Reklam
Temiz Magazin
26 Haziran 2019

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 12 Kasım haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları. Venüs Retrosu bitiyor, Merkür Retrosu başlıyor!

Astroloji
10 Kasım 2018
Astrolog Sema Sidar'dan 12 Kasım haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları. Venüs Retrosu bitiyor, Merkür Retrosu başlıyor!

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım,  

Hareketli bir gökyüzü haftası bizi bekliyor.

Size bir  güzel bir de  kötü haberim olacak.

Ama ilk olarak  gezegenlerin birbiri ile yaptığı açılarla başlayalım yeni haftanın astrolojik yorumuna... 

YENİ HAFTADA GÜNEŞ VE PLUTO'NUN ETKİLERİNİ YAŞAYACAĞIZ

Güneş; (kimliğimizi kim olduğumuzu temsil eden gezegen) Pluto; (değişim dönüşüm gezegeni) ile güzel bir açı yapıyor.

Özellikle kariyer ve para  adına  yapacağımız konuşmalar da bize fayda sağlayacak.

Girişimci yönümüzü geliştirip, güzel gelişmeleri sağlayabileceğimiz olumlu bir etki yaşanacak...

Bu enerji ile beraber biraz daha cesur olacağız, zekamızı kullanabileceğiz.

Strateji belirleyip, düzenli ve disiplinli olduğumuz zaman yüksek başarılar elde edebileceğiz.

Pluto, dönüşümü içerisinde barındırdığı için mevcut koşullara uyum sağlamak, kendi çıkarlarımız doğrultusunda yeni koşulları oluşturmak yine bu etkinin en büyük getirilerinden birisi olacak.

MARS VE URANÜS'ÜN ETKİLERİNİ DE BU HAFTA YAŞAYACAĞIZ

Diğer bir gökyüzü hareketimiz ise Mars; savaşı, mücadeleyi, fiziksel gücü simgeleyen gezegen ile Uranüs; sınır  ve  sıra dışılığı temsil eden gezegen gerçekleştireceği olumlu etkileşim haftanın etkilerinden olacak.

Bu etki ile beraber içimizdeki hareket mekanizması aktive olacak, daha girişken daha cesur olabileceğiz ve hızlı gelişen durumlara adaptasyonumuz daha hızlı olacak.

Mars ve Uranüs etkisi "hava ve ateş" elementi arasında gerçekleştiği için  ( Mars Kova burcunda, Uranüs Koç burcunda yer alıyor) bizi bir süredir miskinliğe iten enerjilerin  rahatlamasına sebebiyet verecek, daha enerjik daha mücadeleci olacağız...

Eğer spora başlamayı düşünüyorsanız ve spora başlamak özellikle yarım kalan ya da yapmak istediğiniz bir şey ise bu olumlu etkiyi değerlendirebilirsiniz.

Çünkü enerjik dinamik ve hareketli olacağız, yeni metodlar yeni keşifler için ideal bir süreç olurken, hafif maymun iştahıımız olabilir, giriştiğimiz işleri yapabildiğimiz anda, anladığımız anda bırakabiliriz.

Tabi bu kadar olumlu etkiyle, kendimizi motive ederek de üstesinden gelebiliriz.

Kıvrak zekamızı da öne çıkaracağı olumlu etkilerden bir tanesi farklı olmak adına da bir mücadele içinde olabiliriz.

16 Kasım’a kadar bu olumlu etki ile karşı karşıyayız.

VENÜS'ÜN GERİ HAREKETİ BİTİYOR

Haftanın en güzel haberini veriyorum, 16 Kasım itibari ile Venüs; aşk, ilişki gezegeni geri hareketini bitiriyor.

Artık ilişkiler adına daha iyi bir süreç olacak...

Sevgiyi hissedebileceğimiz, karşı taraftan beklentilerimizi ve isteklerimizi daha güzel bir şekilde yansıtabileceğiniz, huzursuzluk, uyumsuzluk, hatta para akışındaki bile sıkıntıların bittiği bir dönem diyebilirim.

