Reklam
Temiz Magazin
06 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 16 Temmuz haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları

Astroloji
15 Temmuz 2018
Astrolog Sema Sidar'dan 16 Temmuz haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım; 
Gökyüzü açısından dingin bir haftaya başlıyoruz. 
Geride bıraktığımız hafta gerçekleşen tutulmanın etkisi bu haftada etkisini devam ettiriyor.


 

VENÜS, SATÜRN VE URANÜS ARASINDA GERÇEKLEŞENE BÜYÜK TOPRAK ÜÇGENİ, PERŞEMBE'YE KADAR ETKİSİNİ DEVAM ETTİRECEK

Yine geçen hafta gerçekleşmeye başlayan  Venüs , Satürn, Uranüs arasında gerçekleşen büyük toprak üçgeni, perşembe gününe kadar etkisini devam ettirecek. 
Büyük üçgen açılar, fırsatları bizi yormadan getirir. Fakat içsel bir tembelliğe de sebep olabilir. 


Elde edeceğiniz fırsatlar özellikle maddi konularda olurken,  kalıcı olmasını istediğiniz ve yapmak zorunda olduğunuz  konuları masaya yatırmanızı sağlarken.

Maddi ve manevi olarak nereye gelmek istediğimiz konusunda detaycı tavrınızla sonuç almanızı ve özellikle kariyerle ilgili konularda yeni fırsatlar ve yenilikçi çözümler bulmak için destek oluşturacak.

PARA'YA DİKKAT!

Hayatınızda parayı algılama biçiminiz daha doğru olurken, talepleriniz de bu doğrultuda olacak. 
Paranın elinize geçişi de daha kolay olacak. Ayrıca karlı yatırımlara açık bir hafta, fakat risksiz yatırım olması şart.
Satürn’ün  geri hareketinden dolayı bildiğiniz, güvendiğiniz insanlarla para alışverişi yapmanızı  tavsiye ederim.
Perşembe gününe kadar güven duygusu, para ile ilgili konular, kariyer fırsatları için büyük toprak üçgeninin olumlu etkisini değerlendirebilirsiniz.

Diğer etkileşimimiz ise Neptün ve Jüpiter arasında.
Neptün; hayal ve hayal kırıklarını temsil ederken, Jüpiter; şans, bolluk ve bereketten sorumludur. 
İkisi arasında gerçekleşen bu güzel ortaklık yine geçen haftalarda gerçekleşti ve bu hafta da etkisini devam ettiriyor. 
Bize hayallerimize  kavuşma yolunda sezgilerimizi kullanmamız gerektiğini gösterirken. Bir yandan da  ketum davranarak yol almamız gerektiğini söylüyor. 


Başlayan ve devam eden işlerinizi belli bir olgunluğa ulaşmadan çok fazla dillendirmeyin, büyüsü bozulmasın. 
Aynı zamanda hayal gücünüzü, sanatsal yeteneğinizi kullanarak yeni başlangıçlar yapabileceksiniz. 
Eğer yaratıcılık gerektiren bir iş yapıyorsaniz, insanların duygularına hitap eden güzel ürünler çıkartabileceksiniz. 
Bu olumlu açı gerçekleşirken Neptün geri harekette olduğu için  geçmişe dair kurduğunuz hayalleri yeniden gerçekleştirebilme  şansı elde edeceksiniz.

 

22 TEMMUZ'DA GÜNEŞ, ASLAN BURCU'NA GEÇİYOR
Haftayı 22 Temmuz’da Güneş’in Aslan burcuna geçmesi ile kapatıyoruz. 
23 Ağustos’a kadar bu burçta kalacak olan Güneş; kimliğimizi, "ben" dediğimiz alanları temsil eder ve bu burçta tüm güçleriyle yer alırken, kendini çok iyi hisseder ve aslan burcunu yönetir. 


Simgelediği tüm konuları başarılı bir şekilde hayatımıza yansıtır. 
Bu süreçte kendimizi her alanda daha sözü geçer bir konumda görmek isteyeceğiz.  
Daha yüksek mevkideki insanlar, etiket sahibi kişilerle  daha çok haşır neşir olurken; kendimizden emin ve kararlı olacağız.
Biraz egosal problemlerle karşılaşabiliriz. 
Gereğinden fazla ben diyebiliriz, hepimizin kendi imparatorluğunu kurmak istediği bir dönem ve  çok boyunduruk altında kalmayacağız. 
Çocuklarımız, hobilerimiz ,keyif aldığımız konular daha ön planda olurken; çevremize karşı bonkör tavırlar sergileyebiliriz. 
İnsanlara daha fazla iyilik yapabilir, para harcayabiliriz; bunun altında pohpohlanma isteğinin olduğunu unutmamalısınız. Bireysel olarak hamle yapmak, Güneş’in  enerjisi ile parıl parıl parlamak için harika bir dönem. 
Sağlık söz konusu olduğunda ise  kalp ve damarlarla ilgili sağlık sorunlarınız varsa  dikkat etmelisiniz, risk içeren bir süreç.

