Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 1 Aralık haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları. Etkileri çok güçlü Yeni Ay geliyor!

Astroloji
01 Aralık 2018
Astrolog Sema Sidar'dan 1 Aralık haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları. Etkileri çok güçlü Yeni Ay geliyor!

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım,

Yılın son ayına başladık bereketli, güzel ,sağlık dolu bir ay olsun.

Gökyüzü etkileşimlerine gelince hem güzel hem de  zor etkilerin bir arada olduğu bir hafta olacak.

HAFTANIN İLK ETKİSİ VENÜS'ÜN AKREP BURCU'NA GEÇMESİ OLACAK

İlk olarak haftaya Venüs'ün Akrep burcuna geçmesi ile başlıyoruz.

Bu çok tanıdık olduğumuz bir etki, çünkü 9 Eylül- 5 Ekim tarihleri arasında da Venüs Akrep Burcu'ndaydı; 5 Ekim'de bu burçta geri hareketine başlamıştı...

O yüzden enerji olarak yabancı olmayacağız, hemen o dönemi hatırlatayım sizin için…

Bir kere Venüs; sevgiyi, aşkı, sanatı temsil eder, sıcak bir doğası vardır.

Akrep Burcu'nun soğuk ve gücü temsil eden yapısında rahat edemez, zarar görür…

Ve bize ihtiyacımız olan sevgiyi veremez, bizim sevgi anlayışımızı daha güç ve cinsellik yönlü olarak değiştirir.

Sevgiyi yaşamak, hayatımıza almak değişecek, daha güç odaklı seveceğiz.

Bazen nefret ve aşkı birbirine karıştırabileceğiz.

Kin, intikam, manipülasyon ile karşı karşıya kalabiliriz.

SADECE CİNSELLİK İÇEREN İLİŞKİLER YAŞANABİLİR

Aldatmalar, aldatılmalar, sadece cinsellik temalı ilişkiler öne çıkabilir ve biz de çevremizdeki insanlarla yüzeysel ilişkiler yaşayabiliriz.

Yine tüm ilişkilerde, ortaklıklarda daha menfaat ve strateji üzerine kurulu bir sevgi anlayışında olabiliriz.

Burada ketum olmak insanları dışarıdan izlemek daha iyi bir sonuç verebilir.

Sonuçta sevgi kadar güzel bir şeyi güçle karşılaştırmamak gerektiğini düşünüyorum.

Önce olayları algılayıp daha sonra devamında karar almak, gereksiz ilişkilerin de içinde olmamızı sağlar.

AŞKTA 7 OCAK'A KADAR GÜÇ VE TUTKU, STRATEJİNİN ÖNÜNE GEÇECEK

Aşk, sevgi ve sanatta 7 Ocağa kadar güç, tutku, strateji anlayışın önüne geçecek.

Venüs; güzelliği ve görselliği de temsil eder, daha çekici ve frapan kıyafetler ilgimizi çekebilir, iyi bir  göz makyajı ise gerçekten tek başına bizi parlatabilir.

MERKÜR'ÜN GERİ HAREKETİ BİTİYOR 

Geldik haftanın müjdeli haberine 6 Aralık'ta Merkür; iletişim, haberleşme ve zeka gezegeni geri hareketini bitiyor…

Artık iletişim, haberleşme alanında zorlu süreç  bitiyor.

6 VE 7 ARALIK'A DİKKAT!

MERKÜR DURAĞAN POZİSYONDA OLACAK.

İŞLERİMİZ DURABİLİR!

Yeni başlangıçlar için hamle yapabiliriz ama bir detaya vurgu yapmak istiyorum; Merkür 8 Aralık itibari ile tam olarak rahatlayacak. 

Çünkü 6 ve 7 Aralık’ta  durağan pozisyonda yer alacak, durağan pozisyonda işlerimizin gidişatını durduran bir etki yaratabilir.

8 Aralık itibariyle her türlü yeni sözleşme, anlaşma, evlilik, elektronik eşya alma kendi hayatımızı ilgili konularda radikal kararlar alabilme adına başlangıçlar yapabiliriz.