İLİŞKİLERDE DAHA EDECEĞİMİZ BİR SÜREÇ BAŞLAYACAK

İlişkilerde daha rahat edeceğimiz bir süreç olacak, zaten kendi yönettiği burçta olduğu için şu an Venüs, tam performansına kavuşmasa da, olumlu performans sergileyecek.

Olaylara pozitif bakabilme,  yine sanatta, aşkta ve ilişkilerde akışta kalma problem yaratan değil de çözen tarafı olma konusunda destek verecek.

16 KASIM'DA MARS, BALIK BURCU'NA GEÇECEK

Diğer taraftan  16 Kasım itibariyle Mars; mücadele, savaş, nasıl mücadele ettiğimizi, öfkemizi, hareketlerimizi, vücudumuzdaki dinamizmi, fiziksel gücümüzü temsil eden gezegen Balık Burcu'na geçiş yapacak. 

Balık Burcu ile Mars Gezegeninin doğası, inanılmaz bir  uyuma sahip değil...

Fakat Mars, Balık Burcu'nda mutsuz olduğu da bir konumda değil.

Hatta Mars, üçlü yöneticilik görevinde; bu  yüzden dozunda, mutlu dozunda rahat ettiği bir konumda...

Etki olarak bize de bu çerçevede yansıyacak.

Balık burcu duygusal temaları içerdiği için hayatta mücadele ettiğimiz konularda da duygusallık öne çıkacak, bazen duygularımızdan dolayı mücadeleyi geri de bırakabiliriz ve savunma mekanizmanız gene duygusal karmaşalardan dolayı problem çıkarabilir.

Değişken bir burç olduğu için mücadele edeceğimiz konularda da bu etkiden dolayı istikrar yakalamak, aynı standartda devam etmek zor olabilir.

Ama sezgilerimizi kullanarak yol alabiliriz.

Daha fazla rüya görebiliriz.

Meditasyon, yoga gibi ruhsal tarafımızı da besleyecek faaliyetler de bizi daha rahat ettirir.

1 Ocak 2019’a kadar bağımlılıklarımız ile mücadele edebiliriz.

Yine bu tarihe kadar gıda zehirlenmelerine yatkın olabilir, ayaklarımızın  hassasiyeti artabilir.

Alkol kullanımını ise çok tavsiye etmiyorum.

Ayrıca yaşadıklarımıza karşı ilk tepkimiz duygusal olacak...

Mutsuz olduğumuz zaman çok çalışmayabilir, mücadele etmeyebilir, biraz geride kalabiliriz.

Başında önlem alarak sevdiğimiz insanlara, olaylara yönelerek doğru ortamı hazırlayabiliriz.

Son olarak ekliyorum ki; empati yeteneğimiz gelişirken,  sevgi ile tüm kapıları açabileceğiz.

 

HAFTANIN KÖTÜ HABERİ: MERKÜR RETRO'SU BAŞLIYOR!

İŞTE YAY BURCU'NA GERİ HAREKETİNE BAŞLAYACAK MERKÜR'ÜN ETKİLERİ

Haftanın iyi haberi  Venüs’ün geri hareketini bitirmesiydi; kötü haberi ise Merkür 17 Kasım itibariyle geri hareketine başlıyor.

Bu  zorlu etki 7 Aralık 2018'e kadar devam edecek... 

Merkür; akıldan, iletişimden, yolculuklardan, anlaşmalardan, elektronik eşyalardan, bilgiden ve zihinden sorumludur.

Bu  temsil ettiği konularda sıkıntılar gecikmeler pürüzler yaşarken, bu sıkıntılı etkiyi sevmediği bir burç olan Yay burcunda gerçekleştirdiği için de ekstra problemli bir etki olarak bize  yansıyacak.

YOLCULUKLARDA RÖTARLARA DİKKAT

Bu süreçte özellikle yolculuklarınızda gecikmeler, rötarlar olabilir.

Eşyalarrınıza karşı dikkatli olmalısınız, kayıp olayları artacak.

Verdiğimiz randevularda daha hassas davranmalıyız.

