Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

30 Mart haftasında gökyüzü neler söylüyor? Burcunuzu ve sizi neler bekliyor? Astrolog Sema Sidar'dan yeni haftanın yorumu! Jüpiter'in Corona Virüs'e etkisi neler olacak?

Astroloji
29 Mart 2020
30 Mart haftasında gökyüzü neler söylüyor? Burcunuzu ve sizi neler bekliyor? Astrolog Sema Sidar'dan yeni haftanın yorumu! Jüpiter'in Corona Virüs'e etkisi neler olacak?

 

Sevgili Temiz Magazin okuyucularım, hepimize sağlıklı sıhhatli bir hafta diliyorum. 

Corona Virüsü'nden kaynaklı yaşadığımız zorlu dönemde en çok ihtiyacımız olan şeyin sağlık olduğunu yeniden anladık...

Sadece bedensel sağlık değil akıl sağlımızı da korumamız gerekiyor.

Ev ortamında karantinada olanlara ve tüm çalışmak zorunda olanlara haftalık burçlar biraz olsun destek oluşturursa ne mutlu bana.

Elimden geldiğince "durumu nasıl yönetebiliriz" bundan da bahsederek anlatmaya özen gösteriyorum.

NİSAN AYI BİR ÇOK KONUDA DÖNEMEÇ OLUŞTURACAK ETKİLERE SAHİP  

Bu anlamda oldukça önemli bir hafta, hatta Nisan ayı bizim için birçok konuda dönemeç oluşturacak.

VİRÜSLE İLGİLİ KONULARDA DAHA KATI KURALLAR GELECEK!

Haftanın başlangıcını geçen haftadan bu yana devam eden fakat bu hafta daha kuvvetli şekilde karşımıza çıkan Jüpiter-Pluto kavuşumu ile yapıyoruz.

Gökyüzündeki etkilere göre söylemeliyim ki, Virüsle ilgili konularda daha katı kurallarla karşı karşıya bırakırken, virüsün yayılma riski de bir o kadar fazla 6 Nisan’a kadar ekstra dikkat etmeliyiz.

Jüpiter; şans, bolluk, bereket gezegenidir.

JÜPİTER DOKUNDUĞU HER ŞEYİ BÜYÜTÜR

VİRÜSÜ BÜYÜTECEK ETKİLERE DE SAHİP

Çok olumlu, pozitif bir doğası vardır ama dokunduğu her şeyi büyütme özelliği de yaşadığımız koşullar zor olduğu için, bunu büyütecek enerjiye sahip. 

29 Mart ile 6 Nisan’a kadar olan zaman aralığında virüsün yayılması artabilir, hem de yeni kurallar, ekstra tedbirler gelebilir. 

Bu etki biraz manipülasyonu gücü ve motivasyonu içerir olumlu kullanıldığında, büyük başarılar getirebilir.

Evren bize sınır çizip dönüşüme zorlarken bizde olumlu düşünüp, kendi ruhsal gelişimimiz için neler yapabiliriz ona odaklanalım.

Kendimizi disipline etmemiz gereken neler var, bunlara yönelip tamamlayalım.

30 MART'TA MARS, KOVA BURCU'NA GEÇECEK

Haftanın bir diğer etkisinde Mars; (mücadele, savaş gezegeni) 30 Mart itibari ile Kova Burcu'na geçecek ve 13 Mayıs’a kadar bu burçta kalacak.

Mars mücadeleden, savaştan, agresif tarafımızdan, yaşadığımız sıkıntılarda aldığımız tavırdan sorumludur.  

Kova Burcu'na geçmesi ile evde kaldığımız bu süreçte motivasyonumuzun düşmesine, özgürlüğümüzün kısıtlanmasından kaynaklı ruhsal sıkıntıları da beraberinde getirebilir.

Mars, Kova Burcu'na geçer geçmez, Satürn (sınırlayıcı, ders gezegeni) ile kavuşum halinde olacak.

Astrolojinin 2 kötücül gezegeninin yan yana gelmesi, bizi baskılarken tecrübelerle öğreneceğiz.

