim diye karar almamıza neden olurken. Sağlıkla ilgili olarak ise mide ile ilgili hassasiyet yaşayabilirsiniz.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya gerçekleşecek Dolunay ile başlıyoruz. Bu etki sizi aile, yuva ve ev kavramlarında etkilerken, aile ile seyahate çıkabilir. Aileniz ile ev problemlerine çözüm getirmek isteyebilirsiniz. Büyük şehir değişiklikleri, yer değişiklikleri ve taşınma düşünüyorsanız sizi tetikleyici bir dolunay olacak ve biraz da evde kalmak ve kalmamak arasında git gel yaşamanıza da neden olabilir. Haftanın diğer bir etkisin de Neptün geri hareketine başlayacak, bu etki karşıt burcunuzda gerçekleştiği için önemli bir süreci başlatıyor, ikili ilişkiler evlilik ve ortaklıklarla ilgili çok fazla tecrübe kazanabilir ve hayal kırıklıkları ile yüzleşip kararlar alabilirsiniz. Kesinlikle beklentilerinizi minimumda tutmalısınız. Son olarak Güneş  burç değiştirecek.  Bu etki ile  kalabalık gruplar da daha popüler olurken, anaç tavrınız  ile çok fazla misafir ağırlaya bilirsiniz  dostlarınızla güzel ortamlarda yer alabilirsiniz.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya dolunayla başlıyoruz. Bu etki sizi kardeşler, yakın çevre ve akrabalarla daha haşır neşir yaparken. Gideceğiniz kısa yolculukların sayısı artabilir, seyahat enerjinizi aktif edecek ve yolculuklarınız artacak bir yandan da aktif iletişimde olduğunuz insanlarla yeni başlangıçlar yapabilirsiniz, yeni arkadaş ortamınız oluşabilir. Haftanın diğer etkisinde Neptün; hayal ve hayal kırıklıklarını temsil eden gezegen geri hareketine başlayacak. Bu etki sizin iş ortamınızda gerçekleştiği için hem sağlık hem de iş ortamında beklentilerinizi minimumda tutmalısınız, bugüne kadar iş ortamında ki hayalleriniz neler bunları deneyimlemelisiniz. En önemlisi özellikle günlük rutin işlerinizi hallettiğiniz ortamları gözden geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Son olarak güneş burç değiştirecek bu etki de sizin kariyer de karar almanıza statü sahibi insanlarla büyük organizasyonlarda yer almanız adına yeni fırsatların gelmesini sağlarken. Hislerinize güvenmeniz gereken bir dönemde başlıyor.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, haftaya dolunayın etkisi ile başlıyoruz. Sizi maddi konular gelirleriniz, alacaklarınız ve harcadığınız nakit parada etkilerken, yeni finansal kaynaklar elde edebilirsiniz. Özellikle yolculuklar, seyahat, eğitim konuları ile alakalı bir işiniz varsa farklı fırsatlar, ummadığınız insanların destekleri karşınıza çıkabilir. Ayrıca harcamalarınızın da çoğu eğitim ve yolculuklara olacağı bir süreçte başladı. Haftanın diğer bir etkisinde Neptün; hayal ve hayal kırıklıklarını temsil eden gezegen geri hareketine başlayacak. Bu etki sizin aşk alanınızda olurken ikili ilişkiler aşk, çocuklarla ilgili konularda hayallerinizi, hayal kırıklıkları deneyimleyebilirsiniz, birden fazla insanı hayatınıza kesinlikle almamalısınız, aşkta ne istediğinizi bilmeniz gereken bir süreç olduğunun altını çizmek isterim. Son olarak güneş burç değiştirecek, size çok iyi gelecek hem yolculuklarınız artarken bir yandan da sezgileriniz çok kuvvetli olacak. Kendi başınıza yön çizeceğiniz çok olumlu bir etki var.