HAFTANIN EN ÖNEMLİ OLAYI YAY BURCU'NDAKİ YENİ AY OLACAK

Haftanın  en önemli olayı ise  7 Aralık'ta 15 derece Yay Burcu'nda gerçekleşecek Yeni Ay.

Etkisi bir hafta boyunca devam edecek ve adı üstünde yeni ay, bize yeni başlangıçları getirecek ve bunu Yay Burcu teması ile yapacak.

Öğrenme, öğretme, eğitim konuları, uluslararası işleriniz, yurtdışı ile alakalı girişimler, ithalat ,ihracat, gezmek, eğlenmek, sosyalleşmek adına yeni başlangıçlar yapabileceğiz.

MARS'A DİKKAT!

Fakat geçen hafta bolca belirtmiştim Mars; mücadele ve savaş gezegeni önemli açılar gerçekleştiriyor…

Neptün; hayal ve hayal kırıklıklarını temsil eden gezegenle kavuşum halindeyken, Yeni Ay'a "kare açı" dediğimiz oldukça zorlu bir açı yapacak.

YENİ BAŞLANGIÇLAR KOLAY GELMEYECEK

Doğal olarak yeni başlangıçlar altın tepside gelmeyecek, manzarayı seyretmek için yokuş çıkmamız gerekecek…

Kendimizi öne çıkartmak, özgürlüğümüzü ilan etmek için, hayallerimiz ve hayal kırıklıklarımızla ciddi anlamda sınav vereceğimiz zorlu bir Yeni Ay.

Yeni Ay gerçekleşirken gökyüzünde Oğlak Burcu yükseliyor.

Yani sorumluluklarımızı ertelemek, gezmek, eğlenmek ,hayallerimizin arkasından gitmek istesek de… Ne kadar gerçekçi davranıp disipline olursak  kazanç sağlayacağız…

Yeni Ay enerji vermesi açısından inanılmaz güzel bir etkiye sahip, hareket etme isteğimiz yeniden canlanacak.

Ama değişken ruh hallerine ve davranışlarımızda git-geller yaşamımıza da sebep olacak.

Ve sezgilerinizin doğruluğu konusunda "içime bu doğuyor, şöyle oluyor" dediğimiz anda kayıplar yaşayabiliriz, hislerimiz bizi doğru yönlendirmeyebilir.

Gerçeği zor görebiliriz…

Peki  Yeni Ay'ın bize getirisi neler?

Büyük bir hareket enerjisi doğacağı için, spor yapmak, spora başlamak hızlı kas yapmanızı sağlar.

Ayrıca dil kursu eğitim, eğitim ile ilgili konularda başlangıç yapabilir, araştırmalarınızı, yazı işlerinizi  kitap metin, makale yazmanız gereken konular varsa hemen girişimde bulunabilirsiniz. 

Yurt dışı ile ilgili projeleriniz, vize, pasaport işleriniz, ticaret girişimleriniz için uygun…

Dikkat edilmesi gereken nokta ise dalgınlıklardan kaynaklı sakatlıklar, kazalar, bağımlılıklar.

Burçlara etkilerini incelersek:

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Venüs'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki ile beraber başkalarının finans kaynaklarından yararlanacağınız bir haftaya başlıyorsunuz. 7 Ocağa kadar başkalarının finans kaynakları, eşinizin ,ortağınızın parası, krediler, ödemeler, borçlar adına  destek alacağınız kaynaklar oluşabilir. Kendi maddi düzeninizi yeniden planlayabilirsiniz, birikim, yapma adına da stratejik davranmanız gereken hatta böyle nakit akışını hızlandıracak bir süreçte olacaksınız.  Merkür'ün sıkıntılı durumdan kurtulması  ve  gerçekleşecek  yeni ay ile  eğitim, yurtdışı,  uluslararası faaliyetler, seyahat ve dini konulara  yöneltecek, bu konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konular ise uyku düzeniniz, yeni ayında etkisi ile beraber uyumakla alakalı çok ciddi problemler çekebilirsiniz. Lütfen kafein alımlarınızı ya da uyarıcı madde alımlarınızı ve minimumda tutmalısınız.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya Venüs'ün karşıt  burcunuza  geçmesi ile başlıyoruz. Bu etki ile beraber aşk, evlilik, ortaklıklarda önemli bir sürece başlıyorsunuz. Evlilik hayatınızda rutin giden döngüyü kırabilirsiniz, hayatınızda kimse yoksa yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Ortaklıklarda ise bu kadar olumlu konuşamayacağım, arkanızdan dönen işlere konusunda dikkatli olmalısınız. Merkür'ün geri hareketini sonlandırması ve gerçekleşen yeni ay  borçlar, ödemeler, finansal faaliyetlerde yeni başlangıçlar, radikal adımlar , yeni iş durumları getirebilir. Sağlıkla ilgili geçirmek istediğiniz operasyon varsa yine başarılı sonuç alacağınız bir döneme başladınız. Eğer işlerinizi  yurt dışına  ya da daha uzak bir yere taşımayı düşünüyorsanız bu yönde projeleriniz varsa, bunun için finansal kaynak bulma adına destek veriyor gökyüzü. Ayrıca yeni yıl için gezi ve seyahat planlarınızın maddi kısmını da bu süreçte halledebilirsiniz.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya  Venüs'ün burç değiştirmesi  ile başlıyoruz. Bu etki sizi sağlık anlamında  zorlayacak, özellikle hormonel rahatsızlarınız varsa gün yüzüne çıkabilir. Yine iş ortamında arkanızdan entrikalar konusunda dikkatli olmalısınız. İnsanlar bu ortamda size karşı güç göstergesi yapabilirler. İş ortamında kesinlikle kimin sizi sevip sevmediğine karşı tetikte olmalısınız. 7 Ocağa kadar güven duygusuna sahip olmamalı tetikte olmaz gereken bir etki var. Diğer yandan Merkür'ün geri hareketini sonlandırması ve   gerçekleşen  yeni ay sizin karşıt burcunuzda meydana geliyor ve ikili ilişkiler evlilik ortaklıkları adına  yeni başlangıçları, daha güzel bir dönemi yeri geldiğinde doğru anlaşılma ve güzel imzaları hayatınıza getirecek. Bu süreçte evlilik kararı alabilir, güzel bir ortaklığa  başlayabilirsiniz. Yine mevcut işinizi özellikle uluslararası platforma taşıyabilirsiniz.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

