Reklam
Temiz Magazin
05 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 14 Mayıs Haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları. Müthiş hareketli bir hafta bizi bekliyor, gezegenler burç değiştiriyor.

Astroloji
13 Mayıs 2018
Astrolog Sema Sidar'dan 14 Mayıs Haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları. Müthiş hareketli bir hafta bizi bekliyor, gezegenler burç değiştiriyor.

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım;

Bu hafta oldukça hareketli bir gökyüzü var.

Önemli gezegenler arka arkaya burç değiştirecekler, bir "yeni ay"ımız var yani gündemimiz oldukça yoğun, cümlelerimi hiç uzatmadan başlayalım.

HAFTANIN İLK ETKİSİ!

URANÜS, BOĞA BURCU'NA GEÇECEK

İlk olarak 15 Mayıs itibariyle ani olayları, farklılığı, sıra dışılığı, özgürlüğü simgeleyen gezegen Uranüs, Boğa Burcu'na geçiş yapacak.

Uranüs yavaş hareket eden bir gezegendir, geri hareketlerini de sayarsak 7 buçuk yıl boyunca girdiği burçta kalabiliyor.

Söylediğim tüm etkileri uzun vadede daha net hissedeceğiz, olaylar hayatımızda aniden gerçekleşse de  etkisi uzun vadede sonuçlanabilir.

MECBURİ DEĞİŞİMLERLE KARŞI KARŞIYA KALACAĞIZ

Uranüs, Boğa Burcu'na geçmesiyle beraber, mali konularda güven duygusu hissetmemiz gereken alanlar, kalıcılık olsun istediğimiz konularda bazı krizler; beklemediğimiz durumlar ve aslında mecburi değişimlerle karşı karşıya kalacağız.

Uranüs uzun süreli  maratonuna başlamadan önce 6 Kasım’a kadar Boğa Burcu'nda olacak.

Devamında ise geri hareketi ile Koç Burcu'nda olacak, yani bu "isyan gezegenin ısınma turları" diyebiliriz.  

HAYATIMIZDA MADDİ KONULAR ÖNE ÇIKACAK!

Bu 3 ay da hayatımızda maddi konular öne çıkacak, toprak, arsa, ülkenin ekonomisinde  sürpriz  değişimler, sıra dışı olaylar olabilir.

Farklı yatırım kaynakları, risk içeren yatırımlar için sıkıntılar oluşabilir.

DÜNYA GENELİNDE DE MADDİ KONULAR GÜNDEMDE OLACAK!

Dünya genelinde de maddi konular gündem de olacak. Krizlerin  etkilerini 2020'den sonra net bir şekilde hissedeceğiz, önümüzdeki 3 aylık dönemde özellikle sanal  parayla ilgili farklı gelişmeler, ülkelerin para rezervlerini ortaya çıkarmak için fazla bir efor olabilir.

Güven duygumuz,  sahip olduğunuz standartları  daha üst düzeye istemek adına farkında ve  farklı bir zihin yapımız, gayretimiz olacak.

Ayrıca fiziksel görüntümüze takık olacağız ve estetik yönünde  teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanacağız.

15 MAYIS'DA BOĞA BURCU'NDA "YENİ AY" GERÇEKLEŞECEK 

Diğer  gökyüzü olayımız ise "yeni ay"

Yeni Ay, 15 Mayıs’ta 24 derece Boğa Burcu'nda gerçekleşecek.

Ben bu "yeni ay"ı çok önemsiyorum!

Gökyüzü Boğa Burcu  enerjilerini seviyor ve hayatımıza beceriyi, kalıcılığı ve istikrarı  sağlamak istediğimiz alanlarda  yeni başlangıçlar adına fırsat verecek.

