Reklam
Temiz Magazin
19 Ocak 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

9 Mayıs'da yaşanacak Kuzey ve Güney Ay Düğümleri, hayatımıza nasıl etki edecek? Astrolog Sema Sidar yazdı.

Astroloji
28 Nisan 2017
9 Mayıs'da yaşanacak Kuzey ve Güney Ay Düğümleri, hayatımıza nasıl etki edecek? Astrolog Sema Sidar yazdı.

 

Tüm okuyucularıma, takipçilerime ve danışanlarıma merhaba;

"Haftalık burç analizlerimde" belirmiştim, astroloji açısından önemli bir döneme başlamak üzereyiz.

9 Mayıs 2017 itibari "Kuzey Ay Düğümü" dediğimiz iyicil karma noktası Aslan Burcu'na  ve "Güney Ay Düğümü" dediğimiz kötücül karma  noktası tam karşıt burcunda olan Kova Burcu'na  geçiyor!

Ve evrende hepimiz için yeni bir kapı aralanıyor! 6 Kasım 2018'e kadar bu etki devam edecek. 

İlk olarak astroloji açıdan öneminden bahsetmek istiyorum, Kuzey Ay Düğümü ve Güney Ay Düğümü'nün; daha sonra bize etkilerine değineceğim.

 

DÜĞÜM DEDİĞİMİZ NOKTA NEDİR?

Kuzey ve Güney ay düğümleri, kesinlikle gökyüzünde bulunan bir gezegen değil, olduğunu varsaydığımız noktalar diyebilirim.

Ay'ın Güneş'in etrafındaki yörüngesi ile Dünya'nın yörüngesinde dönerken izlediği yolun kesiştiği yerde oluşan noktalardır.  

Bu  noktalar hayatımızda ruhumuzun izlediği yollar konusunda bilgi verirken, geçmiş yaşamla ve bu dünyadaki deneyimlerimiz ile  birebir ilgilidir.

 

Güney düğümü dediğimiz karma noktası, bizim geçmiş yaşamlardan  getirdiğimiz deneyimlerimizdir.

Ruhumuz bu bilgileri doğduğu andan itibaren bilir. Ve sıkıntıya girdiği zaman  ya da zor bir etki ile karşı karşıya kaldığı zaman  bu bilgilere yönelir, fakat aslında kendi tekamülünü gerçekleştirememiş olacağını da gösterdiği için kötücü karma deriz.

Aslında bizim en rahat ettiğimiz alanlardır fakat, esas zoru seçip yol almak, onu deneyimlemek için yola çıktığımız için, görevden kaçmak gibi bir durum ruhumuz için...

 

KUZEY AY DÜĞÜMÜ

Bu dünyaya geldiğimiz anda evrenin bize verdiği görevi ise Kuzey Ay Düğümü temsil eder. 

Kuzey ay düğümü "deneyim" demektir. Yani buranın, mevcut ruhun bu dünyadaki görevini temsil eder; bize tanıdık olmayan konular olduğu için  yapmaktan korkarız, ve işimize gelmediği zaman Güney Ay Düğümüne sığınırız.

Ruhun başarılı olması, görevini yerine getirmesi adına çok önemlidir. Kuzey ay düğümü, sonunda büyük ödülü de hayatımıza yansıtır.

 

Şimdi "Kuzey Ay Düğümü Aslan" ile neleri yapmalıyız, "Güney Ay Düğümü Kova" ile hangi alışkanlıkları bırakmalıyız?

Kuzey Ay düğümü Aslan Burcu'na geçtiği için hepiniz önümüzdeki yaklaşık 1,5 yıl boyunca ilk olarak parlamak, ön plana çıkmak, kendinizi bilmek, hayatınızda başrolü  sahnede  sergilemek adına ekstra efor sarf edeceksiniz. 

Esas amacımız ön plana çıkmak olurken, daha bireysel davranmayı seçmek zorunda kalacağız.

 

Güney Ay Düğümünde ise  Kova Burcu  temaları olduğu için özgürlük, insanlarla birlikte olmak, kalabalık topluluklarda herkese eşit davranış biçimi ve özellikle başkaları için özgürlüğün için mücadele etmek için bildiğiniz ne varsa bırakmalıyız.

Önümüzdeki 1 buçuk yıl içinde en önemli konu "ben buradayım" demek olacak, enerji olarak bize zor gelecek ama gerçekleştirdikçe faydasını görebileceğiz.

Yine isteklerimizin peşinden gitmeyi öğrenirken, tahtta olmak tahta çıkmak çok önemli olacakken, kral olmak zorundayız.

