Reklam
Temiz Magazin
07 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 2 Temmuz haftasının ve 2 Temmuz haftasında burcunuzun yorumları

Astroloji
01 Temmuz 2018
Astrolog Sema Sidar'dan 2 Temmuz haftasının ve 2 Temmuz haftasında burcunuzun yorumları

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım;  yoğun gökyüzü hareketleri ile  dolu bir aya  başlıyoruz.

Temmuz ayının size sağlık, huzur, mutluluk getirmesini diliyorum…

Bu hafta, Temmuz'un geneline nazaran daha sakin ve ılımlı  etkilere sahip. İyi değerlendirmeliyiz.

HAFTAYA MERKÜR VE URANÜS'ÜN ZOR ETKİLERİYLE BAŞLAYACAĞIZ 

İlk olarak geride bıraktığımız hafta sonu başlayan ve bu hafta da devam  eden Merkür; (iletişim gezegeni) ile  Uranüs; (sınırları aştıran ve sıra dışılığı temsil eden gezegenin) zor etkileşimleriyle başlıyoruz.

İletişim açısından zorlu etkileri hayatımıza yansıtırken doğru anlaşılmak adına daha fazla gayretimiz olacak.

Zaman zaman atar yapabilir ve tahammül gücümüzün sınırlarından kaynaklı olarak yıkıcı bir konuşma dili kullanabiliriz.

Ayrıca  elektronik eşyalarımızda bozulmalar yaşayabiliriz. 

Zihnimizde ise unutkanlık aktif olacak, kontrol edemediğiniz  panik havası buna sebebiyet verebilir. 

Duygularınızı düşüncelerinizi yansıtmak için daha sakin davranmalısınız. 

Ayrıca bildiğiniz yolları denemek, risk almamak yine ruh olarak sizi rahatlatacak.

Maddi konularda da çocuklarınızın giderleri artabilir, daha önce onlara verdiğiniz sözleri bu hafta gerçekleştirmek zorunda kalabilirsiniz.

5 TEMMUZ'DA ŞİRON GERİ HAREKETİNE BAŞLAYACAK

Haftanın diğer bir etkisi ise 5 Temmuz’da Şiron; (hayattan aldığımız yaraların verdiği tecrübelerle başkalarının  yaraları nasıl saracağımızı, şifacılığımızı kullandığımız, danışmanlık yeteneklerimizi temsil eden asteroid) geri harekete başlayacak ve 10 Aralığa kadar geri hareketini sürdürecek.

Şiron geri harekette iken, etkilediği alanlarda ihmal ettiğiniz "aman ne olacak" deyip yüzleşemediğiniz yaralarınızı sarmanız  için önünüze getirecek. 

Bu konularda hem kendinize hem de başkalarına şifa verebileceksiniz. 

Şiron Koç burcunda geri harekete başladığı için risk alamadığımız alanları tespit edeceğiz, yeri geldiğinde risk alacağız .Eğer risk almazsak, acı tecrübelerle bunu öğrenebiliriz 

“Ben” diyebilmeyi, hızlı hareket etmeyi, ara vermeden hırslı bir şekilde önümüze bakarak yol alma adına yaralarımızı sarabileceğiz. Çevremizdeki insanları da teşvik ederken bu konularda tam destek hep destek deyip yardımcı olacağız.

HAFTA ORTASINDA MERKÜR VE MARS KARŞIT AÇI OLUŞTURACAK

Yine hafta ortasında  Merkür; (iletişim haberleşme gezegeni), Mars; (mücadele gezegeni) ile karşıt açı oluşturacak. 

Konuşabilme, düşünebilme, haberleşme  ile  mücadele ederken, iletişimde fikir ayrılıkları ve egosal tavırlar sıkıntı yaratabilir. 

Aslan (Merkür)/ Kova (Mars) aksında gerçekleşirken, önümüzdeki bir hafta boyunca çok konuşmak,  gereksiz fikir mücadelelerinin içinde yer almak, bize iş ve statü  kaybettirebilir. 