"Pluton" dönüşüm gezegeninin yaptığı olumlu etkileşimleri de baz alırsak farkında olmadan maddi konularda bir dönüşüm, kendinizi bir revize etme isteği ve kaçırdığımız fırsatları yeniden elde etmek, belki de yeni bir iş olanağı sağlamak ve özellikle paramızın hesabını bilerek 2019’a kadar çok rahat bir süreç geçirebiliriz.

YENİ BAŞLANGIÇLARA HAZIR OLUN

Hayatımızda yapmak istediğimiz konuları belirleyip neyi öğrenmek neyi uygulamak istiyorsak bu alanları seçip o alanlarda yeni başlangıçlar yapabiliriz.

İŞTAHINIZA DİKKAT EDİN! 

Boğa burcu iştah ve yemeği temsil eden bir burçtur, yeni ay'ın da büyütücü etkisi ile bu süreçte iştahımız artabilir fakat mücadele gezegeni Mars, 29 derece Oğlak burcunda yer alacak ve akılcı iradeli davranırsak karşıt bir etki ile diyete başlayabilirsiniz.

Kuralcı davranarak yaza güzel bir giriş yapabilirsiniz.

Maddi kaynaklarınızda güzel ve kalıcı gelişmeler olabilir.

Harekete geçmek istemeyebiliriz, tembellik ve rahatlık enerjisine dikkat etmelisiniz.

Yeni ayın etkisini ayın 23’üne kadar hissedeceksiniz.

16 MAYIS'DA MARS, KOVA BURCU'NA GEÇECEK 

16 Mayıs’ta Mars; savaşma şeklimizi , hangi konularda mücadele verdiğimizi gösteren gezegen Kova Burcu'na geçiş yapacak ve 26 Haziran’a kadar bu burçta ileri hareketle olacak sonra geri hareketine başlayacak.

Bu süre zarfında özellikle mücadele ettiğimiz alanlarda, mücadele etmek istediğiniz konularda, zekamızın kapasitesi, yaratıcılığımız, farklılığımız, farkındalığımız çok öne çıkacak.

Normal olan bir şey için hayatta hareket etmeyeceğiz, sıradan olan hiçbir şey için adım atmayacağız diyebilirim. Zihnimizdeki düşüncelerimizle mücadele edeceğiz...

Bizim için doğru insanlarla; aynı zihin yapısına sahip olacağımız insanlarla bir arada olmak önemli!

Çünkü biraz düşünceler ve fikirler savaşacak.

İnsan haklarında, sınıf ayrımında farkında olmadan bir mücadele içinde bulunabiliriz, dikkat etmek zorunda olduğumuz bir konu sınıf ayrımı!

Mars, Kova Burcu'nda iken bize en büyük getirisi yaratıcılığımız çok iyi olur.

Hemen pratik fikirleri hayatımıza yansıtabiliriz ve  kalıcı sonuçlar elde edebiliriz; bu anlamda oldukça güzel bir etki.

Yine hayatımızda ki erkek figürlerinin de daha  karizmatik ve marjinal olmasını isteyebiliriz.

Mars erkek figürlerini de temsil ettiği için, hayatınızdaki  insanın düşüncesine konuştuklarına ekstra önem verebilirsiniz.

HAFTANIN SON ETKİSİ:

VENÜS, YENGEÇ BURCU'NDA GEÇİŞ YAPACAK

Son olarak 19 Mayıs’ta aşk, ilişki, sevgi, sanat  gezegeni Venüs, Yengeç Burcu'na geçiş  yapacak.

Bu etki ile beraber aşk, sevgi ve  ilişkilerde duygusal davranıp, koruma içgüdüsü ile farkında olmadan partnerinize karşı bir anaç tavır da sergileyebilirsiniz.

Ayrıca  sevgide beklediğimiz ve istediğimiz şey şefkat olacak.

İLİŞKİNİZDE "ANNE" ROLÜNÜ ÜSTLENMEYİN!

Partnerinizi pohpohlamak önemliyken anne rolünü üstlenmemelisiniz.