Eğitim konuları, vize ve pasaport işlemleri açısından da  gecikmeler olabilir.

BÜYÜK İMZALAR, EVLİLİK İÇİN İDEAL BİR SÜREÇ DEĞİL

Elektronik cihaz alımları, büyük imzalar, evlilik, yeni ilişki başlangıcı, yeni başlangıçlar için hiç ideal bir süreç değil.

Gerçekten de başlangıçlarınızın devamında gecikme, pürüz, istediğiniz evrakları bile ayarlamakta sıkıntı yaşarsınız.

7 Aralık'a kadar yarım kalan işlerinize yönelmek, yarım yazı işlerini bitirmek, tanıdığımız insanları çevremizde toplamak ve yanlış anlaşılmamak adına önce dinlemek sonra konuşmak adına kazanç sağlayacağız.

Diğer yandan bu süreçte tutamayacağınız sözler vermek devamında  bizi daha büyük bir sıkıntıyla karşı karşıya bırakabilir.

Algılarımızı açıp her an bir sonraki aşamaya düşünerek geniş çerçeveden bakarak süreci minimum zararla atlatabiliriz.

YENİ HAFTANIN BURÇLARA ETKİLERİ

YENİ HAFTA BURÇ YORUMLARINIZ

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Güneş-Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki sizi maddi ve manevi konularda çözüm bulmaya kalıcı bir karar vermeye yönlendirirken. Kariyer ortamınızda da yeni bir başlangıç adına şimdiden planlar ve projeler yapabilirsiniz. Burcunuzda ki Uranüs’ün Mars ile yaptığı  olumlu açı  ise sizi daha farklı ortamlarla bir arada olmaya, onlarla beraber geride bıraktığımız Mayıs ayının konuların önünüze gelmesine ve çözmenize sebep olacak. O dönemden bu yana yapmak istediklerinizi çözümlerken. Mars'ın burç değiştirmesi ise sizi ruhsal,  sprituel  konulara yöneltirken, burcunuzu yönetici gezegeni olduğu için de mücadele tarzınız daha duygusal olacak tabii bu yapınıza uygun olmadığı için zaman zaman sıkıntı yaratabilir. Sakin olup karşı tarafın tepkilerine göre yol almanızı tavsiye ederim. Son olarak Merkür'ün geri hareketi ise uzun yolculuklar seyahatler ve alacağınız eğitimler, atacağınız kararlarda rötarlara gecikmeleri sebebiyet verebilir.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya  Güneş-Pluto etkileşimi ile başlıyoruz, bu etki ile beraber problemli ilişkilerinizi çözümlemek için bir yolculuğa çıkabilir. Yine hayatınıza yolculuklar sonunda yeni bir insanın alabilirsiniz. İkili ilişkileri ve yolculukları öne çıkartacak bir etki olacak. Mars- Uranüs etkileşimi ise kariyer adına karar verme, sıkıntı yaşadığınız kariyer ortamını da revize edebilme ve mücadelenizi bu yana kaydırma anlamında olumlu bir etki olacak. Mars'ın burç değiştirmesi ise sizi daha da kalabalık ortamlara yöneltecek. Hafta sonuna doğru partneriniz ile beraber davete katılabilirsiniz, sosyal çevrenizi genişletebilirsiniz. Merkür'ün geri hareketi ise sizi maddi konularda zorlayacak. Eğer kredi çekme borçlanma gibi bir isteğiniz varsa 7 Aralık'tan sonra yapmanızı tavsiye ederim, ödeme süreci daha kolay ilerler.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Güneş-Pluto etkileşimi başlıyoruz. Bu etki sizi sağlıkla ilgili konularda  karar almaya, fiziksel görüntünüzde radikal bir değişiklik yapmaya yönlendirirken.  