Reklam
Temiz Magazin
29 Mayıs 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 16 Nisan haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları

Astroloji
15 Nisan 2018
Astrolog Sema Sidar'dan 16 Nisan haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım; haftaya müjdeli bir haberle başlıyorum.
 

MERKÜR RETROSU BİTİYOR
Merkür retrosu, 16 Nisan itibariyle sona eriyor. Artık hayatımızda yeni başlangıçları ve yeni süreçleri rahatlıkla alabileceğiz.

Biliyorsunuz ki; Merkür geri harekette iken yeni oluşumların içinde olmak sakıncalıydı. Artık bu sıkıntılı etki kalmadı.

İLİŞKİLERİN ADINI KOYMAK İÇİN ŞARTLAR ARTIK HAZIR!
İlişkilerin adını koymak, evlilik, sözleşme, büyük imzaları gerçekleştirmek, elektronik eşya alabilmek için uygun koşullar ve şartlar hazır.

Gökyüzünden hepimize destek var.

 

Pazartesi'nin gündemi yoğun.

KOÇ BURCU'NDA YENİ AY BAŞLIYOR

Devamında ise bizi 26 derece Koç Burcu'nda "yeni ay" karşılayacak. 

Yeni Ay, 16 Nisan’da gerçekleşecek.

Unutmayın yeni aylar yeni başlangıçları simgeler.

Bu Yeni ay Koç Burcu'nda geçekleştiği için başlangıç enerjisi etkisi, her zamanki Yeni Ay enerjisinin çarpı 2 kat etkili diyebiliriz.

Ayrıca yeni ayda Uranüs; (sınırları aştıran, isyan gezegenimiz de) başrolde olacak.

Bu yüzden Uranüsyen yeni ay diyebiliriz.

Güçlü etkilerin, vurguların yapıldığı bu yeni ayda önce nelere dikkat etmeliyiz onunla başlayalım.

İçimizde her zamankinden daha büyük bir hareket enerjisi olacak; fakat bu enerji Uranüs ile birleşince tahammül gücümüz zayıflayacak.

Markette sıra beklemek, trafikte beklemek bize göre olmayabilir.

Sakin davranmak ve buna göre hareket etmek çok önemli, bunun altını ısrarla çiziyorum, çünkü her olay bizim bu durumu yaşamamıza sebep verebilir.

Bu sabırsızlık enerjisi düşünmeden karar almamıza sebep olabilir, ağzımızdan çıkan bir anlık cümleler maddi ve manevi olarak kayıp ile sonuçlanabilir.

 

Aceleci tavrımız kaza riskini artırırken, öfke kontrol problemlerine karşı dikkatli olmalıyız.

BU HAFTA ÖFKEYLE KALKAN ZARARLA OTURUR!

Bu haftanın sözü öfke ile kalkan zararla oturur olurken, içimizde ki isyan enerjisine dikkat etmeliyiz.

Diğer yandan yeni ay gerçekleştiği sırada gökyüzünde Jüpiter-Venüs karşıtlığı mevcut bu yüzden zaman zaman iç daralması yaşayabiliriz ve kendi güzelliğimizi sorgulayabiliriz.

Ruh halinizden kaynaklı ani bir fiziksel değişiklik yaptırmamalısınız, devamında onu da beğenmeyebilirsiniz.

Saç dökülmeleri, migren ve baş ağrısı ise dikkat etmemiz gereken sağlık problemleri olacak...

Evrenin en büyük başlangıç enerjisi bizimle iken spora başlamak için harika etkiler mevcut olacak, diyet ise kısa vadeli gün içinde porsiyon azaltarak olabilir.

Yine risk gerektiren konulara yönelip sonuç alabilirsiniz. 

Liderlik özelliklerimiz yüksek olacak, bu iş bitiricilik olarak yansıyabilir.

Kendinize pozitif olumlama yaparak, zorlukların üstesinden gelebilirsiniz.

