Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

6 Nisan Haftasında Terazi Burcu'ndaki Dolunay'ın etkileri yaşanacak. Astrolog Sema Sidar'dan yeni hafta ve yeni haftada burcunuzun yorumları

Astroloji
04 Nisan 2020
6 Nisan Haftasında Terazi Burcu'ndaki Dolunay'ın etkileri yaşanacak. Astrolog Sema Sidar'dan yeni hafta ve yeni haftada burcunuzun yorumları

 

Sevgili Temiz Magazin okuyucularım, sağlığımızın, ağız tadımızın bozulmadığı bir hafta olsun. Bugünlerde en önemli dileğimiz sağlığımız.

Yeni haftada gökyüzünün ana teması ikili ilişkiler olacak...

İlişkileri dengede tutmak, bununla ilgili yaralarımızı sarmak, yanımızdaki insanların hangisiyle geleceğe gidebiliriz, hangisini hayatımızdan çıkartmamız gerek deneyimleyeceğiz. Bu etkiler hayatımıza dolunay ve Venüs’ün açıları ile gelecek...

 

YENİ HAFTAYA MERKÜR, JÜPİTER, PLUTO'NUN ETKİLERİYLE BAŞLIYORUZ

Haftaya Merkür; iletişim gezegenin Jüpiter, Pluto kavuşumu ile yaptığı olumlu açı ile başlıyoruz.

Doğru iletişim kurma, sezgilerimizi kullanıp sonuç elde etme adına pozitif yansımaları olurken, önemli toplantılarınız görüşmeleriniz varsa sonuca bağlayabilir, karar alabilirsiniz.

İmza işlerinde yine bize destek var. Bu etki 11 Nisan’a kadar devam ederken, doğru iletişim kurarak hayallerimizi sonuca götürüp, kafamızdakileri gerçekleştirecek gücü bularak, mantık duygu dengesini kuracağız.

Dağınık zihin yapısı bu etkiyle beraber son bulacak.

8 NİSAN'DA TERAZİ BURCU'NDA DOLUNAY VAR

Haftanın en önemli etkisi ise 8 Nisan’da 18 derece Terazi Burcu’nda gerçekleşecek dolunay olacak.

Etkisi bir hafta boyunca sürecek.
 


 

Kolay etkiler yok maalesef; Dolunay dolaylı da olsa Jüpiter-Pluto kavuşumuna zor bir açı yapıyor, akıl, beden dengesini kurmak sıkıntılı olurken, maddi konulardaki problemlerin ilişkilerimize yansımasına neden olacak.

Yine dolunayda Uranüs; ani gelişen olayları simgeleyen gezegen gökyüzünün iki kötücülü Mars ve Satürn ile sıkıntılı temaslarda olacak.

Bunların yansıması ilişkilerde değersizlik hissi olurken, karşımızdaki insanın bizi umursamadığını düşünebiliriz.

Bu arada bu düşünce gerçek de olabilir, biz de abartabiliriz!

Jüpiter’den kaynaklı, bunun için yaşadığımız olaylara biraz daha dışardan bakabilirsek doğruyu görebiliriz.

Hava elementi bir burçta gerçekleşen dolunay (Terazi), yine dolunay ile iyice tetiklenen Venüs; aşk, ilişki, sevgi gezegenin Mars, Satürn kavuşumuna yaptığı olumlu açının hava elementi vurgusunu artırırken... (Venüs, İkizler burcunda Mars ve Satürn Kova burcunda)

Kafamızda bir şeyleri kurup yazmamıza, kendimizi bir adaletsizliğin içinde hissetmemize, özgürlüğümüzün kısıtlandığını düşünmemize neden olacak... Aynı zamanda ilişkilerden daha çok beklenti içine gireceğiz.

Bir yandan gökyüzü ya "saçmalama mantıklı git, bu devirde bu koşullarda bu şekilde nasıl ilerleyebilirsin zaten her şey belli bir sistemin içinde hastalık var takılma küçük şeylere" diyecek ama bizim bunu anlamamız kolay olmayacak... Haksızlıkların olduğunu düşüneceğiz ve problemlerimizi çözmek için karar alacağız. 

Dolunay, Venüs ve Mars, Şiron hayatta yara aldığımız yerleri gösteren asteroide olumlu açılarda bulunacak.

Tüm önemli açıları tetikleyen dolunay, ben biz dengesini kurmayı, tek başınıza mı yoksa partnerimiz ile yol almalıyız bunu anlamamızı sağlayacak etkilere sahip...

Diğer yandan kim bize haksızlık yaptıysa yüzleşme yaşayacağız.