Hem kadın okuyucularım, hem de erkek okuyucularım; partnerinize "anne" figürü gibi davranmamalısınız dikkat edin.

13 Haziran’a kadar Venüs, Yengeç Burcu'nda yer alacak, bu süreçte evde vakit geçirmek misafir ağırlamak sevdiğimiz insanlarla sevgimizi paylaşmak çok iyi gelirken; evinizin içinde minik değişiklikler yapabilirsiniz.

Sanatsal yeteneklerinizde bir artış olurken, antikalar ilginizi çekebilir.

Farkında olmadan geçmişe bir özlem olabilir.

Türk sanat müziği, türkülerin yine popüler olabileceği bir süreç.

Duygusal açıdan korunmak isteğiniz artarken, yemek yapmak, hayvan beslemek, bitki yetiştirmek size çok iyi gelir.

AŞKTA ŞANSLI BURÇLAR:

13 Haziran’a kadar  aşkta şanslı burçlar Yengeçler, Oğlaklar, Akrepler ve Balıklar olacak.

Bakalım tüm bu etkiler burçları nasıl etkiliyor.

Koçlar ve Yükselen Koçlar: Koçlar,  Uranüs’ün Boğa Burcu'na geçmesi ve gerçekleşecek Yeni Ay ile beraber maddi konularda revizyona gireceksiniz, gelirlerinizde daha iyi şartlar ve imkanlar sağlayacağınız bir döneme girdiniz. Beklenmedik gelirler olabileceği gibi giderlerinizi düzene sokmak  ile alakalı ekstra bir eforunuz  olacak. Mars’ın burç değişimi  ile beraber ikili ilişkilerden  ziyade kalabalık gruplarla bir arada olmak arkadaş ortamında kendinize uygun zihin yapısında ki insanlarla bir arada olmanız önemli olacak. Kalabalık grupların şans getirdiği  bir hafta. Venüs’ün Yengeç Burcu'nda geçmesiyle beraber ise ev ortamında vakit geçirmek, aile bireyleri  ile ilgilenmek, partnerinizin ailesiyle bir arada olmak size iyi gelecek. Bu konuda problemleriniz varsa, çözebileceksiniz. Hatta eğer hayatınızdaki insan ile evlilik yolunda ciddi bir adım atabilirsiniz.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar: Boğalar, gökyüzünde burcunuzun enerjilerini ve egemenliği devam ediyor. Uranüs burcunuzda yeni bir serüvene başlayacak. Diğer yandan yine burcunuzda olumlu etkilere sahip bir yeni ay gerçekleşiyor. Maddi manevi tüm konularda kendinizle ilgili yeni başlangıçlar yapmak güven duygusu ile hayata kaldığınız yerden devam edebilmek ve özellikle ben diyebilmek adına harika bir hafta sizin için. Marsın burç değişimi ile fırsatları en çok kariyer alanında hissederken, yeni bir iş teklifi, farklı iş imkanları ve statü sahibi olabileceğiniz durumlar için gökyüzü yanınızda  olacak. Venüs’ün yengeç burcuna  geçmesi ile beraber  yakın çevreniz ve  kardeşleriniz ile iletişiminiz   artarken. Kardeşlerinize ebeveynlik yapmak zorunda kalabilirsiniz. Kısa yolculuklarınız artarken partnerinizle güzel bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler: İkizler, Uranüs’ün boğa burcuna geçmesi ve gerçekleşecek  yeni ay etkisiyle ruhsal anlamda kendinizi, baskı altında hissedebilirsiniz. Kendi iç dünyanızda güven duygusu  ile ilgili bazı çıkmazları çözerek, her şeye sil baştan başlayabileceksiniz.  Çarşamba gününden sonra enerjiler sizinle aynı  frekansta olacak, çarşambaya kadar iş ortamınızda dedikodudan kaynaklı problemler olabilir. Dikkatli olup, emin adımlar atmalısınız. Mars’ın burç değişimi ile  beraber gideceğiniz bir yolculuk, katılacağınız bir eğitim programının size vereceği pozitif  etki ile beraber hem maddi durumunuzu yukarı çekebileceksiniz hem de iş ortamınızda bulunan  zor etkilerin üstesinden gelebileceksiniz. Mars’ın yengeç burcuna geçmesi ile beraber para kaynaklarınızı yukarı çekerken, ailenizin ve eşinizin desteğiyle gelecek yeni bir iş imkanın oluşum sürecinde olabilirsiniz.