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya burcunuzda gerçekleşen Dolunay ile başlıyoruz. Bu etki ile beraber hayatınızda resmen harekete geçme üzerinizdeki rehavet enerjisini atma ve artık ne istediğinize karar verme dönemi, birçok konuda başta eğitim, sosyal ortamlar, ikili ilişkiler çok radikal kararlar alabilirsiniz. Sizin için uzun süredir hayatınızda olan durgunluk dönemini de bitirecek bir dolunay olacak, her ne kadar gezegen yerleşimleri karşıt burcunuzda da olsa da sizin farkındalığınızı artıracak. Haftanın diğer gökyüzü olayında Neptün; hayal ve hayal kırıklıklarını temsil eden gezegen geri hareketine başlayacak. Bu etki ailevi konularda ki hayal kırıklıklarıyla sizi karşı karşıya bırakırken bir yandan da hayalleriniz çok öne çıkacak. Ev dekorasyonu önemli olacak. Son olarak hafta son olarak Güneş'in burç değiştirmesi ise sizin maddi konularda ne beklediğinizi ne yapmanız gerektiğini anlamanızı sağlayıp, gelirlerinizi borçlarınızı ödemelerinizi düzenlemenize sebep olacak. Maddi konularda duygusallığı bırakıp mantıklı olma zamanı.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya dolunayın etkisi ile başlıyoruz. Zor etkileyen burçlardan biri sizsiniz, içinize kapanmanıza neden olabilir. İş ortamındaki sıkıntılar kendinizi dinlemenize neden olabilir. Bu anlamda yorulabilir ve sıkıntıya düşebilirsiniz. Sizi, en iyi gelecek şey hava değişimi olurken seyahat enerjisi ile bu sıkıntının, ruh halinin üstesinden gelebilirsiniz.  Harekete geçmeniz de sıkıntılar olabilir, dikkatli olmalısınız sistemli ve programlı gitmelisiniz. Haftanın bir diğer etkisinde Neptün; hayal ve hayal kırıklıklarını temsil eden gezegen geri harekete geçecek. Bu etkiden kaynaklı olarak da kardeşler yakın çevre ile alakalı hayallerinizi ve hayal kırıklıklarınızı masaya yatırabilirsiniz. Yolculuklarda ilaç yan etkisine karşı da risk altında olduğunuzu belirtmek isterim. Güneş ise bu hafta karşıt burcunuzda geçiyor. Aşk ilişkiler ve ortaklıklarda size iyi gelirken, sürekli duygu ve mantık arasında git gel yaşamanıza neden olabilir. Uzun süreli bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya dolunayın etkisi ile başlıyoruz. Bu size enerji olarak iyi gelecek, gökyüzü zaten size enerji anlamında destek oluyor ve fayda sağlıyor. Dolunayında etkisi ile beraber arkadaş ortamlarında popülerliğiniz, kalabalık ortamlar sayesinde yeni projelerinizi  hayata geçirebileceksiniz, bire bir değil de kalabalık ortamlardaki ilişkiler size çok iyi gelecek. Haftanın bir diğer etkisinde Neptün; hayal ve hayal kırıklıklarını temsil eden gezegen geri hareketine başlayacak. Bu sizin finansal konularda ayaklarınızın yere basması gerektiğini ve maddi konuları da netleştirmek adına destek sağlarken. Gelirlerinizi nereden artıra bileceğinizi, nelere para harcamanız gerektiği ile ilgili de kararlar alacaksınız. Son olarak güneş'in burç değiştirmesi ise sağlık anlamında size iyi gelecek, fiziksel görüntünüzü değiştirmek isteyebilir, diyet ve spora başlayabilirsiniz. Yine misafirlerinizi de arttığı bir süreç olduğunu belirtmek isterim.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya dolunay ile başlıyoruz. Bu etki sizin kariyer alanınızda karar almaya kariyerde beklentilerinizi netleştirmenize neden olabilir. Belki işinizi başka  alanlara ve yerlere yayma adına fikir oluşturmaya destek verecek. Özellikle işle ilgili seyahatleriniz artabilir, bir yandan da burcunuzda Neptün; hayal ve hayal kırıklıklarını temsil eden gezegen geri harekete başlayacak Sizin için çok önemli bir süreç hayat tecrübelerden ibaret olacak diyebilirim. Bağımlılıklarınız, bağlılıklarınız kimi ne kadar sevdiğiniz neleri yapmanız, neleri bırakmanız gerektiğini anlayacağınız, önemli bir teste tabi olacak. Ayaklarınızın yere basması şart son olarak Güneş'in burç değiştirmesi size enerji olarak çok iyi gelecek. Hem sezgileriniz artarken resmen hayatınızı duygularınız yönetecek bir yandan da aşk ilişkiler çocuk anlamında destekleyici etkiler olacak. Hobilerinize daha fazla vakit ayırabilir kendinizi minik bir tatil programı yapabilirsiniz.

ASTROLOG SEMA SİDAR

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

Etiketler: 
Sema Sidar
dolunay
yay burcu

Facebook Google plus Instagram Twitter