Kalıp gitmek arasında ikilem yaşadığınız konuları çözümleyebileceksiniz.

Hareket ettikçe çalışma performansınız yükselecek, özetle harekette bereket olacak.

SATÜRN, 18 NİSAN'DAN İTİBAREN OĞLAK BURCU'NDA GERİ HAREKETİNE BAŞLAYACAK

18 Nisan itibari ile Satürn; zorlayıcı, kısıtlayıcı etkilere sahip ders gezegeni Oğlak burcunda geri harekete başlayacak ve 6 Eylül’e kadar geri hareketini sürdürecek.

Satürn ağır hareket eden bir gezegendir, geri hareket döneminde bize ders niteliğinde tecrübeler katar, bu süreçte her olayı süzgeçten geçirip, deneyim kazanmak çok önemli olacak.

Sizin kalıcılığınızı, sınırlarınızı, neleri negatif olarak etkiliyor bunu göreceğiz.

Bu süreçte uzun vadede sonuç almak istediğiniz işleri başlatmak çok doğru olmaz, yine toprak, arsa alım satımları için Satürn’ün geri hareketinin bitmesini beklemek daha doğru olurken, maddi koşullarda tasarruflu olmak ve zamanı iyi kullanmak ise bize kazanç sağlayacak.

Programlı olduğunuz takdirde süreci lehinize çevirebilirsiniz.

GÜNEŞ, 20 NİSAN'DA BOĞA BURCU'NA GEÇİYOR
Haftanın son etkisi ise Güneş!

Kimliğimizi, bizi temsil eden gezegen 20 Nisan‘da Boğa Burcu’na geçiyor ve Boğa Burçlarının dönemini başlatıyor.  

Güneş, 21 Mayıs’a kadar bu burçta kalacak.

Evrenin en güzel uygulayıcılık enerjisine sahip bu burçta; bildiklerimizi hayata yansıtmak, görsellik, güven duygusu, yaşam standartlarını belli bir düzeye getirmek için daha fazla çalışacağız ve gayret göstereceğiz.

Bu bir aylık süreçte kolay kolay bir şeyi beğenmeyebiliriz, her şeyin iyisini en güzelini talep edebiliriz.

Renkli giyinmek, doğayı hayatımıza yansıtmak ve buradaki uyanışın enerjisini tüm yaşamımıza yansıtmak için çok güzel bir etki. Sadece her şey tam olsun isterken, harekete geçmekte zorlanabiliriz.

 

Bakalım tüm bu etkiler burçları nasıl etkiliyor.