Bu dönemde en iyi yapacağımız şey ise (ki süreç de bizi oraya götürdü,) işimizi internete, sosyal medyaya taşımak, teknolojik kısmı ile ilgilenmek.

Kova Burcu'nun ana teması olan yenilik ve teknoloji bizim kurtarıcımız olacak.

İSYAN ETMEK İSTEYEBİLİRİZ

Diğer yandan yaşça büyük insanların otoritesine boyun eğmek zorunda kalabiliriz, bir yandan da isyan etmek isteyebiliriz.  

Kurallara uymadığımızda problemler olabilir, özgürlük en çok mücadelesini verdiğimiz konu olacak.

Ayrıca bizden farklı fikir yapısına sahip insanların düşünceleriyle manipüle olabiliriz.

İyi tarafı ise toplumsal projelerde yer alabiliriz, insan hakları önemli bir konu olurken.

Virüs'ün aşısının bulunması için destekleyici bir etki de bu; umarım bulunur. 

Sağlıkta alerjik reaksiyonlarınız varsa bu dönemde artabilir.

Ayrıca temiz hava çok önemli, sigarayı bırakmak istiyorsanız bu etkiden faydalanabilirsiniz.

12 Nisan’a kadar Mars Satürn kavuşumu devam edecek, kurallarda baskın bir şekilde hayatımızda olacak.

3 NİSAN'DA VENÜS, İKİZLER BURCU'NA GEÇECEK

Haftanın son etkisinde 3 Nisan’da Venüs; (aşk, ilişki, sevgi, sanat gezegeni) İkizler Burcu'na geçiş yapacak.

Venüs’ün İkizler Burcu'ndaki yolculuğu uzun sürecek.

Venüs, 13 Mayıs’ta İkizler Burcu'nda geri hareketine başlayacak, 25 Haziran’da geri hareketini sonlandıracak ve tekrar ileri harekette 7 Ağustos’a kadar burada kalacak.

Venüs; aşk, ilişkiler, sanat, görsellik, güzellik ve nakit para akışından sorumludur.

Venüs, İkizler'in değişken doğasında, kendini çok rahat hissedemez, ilişkilerde sorumluluktan ziyade özgürlükten yanadır, kendi alanının kurulmasını ister, kendine özgü bir ilişki yaşamak ister.

Bizde bu şekilde ilişkiler kurarken, farklı farklı insanlara yönelebiliriz.

İlişkilerde bu mutlu olmak için karşımızdaki insandan minimum beklentide olmalıyız, çünkü söylediği ile yaptığı uymayabilir.

Onun da bizim de isteklerimiz sürekli değişebilir, her zaman beğendiğimiz insanın dışında farklı insanlar karşımıza çıkabilir.

Ayrıca karşımızdaki insanda ilk arayacağımız özellik fiziksel görüntüsünden ziyade konuşması, zekâsı, bilgi birikimidir.

Biz de öğrenmeye ve öğretmeye daha meraklı olabiliriz.

İlişkiler adına çok destekleyici bir etki değil, yüzeysel ilişkiler yaşanabilir ama yine de ilişkilerde şanslı diyebileceğim burçlar; İkizler, Yaylar, Teraziler ve Kovalar.

Fakat tekrar altını çizmem gerek ise uzun soluklu aşklar için destekleyici değil.

Sanatta ise dijital çalışmalar artacak, sosyal medya konserlerinde artış yaşanırken, teknoloji iyice sanatın içinde olacak.

YENİ HAFTADA BURCUNUZU VE SİZİ NELER BEKLİYOR? 

