Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 1 Nisan haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları

Astroloji
30 Mart 2019
Astrolog Sema Sidar'dan 1 Nisan haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım...

Size yeni haftayı bu kez Ankara'dan ofisimden değil, İstanbul'dan yazıyorum.

Bu hafta sonu yeni eğitimlerim için İstanbul'da olacağım...

Yepyeni bir aya başlıyoruz.

Bereketli, güzelliklerin hayatımızda yer aldığı harika bir Nisan ayı olsun dilerim... 

Toprak uyanıyor yavaş yavaş...

Ağaçlar bahar dallarıyla bize mutluluk, yüzümüze gülümse vermeye başladı...

Baharın bu enerjisi gezegenlere de yansıyor.

MERKÜR'ÜN GERİ HAREKETİNİ BİTİRMESİ VE KOÇ BURCU'NDAKİ YENİ AY ENERJİMİZİ YUKARI ÇEKECEK

Geçen hafta Merkür'ün geri hareketini bitirmesi, bu hafta gerçekleşecek Koç Burcu'ndaki Yeni Ay bizim enerjimizi daha da yukarı çekecek.

MARS VE VENÜS ARASINDAKİ ZORLU AÇI İLE HAFTAYAA BAŞLAYACAĞIZ

Fakat Yeni Ay'dan önce haftaya Mars; mücadele gezegeni ile Venüs; aşk, ilişki, sevgi gezegeni arasında gerçekleşecek  zorlu  açı ile başlıyoruz.

Mars; mücadeleyi temsil ettiği kadar, erkek figürünü de simgeler, Venüs ise kadını temsil eder, zorlu açı da devrede olunca, ikili ilişkilerde karşı taraftan istediğimizi almakta problem yaşarken, partnerimiz ile kendi çıkarlarımız üzerinden yol almalıyız yoksa onun çıkarları üzerinden mi diye bir ikileme sokacak bir etki yaşayaşacağız...

İLİŞKİLERDE FİKİR AYRILIKLARI BİZİ BEKLİYOR

İlişkilerde fikir ayrılıkları ve beklentilerin karşılanmaması söz konusu...

Aslında romantik bir partner beklerken bunun sadece sözde kalması, özellikle kadın okuyucularım sizin partnerinizden beklentileriniz bu hafta çok gerçekleşmeyebilir.

Mars ve Venüs'ün etkisi ilişkilerde sıkıntı olarak yansıyabilir.

Aşırı romantik ruh haliniz, eski ilişkiler sizin kafanızı zorlayabilir.

BU HAFTA YAPILACAK EN İYİ ŞEY DİYET VE SPOR

Bu hafta yapılacak en iyi şey diyet ve spor.

İlk etapta zorlanabilirsiniz ama kilo verimi daha hızlı ve güzel olur.

Her zamanki spordan ya da gün içindeki aktivitenizden 15 dakika daha çok yürümenin sizi daha fazla kas kazanımına daha fazla yağ yakmanıza destek verir.

MARS VE VENÜS KARELERİNDE ESTETİK OPERASYONLAR İÇİN UYGUN ZAMAN DEĞİL!

Mars, Venüs karelerinde estetik operasyonları çok önermeyiz...  

Ta ki özellikle Nisan ayının 17'sine kadar çok fazla estetik operasyon önermiyorum.

Yine çok radikal, fiziksel değişiklikler de önermiyorum; bunu hani ani kararla yapıyorsak, hüsran ile karşılaşabilirsiniz.  

"Erkek arkadaşımdan ayrıldım", "gideyim saçımı boyatayım" demiyoruz.

HAFTANIN EN ÖNEMLİ OLAYI 5 NİSAN'DA KOÇ BURCU'NDA GERÇEKLEŞECEK YENİ AY

Geldik haftanın en önemli  olayına:  5 Nisan'da 15 derece Koç Burcu'nda Yeni Ay gerçekleşiyor.

Yeni Ay hayatımızda yeni başlangıçları simgeler, Koç Burcu burç olarak yenilik, başlangıç demektir, bu yüzden ekstra önemli uzun zamandan beri içsel uyanışı beklediğimiz zaman geldi.

KOÇ BURCUNDAKİ YENİ AY BİZİ HAREKETLENDİRECEK!

