Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 13 Mayıs haftasının astrolojik yorumu ve burcunuzun yorumları. Akrep Burcu'ndaki Dolunay'a hazır olun!

Astroloji
11 Mayıs 2019
Astrolog Sema Sidar'dan 13 Mayıs haftasının astrolojik yorumu ve burcunuzun yorumları. Akrep Burcu'ndaki Dolunay'a hazır olun!

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım,

Yine hareketli bir hafta bizi bekliyor.

Geride bıraktığımız haftada gerçekleşen Güneş-Pluto  etkileşimi, hafta başlangıcında bize refakat edecek ve ilk olarak ayaklarımızın yere basması gerektiğini vurgulayacak.

Yeni haftanın teması ise güzellik, görsellik, hayata  daha aşk dolu gözlerle bakmak olacak.

Yaşam standartlarımızı, imkanlarınızı nerelere getirebiliriz; bunun için neler yapmamız gerekiyor anlarken bir yandan da dost düşman ayrımını yapacağız…

15 MAYIS'TA VENÜS BOĞA BURCU'NA GEÇECEK

Haftanın müjdeli haberi ile başlamak istiyorum: 15 Mayıs'ta Venüs; aşk, ilişki, sevgi, sanat gezegeni çok mutlu olduğu, hem yönettiği, hem de üçlü yöneticiliğe sahip olduğu Boğa Burcu'na geçecek.

9 Haziran'a kadar güzelliğin, görselliğin, fiziksel dünyanın tüm kapılarını açacak.

Sevgiyi, aşkı daha rahat dolu dolu yaşayacağız, uzun süreli ilişkiler öne çıkacak.

Güven dolu aşk zamanı da diyebiliriz.

Sanatsal konular aşk, özel zevklerimiz, yemek içmek her şeyin en iyisini en kalitesini yapmak isteyeceğiz.

Kendimizi daha mutlu ve rahat hissettiğimiz yerlerde olmak isteyeceğiz.  

Aşk ilişkilerinde yukarıda belirttiğim gibi uzun süreli ilişki vakti sevdiğimizle her şey paylaşma ve tamamen aşk vakti diyebilirim.

Tabii burada başta Boğa Burçları, devamında Akrepler, Başaklar, Oğlaklar şanslı burçlar, aşkı hayatına almaları daha kolay olacak.

Ama o kadar güzel bir gökyüzü olayı ki, tüm burçlara tılsımını biraz da olsa bulaştıracak.

 

Bu dönemde estetik ameliyatlar için uygun bir süreç, dikkat edilmesi gereken bir detay ile gökyüzünde ki geri giden gezegenleri unutmadan bildiğiniz ve güvendiğiniz doktor şartı ile.  

Ayrıca tam saç açtırma, fiziksel görüntünüzü değiştirme dönemi.

Venüs Boğa Burcu'na geçer geçmez, Uranüs; sıra dışılığı temsil eden gezegen ile kavuşum halinde olacağı için, farklı olmak, görselimizde   değişiklik yapmak, yenilikler için uygun dönem olacak.

 

Son olarak Venüs, Boğa burcunda iken rehavet ve üşengeçlik verebilir, bu kadar güzel etkiyi boşa harcamayalım.

MARS 16 MAYIS'TA YENGEÇ BURCU'NA GEÇECEK

16 Mayıs’ta Mars; mücadele, savaş, nasıl harekete geçtiğimizi simgeleyen gezegen Yengeç burcuna geçecek.

Mars'ın mücadele enerjisi ile Yengeç'in  duygusallığı, anaç tavrı uyuşmaz.

Bu yüzden gezegen bu burçta düşüşte olduğu pozisyondadır, temsil ettiği savaş, mücadele gibi konularda başarılı olamaz.   

2 Temmuz’a kadar bu etki devam ederken, en çok sıkıntı yaşayacağımız alan, ev ve aile hayatımız olacak.  

En çok mücadeleyi duygularımızla yapacağız, geçmişe takılı kalıp, geçmişle alıp veremediklerimiz su yüzüne çıkacak.

Kendi içimizdeki baskıya strese tahammül edemeyeceğiz ve ağlama enerjisi yüksek olduğu, her tartışmanın sonunda gözyaşımız akabilir. 

