Reklam
Temiz Magazin
29 Eylül 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

28 yılda yaşanan etki geliyor! Hayatımızda 2 buçuk yıllık bir dönem başlıyor! Büyük gökyüzü olayı 22 Mart'ta başlıyor! Astrolog Sema Sidar yazdı!

Astroloji
20 Mart 2020
28 yılda yaşanan etki geliyor! Hayatımızda 2 buçuk yıllık bir dönem başlıyor! Büyük gökyüzü olayı 22 Mart'ta başlıyor! Astrolog Sema Sidar yazdı!

 

SATÜRN KOVA BURCUNA GEÇİYOR, YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Sevgili Temiz Magazin okuyucularım; 

Yoğun olarak evlerimizde oturduğumuz bu dönemde, sizler için alışık olmadığınız bir gün de, yazı hazırladım...

Zira, 22 Mart itibari ile hayatımızda yeni bir dönem başlıyor.

Satürn; sınırları, hayatta ilgili sorumluluklarımızı, kuralları ve dersleri temsil eden gezegen Kova Burcu’na geçiyor ve Mart 2023’e kadar devam edecek olan yeni zamana başlıyoruz.

YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Satürn, Kova Burcu'nda yöneticiliğine sahip olduğu için mutludur.

Temsil ettiği tüm konu başlıklarını rahat bir şekilde yerine getirir ve zorlayıcı enerjisini yumuşak bir şekilde hissettirir.

Satürn'ün gökyüzünün önemli kötücül gezegenlerinden birisi olduğunu hatırlatmak isterim, bu yüzden Satürn'ün rahat olması demek,  Kova Burcu'nda geçireceği 2 buçuk yılda daha iyi ilerlememizi sağlayacak.

Önce Satürn’ü size anlatıp ,sonra Kova Burcu'nda hayatımızı nasıl etkileyeceğinden bahsetmek istiyorum.

SATÜRN İNSANIN KAZANMASI GEREKEN TECRÜBELERİ, ALMASI GEREKEN SORUMLULUKLARI SİMGELER

Satürn; insanın kazanması gereken tecrübeleri, alması gereken sorumlulukları simgeler.

O ders gezegenidir, sert bir öğretmendir.

Eğer sorumluluktan kaçarsak, dersi asarsak ceza verirken; iyi bir öğrenci olursak mükafatını da 2 buçuk yılın sonunda bize getirir.

Ayrıca yaşça büyük erkek figürleri, baba figürü, eski eşyalar, sağlamlık, istikrar yine onun temsil ettiği başlıklardır.

Satürn Kova Burcu'nda ise daha çok teknolojiyle, özgürlükle ve kendimizi modern hayata uyarlamaya ile ilgili sınayacak.

Daha fazla insana faydalı olmak zorunda olduğumuzu hissedeceğiz.

Zaman zaman özgürlüklerimiz kısıtlanacak.

Bizimle aynı fikirde olmayan insanların enerjileri altında bunalacağız.

Çok fazla yeni fikirlerin, yeni oluşumların içinde bulunabiliriz, teknolojiyi her alanda kullanabiliriz.

Parada, sağlıkta, yolculukta hayatın her alanına teknoloji ve internet gelebilir.

Astroloji de bu dönemde daha çok öne çıkacak.

Farklı olmak, sıradan olmamak önem kazanacak.

Satürn 22 Mart’ta Kova Burcu’na geçerken, 11 Mayıs’ta ise  bu burçta geri harekete başlayacak ve geri hareketine devam ederken 2 Temmuz’da Oğlak Burcu’na geçecek.

29 Eylül’de Oğlak Burcu'nda geri hareketini sonlandırıp, 17 Aralık’ta ise artık tam anlamıyla Kova Burcu'nda olacak ve 7 Mart 2023’e kadar.

Bu belirttiğim etkileri 17 Aralık'tan sonra daha baskın hissedeceğiz.

HAYATIMIZA MÜHÜR GİBİ İŞLEYECEK!

17 Aralık'a kadar önce ayak sesini duyacağız Satürn Kova’nın, sonra hayatımıza mühür gibi işleyecek.

ETKİLERİ NELER OLACAK? 

Satürn Kova’da yer alırken, hayatımızda istikrarlı olmayı, sabit olmayı, çok fazla fikir değiştirmemeyi öğreneceğiz.

7 Mart 2023’e kadar olan dönemde insanlara, topluma hizmet edecek buluşlar gelebilir, yeni teknolojileri, başka gezegenleri tanıyabiliriz.

Uzayı keşfedebiliriz, dünyanın dışına yolculuklar gerçekleşebilir.

Ulaşımda teknoloji aktif bir şekilde kullanılacak.

UZAKTAN EĞİTİM MODELİ HAYATIMIZDA SÜREKLİ OLABİLİR

İnternet üzerinden yapabileceğimiz işler daha fazla olurken, uzaktan eğitim modeli sürekli olabilir.