Koç burcundaki yeni ay bizi hareketlendirecek.

Ayrıca  yeni ay gerçekleşirken gökyüzünde “alpheratz” sabit yıldızı, yeni ay ile kavuşum  halinde olacak.

Sabit yıldızın temsil ettiği konular hızlı düşünme, hızla harekete geçme yeteneği güzel konuşabilme; yeteneğin ile birlikte rekabet enerjisi,  özgürlük ve bağımsızlık için yeri geldiğinde mücadele gücünü simgeler…

Yeni ay başlangıçları,  harekete geçme, ortaya çıkma, birey olma çabamızı simgeliyor.

Bir tık tahammül gücümüzün zayıflamasına  sebebiyet verecek, gökyüzünde Yeni ay Satürn;  zorlayıcı, kısıtlayıcı gezegenine zorlayıcı bir açı gerçekleştirecek. Bu etkiden kaynaklı olarak da isteklerimizi yapmak adına  maddi zorluklarla karşılaşabiliriz,  liderlik vasfımız yüksek olacağı için emir almak, boyun eğmek , işlerimizi hallolana kadar karşımızdakine  sabır göstermekte  zorlanabiliriz.

Otorite figürleri ile sıkıntılar yaşayabiliriz.

Mantıkla hareket edemeyeceğiz, içimizdeki çocuğun enerjisi bize iyi gelecek, onu dinleyeceğiz.

Koç burcu deyince ani kararlara, atara gidere dikkat ediyoruz! 

Hızlı hareket etmemeye çalışıyoruz.

Yine sağlıkla ilgili olarak migren ve baş ağrısına dikkat etmeliyiz.

YENİ AY'DA NELER YAPABİLİRSİNİZ?

Bu Yeni Ay'da yapabileceklerinize gelirsek; hayatınızda yeni başlangıçlar yapmak adına bir alan temizliği yapmanız çok uygun... 

Evinizi dolabınızı temizlemeniz, bahar enerjisini renk ve enerji olarak getirmeniz size güzel yansıyacaktır...

Yeni ay 10 gün boyunca etkili olurken, bu dönemde kırmızı ve tonları giymek ruhsal olarak iyi gelir.

Gün içinde yarım saat beyin ve ruh dengenizi bulmak için meditasyon iyi gelir tabii  beyninizi dinlendirmek, beyninizde ki hareket eden düşünceleri minimuma indirmenizden, içe dönüşten bahsediyorum.

Spor ve hareket enerjisi ile vücudumuzdaki enerjiyi atmak önemli.

Ayrıca hayatınızda liderlik etmek istediğiniz alanlar varsa, artık ben çok bunaldım harekete geçmem lazım diyorsanız, bu büyük enerjiden faydalanabilirsiniz.

MERKÜR VE SATÜRN'ÜN OLUMLU AÇISI İLE HAFTAYI KAPATACAĞIZ

Haftanın kapanışı ise  Merkür; iletişim, zeka  gezegeni ile Satürn; disiplin ve sorumluluk gezegeninin olumlu açısı ile olacak. 

Bu açı ile beraber, yine Yeni Ay'ın başlangıç enerjisini alarak doğru iletişim kurmak, sezgilerimizi kullanmak, mantıklı para harcamak ve yine kıssadan hisse nasihat dinlemek; başka insanların tecrübelerinden faydalanmak bize iyi gelecek...

Tutabileceğimiz sözler vermek ve ayaklarımızın yere basması; zihinsel olarak zorlandığımız konularda daha mantıklı hareket ederek sonuç elde etmek adına çok önemli olacak.

Merkür ve Satürn'ün etkileri önemli ve oldukça da güzel bir etki.

Birkaç haftadır yaşadığımız kafamızın içindeki sis perdesi aralanacak, daha anlaşılır cümleler kurup, zihnimizi daha aktif ve güzel akıcı bir şekilde kullanmak adına da destek sağlayacak.

YENİ HAFTADA BURCUNUZU VE SİZİ NELER BEKLİYOR?

HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ 

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya  Mars, Venüs arasında ki zorlu etki ile  başlıyoruz, biraz kendi içinize kapanabilirsiniz, ilişkilerde beklediğinizi bulma adına zorlayabilir ve özellikle yakın çevrenizden istediğiniz ilgi ve desteği bulamayıp  onlarla fikirsel mücadelenin içinde yer alabilirsiniz. Ruhsal açıdan  zorlayacak etkiler mevcut ama bir yandan da  burcunuzda gerçekleşecek bir yeniay var, sizin için  gerçekten bir uyanış dönemi diyebilirim. Satürn'üne zorlayıcı açı yaptığı için üstler ile sıkıntılı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Başka insanların fikirleri size çok etkileyebilir, onu da hafta sonuna doğru Merkür Satürn etkileşimi ile üstünüzden atabileceksiniz, harekete geçme iletişimde olma kariyere yönelme hayatın her alanında ben buradayım demek ve  ruhunuzda olan lider vasıfları ortaya çıkartmak adına çok önemli bir hafta.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya Mars, Venüs kare açısı ile başlıyoruz. Bu etki sizi özellikle maddi konularda başkaları yüzünden zarara uğrama yine sosyal çevreniz yüzünden, maddi kayıplar yaşamınızı sebebiyet verebilir. Para dengesini sağlamakla zorlanabilirsiniz gerçekleşen yine ayında en zor etkilediği burçlardan biri sizsiniz, gerek sağlık, gerek se ruhsal açıdan kendinizi sıkışmış hissedebilirsiniz. İş ortamında da zorlu bir süreç var. Önümüzde ki bir haftalık periyotta ne yapmak istediğinizi hangi yöne gitmek istediğinizi bulamayabilirsiniz, bu da problem yaşamanıza neden olabilir. Haftanın son etkisi olan Merkür Satürn etkileşimi üzerinizdeki kara bulutları dağıtacak, sevdiğiniz insanların, tecrübesine güvendiğiniz yakın çevrenizden destek alabileceksiniz. Bu da size çok iyi gelecek yine özellikle yeni bir seyahat programı,  yolculuk dengenizi bulmanızı sağlayacak.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya burcunuzda bulunan Mars’ın, Venüs ile gerçekleştirdiği zorlu etki ile başlıyoruz, bu etki özellikle kariyerle ilgili konularda karar almak ve ruhsal anlamda yön bulmak adına zorlayacak. Bu konuda sıkıntı yaşadığınız alanlarda kafa karmaşasına sokabilir, zorlanmanıza da sebebiyet verecek. Aşk hayatınızda iş ortamından olan birisi varsa onunla olan ilişkileriniz sıkıntıya girebilir, problemler yaşayabilirsiniz. Ama gerçekleşecek yeni ay ise size çok iyi gelecek, popülerliğiniz artacak. Enerjiniz çok yüksek olacak kendinizi her ortamda rahat ifade edebileceksiniz, iç dengenizi sağlayacağınız. Harika bir zaman aralığı haftanın son etkisi Merkür ve Satürn arasındaki etkileşim size ekstra para kazanma, başka insanlara iş imkanı sağlayarak daha rahat koşullar oluşturma parasal durumunuzda daha iyi koşulları sağlama adına  destek oluştururken. Hafta sonuna doğru daha çok çalışmak zorunda kalabilirsiniz.