Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

23 Nisan'ı Boğa Burcu'ndaki Yeni Ay ile karşılıyoruz. Yeni haftanın etkileri, burcunuzun yorumları, gökyüzünün mesajları ile Astrolog Sema Sidar!

Astroloji
19 Nisan 2020
23 Nisan'ı Boğa Burcu'ndaki Yeni Ay ile karşılıyoruz. Yeni haftanın etkileri, burcunuzun yorumları, gökyüzünün mesajları ile Astrolog Sema Sidar!

 

Sevgili Temiz Magazin okuyucularım, sağlığımızın yerinde olduğu, bol bereketli bir hafta diliyorum. 

Mecburen çalışanlarımız dışında, evde olduğumuz bu dönemde sorularınıza sosyal medya hesaplarımdan daha çok cevap vermeye çalışıyorum. İnstagram hesabımı hatırlatıyorum:

https://www.instagram.com/semasidar/

Gökyüzüne gelince hafta başına aynen geçen hafta olduğu gibi; gergin başlayıp, hafta sonuna doğru rahat enerjilere kavuşacağız.

HAFTANIN İLK ETKİSİNDE GÜNEŞ VE SATÜRN'ÜN ETKİLERİ VAR

Yeni haftanın ilk etkisinde  Güneş; (kimliğimizi, kişiliğimizi temsil eden gezegen), Satürn; (ders ve baskı gezegeni) ile zorlayıcı açı yapacak.

Güneş ve Satürn'ün etkileri 27 Nisan’a kadar hayatımızda olacak...

Kendimizi ortaya çıkartmak istediğimiz alanlarda, bizimle aynı fikirde olmayan insanlar tarafından kısıtlanabiliriz.

Konfor alanımızı bırakmak zorunda kalabiliriz.

VİRÜS KAYNAKLI HAREKETLERİMİZ, BU ETKİ İLE BİRLEŞİNCE... 

Virüsten kaynaklı hareketlerimizin sınırlı olması, bu açı ile birleşince ruhsal anlamda iyi hissettirmeyebilir.

BUNALDIĞINIZDA KAPININ ÖNÜ, PENCERE BİLE OLSA AÇIN VE OKSİJEN ALIN!

Yapabileceğimiz en iyi şeylerden biri bunaldığınızda kapının önü bile olsa oksijen almak, temiz hava bize iyi gelecek.

Diğer yandan bizimle aynı fikirde olmayan insanlarla ya da tarzı yapımıza ters insanlarla iş yapmamak mümkünse aynı ortamda bulunmamamız gerekli, sonuç iyi olmayacağı için önlemimizi almalıyız.

Ayrıca gereksiz para harcamamaya dikkatli etmeliyiz, elimizde olan bir şeyin ikincisi almamalıyız.

Sevdiğimiz bluzun iki rengini de alma dönemi değil.

İNTERNET VE CEP TELEFONU FATURALARINA DİKKAT!

Maddiyat demişken internet ve cep telefonu faturaları canınızı sıkabilir, paket aşım ücretlerine dikkat etmelisiniz, faturalarla ilgili problemler artabilir.

Beklediğiniz ödemeler varsa kesintiye uğrayarak alabilirsiniz.

ANLAŞILMAYI BEKLEMEYİN!

Son olarak yaşça büyük insanlar, statü sahibi patronlar bizim ile aynı dili konuşmayacak, anlaşılmayı beklemeyelim.

23 NİSAN'I "YENİ AY" İLE KARŞILAYACAĞIZ

BOĞA BURCU'NDA YENİ AY

23 Nisan’ı "yeni ay" ile karşılıyoruz, 3 derece Boğa Burcu'nda Satürn ve Uranüs’ün yan rolleri bölüştüğü yeni ay gerçekleşecek.

Uranüs; sıra dışılığı, aniden gelişen olayları temsil ederken yeni aya destek olacak.

Uranüs iyi rolde oynarken, Satürn kare açı yaptığı için kötü adam rolünde olacak, bizi baskı altına sokacak, sıkışmış hissettirecek.

Satürn işin içinde olmasa çok güzel bir yeni ay, Boğa Burcu'nun konu başlıkları olan, hayat standartlarımız, paramız, güven duygusu, yeteneklerimiz, konfor alanımız, kalıcı başarılarımız da yeni başlangıçlar olabileceği gibi hem de gerçekleştiği derece (3 derece de) Boğa Burcu'nun en sevdiği derece olması yeni ayı iyice parlatırken...

Bu parlaklığı elde etmek o kadar kolay olmayacak.