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Jüpiter-Pluto kavuşumu ile başlıyoruz. Bu etki sizi kariyerde etkilerken özellikle işle ilgili dönüşümler yaşarken, daha kuralcı bir sistem gelebilir. Mevcut durumlardan kaynaklı önemli kararlar alabilirsiniz. Mars’ın burç değiştirmesi ise sizi kalabalık gruplarda fikir alışverişlerinde baskıcı bir ruh haline sokarken agresif olabilirsiniz. 13 Mayıs’a kadar tahammül gücünüz sınırda olurken insanların fikirlerini değiştirmek, emir altında kalmamak adına daha fazla gayretiniz olacak. Venüs’ün burç değiştirmesi ise sizi kardeşler yakın çevre ve kısa yolcuklar adına etkileyecek. Virüsten kaynaklı yasaklara rağmen seyahat etme durumunuz oluşabilir, yakın çevreniz ile iletişiminizi de daha aktif bir düzeye taşıyabilirsiniz.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya Jüpiter-Pluto kavuşumu ile başlıyoruz. Bu etki sizi uzun yolculuklar, seyahat, yurtdışı ile alakalı konularda radikal kararlar almaya mevcut fırsatları değerlendirme adına dönüşüme yönlendirirken online bir eğitime katılabilir, sorunlarınızla ilgili profesyonel destek alabilirsiniz. Mars’ın burç değiştirmesi ise sizi kariyer de etkiliyor. İş yerinde değişecek koşullar sizi zorlayabilir, farkında olmadan baskı altında hissedebilirsiniz. Ayrıca kendi işinizi yapıyorsanız da online çevirmek, internet üzerinden iş yapmak için gerekli altyapıyı hazırlayabilirsiniz. Venüs’ün burç değiştirmesi ise maddi kaynaklar açısından hızlı para giriş çıkışına, internet üzerinden artıracağınız gelirleri işaret ederken zekanızı aktif bir şekilde para kazanmak için kullanabileceksiniz.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Jüpiter-Pluto kavuşumu ile başlıyoruz. Bu etki sizi ödemeler, borçlar krediler alanında etkilerken, radikal hamleler yapmanıza, daha kurallar içerisinde paranızı harcamaya yönlendirirken. Kredi çekmek borçlanmak için doğru bir zaman değil, mayıs ayının ortalarına kadar sabredebilirseniz, mükemmel olur. Haftanın diğer etkisinde Mars burç değiştirecek bu etki sizi uzun yolculuklar, yurtdışı ile ilgili konularda etkilerken eğitim konularında da yaşadığınız problemlere çözümler gelebilir. Sosyal medyayı, interneti kullanarak online danışmanlıklar, dersler verebilirsiniz. Aynı zamanda özellikle yurtdışı ile iş yapıyorsanız diğer insanların fikirlerini boyun eğmek zorunda kalınabilir sizi zorlayıcı bir etki. Haftanın son etkisinde Venüs burcunuza geçiyor uzun bir süre de burada kalacak aşk ilişki için sizi desteklese de kendi içinizde ruhsal bir değişme gireceksiniz, bu değişim fiziksel görüntünüze de yansıyacak.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Jüpiter-Pluto kavuşumu ile başlıyoruz. Bu etki sizi ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklarda etkileyecek. Evliliğiniz ile ilgili radikal kararlar alabilir, mevcut problemleri çözüp ya da tamamen bitirici bir etki ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İlişkiler adına ya siyah ya beyaz diyebileceğim  bir dönem. Haftanın diğer etkisinde Mars burç değiştirecek. Bu da sizi ödemeler borçlar ve krediler alanında yeni fikirlere yönlendirirken, maddi kaynaklar yüzünden başkalarını boyun eğmek zorunda kalabilirsiniz, baskılayıcı bir etki olacak. Venüs’ün burç değiştirmesi ise ruhsal anlamda neler yapabilirsiniz, nasıl dönüşüme girebilirsiniz, kişisel gelişiminizi ne olumlu etkileyecek bunu bulurken. Yine iş ortamınızda dedikoduya çok dikkat etmelisiniz, başkalarının sözleri yüzünden gerilebilirsiniz.