Tekrar belirmek istiyorum, bu bizim alışık olmadığımız bir enerji olduğu için zor olacak.

Efor sarf ettiğimiz bir enerji olacak ama, yapmazsak özgürlük olmayacak.

İnsanlar, yaşam herkese eşit olmalı, fikirler önemli; "sıradan olmamalıyım" derseniz kısaca ego yapmazsanız, kendinizi bulunmanız gereken yerden daha aşağıda bulabilirsiniz.

 

Burçlara geçmeden önce bir bilgiyi belirtmek istiyorum; 18 Kasım 1990 ile 2 Ağustos 1992 tarihleri arasında tam tersi bir döngü vardı.

Yani Kuzey Ay Düğümü Kova- Güney Ay Düğümü Aslan; bu tarihlerde yaşadıklarını hatırlayan okuyucularım, önümüzdeki 1 buçuk yıllık süreçte, bu dönemde kapanmayan defterleri kapatmak için gökyüzü size fırsat verecek, bitmeyen hikayeler bu süreçte yine önünüze gelir, o insanlar yaklaşık, 13 yıl önceki kadersel bir şekilde karşınıza çıkabilir. .

ŞİMDİ BAKALIM HANGİ BURÇ NEYİ DENEYİMLEYECEK, NEYİ BIRAKACAK?

İŞTE KUZEY ve GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ'NİN BURÇLARA ETKİSİ:

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Aşkı yaşamak, aşk adına fedakarlık yapmak, çoluk çocuğa karışmak önümüzdeki 1 buçuk yıllık dönemde zor da olsa de tecrübe etmeniz gereken konular.

Özellikle çocuk isteyen Aslan burçları bu periyot sizin için çok güzel.

Neyi bırakmalısınız? Aşırı kalabalık gruplarda sosyalleşme enerjisini bir kenara bırakıp daha bireysel olabilmeli, kendinize yönelmelisiniz, başkaları için koşturmamalısınız. Gereksiz iyilik enerjisi sizi zora sokabilir.

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar kendinize daha iyi bir aile ve  ev düzeni, kendiniz için evinize ait sabit bir  yaşam düzenine  geçmek için çok önemli bir süreç.

Sizin için özellikle evinizde kendinize ait bir alan ve ev ortamından yürütebileceğiniz bir iş alanı yaratabilirsiniz. Çünkü bırakmanız gereken enerji, aşırı iş koliklik kariyeri ön plana çıkartmak yerine aileyi ön plana çıkartmayı deneyimleceksiniz.

Bu anlamda  bir evlilik kararı alabilir,  evlenme ile yeni bir düzen oluşturabilirsiniz; bu durum kalıcı bir aile düzeni için önemli olacak.
 

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

Özellikle  eğitim konularına yönelmek, yarım kalan eğitim hayatınızı tamamlamak, sürekli aktif olabilecek bir  yol enerjisini hayatınıza yansıtmak, iş değişikliği ve yakın çevreniz, kuzenleriniz hatta kardeşleriniz arasında kendinizi ön plana çıkartmak çok önemli olacak.

Bırakmanız gereken enerjiler ise uzun yol, yurtdışıyla ilgilendiğiniz işler... Önümüzdeki dönem, biraz daha yakın çevreniz ile ilgilenmeniz gerektiğini söylüyor.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Gelirlerinizi arttırmak, gelirlerinizi kendinize harcamak önemli olurken kendinize ait ürünler ortaya çıkartmak, bireysel olarak para kazanmak ekstra önemli olurken. Başkasının finans kaynaklarından yararlanmayı, kredi çekmeyi ve fazladan borçlanmayı bu sene bırakmanız gerekiyor.

Sizin için kolay bir durum olmasa bile başkasının maddi imkanları, borçlanmak sizi daha zora sokabilir ileride, bu 1 buçiuk yıllık dönemde kendi gelirlerinize yönelmeniz önemli.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Kuzey Ay Düğümü  sizin burcunuza geçiyor, ve karşıt burcunuz Kovanın özelliklerini taşıyorsanız, dikkat etmeniz gereken en önemli şey, toplumsal olaylardan ziyade daha kendi alanınızda kendi imparatorluğunuzu kurmak olacak. Ben diyebilmek, kendi başınıza, karar almanız hatta kendi etrafınızda kurulacak bir düzen önemli ve bu sefer hayatınızda kendinizi öncelik yapmayı deneyimleceksiniz. Ortak iş girişimleri için kesinlikle uygun bir dönem değil.

