Reklam
Temiz Magazin
07 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 13 Mart Dolunay'lı haftanın ve 13 Mart haftasında burcunuzun yorumları.

Astroloji
12 Mart 2017
Astrolog Sema Sidar'dan 13 Mart Dolunay'lı haftanın ve 13 Mart haftasında burcunuzun yorumları.

Değerli Okuyucularım, yine yeni bir haftadan herkese merhaba;

Enerji olarak oldukça önemli bir haftaya başlıyoruz!

Bugün (12 Mart itibari ile) 22 derece Başak Burcu'nda bir dolunay gerçekleşiyor;, oldukça da önemli bir etkiye sahip  ve tüm hafta boyunca hayatımıza yansıyacak. Peki bize dolunay neler getiriyor, neler yapmamız lazım inceleyelim.

DOLUNAY BİZE OLGUNLAŞMA ENERJİSİ YÜKLER

Dolunay, ayın büyüklük olarak en yüksek seviyeye ulaştığı fazdır ve ay gökyüzünde bu kadar büyük bir konumdayken, bize  olgunlaşma enerjisini yükler. Yaşadığımız olayları en üst seviyede yaşarız sonucu da iz bırakır, çentiği atar hayatımıza! 

Güneş ve Ay tam 180 derecelik karşıt açı oluştururken, bilinç  ve duygu anlamında gelgitler oluşturur.

Bu etkiler  Başak Burcu temasıyla birlikte, detaycılıkla, analizle, hizmet ederek ortaya çıkacak.

 

KENDİNİZİ BASKI ALTINA HİSSEDECEKSİNİZ

Dolunay'da başrolü oynayan bir de İletişim gezegenimiz Merkür  var, doğal olarak iletişim, konuşabilmek, kendinizi ifade edebilmek çok önemliyken yanlış anlaşılmaları da içinde saklayan ve bundan dolayı ruhsal anlamda kendinizi baskı altında hissedebileceğiz durumlar oluşabilir. Detaycı davranırsak, analiz yeteneğimizi kullanırsak da olumlu etkilere sahip. Daha net anlaşılması açısında maddeler halinde deneyim kazanacağınız başlıkları sıralamak istiyorum.

İYİLİK VE KÖTÜLÜĞÜN SINAVINI VERECEĞİZ

-En önemli tema çıkar ilişkileri, merhametinizden kaynaklı yaptığınız iyilikler size zarar  olarak dönebilir. Hangi insana merhamet göstermeniz gerektiğini çevrenizdeki insanlar çıkarları doğrultusunda size nasıl yaralar açtıklarını ve  yaptığınız iyilikleri kimin hak ettiğini göreceksiniz. İyilik ve kötülüğün sınavını vereceğiz.

-Doğru iletişim kurmayı da öğreneceğiz, yanlış kurduğumuz cümleler, çok duygusal davranıp söyleyemediğiniz kelimeler bir şekilde hayatın tecrübeleri ile önümüze gelecek. Dolunay'da gerçekleştirdiğimiz başlangıçlar, konuşmalar Eylül 2017'de bir restleşme ile karşımıza çıkacak. Bu dönemde yaşadıklarınızı lütfen yazın. Eylül ayında tekrar karşımıza çıkacaklar ve olayları sonuçlandırabileceğiz.

 

PEKİ BU DOLUNAY'DA NELER YAPABİLİRİZ?

-Sağlıklı beslenme ve detoks içeren her tür bilgi diyet içi gayet uygun.

-Sağlıkla ilgili  bütün kontroller için olumlu etki varken.

-Eğitim almak istediğiniz bir konu bir eğitimine rahatlıkla başlayabilirsiniz.

-Yarım kalan eğitim sektöründeki ile alakalı, yazılı tüm işleri bitirmek için harika etkiler var. Tez yazımı ,sunum, ödev yazımı.

-Hayatınızda temizlemek, düzenlemek istediğiniz, detay içeren tüm konuları bu dolunayın pozitif enerjisiyle sonuçlandırabilirsiniz.