İş ortamınız maddi olarak beklentilerinizi karşılamıyorsa çözüm bulmanıza destek olacak. Mars-Uranüs etkileşimi ise yeni bir gruba girmeye, yeni bir sosyal ortam içinde yer almanız adına  fırsat oluşturacak. Farklı insanlarla bir arada olabilir onlarla yeni bir projeye başlayabilirsiniz. Mars'ın burç değiştirmesi ise kariyerde mücadeleleriniz de duygusal olmanıza, kariyer ortamındaki davranış ve durumlardan hemen etkilenmenize  sebep olabilir. Burada sezgilerinize  güvenmek size çözüm yolu sağlarken. Son olarak burcunuzun yönetici gezegeni Merkür  karşıt burcunuzda geri harekete başlıyor. İkili ilişkiler ortaklıklar ve evlilik adına problemli bir süreç olabilir. Kendinizi karşı taraf anlatmak zor olabilir, yanlış anlaşılmalar olurken. 7 Aralığa kadar yapacağınız evliliği ve alacağınız evlilik kararını devamında sorgulayabilirsiniz.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Güneş-Pluto etkileşimi ile  başlıyoruz. Bu etki ikili ilişkiler, evlilik, aşkta daha farklı düşünmeye mevcut ilişkinize geleceğe taşımaya ya da hayatınızda kimse yoksa bu konuda radikal bir karar almaya yönlendirecek. Yeni bir ortaklık başlayabilir yine hayatınızda kimse yoksa uzun soluklu bir ilişki adına bir karar alabilirsiniz. Mars-Uranüs etkileşimi ise para ile ilgili konularda size destek sağlayacak. Krediler, ödemeler, borçlar adına kalıcı adımlar atabilir ve aniden gelişen bir borçlanmaya girebilirsiniz. Mars'ın burç değiştirmesi ise sezgilerinizi kuvvetli yaparken, yarım kalan eğitim işlerinize yönelme yine uzun yolculuklarla işlerinizi sonuçlandırma adına bir destek sağlayacak. Merkür'ün geri hareketi ise size sağlık iş ortamı iş arkadaşlarınız olan ilişkileriniz alanında etkilerken. Doktor randevularınız, iş ortamındaki insanlarla olan ilişkilerinizde problemleri olabilir. Daha dikkatli olup  algılarınız açık bir şekilde olayları değerlendirmelisiniz.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Güneş-Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Siz aile ve sağlıkla ilgili konularda karar almaya,  ev düzeninizi yaşam alanınızı düzenlemeye ve ailenizin sağlık problemleri ile ilgilenmeye yöneltebilir. Bu dönemde evden işlerinizi yönetebilirsiniz. Mars-Uranüs etkileşimi ise yolculuklar evlilikler ve ilişkiler adına fırsat sağlayacak. Partnerinizle bir yolculuğa çıkabilir ve bu yolculuk sonunda ilişkinizi daha ileri bir adıma taşıyabilirsiniz. Yine ortağınızla beraber yeni bir iş fırsatı oluşabilir. Mars'ın burç değiştirmesi ise sizi ödemeler krediler, borçlar alanında etkilerken. Maddi ve manevi olarak gereksiz bir mücadelenin içine sokabilir yaşadığınız olaylara negatif tarafından bakabilirsiniz. İç sesinize güvenmeniz gerekli. Merkür'ün geri hareketi ise size çocuklarla ilgili konularda etkileyecek hem  kendinize vakit ayırmak için daha fazla efor sarf edebilir, hem de onlarla olan iletişiminizde de bazı yanlış anlaşılmalar ile karşılaşabilirsiniz.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya Güneş-Pluto etkileşimi ile  başlıyoruz. Bu etki ile beraber harekete geçmekte zorlandığınız konularda özellikle yolculuklar ve kendinize vakit ayırma konusunda yeni bir döneme başlarken. Programlı ve sistemli gidebildiğiniz zaman çok pozitif etkiler hem işiniz de hem de sosyal hayatınızda güzel yansımalar görebileceksiniz. Bu hafta disiplinli olmanız şart. Mars-Uranüs etkileşimi ile maddi konularda yeni kapılar açabileceği gibi farklı iş ortamlarında yer alabilirsiniz. Mars'ın burç değiştirmesi ise karşıt burcunuzda gerçekleşen bir etki olduğu için mücadele ettiğiniz başlıca konular evlilik ikili ilişkiler ve ortaklıklar olacak bu alanlarda aşırı hassa olup biraz zorlanabilirsiniz. Merkür'ün geri hareketi ise ailevi konular, elektronik eşyalar ,evinizin içindeki tadilat ve tamirat durumlarını sıkıntılara sebebiyet verebilecek. Beyaz eşyalarınız için 7 Aralığa kadar riskli dönem olduğunu belirtmek isterim, Ev halkı olarak doğru iletişim kurmak birbiriniz ile  doğru anlaşılmak adına da yoğun bir gayret içinde olacaksınız.