Fırsatlar hayatımızda iken, işin içine özgürlüğümüzü kısıtlayan, "benim dediğim doğru" diyen birileri dahil olabilir.

İSTEDİKLERİMİZİ YAPAMAMAK BU HAFTA BİZİ YORACAK!

Sağlığımız yerinde olsa da istediklerimizi yapamamak, bu hafta bizi yoracak.

Ama zorlanmalara rağmen hareket etmeliyiz çünkü tüm gezegen açıları zorluktan kaçarsak bize ceza kesebilir.

Konfor alanımızdan çıkmalıyız, güvenmediğimiz insanlarla bir arada olmamaya, iş yapmamaya özen göstermeliyiz.

SAĞLIK ALANLARINDA DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Sağlık açısından boyun ve boğazlarımız hassas iken, tiroit ile ilgili rahatsızlıklarınız varsa önümüzdeki 8 gün boyunca dikkat etmelisiniz.

İŞTAH AÇILACAK DİKKAT! 

Yine bu etkiden iştahımız artabilir.

8 gün boyunca yeni ayın etkilerini hissederken, ayın 27’si ve 28’inin daha olumlu etkilere sahip olacağını söyleyebilirim, bu 2gün yeni ayı çok bir şekilde hissedeceğiz. Y

eni ay da yapılacakları ise sizin için özetliyorum. Şartlar ne olursa olsun konfor alanımızdan çıkmalıyız, evimizin dekorasyonunda minik değişiklikler yapabiliriz.

Bol bol yemek pişirmeliyiz ama çok yemeyin :) kimseye borç para vermemeli ve en önemlisi gereksiz inatlaşmalardan uzak durmalıyız.

Doğaya ve yaşama odaklanmalıyız.

25 NİSAN'DA PLUTO RETROSU BAŞLIYOR

25 Nisan’da ise Pluto geri hareketine başlayacak, çok ağır hareket eden bir gezegen olduğu için geri hareketi Merkür ve Venüs’ün geri hareketleri gibi hayatımızı doğrudan etkilemez,.

Aslında daha çok deneyim kazanacak olaylarla bizi karşı karşıya getirir...

PLUTO DEĞİŞİMDEN SORUMLUDUR

Pluto; değişimden, dönüşümden, yıkımdan sorumludur.

Aman bana dokunulmasın, kimse kırılmasın dediğimiz, bir yandan da duygusal davranıp harekete geçmediğimiz konularda, mecburi dönüşümler yaşayacağız.

Özellikle parayla ve kariyerle ilgili konularda mecburen dönüşeceğiz.

4 Ekim’e kadar yavaş bir şekilde geri hareketini hissedeceğiz gezegenin.

KALP KIRMAMAK İÇİN VERDİĞİNİZ ŞANSLARLA YÜZLEŞME ZAMANI

Geçen sene 3 Ekim’den bu yana yapamadığınız kalp kırmamak adına insanlara verdiğimiz ikinci, üçüncü şanslarla bu dönemde gerçekte yüzleşip ilişkilerimizi bitme noktasına getirebiliriz.

Değişimden korkarsak hayatımızdaki birçok alanda yıkım ile karşılaşabiliriz.

Bu yüzden değişim ve dönüşüm çok önemli 4 Ekim’e kadar.

HAFTAYI MERKÜR, PLUTO VE JÜPİTER İLE KAPATACAĞIZ

Son olarak haftayı 24 Mart‘ta gerçekleşecek Merkür’ün Pluto ve Jüpiter kavuşumuna yaptığı kare açı ile kapatıyoruz.

Zorlu bir açıdır ve 4 gün boyunca etkisini sürdürecek...

Konuşmalarımızdan kaynaklı fırsatları kaçırabiliriz, ani verdiğimiz kararlar bize sıkıntı olabilir.

Riske girmemeli hep mantıklı ilerlemeliyiz ve öfkeden uzak durmalıyız; yoksa geri dönüşü olmayan hatalar bizi bulabilir.

"Ben"  dediğimiz "benim istediğim olsun" dediğimiz noktada fırsatlar gidebilir, kaçabilir. 

 

YENİ HAFTADA BURCUNUZU VE SİZİ NELER BEKLİYOR?