Biz kime adaletsiz olduysak yüzleşme yaşayacağız ve yaralarımızı saracağız.

Mart sonunda alamadığımız kararları alıp, bir denge oturtacağız.

Ayrıca maddi konularda da çok dikkatli olmalıyız, Terazi enerjisi para harcatır, duygusal anlamda yaşadığımız gelgitler gereksiz para harcamamıza sebebiyet verebilir.

Şu an yaşadığımız koşullardan dolayı gelirlerimiz kısıtlı iken, kesinlikle minimumda harcama yapmalıyız, yoksa Ekim ayına kadar devam edecek borçlanma ile karşı karşıya kalabiliriz. 

Dolunayda yapılacak en iyi şeyler, fiziksel görüntünüzden mutsuzluğunuz varsa saçınızı beğenmiyorsanız değişime başlamak, diyet yapmak, giymediklerimizden dolabımızı arındırmak, güzel giyinmek, moda ile kozmetik ile ilgilenmek. Doğal maskeleri, pratik güzellik tarifleri denemek olacak. Sağlık açısından ise böbrekler ve bel bölgesi hassas...Bel fıtığı olanlar bu hafta ekstra dikkat etmeli.

Dolunayda tetiklenen Venüs’ün Satürn ve Mars’a yaptığı olumlu açıya özel değinecek olursam, ilişkilerde yapmamız gerekenleri, hangi konularda problemler yaşıyoruz bunları anlamamızı sağlayacak.

Nakit parayla ilgili; nasıl hızlı para kazanabiliriz, nereden gelebilir bunlar üzerine kafa yorarken. İnternet üzerinden online işler için büyük fırsatlar oluşabilir.

Venüs’ün Satürn ile yaptığı açı 12 Nisan’a kadar, Mars ile yaptığı açı 10 Mayıs’a kadar devam edecek.

Venüs’ün İkizler Burcu'nda olması, Mars ve Satürn’ün Kova Burcu'nda olması ilişkilerde sorumluluk aldırmaz, flört enerjisini ortaya çıkarır.

Neredesin? Ne yapıyorsun gibi sorular partnerimiz tarafından hoş karşılanmaz kesinlikle karşımızdaki insanın alanını kısıtlamamalıyız, tamamen kaybedebiliriz.

HAFTANIN SON ETKİSİNDE MERKÜR VE KOÇ BURCU VAR

Haftanın sonu etkisinde Merkür ve Koç Burcu var.

11 Nisan’da Merkür, iletişim haberleşme zihin gezegeni Koç Burcu'na geçecek, 27 Nisan’a kadar bu burçta kalacak.

 

Bu da bizi iletişimimizde konuşkan, girişken, risk alabilen, çok cesur ve düz konuşmalar yapan birine dönüştürebilir.

Düşünmeden yaptığımız konuşmalar verdiğimiz sözden devamlı, maddi kayıplara sebebiyet verebilir.

Sabır kelimesi çok önemli, karşımızdaki insanı dinlemeyi öğrenmeli sonra harekete geçmeliyiz.

"Merhaba, Selam" gibi giriş sözcüklerini konuşmadan direkt konuya girebiliriz.

Her yerde çok beklemeye tahammül edemeyeceğiz, hızlı hareket etmek isteyeceğiz.

Zekamızı kullanabileceğiz, dalgınlık olmayacak.

Bu dönemde çok kibar iletişim kurmayı beklemeyelim, net ve direkt bir dil kullanacağız. 

Virüsten kaynaklı yavaş ilerlese de işler, bu etki iletişim yönünden hızlandıracak.
 

YENİ HAFTADA BURCUNUZU VE SİZİ NELER BEKLİYOR? 
 

