Reklam
Temiz Magazin
01 Nisan 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

8 Temmuz'a kadar bütün önemli işlerinizi bitirin! Astrolog Sema Sidar uyarıyor. 24 Haziran haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları Sema Sidar farkıyla...

Astroloji
22 Haziran 2019
8 Temmuz'a kadar bütün önemli işlerinizi bitirin! Astrolog Sema Sidar uyarıyor. 24 Haziran haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları Sema Sidar farkıyla...

Yepyeni bir haftaya daha hep birlikte "merhaba" Sevgili Temiz Magazin okuyucularım...

Bu hafta gökyüzü oldukça net ve sade; fakat etkisi büyük!

Venüs'ün açıları haftaya damga vururken; Venüs kendi içimizde sevgiyi sorgulayacağımız ve sevgi anlayışımızın değişeceği etkilere gebe...

Hemen lafı uzatmadan başlıyorum.

 

İlk olarak Venüs; (aşk, sevgi, ilişki gezegeni) Jüpiter; şans, bolluk, bereket gezegeni ile karşıt açı gerçekleştirecek.

Astrolojide karşıtlıklar karar almamızda zorluk yarattığı gibi temsil ettiği konularda problem yaşamamıza sebep olur...

Bu hafta sevgi ve fırsatlar söz konusu olduğunda daha savurgan ruh halinde olacağız...

Harekete geçmekte zorlanma, tembellik, keyfimizi abartmak ve  kendi kendimizi kandırma durumu bu etkiden dolayı hayatımızda olacak.

İkili ilişkilerde, özellikle aşkta, karşınızdaki insan beklentilerinizi karşılasa bile, "gerçekten de karşılıyor mu" diye içsel kararsızlık yaşayabilirsiniz.

Kibirli ve abartılı ruh hali ile çok kolay memnun olmayabilir, hep daha fazlasını isteyebiliriz.

Kendimiz içinde bu geçerli, daha fazlası olsun diye bir beklenti içinde olabiliriz.

O da bizi mutsuz edebilecek bir nokta... Sevgi ile ilgili beklentilerimiz de sürekli değişkenlik gösterecek... 

Bitirdiğimiz işlerin sonuçları bizi memnun etmeyebilir, çalışmaktan ziyade eğlenceli ortamlarda bulunmak, seyahate gitmek isteyebiliriz.

Yolculuklardan, eğitim alanından beklediğimiz fırsatlar varsa gecikebilir.

ESTETİK OPERASYONLARDAN UZAK DURUN!

Estetik operasyon, fiziksel görünüşünüz de radikal değişikliklerden kesinlikle uzak durulması gereken bir 10 günlük periyot olduğunu belirtmek isterim. Gökyüzü etkileri bu tip operasyonlara uygun değil!

VENÜS'ÜN ETKİLERİ SADECE JÜPİTER'LE DEEĞİL, NEPTÜN İLE DE OLACAK!

Venüs  bir yandan Jüpiter ile karşıt açı yaparken, bir yandan da Neptün; hayal ve hayal kırıklarını temsil eden gezegene kare açı yapacak.

Jüpiter ve Neptün, arasındaki sıkıntılı etkilerde buna eklenince, gökyüzünde T-Kare dediğimiz, baskılayıcı açı kalıbı oluşuyor, üçünün arasında.

Bu etki bizi hayal ve gerçeklerle karşı karşıya bırakacak, sürekli daha fazlasını isteyebilir bir tatminsizliğin içinde yer alabiliriz.

Değişik ruh halimiz birçok şey kaybetmemize, göremediğimiz gerçeklerden dolayı birçok şeyi kaybetmemize neden olabilir.

Gereksiz fedakarlıklar sonucu hayal kırıklıkları yaşayabiliriz.

Partnerinize karşı verdiğiniz toleranslar sizi bunaltabilir.

Bu etkilerin müjdeli kısmı ise ilahi adaletin yerini bulacağı etkilerde söz konusu, geçmiş ilişkilerimizde yaşadığınız  acılar karşınıza çıksa da bu sefer ilahi adalet dengeleri oturtup, içsel rahatlamaya neden olacak.