BURÇ YORUMLARINIZ

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Güneş’in Satürn ile yaptığı zorlu açı ile başlıyoruz, sosyalleşeceğiniz alanlar, kalabalık gruplarla yaptığınız işlerde baskı altına girebilirsiniz. Herhangi bir sosyal sorumluk projesinde ya da sivil toplum örgütünde çalışıyorsunuz şartları olduğundan daha zor olabilir. Yine bu hafta yaşça büyük insanlarla tartışmamaya özen göstermelisiniz. Gerçekleşecek yeni ay sizi para alanında etkiliyor ve gelirlerinizi arttırmak için fırsatları hayatınıza getirirken size iyi gelecek başlattığınız işleri bitirebileceksiniz. Pluto retro ise kariyerde yapmadığınız hamlelerle karşı karşıya bırakabilir, mantıklı ilerlemenizi isteyecek, 4 Ekim’e kadar bu etki hayatınızda olacak bu yüzden planlarınızı uzun vadeye yayabilirsiniz. Son olarak burcunuzdaki Merkür’ün Pluto-Jüpiter kavuşumuna yaptığı zorlu açıdan kaynaklı olarak aile ve iş dengesini kurmak zor olabilir. Ailenize gerektiği kadar vakit ayıramıyor olabilirsiniz, onların problemlerinde sakin konuşmanız önemli.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya burcunuzdaki Güneş’in Satürn ile yaptığı zorlu açı ile başlıyoruz. Kariyerle ilgili konularda gereken hamleyi yapmalısınız, mantıklı ilerlemeniz istiyor gökyüzü, aniden gelen fikirlerle hamle yapmamalısınız. Bu hafta burcunuzda gerçekleşen yeni ay aynı konuları vurgularken, doğru zamanda doğru hamle yapmalısınız ve gerekirse konfor alanınızdan çıkmalısınız. Diğer yandan para konusunda da ihtar var, gereksiz harcamalardan uzak durmalısınız. Pluto’nun geri hareketi ise eğitimle ilgili konularda, yurtdışı ve uzun yolculuklarda yarım bıraktığınız bir işi tamamlamanızı sağlayacak. Katılacağız bir eğitim, okula geri dönme gibi bir planınız varsa 4 Ekim’e kadar gerçekleştirebilirsiniz. Merkür’ün Pluto-Jüpiter kavuşumuna yaptığı zorlayıcı açı ise iletişim anlamında sizi gerebilir ve risk almamalısınız. Kendi içinize dönmek meditasyon uğraşmak yapacaklarınızı planlamak daha doğru olur ayın 28 ‘ine kadar.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Güneş’in Satürn ile yaptığı zorlu açısı ile başlıyoruz. Bu etki sizin içe dönmenize neden olabilir ve baskı altında hissedebilirsiniz kendinizi, özellikle eğitimle ilgili konularda çok çalışmak istemeyeceksiniz, sizden daha yaşça büyük insanlar sizi kısıtlayabilir, fikirlerinizi ortaya koymakta zorlanabilirsiniz. Gerçekleşecek yeni ay da aynı alandan etkilerken, içe dönme kendiniz için ne istediğinizi anlama ve devamında program yapmak için olumlu etkileyecek ama ilk etapta gergin hissedebilirsiniz. Pluto’nun geri hareketi ise ödemeler ve borçlar konusunda yeni bir yapılanmaya sürükleyecek, beklediğiniz bir miras varsa geçen seneden bu yana 4 Ekim’e kadar alabilirsiniz. Haftayı ise Merkür’ün Jüpiter-Pluto kavuşumuna yaptığı zorlu açı ile kapatıyoruz bu etki fırsatları elde etme adına risk alabileceğinizi gösterirken, parayla ilgili gereksiz kararlar almamalısınız.