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Jüpiter-Pluto kavuşumu ile başlıyoruz. Bu etki iş ortamı ve sağlık açısından sizi etkileyecek. Dişleriniz ve kemikleriniz oldukça hassas olurken, Virüsle ilgili elinizden gelen tüm tedbirleri almanızı tavsiye ederim hatta mümkünse işe gitmeden ev ortamından çalışmalısınız. Bu hafta sağlık açısından oldukça önemli. Mars ise karşıt burcunuza geçiyor. İkili ilişkiler, evlilikler adına önemli bir dönem en çok mücadele ettiğiniz konu bu olurken, kendi özgürlük alanınızı yaratmak kendinize ait bir düzen kurmak isteyebilirsiniz. Venüs’ün burç değiştirmesi ise nisan ayının başı ile yeni bir işe yönlendirirken. Daha fazla insana hitap edebileceğiniz bir projenin içinde yer alabilir ve geleceğe dair projeleriniz için sosyal medya ve internet üzerine bir alt yapı oluşturabilirsiniz.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya Jüpiter-Pluto kavuşumu ile giriyoruz. Bu etki sizi aşk, ilişkiler ve çocuklarla ilgili konularda etkilerken onlarla ilgilenebilir. Onları maddi, manevi anlamda desteklemek için daha fazla gayret içinde olabilirsiniz. Hayatın her alanında daha disiplinli ve kuralcı olmanız gereken bir sürece başladık. Mars’ın burç değiştirmesi, sağlıkla ilgili konularda etkiliyor. Nefes, akciğer ve alerjik rahatsızlıklara karşı etki altındasınız. Virüse karşı dikkat etmeniz gereken burçların başında yer alıyorsunuz, kontrol alanınızı koruyarak ilerlemelisiniz. Son olarak Venüs’ün burç değiştirmesi ise kariyerde yeni bir planlama ya bir pozisyona yönlendirirken. Birden fazla işle ilgilenip daha fazla para kazanabilirsiniz tek bir iş dönemi değil. İnternet üzerinden yapacağınız işlerde yeni bir düzen ve çalışma koşulu oluşturabilirsiniz ama bunu yapmanız Nisan’ın on beşini bulabilir.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Jüpiter-Pluto kavuşumu ile başlıyoruz. Bu etki sizi ailevi konularda etkilerken, evdeki sorumluluklar sizin üzerinize kalabilir. Evde daha disiplinli ve kuralcı yapıcı siz oluşturacaksınız. Mars’ın burç değiştirmesi size iyi gelecek, aşk tazelemek çocuklarınızla daha iyi iletişim kurmak, kendi enerjinizi dengelemek adına destek verirken. Hava değişimi, temiz hava, oksijen bu dönemde sizin için detoks etkisi yapacak. Venüs’ün burç değiştirmesi ise burcunuzun çok alışık olduğu bir enerji ile sizi buluşturup iyi gelecek.  Yurtdışı ile alakalı işler, projeler rayına oturabilecek iken, kendinizi geliştireceğiniz bir eğitim programına dahil olabilir. İnternet ve sosyal medya hayatınızda aktif bir şekilde yer alabilir.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:   