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Venüs, Mars arasında gerçekleşecek zorlu etki ile başlıyoruz. Bu etki sizi yolculuklar, eğitim öğrenim hayatı bu alanda çalışmak, isteklerinizi elde etmek adına mücadele gücünden yoksun bırakabilir, istikrar adına zorlayabilir, kafa olarak odaklanamayabilirsiniz. Gerçekleşecek yeni ay ise dengesizliği çözümleyecek ve daha kariyer odaklı düşünmenizi bildiklerinizi iş ortamında yansıtmaya, iş değişimi, yükselme terfi bunların yolunu açacak. Kendiniz yeni bir iş dalı belirleyebilirsiniz. Eğer kendi işinizi yapıyorsanız önümüzdeki 10 günlük süreç size iyi gelecek. Haftanın son etkisi Merkür Satürn etkileşimi ise ikili ilişkiler ve ortaklıklarda kayıp ettiğiniz güven duygusunu yeniden kazanmanıza ve partnerinize güvenmenizi sağlayacak. Güzel bir ortaklıkta yer alabilirsiniz.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Venüs, Mars arasında gerçekleşen zorlu etkileşim ile başlıyoruz. Bu zor  etki size özellikle maddi konularda  sınava tabii tutacak, başkalarının ihtiyaçları yüzünden giderleriniz artabilir. Sosyalleşmek adına gereksiz harcamalar da bulunabilirsiniz, daha dikkat etmeniz gerekiyor. Gerçekleşecek yeniay ise eğitim, seyahat ve uzun yolculuklarda etkileyecek, enerjinizi çok uygun etkiler söz konusu iken, tatil planınızı şimdiden yapabilirsiniz. Hem kariyerinizi hem de hayata bakış açınızı olumlu şekilde  değiştirecek bir eğitim programına başlayabilirsiniz.. Haftanın son etkisi Merkür Satürn etkileşimi ise iş ortamında yaşadığınız sıkıntıları çözümleyecek, yine iş seyahatine çıkmanıza destek sağlarken. Sağlıkta  dişlerinizle ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başak, haftaya Venüs, Mars arasında gerçekleşen etki ile başlıyoruz. Bu etki sizi ikili ilişkilerde karar almaya hayatınızdaki insanla yeni bir iş oluşumuna  girmek istiyorsanız, bu karardan geri  dönmenize sebebiyet verebilir. Biraz kendi içinize dönmek zorunda kalabilirsiniz ve özellikle iş mi partner mi arasındaki dengeyi sağlamak zor olabilir. Gerçekleşecek yeni ay sizin ödemeler, borçlar ve krediler Ayrıca sakarlıklardan kaynaklı bir yerinizi kesebilir, elinizi ayağınızı  yakabilirsiniz. Hızlı hareket etme isteği  dikkatsiz  olmanıza sebep olabilir. Haftanın son etkisi Merkür Satürn etkileşimi ise özellikle aşk adına önemli bir sürece sokacak, hayatınızda ilişkilerde ciddi boyutta olmayan her şeye karşı karar alabilirsiniz. Sürüncemede  olan ilişkinizi bitirebilirsiniz. Bu hafta gerçekleştirdiğiniz ayrılığın kesinlikle geri dönüşü olmaz.

