Reklam
Temiz Magazin
09 Temmuz 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 13 Ocak haftasının ve burcunuzun yorumları. Yeni haftada Kova Burcu, Venüs ve Balık Burcu'nun etkisinde kalacağız.

Astroloji
12 Ocak 2020
Astrolog Sema Sidar'dan 13 Ocak haftasının ve burcunuzun yorumları. Yeni haftada Kova Burcu, Venüs ve Balık Burcu'nun etkisinde kalacağız.

 

Zor bir haftayı geride bıraktık.

Bir yandan ay tutulmasının etkileri devam ederken, yeni haftada gökyüzündeki etkiler bizi yumuşatacak daha sevgi dolu olmamızı sağlayacak.

Duygular yavaş yavaş hayatımıza yeniden girecek.

Mutlu ve güzel bir hafta diliyorum...

VENÜS BALIK BURCU'NA GEÇECEK

Haftanın ilk etkisinde 13 Ocak’ta Venüs; (aşk, ilişki, sevgi, sanat gezegeni) Balık Burcu'na geçecek.

Gezegen bu burçta yüceldiği konumda olduğu için hepimize aşkı, sevgiyi güzel bir şekilde yansıtmayı; sevme sevilme, empati yeteneğini geliştirme olanağı sağlayacak... Böylece, biraz daha yumuşayabileceğiz...

Tabi Balık Burcu bağımlılık, bağlılığın burcudur...

ESKİ İLİŞKİLER, UNUTAMADIĞIMIZ AŞKLARA DİKKAT...

Bu yüzden eski ilişkiler unutamadığımız aşklar da 7 Şubat’a kadar kafamızı kurcalayacak.

Venüs, Balık Burcu'nda iken aşklarda "şıpsevdi" olmayız ama, yine de aşk için bize ilgi duyan insanlara karşı çok dirençli duramayabiliriz.

Birden fazla insanı beğenebiliriz.

İkili ilişkilerde karşımızdaki insanın bizi nasıl sevdiğine odaklanacağız.

Bu dönemde partnerimizin parası, fiziksel görüntüsü, bizim çok dikkatimizi çekmeyecek.

Romantik olup olmamasına takılacağız, istem dışı bir beyaz atlı prens bizi bulsun kafasına girebiliriz.

Hayalperest ruh hali dikkat etmemiz gereken kısmı...

Venüs ve Balık etkileri hayal gücünü yüksek yapar...

Sanatla ilgili konularda destek sağlasa da, aşkta bu özellikle Ocak sonuna doğru hayal kırıklığına sebebiyet verebilir.

Venüs’ün bu yerleşimiyle beraber hem sezgilerimiz kuvvetli olacak hem de daha fazla rüya göreceğiz.

Geçmişe takılı kalabiliriz. 

Bu dönemde aşkta şanslı burçlar Balıklar, Başaklar, Akrepler ve Yengeçler olacak.

MERKÜR KOVA BURCU'NA GEÇİYOR

16 Ocak’ta ise Merkür; haberleşme, iletişim, zihin gezegeni Kova Burcu'na geçiyor.

Bu etki bizi yaratıcılık ve zekâ anlamında çok güzel bir sürece sokacak.

Merkür bu burçta üçlü yöneticiliğe sahiptir.

Zihnimizi daha aktif çalıştırırken, düşüncelerimizi, fikirlerimizi çok rahat bir şekilde kurduğumuz iletişime yansıtacağız.

Gayet güzel bir etki uzun zamandır bu kadar zeki düşünmeyip, yaratıcı olmamıştık.

UZUN ZAMANDIR BU KADAR ZEKİ DÜŞÜNMEMİŞTİK!

Bu etkiyle beraber daha güzel ilişkiler kuracak, çok insan ayırmayacağız. 

3 Şubat’a kadar Merkür Kova Burcu'ndaki yolculuğuna devam edecek.

Sorunlara pratik çözümler bulabileceğiz, yaratıcı yönümüzü ortaya çıkartıp, insanlar için faydalı konuşmalar yapabileceğiz.

Kalabalık gruplardaki konuşmalarımızı da başarılı bir şekilde yapabilirken, yeteneklerimizi full performans kullanabiliriz.