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler: Yengeçler, Uranüs’ün boğa burcuna geçmesi ve gerçekleşecek yeni ayın etkisi ile beraber kalabalık gruplar, sosyal çevrenizde daha fazla söz sahibi olabileceksiniz, kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz gibi maddi ve manevi olarak kazanç sağlayacağınız yeni bir oluşumun içinde olabilirsiniz. Ayrıca bu süreçte hiç beklemediğiniz tarzınız olmayacak yeni  ve farklı insanlar hayatınıza gelebilir. Onlarla bir ilişki durumunuz bir iş ortaklığınız oluşabilir. Mars’ın burç değiştirmesi ile beraber başkasının gelir kaynaklarından zekanızla ve yaratıcılığınız ile faydalanabileceksiniz. Ödemeler, krediler, borçlar açısından da destek görüyorsunuz fakat, oldukça zeki davranmalı ve kendi çıkarlarınız doğrultusunda hamleler yapmalısınız. 19 Mayıs itibariyle ise Venüs; aşk ,ilişki ,sevgi gezegeni burcunuzda geçiş yapacak ve özellikle bireysel anlamda size hayatın her alanında aşkı getirirken bu süreçte çok fazla insan hayatınıza girmek isteyebilir. Dikkat etmeniz gereken nokta ise şefkat ile sevgiyi dengede tutmanız olacak.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar: Aslanlar, Uranüs'ün Boğa Burcuna geçmesi ve gerçekleşecek yeni ayın etkileri ile beraber kariyer alanında çok sıra dışı fırsatlar ve statü sahibi insanlar ile güzel birliktelikler, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. İş dünyasında popülerliğinizin artacağı bir dönem. Mars; mücadele gezegeni karşıt burcunuza geçiş yapacak bu etki ile beraber ikili ilişkilerde kendi fikrinizi karşı tarafa anlatmak adına ekstra bir gayretiniz olabilir. Hayatınıza farklı insanlar girmek isteyebilir fakat sınırınızı çizmeli, fikirsel anlamda bildiklerinizden şaşmamalısınız. Venüs’ün yengeç burcuna geçmesiyle beraber ise özellikle kalabalık ortamlar ruhsal anlamda baskı altında hissedebilirsiniz. İş arkadaşlarınız ile ilişkilerinizde sevginizi ispat etmek zorunda kalabilirsiniz. Sağlık açısından ise yanıklara karşı risk altındasınız. Sıcak su kullanırken, ocakta yaptığınız işlerde dikkatli olmalısınız..