Koçlar ve Yükselen Koçlar:
Koçlar, haftaya Merkür’ün Jüpiter-Pluto kavuşumuna yaptığı olumlu açı ile başlıyoruz. Bu etki sizin işte yaşadığınız sıkıntıları çözme adına doğru iletişim kurmanızı, işle ilgili korkularınızla yüzleşmenizi sağlayacak. Haftanın diğer etkisinde karşıt burcunuzda dolunay gerçekleşiyor. İkili ilişkiler, ortaklıklar, evlilik teste tabi olurken, bencil olmamalı karşı tarafı da düşünmelisiniz. Partneriniz serzenişte bulunabilir, kendinizi düşünmenizden dolayı. Yine bir ortaklığınız varsa dengeyi oturtmak önemli olacak yoksa ekim ayına kadar zorluklar devam eder. Haftanın diğer etkisinde Venüs, Satürn ve Mars’a olumlu açılarda bulunacak. İnsanlarla daha aktif iletişim kurabilir, yakın çevreniz ile daha çok ilgilenebilirsiniz. Son olarak iletişim gezegeni Merkür burcunuza geçiyor, kendinizi doğru ifade etmek her alanda iletişimi güçlendirmek için fayda sağlayacaksınız.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:
Boğalar, haftaya Merkür’ün Pluto ve Jüpiter ile yaptığı olumlu açı ile başlıyoruz. Kendinizi geliştirmeye daha fazla yönelmenizi sağlarken. Yurtdışından beklediğiniz işler ve kararlar varsa haber alabilirsiniz. Öğrencileriniz varsa eğitim sektöründeyseniz bununla ilgili önemli konuşmalar olabilir. Haftanın diğer etkisinde dolunay karşımıza çıkıyor, sizi iş ortamınız, iş arkadaşlarınız ile ilgili konular ve sağlık alanından etkilerken, sağlık açısından bu hafta riskli burçlardan birisiniz. Aldığınız gıdalar çok önemli olacak, içinde yaşadığımız durumdan kaynaklı bağışıklık sisteminiz için beslenmenize çok dikkat etmeniz gerekli. Haftanın diğer etkisinde Venüs, Satürn ve Marsa çok olumlu açılarda bulunuyor, kazanç kapılarınızı arttırmak için interneti kullanabileceğinizi, işlerinizi online kaydırmayı ve kazanç kapılarını yeniden yenileme adına destek sağlarken. Haftanın son etkisinde Merkür burç değiştirecek sizin konuştuklarınızı yapma adına hareket enerjisinde tetikleyecek ama bunu yapacak gücü bulamayabilirsiniz, içinize kapanmanıza neden olabilir.

 

İkizler ve Yükselen İkizler:
İkizler, haftaya Merkür’ün Pluto ve Jüpiter ile yaptığı olumlu açı ile başlıyoruz. Bu etki sizi para, ödemeler, konusunda karar almaya doğru kaynak ve insanı bularak bilinçli borçlanmaya ya da yatırıma yönlendirebilir. Haftanın diğer etkisinde dolunay var, sizin aşk, çocuk ve hobilerinizi tetikleyen alanda gerçekleşiyor. Güzelliğinize, görselliğinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz yine çocuğunuzun dış görünüşünü saçını, temizliğini daha fazla önemseyebilirsiniz. Haftanın diğer etkisinde burcunuzdaki Venüs, Satürn ve Mars ile olumlu açılara bulunacak. Sizi güzel bir eğitim programına kendinizi geliştireceğiniz işe, yeni bir branşa yönlendirebilir. Belirttiğim gibi fiziksel görüntünüze daha fazla önem vereceksiniz. Hafta sonu itibari ile hayatınızda aşk yoksa eskiden tanıdığınız bir insanla yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Merkür iletişim gezegeni de size bu anlamda sosyalleştirme daha girişken olma adına destek verecek.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:
Yengeçler, haftaya Merkür’ün Pluto ve Jüpiter ile  yaptığı olumlu açı ile başlıyoruz. Bu etki sizi ikili ilişkiler, evlilik ve yolcuklar adına karar almaya. Evliliğinizdeki sıkıntıları mantıkla çözmeye, katılacağınız bir eğitim ruhsal olarak rahatlamanızı sağlayacak. Gerçekleşecek dolunay ise aile, yuva konularında sizi tetikliyor, ev ortamınızın görüntüsüne takabilir. Evin içinde minik tadilat ve tamiratlar yapabilirsiniz. Venüs’ün Satürn ve Mars ile yaptığı olumlu açı sizin maddi konularda karar almaya yaşadığınız sıkıntılardan dolayı geleceği garantileme adına hamleler yapmaya yönlendirecek. Haftanın son etkisinde ise Merkür burç değiştirecek, sizi kariyerde etkilerken iş ortamında daha sakin konuşmaya üstlerinizle iletişiminizde daha sakin olmaya dikkat edin, öfke kontrol problemi yaşayabilirsiniz. Buda konuşmalarınıza yansıyabilir.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:
Aslanlar, haftaya Merkür’ün Pluto ve Jüpiter ile yaptığı olumlu açı ile başlıyoruz. Bu etki sizin iş ortamı ile ilgili karar almaya daha fazla çalışıp sorumluluk alıp bunu da paraya çevirmeniz için doğru iletişim kurmanızı sağlayacak, bugüne kadar yaşadığınız haksızlıkları da konuşup çözümleyeceksiniz. Gerçekleşecek dolunay yakın çevreniz ile daha fazla haşır neşir olmanıza burada yaşadığınız dengesizlikleri çözmeye, kardeşinizle alakalı miras problemleriniz varsa daha keskin ve net olmanızı sağlayacak. Venüs’ün Satürn ve Mars ile yaptığı olumlu açılar sizi yine iş ortamında karar almaya yönlendirse de iki ilişkileriniz ortaklıklarınız önem kazanacak, partneriniz desteği çok önemli olurken. Eğer ilişkinizde istediğiniz desteği bulamazsınız bitme noktasına gelebilir. Haftanın son etkisinde Merkür’ün burç değiştirmesi ise sizi kısa vadeli bir günlük ya da iki günlük bir eğitime, okulla ilgili konularda hamle yapmaya risk almaya yönlendirirken üniversiteye geri dönme gibi bir çabanız olabilir.