 

HAFTANIN ENERJİLERİNİN BURÇLARA ETKİSİ:
Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya ikili ilişkiler evlilik para ve kariyer konularında yaşadığınız problemleri çok güzel şekilde çözerek başlayacaksınız, bu konu başlıklarında kalıcı hamleler yapabilir. Maddi anlamda yaşadığınız sıkıntıları yeni ve güzel  fırsat ile aşabilirsiniz. İşle ilgili konularda yükselmek,  terfi almak, iş değiştirmek için olumlu bir dönem iken, bunun için güzel bir referans bulmak içinde harika etkiler var.  Hafta içinde zaman zaman kendinizi yorgun ve güçsüz hissedebilirsiniz bunu hafta sonu Güneş’in aslan burcuna geçmesi ile beraber tamamen üzerinden atacaksınız. Kendi enerjinizi sonuna kadar ortaya çıkartacak bir etki olacak güneşin burç değiştirmesi ve  modunuzu , yapınıza uygun bir etki iken kişisel gelişim ile ilgilenebilir, bu yönde yeni bir kursa  başlayabilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz ortamlarda popülerliğinizi arttırabilirsiniz.

Boğalar ve Yükselen Boğalar:
Boğalar, haftaya kariyer ortamı, iş arkadaşlarınız ile ilişkileriniz, bireysel anlamda kendi farkındalığınızı elde ederek öne çıkabilmek için harika etkilerle başlıyorsunuz. Önümüzdeki bir hafta boyunca uzun yolculuklar, seyahatler gündeminizde olurken. Çıkacağınız yolculuklar kalıcı başarılar ve sonuçlar getirecek. Ayrıca  iş ortamınızda izne çıkma durumunuz sıkıntı yaratmaz iken,  iş arkadaşlarınızın arasında da alma verme dengesini oluşturabileceksiniz, yani haksızlığa uğramadığınız bir hafta olacak. Diğer yandan partnerinizle yaşadığınız problemler varsa bu hafta gerçekçi bir bakış açısıyla çözüm bulabileceksiniz. Yine kalabalık ve sosyal ortamlara girerek ilişkinizi yeniden canlandırabileceksiniz. Güneş’in burç değiştirmesi ise sizi ailevi konulara yöneltecek ve onların ev düzenini sağlamak, bir baba figürü gibi onların hayatında yer almak zorunda kalabilirsiniz. Evin her türlü maddi ve manevi giderleri Ağustos’un sonuna kadar sizin sorumluluğunuzda olabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler:
İkizler, haftaya ikili ilişkileriniz, bu ilişkilerin maddi yansımaları ve kendinizi ruhsal olarak yeniden ayağa kaldırmak için uğraşırken başlayabilirsiniz. Maddi ve manevi konularda partnerinizin desteğine ihtiyacınız olabilir. Yine çocuklarınızla ilgili konularda tek başınıza savaşmak zorunda kalabilirsiniz fakat iş ortamındaki güzel gelişmeler, iş ortamında kurduğunuz güzel arkadaşlıklar istediğiniz seviyeye ulaşmak ve o alandaki hayallerinizi gerçekleştirmek için fırsat sunarken. Burada daha rahat bir durumda olabileceksiniz. Güneş’in burç değiştirmesi ise sizi kardeşler, yakın çevre ve kısa yolculuklarla ilgili  konularda etkilerken. Bu konuda tüm sorumluluklarda sizin yönlendirmeleriniz  öne çıkacak. Kardeşlerinizin arasında daha otoriter bir pozisyon üstlenebilir ve onların arasındaki sıkıntıları çözümleyebilirsiniz.

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:
Yengeçler, haftaya ilişkiler aile kavramları ve sosyal çevrenizin arasında çok güzel bir bağ oluşturarak başlayacaksınız. Sosyal çevrenizi yeniden inşa ederken,  kalıcı arkadaşlıklar elde edeceksiniz.  Hafta boyunca popülerliğiniz  artarken... Bu hafta Neptün ve Jüpiter arasında gerçekleşen olumlu etki geçen hafta burcunuzdaki tutulma hepsi birleşerek sizin hislerinizle beraber kendi hayatınızdaki dönüşüm sürecini öne çıkartacak. Seyahat etme isteğiniz de aktif olurken,  yoldan gelecek fırsatlar oluşabilir. Seyahatler sonucunda her türlü maddi ve manevi kazanç sağlayabileceksiniz. Yine güneşin burç değiştirmesi ile beraber finansal konularda fayda sağlayabilir aynı zamanda yeni gelir kaynakları elde edebilirsiniz. Geçici değil, kalıcı maddi kazançlar elde edeceksiniz. Eğer risk içeren bir para girişiniz varsa  bu ay boyunca sabit kazanca çevirebileceksiniz.