Dip not:Başak ve Balık aksında gerçekleşen her olayda olduğu gibi alkollü, içki,ilaç kullanımlarını da dikkat ediyoruz.

 

 

HAFTANIN DİĞERİ ETKİSİ MERKÜR, KOÇ BURCU'NA GEÇİYOR!

Haftanın diğer bir etkisi ise 14 Mart itibariyle Merkür iletişim, düşünce, fikir gezegeni;  Koç Burcu'na geçiyor.

Bize  hızlı düşünme, çabuk karar verme,  düşüncesiz ve sabırsız olma yolunda zorlu bir etki getirecek.

Sonda söylenecek sözleri, başta söyleyeceğiz.

Zihnimiz çok hızlı çalıştığı için çabuk karar vermekten kaynaklı zararları olabilecek işlere girişebiliriz.

Ani kararlardan uzak durmaya çalışmalıyız bu çok önemli.

Çabuk sinirlenebilir, beklemeye tahammül edemeyen bir ruh halinde olabiliriz. 

Bize fayda sağlayacak etki, düşüncemizi sonuna kadar savunabileceğiz, lider tarafımız konuşmalarımıza yansıyacak. Tekrar belirtmek istiyorum 1 Nisan'a kadar dilimizin kemiği yok, hem kırabiliriz hem kırılabiliriz.

 

Haftanın burçlara etkisine geçmeden önce, her zaman olduğu gibi SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİ paylaşıyorum. Bana her konuda, sosyal medya hesaplarım üzerinden ulaşabilirsiniz.

iNSTAGRAM: www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9Fim-Merke...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

 

 

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, Dolunay sizi çalışma ortamınızda radikal kararlar almaya zorlayacak, hakkınızın yendiği durumları sonuçlandırmak adına girişimde bulunabilirsiniz.

Dolunay'da doğru hamle yaptığınız sürece, sürüncemede olan işlerinizi sonuçlandırma adına önemli etkileri var.

SAĞLIK: Sağlık açısından sinirsel rahatsızlıklar canınızı sıkabilir. Yaşadığınız stres  vücudunuza hastalık olarak yansıyabilir. Merkür, iletişim gezegeninin burcunuza geçişi;  agresyon, hızlı hareket etme, hızlı düşünme adına olumlu destek verecek. Kendinizi daha rahat ifade edebileceksiniz.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, Dolunay sizi aşk  ve kendinize ayırmanız gereken vakit,  hobileriniz adına olumlu etkileyecek. Bu hafta kendinize vakit ayırma, fedakârlığınızın sınırlarını çizme, başkasına değil kendinize efor sarf etmeniz gerektiğini öğretecek olumlu etkiler var.

Eski aşklar da bu hafta gündeminizde olurken; bu dönemde gündeme gelebilir. İletişim gezegeni Merkür'ün Koç Burcuna geçmesi ise çalışma ortamındaki korkularınızı dillendirme, sizi zorlayacak koşulları konuşma adına fırsat verirken... Migren ve baş ağrılarına sağlık açısından dikkat etmelisiniz.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, Dolunay sizi ev ve yuva  konularında etkileyecek, mevcut olan ilişkilerinizde evlilik kararı alabilirsiniz.

Yine ev içinde yeni bir düzen kurma adına önemli dönem. Evin içinde minik değişiklikler; tadilat ve tamirat durumuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Evinizdeki çalışma alanınızı düzenlemek adına Dolunay'ın çok büyük etkisi var.

Merkür  iletişim gezegeni  1 Nisan'a kadar özellikle kalabalık gruplardan destek almak, gruplardaki konuşmalarda fikirlerinizi söylemek adına olumlu etkilerken. Bazen dik başlılık ya da  liderlik kısmını  abartabiliriz, buna dikkat edelim.  