Önümüzdeki 10 günlük süreçte aşkı, sevgiyi hayatımıza yansıtmak çok kolay olmayacak.

Yine beklediğiniz paraları elde etme, para kazanma, para ile ilgili durumlarda, hayal kırıklıkları olabilir. 

Yani kısaca ilişkilerde sis perdesinin olduğu sevgide ne beklediğimizi bilmediğimiz bir dönem, güven mi istiyoruz, aşk mı istiyoruz, bizim bir ilişkiden beklentimiz ne, buna karar veremediğimiz şaibeli bir süreç.

Bu etkiden dolayı ağlak bir ruh halinde olabiliriz, netleştiremediğimiz durumlarda gözyaşlarımıza engel olamayabiliriz.

ÖDEM TUTMAYA ÇOK AÇIK BİR HAFTA...

Ödem tutmaya çok açık bir  hafta bol bol bitki çayı içip, su tüketimlerini artırmalıyız.

HAFTANIN SON ETKİSİNDE MERKÜR VAR. 

MERKÜR ASLAN BURCU'NA GEÇİYOR

Haftanın son etkisi 27 Haziran'da.

27 Haziran'da Merkür; iletişim ,haberleşme, konuşma zihin gezegeni Aslan Burcu'na geçiyor.

Aslan Burcu'nda kalma süresi bizim için önemli; çünkü Merkür; Aslan Burcu'nda hepimizin kararlarını etkileyecek  geri hareketine, yani Merkür Retro'su dediğimiz enerjisine başlayacak.

8 TEMMUZ'A KADAR ÖNEMLİ İŞLERİNİZİ BİTİRİN!

8 Temmuz’a kadar  iletişim adına yapmanız gereken her şeyi sonuçlandırmanızı tavsiye ediyorum.

Merkür'ün retro dönemlerinde yeni başlangıçlar yapmıyoruz, hayatımızda  yarım kalan işleri sonuçlandırıyoruz.

Merkür; Aslan Burcu'nda  8 Temmuz'a kadar özellikle kazançlı olmamıza destek olacak.

Fikirlerimizi, isteklerimizi sabitliğe oturtturmak için fırsat sağlayacak...

Bu alanlarda çözüm sürecini de hemen başlatabiliriz.

Yaratıcı fikirler, sanatla ilgili gelişmeler için de çok güzel etkiler mevcut iken, organizasyon yeteneğimiz öne çıkacak.

Ayrıca otorite figürleri ile iletişimi, sonuçlandırabilmek, önemli insanlarla başarılı görüşmeler yapabilmek için olumlu etkiler mevcut.

Karşımızdaki insanları pohpohlayarak  birçok işimizi sonuçlandıracağız ve kibirli tavırlarla karşılaşsak bile, bunu tolere edersek gerçekten çok büyük işler başarabiliriz.

Kendimizde de egosal davranışlara çok girmemeli, inatçılık ve sabit fikirlilikten kaynaklı kayıp yaşamamalıyız.

8 Temmuz'da başlayacak Aslan Burcu'ndaki Merkür Retrosu 19 Temmuz’a kadar bu burçta devam edecek.

Doğal olarak ego, statü, yaşça büyük otorite sahibi insanlar, toplumdaki sınıf farkı iletişimimize yansıyacak.

Merkür retro dönemini önümüzdeki hafta daha detaylı bir şekilde sizlerle paylaşacağım ama şimdiden altyapısını hazırlayalım, plan ve programlarınız sorunsuz ilerlesin.

