Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 15 Nisan haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları

Astroloji
14 Nisan 2019
Astrolog Sema Sidar'dan 15 Nisan haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları

 

Nisan yağmurlarını yaşıyoruz Sevgili Temiz Magazin okuyucularım...

Baharın enerjisinin ruhunuza da yansımasını dilerim...

Çok hareketli bir haftaya başlıyoruz.

Gökyüzündeki program şu şekilde: Venüs'ün açıları ilk yönlendirmeyi yaparken, Merkür, Venüs ve Güneş burç değiştirecek ve bir de dolunay var.

"Yok yok" diyebileceğimiz bir gündem bizi bekliyor.

 

HAFTANIN İLK ETKİSİ: VENÜS

İlk olarak Venüs; (aşk, ilişki, sevgi gezegeni) geçen haftadan bu yana etkisini sürdüğü Pluto ve Satürn ile yaptığı olumlu açıya ilave olarak Jüpiter; (bolluk, bereket gezegeni)ne zorlayıcı bir açı yapacak.

Tüm bu etkiler ilişkilerde, aşkta, sevgi de kalıcılığı isterken fırsatlar konusunda zayıf düşmemize neden olabilir.

Yani aşkta kazanırken parada kaybedebiliriz.

Çünkü; hayat, ikili ilişkiler, ortaklıklar, para akışı ve fırsatlar açısından zorlayacak...

Bir yandan da neyi kalıcı olarak istediğimiz konusunda yardımcı olacak.

İş bitirici tarafımız önde olurken, ekstra fırsatlar ve  yeni başlangıçlar için daha fazla gayret göstermek zorunda kalabiliriz.

MERKÜR KOÇ BURCU'NA GEÇİYOR

İLETİŞİMDE ÇOK ÇABUK HAREKETE GEÇME DÖNEMİ BAŞLAYACAK

17 Nisan itibarıyla ise Merkür; (iletişim, zihin gezegeni) Koç Burcu'na geçiyor ve  iletişimde direkt ifade ve çok çabuk harekete geçme dönemini başlatıyor.

Merkür, 6 Mayıs’a kadar Koç Burcu'nda kalacak.

Hızlı düşünüp, hızlı karar vereceğiz.

Daha doğrudan iletişim kuracağız.

Daha çok sosyalleşirken, girişken, sıcak kanlı yapımız dikkat çekici olabilir.

Düşüncelerimizi ifade ederken cesaretli olurken, bu "cesaret"de ince bir nüans var, dikkatli olmazsak bu her an dik başlılığa dönüşebilir. 

Çok ani karar verebiliriz, ani kararlarımız devamında mayıs ayında sıkıntı yaşamımıza neden olabilir, o yüzden önceden uyarmak istiyorum.

MERKÜR KOÇ BURCU'NDA İKEN UZUN VADELİ KARARLAR ALMAK İÇİN DOĞRU ZAMAN DEĞİLDİR!

Merkür, Koç Burcu'ndayken, uzun vadeli kararlar almak için doğru zaman olmadığı gibi yaptığınız anlaşmalar da kısa vadeli olsun.

Spor salonunda bile yıllık üyelik zamanı değil, aylık üyelik dönemi devamında karar değiştirebilirsiniz.

Hesap kitap işleri, matematikte hızlı sonuca gitme isteğinden dolayı da hatalar olabilir, bu yüzden kontrolü elden bırakmamalısınız.

Sınav dönemindeyseniz , muhasebe işleriniz varsa ekstra  dikkat etmelisiniz.

19 NİSAN'DA TERAZİ BURCU'NDA DOLUNAY VAR 

19 Nisan'da ise 29 derecede Terazi Burcu'nda Dolunay gerçekleşecek.

Dolunaylar içimizdeki duygu durumunu düzenledikten sonra bizi sonuca götüren gökyüzü olaylarıdır.

Ay ve Güneş karşı karşıya kalırken, bilincimiz bilinçaltımız ile içsel bir çatışmaya girecek...