Rekabetin söz konusu olduğu alanlarda karşınızdaki insan sizi duygularınızdan vurmak isteyebilir.

AKREP BURCU'NDA DOLUNAY 18 MAYIS'TA 

Haftanın kapanışını yine önemli bir gökyüzü olayı ile yapıyoruz.

18 Mayıs'ta 27 derece Akrep Burcu'nda dolunay gerçekleşecek.

Dolunaylarda önce duygularımızla yüzleşip sonra yeni başlangıçlara yöneliriz.

Bu dolunay ile içimizdeki Pandora'nın kapalı kutusunu açacağız, zayıf yönlerimizi keşfetmek üzere olacağımız güzel bir dolunay olacak.

Dolunay, Merkür; iletişim gezegenine  kavuşumuna karşıt bir şekilde gerçekleştiği için, iletişimin  önemli olacak.

Bir yandan da Akrep burcu tutkuyu, kapalı tarafımızı, gizemli olduğumuz yanımızı ve sezgilerimizi temsil ettiği için.  

İçimizdeki kapalı kısmı  keşfedip, sırlarımız yüzleşeceğiz.

Dikkat etmeniz gereken kısım ise  duyulmamasını istediğiniz ne kadar sırrınız varsa çok dikkatli olmanız gerekiyor çok sırlarla yüzüleceğiz.

Gizli işler, gizli ilişkiler, gizli  ortaklıklar ortaya çıkabilir.

Yasak bir ilişkiniz varsa önümüzdeki 10 gün boyunca dikkatli olmalısınız.

Hepimiz için başkalarına değil, sezgilerimize güvenmemiz gereken  dönem.

Dolunay ile Pluto ile çok olumlu bir açı gerçekleştiriyor.

İçsel bir dönüşüme yönlendiriyor, daha kalıcı sonuçlar elde etmek isteyeceğiz.

Stratejik bir şekilde yol alırsak ve zekamızı kullanırsak güzel bir sürece sürüklerken. 

Sabit bir burçta  gerçekleştiği için , yapılan hamlelerin, verilen kararların dönüşü olmaz.

Özellikle Yay, Koç, İkizler ve Terazi burçlarının ekstra dikkat etmesi gereken bir dönem,  ani kararları kaldırmaz geri dönüşü olmayan süreçler pişmanlık yaşanmasın.

Dolunayda neler yapabiliriz?

Tamamen bir dönüşüm ve kendi kabuğunu kırma dönemi, içimizdeki iyiyi ve kötüyü görüp  kendi potansiyelimizi ortaya koyabiliriz.

Diyete başlayıp, başladığımızı kimseye söylememeliyiz.

Sağlık açısından genital bölge rahatsızlıkları, hormonlarla ilgili problemler  varsa kontrollere gidebiliriz.

Akrep ,Boğa aksı güven duygusunu hayatımıza  getirir ve  iletişim de öne çıktığı için   kime sır verip, kime vermememiz gerektiğini deneyimlerken, hemen kenara not alın ki Ekim ayında tekrar karşınıza gelecek bu insanlar ekim ayı sonunda ilahi adalet ortaya çıksın.

İnsanlara onların adım attığı kadar adım atmak alma verme dengesi dengelemek için harika etkiler var.