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar: Başaklar, Uranüs’ün boğa burcuna geçmesi ve gerçekleşecek yeni ayın etkileri ile beraber eğitim ile konular, uzak yolculuklar ve seyahat anlamda güzel fırsatların oluştuğu bir döneme başlıyorsunuz. Hiç ummadığınız yolculuk durumunuz oluşabilir, ayrıca farklı alanlarda kendinizi keşfetmek adına kişisel gelişim üzerine bir eğitime başlayabilirsiniz. Güven duygusu ve parayla ilgili konularda şanslı dönemdesiniz. Mars’ın burç değiştirmesi ile beraber iş ortamınızda ki ilişkileriniz de ve sağlıkla ilgili konularda dikkat etmenizde fayda var. Zihniniz oldukça yoğun olacağı için unutkanlık kaynaklı problemler ve dolaşım sistemi ile ilgili hastalıklara yatkın olabileceğiniz bir süreçtesiniz. Venüs’ün yengeç burcuna geçmesi ise size iş fırsatları için destek olurken. Ailenizin desteği de kariyer ortamında yükselmenize fayda sağlayacak güzel bir etki olacak.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler: Teraziler, Uranüs’ün Boğa burcuna geçmesi ve gerçekleşecek yeni ayın etkileri ile beraber ödemelerinize dikkat etmeniz gereken bir sürece başladınız. Krediler, borçlar, vergiler adına yeni kaynaklar oluşabileceği gibi bu alanda riskten uzak yol almalısınız. Maddi kaynaklarınızı dengede tutmanız önemli. Beklenmedik gelişmeler olabilir, parasal anlamda başkası adına da borçlanmak zorunda kalabilirsiniz. Güven duyduğunuz insanlarla alışveriş yapmanız önemli olacak. Mars’ın burç değiştirmesi ile beraber, ilişkiler adına farklı bir döneme girdiniz. Özelikle fikirsel anlamda farklı insanlar, tarzınızdan daha değişik insanlar hayatınıza girmek isteyebilir. Aynı zamanda çocuklarınızla ilgili konularda sizin sorumluluğunuzda olacak. Diğer yandan Venüs’ün yengeç burcuna geçmesiyle beraber uzun yolcuklarınız artarken, kariyer açısından da şanslı olduğunuz bir sürece gireceksiniz. Kalabalık ortamlarda popülerliğiniz artarken statü sahibi insanlar size şefkat gösterebilir. Üstleriniz ile iyi anlaştığınız bir sürece başladınız.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler: Akrepler, Uranüs’ün karşıt burcunuza geçmesi ve karşıt burcunuzda gerçekleşen yeni ayın etkileri ile beraber ikili ilişkiler ve evlilikler de çok güzel bir döneme başladınız.  Ani bir evlilik kararı alabilirsiniz. Sorunlu bir ilişkiniz varsa da bundan kurtularak kendinize yeni bir yol çizebilirsiniz. Güven duygusu üzerine kuracağınız yeni bir ortaklaşa iş girişiminiz olabilir. Maddi koşullar açısından da ortak girişimlerde fayda sağlayabileceksiniz. Mars’ın burç değiştirmesi ise sizi ailevi konulara yöneltecek. Onlarla aynı düşüncede olabilmek ve kendi fikirlerinizi onlara doğru anlatabilmek adına bir mücadelenin içinde olabilirsiniz. Düşüncelerinize sezgileriniz ile yön verirseniz kendinizi doğru ifade edebilirsiniz. Ayrıca evinizdeki elektronik eşyaları yenilemek için de özel bir isteğiniz olacak. Venüs’ün yengeç burcuna geçmesiyle aşk adına güzel bir döneme başlayacaksınız. Hayatınızda kimse yoksa farklı kültürden yeni bir aşka yelken açabilirsiniz. Yine katılacağınız eğitim programları ki özellikle aşçılıkla ve yemek pişirme ile alakalı bu süreçte sizi destekliyor.