Sadece aşırı sabit fikirlilik olabilir, inat edebiliriz bu durum zorlayabilir.  

Yine internet üzerinden yapılacak işler, sosyal medya üzerindeki işlerde başarı sağlayabilirsiniz.

Bu dönemde fikir özgürlükleri önemli; karşınızdaki insanın fikrine de saygı gösterip onu da sizin fikrine saygı göstermesini sağlayarak kuracağınız iletişim daha başarılı olur.

3 Şubat’a kadar haberlerde daha fazla icat ve teknoloji haberi duyabiliriz.

YENİ HAFTADA VENÜS'ÜN BİR ETKİSİ DAHA VAR

Son olarak Venüs; Balık Burcu'na geçer geçmez Uranüs, sınır sıra dışılığı gösteren gezegen ile çok olumlu bir açı yapaacak... 

Venüs, Mars; mücadele ve savaş gezegenine de zorlayıcı açı yapacak.

Bu etkiler özellikle ilişkilerde hiç beklemediğimiz desteği verirken, partnerimiz yerine sorumluluğu bizim almamıza sebebiyet verecek.

CİNSELLİKTE UYUM BEKLEMEYİN

Cinsellikte ise beklenen uyumunun yakalanması zor olur.

Yine ilişkide tam dengeyi oturtturmakta da zorlanabileceğimizi gösteren bir etki bu.

DEĞİŞKEN SEVGİ DURUMLARIMIZ...

Aynı zamanda değişken sevgi dozajımıza dikkat etmeliyiz.

Hiç tarzımız olmayan farklı insanlardan hoşlanıp, bir haftanın sonunda kırılıp üzülebiliriz; dikkat etmeliyiz.

Son olarak yolculuklarda, eğitimle ilgili alanlarda son dakikaya iş bırakmamalıyız, bir yandan gereksiz rekabet yaratmamalıyız maddi kayba sebebiyet verebilir.

ASTROLOG SEMA SİDAR

SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İnstagram: www.instagram.com/semasidar/ 