 Yengeçler, haftaya Venüs'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki ile beraber aşk, ilişkiler, sevgi adına güzel bu dönem başlasa da  yüzeysel ilişkiler sadece cinsellik kaynaklı size olan ilgiler ile karşı karşıya kalabilirsiniz, dikkatli olmalısınız. Evli ve çocuk düşünüyorsanız 7 Ocağa kadar çok olumlu ve çok güzel bir sürece başlayacaksınız. Merkür'ün geri hareketini sonlandırması ve gerçekleşecek yeni ay sizin iş ortamınızı ve  sağlıkla ilgili alanınızı tetikleyecek. Dolaşım sistemi, damar yolu rahatsızlıkları bacaklarla ilgili problemlere dikkat etmeniz lazım. Ayrıca iş ortamındaki mesainiz artabilir, masa başı bir işiniz olsa da dışarı işleri ilgilenmek  zorunda kalabilir, daha fazla hareket halinde olmamız gereken durumlar oluşabilir. Burada iş ortamı ile ilgili beklentileriniz netleştirmeniz ise, bu süreci faydalı geçirmeniz adına önemli.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Venüs'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizin aile yuva ev düzeninizi temsil eden alanda gerçekleşiyor, bu etkiden kaynaklı olarak evinizin içindeki sırlar önemli olacak, ailevi sırlarınızı etrafta paylaşmamalı, yine aile içinde sevgi ihtiyacınız artabilir, sevginin güç ile  değişdiğini görebilirsiniz. 7 Ocağa kadar gerçekten size fayda sağlayan insanlarla bir arada olmak , sizin için çok önemli. Diğer yandan Merkür'ün geri hareketini sonlandırması ve gerçekleşecek yeni ay sizin aşk, ilişkiler, hobiler ve çocuklarınızı temsil eden alanda gerçekleşiyor. Bu yüzden özellikle yabancı dil, eğitim ve hobilerinizi gerçekleştirmek için bir kursa başlayabilir. Hobilerinizden maddi kazanç sağlayabilir ve yine hobileriniz ile temsil eden bir iş yapıyorsanız bunu yurtdışı ile alakalı bir platforma  taşıyabilirsiniz. Çocuklarınızın yabancı dil ve eğitimle ilgili konularında ise sorumluluklar sizin omuzlarınızda olacak.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya Venüs'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki ile beraber sizin kardeşleriniz ve   yakın çevreniz  ile olan sevgi alışverişinizde bazı sıkıntılar olabilir. 7 ocağa kadar daha baskıcı bir tavırla karşı karşıya kalabilirsiniz. Yakın çevrenizde olan çok güvendiğiniz insanlar kendi menfaatleri doğrultusunda hareket edebilir. Siz de kendi stratejinizi belirleyerek rahat edebilirsiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni daha rahat bir konuma geçiyor geri hareketini sonlandırıyor ve aynı yerden etki edecek yeni ay gerçekleşiyor. İki etkide aile içindeki iletişim problemlerini toparlama evinizin içinde bir değişiklik düşünüyorsanız, yine taşınma  planınız varsa bunlar için olumlu bir süreci getirirken. Ev ortamında rahat koşulları oluşturabileceksiniz. Biraz evde mi kalsam dışarı mı çıksam kısmında kararsızlık yaşayabilirsiniz.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Venüs'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizin gelirler alanınızı olumlu etkiliyor. Gelirlerinizde arttırmak harcamalarınızı düzenlemek hatta bu konuda bir yapılanmaya gitmek için güzel bir etki. Maddi konularda stratejik  davranmalısınız. Venüs aynı zamanda burcunuzun yönetici gezegeni ve sizi çok tatmin etmeyen bir konumda fiziksel görünüşünüze daha takık olabilir, bu konuda  kendinizi öne çıkartma adına gayret gösterebilirsiniz. Ama maddi konuda güzel bir destek sağlayacaksınız. Merkür'ün geri hareketini sonlandırması ve gerçekleşecek yeni ay ise sizi yakın çevreniz ile ilişkilere yönlendirecek. Kardeşlerinizle beraber bir girişimde bulunabilir bir seyahat programı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kısa yolculuklarınızın artacağı  bir döneme başladınız, yurtdışı ile ilgili bir planınız varsa ayın 15 inden sonra uygun koşullar oluşabilir.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, haftaya Venüs'ün burcuna geçmesi ile başlıyoruz. Sizin için gayet olumlu bir etki özellikle kendi kafanızda yaşadığınız tüm karmaşaları kendi tarzınızda çözümleyebilecek, sezgilerinizi kullanarak yol olabilecek ve  aynı zamanda fiziksel görüntünüz de uzun zamandır istediğiniz radikal değişiklikleri yapabileceksiniz, enerjinizi yukarıya çekecek güzel bir etki. Yine Merkür'ün geri hareketini sonlandırması ve gerçekleşecek yeni ay sizi parasal anlamda destekliyor. Hem kendinizi her ortamda var  edebileceksiniz hem maddi koşullarda destek sağlayacaksınız. Sadece oturduğunuz yerden para kazanmanız zor bu yüzden seyahat enerjisinin yüksek olduğu işlere yönelmek, harekete geçmek önemli olacak.  