Mars’ın da gökyüzünde geri harekette olduğunu hatırlatmak istiyorum, kesinlikle ve kesinlikle sabit fikirli olmamalıyız, oluyorsak da bunu karşımızdaki insana belli etmemeliyiz. 

Aktif iletişimden ziyade, gözlem yaparsak daha rahat ederiz. 

Yeni elektronik cihaz almak için uygun değil, özellikle çok bildiğiniz bir marka değilse, ilk kez tecrübe edeceksiniz kesinlikle  tavsiye etmiyorum. 

Yeni arkadaşlıklarda, ilk kez katılacağınız topluluklarda kendi fikirlerinizi , isteklerinizi doğru aktarabilmelisiniz.

Ayrıca  ses tonunuz ve kimin yanında hangi cümleleri kurduğunuz yine bu etkiden kaynaklı önemli... 

Sıcak ve soğuk içtiklerinizin sıcaklıklarına dikkat etmelisiniz. Yaz günü soğuk algınlıkları ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

HAFTAYI HARİKA BİR ETKİ İLE KAPATACAĞIZ

GÜNEŞ VE JÜPİTER'DEN GÜZEL ETKİLEŞİM

Haftayı harika bir etki ile kapatıyoruz. Güneş; kimliğinizi kişiliğimizi temsil eden gezegen Jüpiter; şans, bolluk, bereket gezegeni ile fırsatları hayatımıza getirebilecek etkileşimin içinde olacaklar. 

Tek başına yol aldığımız konularda güzel fırsatlar  elde edeceğiz; özellikle ailemizin kaynakları ile  maddi konularda istediğimiz desteği bulabileceğiz.

Finansal konular, krediler, borçlar ödemeler konusunda çok şanslı olacağız. Güneş yengeç burcunda , Jüpiter ise Akrep burcunda iken gerçekleşen üçgen açı su grubu burçlardan olmasından  dolayı sezgilerimiz inanılmaz güçlü hale gelecek. 

Bu hafta en doğru cevapları kendimizde bulacağız. Duygularla hareket ederken, maddi konulardan kaynaklı ilişkilerimizde yaşadığımız sıkıntıları da çözümleyebileceğiz. 

Bolluk ve bereketi hayatımıza yansıtabileceğiz, şans dolu bir hafta sonu olacak.