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Güneş-Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki sizi maddi konularda karar almaya, aile ve onların para durumu ile ilgili yapıcı çözüm bulmaya. Aileden kaynaklı sıkıntı yaşadığınız problemler varsa öyle bir radikal bir karar almak adına yönlendirirken. Mars- Uranüs etkileşimi ise farklı sıra dışı bir ilişki yaşamanıza. Aşkta çok tarzınız olmayan insanlarla ilişki yaşamanıza sebep olurken. Farklı bir eğitime başlayabilirsiniz. Mars'ın  burç değiştirmesi sağlığınızda zorlanmaya sebebiyet verebilir. Ocak ayına kadar aldığınız ilaçların yan etkisine hem de alkol ve kafein kullanımlarında problem olabilir. İlaçların yan etkisine karşı da dikkatli olmalısınız. Merkür'ün geri hareketi ise kardeşler olan iletişiminizde önemli bir süreci başlatırken, burada yanlış anlaşılmalar olabilir. Ve yine gideceğiniz seyahat ve kısa yolculuklarda eşyalarınızın kayıp olması ve  zamanlama ile ilgili sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, haftaya burcunuzdaki Güneş’in Pluto ile gerçekleştireceği olumlu etkileşim başlıyoruz. Sizi daha ben merkezli kararlar almaya yönünde etkilerken, sosyal çevrenizi yeniden oluşturmak, yakın çevrenizde olan ilişkilerinizi gözden geçirmek adına olumlu etkileyecek. Mars-Uranüs etkileşimi ile işe gitmek de zor alabileceğiniz gibi,  perşembe gününe kadar evden iş yürütme imkanımız varsa daha rahatlarsınız. Ayrıca iş ortamında da giriştiğiniz mücadeleler ya da istediklerinizi elde etmek adına gayret içinde olabilirsiniz. Mars’ın burç değiştirmesi ise aşk alanınızda tetikleyen bir etki olurken, sezgileriniz çok kuvvetli olacak hobilerinize yönetebilecek ve işlerinizi daha hızlı bir şekilde çözümleyebileceksiniz. Son olarak  Merkür'ün geri hareketi maddi konularda  bocalama, ödemelerinizi tahsil ederken kuracağınız bağlantıların ve geri dönüşlerin aksamasına  sebebiyet verebilir.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Güneş-Pluto etkileşimi ile  başlıyoruz. Bu etki parasal konularda radikal bir hamle yapmaya, gelirlerinizi doğru yatırım alanına yönlendirmeye. Nereden para kazanabileceğinizi görmek adına  olumlu etkileyecek. Diğer yandan Mars-Uranüs etkileşimi ile kısa yolculuklar sonucu güzel bir aşka gelebilir. Farklı insanlara bunların doğrultusunda farklı iş dallarına yönelebilirsiniz. Zihninizi doğru kanalize ettiğiniz zaman yeni girişimler olabileceği gibi, hatta bunların sonuçlarını Şubat ayı ile beraberde görebileceğiniz olumlu bir etki. Mars'ın burç değiştirmesi ise ailevi konularda size etkilerken harekete geçmek, evden çıkmak sizi zorlayabilir. Ayrıca  aile içindeki duygusal karmaşaları halletmek için daha fazla gayret gösterebilirsiniz. Son olarak Merkür burcunuzda geri harekete başlıyor, karşı tarafa iletişiminizi doğru anlatmak sizi zorlayabilir, gecikmelere pürüzlere karşı hazırlıklı olmalısınız iletişim açısından. Yeni başlangıçlar için hiç ideal bir dönem olmadığını da belirtmek isterim.