Yurtdışı ve  uzun yolculuklardan gelen fırsatları da kesinlikle kullanmalısınız.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Venüs'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizi iç dünyanızda zorlayacak,  sevgisizlik hissi ile karşı karşıya kalabilir. Özellikle  şi ortamında ve arkadaş ortamında kendi enerjinizi uygun insanları yakalamakta zorlanabilirsiniz. Zekanızı kullanmak belki iç dünyanıza çekilip daha eğitim konularına yönelmek için ideal olabilir. Hem burcunuzda bulunan Merkür geri hareketini sonlandırıyor hem de burcunuzda sizi harekete geçirecek bir yeniay var. Bu hafta tüm bu olumlu etkileri yanınıza olarak daha eğitim konuları, dini konular, belki kendinizi geliştireceğiniz bir kursa başlayabilir ve  kültür gezilerinde bulunarak kendi içinizdeki yalnızlık hissini tolere edebilirsiniz. Bireysel hareket etmeniz gereken bir hafta var. Dip not olarak  spora başlamanız gereken güzel bir dönemdesiniz.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya Venüs'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki ile beraber kalabalık gruplar, sosyalleştiğiniz alanlar, kalabalık arkadaş ortamlarında  arkanızdan dönen entrikalar olabilir. Yine iki kişi aynı insanı sevebilirsiniz, arkadaşınızla böyle aşkla ilgili çıkmazın içinde de yer alabilirsiniz. Biraz dikkatli olmalı önce ortamı gözlemleyip sonra hamle yapmanızı tavsiye ederim. Gerçekleşecek yeni ay ve Merkür geri hareketini sonlandırması ise sizi  ruhsal konulara yöneltebilir. Kendi iç dünyanızda bir yeni başlangıç yapabilir, kendinizi geliştirecek kişisel gelişim kursuna başlayabilirsiniz. Meditasyon ve yoga ise gerçekten çok tavsiye ettiğim bir nokta sizin için kendi iç dünyanızdaki tüm çelişkileri bu şekilde cevaplayabileceksiniz, iş dünyasına odaklanma problemini yine bu şekilde aşabilirsiniz.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya Venüs'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizi kariyer alanında da tetiklerken öne çıkacağınız alanlarda arkanızdan dönen entrikalara karşı tetikte olmalısınız. Özellikle bayan figürleri ile ilgili olarak problemler yaşayabilir, dedikodu enerjisi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kesinlikle iş ortamınızda strateji belirlemeniz gereken bir dönemdesiniz. Yine Merkür'ün geri hareketini sonlandırması ve gerçekleşecek yeni ay ise çok destek verecek, enerjiniz daha yukarıda olurken. Hareket halinde olmalı ve ne kadar çok sosyalleşirseniz, o kadar güzel bir etki yaratacak. Sosyalleşmek insanlarla bir arada olmak yeni kalabalık gruplara katılmak ise iş dünyasında yaşadığınız karmaşadan sizi çıkartabilecek. Yine kalabalık gruplardan destek alarak yeni bir iş girişiminin ya da bir aşkın hayatınıza gelme durumu söz konusu olabilir.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, Venüs'ün burç değiştirmesi ile haftaya başlıyoruz. Bu etki seyahat gündeminizi yoğunlaştırırken. Özellikle yeni bir iş programına başlayabilir, nakit akışını hızlandıracak uzun yolculuklardan  gelir elde edebilirsiniz. Yolculuklar seyahatler size yeni gelir kaynağı kazandıracak ve fayda sağlayacak. Hem işinize destek hem de  kendinizi geliştirecek kısa dönemli kişisel gelişim  kursuna katılabilirsiniz. Merkür'ün geri hareketini sonlandırması ve gerçekleşecek yeni ay sizin kariyer alanınızı etkiliyor. Yeni bir iş  başlangıcı seyahat gündeminden gelecek işler yolculuklarda beraber fayda sağlayacağınız etkiler söz konusu. Yurtdışından beklediğiniz bir eşya yurtdışından alabileceğiniz bir cihaz işiniz için  bir yatırım önümüzdeki bir haftalık süreçte sizinle olacak.

ASTROLOG SEMA SİDAR

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

 

Etiketler: 
Yeni Ay
merkür
mars
Sema Sidar
Astrolog
Astroloji
Ankara

Facebook Google plus Instagram Twitter