HAFTANIN ENERJİLERİNİN BURÇLARA ETKİLERİ

HAFTALIK BURÇ YORUMUNUZ

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Venüs, Jüpiter ve Neptün arasında gerçekleşen T-kare açı kalıbı ile başlıyoruz. Bu etki sizi kısa yolculuklar, seyahatler, eğitim yakın çevreniz konularında kararsızlıklar ile karşı karşıya bırakırken. Özellikle Çarşamba gününden itibaren iç dünyanıza kapatabilirsiniz, eğitim konularında netleşmeyen durumlar sizi bunaltabilir. İş ortamınızda ise izne çıkma istediğiniz gerçekleştirmeyebilir. Gereksiz yük ve sorumluluk altında kalabilirsiniz. Sağlıkta bacaklarınızın çok hassas olduğu bir hafta dikkat etmelisiniz, özellikle rahat ayakkabı giymek süreçte sizi rahatlatacak. Haftayı Merkür’ün burç değiştirmesi ile kapatıyoruz. Bu etki sizi ilişkiler, aşk ve hobileriniz alanında doğru iletişim kurma adına desteklerken. Hayat adına talepleriniz istekleriniz biraz yükselebilir.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya Venüs, Jüpiter ve Neptün arasında gerçekleşen T-kare açı kalıbı ile başlıyoruz. Bu etki size maddi konularda sorumluluk almaya, kendi gelirleriniz mi yoksa başkasını fırsatlarını kullanmalıyım diye kararsız kalmanıza neden olurken. Kalabalık arkadaş gruplarında, başkalarından kaynaklı maddi kayıplar yaşayabilirsiniz. Daha önce verdiğiniz sözler sizin daha çok para harcamanıza ne olabilir, popülerliğiniz artıp göz önünde olurken, bu parasal anlamda kayıplara neden olabilir. Yani paranızın olduğu sürece rahat edeceğiniz bir hafta son olacak. Merkür’ün burç değiştirmesi ile  ailevi ilişkilere daha çok önem vereceksiniz. Evinizin içindeki, elektronik eşyaları değiştirmek isteyebilirsiniz, evinizi düzenlemeye gidebilirsiniz.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Venüs, Jüpiter ve Neptün arasında gerçekleşecek T-kare açı kalıbıyla başlıyoruz. Bu zorlayıcı etki burcunuzda ki Venüs'ün liderliğinde gerçekleştiği için özellikle ikili ilişkiler, aşk ve kariyer arasında gelgitler yaşamınıza neden olurken. Hayatınızla ilgili büyük bir dönüşüm sürecini mercek altına alıyor, göremediğiniz netleşmeyen kariyerdeki fırsatlar kendi iç dünyamıza dönerek görebileceksiniz. Yine partnerinizden beklediğiniz gereksiz beklentilerden vazgeçip kendi sorumluluğunuzu almayı öğreneceksiniz. Eğer kariyer ortamınızdan hayatınızda biri var ise bu süreç bu ilişkinin bitmesi neden olabilir aklınızda olsun, gereksiz atar gider yapmayın. Son olarak Merkür'ün burç değiştirmesi yakın çevrenizle güzel sohbetlere ve yakın çevrenizde popüler olmanıza destek sağlayacak.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Venüs, Jüpiter ve Neptün arasında gerçekleşecek T-kare açı kalıbı ile başlıyoruz. Bu zorlayıcı etki sizin özellikle sağlık anlamında zorlanmanıza neden olurken,  işe odaklanma problem yaşamanızı sebebiyet verirken, gideceğiniz yolculuklar artabilir. Seyahat enerjisi yaşadığınız sıkıntıları düzenleyebilir, tembellik yapmak az çalışmak isteyeceğiz bir döneme başladınız. Bu yüzden gereksiz iş yükü almamanızı tavsiye ederim. Son olarak bu hafta sezgileriniz oldukça kuvvetli olacak, gökyüzünde güneş sizin burcunuzda hayallerinizi  netleştirip, ayağınız yere basarak kurarsınız sorunsuz bir hafta sizi bekliyor diyebilirim. Merkür'ün burç değiştirmesi ise maddi konularda fırsat elde etmeye, lüks harcamalar için kendinizi daha rahat koşullar sağlamanızı destek oluştururken yalnız kalmak istemeyeceğiniz etkiler var.