Sağlık açısından dolaşım yolu ile rahatsızlıklar artabilirken bunların çözümleri üzerine durulabilir.

Ayrıca insan beyni ile ilgili araştırmalar ve bu doğrultuda yeni cihazlar olabilir.

BİR ÖNCEKİ SATÜRN-KOVA'DA NELER OLDU?

Bir önceki Satürn Kova’da yani 1991-1993 yılları arasında, birçok teknolojik gelişme olmuş, oyun konsolları üretilmiş, bilgisayar hayatımızın daha önemli bir şekilde girmiş, insan hakları önem kazanmış, uçak kazaları ise artmış.

Bu dönemde hava yolları ile alakalı yeni gelişmeler, uçak kazaları artabilir.

7 Mart 2023’e kadar sanal paraların kullanımı fazlalaşırken, uçan arabalar icat edilebilir.

Tam anlamı ile modern çağa uyum sağlamaya çalışacağız.

SATÜRN - KOVA ETKİLERİ BURÇLARA NASIL YANSIYACAK?

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, Satürn’ün Kova burcuna geçmesi sizi kalabalık gruplar, sosyalleştiğiniz alanlar ve geleceğe dair yapmak istedikleriniz de etkileyecek. Farklı gruplarla arkadaşlık ilişkilerinizi genişletebilir, sosyalleştiğiniz ortamlarda yapıcı olmak zorunda kalabilirsiniz. Sizden farklı yapıda insanların fikirlerini evet demek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca işlerinize teknoloji adapte etmek zorundasınız, önümüzdeki üç yıl size şart koşarken. İstikrarlı olmanız şart sınav olarak karşınıza gelecek bir konu.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, Satürn’ün Burcuna geçmesi sizi kariyer, iş dünyası ve statü sağlamak istediğiniz alanlarda etkileyecek. Daha farklı iş ortamlarında yer almak, sektör değiştirmek isteyebilirsiniz. Yine mevcut işinizde ne olursa olsun kendinizi teknolojik gelişmeleri uyarlamak, teknoloji ile bir arada olmak zorunluluğunuz olabilir. Şimdiden bu yönde geliştirmeye başlarsınız, üç yıl sonunda çok büyük bir geri dönüş olur. Ayrıca her insanla aşağı neşir olmak, insanların statülerinin ne olduğuna bakmadan ilerlemeniz gerekecek, zaman zaman zorlanabilirsiniz. 2021 yılında maddi anlamda da farklı beklentileriniz olabilir. Buda sizi daha fazla sorumluluk almak zorunda bırakabilir.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, Satürn’ün Kova Burcu’na geçmesi sizi eğitim, uzun yolcuklar, seyahatler ve yurtdışı ile ilgili işlerde etkileyecek. Yurtdışına gitme planınız varsa süreç zorlu da olsa gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Yine yarıda bıraktığınız bir eğitime başlayabilir, hayalini kurduğunuz bir kursa gidebilirsiniz. Kendinizi geliştireceğiniz bir süreç fakat hem iş hem eğitim derken sorumluluklarınız artabilir. Sabit fikirli olmak, istikrarlı olmak ise Satürn tarafından zorlayıcı olurken, değişken tarafınızı törpülemelisiniz. Sağlık açısından ise nefes ile ilgili rahatsızlıklarınız artabilir.

 

 

