Reklam
Temiz Magazin
24 Ocak 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar ve 22 Şubat haftası burç yorumları!

Astroloji
21 Şubat 2016

22 ŞUBAT BAŞAK BURCU DOLUNAY'I

Haftanın görünümü;

Haftanın en önemli olayı tabii ki 3 derece Başak Burcu’nda gerçekleşen Dolunay.

Tamamen kendimize ait yaraları keşfedebileceğimiz ve bu yaraları sarmak için uğraşacağımız bir dolunay olurken, değişken bir burçta gerçekleştiği için 6 gün boyunca etkisi hayatımızda olacak. 

Başak- Balık Aksında gerçekleşen gökyüzü olayları, her zaman kullandığımız ilaçlara dikkat etmemiz konusunda bizi uyaran bir etkidir, kesinlikle doktor kontrolsüz ilaç kullanımını önermiyorum.

Bağımlılıklar açısından da tetiklenirken, bunları tedavi ettirmek için psikolojik desteğe ihtiyacınız var ise, bunu başlatıp, iyileşme sürecine geçmek için ideal bir zaman…

Güneş’in Neptün ile kavuşum halinde olması ve Ay’ın da bu anlamda karşıt açı yapması, seller, su baskınları, su ile ilgili tesisat problemleri konusunda dikkat etmemiz gerektiğini gösteriyor. Özellikle ertelediğiniz tesisat işleriniz varsa muhakkak bir an önce tamirat ile ilgilenmelisiniz.

Kendimizle ilgili olgunlaşma sürecini yaşarken, hayatımızdaki detayları, hayatımızı düzenlemek istediğimiz alanları ve her zaman ertelediğimiz işleri değişik bir yapıcı bakış açısı getirecek ve yeniden yapılandıracak bir Dolunay varken, bir an önce adımınızı atın…

Başak-Balık Aksı yine rüyaları harekete geçiren bir Dolunay olacağının haberlerinizi verir, ben de sizleri uyarıyorum…

 

HAFTANIN DİĞER ETKİSİ

Kova Burcu’ndaki Venüs-Merkür kavuşum açısı da oldukça önemli bir etki; güzellik ve zarefet anlamında olumlu dönüşümler yaşayabileceğinizi gösterirken; özellikle teknolojik ürünlerde görsel tasarımlar dikkatinizi çekecek.

Diyaloglarımızda, iletişimimizde zihinsel yapımız kuvvetli olacak. Kovalar için aşk dönemi ve diğer hava grubu burçları; İkizler ve Terazi içinde… 13 Mart' kadar bu etki devam edecek!

Projelerimiz adına ilhamın bizimle olduğu bir hafta fakat küçük hedefler belirlemek başarı adına en önemli etki olacak.

 

Burçların haftalık durumuna gelince…

 

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koç Burçları hem hafta genelinde Dolunay’ın etkisi hayatınızda olurken, özellikle sağlık ile ilgili tetikleneceksiniz. Bu konu başlığı önemli olurken, ilaç kullanımları açısından hassassınız, ilaç kullanmadan önce prospektüsünü okumadan, yan etkilerini bilmeden ilaç almayın.

Aynı zamanda ertelediğiniz doktor kontrollerinizi muhakkak sonuçlandırmalısınız. Mide ile ilgili hassaslaşabilir, mide rahatsızlıkları geçirebilirsiniz. Yine gereksiz iş yükü ve sorumluluklarınız aktif olurken. iş ortamında da detaylara önem vermeniz gereken bu süreç, bir hafta hayatınızda olacak. Evcil hayvanlarınızın bakımı da bütün hafta boyunca dikkat etmeniz gereken diğer konu başlığı olurken, onların da veteriner kontrollerine ve temizliklerine özen göstermeniz gerekli.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, Dolunay sizin aşk ve ilişkiler alanınızı tetikleyecek,  hayatınızda birisi yoksa… Özellikle hobilerinizi gerçekleştirirken tanışabileceğiniz, kendinizi bireysel olarak iyi hissettiğiniz ortamlardan, hayatınıza gelecek partner adayları için destek verecek size Dolunay. Geçen hafta da aşk anlamında desteğiniz vardı gökyüzünde, bu hafta da devam ediyor.