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Güneş’in Satürn’e yaptığı zorlu açısı ile başlıyoruz. Bu etki sizi kalabalık gruplarda para ile ilgili konularda sıkıntı yaşamanıza başkalarının parasal problemlerine çözüm bulmaya çalışmaktan gerilmenize neden olacak. Bu hafta çok fazla arkadaşlarınızla bir arada olmak istemeyeceksiniz, gerçekleşecek yeni ay popüler olduğunuz alanlarda yıldızınızı parlatırken. Geleceğe dair daha çok plan ve program yapmanızı sağlayacak, gelecek odaklı bir hafta. Pluto’nun geri hareketi ise karşıt burcunuzda gerçekleşiyor bu yüzden ikili ilişkiler, ortaklıklar, evlilik 4 Ekim’e kadar dönüşüm içinde olacak, alamadığınız tüm kararları almak zorunda kalacaksınız. Merkür’ün Jüpiter-Pluto kavuşumuna yaptığı kare açı ise kariyer de yeni bir ortaklığa imza atabileceğinizi vurgularken bu biraz emrivaki olabilir.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Güneş’in Satürn’e yaptığı zorlayıcı açısı ile başlıyoruz. Bu etki sizi kariyerde etkilerken, ilişkinizdeki problemler kariyerinize sıkıntı olarak yansıyabilir. Özel hayatınızla ve kariyer arasındaki gelgitler sizi bunaltabilir. Gerçekleşecek yeni ay ise yine kariyerde etkilerken, kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Kafa karışıklığı ile iş yapmak sizi zorlayabilir, daha mantıklı ilerlemelisiniz. Pluto’nun geri hareketi ise ve iş ortamında etkileyecek sizi de işle ilgili 4 Ekim’e kadar değişim dönüşüm süreci başlıyor. İş değişikliği gündeme gelebilir. Son olarak Merkür’ün Jüpiter-Pluto kavuşumuna yaptığı olumlu açı ile haftayı kapatıyoruz. Bu etki sizi iletişim açısından gerecek, eğitimle ilgili yazılı yapacağınız projeleri kesinlikle son dakikaya bırakmamalısınız.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya Güneş ve Satürn arasında gerçekleşecek zorlu açı ile açıyoruz. Sizi iş ortamınız da etkilerken mevcut koşullara rağmen çalışmak zorunda kalabilirsiniz ve istemeye istemeye işe gidebilirsiniz. Gerçekleşecek yeni ayda burada etkilerken, iş ortamında güzel başlangıçlar olsa da içsel olarak bunun dengesini kurmakta zorlanacaksınız ve mecburi yolcuklar karşıda hazırlıklı olmalısınız. Pluto’nun geri hareketi ise aşk ve çocuk alanında gerçekleşiyor, eski ilişkileriniz gündeme gelebileceği gibi burada alamadığınız kararları almak zorunda kalacaksınız. Yine çocuklarla ilgili konularda 4 Ekim’e kadar değişimler olabilir okul değişimi yer değişimi gündeme gelebilir. Son olarak Merkür’ün Pluto-Jüpiter kavuşumuna yaptığı kare açı ise parayla ilgili konulara dikkat etmeniz gerektiğini vurgularken çocuklarla olan iletişiminiz de öfke kontrol probleminiz olabilir.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Güneş-Satürn zorlayıcı açısı ile başlıyoruz. Bu etki size para ile ilgili konularda etkilerken lüks harcamalarınıza dikkat etmelisiniz, yoksa ekim ayına kadar borç ödeyebilirsiniz. Yine çocuğunuzla ilgili konularda sorumluluk almanız gerekecek. Gerçekleşecek yeni ayda ödemeler borçlar alanında gerçekleşirken hem maddi açıdan fırsatlar olabileceği gibi hem de sıkıntılar gündeme gelebilir. Bu yüzden yazarak ilerlemeli, kendinizi sağlama almalısınız. Pluto’nun geri hareketi ise aile, ev, yuva alanında gerçekleşecek evle ilgili almanız gereken kararlar, geçen Ekim ayından bu yana yapmanız gereken dönüşümler yine bu ekime kadar hayatınızda olacak. Son olarak Merkür’ün Pluto-Jüpiter kavuşumuna yaptığı zorlayıcı açıdan kaynaklı olarak ise ailenizde yanlış anlaşılmalar ikili ilişkilerinizde iletişim sıkıntıları olabilir.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:   