 
HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ
Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya maddi konulardaki sıkıntılarla başlayabilirsiniz. Özellikle geri de bıraktığımız haftadaki lüks harcamalarınız, hafta başını para açısından rahat geçirmeniz adına sizi zorlayabilir. Şiron’un geri hareketi ise  sizin burcunuzda gerçekleşiyor, bu etkiden kaynaklı, bireysel olarak ertelediğiniz her konu ile yüzleşmek ve bu konularda  en büyük şifacı kendinizin olması ve  hayatta risk alabilmek adına yeni tecrübeleri getirecek. Böylece güzel ve yeni başlangıçlar sizinle olurken. Merkür- Mars karşıtlığı ise ilişkiler ve sosyal çevre arasında gelgit yaşamınıza sosyal çevrenizde beğendiğiniz insan ile aşk yaşama adına sizi zorlayacak. Karşılıksız bir aşk yaşama  durumu olabilir. Eğer durumu karşı tarafı bunaltmadan idare edebilirseniz, lehinize çevirebilirsiniz. Haftanın son etkisi ise Jüpiter- Güneş üçgeni size sıkıntı yaşadığınız parasal konularda çözüm verirken. Aynı zamanda da evinizin içinde yapmak istediğiniz tadilat ve tamirat işleri için de finansal destek oluşturacak. Ev alabilir, ev değiştirebilir taşınabilirsiniz.
 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:
Boğalar, haftaya burcunuzda ki Uranüs'ün Merkür ile yaptığı zorlu etkileşim ile başlayacaksınız. Ailenize karşı ifadelerinizde zorlanacak onlarla fikir ayrılığı yaşarken bir yandan da  maddi problemleri siz çözümleyeceksiniz. Daha sakin olmalı doğru bildiğiniz hamleler üzerinde yol almalısınız. Şiron’un geri hareketi ise sizi ruhsal konulara, spritüal enerjilere yönlendirecek. Kendinizi daha iyi hissetmek adına meditasyon, yoga tarzı faaliyetleri yönelebilir. İç dünyanız da yara sarmanız gereken konularla yüzleşir bilirsiniz. Merkür Mars karşıtlığı ise ile ve kariyer arasında gelgit yaşamanıza, hafta başında yaşadığınız problemlerin iş hayatınızda etkilemesine neden olabilir. Burada bir alan seçmeli ya iş ya aile demelisiniz,  ikisini aynı anda yönetebilmek oldukça zor… Diğer yandan Güneş Jüpiter üçgeni ise kardeşlerinizden  ve partnerinizden gelecek destek ve fırsatların habercisi olacak. Mevcut ilişkinizde evlilik kararı olabilir evlilik yolunda adım atabilirsiniz.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:
İkizler, haftaya yakın çevreniz ile yaşadığınız iletişim problemleri ile başlayabilirsiniz. Kendini fikirleriniz için onlardan destek isteseniz de yalnız olduğunuzu hissettirebilirler ve demoralize olabilirsiniz. Şiron’un  geri hareketi  kalabalık gruplar ve arkadaş çevrenizde ertelediğiniz konularda ve yeni başlangıçlar adına  aldığınız yaraları sarmanız için destek oluşturacak. Kendi yaranızı sararken bir den herkesin derdini danıştığı bir insana dönüşebilir siniz. Merkür Mars karşıtlığı ise sizi uzun yolculuklarda zorlayabilir, planlarınızda aksaklıklar olabilir. Güneş-Jüpiter üçgeni ise çalışmalarınızın karşılığınızı  almanızı sağlayacak. Yeni iş olanaklarından gelir elde ederken,  çok bereketli bir hafta hem çalışıp hem üretip hem de bunu paraya çevirebileceksiniz.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:
Yengeçler, haftaya  maddi konularda borç vermekten kaynaklı sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Çevrenizdeki insanların maddi problemleri sizin sorumluluğunuz altında olabilir, sınırlarınızı çizmelisiniz. Şiron’un geri hareketi ise sizi kariyerde etkileyecek iş dünyasında yaşadığınız problemlerde radikal değişiklikler olabilir, risk alıp, yara aldığınız konuları şifalandıra bilirsiniz ,kariyerde yeni bir dönem. Merkür-Mars karşıtlığı ise krediler ödemeler ve kendi gelirleriniz arasında bir seçim yapmanızı paralarınızı düzenlemeniz konusunda sizi uyaracak. Çevrenizdeki insanlarla bu konuda fikir ayrılığı yaşayabilir kendi gelirlerinizi seçerek daha iyi bir pozisyona gelebilirsiniz. Burcunuzda bulunan Güneş , Jüpiter  ile çok olumlu bir açı gerçekleştirecek ve size gerçekten birbirinden güzel fırsatlar sunacak. Yeniden öne çıkabilecek , hem aşk hem iş kendi hem de fiziksel görüntünüz de kendinizi çok iyi hissedebileceksiniz hafta sonu enerjiniz çok iyi.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:
Aslanlar, burcunuzda bulunan Merkür, Uranüs ile zorlu bir etkileşim içinde ,bu  etki sizi kariyerde bazı sıkıntılar yaşamanıza kendinizi doğru ifade edememekten kaynaklı problemlere sebebiyet verecek. Üstlerinizle egosal problemlerle haftaya başlayabilirsiniz. Şiron’un onun geri harekette ise size yolculuklar alanında etkileyecek, yurtdışıyla alakalı konular , seyahatler ve eğitim konularında yara aldığınız problemleri çözümleyebilecek, insanlara da bu konularda yardımcı olacaksınız. Burcunuzdaki Merkür, karşıt burcunuzdaki Mars ile zorlu bir etkileşim içinde olacak ve  partnerinizle problem yaşamanıza sürüncemede olan ilişkinizin bitmesini sebebiyet verebilir. Hayatınızda kimse yoksa ise hiç tarzınız olmayan bir insan hayatınıza girmek isteyebilir. Burada seçimleriniz önemli olacak. Haftanın son etkisi Güneş, Jüpiter etkileşimi ise aileden gelecek destekler ve onlarla vakit geçirmek,  onların sayesinde problemlerinize çözüm bulma adına şans tanıyacak.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:
Başaklar, haftaya  yorgun başlayabilirsiniz. Seyahat etmek isteğiniz olsa da maddi ve manevi olarak buna kendini hazır hissetmeyebilirsiniz.  İmkanlarınız doğrultusunda  yol almanız önemli. Şiron’un geri hareketi ise krediler ödemeler ve borçlar adına yaşadığınız sıkıntıları çözmenizi, yeni finans kaynakları bulmanıza ve bu konuda hem kendi hem de başkalarının  yaralarını sarabileceğinizi gösteriyor. Merkür-Mars karşıtlığı ise daha fazla mesai harcamanız gerektiği konusunda sizi zorlarken, bir yandan da kendinizle ilgili konularda bardağın boş tarafından bakmanıza sebebiyet verecek, burada Jüpiter- Güneş üçgeninden faydalanarak yakın çevrenizin, kardeşlerinizin ve sosyal ortamların desteğini alarak sıkıntı yaşadığınız konularda yeni fırsatlar oluşturabilirsiniz. Kardeşleriniz ile beraber geçireceğiniz güzel bir hafta sonu sizi bekliyor. Sürpriz yolcuklar gündeme gelebilir.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:
Teraziler, haftaya kalabalık ortamlar ve sosyal gruplarda yaptığınız harcamalarınızın telafisini yapmak için ekstra bir gayret ile başlayabilirsiniz. Maddi konular hafta başında sizi zorlayabilir. Diğer yandan karşıt burcunuzda geri harekete başlayan Şiron, ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklarda   yara aldığınız konuları çözümlemenize destek olurken, risk alamadığınız konuları masaya yatıracaksınız. Merkür- Mars karşıtlığı ise daha fazla çalışma ve mesaiye  kalma durumu oluşturabilir. Daha fazla çalışmak için gayret gösterirken, bir yandan da sağlıkla ilgili konularda dolaşım sistemi rahatsızlıkları, romatizma problemleri uğraştırabilir.  Jüpiter-Güneş etkileşimi ise kariyerde yeni fırsatlar oluşmasını sağlayacak. Yaşadığınız problemlere çözüm bulmanızı sağlayacak, kariyerde iyi bir süreç başladı diyebilirim.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:
Akrepler, haftaya ilişkinizdeki problemlerin kariyerinize yansıması ile başlayabilirsiniz. İlişki ve iş dengesini oturtamayabilirsiniz. Şiron’un geri hareketi ise sizi  sağlık, çalışma ortamı, iş  arkadaşlarınızla yaşadığınız problemlerde yara sormak için destek olacak ama  yine de özellikle migren ve baş ağrısı ile ilgili problemlere önümüzdeki süreçte dikkat etmeniz gerekiyor. Kontrolü elden bırakmamalısınız. Merkür-Mars karşıtlığı kariyer de problemleri devam ettirirken bu sefer ailevi  problemler buna sebep olacak. Kariyerdeki sıkıntılar, aile  hepsi  üzerinize daha fazla sorumluluk yükleyecek. Tüm bunlara burcunuzda ki Jüpiter’in Güneş ile yaptığı harika etkileşim  çözüm bulurken, bireysel yol almanız konusunda destek oluştururken. Uzun  yolculuklardan gelecek maddi imkanlar ve harika etkilerle karşı karşıya bırakacak. Ayrıca seyahat gündeminiz oldukça yoğun olacak.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:
Yaylar, haftaya daha fazla çalışarak, mesai harcayarak başlayabilirsiniz. Uzak yolculuklarda yaşadığınız sıkıntılar daha fazla çalışmanıza sebebiyet verebilir. Yine sağlıkla ilgili boyun ve boğaz bölgesi ile alakalı problemler sizi zorlayabilir. Şiron’un geri hareketi ise aşk ,hobileriniz,  çocuklarla ilgili konularda yara aldığınız konulara odaklanmanız ve bu konuda yara sarmanız konusunda destek  oluşturacak. Merkür mars karşıtlığı ise yolculuklarda yaşadığınız fikirsel ayrılıklara sebebiyet verebilir, yolculuklar sizi zorlayabilir. Rötarlara ve kayıp olan eşyalara karşı dikkatli olmalısınız. Jüpiter- Güneş etkileşimi ise size krediler borçlar ödemeler de destek olurken yine partnerinizin desteğiyle yaşadığınız maddi sıkıntıları çözümleyebileceksiniz.