Twitter: twitter.com/Sema_Sidar

HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Venüs’ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki ruhsal anlamda sıkıştırabilir. Özellikle iş ortamında değersizlik hissi ile karşı karşıya kalabilirsiniz, insanlar bir yandan size kucaklayıp, sevgi gösterirken bir yandan hiç konuşmayabilir. İkili ilişkilerde tutarsızlık olabilir ama özellikle iş ortamındaki arkadaşlık ilişkilerinizde. Merkür’ün burç değiştirmesi, iş ortamında yaşadığınız, sorunları arkadaş ortamın da çözmenizi sağlayacak. Yeni ve güzel arkadaşlıklar kurabilir, iletişimdeki başarınızın devamını da kariyere yansıtabilirsiniz. Hafta sonuyla beraber geleceğe dair planlarınızı konuşup anlatacağınız, doğru insanlarla karşılaşma olasılığınız çok yüksek. Son olarak Venüs’ün Uranüs ile gerçekleştireceği olumlu açı ve Mars gerçekleştireceği zorlayıcı açı sizi para kaynaklarından desteklerken gideceğiniz yolculuklarda istediğinizin karşılığı alamayabilirsiniz. Gittiğiniz yerlerde rahatlamak için gitseniz bile sizi mutlu etmeyebilir. O zaman biraz daha içinize dönerek, haftayı evde geçirirsiniz daha güzel olur.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya burcunuzun yönetici gezegeni burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Oldukça mutlu olduğu bir burca geçtiği için size bayağı fayda sağlayacak. Kalabalık gruplar, sosyalleştiğiniz ortamlarda yıldız gibi parlayacaksınız ve hayatınızda hiç kimse yoksa arkadaşlarınız aracılığıyla gelebilecek güzel bir aşk ilişkisi de bu süreçte her an kapınızı çalabilir. Görsel olarak da çok iyi hissedeceksiniz kendinizi Merkür’ün burç değiştirmesi ise kariyerle ilgili konularda size destek oluşturacak. Ama harika fikirleriniz olsa bile harekete geçmekte zorlanabilirsiniz biraz rehavete katılabilirsin, burada destekleyici bir kişiye ihtiyaç var, belki bir kariyer koçu ya da psikologdan destek alabilirsiniz, motivasyonunuzun düşmemesi için. Haftayı burcunuzdaki Uranüs’ün Venüs ile yaptığı güzel açı ve Mars ile gerçekleştireceği ile açı ile kapatacağız para kaynaklarına dikkat etmeniz gerekirken. Dediğim gibi ilişkiler, aşk, arkadaş ortamı buralarda çok güzel etkiler var insanlar tarafından sevilip sayılacaksınız. Sevgiyi insanlara güzel bir şekilde aktaracaksınız. Fakat aynı desteği para kaynakları açısından bulamayacaksınız.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Venüs’ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizi kariyer ortamında etkileyecek fakat burcunuzun doğasına ters bir enerji olduğunda duygusal anlamda iş ortamındaki insanlarla gelgitli bir ilişki kurabilirsiniz. Bir yandan çok sevgi dolu olup, bir yandan konuşmak istemeyebilirsiniz. Daha istikrarlı davranmaya dikkat etmeniz lazım, özellikle üstleriniz ile bu problemi yaşayabilirsiniz. Aynı şekilde onlarda siz size karşı bir yandan çok severken bir yandan çok alakasız davranışlarda bulunabilirler. Merkür’ün burç değiştirmesi ise yolcuklar, eğitim adına çok destekleyecek, zekanızı kullanabildiğiniz harika bir döneme başladınız. Eğitim ile ilgili bir alanda çalışıyorsanız, 3 Şubat’a kadar başarılı olacağınız bir haftanın içinde olacağınızı belirtmek isterim. Haftayı Venüs’ün Uranüs ile yaptığı olumlu, Mars ile yapacağı zorlayıcı açı kariyerde iki kafa karışıklığının olayları dışarından izleyerek, çözüleceğini aynı zamanda ikili ilişkiler ortaklıklar da fayda sağlayamayacağımızı gösteriyor.