Yengeç ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, Satürn’ün Kova Burcu’na geçmesi sizi mali konularda etkileyecek, gereksiz harcama yapmamanız, para ile ilgili konularda kendinizi kısıtlamalısınız. İşlerinizi internet üzerine aktarabilirsiniz bu daha çok para kazanmanızı sağlarken fakat yine de ödemeler, borçlar, krediler alanında sorumluk sahibi olmak zorundasınız. Önümüzdeki 2,5 yılda yatırıma bile karşıyım sizin adınıza çünkü çok zorlanabilirsiniz kendi hayatınızı yaşamadan sadece ödemelere odaklanabilirsiniz. Bu yüzden borçlanmaya çok dikkat etmeli hatta gerekirse yazarak alışveriş yapmalısınız.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, Satürn sizin karşıt burcunuzda geçiyor. 22 Mart’la başlayan, 7 Mart 2023’e kadar devam eden süreçte. İkili ilişkiler, ortaklıklar, evlilikte sorumluluğunuz artacak, daha yapıcı davranmalı ben dememelisiniz. İlişkileriniz testten geçecek diyebilirim. Tabii ki de herkesin özgürlük alanını belirlemesi hem evin sorumluluğunu hem de kendi hayatını yaşayabilmesi çok önemli bu ikisinin dengesini kurmak zaten sizin problemsiz atlatmanızı sağlarken. Satürn’ün sizi sınayacağı konu bu, bunun dengesini kurmak. Bu kolay olmayacak, tek başınıza zaman hareket etmek isteyip sorumluluk almak istemeyeceksiniz.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, Satürn’ün Kova Burcuna geçmesi sizi sağlık alanında etkileyecek, sağlıkla ilgili konularda sıkıntılar olabilir, özellikle dolaşım yolu rahatsızlıkları, varis ile ilgili sıkıntılar artabilir ve problem olabilir. Yediklerinize de dikkat etmelisiniz, önümüzdeki 2,5 yıllık süreçte sağlık önemli sizin için. Hava değişimini de hayatınızdan kesinlikle eksik etmemelisiniz. İş ortamınızı da teknolojiyi getirmek teknolojik gelişmelerin içinde olmak önemli. İş arkadaşlarınız ile aranızda fikir ayrılıkları olabilir, şubesi olan bir işte çalışıyorsanız şube değişimi yaşayabilirsiniz.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, Satürn’ün Kova Burcuna geçmesi sizi aşk, ilişkiler ve çocuklarla ilgili konularda sorumluluk almanıza neden olurken, kendinize vakit ayırmak da zorlanabilirsiniz. Ev, aile ortamı ya da yaşadığınız ilişki özgürlüğünüzü kısıtlayabilir. Neredesin? Ne yapıyorsun? gibi sorulardan hoşlanmayabilirsiniz, ilişkilerinizde baskı altında kalamayacaksınız. Bunun dengesini kurmalısınız. Diğer yandan, zamanınızı programlamak kendinize de vakit ayırmak oldukça önemli olacak.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, Satürn’ün Kova Burcu’na geçmesi sizi aile, yuva ve evle ilgili konularda etkileyecek. Ev ortamınızı değiştirebilir, taşınabilir, başka bir yerde yeni bir düzene başlayabilirsiniz. Evliyseniz eğer evliliğinizde her iki tarafında kendi özgürlüğünü ilan etmek istemesinden kaynaklı olarak sıkıntılar olabilir. Kendinizi aile hayatına adapte edemeyeceksiniz, daha özgür bir ruha bürüneceksiniz. Dikkat etmelisiniz, evliliğiniz problemli ise boşanma olabilir. Sabırlı ve özverili olmalısınız.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, Satürn’ün Kova Burcuna geçmesi size ruhen iyi gelecek, Oğlak Burcundan çıkışı en azından sizi daha sosyalleştirebilecek. Gideceğiniz kısa yolculuklar artarken mevcut işinizi de buna göre dengelemelisiniz, yine yakın çevrenizle, kardeşlerinizle ilgili sorumluluklar hayatınızda olurken. Onlar için özgürlüğünüz kısıtlanabilir, fedakârlık da bulunmak zorunda kalabilirsiniz. Tutulmalarda burcunuzda olacağı için aslında sizin için tam bir dönüşüm dönemi, neler yapabileceğinizi potansiyelinizi kavrayabileceğiz, bunu yaparken de zorlanacağınız dönem başlıyor.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, Satürn Kova Burcu’na geçecek, sizi biraz rahat bırakacak, tabi bir süreliğine çünkü 2 Temmuz -17 Aralık arası yine burcunuzda olacak. Kova burcunda yer aldığı tarihlerde (22 Mart- 2 Temmuz ve 17 Aralık’tan sonra 2,5 yıl)maddi konular çok önemli olacak, paranızı artırmak için daha fazla çalışabilirsiniz. Hatta sizinle aynı enerji de olmayan insanlarla bir arada olmak zorunda kalabilirsiniz daha fazla para kazanmak adına köprüden geçene kadar insanlara daha farklı davranmanız gereken biraz kendi menfaatlerinizi düşünmeniz gerekecek, işin içinde Satürn olduğu için o kadar kolay olmayacak.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, Satürn burcunuza geçiyor, sizin için değişim ve dönüşüm zamanı. Kendi farkındalığınızı, limitlerinizi deneyimleyeceksiniz. Hayatın her alanında, özgürlüğünüz kısıtlanabilir. Yapmam, etmem bu bana göre değil dediğiniz birçok şeyle yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. İşinizde, projelerinizde teknolojiyi getirirken, işleriniz bu yönde bir ivme kazanabilir. En çok sınav vereceğiniz konu özgürlüğünüz, emir altında kalmaya tahammül edemeyeceksiniz. Böyle olaylarla sık sık karşıya gelebilirsiniz. Büyüyeceğiniz, olgunlaşacağınız dönem diyebilirim.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, Satürn’ün Kova Burcuna geçmesi sizi ruhsal konulara yönlendirecek, kendi içinizde değişim dönüşüm zamanı, korkularınızla yüzleşecek harekete geçmek zorunda kalacaksınız. Ayrıca kendi işinizi yapma girişiminde bulunabilirsiniz. 2021 yılında  iş ile ilgili radikal hamleler söz konu olacak. Aynı zamanda değişken ruh halinizi daha istikrarlı ve sabit bir şekle dönüştürmek aldığınız kararların arkasında durmak ise vereceğiniz sınavlarım başında yer alıyor.

ASTROLOG SEMA SİDAR

 

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

Etiketler: 
satürn kova burcunda
kova burcu
Sema Sidar
satürn

Facebook Google plus Instagram Twitter