29 derece burcun son derecesidir. Gezegen burç değiştirmeye hazırlanırken, görevini olan konulardaki gücü ve performansında sıkıntılar oluşur. Temsil ettiği konularda aksamalar yaşanır.

 

Bu Dolunay'da Terazi burcunun teması ile birleşince, bizi  içsel denge arayışına sokacak.

Çözüm bulmak adına süreçleri de uzatacak.

Etkisi bir hafta boyunca sürecek. 

İkili ilişkilerde "ben - biz" dengesini kurmak istediğiniz alanlarda hayata bakış açımız  karışabilir, dengeyi bulmak zor olabilir.

Bir hafta boyunca ilişkilerde radikal değişimler yaşarken, adaletsizlikler ile karşı karşıya kaldığımızdan dolayı, ilişkimizi bitirme noktasına gelebiliriz.

Hak ve adalete takılırken, bu konuda bugüne kadar görmediğimiz durumlar netleşirken, birçok insanın da maskesini indirecek gerçeklerle yüzleşmemizi sağlayacak etkiler söz konusu.

DİYETE BAŞLAMAK İÇİN ÇOK GÜZEL ETKİLER VAR

Gelelim bu Dolunay'ın artılarına...

Gerçekten diyete başlamak için çok güzel bir etkiye sahip, geciktirdiğiniz, ertelediğiniz diyet başlayabilir...  Her zaman denediğiniz diyetler ama, kilo veremiyorsanız, şimdi tam zamanı.  

Yine ilişkilerdeki sıkıntıları çözmek için de bir adım atılabilir.

Dolunay; "Juno"  kadersel eş diye bilinen  ama aslında partnerimizin tahammül  ettiğimiz sıkıntılı yönlerini   temsil eden asteroite olumlu açı yapıyor.

Karşımızdaki insanın karşı çıktığımız davranış biçimlerine daha kolay tahammül etmemize sebep olacak.  

Her ne kadar partner yorumu üzerine yoğunlaşsam da tüm ikili ilişkilerde bu etkiler söz konusu.

Bu yüzden hayatınızda illa ilişkiniz olmasına gerek yok, arkadaşlık ilişkilerinizde bunların hepsini masaya yatırmanın vakti.

Yoksa sevgi arayışı içindeyken sevgisizlik ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

BÖBREKLERE, BEL BÖLGESİNE DİKKAT!

Sağlık açısından böbrekler, bel bölgesi ve omurga hassas olurken, ani hareketlerden dolayı belinizi incitebilirsiniz.

Ayrıca bel fıtığınız varsa oldukça hassas bir haftadasınız, dikkatli olmalısınız.

GÜNEŞ BOĞA BURCU'NA GEÇECEK

GÖKYÜZÜNDE BOĞA BURÇLARININ DÖNEMİNİ BAŞLATACAK

Haftanın diğer etkisi ise Güneş; (kimliğimizi temsil eden gezegen) Boğa Burcu'na geçecek, 21 Mayıs’a kadar bu burçta kalacak.

Gökyüzünde Boğa Burçları'nın dönemini başlatacak. 

Hayatta daha sağlam adımlarla ilerleyebileceğiz ve daha fiziksel konulara odaklanacağız.

Maddi konular, nelerden keyif alırız, neler yapabiliriz, hayat standartlarımızı nasıl yükseltebiliriz? Bunlar üzerine yoğunlaşacağımız, güven duygusuna çok önem vereceğimiz 1 aylık dönem hayatımızda olacak. Unutmayın bu etkiler Boğa Burçları için değil, hepimiz için geçerli...

Kolay kolay karar verip kendi standartlarımızı dışına çıkmakta zorlanabiliriz. Çünkü kontrolü kaybetmek istemeyeceğimiz için, daha yavaş hareket etmek önce durumları şartları anlamak sonra yola çıkmak isteyebiliriz.

Bazen riske girmemek adına fırsatlar kaçabilir.

Bir aylık süreçte iştahımız açılabilir ve kilo almaya meyilli olacağız, rahatımıza düşkünlüğümüzden dolayı da spor yapmak harekete geçmek zor olabilir.