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Venüs’ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu size güzel gelecek bir etki çocuk düşünüyorsanız geride bıraktığımız altı aylık dönemin destek olduğu gibi Venüs’ün Balık Burcuna geçmesi de fayda sağlayacak. Aynı zamanda eğitimler yurtdışı ile alakalı konularda nakit akışınızı hızlandırabileceksin. Hayatınızda kimse yoksa yine üniversite arkadaşlarınızdan bu dönemde hayatınıza girmek isteyen insanlar olabilir. Merkür’ün burç değiştirmesi ise ödemeler, borçlar, krediler alanında yeni ve yapıcı fikirlerle karşı karşıya kalmanıza zekanızı bu yönde kullanabilmenizi sağlayacak. Unutkanlık enerjisine de bu dönemde dikkatli olmak lazım, Son olarak Venüs’ün Uranüs ile yaptığı olumlu açı ve Marsla yaptığı zorlayıcı açıdan kaynaklı olarak. Kalabalık arkadaş gruplarınızla sosyalleştiğiniz ortamlarda rahat edip, iş ortamında sevgisizlik öne çıkabilir. İş ortamında kendinizi değersiz hissedebilirsiniz ama dediğim gibi  arkadaş gruplarınız, sosyalleştiğiniz ortamlar bunun negatif kısmında  kalmanıza engel olacak.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Venüs’ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Nakit para akışı için çok önemli bir etki olacak sizin için çevrenizdeki insanların finansal güçlerini kullanabilir, onların da desteğini alabilirsiniz. Yine bu dönemde estetik ameliyatla ilgili bir girişiminiz olabilir. Sadece dikkat etmeniz gereken nokta ise partnerinizin parası bu dönemde kesinlikle partnerinize maddi yardım yapmamanızı tavsiye ederim. Merkür’ün karşıt burcunuz Kovaya geçmesi size direkt ikili ilişkiler, evlilikler, ortaklıklarda etkileyecek. Ortaklaşa bir girişiminiz varsa muhakkak sosyal medya tarafını da güçlendirmelisiniz yine ikili ilişkilerinizin için para dönemi diyebilirim, sizin için doğru insanlarla doğru iletişim ağını oluşturabileceksiniz. Son olarak Venüs’ün Uranüs ile gerçekleştirdiği olumlu açı, Mars ile gerçekleştirdiği zorlu açı ile kariyerdeki iş başarılarınızı artırabileceksiniz ama flört aşamasındaki ilişki durumlarınız daha adı konmadıysa bir düzene oturmadıysa bitebilir.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya Venüs’ün karşıt burcunuzda geçmesi ile başlıyoruz. Bu size aşk ilişkileri, ortaklıklarla ilgili konularda destek sağlarken. Gerçekten aşkı doya doya yaşayabileceksiniz, aşk enerjisi gökyüzünde konumlanmış şekilde olacak. Yine aynı zamanda ortak işler ve girişimlerden kar sağlarsanız. Merkür’ün burç değiştirmesi ise zihin olarak biraz yoracak, özellikle çalışma ortamındaki insanlara çok aynı fikirde olamayacağınızı göreceksiniz. Fikir çatışmaları olabilir yine işinizde çalıştığınız elektronik cihazlarla ilgili sıkıntılar çalışma performansınızı zorlu bir şekilde etkileyebilir. Son olarak Venüs’ün Uranüs ile gerçekleştirdiği olumlu açı Marsla gerçekleştirdiği zorlayıcı açı ile kapatacağız. Bu etki beraber partneriniz ile sürpriz seyahate çıkabilir. İlişkilerinizi daha düzenli yaşayabilirsiniz, yine evlilik yolunda ciddi bir adım atabilirsiniz ama işin içine aile girince biraz sıkıntı olabilir. Aile bireyleri ile problem yaşayacağınız etkiler var. Dikkatli olmanız lazım onları sorumlulukları ilişkinize negatif yansıyabilir.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Venüs’ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizi iş ortamı daha rahat bir sürece sokacak, uzun zamandır iş ortamınız da beklediğiniz sevgi ve değeri göremiyorsanız. Bu etkiyle beraber yine sağlıkla ilgili konularda çözüm bulabileceksiniz, tedavi süreciniz varsa oldukça başarılı sonuç alacağınız dönem başladı. Merkür’ün burç değiştirmesi ise sizi gerçekten çok rahatlatacak. Kendinize vakit ayıracaksınız, hobilerinizle ilgileneceksiniz daha kendinize yönelik bir düzen oluşturacaksınız. Yine çocuklarınızla, eğitimle ilgili konularda güzel fırsatlar edinebilir. Son olarak Venüs’ün Uranüs ile gerçekleştirdiği olumlu açı ve Mars ile gerçekleştirdiği zorlu açı ise  iş ortamındaki performansınızın paraya yansıması adına olumlu desteklerken. Bir yandan da kardeşleriniz ve yakın çevresinden maddi krizler içinde olabilirsiniz. Parayla ilgili konularda onların negatif yansımasını görebilirsiniz.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:   