Diğer pozitif bir etki ise kariyer anlamında! Özellikle teknolojiyi kullanarak geleceğe yönelik hamlelerde bulunabilir ve başarı sağlayabilirsiniz. Sadece özgürlük alanınız konusunda hassas bir dönemdesiniz. İş ve aşkı birbirine karıştırmamanız gerekiyor! Çocuklarınız adına kalıcı atılımlar yapabilir, onlar adına gelecek odaklı bir karar verebilirsiniz.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

Dolunay sizin aile ve yuva kavramlarınızı tetikleyecek. Bu dönemde ev alımlarınızı, evle ilgili yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Evinizdeki su baskınları, suyla olan tesisat problemlerine dikkat edin. Eğer  hem aklınızı kurcalayan, sıkıntı olabileceğine ihtimal verdiğiniz bir durum varsa bu konuda şimdiden önlemini alın, 1 hafta boyunca oldukça etkili olacak bir problem…

Yine uzun yollar, uzun yoldan gelecek misafirler anlamında da bu hafta net bir göstergeniz var iken, yurtdışından yapacağınız, internet alışverişleri açısından da olumlu bir haftadasınız. Diğer yandan okulla ilgili projelerinizi tamamlamak, bunların özellikle görsel kısmını rayına oturtmanız önemli.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler Dolunay sizi, kardeşler, yakın çevre, kuracağınız iletişim ağınız, kısa yolculuklar konu başlıklarını aktif ediyor. İlişkilerinizde detaycı davranıp alınganlık gösterebilirsiniz. Duygusal tarafınız ön planda olurken… Küçük detaylar sizin canınızı sıkabilir, o yüzden bu hafta “görmüyorum, duymuyorum, bilmiyorum” diyerek “olaylar bana ne kattı” diye pozitif bir bakış açısı ile olumlu bir şekilde geçirebilirsiniz.

Haftanın diğer olumlu etkisi para alanınızda! Beklediğiniz bir kredi beklediğiniz bir yatırım varsa sonuç alabileceksiniz. Özellikle burs, miras ve başkasının finans kaynakları anlamında olumlu etki gökyüzünde devam ediyor, bunu avantaja çevirebilirsiniz. Hislerinizin de oldukça kuvvetli olduğu bir süreç bunu da değerlendirebilirsiniz.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, Dolunay sizin para alanınızı tetikliyor, bu dönemde tahmin etmediğiniz, hiç kar getirmeyeceğini düşündüğünüz işlerden para kazanabilirsiniz. Fakat sağlık anlamında da aşırı giderleriniz olabilir. Hastane masrafları biraz olsun canımızı sıkabilir. Yine gelir-gider dengesini hayatınızda oluşturmak, kendinize bir bütçe hazırlamak için ideal bir dönem. Fakat bunun için aylık değil hatta haftalık bir planlama yapıp, küçük küçük hayatınıza oturtmalısınız. Mali düzeniniz açısından bu anlamda pozitif etki var!

Venüs-Merkür kavuşumu karşıt burcunuzda doğal olarak, bir nebze de olsa ikili ilişkiler konusu aktif, halen hayatınızda birisi yoksa her an birisi girebileceği gibi özellikle arkadaş çevreniz tarafından bu kişi hayatınıza girebilir.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Burcunuzda gerçekleşen Dolunay tamamen sizi içsel bir yapılanma sürecine sürükleyecek, Jüpiter'in de geri harekette olması zaten sizin olgunluk için destekliyor… Kendi adınıza bir evrimleşme dönemi geçiriyorsunuz. Bugüne kadar “yapmam” dediğiniz, “olmaz” dediğiniz, “yapamayacağım” dediğiniz her şeyi, hayat size bir şekilde yaptırırken…

Kullandığınız ilaçlara, mideniz ile ilgili problemlere ve her yerde yemek yememeye özen göstermeniz gerekiyor! Psikolojik rahatsızlıklara da yatkın olduğunuz bir süreç. Bu yüzden kesinlikle detaycı değil genel bir hayat bakış açısını kabullenmeniz önemli. İkili ilişkiler ve aşk açısından sıkıntılar olabilir. Halı altına süpürdüğünüz problemler gün yüzüne çıkabilir.

 

 

Teraziler ve  Yükselen Teraziler:

Dolunay, astrolojik olarak zor bir alanda etkiliyor burcunuzu…  Kendinizle ilgili aydınlanması gereken bazı sorunları çözüme kavuşturacaksınız. İş ortamınız, patronlarınız ile olan ilişkilerinizde  daha sakin ve ketum davranmalısınız. Özellikle dinleyen taraf olup, çok fazla konuşmayı tercih etmemelisiniz. Çünkü bu dolunay ile başlayacak etkiler, 9 Mart'taki tutulmayla biraz daha tetiklenecek ve sizi birazcık zorlayacak. O yüzden Mart sonuna kadar, sonuç almamanızı sağlayacak. Fakat bu döneme kadar sakin ve yapıcı davranmalısınız. Spritüel konular, meditasyon, yoga, kendinizi rahatlatmaya yönelik nefes terapileri size iyi gelecek, bu dönemde olumlu etkileyecek.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Dolunay sizin geleceğe dair planlarınız, sosyalleşmeniz için etkili oluyor… Arkadaş çevrenizle beraber etkinliklere katılabilirsiniz. Fakat kalabalık ortamlarda bir anda, kendi iç dünyanıza çekilebilirsiniz. Kendinizle yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Bu anlamda seçici kalabalıkları tercih edebilirsiniz. Her ortamı tercih etmeyin, çünkü bu dönemde bu açıdan da tekliflere açıksınız. Dolunay, Başak-Balık aksında gerçekleştiği, için sizin hislerinizi daha da aktif hale getirdi. Bu dönemde hayatınızdan çıkartacağınız arkadaşlıklarınız olabilir. Yine hayatınıza yeni giren insanlarla da uzun süreli dostluklar yapabilirsiniz. Yani arkadaş ortamınızda bir eliminasyon söz konusu.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Dolunay sizin kariyer alanınızı tetikliyor ve bu dönemde kadersel yeni başlangıçlar olurken yeni projeler ve teklifler gelebilir. Fakat küçük adımlarla, küçük hedefler koyarak gitmeniz önemli, onları gerçekleştirerek ilerlemeniz, gelecek adına daha olumlu etki yapacak… 

Dalgınlıklara bu hafta dikkat etmelisiniz. Yazarak çalışmalısınız. Diğer yandan hafıza problemi de sıkıntı yaratabilir, “biliyorum” dediğiniz birçok şeyde hatırlamakla ilgili sıkıntı yaşayabilirsiniz bilginiz olsun.

İş adına yurtdışı bağlantıları, uzun yolculuklar size destek verirken… Aşk adına sürpriz ilişkiler bu dönemde gündeminize gelebilir. Özellikle kariyer odaklı ortamlardan hayatınıza yeni birisi girebilir.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Dolunay sizi yurtdışı bağlantılı işler, eğitim alanı, gideceğiniz seminer ve etkinlikler bir hafta boyunca aktif ediyor... Özellikle gitmek istediğiniz bir kurs için tekrar gökyüzü sizin yanınızda, eğitim alanında oldukça olumlu bir etkidesiniz. Kendinizi geliştirmek istediğiniz, içsel yolculuğunuzda size destek verecek. Kişisel gelişim kursları anlamında da destek görürken. Maddi manevi bu konuyu ele alıp sonuçlandırabilirsiniz. Yurt dışında tatile gitmek için fırsatlar çıkabilir bunun planlamasını da bu dolunay ile birlikte yapabilirsiniz. Dalgınlıklar konusunda dikkatli olmanız gerekli.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Dolunay sizi başkasının finans kaynakları anlamında, çevrenizden elde edebileceğiniz maddi kaynaklar için olumlu tetikleyecek. Burcunuzda gerçekleşen Venüs-Merkür  kavuşumu ise,  teknolojik ortamlardan kazanç sağlatırken, internetten yapacağınız bankacılık işlemleri adına da destek veriyor. Bu dönemde internetten kredi başvurusunda bulunabilir, devamında kolay ve hızlı bir şekilde ödeyebilirsiniz. Fakat düşündüğünüzden daha küçük meblağlar üzerine kredi çekmeniz sizi pozitif etkileyecek. Küçük adımlar, büyük başarılar getirir unutmayın! Beklediğiniz bir miras ya da bununla ilgili açmanız gereken bir dava varsa; yine süreç sizin lehinize fakat şartları ve anlaşmaları net olarak belirlemeniz gereken bir dönemdesiniz.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Dolunay sizin ikili ilişkiler ve evlilik alanınızı tetikliyor. Önümüzdeki hafta ciddi kararlar alabilirsiniz. Mevcut ilişkinizde ise problemlere dikkat edin, gün yüzüne çıkmamış hep ertelediğiniz, halı altına süpürdüğünüz problemler, ilişkiniz için sıkıntı yaratabilir, ayrılıkla da sonuçlanabilir! Fakat iş anlamında ise ortaklık açısından destek göreceksiniz! Bu konuda yaşadığınız sıkıntıları masaya yatırıp, çözüme kavuşturacaksınız, hayatınızda ki bu alanı düzenleyeceksiniz… Dalgınlıklar, ilaç ve alkol kullanımlarınız için çok önemli bir aylık dönem var önünüzde! Lütfen dikkatli ve bilinçli davranın.  Güneş de sizin burcunuzdaki seyrine devam ediyor, yani gökyüzünde sizin döneminiz.

Sağlık ve şifa getiren bir dolunay olması dileğiyle...

Facebook Google plus Instagram Twitter