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar: Yaylar, Uranüs’ün Boğa burcuna geçmesi ve gerçekleşecek yeni ay size sağlıkla ilgili konularda revizyona gitme, hayatınıza sağlığı getirme, kilo probleminiz varsa, bunu aşmak için yeni bir başlangıca iterken. Kalabalık gruplarda sosyalleştiğiniz ortamlar güven ile alakalı sıkıntı yaşayabilirsiniz. İş ortamınızda da yeni bir düzen getirmek ve parasal konularda standart oturmak için destekleyici. Terfi, atama, yükselme beklentiniz varsa,  15 Mayıs ve sonrasındaki bir haftalık süreçte hayatınızda bu konuyla ilgili yeni bir başlangıç olabilir. Mars’ın burç değiştirmesi ile beraber kısa yolcuklarınız, seyahatleriniz artacak. Bu yolcuklar aynı zamanda ilişkiler adına destek verirken. Eğer hayatınızda kimse yoksa  yeni bir insan gelebilir. Venüs’ün yengeç burcuna geçmesiyle beraber ödemeleriniz, borçlarınız ve krediler adına ailenizden destek görebilirsiniz. Ailenizin  imkanlarından faydalanabileceğiniz güzel bir süreçtesiniz.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar: Oğlaklar, Uranüs’ün boğa burcuna geçmesi ve gerçekleşecek yeni ayın etkisi ile beraber ikili ilişkiler, aşk, çocuk alanında güzel başlangıçları hayatınıza yansıtabileceksiniz. Hobilerinize yönelip, kişisel bakımlarınıza zaman ayırabilirsiniz. Yine çocuk düşünüyorsanız süreç size destek verirken. Mars’ın burç değiştirmesi beraber mali konularda gelirlerinizi artırabileceksiniz. Yaratıcılığınız yüksek olurken, zihin ve fikir alışverişine girerek kazanç sağlayabileceksiniz. Venüs; aşk, ilişki, sevgi gezegenin karşıt burcunuz yengece  geçmesiyle beraber ikili ilişkiler ve aşk adına harika bir döneme başladınız. Evlilik yoluna gidebilecek bir ilişkiye başlayabilir hayatınızdaki insanla evlilik kararı alabilirsiniz. Ayrıca ortaklı işlerde fayda sağlayacağız bir dönemdesiniz.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar: Kovalar,  Uranüs’ün boğa burcuna geçmesi ve gerçekleşecek yeni ayın etkisi sizi ev, aile ilişkileri, yuva kavramlarında destekleyecek. Evinizin içinde özellikle mutfakla alakalı revizyona gidebilir, tencere tava değişikliği yapabilirsiniz. Evinizin içinde tadilat tamirat durumları oluşabilir. Bu dönemde misafirleriniz artabilir. Mars burcunuza geçiş yapıyor, bu etki ile beraber fiziksel anlamda kendinizi yenileme, spora başlama, giyim tarzınızda  değişiklik yapma ve kendi hayat mücadelenizde başarı elde etme adına fırsatlar yakalayacaksınız. Venüs’ün yengeç burcuna geçmesi  ile beraber ise sağlıkla ilgili konular öne çıkacak, mide ve göğüs hastalıklarında risk altında olacaksınız. Ayrıca gün içinde olaylara verdiğiniz tepkilerde duygusallığınız artabilir.

 

 

Balıklar ve Balıklar Kovalar: Balıklar, Uranüs’ün boğa burcuna  geçmesi ve gerçekleşecek yeni ayın etkisi ile şehir içi yolculuklarınız aktif bir hale gelirken. Ayrıca sosyal medya, iletişim alanında fırsat sağlamanızı gelirlerinizi kalıcı yönde artırmanıza destek verecek. Kardeşleriniz ile olan girişimlerde fayda sağlarken.  İletişim yeteneklerinizi aktif bir şekilde kullanabileceksiniz. Kardeşlerinizin desteğiyle girdiğiniz işlerde fikir alışverişleri öne çıkacak. Mars’ın burç değiştirmesi ile  sağlık konusunda dolaşım sistemi rahatsızlıklarına karşı tetikte olmalısınız. Bağışıklık sisteminiz zayıf düşebilir, gıda takviyesi alabilirsiniz. Venüs’ün yengeç burcuna geçmesi ile beraber ise çocuk ve aşk enerjiniz tavan yapacak. Katılacağınız bir davet sonucunda yeni bir insan ile tanışabilirsiniz.

ASTROLOG SEMA SİDAR

Etiketler: 
Sema Sidar

Facebook Google plus Instagram Twitter