Akrepler, haftaya Venüs’ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Aşk, ilişkiler, çocuklarla ilgili konularda inanılmaz güzel etkiliyor. Çocuğunuzun olması istiyorsanız destekleyici ve bu etkiden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda hobilerinizden kazanç sağlamak, kendinizi geliştireceğiniz bir hobiye başlamak için de uygun zaman, Merkür’ün burç değiştirmesi ise aile yuva kavramların da etkileyecek,  ailenizdeki fikir ayrılıklarıyla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz Ayrıca evinizin içindeki cihazları değiştirmek, elektronik cihazları daha yüksek teknolojiye geçirmek için fırsat sağlayacaksınız. Son olarak Venüs’ün Uranüs ile yaptığı olumlu açı ve Mars’la yaptığı zorlayıcı açı ise  mevcut ilişkinizi daha ciddi boyuta taşıma, uzun süreli bir ilişki yaşama adına fırsat verirken. Her türlü maddi sorumluluk bu hafta üzerinizde olacak buna gerilebilirsiniz, hem ilişkilerinizde hem ailede maddi sorumlulukların sizde olması omuzlarınızda ki yükü artıracak.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Venüs’ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizi aile, yuva kavramların da etkileyecek. Aile içindeki anlaşmazlıkları çözebileceksiniz, ailenize sevgi enerjisi gelecek. Yine evinizin içindeki tadilat tamirat durumları ile ilgilenebilirsiniz. Kira geliri ile geçiniyorsunuz ya da bir ev satışı düşünüyorsanız hem gelirinizi artırabilirsiniz hem de evinizi satabilecek olumlu etkilere sahipsiniz. Merkür’ün burç değiştirmesi ise size çok iyi gelecek yakın çevrenizle beraber iletişiminiz daha aktif olurken. Doğru insanlarla doğru iletişim kanalı oluşturabileceksiniz gayet güzel etkilerle karşı karşıyasınız. Son olarak Venüs’ün Uranüs ile yaptığı olumlu açı ve Mars ile yaptığı zorlayıcı açı ile çalışma ortamınızın rahatlığına dikkat çekerken, ailenizle birlikte de vakit geçirebileceksin zamanı çok iyi kullanacaksınız fakat Mars’ın bu etkiye burcunuzdan dahil olması ve kendinizi gereksiz bir mücadelenin içinde varsaymanıza sebebiyet verebilir, kendinizle ilgili çok fazla ulaşabilirsiniz.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya Venüs’ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etkiyle beraber yakın çevreniz ve kardeşlerimizle daha çok vakit geçireceksiniz. Yine uzun zamandır görmediğiniz eski arkadaşlarınız, dostlarınızla bu dönemde karşılaşabilirsiniz. Merkür’ün burç değiştirmesi ise sizi maddi konularda çok destek sağlayacak, gelirlerinizi arttırabilir, hatta para düzeninizi istediğiniz boyuta getirebilirsiniz. Yine kurduğunuz iletişim ağı her zaman para sağlayacak. Son olarak Venüs’ün Uranüs ile yaptığı olumlu açı ve Mars ile yaptığı zorlayıcı açı size yakın çevreden gelecek iş imkanlarına, hobilerinizden kazanacağınız gelir kaynaklarına yönlendirirken. Hafta sonuna doğru olaylara negatif bakış acısına sahip olabilirsiniz. Yine sağlıkla ilgili konularda çabuk yorulabilir ve bağışıklık sisteminiz hassaslaşabilir.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya Venüs’ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu sizi gelirler alanınızdan desteklerken nakit para akışını hızlandırabilirsiniz, farklı kaynaklardan gelir elde edebilirsiniz. Merkür’ünde burcunuza geçmesi zaten yaratıcılığınızı çok üst bir noktaya getirecek. Zekanız ile  arkadaş çevrenizde konuştuğunuz herkesi kendinize hayran bırakacaksınız, bunların hepsi devamında para getirisi olarak da rahat bir şekilde yaşamınıza yansıyabilecek sadece harcamalarınızı yazmanızı tavsiye ederim. Hafifte olsa unutkanlık enerji var. Son olarak Venüs’ün Uranüs ile yaptığı olumlu açı ve Mars’ta yaptığı zorlayıcı açı ise sizi aile ve sevdikleriniz açısından desteklerken aileyle iş yapıyorsanız kazanç kaynaklarınızı arttırırken sadece kalabalık arkadaş gruplarında yanlış anlaşılmalar ve onların sorunlarını  üstlenmek zorunda kalmanız sizi gerebilir.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya Venüs’ün burcunuza geçmesiyle başlıyoruz. Bu olumlu bir etki ve  hayatın her alanına aşkı ve sevgiyi getirebileceksiniz ve gerçekten de para akışınızı daha güzel bir boyuta taşıyacaksınız. Merkür’ün burç değiştirmesi ise iletişim açısından sizi zorlayacak, kendi fikirleriniz ile aynı fikirde olmayan insanlarla boş yere yorulmanıza sebebiyet verecek. İş ortamınızdaki elektronik cihazlarla ilgili sıkıntılar oluşabilir bu da işlerinizin aksamasına neden olabilir. Venüs’ün Uranüs ile yaptığı olumlu açı ve Mars’la yaptığı zorlayıcı açı ise sizi kariyerde zorlayıp çok çalışmak istememenizi sağlayacak, tembellik etmek isteyebilirsiniz, rehavete kapılabilirsiniz. Az çalışmak çok gezmek size hitap edebilir. Yine sağlık açısından iştahınız artabilir, yediklerinize dikkat etmelisiniz.

ASTROLOG SEMA SİDAR

Etiketler: 
venüs
balık burcu
kova burcu
merkür
Sema Sidar
Ankara

Facebook Google plus Instagram Twitter