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Sizin için ruhsal ve sprituel konulara yönelme, onlara  ilgi ve alaka duymanız önem arz edecek.

İş ortamınızdan uzaklaşıp kendinize ait bir iş dünyası yaratıp, kendinize vakit ayırmayı seçebilirsiniz. Bu sene işten uzaklaşmak zorunda kalabilirsiniz, kendi iç dünyanızda bir yolculuk sizi bekliyor. Kaçış noktası olarak çevrenizden yardım almak ya da belki bir psikologa gitmek isteyebilirsiniz. Ama kendinizin yapması gereken bir  yolculuk, kendinizi bulmanız gereken bir dönem.

Teraziler ve  Yükselen Teraziler:

Sosyalleşmek, arkadaş gruplarınız ile  bir arada kalmak yeni insanları hayatınıza almak ve geleceğe dair projelerinizi gerçekleştirmek adına zorda olsa adım attığınız zaman sonuç olabileceğiniz bir dönem.

Hobilerinizi, zevklerinizi bırakıp daha sosyal alanlarda kendinizi göstermek önemli olacak. Önümüzdeki 1 buçuk sene sorumluluk almanız şart ne kadar sorumluluk sahibi olursanız o kadar güzel sonuçlarla karşılaşabileceksiniz.

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler önceliğinizin kariyer olması gereken 1 buçu senelik döneme başlayacaksınız.

Kuzey ay düğümünün Aslan Burcu'na geçmesiyle beraber  ev ortamından uzaklaşmak, ev ve aile düzeninden ziyade  kariyerinizi seçmeniz gerekecek.

Bu sizin için zor olsa da kariyerde adınızı daha kalıcı, daha güzel ve  yüksek yerlere yazdırmak için hamle yapmaktan kesinlikle kaçmamanız gerekiyor.

Biraz ailenizin evinizin sıcaklığından uzaklaşmanız gerekecek.

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Bu sene eğitim konularına yönelmek, akademik hayatınızda yarım kalan işleri sonuçlandırmak ve özellikle  akademik bilgilerle, eğitim hayatına devam etmek adına fırsatlar yakalamanız gerekecek.

Size zor gelse de belki uzun yol yapmanız, belki yurtdışına çıkmanız gerekecek.

Bu sene yine bırakmanız gereken enerjiler arasında kardeşler, yakın çevreniz var. Daha bireysel olmalısınız. Yine yüzeysel değil her şeyi derinlemesine bilmeniz gerekli.

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar bu sene başkanın  finans ve gelir kaynaklarından faydalanmak zorundasınız, kendi gelirlerinizden ziyade çevrenizin paralarını kullanmak önemli. Paradan para kazanabilir, parayı  işletmeyi, yatırım yapmayı öğrenmelisiniz. Bırakmanız gereken konu ise, sadece para harcamak, klasik tek bir gelire yönelmemek...

Operasyon gerektiren sağlık probleminiz için de önümüzdeki 1 buçuk seneyi değerlendirebilirsiniz.

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Karşıt burcunuz Aslan'ın özelliklerini tecrübe etmelisiniz, yeni ortaklıklar, kalabalık topluluklardan ziyade ikili ilişkilere yönelmelisiniz.

Özellikle bu anlamda, evlilik ve ikili ilişkilerde ön plana çıkmak, yeni bir ortaklık oluşturmak, hatta bunun da parlayan yıldızının siz olması adına önemli bu sene.

Kovaların evlilik adına çok önemli bir senesi; evlenmeyi düşünen Kova Burçları; ne kadar zor bir enerji olarak gelse de size sonu gayet güzel.

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Önümüzdeki 1 buçu senede önemli olan göreviniz, iş ortamınızda güzel bir revizyona gitmek, iş ortamındaki sorumlu olduğunuz zorunluluklardan kurtulmak ve  daha düzenli bir hayat yaşamak. Damar hastalıklarına ise dikkat etmelisiniz; atladığınız kontrolleri bu sene yaptırmak zorundasınız. İş ortamınızdaki yumuşak başlılığı bırakmak ise en önemlisi. Kendi imparatorluğunuzu iş anlamında sağlamalısınız, kendi sınırlarınızı çizerek sonuç alabileceksiniz.

Hepinizin  karmanızı gerçekleştirerek kalıcı başarılar elde ettiği bir dönem olması dileğiyle...

 

Etiketler: 
kuzey ay düğümü
Güney Ay Düğümü
Sema Sidar
Astrolog
Astroloji

Facebook Google plus Instagram Twitter