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Venüs, Jüpiter ve Neptün arasında gerçekleşen T-kare açı kalıbı ile başlıyoruz. Bu etkiden dolayı özellikle popüler olduğunuz ortamlar, kalabalık arkadaş gruplarından kaynaklı kendinize vakit ayırmakta zorlanmanıza, hatta maddi  kayıplar yaşamınıza sebebiyet verebilir. Bu haftanın öne çıkan bir diğer konuda krediler, ödemeler, borçlar olurken, gereksiz borçlanmamaya dikkat etmelisiniz. Lüks ihtiyaçlarınız için para bulma istediğiniz artabilir, yine hayatınızdaki insan yüzünden belli maddi kayıplar yaşayabilirsiniz dikkatli olmalısınız. Son olarak Merkür burcunuza geçiyor ve sizin için, kendinizi ifade etme, iletişim anlamında parlama dönemini başlatıyor. Kendinizi çok rahat hissedeceksiniz, önemli insanlarla doğru bağlantılar yapabileceksiniz.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya Venüs, Jüpiter ve Neptün arasında gerçekleşecek T-kare açı kalıbıyla başlıyoruz. Bu etki sizin aile ve kariyer arasında gelgit yaşamanıza. Eşinizin ailesinden dolayı da, işlerinizin aksama durumu ile karşı karşıya bırakırken. Sorunlar yüzünden çalışmak istemeyebilir evden iş yürütmek zorunda kalabilirsiniz. Bir yandan da partnerinizin sorumluluklarıyla haşır neşir olurken, kendinize vakit ayıramayabilirsiniz. Çelişkilerde sizi en rahat ettirecek şey evden çalışmak olurken, partnerinizin ailevi ilişkilerine de çok müdahale etmemenizi tavsiye ederim. Merkür'ün burç değiştirmesi ise yanlış anlaşılmalar yaşamınıza sebep olabilir, kendinizi doğru ifade etmek adına zorlanabilirsiniz. Sağlık anlamında da ses kısıklıklarına, yüksek sesle konuşmaktan dolayı boğaz tahribatlara dikkat etmelisiniz.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Venüs, Jüpiter ve Neptün arasında gerçekleşen T-kare açı kalıbı ile başlıyoruz. Bu etki sizi kısa yolculuklarda bazı sorunlar yaşamanıza, işten kaynaklı yolculuklarda daha fazla yorulmanıza neden olurken. Gideceğiniz uzun yolculuklarda ise eşyalarınızın kaybolma riski var. İlaçların yan etkisine karşı da duyarlı bir dönemdesiniz ve bunları düzenlemek adına daha fazla çalışmak iş ortamında sorumluluk almak zorunda kalabilirsiniz. Bir yandan da Merkür’ün burç değiştirmesi daha kalabalık ortamlara, popüler olduğunuz alanlara yönlendirirken. Projeleriniz adına önemli insanlarla konuşabilir, büyük iş birlikleri yapabilirsiniz. Bu dönemde sıradan insanlar sizin işinizi çözemeyecek, mevkisi olan, yüksek pozisyon olan insanlarla çözüme gidebilirsiniz.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, haftaya Venüs, Jüpiter ve Neptün arasında gerçekleşen T-kare açı kalıbı ile başlıyoruz. Bu etki sizi özellikle sizi borçlar anlamında, sorumluluk almaya, partnerinizden, eşinizden ve çocuğunuzdan dolayı para kaynaklarınızı daha çok kullanmaya ve devamında para açısından sıkışmanıza neden olabilir. Parada sorumluluk almak ve borçlarınızı ödemek önceliğiniz olmalı. Merkür’ünde Aslan burcuna geçmesinden dolayı, lüks harcama isteğiniz artabilir. Hatta kendi işinizi yapıyorsanız işe gereksiz yatırımlar yapabilirsiniz. Bu yüzden öncelikle maddi konularda sorumluluk almak ve hobilerinize vakit ayırmak, haftayı rahat geçirmeniz adına destek verirken. İş arıyorsanız referansınız sayesinde beklediğiniz haber gelebilir.