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Venüs'ün burç değiştirmesiyle başlıyoruz. Bu güzel etki sizi maddi konularda çok olumlu etkileyecek, kalıcı gelir gelir kaynakları elde edebileceğiniz gibi,  para akışınız hareketlenecek. Hayatınıza aşk enerjisini daha çok para kazandığınız ortamlardan çekebileceksiniz, yani  yeni bir insanla tanışacaksınız iş yaptığınız insanlar, para alışverişinde olduğunuz insanlar aracılığıyla olabilir. Haftanın diğer bir etkisi Mars'ın burç değiştirmesi ise sizi çok fazla ailevi konularda haşır neşir bir halde bırakacak, aile ile vakit geçirmek, onların problemlerini çözmek için mücadeleniz olacak. Haftanın son etkisi Dolunay olacak, hafta başında hayatınıza gelen para kaynaklarını  gizli tutmanız gerektiği konusunda uyarıda bulurken,   sağlık problemleriniz varsa bir süre saklamanız ile ilgili de ihtarı var. Ayrıca gizemli konular, başka insanların sırları bu hafta sizi bulabilir ketum olmakta fayda var.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, Venüs’ün burcunuza geçmesi ile başlıyoruz. Bu sizin için çok güzel bir etki gökyüzünde zaten tamamen sizin enerjiniz ve hakimken burcunuzu yönetici gezegeni ile beraber iyice altın bir döneme başlıyorsunuz. Kendinizle ilgili yapmak istediğiniz ne varsa ertelemeden yapmalısınız. Kesinlikle rehavete ve tembelliği bulaşmadan hayatınızı yönlendirmelisiniz. Mars'ın burç değiştirmesi ise kardeşler, yakın çevre ile alakalı konularda etkileyecek. Onların duygusal durumları ile mücadele içinde bulunabilirsiniz ve kırılgan ruh halinden kaynaklı rekabet içeren bir konuda daha kendi içinizde çekildiğinizi görebilirsiniz. Haftanın sonra etkisi ise karşıt burcunuzda gerçekleşecek dolunay bu etki ile beraber ikili ilişkiler ortaklıklarda gizli kapaklı durumlar ortaya çıkabilir. Ama önceliğiniz kendiniz olmalı çünkü gökyüzü sizin lehinize , bu yüzden başkalarının problemleri ve sırlarıyla çok haşır neşir olmamanızı tavsiye ederim.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Venüs’ün  burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizi zorlu etkileyecek, çok güzel bir etki olmasına rağmen iş ortamındaki bazı ikili ilişkiler size negatif yansıyabilir, burada tamamen mantık doğrultusunda  gitmeli ve maddi çıkarlarınıza yönelmelisiniz. Bu negatif etkiyi ancak bu şekilde pozitife çevirebilirsiniz. Mars'ın burç değiştirmesi ise sizi para ile ilgili mücadeleye sokacak ve bu normal bir mücadelede değil, karşınızdaki insanları duygusal travmaları sizin para kazanmanızı engel olabilir, alınganlıklar problem olabilir. İnsanların problemleri de sizi sıkıntıya sokabilir, dikkatli olmalısınız ve sezgilerinize güvenmelisiniz. Gerçekleşecek Dolunay ise hafta başında yaşadığınız sıkıntıları çözümleyecek ki elinize iş ortamı ile ilgili bir koz geçmesine belki hiç iş arkadaşlarınızın sırları ile beraber kendini aklamaya , daha rahat bir pozisyonda yer almanıza sebep olacak. Kendi sırlarınızı da kesinlikle iş arkadaşlarınıza anlatmanız gerekli, başkaları konusunda daha gözünüzü açık olması gereken bir hafta.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Venüs'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizi kalabalık gruplar da popüler yaparken, harika güven dolu çok güzel arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Yine aşk, kalabalık ortamlarda katıldığınız bir parti, bir organizasyonla gelebilir. Gerçekten harika bir etki sizin için tüm potansiyelinizi sosyalleştiğiniz ortamlarda ortaya çıkartabilirsiniz. Mars ise burcunuza geçiş yapacak bu hafta ve çok fazla duygusal tema hayatınızda öne çıkarken, kırılgan haliniz zaman zaman girdiğimiz mücadelelerden zararlı çıkmanıza neden olabilir. Mantıklı gitmek kırılganlığınızı geri plana atarak yol almak önemli. Gerçekleşecek dolunay ise sizin aşk ve hobiler alanınızda gerçekleşiyor kendinize vakit ayırıp biraz daha aşkla sevgiyle haşır neşir olabilirsiniz. Hayatınızda kimse yoksa  sıra dışı  insanlar gelebilir birden fazla insan sizinle birlikte olmak isteyebilir.