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:
Oğlaklar, haftaya maddi konularda daha önce yaptığınız gereksiz harcamalarla alakalı bir planlama yaparak başlayabilirsiniz. Ayrıca  çocuklarınızdan kaynaklı aldığınız maddi sorumluluklarda sizin yeni bir plan yapmaya zorlayacak. Şiron’un geri hareketi ise aile, ev ve aile yaşantısında yaşadığınız sıkıntılar da yarınız sarmanıza, çevrenize de bu konularda yardımcı olmanıza sebep olacak. Diğer yandan Merkür-Mars karşıtlığı  ise gelirleriniz ve giderleriniz arasında yeni bir başlangıç yapmanız gerektiğini, ödemeler krediler borçlarınızı düzenlemeniz ve biraz daha düzenli bir şekilde yol almamızı söylerken. Diğer yandan Jüpiter- Güneş etkileşimi sizi ikili ilişkilerinizde yaşadığınız sıkıntıları çözümlemenizi ve özellikle partnerinizin  desteğiyle daha iyi bir konuma gelmenizi sağlayacak. Kalabalık gruplar sosyal gruplar bu hafta size yeni imkanlar getirecek.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:
Kovalar, haftaya aile içindeki konulara çözüm bulmak onlara maddi ve manevi olarak destek almak adına bazı sıkıntılarda başlayabilirsiniz. Bu konuda tek başınıza yolmak  zorunda kalabilirsiniz. Şiron’un geri hareketi kardeşleriniz , yakın çevreniz ile kısa yolculuklara giderek sıkıntılarınızda ki yaraları sarmanıza destek olurken. Çıkacağınız yolculuklarla sıkıntılarınızın üstesinden gelebileceksiniz. Burcunuzda ki Mars, karşıt burcunuzdaki  Merkür ile  zor bir etkileşimde olacak. “Ben”, “biz” dengesini oluşturmakta sizi  zorlarken, ikili  ilişkileriniz, ortaklılarda istediğinizi  bulamama ve sürüncemede olan ilişkilerin  ayrılıklarla sonuçlanmasına sebebiyet verecek. Diğer yandan Jüpiter-Güneş etkileşimi ise kariyerde  güzel fırsatları getirirken. Yükselme , terfi ve atama gibi beklentilerinizin olumlu sonuçlanması adına hayatınıza yeni fırsatları getirecek.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:
Balıklar, haftaya kısa yolculuklarınızdaki programların aksaması ile başlayabilirsiniz. Yolculuk planlarınız fazla mesaiye kalmaktan dolayı ertelenebilir. Çevrenizdeki insanlarla bu anlamda fikirsel bir mücadeleye girebilirsiniz. Şiron’un geri hareketi ise para konusunda yaşadığınız sıkıntıları çözümlerken bu konuda hem kendinizin hem de çevrenizin yarasını sarmak adına destekleyici olacak. Merkür-Mars karşıtlığı ise sağlık problemleri dikkat çekerken, kendinizi yorgun hissedebilirsiniz gıda takviyesi almanız önemli. Rutin  kontrollerinizi elden bırakmamalısınız. Sizin gibi su grubu burçlarda gerçekleşen Jüpiter(akrep), Güneş(yengeç) olumlu etkileşimi hislerinizi kuvvetli yaparken. Aşkta harika hissetmenizi sağlayacak. Partnerinizle bir yolculuğa çıkabilir aşk taze diyebilirsiniz oldukça verimli bir hafta sonu olacak.

ASTROLOG SEMA SİDAR

Etiketler: 
Sema Sidar

Facebook Google plus Instagram Twitter