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:
Aslanlar, haftaya yakın çevrenizin sağlık problemleri ve kariyerle ilgili konulara yoğunlaşarak başlayabilirsiniz. Sizin de metabolizmanız yavaş çalışabilir, kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Hafta başında yaşadığınız bu durum hafta sonuna daha iyi bir durumda olacak. Ayrıca yolculuklarınız artarken, gün içindeki angarya işlerinizi düzenleyerek, hayatınıza güzel bir sistem ve program oturtabileceksiniz. Sürpriz bir para girişi olabilir, kısa vadeli olacağını belirtmek isterim. Ayrıca hafta ortası özellikle aileden gelen destek sizi rahatlatacak ve sorumluluklarınızın bir tık daha rahat gerçekleştirmenizi sağlayacak. Sağlıkla ilgili konularda da dişle alakalı olarak, minik bir operasyon geçirebilirsiniz. Diğer yandan güneşin burcunuza geçmesi ile beraber hafta sonu kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Gökyüzünde sizin döneminiz başlıyor kendini enerji olarak daha iyi bir konuma getirirken bireysel olarak öne   çıkmak ve parlamak için harika bir dönem.

Başaklar ve Yükselen Başaklar:
Başaklar, haftaya çocuklar, maddi konular ve yolculuklar adına aşırı bir efor sergileyerek başlarken. Burcunuzda bulunan Venüs’ün, Uranüs ve Satürn ile yaptığı olumlu açı sizin yaşadığınız sıkıntıları kalıcı çözümler bulma maddi konularda gelir kaynaklarınızı, arttırma para akışınızı hızlandırma adına destek verecek. Diğer yandan özellikle kısa yolculuklar düşünüyorsanız bu hafta uzun yolculuklara dönüşebilir bu yönde de kalıcı bir yatırım ve hamle yapabilirsiniz. Özellikle kardeşlerinizin ve yakın çevrenizin size sağlayacağı destekle beraber güzel bir ortaklığa başlayabilirsiniz. Ayrıca partnerinizle yaşadığınız sıkıntılar varsa çözümleyebileceksiniz. Güneş’in burç değiştirmesi ise her şey yolunda gibi olsa bile sizin bardağın boş tarafından bakmanıza sebep olabilir, metabolizma hızınız düşerken bağışıklık sisteminize de önümüzdeki bir ay boyunca dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Teraziler ve Yükselen Teraziler:
Teraziler, haftaya aile düzeni, aile hayatınız ve kariyerinizle ilgili konulara yoğunlaşarak başlayabilirsiniz. Özellikle bu konu başlıklarında hayatınızı yeniden  revize edecek, bir düzen oluşturacaksınız. Bir yandan da kendi  sosyal çevrenizi gözden geçireceksiniz. Maddi konularda ise yatırım yapıp , yapmamanız konusunda bir çıkarım elde edeceksiniz. Yine fiziksel görünüşünüzde büyük değişiklikler yapabilir, ev düzeninize yeni bir bakış açısı getirebilirsiniz, görsele çok odaklı olacağınız bir hafta diyebilirim. Hafta ortası ise gerçekten iş ortamınızda istediğiniz maddi çıkarımları elde edebilecek, kalıcı yatırım yapma isteğinizi gerçekleştirebileceksiniz. Güneş’in burç değiştirmesi ise enerjinizi çok iyi bir konuma getirecek, daha çok sosyalleşecek, girdiğiniz  ortamlarda rahat bir duruma gelebileceksiniz. Kalabalık toplumluklarda yapacağınız girişimlerde başarılı olma olasılığınız daha yüksek.

Akrepler ve Yükselen Akrepler:
Akrepler, haftaya yakın çevreniz, kardeşleriniz ve onlarla kurduğunuz iletişim ağı, ikili ilişkiler ve ortaklıklarla ilgilenerek başlayabilirsiniz. Kendinizi zaman zaman yorgun hissetseniz de, kalabalıklarda kendinizi daha iyi hissedebileceksiniz. Bu hafta yalnız kalmamaya özen göstermelisiniz. Diğer yandan burcunuzda bulunam Jüpiter’in Neptün ile gerçekleştirdiği olumlu etkileşim size hayallerinize kavuşmak için yeni fırsatlar sunarken,  isteklerinizi elde edebileceksiniz. Bu süreçte hobilerinize yönelerek yeni bir kursa başlayabilirsiniz. Yine çocuk düşünüyorsanız bu olumlu etkiyi değerlendirebilirsiniz. Güneş’in burç değiştirmesi ile beraber de kariyerinizde harika bir sürece başladınız, iş değiştirebilir , terfi alabilirsiniz. Aynı zamanda işyerindeki güzel bir pozisyona getirebilirsiniz. İş yerinizde ki üstleriniz ile iletişiminizde de başarılı olacağınız bir döneme başlayacaksınız.