İlk etapta yediklerimize dikkat etmemiz devamında az da olsa spor yapmaya  çalışarak, durumun üstesinden gelmeliyiz.

Çok güzel bir etkidir Güneş’in Boğa Burcu'na geçmesi, bir insanın kendi standartlarını kontrol altına almasını  sağlar, hayata daha güzel ve estetik bir pencereden bakmamızı sağlar. Bu anlamda da özel bir etki.

20 MAYIS'DA VENÜS, KOÇ BURCU'NA GEÇECEK

Haftanın kapanışını Venüs yapacak.

20 Mayıs’da gerçekleşecek etkide Venüs; (aşk, ilişki, sanat gezegeni) Koç Burcu'na geçecek.

Venüs 20 Nisan -15 Mayıs tarihleri arasında bu burçta olacak.

Venüs, Koç Burcu'nda zararlı yerleşimdedir.

Venüs, Koç Burcu'nda kendisini mutsuz hisseder...

Sevgi isteğine yumuşak doğasına, Koç’un direkt tavrı etki eder...

Biz de hızlı harekete geçme enerjisi ile çeliştiği için, ilişkilerde yüzeysel kalabiliriz, aşkta çok çabuk tüketebiliriz.

Bu dönemde çapkınlık, ilişkilerin kısa süreli olmasına neden olabilir.

Aşkın kendi içinde güç savaşları olabilir.

AŞKTA HIZLI DÖNEM YAŞANACAK!

İLİŞKİLER ANİDEN BAŞLAYIP ANİDEN BİTEBİLİR

Aniden başlayıp aniden biten ilişkiler de gündeme gelebilir, aşkta hızlı dönem diyebiliriz.

İlişkilerde şanslı burçlar  Koçlar, Aslanlar, Yaylar ve Teraziler olurken, bu süreçte kısa vadeli aşklar öne çıksa da  istikrarlı ve sakin davranırsanız süreci uzun vadeli ilişkiye dönüştürebilirsiniz.  

Nakit para akışında kısa sürede kazanılan paralar, daha kısa sürede bize sonuca götürecek işler artabilir. Al-sat tarzı işlerde hareketlenme dönemi olacak.

HAFTANIN ENERJİLERİNİN BURÇLARA ETKİLERİ:

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Venüs’ün açıları ile başlıyoruz. Bu etkileşimler sizin kariyerde neler istediğinizi anlamanıza, bu konuda yönlendirici bir eğitim programına katılmanıza vesile olurken, sağlıkla ilgili konularda çalışma performansınıza sıkıntılı bir şekilde yansıyabilir. Bu hafta Venüs ve Merkür burcunuza geçiş yapacak, aşk ilişkiler, hayatta ki sevgi arayışınız, hayattan beklentileriniz adına   harekete  geçirecek, sevgi ihtiyaçlarınıza cevap bulmanızı sağlayacak. İletişim ile ilgili konularda destek sağlarken kendinizi rahat ifade edebileceksiniz. Karşıt burcunuzda da bir dolunay meydana gelecek  ikili ilişkilerde  kendi istekleriniz gündeme otururken dengeyi sağlamak adına önemli bir hafta son olarak Güneş’in burç değiştirmesi ise yeni parasal kaynaklar bulmanıza geçen ay yaptığınız yatırımların ve işlerin olumlu sonuçlanmasında destek oluşturacak.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya Venüs'ün açıları ile başlıyoruz. Bu etki sizi maddi anlamda sıkıntıya sokabilir, fırsatları elde etmek için zorlanabilirsiniz. Aynı zamanda gideceğiniz seyahatlerden, kaynaklı parasal harcamalarınız artabilir, para dengesi bu ay sizin için çok önemli, kendi ihtiyaçlarınız artacağı için bunu oturtmak için  ekstra çabanız olabilir. Bu hafta Merkür ve Venüs  burç değiştirerek aynı burca geçecek,  hem iletişimde hem de sevgi de içinize dönmenizi korkularınızla yüzleşip, daha girişken olmak için  kendinizi zorlayacağınız etkilere sebebiyet verecek.  Gerçekleşen dolunay ise sizin sağlıkla ilgili konularda kontrollerinizi yaptırmanız konusunda uyarıda bulurken, bel ve böbrek bölgesine  dikkat etmeniz gerekiyor. Güneş burcunuza geçecek kendinizi daha rahat ifade edip, sosyalleşebileceksiniz, isteklerini elde etmek adına oldukça önemli bir ay başlıyor.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Venüs'ün açıları ile başlıyoruz, bu etkileşimler ikili ilişkilerde neyi isteyip, istemediğinizi evliliklerde ortaklıklarda maddi çıkarlarınızı koruma adına daha fazla gayret göstermenize sebebiyet verecek. Kalıcı ortaklıklar ve yeni işler gelebilir ama bunu fırsata dönüşmesi biraz zaman alabilir. Bu hafta hem Merkür hem Venüs aynı burca geçiş yapacak. Tüm bu etkiler iletişimde kariyerde daha girişken olmanıza kendi enerjinizi bulmanıza ve sosyalleşmenizi sağlayacak. Sosyalleştiğiniz ortamların hepsi size fayda sağlayacak. Gerçekleşen dolunay aşk, ilişkiler ve çocuk alanında sizi destekleyecek. Bu başlıklarda  hak ve adalet dengesini bulmaya çalışacaksınız. Güneş’in burç değiştirmesi ise tek başınıza hamle yapmaktan geri koyabilir, biraz daha kendi içinize dönük bir tutum sergileyebilirsiniz.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Venüs'ün açıları ile başlıyoruz. Bu açılar size sağlıkla ilgili konulardan sıkıntıya sokabileceği gibi, partnerinizden istediğiniz tepkileri alamadığınız içinde strese girebilir. Streste sağlığınıza yansıyabilir dikkatli olmalısınız. Ayrıca gideceğiniz uzun yolculuklar seyahatler size oldukça iyi gelecek. Bu hafta Merkür ve Venüs aynı burca geçiş yapacak, sizi kariyerde statü sahibi bir konuma getirebileceği gibi risk alabilen tavrınız, direkt konuşmalarınız zaman zaman problem yaşamınıza  sebebiyet verse  günün sonunda sizi kazanan yapabilecek fakat yine de kariyer ile ilgili konularda ani karar vermekten uzak durmanızı tavsiye ederim. Güneş’in burç değiştirmesi ise   kalabalık gruplar da daha sağlam adımlar atmanızı, hoş bir arkadaş grubu ile güzel projelere imza atmanızı sağlayacak.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Venüs'ün açıları ile başlıyoruz. Bu etki sizi ikili ilişkilerde sıkıntıya sokabilir. Aşk ilişkilerinizde karşı tarafın sorumluluk almayan tarafı sizi yorabilir , maddi kaynaklarınıza odaklanıp ilişkilerden uzaklaşabilirsiniz sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Bu hafta hem Merkür  hem de Venüs aynı burca geçiş yapacak. Tüm bu etkiler size  uzun yolculuklar, seyahatler ve eğitimler alanında destek oluştururken. Kariyerde rahatlamanızı sağlayacak bir eğitim programına katılabilirsiniz. Yine özellikle yurtdışı ile alakalı işleriniz varsa bu dönemde hızlanıp sonuca ulaşabilirsiniz. Gerçekleşecek dolunay kardeşlerle ilgili konularda  dengeyi bulmak, haksızlığa uğradığıysanız bu haksızlığın çözümlenmesi adına destek oluştururken, bu hafta yolculuk enerjiniz çok aktif olacak. Güneş’in burç değiştirmesi ise hem yolculuk hem kariyer derken kariyerle ilgili konularda  nasıl daha iyi standartlara nasıl gelebilirim diye bir karar almaya yönlendirecek.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başak, haftaya Venüs'ün açıları ile başlıyoruz. Bu etkiler sizi ailevi konularda daha kararlı olmaya yönlendirirken, ev içindeki  giderler artabilir bu konuda size partnerinizin desteği olacak ve daha rahat bir süreç geçirebileceksiniz. Merkür ve Venüs aynı burca geçiş yapacak, bu etkiler sizi hızlı para kaynaklarına yönlendirirken, başkasından elde edeceğiniz gelirler adına destek oluşturacak. Dikkat etmeniz gereken nokta ise kredi çekmemek ani verebileceğiniz kredi kararları devamında sıkıntı yaşamanızı sebebiyet verirken. Gerçekleşecek dolunay  maddi anlamda kendi gelirlerini harcama ve kullanma adına teste tabi tutacak. Bu ay bu konuda dikkatli olmalısınız ki mayıs ayını rahat geçirin.Güneş’in burç değiştirmesi ise sizi yolculuklar alanında  etkilerken. Yurtdışı ile alakalı bağlantılı işleriniz varsa sağlam temeller atabilecek kalıcı hamleler gerçekleştireceksiniz.