Akrepler, haftaya Güneş’in Satürn’e yaptığı zorlayıcı açı ile başlıyoruz. Bu etki sizi ev, aile ve yuvada zorlu etkileyecek, ikili ilişkilerdeki problemler baskıcı tavır sizi gerebilir ve daha çok kendi içinize kapanıp evde vakit geçirebilirsiniz. Gerçekleşecek yeni ay da ilişkilerde destek olurken yine de içsel olarak kısıtlanıyor hissedip, kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Hayatınızda kimse yoksa güç odaklı bir partner girebilir. Pluto’nun geri hareketi ise kardeşler alanında sizi tetikliyor, onlarla bir yola girip, karar aşamasına gelebilirsiniz. Son olarak Merkür’ün Pluto-Jüpiter kavuşumuna yaptığı kare açı iş ortamında iletişimde sıkıntılara sebebiyet verebilir. İletişim derken kesinlikle emir altında kalamayacağınız etkiler söz konusu , yaşça büyük insanlarla iş yapmamanızı tavsiye ederim.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Güneş’in Satürn’e yaptığı zor  ile başlıyoruz. Bu etki sizin kardeşlerle olan iletişiminiz ve iş ortamında etkiliyor. Birlikte iş yapıyorsunuz problemler olabilir, yine iş ortamınız da çok düzenli ve tertipli ilerlemeniz lazım son dakikaya iş bırakmamalısınız. Gerçekleşecek yeni ay da yine iş ortamınız da gerçekleşirken hem fırsatlar varken. Bir yandan da aşırı sorumluluk var biraz konfor alanınızı bozmak zorunda kalabilirsiniz. Pluto’nun geri hareketi ise sizi parada etkileyecek geçen sene Ekim ayından bu yana yapmak istediğiniz şeyler için sorumluluk alıp daha sistemli hareket edebilmek zorunda kalacaksınız. Merkür’ün Jüpiter-Pluto kavuşumuna yaptığı zorlu açı ise yanlış anlaşılmalardan kaynaklı para kaybı yaşayabileceğiniz konusunda uyarıda bulunurken, ani kararlar almamalısınız özellikle para konusunda.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya Güneş’in Satürn’e yaptığı zorlu açı ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı olarak maddi konularda sıkıntılar olabilir. Gereksiz sorumluluk altına girebilirsiniz. Gerçekleşecek yeni ay bu konuda etkilerken parasal anlamda problemler size gerebilir, sıkıntıya sokabilir. Yazarak ilerlemeli ve parada gerektiği zaman lüksten kaçmalısınız. Hayat standartlarınızı kısacağınız bir dönem. Pluto ise burcunuzda geri harekete başlıyor, sizin için değişim dönüşüm süreci kendinizle ilgili radikal kararlar alabilir bunları uygulamaya geçebilirsiniz. Özellikle temmuz, ağustos ayında bu etkiyi baskın şekilde hissedeceksiniz. Son olarak Merkür’ün burcunuzdaki Jüpiter-Pluto kavuşumuna yaptığı zorlu açı para konusunu tekrar masaya yatırmanızı, ani verilen kararlardan dolayı para anlamında sıkıntı yaşayabileceğinizi vurguluyor.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya Güneş’in Satürn’e yaptığı zorlayıcı açı ile başlıyoruz. Bu etki sizin içsel bir yolculuğa çıkmanıza neden olurken, iletişimde doğru anlaşılmak adına  sıkıntılara sebebiyet verebilir. Satürn burcunuzdan bu açıyı yapıyor, evde olmak alanınızın kısıtlanması yine ailedeki  yaşça büyük figürlerle problemler artabilir. Yeni ay da bu alanda gerçekleşiyor ve güven duygunuz sınanabileceği baskı altındaki enerjiler sizi gerebilir. Pluto’nun geri hareketi ise içe dönmenizi sağlayacak özellikle para ile ilgili konularda hamle yapmak zorunda hissedebilirsiniz, temmuz ayında ise bu etkiden kaynaklı olarak iş değişimi gerçekleşebilir. Son olarak haftaya Merkür’ün Jüpiter-Pluto kavuşumuna yaptığı zorlu açı kapatıyoruz, kardeşleriniz ve yakın çevreniz ile iletişime dikkat etmeniz gerekebilir. Yakın çevreniz ile çok fazla aşırı neşir olmak istemeyeceksin hafta sonu.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya Güneş’in Satürn’e yaptığı zorlu  ile başlıyoruz, ruhsal anlamda kendinizi ilgili neler istediğinizi  anlamak için içe dönerken meditasyon çok iyi gelecek. Sağlık adına dikkat etmelisiniz virüs konusunda virüs konusunda risk altındasınız. Gerçekleşecek yeni ay da aynı alanda etkiliyor, yakın çevrenizden istediğiniz desteği göremeyip, çok fazla güvensizlikle karşı karşıya kalabilirsiniz. Daha çok kendinizle ilgili yeni başlangıç zamanı aynı zamanda para ile ilgili ise kar sağlayacağınız dönemler hayatınızda olurken. Pluto’nun geri hareketi ise sosyalleştiğiniz alanlarda yeni bir çevre oluşturmanız için destek oluşturacak, sıkıntı ve kasvet veren ilişkileri sonlandıracaksınız. Son olarak Merkür’ün Jüpiter-Pluto kavuşumuna yaptığı zorlu açı ile haftayı kapatıyoruz. Kalabalık ortamlarda yanlış anlaşılabileceğiniz gibi ani verdiğiniz kararlardan kaynaklı  iş kaybı yaşayabilirsiniz.

ASTROLOG SEMA SİDAR

 

Etiketler: 
Sema Sidar
Yeni Ay
boğa burcu
boğa yeni ayı
merkür
güneş

Facebook Google plus Instagram Twitter