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, burcunuzdaki Merkür geri hareketini bitirecek ve haftaya iletişim özelliklerinizi verimli bir şekilde kullanarak başlayacaksınız. Ayrıca burcunuzda yeni ay gerçekleşiyor ve bu etki ile beraber kendinizle ilgili yeni başlangıçları hayatınıza yansıtırken, enerjinizi yukarı çekmek için fırsatlar doğacak. Hafta ortası ise Satürn geri hareketine başlayacak, bundan kaynaklı olarak kariyer hayatınızda büyümenize neyin engel olduğunu, kalıcılık adına nelerle mücadele etmeniz gerektiğini ve otorite figürleri ile iletişiminizde de önemli farkındalıklar kazanacaksınız. Haftanın son etkisi ise güneş, boğa burcuna geçiyor ve sizin para alanınızı etkileyecek oldukça pozitif bir etki, maddi konuda koşullarınızı daha iyi konumda olurken, sadece güvendiğiniz insanlarla para alışverişine girmelisiniz.
 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, Merkür’ün geri hareketi bitiyor ve yeni ay ile haftaya merhaba diyoruz. Tüm bu etkiler sizi astrolojik olarak zor bir alanda etkileyecek ve bu yüzden ruhsal olarak iç dengenizi bulmak için gayret içinde olacaksınız, harekete geçmekte zorlanabilirsiniz. Kendi içinize dönüp çözüm sağladıktan sonra, yeni başlangıçlar için destek var. Kendinizi geliştirecek bir eğitim programına katılabilirsiniz. Ayrıca fiziksel görünüşünüzle alakalı çok fazla yargılama sürecine gireceksiniz, dikkatli olmalısınız... Satürn’ün geri hareketi ise size yolculuklar, eğitimler ve yurtdışı ile alakalı konularda yardımcı olacak. Bu alanda gerçekleştirmek istediklerinizde rahatlıkla çözüm elde edebileceksiniz. Haftanın son etkisi ise güneş burcunuza geçiyor, gökyüzünde sizin döneminiz başlıyor. Daha rahat hissederken, bireysel olarak başlattığınız işlerden sonuç alacak, hayatınızın her alanında kendinizle  ilgili revizyona gidebilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, Merkür’ün geri hareketi sonlanırken aynı zamanda yeni ay ile haftaya merhaba diyoruz, sizi etkilediği alan ise kalabalık gruplar ve geleceğe dair projeleriniz olurken, popülariteniz artabilir. Sosyal çevrenizde yeni ortamlar ve yeni insanlarla birarada olabilirsiniz. Birebir ilişkilerden ziyade, kalabalık gruplardaki ilişkilerde sonuç alacaksınız. Satürn’ün geri hareketi ise sizin başkasından elde ettiğiniz finansal kaynakları temsil eden alanda gerçekleşiyor, bu süreçte daha rahat maddi koşulların neyin engellediğini bulurken, ödemeler, borçlar, krediler alanında da maddi durumlarınızı düzenleyebilirsiniz. Güneş’in Boğa burcuna geçmesi ise sizi ruhsal anlamda sınava tabi tutacak, daha iyi yaşam koşulları için daha fazla kafa yorabilirsiniz. Güven ile ilgili kimlere güvenmeniz gerektiğini sorgulayabilirsiniz.
 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, Merkür geri hareketini sonlandırıyor, diğer yandan yeni ay gerçekliyor. Bu etkiler sizin kariyer alanınızda gerçekleşecek, kariyerinizde yeni başlangıçlar için destek görürken; sabırlı olmanız, yukarı doğru ivme kazanmanız için gerekli. Maddi ve manevi koşulları daha iyi bir duruma getirmek için güzel etkiler var. Satürn’ün geri hareketi ise karşıt burcunuzda gerçekleşiyor, ikili ilişkiler ve evlilik alanınızı tetiklerken, ortaklaşa girişimlerimiz yine bu etkiden nasibini alacak. İlişkilerinizde sağlamlık konusunda teste tabi olabilirsiniz. Hayatta beni neler bekliyor, duygu mu, mantık mı, bunu deneyimleyeceksiniz. Haftayı ise Güneş’in Boğa burcuna geçmesiyle bitiriyoruz. Sizi sosyalleştiğiniz ortamlarda güven odaklı bir insan haline dönüştürecek, güvendiğiniz insanlarla yeni oluşumlar içinde olabilirsiniz.

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Merkür’ün geri hareketi sonlandırarak başlıyoruz ve aynı zamanda yeni ay bizi karşılıyor. Bu etkiler sizin şehir dışı yolculuklarınızın artmasına yeni ve güzel bir eğitim programına yönlendirirken, yurt dışı ile alakalı yapmak istediğiniz işler varsa bu anlamda da yeni başlangıçlar hayatınızda olacak. Satürn’ün geri hareketi ise sağlık ve iş konularınızı etkileyecek. İş yerindeki otorite figürlerle iletişiminizde, yükselme ile ilgili konularda problemlerle karşılaşabilirsiniz. Atama ve terfi beklentiniz varsa süreç uzayabilir. Sağlıkla ile ilgili konularda ise dişlerinizi yaptırabilirsiniz. Güneş’in Boğa burcuna geçmesi ile kariyer alanında sizi etkileyecek bir iş teklifi alabilirsiniz, işlerinizin artışı söz konusu olabilir. Uzun vadede gelişecek bir iş programına başlayabilirsiniz.