Akrepler, haftaya Jüpiter-Pluto kavuşumu ile başlıyoruz. Bu etki sizi kısa yolcuklar, kardeşlerle olan ilişkiler, iletişim alanında kuralcı olmaya yönlendirirken. Zamanı iyi kullandığınız zaman çok büyük işlere imza atabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden yapılan işlerde gökyüzü destek verse de sizin aldığınız etkilerden kaynaklı biraz aksamalar olabilir, kontrollü ilerlemeye gayret gösterirsiniz daha kalıcı adımlar atabilirsiniz. Mars’ın burç değiştirmesi ise aile ortamından yaşça büyük erkek figürleri ile görüş ayrılığından kaynaklı baskı altında hissedebilirsiniz. Evinizin içindeki elektronik eşyalarda da değişim adına fırsatlar oluşabilir. Venüs’ün burç değiştirmesi ise ödemeler, borçlar adına da size destek sağlarken, uzun vadeli değil ama kısa vadeli borçlanmalardan faydalanabilirsiniz. Alım satım işlerinizde de hiç ummadığınız bir imkân doğabilir.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Jüpite-Pluto kavuşumu ile başlıyoruz. Bu etki sizin para alanınızda gerçekleşirken, ödemeler adına güzel bir dönem kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Ama ne olur her şeyi yazarak yapın zihin dağınıklığı açısından zor bir dönem, kontrol etmelisiniz ve yazılı ilerlemeniz lazım. Mars’ın burç değiştirmesi ise iletişim ağınızı kuvvetlendirecek daha fazla insanla güzel projeler oluştururken. Bunu işinize de yansıtabileceksiniz. Venüs’ün karşıt burcunuza geçmesi ile ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar da yeni bir dönem başlıyor sizin için destekleyici enerji olsa da bu konu başlıklarında istikrarı yakalamak için ekstra dikkat etmelisiniz. Hem burcunuzun değişken doğası hem de Venüs’ün değişkenliği sizi sıkıntıya sokabilir, sürecin sonunda güvenilmez duruma düşmeyin.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya burcunuzdaki Jüpiter-Pluto kavuşumu ile başlıyoruz, geçen haftadan bu yana hayatınızda olan kavuşum, bu hafta daha da belirgin olacak birçok konuda kendinizle ilgili radikal kararlar alırken, ciddi bir değişim ve dönüşüm süreci. Mars’ın ve Venüs’ün burç değiştirmesi ile para alanında ve iş ortamında sizi yeniliklere yönlendirirken. Daha fazla çalışmak zorunda kalabilirsiniz yine gelirlerinizi artırmak için başka insanların fikirlerini boyun eğmek, emir altında kalabilirsiniz. Parayla ilgili de sınavınız olacak, para kazanmak ve ilgili değil ama paraya elde etmek adına köprüden geçene kadar birçok şeye onay vermeniz gerekebilir. Buda ruhsal anlamda baskılayabilir.  3 Nisan’dan sonra sağlık açısından sizde risk altındasınız, özellikle evden çalışmaya ve kontrolü elden bırakmamaya dikkat edin.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya Jüpiter-Pluto kavuşumu ile başlıyoruz. Bu etki sizi ruhsal anlamda içe dönmenizi sağlarken, spirituel konulara yönelerek üzerinizdeki baskıdan kurtulabilirsiniz. İş ortamınızı tam olarak oturtamamaktan kaynaklı bunalabilirsiniz. Mars burcunuza geçiyor, sizi olumlu mücadeleye yönlendirse de baskı altında hissetmek, özgürlüğünüzün kısıtlandığını düşünmek sizi gerecek. Venüs’ün burç değiştirmesi bu anlamda size iyi gelecek. 3 Nisan’dan itibaren daha rahat hissederken hobilerinize yönelebilirsiniz, çocuklarınızla vakit geçirmek iyi gelirken. Aşk adına da destek var ilişkilerindeki problemleri çözebilirsiniz. Hayatınızda kimse yoksa yeni bir aşka yelken açabilirsiniz, ev de olsanız bile giyim kuşamınıza özen göstermek motivasyonumuzu arttıracak, bunu da dipnot olarak paylaşmak istiyorum.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya Jüpiter-Pluto kavuşumu ile başlıyoruz. Bu etki ile kalabalık gruplarda yapacağınız iş bağlantılarınız artarken, internet üzerinden bile olsa daha büyük kitlelerde tanınma ve popülaritenizin artması gerçekleşecek. Mars’ın burç değiştirmesi sizi meditasyona, yogaya daha fazla ev ortamına yönlendirecek. Diğer yandan Venüs’ün burç değiştirmesi ile ev ortamınızı yenilemek, elektronik eşyaları değiştirmek, hatta ev alma gibi bir planınız varsa nisan sonu itibari ile bunu hayata geçirmek adına desteklerken. Ev, aile ortamı adına güzel bir dönem fakat herkesin fikirleri değişkenlik gösterebilir,  buna dikkat edip son dakikaya kadar önemli bir kararı vermeniz iyi olur.

ASTROLOG SEMA SİDAR 

 

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

 

 

Etiketler: 
kova burcu
ikizler burcu
mars
jüpiter
Corona Virüs
Sema Sidar
Astrolog

Facebook Google plus Instagram Twitter