Yaylar ve Yükselen Yaylar:
Yaylar, haftaya maddi konular iş ortamı, iş ilişkilerinizi yeniden revize ederek başlayacaksınız. Mesai saatleriniz biraz artırabilir ama devamında başarı getirecek bir kalıcı bir başarı elde edebileceksiniz. Sağlıkla ilgili konularda ise biraz dolaşım sistemi rahatsızlıkları ve dişle ilgili problemlere dikkat etmelisiniz. Hafta ortası ise misafir ağırlayabilir, misafirliğe gidebilirsiniz. Ev ortamı size daha uygun ve konforlu hale gelirken. Hafta sonu sürpriz bir seyahat programını gerçekleşebilir. Güneş’in burç değiştirmesi ise beraber seyahat enerjiniz çok aktif olurken. Yurt dışı ile ilgili konular uzun yolculuklar seyahat güzel pasaport işlemlerini başvurabilirseniz. Yine kalıcı bir eğitim programına bu süreçte hayatınızda yer alabilir.

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:
Oğlaklar, burcunuzda bulunan Satürn, Venüs ve Uranüs  ile olumlu bir  açı gerçekleştiriyor. Kariyeriniz, çocuklarınız ve "ben" dediğiniz alanlarda  kalıcı başarılar, maddi çıkarımlar ve güven duygusunu, hayatınıza oluşturmanıza sebebiyet verecek. Oldukça güzel bir etken, kendi başarılarınızla, gurur duyacağız bir hafta diyebilirim. Aynı zamanda ikili ilişkilerden ziyade, kalabalık gruplarla kuracağınız iletişim ağınız gelişebilir. Ayrıca arkadaşlarınızla minik şehir içi turu gerçekleştirebilirsiniz. Güneş’in burç değiştirmesi maddi konularda ödemeler, borçlar beklenmedik anlamda destek verirken. Devletten beklediğiniz bir yardım kredi durumu varsa bu hafta gerçekleşebilir. Yine toprakla ilgili güzel bir girişim bir yatırım fırsatı oluşabilir.

Kovalar ve Yükselen Kovalar:
Kovalar, haftaya enerjinizi dengelemek, evinizin düzenini yeniden oluşturmak ve finansal giderlerinizi ayarlamakla başlayabilirsiniz. Bu konu başlıklarında kalıcı sonuçlar elde edebilir, ailevi fırsatlara ilerleyebilirsiniz.  Ayrıca iş ile ilgili konularda fırsat elde edebileceksiniz. Kariyerinizde yükselme bunu maddi sonuçlara yönelme; hatta bu konuda ilişkiler ve ortaklarınızdan destek alma haftası diyebilirim. Güneş’in karşıt burca geçmesi, size ikili ilişkiler ve ortaklıklardq ön plana çıkartırken. Kalabalık gruplardan ziyade birebir ilişkilere yönelmelisiniz. Hayatınızda bu dönemde yeni aşk gelebilir, mevcut ilişkinizde evlilik kararı alabilirsiniz. Ayrıca güzel bir ortaklık girişiminiz olabilir.

Balıklar ve Yükselen Balıklar:
Balıklar, haftaya sosyal çevreniz, maddi konular, ikili ilişkiler ve ortaklıklar; evlilik , kardeşlerinizle alakalı iletişim ağınızı  yeniden oluşturacaksınız. Güven odaklı bir hafta olacak. Ayrıca popülerliğinizin de artacağı bir hafta da diyebilirim. Yine burcunuzda bulunan Neptün’ün Jüpiter ile gerçekleştireceğini olumlu açı, sizin sezgilerinizi kuvvetlendirirken. Bireysel anlamda hayallerinizi gerçekleştirebilecek güzel bir etki. Özellikle   hayalleriniz arasında bir eğitim programı ve yurt dışı ise gerçekleştirmek için fırsat elde edecekseniz. Güneş’in burç değiştirmesi sağlıkla ilgili konular, çalışma ortamınız ve buradaki ilişkileriniz öne çıkartırken. Sağlıkla ilgili rahatsızlıklarda risk altındasınız, kalp ve dolaşım sistemi rahatsızlığınız varsa kontrolü elden bırakmamanızı tavsiye ederim.

ASTROLOG SEMA SİDAR

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

Etiketler: 
Sema Sidar

Facebook Google plus Instagram Twitter