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, Merkür’ün geri hareketi sonlanıyor ve yeni ay ile  haftaya başlıyoruz. Bu etkiler sizin başkasından elde ettiğiniz  finansal kaynaklar adına fırsat yakalamanıza  yardımcı olurken; sağlık açısından baş ağrıları adına hassas bir hafta... Sinüzit probleminiz varsa önlem almalısınız. Satürn’ün geri hareketi ise çocukla ilgili konularda etkileyecek, onların hayat standartlarını daha iyi duruma getirmek için kendi hayatınızdan özveride bulunabilirsiniz. Diğer yandan mevcut olan ilişkinizin kalıcılığı, geleceğİ nasıl olacak diye kafa yorabilirsiniz. Haftanın son etkisi Güneş’in Boğa  burcuna geçmesi, sizin yeni bir seyahat programı oluşturmanıza sebep olacak. Özellikle işle ilgili maddi kazanç sağlayacak yolculuklar hayatınıza gelebilir.

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, Merkür’ün geri hareketi sonlanıyor ve haftaya karşıt burcunuzda gerçekleşen yeni ayın etkileri  başlıyoruz. Bu etkiler ikili ilişkiler ve aşk alanınızda gerçekleşirken, hayatınızda kimse yoksa yeni bir birlikteliğe başlayabilirsiniz. Enerjiniz daha yüksek olacak, yine kısa süreli ortaklıklar içinde oldukça pozitif bir hafta. Satürn’ün geri hareketi ise aile, yuva kavramlarında etkileyecek. Ev alım satımı, evle ilgili yatırım amaçlı projeler kafanızı kurcalayabilir. Fakat Eylül ayında sonuç alabilirsiniz. Taşınma ve yer değiştirme isteğiniz artabilir. Güneş’in Boğa burcuna geçmesi ise maddi koşulları daha iyi bir konuma sokmak için gayret göstermenize destek verecek. Maddi koşullarınızla ilgili çevrenizden destek alabilirsiniz. Aileniz, eşiniz, partneriniz size maddi koşullarda destek verebilir.

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, haftaya Merkür’ün geri hareketi bitirerek ve yeni ay ile başlayacağız. Tüm bu etkiler sizi sağlık alanınızda ve iş arkadaşlarınızla olan iletişimde, günlük rutin işlerinizde etkileyecek. İş arkadaşlarınıza sabırsız olabilir, biraz emir cümleleri kullanabilirsiniz. Daha sakin olmanızı tavsiye ederim. Sağlık açısından saçlar ve baş bölgeniz hassas olacak, migreniniz varsa dikkat etmelisiniz. Satürn’ün geri hareketi ise kardeşleriniz ve yakın çevreniz ile samimiyetinizi sorgulamanızı sebebiyet verecek. Çıkarlarınız doğrultusunda kime güvenip kime güvenmemeniz ve maddi çıkarlar kimlerle ön plana çıkıyor bunu deneyimleyeceksiniz. Diğer yandan Güneş karşıt burcunuza geçiyor, güvenilir bir aşka yelken açabilirsiniz. Sevgilinizle beraber maddi koşullarınız daha iyi bir konuma geçirmek için daha fazla çalışabilirsiniz.

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, Merkür geri hareketi sonlandırıyor ve yeni ay bizi karşılıyor. Bu etkiler sizin aşk, çocuklar ve hobileriniz adına yeni başlangıçlara yönlendirirken; kendinizi enerji olarak çok iyi hissedeceksiniz. Hayatın her alanında daha iyi bir standart elde edebileceksiniz. Satürn’ün geri hareketi ise sizin para alanınızda gerçekleşecek. Maddi anlamda standartlarınızı daha iyi bir konuma  getirmek için kalıcı bir işe yönelebilirsiniz. Kendinizi bu yolda kısıtlayan etkilerle de yüzleşeceksiniz. Güneş’in Boğa burcuna geçmesi ise sizi sağlık alanında etkileyecek, boğaz ve boyun bölgesiniz hassas olurken; görselinizi değiştirmek için daha fazla gayret içinde olabilirsiniz. Yine iş ortamınız da güvendiğiniz insanlarla çalışmak için doğru bir hamle yapmak adına önemli bir aylık süreç sizinle olacak.