 

 

Teraziler ve  Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Venüs'ün açıları ile başlıyoruz. Bu etkiler sizi kardeşlerle ve yakın çevre ile ilgili konularda kararlı olmaya, sınır çizmeye yönlendirirken. Sağlıkla ilgili konularda  zorlanabilirsiniz. Migren ve baş ağrıları sizi bu hafta zorlayabilir. Biraz aile ile vakit geçirerek bu süreci daha iyi atlatabilirsiniz. Merkür ve Venüs aynı karşıt  burcunuza geçiş yapacak,  önümüzdeki 20 gün boyunca ikili ilişkiler, evlilik adına daha girişken daha risk alan taraf olabilirsiniz. Burcunuzda gerçekleşen dolunayda bu anlamda size  hak ve adaleti getirirken, iç dengenizi sağlamak o kadar da kolay olmayacak. “Ben ,Biz” dengesini oturtmakta zorlanabilirsiniz. Güneş'in burç değiştirmesi sizi maddi kaynaklarda ödemelerde kredilerde zorlarken parasal anlamda kendinizi güvence altına almak isteyebilirsiniz para ile ilgili konular  gereğinden fazla yorabilir.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, haftaya Venüs’ün açıları ile başlıyoruz. Bu etkiler sizi para ile ilgili konularda karar almaya yönlendirirken kısa yolculuklarınız artabilir. İlişkilerde istediğinizi bulma adına daha fazla efor sarf edebilirsiniz. Yine harcamalarınızda artış gösterebilir dikkatli olmalısınız yoksa mayıs sonuna doğru zorlanabilirsiniz. Bu hafta hem Merkür hem Venüs burç değiştirecek. Bu etkiler sizi sağlıkla ilgili konularda harekete geçmek için uyarırken, bir yandan da işinizde otorite figürleriyle sıkıntı yaşamamak adına sakin olmanızı öneririm, girişken tavrınız çevre tarafından negatif algılanabilir. Gerçekleşecek dolunay da yine sizi bu konuda haksızlıklarla karşı karşıya kalıp bir yargılama yapmanıza neden olabilir, olayları değerlendirirken objektif olamayabilirsiniz dikkatli olmalısınız. Güneş’in burç değiştirmesi karşıt burcunuzda geçmesi ise güzel bir ilişki uzun süreli bir ortaklık da sizi bu durumun rahat geçirmenize destek olacak.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Venüs’ün açıları ile başlıyoruz. Bu etkiler size kendi isteklerinizi elde ederken daha fazla çalışmanıza,  ailenizin ihtiyaçları  ve kendi giderleriniz arasında arada kalmanıza sebebiyet verebilir. Burada kendi işinize odaklanmak en iyi çıkış yolu olurken. Merkür ve Venüs'ün burç değiştirmesi, size iyi gelecek hobileriniz yönelebilir, spora başlayabilirsiniz. Hatta hayatınıza güzel kısa süreli bir  aşk ilişkisi de gelebilir. Diğer yandan gerçekleşecek dolunay ise  kendi arkadaş gruplarınız da haksızlığa uğradığınız konularla yüzleşme adına destek oluşturacak. Kalabalık gruplar da bir tık maddi imkanlarımız konusunda kullanılma durumunuz olabilir, dikkatli olmalısınız. Güneş’in burç değiştirmesi ise size sağlıkla ilgili konulara yönlendirecek fiziksel görüntünüzü değiştirmek için diyet yapabilirsiniz. Sağlık açısından  boyun ve  boğaz bölgenizin  hassas olduğu bir aylık döneme başladınız.