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya  Venüs'ün burç değiştirmesiyle başlıyoruz. Bu güzel etki sizi kariyer alanında etkiliyor ve kariyerde terfi alma, kalıcı bir iş bulma, yerinizi sabitleme, insanlarla güven dolu bir ilişki ağı oluşturma, iş ortamında üstlerinizle güzel bağlantılar kurma adına harika bir süreç. Mars'ın burç değiştirmesinin  en zor etkileyen burçlardan birisi sizsiniz,  iç dünyanıza yönelebilir, sahnede olduğunuz ruh haliniz, Aslan temanız  duygulara yenik düşüp geri planda kalabilir. Kendi kimliğinizden ödün verebilirsiniz, rahat olduğunuz ortamlar ve koşullar önümüzdeki süreç için önemli. Son olarak gerçekleşecek Dolunay , ailevi konularla sizi karşı karşıya bırakıyor, aile ilişkilerine vakit ayırmak, belki onların problemlerini çözmek önceliğiniz olurken. Partnerinizin ailevi sırları bu dönemde ortaya çıkabilir onlarla da siz ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, Haftaya Venüs'ün Boğa burcuna geçmesi ile başlıyoruz. Bu etki ile özellikle uzun yolculuklar, seyahatler ve eğitimle ilgili konularda yüksek başarı elde ederken, burada kalıcı hamleler yapabilirsiniz. Vize ve pasaport beklentiniz varsa, bu süreçte gelir ve istediğiniz hamleleri gerçekleştirebilirsiniz. Haftanın önemli etkilerinden biri olan Mars'ın burç değiştirmesi ise sizi kalabalık ortamlardaki mücadelenizde duygusallıktan, alınganlıktan, aşırı detaycılıktan dolayı zarar görmenize sebebiyet verebilir. Gireceğiniz rekabet ortamında duygularınızı geri planda bırakmayı unutmayın ki zararsız bir şekilde oradan ayrılabilin. Haftanın son etkisi gerçekleşecek Dolunay ise yakın çevreniz ilişkilerinizi artırırken, kısa yolculuklar size iyi gelecek. Yakın çevrenizin  bazı sırları da ortaya çıkabilir, çok fazla bilgilerinizi düşündüklerinizi özellikle yolculuklarla ilgili planlarınızı bu süreçte insanlara söylememenizi daha stratejik ve ketum olmanızı tavsiye ederim.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Venüs’ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Sizin için çok güzel bir etki burcunuzun yönetici gezegeni başka rahat ettiği bir pozisyonda konumlanacak, kendinize güzellik ve görsellik açısından tatminkâr hissederken. Maddi kaynaklar, başkasından elde edeceğiniz, finansal gelirler eşinizin parası, çevrenizin parası bu süreçte hep lehinize olacak. Finansal kaynaklarınızı düzenleyeceksiniz. Ayrıca geçirmek istediğiniz  estetik operasyon varsa süreç lehinize. Mars'ın burç değiştirmesi ise kariyer de sizi etkileyecek, duygusal kararların, duygusallığın zaman zaman sizi zarara uğratabileceğini gösteriyor, duygularınızı tolere edip, mücadelenizi sürdürmelisiniz. Gerçekleşen dolunay ise para alanınızı etkilerken, harcamalarınız ve paranız konusunda stratejik olmanız çok önemli, ketum olduğunuz sürece her şey daha rahat ve pozitif ilerleyecek.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, haftaya  Venüs'ün karşıt burcunuzda geçmesi ile başlıyoruz. Sizin için ikili ilişkiler ortaklıklar ve evliliklerde harika bir etki, tüm bu konu başlıkların da  güven dolu bir ortam hazırlarken, hayatınızda kimse yoksa, güzel  uzun süreli bir ilişkiye başlayabilirsiniz. İlişki adına güzel bir hafta. Mars'ın burç değiştirmesi ise uzun yolculuklar seyahatler ve eğitimle ilgili konularda duygusal durumların sizi negatif etkileyebileceğini duygusal karmaşalardan dolayı sıkıntıya girebileceğinizi gösterirken, sezgilerinize güvenme zamanı. Haftanın kapanışını ise burcunuzda ki dolunay ile olacak, başkalarının sırları, kendi sırlarınız, kapalı kapılar, gizemli konular spritüal  enerjiler ile karşı karşıya bırakabilir. Eğer yasak bir ilişki yaşıyorsanız dikkatli olun. Ayrıca sezgilerinize güvenerek, tüm negatif giden süreci lehinize çevirebilirsiniz.