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:
Başaklar, haftaya Merkür’ün Jüpiter ve Pluto ile yaptığı olumlu açı ile başlıyoruz. Bu etki sizi ilişkiler, aşk adına çok olumlu destekliyor.  İlişkilerde çok aklınız başınızda olurken, bağımlılıklarınızdan kurtulduğunuz bir dönem. Mantıkla ilerleyeceksiniz, aynı zamanda gerçekleşecek dolunay, para alanınızı tetikliyor, gelirlerinizi artırabileceğiniz gibi gereksiz lüks harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Bu dönemde harcadığınız alışverişin ödemesi Ekim ayını bulabilir. Haftanın diğer etkisinde Venüs’ün Satürn ve Mars ile yaptığı açılar, iş ortamınızı yenilemeye daha disiplinli çalışma ve patronlarınızdan zam isteme adına destek sağlarken kariyerinizde hedef belirleyeceksiniz. Merkür’ün burç değiştirmesi ise sizi maddi durumlarınızı düzene sokmak için harekete geçirirken gereksiz risk almaktan uzak durmalısınız.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:
Teraziler, haftaya Merkür’ün Jüpiter-Pluto kavuşumuna yaptığı olumlu açı ile başlıyoruz. Bu etki evden çalışma adına sizi desteklerken, ne kadar evde de olsanız ruhsal anlamda bunalabileceğinizi psikolojik rahatsızlıklara yatkın olduğunuzu gösteriyor. Daha disiplinli olmak yerine biraz daha esnetebilirsiniz şartları. Burcunuzda gerçekleşen dolunay da yaşadığınız bütün sıkıntıları partnerinizden çıkartmanız neden olabilir kendi içinizdeki dengesizlikler başka insanlara ya sevgilinize yansıtmamalısınız. Akışta kalmak önemli. Haftanın diğer etkisinde Venüs, Satürn ve Mars’a olumlu açılarda bulunuyor. Böylece dolunaydan ilişkinizde sıkıntı yaşasanız da hafta sonuna doğru bunu çözebileceksiniz, 12 Nisan’a kadar ilişkilerinizdeki sıkıntılar çözüme kavuşacak. Diğer yandan Merkür ise karşıt burcunuzda geçiyor, evlilik ve ortaklıklarda sakin olmalı ani kararlardan uzak durmalısınız.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:  
Akrepler, haftaya Merkür’ün Pluto ve Jüpiter ile yaptığı olumlu açı ile başlıyoruz. Bu etki ile hem yakın çevrenizde ilişkileriniz öne çıkarken hem de aşk hayatınız hareketlenecek. Ayrıca çocuklarınızla beraber vakit geçirirken de kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Gerçekleşecek dolunay ise sizi ruhsal anlamda bunaltabilir, kapana sıkışmış korkularınızla yüzleşirken bulabilirsiniz. Çok geçmişe takılı bir süreç olabilir sizin için burada yapacağınız şey sevdiklerinize sarılmak, spora yönelmek olur. Haftanın diğer etkisinde Venüs, Satürn ve Mars ile olumlu açı de olacak. Bu etki ise para açısından size destek sağlarken. Aileniz ve yakın çevrenizden yeni gelir kaynakları oluşabilir. Haftanın son etkisinde Merkür burç değiştiriyor, bu etki çalışma ortamınız da insanlarla iletişiminizi zorlaştırırken, direkt konuşmamaya, kalp kırmamaya özen göstermelisiniz.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:
Yaylar, haftaya Merkür’ün Jüpiter-Pluto kavuşumuna yaptığı olumlu açı ile başlıyoruz. Bu etki ödemeler, borçlar ve para alanında destek sağlayacak. Gelirlerinizi artırırken, yine ailenize maddi destek yapabilir ya da onların desteğini alabilirsiniz. Gerçekleşecek dolunay da destek sağlayacak, geçmişte yaşadığınız haksızlıkları çözümleyeceksiniz ve geleceğe doğru projelerinizi gerçekleştirmek adına hamlelerde bulunacaksınız. Haftanın diğer etkisinde Venüs, Satürn ve Mars’a olumlu bir etki de bulunacak. Bu etki sürpriz mecburi bir yolculuğa yönlendirirken ilişkinizde gelecek odaklı konuşmalar yapabilirsiniz fakat partnerinizin size yarattığı aşırı baskıya dikkat etmelisiniz. Çünkü kendinizi uzun vadeli bir plana hazır hissetmeyebilirsiniz. Haftanın son etkisinde Merkür burç değiştirecek size iyi gelirken ,çocuklarınızda ilişkilerinizde biraz agresif davranabilirsiniz sakin olmaya özen göstermelisiniz.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:
Oğlaklar, haftaya burcunuzdaki Jüpiter-Pluto kavuşumunun Merkür ile yaptığı olumlu açı ile başlıyoruz. Bu etki yakın çevreniz ile doğru ve güzel ilişkiler kudururken, kendinizi her alanda doğru ifade edebileceksiniz. Maddi ve manevi olarak kaynaklarınızı yenileme ve bunları yukarı çıkarma adına destek sağlayacak. Gerçekleşecek dolunay ise kariyer alanınızda gerçekleşeceği için bu alandaki haksızlıkları çözmeye odaklanacaksınız. Bu dönemde yükselme ile ilgili haberler gelebilir Ekim ayında da hayata geçebilir. Haftanın diğer etkisinde Venüs, Satürn-Mars kavuşumuna olumlu açı atacak. Yine gelirlerinizi artıracak bir etki ama bir yandan da sağlıkla ilgili harcamalarınız artabilir. Haftanın son etkisinde Merkür burç değiştirecek, evinizdeki elektronik cihazları yenileyebilir, daha rahat ev alanı kurmaya yönlendirirken. Ailevi ilişkilerinizde tahammülsüz olabilirsiniz, daha sakin olmaya özen göstermelisiniz.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:
Kovalar, haftaya Merkür’ün Jüpiter-Pluto kavuşumuna yaptığı olumlu açı ile başlıyoruz. Bu etki sizin korkularınızla yüzleşmenize neden olurken, maddiyatla ilgili yaşadığınız sıkıntılara çözüm bulmaya yönlendirirken. Gerçekleşecek dolunay size iye gelecek, yurtdışından beklediğiniz haberler varsa gelebileceği gibi, davalarla ilgili süreçlerde de olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Diğer yandan burcunuzdaki Satürn-Mars kavuşumunun Venüs ile yaptığı olumlu açı ile, hayatında kimse yoksa güzel bir ilişkiye başlayabilir, fiziksel görüntünüzde uzun zamandır istediğiniz değişimi yapabilirsiniz. Yarım kalan şeyleri tamamlama, kendinize vakit ayırma adına harika etkiler var. Merkür’ün burç değiştirmesi ise yakın çevreniz ile iletişiminizi aksatabilir. Kendi fikirlerini dayatmak isteyebilirler, kısıtlanma isteği sizi gerebilir. Kardeşleriniz ile ilişkinize de mesafe koyabilirsiniz.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:
Balıklar, haftaya burcunuzun da ki Merkür’ün Jüpiter-Pluto kavuşumuna yaptığı olumlu açı ile başlıyoruz. Bu etki kalabalık gruplarla daha fazla haşır neşir olacağınızı, iş toplantılarının ve görüşmelerin artabileceğini, online bile olsa popülerliğinizi artıracak. Kendinizi çok rahat ifade edebileceksiniz, bu hafta zihninizdeki dağınıklık da ortadan kalkacak. Gerçekleşecek dolunay ise krediler, ödemeler alanında etkiler, gereksiz harcamalarınız artabilir. Lüks harcamalarınıza dikkat etmeli parayı dengelemelisiniz. Venüs’ün Satürn ve Mars kavuşumuna yaptığı olumlu açı ile korkularınız ile yüzleşebilirsiniz. İş ortamından uzak durmak, ev ortamından iş yürütmek hafta başı iyi gelse de, hafta sonu sizi bunaltabilir. Merkür’ün burç değiştirmesi ise size kazançlar açısından destek verecek nakit akışınız hızlanırken, çok hızlı da para harcayabilirsiniz biraz dikkat etmelisiniz. 

ASTROLOG SEMA SİDAR

 

 

Etiketler: 
Sema Sidar
terazi burcu
dolunay
Astrolog
Astroloji
Ankara
Bilinçaltı Eğitmeni
Bilinçaltı Terapisti

Facebook Google plus Instagram Twitter