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler,  Dolunay sizi kısa yolculuklar, yakın çevrenizde olan iletişiminiz anlamında olumlu etkiliyor. Bu dönemde enerjiniz çok aktif olacak ve çıkacağınız her yolculuk size olumlu yansırken. Kardeşleriniz, yakın çevreniz, kuzenleriniz ile ilgili konularda sizin sorumluluk almanız, fedakarlık yapmanız gereken durumlar ortaya çıkabilir.

Merkür  iletişim gezegeni, size kariyer anlamında fırsat tanıyacak fakat birazcık isyankar tarafımızı da ortaya çıkabilir dikkat edelim ve yine bu süreçte özellikle kariyerde bir liderlik vasfını üstlenmeniz önemli sadece ani kararlardan uzak duralım.

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, Dolunay sizin gelirler alanınızda gerçekleşecek, özellikle sağlık, eğitim konularında daha fazla para  harcama durumunuz olabilir.

Bu arada gelirinizi artırmak adına, iş yükünüz de artacak. Bu denge sizi sağlık anlamında da zorlayabilir dikkat edelim.

Merkür iletişim gezegeni ise size özellikle eğitim, ulaşım, yurtdışı ile ilgili konularda destek verecek. Yeni başlangıçlar ve bağlantılar oluşturabilirsiniz. Yine  yurtdışıyla ilgili halletmeniz gereken vize, pasaport işlemleri için başvurmak bunlardan sonuç almak adına 1 Nisan'a kadar gayet olumlu bir süreç var. Başlamak istediğiniz yeni bir eğitim var ise Mart sonuna kadar değerlendirebilirsiniz.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, burcunuzda gerçekleşen Dolunay sizi fedakarlık konusunda teste tabi tutacak.

Kendinizi yormadan hayattaki düşüncelerinizi; bilgilerinizi, kendinize yönelterek kendinize hizmet etmeniz gereken bir dönemi başlatacak. Her alanda insanlara koşturmanız gerekse de "ben" demeyi öğrenmelisiniz.

Diğer yandan iletişim gezegeni Merkür, size özellikle finans kaynakları ve ödemeler konusunda destek verecek. Bu dönemde borçlarınızı, ödemelerinizi revize edeceksiniz. Fakat ani kararlarla yeni bir borçlanmaya girmemeniz gerektiğinin altını da çizmek istiyorum. Bunun için haziran ayını beklemeniz önemli. Şu an mevcut parasal gelirlerimizi düzenleyerek kendi gelirlerinizden kar elde etme adına olumlu etki var.

 

Teraziler ve  Yükselen Teraziler:

Teraziler, Dolunay sizi  zor bir alanda etkiliyor, korkularınızı takıntı haline getirebilirsiniz.

Aynı zamanda çalışma ortamınız için daha fazla efor sarf etmek, fazla çalışmak ve hatta bilginizi arttırmak adına eğitim desteği alabilirsiniz.

Bu dönemde biraz uyku düzeniniz problem oluşturabilir, çalışma saatleri ile kendi günlük rutin işlerinizi ayarlamada problem yaşayabilirsiniz.

İletişim gezegeni Merkür, ikili ilişkiler konusunda fırsatlar verecek, yalnız ani karar vermek ani başlangıçlar ve bitişlere girmemek önemli. Özellikle  ikili ilişkiler ve ortaklıklar konusunda alacağınız her karar da en az bir gün düşünme süresi verelim.

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, Dolunay sizi kalabalık ortamlarda, hedeflerinizi yerine getirme adına  destekleyecek.

Detaylara takılı kalmadan enerjinizi anı yaşayarak yansıtırsanız oldukça pozitif bir etki var. 

Konuşmalarınızı, projelerinizi kalabalık topluluklarla paylaşarak, fırsat yakalarken. Sosyalleşmek size çok iyi gelecek.

Aynı zamanda bir eğitim, kabalık bir  organizasyonda aktif bir rol üstlenebiliriz.

İletişim gezegeni Merkür sizi  sağlık alanında etkileyecek.

SAĞLIK: Gribal enfeksiyonlara karşı etki altındasınız, vitamin desteği ile metabolizmanızı kuvvetli bir duruma getirebilirsiniz. Altını çizmek istediğim bir konuda da çalışma ortamınızda bu hafta dilinizin kemiği yok, kırıcı davranmamaya dikkat edelim.