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya burcunuzda bulunan Jüpiter'in, Venüs ve Neptün ile yaptığı T-kare açı kalıbı bile başlıyoruz. Bu zorlayıcı etki sizin sevgi de karar almanıza ikili ilişkilerde, hayal kırıklıkları yaşamınıza, beklediğiniz fırsatların gerçekleşmemesine sebebiyet verirken. Aile ve yuva kavramlarında ciddi sıkıntılar yaşamanıza neden olacak, beklentilerinizi gerçekleştirilmeyebilirsiniz ve hayal kırıklıkları ile yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bir yandan da eviniz için daha fazla sorumluluk almak zorunda kalabilirsiniz. Merkür iletişim gezegeni ise son olarak Aslan burcuna geçiyor, sizi seyahatler uzun yolculuklar ve eğitim konularında daha popüler olma öne çıkma parlama adına desteklerken. Gideceğiniz yolculuklar size gerçekten çok iyi gelecek, hava değişimi şart bir dönemdesiniz.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya Venüs, Jüpiter ve Neptün arasında gerçekleşen T-kare açı kalıbı ile başlıyoruz. Bu zorlayıcı etki içinize kapanmanıza, iş ortamındaki sıkıntılardan bunalıp bir karar vermenize neden olabilir. Sağlık anlamında ise özellikle kemiklerinizin hassaslaştığı, boğazlarınız ile ilgili sıkıntıların olduğu bir sürece başlatıyor. Vitamin ve mineral takviyesi almanız şart, motivasyonunuzun düşmesine neden olacak etkiler var. Yakın çevreniz ve kardeşinizden destek alabilirsiniz bu size iyi gelecek, rahatlatacak.  Şehir içinde minik plan yapabilir, Böylece enerjinizi dengeleyebilirsiniz. Merkür'ün burç değiştirmesi de maddi konuların öne çıkmasına neden olurken, para ile ilgili durumlarda daha fazla sorumluluk alacaksınız. Perşembe ve cuma günü bu doğrultuda önemli anlaşmalar imzalayabilirsiniz.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya Venüs, Jüpiter ve Neptün arasında gerçekleşen T-kare açı kalıbı ile başlıyoruz. Bu etki sizin kalabalık ortamlarda istediğiniz fırsatları elde edememenize, başkalarının ilişki problemlerini çözerken yorulmanıza, kendinize vakit ayırmak isterken daha bunu yapmak için daha fazla para harcamanıza sebebiyet verebilir. Maddi konular, sosyal çevre ve ilişkiler arasında sıkışabilir,  bu konularda sizi bağlayan  zincirleri kırmak için uğraşabilirsiniz. Merkür iletişim gezegeni ise karşıt burcunuza geçiş yapıyor. İkili ilişkilerde her iki tarafta kendi söylediğinin doğru  çıkması için gereksiz bir efor içinde olabilir. Partnerinizle, ortağınız ile  ego savaşlarına dikkat etmelisiniz.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya Venüs, Jüpiter ve Neptün arasında gerçekleşecek T-kare açı kalıbı ile başlıyoruz. Burcunuzda Neptün’ün de baskın etkisi, sizi daha  hayalperest bir ruh haline sokarken. Geçmişteki tecrübeler ile yüzleşmeler içinde minik bir sınav dönemi başlatıyor. Bu sınav özellikle ailevi konular ve kariyer arasında olurken iş aile arasında gel-gitler yaşayabilir. Ailenizden kaynaklı iş fırsatlarını kaçırabilirsiniz, daha fazla sorumluluk almamız gereken de bir süreç hayatınızda olurken. Statü sahibi insanlarla önemli görüşmeler yapabilirsiniz. Son olarak Merkür'ün burç değiştirmesi ise sağlık anlamında sizi  bunaltabilir, ses kısıklığı boğaz ile ilgili problemler sizi yorabilir, iş ortamında insanların egosal problemlerine karşı dikkatli olmalısınız.

ASTROLOG SEMA SİDAR

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

 

Etiketler: 
Sema Sidar
aslan burcu
Merkür Retrosu
Muazzez Ersoy & Gökhan Sezen

Facebook Google plus Instagram Twitter