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya Venüs'ün açıları ile başlıyoruz. Bu etkiler size  kendinizle ilgili kalıcı adımlar atmaya güzel bir yola ve kendi içinizde karmaşa yaşadığınız sorunları çözmek adına doğru iletişim kaynakları ile karşı karşıya bırakacak gerçekten olumlu bir etki. Hem Venüs hem de Merkür aynı burca geçiyor. Bu etki sizi aile ile ilgili konulara yönlendirirken, burada sorumluluk almak lider vasıflarınızla  onlara yön çizmek zorunda kalabilirsiniz. Yine sevgi ile ilgili konularda aile bireylerinden daha fazla sevgi ihtiyacınız oluşabilir. Gerçekleşecek dolunay sizi kariyer alanında hak ve adaletle yüzleştirirken göremediğiniz bazı durumları da görebilmenize sebebiyet verecek. Güneş’in burç değiştirmesi ise tamamen size hobilerinizden kalıcı para kaynakları elde etmenize, hiç ummadığınız kazanç kapılarına yönlendirecek.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya Venüs’ün açıları ile başlıyoruz. Bu etkiler kalabalık arkadaş gruplarında doğru iletişim kurmanıza onların maddi sorumluluklarını almanıza , güzel organizasyonlarda yer almanızı sağlarken, unutkanlıktan dolayı, para kazanacağınız bazı yerlerden para kayıpları yaşayabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz dişler ve kemikler hassas önümüzdeki bir hafta boyunca. Merkür ve Venüs'ün burç değiştirmesi, sizi yakın çevre kardeşler ve onlarla kurduğunuz iletişim alanında liderlik vasfını üstlenmenize sebebiyet verirken. Kısa yolculuklarınızda artabilir. Gerçekleşecek Dolunay size yurtdışı ile alakalı bir konuda fırsat sağlamaya, yine kaybettiğiniz fırsatların yeniden oluşması adına dengeyi bulmanızı sağlayacak. Güneş’in burç değiştirmesi ise evin içinde tadilat ve tamirat durumlarına neden olabilir, özellikle mutfakla ilgili yeni gereçler almanız adına sizi çok olumlu etkileyecek evde yemek yapma isteğinizin artacağı 1 aylık süreçtesiniz.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya burcunuzdaki Venüs'ün açıları ile başlıyoruz. Bu etki kariyerle ilgili kalıcı adımlar atmanızı sağlarken,  kalabalık arkadaş grupları ile beraber yeni projelere imza atmanızı desteklerken. Hayatınızdaki ilişkilerinin aşkın kalıcılığını sorgulayacaksınız. Bu konuda bir yol  ve yön çizeceksiniz. Hem  Merkür'ün hem de  Venüs'ün burç değiştirmesi sizin maddi konularda karar almaya, yeni ve hızlı kazanç kapılarına, kısa vadede  nakit akışınızın artmasına  destek oluştururken. Gerçekleşecek dolunay ise ödemelerinizi kredilerinizi borçlarınızı kapatma da burada daha rahat kar sağlamanıza destek oluştururken. Para yönünden uğradığınız haksızlıkları çözümleyebileceksiniz. Güneş’in burç değiştirmesi kardeşlerle olan iletişiminizi güçlendirip, onlara güven duymanızı sağlayacak. Bir yandan kendi hayat standartlarınızı oluşturmaya yöneleceksiniz.

ASTROLOG SEMA SİDAR

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

Etiketler: 
Sema Sidar
Astrolog
Astroloji
burçlar
gezegenler
Ankara
Bilinçaltı Eğitmeni
Bilinçaltı Terapisti
tarot
venüs
koç burcu
boğa burcu
retro

Facebook Google plus Instagram Twitter