 

 

Teraziler ve  Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Venüs, Mars arasındaki zorlu etki ile başlıyoruz. Bu etki sizin iş ortamınızdan kaynaklı ikili ilişkilerinizde sıkıntı yaratabilir. Yine kadın erkek dengesini bulmakta zorlanabilirsiniz, iş ortamınızda sizden daha fazla iş ve performans bekleyebilirler, bu da üzerinizde baskı  hissetmenize sebebiyet verebilir. Gerçekleşecek yeni ay karşıt burcunuzda meydana geliyor, bu yüzden ikili ilişkiler evliliklerde ortaklıklarda yenilik isteyebilir, yeni başlangıçlara yönelebilirsiniz. Hayatınızdaki dengeyi oluşturmak adına daha yoğun bir gayretinizi olacak. Diğer yandan özellikle yeni bir  ortaklık girişiminde bulunabilirsiniz. Merkür Satürn arasında gerçekleşecek açı ile, ailenizle beraber yolculuğa çıkabilir, seyahat programı ayarlayabilirsiniz. Ayrıca yurt dışından ya da internet üzerinden evinize  eşya alabilirsiniz.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, haftaya Venüs, Mars arasındaki zorlu etki ile başlıyoruz. Sizi ikili ilişkilerde  zorlayacak,  maddi konuların ilişkilerinize negatif yansımasına sebebiyet verebilir. Hayatınızdaki karar alma mekanizmalarınızda sıkıntıları oluşabilir. Hangi  seçeneğin doğru olduğunu  anlamakta zorlanırken, bir yandan da doğru hamle yapmak adına bir sürece gireceksiniz. Gerçekleşecek yeni ay  iş ortamında etkileyecek,  iş ortamında yeni başlangıç yapabilirsiniz. Sizi hareketlendirecek bir etki, biraz emir almak sizi zorlayabilir,   iş ortamındaki dengeleri oluşturmak sizin göreviniz olabilir. Diğer yandan özellikle sağlıkla ilgili konularda migren ve baş ağrısına dikkat etmeniz de fayda var. Haftanın son etkisi Merkür Satürn etkileşimi ise sizi ummadığınız bir kısa yolculuğa çıkarabilir, şehir içinde daha aktif bir trafiğiniz olacak.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya  Venüs, Mars arasındaki zorlu etki ile başlıyoruz. Bu etki sizi ikili ilişkilerde doğru karar almak adına zorlarken. Özellikle uzun süreli ilişkinizde radikal karar alabilirsiniz. Ayrıca  ilişkilerdeki kandırıldığınız gerçeklerle yüzleşebilirsiniz. Biraz içe dönme vakti diyebilirim, tek başınıza kalmak daha sağlıklı karar almanızı sağlayacak. Diğer yandan gerçekleşecek yeni ay  çok güzel gelecek sürüncemede olan ilişkisi bitirip, kendi gelişiminize yönelebilirsiniz, yeni bir hobiye başlayabilirsiniz kendimizi geliştirecek her alanda harekete geçme vakti sizin için. Haftanın son etkisi Merkür, Satürn etkileşimi  sizin para ile ilgili konularda karar alma, gelirlerinizi düzenleme adına  kalıcı  gelir elde etme adına destek oluşturacak, bir yandan da   yatırım yapabilirsiniz.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya Venüs, Mars etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki sizi özellikle kardeşler ve yakın çevre ile ilgili beklentileriniz ile ilgili sınayacak, yine sağlıkla ilgili konularda larenjit farenjit tarzı rahatsızlıklara açıksınız. Gerçekleşecek yeni ay ise ailevi konularda etkileyecek. Bu konuda bir ev düzeni oluşturabilir, ev alabilir, farklı bir yere taşıyabilirsiniz. Yine evinizin içinde bir değişiklik evinize  baharı getirme etkisi mevcut. Haftanın son etkisi ise burcunuzda bulunan Satürn'ün Merkür ile gerçekleştirdiği olumlu temas , bu etki ile birlikte kendi düşüncelerinizi sabitleyecek, hedef belirleyip, doğru adımlar atabileceksiniz. Hayatla ilgili istek ve taleplerinizi değiştireceksiniz. Özellikle iş ortamında doğru insanlarla iletişimde olmak adına da sizi destekleyecek.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya  Venüs, Mars etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki size para ile ilgili konularda sınava sokarken, gelirlerinizi arttırmak adına bir tık zarara uğrayabilirsiniz, doğru yatırım kanallarını önceden belirlemelisiniz. Yine hobilerinize de çok fazla para harcayabilirsiniz dikkatli olmalısınız. Gerçekleşecek yeniay ise enerjinize çok iyi gelecek. Kardeşleriniz ve yakın çevre ile aktif iletişim de olabilirsiniz. Seyahat enerjiniz yükselecek yolculuklar size çok iyi gelecek, özellikle iletişim yetenekleriniz ile ben buradayım diyebileceksiniz. Haftanın son etkisi Merkür, Satürn etkileşimi ise bir tek size dengede kalma adına zorlayacak, ne istediğinizi zihninizde belirlemek adına zorlanabilirsiniz.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya  burcunuzda bulunan Venüs’ün Mars ile gerçekleştiği  zorlu açı ile başlıyoruz. İkili ilişkiler , aile yaşamınız sıkıntı yaratırken. Özellikle onlarla aynı fikirde olmak için üstünüzde baskı hissedebilirsiniz. Aile kavramının anlamını hayatınızda yansıtmak zor olabilir. Gerçekleşecek yeni ay size maddi alanda çok  destekleyecek. Gelirlerinizi artırmak adına  yeni başlangıçlar olurken, farklı kaynaklardan gelirler elde edebileceksiniz. Yaşça büyük İnsanlarla güzel iletişim kurup, güzel bağlantılar oluşturacaksınız. Haftanın son etkisi burcunuzda bulunan  Merkür’ün  Satürn ile oluşturduğu  olumlu açı olacak, güzel kalabalık gruplar da sosyalleşecek, popülerliğiniz   artacak. Sözüne güvenilir, doğru insanlarla doğru kanallar oluşturabileceksiniz.

ASTROLOG SEMA SİDAR

 

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

Etiketler: 
Sema Sidar
Yeni Ay
merkür
koç burcu

Facebook Google plus Instagram Twitter