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya burcunuzda bulunan Pluto’nun Güneş ile gerçekleştiği olumlu etkileşim ile başlıyoruz. Bu etki ile beraber  daha ben merkezli hareket edebilecek. Hatta verdiğiniz kararların sonuçlarını da olumlu bir şekilde görebileceksiniz. Diğer bir etki ise Mars-Uranüs etkileşimi  ailenize  para harcama ve aileden gelen maddi imkanları kullanma yönünde çift taraflı bir şekilde etkileyebilir.  Evinizin içinde istediğiniz minik değişiklikler için size fırsat doğuracak. Mars’ın burç değiştirmesi ise  kısa yolculuklara yönlendirirken. Yakın çevrenizin kardeşlerinizin size karşı hassasiyeti artabilir. Siz onlarla beraber daha düzeyli güzel bir ilişki yaşayabilirsiniz. Merkür'ün geri hareketi ise sizi ruhsal anlamda bir tık yorabilir iş ortamındaki sıkıntılı durumlardan dolayı kendinize  vakit ayırabilir, kendi iç dünyanıza döneceğiniz bir döneme başlayabilirsiniz.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya Güneş-Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki sizin kariyer alanınızdaki kararlarınızı uygulamak için zamanı iyi kullanmanıza, kariyerdeki sıkıntıları çözümlemeye yönlenebilirsiniz. Burcunuzda Mars son derecelerde yer alırken Uranüs ile olumlu bir etkileşim gerçekleştiriyor bu etki ile beraber seyahatleriniz artabilir. Yakın çevreniz ile  doğru ilişkiler kurabilirsiniz ve yine kendinizde fiziksel görünüşünüze değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Mars'ın burç değiştirmesi ise sizin para alanınıza geçiyor parasal anlamda kazanç sağlamak için yeni ortamlar, yeni kazanç kapıları gelebilir. Duygusal olarak da kendinizi iyi  hissedebilirsiniz. Merkür'ün geri hareketi ise kalabalık gruplarla doğru iletişim kurmak adına sizi yoracak karşı tarafa doğru anlaşılmak ve bunu görebilmek adına bir iletişimsel bir sıkıntı yaşayabilirsiniz.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya Güneş-Pluto etkileşim ile başlıyoruz. Bu etki ile beraber iş seyahatleriniz artabilir,  gireceğiniz kalabalık gruplarda güzel bir iş deneyim ve iş fırsatı yakalayabilirsiniz. Diğer bir etki ise  Mars-Uranüs etkileşimi sizi parasal konularda rahatlamaya maddi imkanlarınızı arttırmaya kazanç kapılarınız da daha güzel bir sürece sokarken. Mars burcunuza geçiş yapacak sezgileriniz artarken, fiziksel görüntünüz de değişiklik yapabilirsiniz. Spora başlayabilir, sizi yoran bağımlılıklarınız varsa çözümleyebilirsiniz. Ayrıca  tek başınıza girdiğiniz mücadelelerde de sorunsuz bir şekilde çözüm elde edebilirsiniz. Kendi başınıza hareket etmek size iyi gelecek. Merkür'ün geri hareketi ise kariyer ortamınızda gerçekleşiyor güvendiğiniz insanlar konusunda dikkatli olmanız gerekirken, radikal adımlar atmamanız gereken bir süreç, 7 Aralığa kadar gözlemci olup devamında harekete geçebilirsiniz.

ASTROLOG SEMA SİDAR

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

Etiketler: 
Venüs Retrosu
Merkür Retrosu
venüs
merkür
mars
burçlar
gezegenler
Burç Yorumları
haftalık yorumlar
Sema Sidar
Astrolog
Astroloji
Ankara
Bilinçaltı Eğitmeni
Bilinçaltı Terapisti
Belde evler

Facebook Google plus Instagram Twitter