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, kariyer alanınızda gerçekleşen dolunay daha fazla çalışma ve efor sarf etmenize sebebiyet verebilir. Ama çok başarılı işler için de destek verecek.

Detaycı davranmanız oldukça önemli. Bu hafta boyunca  yazılı çalışmanız, yazarak sistematik bir şekilde devam etmeniz de ekstra başarı için önemli.

Bu süreçte eğitim konuları da oldukça aktif olurken; kısa süreli bir  eğitim  programına katılabilirsiniz.

İletişim gezegeni Merkür ise sizi aşk alanında etkilerken her an sürpriz bir aşk ilişkisi bu hafta gündeminizde olabilir. Ama ilişkilerde 1 Nisan'a kadar ani karar vermekten  uzak durmalısınız. Yine kendi haklarınızı savunmak adına kırıcı cümlelerimize de dikkat etmeliyiz.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, Dolunay sizi uzun yolculuklar, seyahat açısından desteklerken, eğitim konularını da aktifleştiriyor. Kendinizi geliştirmek adına fırsatlar yakalayacaksınız. Özellikle hayatınıza yön verebileceğiniz bir dönem.

Bu hafta yurtdışıyla bağlantılı konularda da fırsatlar oluşurken. Çevrenize karşı aşırı fedakarlık durumuna da dikkat etmeniz gerekli.

İletişim gezegeni Merkür ise  sizin ailevi konularda sorumluluk alma, liderlik vasfını üstlenme, lider olma adına olumlu destekleyecek. Yine önümüzdeki süreçte evinize elektronik eşya alma, teknolojiyi evinizde kullanma adına 1 Nisan'a kadar olumlu bir süreç var.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar,  Dolunay size yeni finans kaynakları açısından destekliyor.

Krediler, ödemeler, borçlarla ilgili yeni kaynaklar oluşabilir. Para enerjinizi aktif edeceksiniz. Ve borçlarınızı ödeme adına destek var.

Bu hafta geçirdiğiniz rahatsızlıklarda da operasyon durumunuz oluşabilir. Kontrollerinizi ihmal etmeyin.

İletişim gezegeni Merkür  ise yakın çevreniz ve  kardeşleriniz konusunda sorumluluk alma liderlik vasfını üstlenip, onları yönlendirmeniz açısından sizi görevlendirirken. Onlara karşı kuracağınız iletişimlerde   sakin olmaya özen göstermeniz gerekli. Bu arada 1 Nisan'a kadar şehirlerarası yol durumunuz da ciddi bir artış var, valizinizi hazır tutmanız da fayda var.

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, karşıt burcunuzda gerçekleşen Dolunay  ikili ilişkiler ortaklıklar ve evlilik alanında olumlu destekliyor. Duygularınızı akışına bırakırsanız daha rahat edeceksiniz.

Bu hafta sürekli değişen durumlara karşı "B" planınız olursa daha pozitif sonuç alırsınız.

Bu dönemde  ortaklıklar gündeminizde olabilir. Ama dikkat etmeniz gereken  bir nokta, size verilen sözler konusunda daha dikkatli olmanızda fayda var. Bu konuda değişken durumlar söz konusu.

Merkür iletişim  gezegeni ise sizi gelirler alanında etkiliyor. 1 Nisan'a kadar fikirlerinizi, sabır ile birleştirip, güzel başlangıçlar yapabilirsiniz. Çok olumlu bir etki var sizin için başlangıçlar adına.

 

Emeklerinizin karşılığını bulacağı bir hafta diliyorum...

SEMA SİDAR

 

iNSTAGRAM: www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9Fim-Merke...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

 

Etiketler: 
Sema Sidar
Astrolog
burçlar
gezegenler
dolunay
merkür
koç burcu
Ankara
Bilinçaltı Terapisti
Bilinçaltı Eğitmeni

Facebook Google plus Instagram Twitter