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, Merkür’ün geri hareketi sonlandıryor ve aynı zamanda yeni ay ile haftaya başlıyoruz. Bu etkiler sizi aile ve yuva kavramlarında etkileyecek, yeni bir düzen kurabilir; taşınabilir, eviniz için tadilat ve tamiratlarla ilgilenebilirsiniz. Aile bireyleri ile de vakit geçirmek size iyi gelirken, ev ortamı daha huzurlu ve güvenli olabilir. Burcunuzda bulunan Satürn ise geri harekete başlayacak, hayatın her alanında size olgunluk katarken; kendi yaşam koşullarınızı ve yaşam standartlarınızı daha iyi bir duruma getirmek için neler yapabileceğiniz konusunda fayda sağlayacağınız bir etki olacak. Haftanın son etkisi Güneş’in Boğa burcuna geçmesi sizi çocuklarınızla ilgili konularda onlara daha iyi şartlar sunmak için olumlu desteklerken; hayatınızda kimse yoksa yeni bir aşk getirebilir. Ayrıca kendinize vakit ayırmak, değişiklik yapmak için uygun bir aylık süreç bu hafta başlıyor, radikal bir saç değişimi sizi bekliyor.

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, Merkür’ün geri hareketi bu hafta sonlanıyor ve yeni ay enerjisi bizi karşılayacak. Bu etkiler sizin kısa yolculuklar, kardeşleriniz ve yakın çevreniz ile iletişiminizde etkilerken; kendinize daha çok vakit ayırmak isteyebilir ve hayatınızda bir çok alanı düzenlemek isteyebilirsiniz. Spora başlamak hayatınızda eksikliğini hissettiğiniz konulara yönelmek için fırsat yakalarken; kısa yolcuklarınız artabilir. Satürn’ün geri hareketi ise  sizi biraz ruhsal anlamda hayat sorgulamanıza sebebiyet verecek. Özellikle maddi koşullarınızı nasıl daha iyi bir konuma getirirsiniz diye bir program ve strateji içine girebilirsiniz. Haftanın son etkisi, Güneşin Boğa burcuna geçmesi... Sizi aile ve yuva kavramlarında  etkileyecek, evde daha çok zaman geçirmek isteyebilir, kendinize ait bir konfor alanı yaratabilirsiniz.

Balıklar ve Balıklar Kovalar:

Balıklar, haftaya Merkür’ün geri hareketi sonlandırarak ve yeni ayın etkisi ile başlıyoruz. Bu etkiler sizin para alanınızda gerçekleşiyor. Maddi koşullarınızı daha iyi duruma getirmek, parayla ilgili yeni başlangıçlar yapmak, kısa süreli işlerde daha büyük kar sağlamak adına fayda sağlayacak. Gelirlerinizi ve giderlerinizi  düzenlemeniz ise daha karlı sonuç almanıza destek verecek. Satürn’ün geri hareketi ise, kalabalık gruplar, arkadaş çevreniz ve sosyalleştiğiniz alanda etki edecek. İlişkilerinizde mantıklı davranmak ve maddi koşulların ne kadar önemli olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Haftanın son etkisi ise Güneş Boğa burcu’na geçiş yapacak sizi  kısa yolculuklar, seyahatler ve kardeşleriniz ile ilişkilerinizde  pozitif etkileyecek.

ASTROLOG SEMA SİDAR

 

Etiketler: 
Astrolog
Astroloji
Sema Sidar
Ankara
burçlar
gezegenler
venüs
pluto

Facebook Google plus Instagram Twitter