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya  Venüs'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizi iş ortamı ,sağlıkla ilgili konular ve günlük rutin işlerinizde yeni bir düzen oluşturmaya, çalışma ortamınızda kalıcı hamleler yapmaya  yöneltecek. Bu alanda iş ortamınızı revize edeceksiniz. Mars'ın burç değiştirmesi ise  daha maddi konulara yöneltirken, duygusal tavrınız maddi kayba sebebiyet verebilir. Yine duygusal kararlardan dolayı kredi çekmek, borç ödemek, borçlarınızı düzenlemek zorunda kalabilirsiniz. Para ile ilgili sınavınız olan dönemler dikkatli olmalısınız. Gerçekleşen dolunayın zor etkileyen burçlardan birisi de sizsiniz,  iç dünyanıza dönmek, iş ortamındaki bazı entrikalarla yüzleşmek arkanızdan dönen işlere karşı tetikte olmak bu konularda bayağı önemli tecrübeler elde edeceksiniz.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya  Venüs'ün burç değiştirmesiyle başlıyoruz. Aşk ve hobiler adına  size harika bir dönemi getirirken. Kendinizi çok iyi hissedecek, fiziksel görüntünüz de değişiklik yapabileceksiniz. Yeni imajınız ile ben buradayım diyebileceksiniz, çok güzel bir etki. Sizin için güven dolu bir süreci de hayatınıza getiriyor. Mars'ın karşıt burcunuza geçmesi ise ikili ilişkiler ortaklıklarda duygusal konulara takılmanıza da neden olabilir, burcunuzun doğasına ters bir etki ile karşı kaşıya kalırken. Mantık ve duygu arasındaki karmaşa zaman zaman sıkıntı yaşamınıza, sonuçların aleyhinize gelişmesine neden olabilir. Daha mantıklı  gitmekte fayda var. Gerçekleşecek dolunay ise  kalabalık gruplarda ki bazı sırları  duymanıza, başka insanların stratejilerine şahit olmanıza neden olabilir. Başkalarını sırlarıyla yüzleşeceğiz etkiler var.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya  Venüs'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki size aile ve yuva kavramlarıyla haşır neşir yaparken, evinizin içinde güzel bir değişiklik yapabilirsiniz, dekorasyonla ilgilenebilirsiniz. Bir yandan ailenizle vakit geçireceğiniz, harika bir süreç kendinizi daha çok evde rahat hissedeceksiniz. Mars'ın burç değiştirmesi ise sizi yoracak. Özellikle iş ortamı, iş arkadaşlarınızın duygusal tavırları  ilgili bazı sıkıntılar olabilir,  insanların kırılganlıkları  canınızdan bezdirebilir. Sağlıkla ilgili olarak ise göğüs ve midenizin  hassas olduğu bir dönem, kontrolleriniz varsa lütfen ihmal etmeyin. Gerçekleşen dolunay ise iş ortamındaki  sırların ortaya çıkmasına, başka insanların arkanızdan çevirdiği entrikalarla yüzleşmek zorunda bırakacak sizi stratejik olmanızı tavsiye ederim.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya Venüs'ün burç değiştirmesiyle başlıyoruz. Bu etki sizi kısa yolculuklar, seyahat ve özellikle yakın çevrenizle haşır neşir olmaya iterken çok güzel bir etki, gideceğiniz yolculuklar, hem  maddi hem de manevi kazanç getirirken. Yakın çevrenizde de güzel birliktelikler oluşturabileceksiniz. Mars’ın burç değiştirmesi ise  duygusal olarak yoracak, çok fazla alıngan olabilirsiniz, kırılganlıktan dolayı  başka insanlarla problem yaşayabilirsiniz. Muhakkak programlı ve mantıklı gitmeniz gereken bir süreç bilgilendirmek isterim. Gerçekleşecek dolunay ile sürpriz bir yolculuğa çıkabilirsiniz ama çıkacağınız yolculuğu kesinlikle kimseye söylememelisiniz, yine yolculuklar seyahatler bu süreçte  iyi gelecek ve yukarı çekecek.

 

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

Etiketler: 
Sema Sidar

Facebook Google plus Instagram Twitter