Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 22 Nisan Haftasının astroloji yorumu ve yeni haftada burcunuzun yorumları

Astroloji
20 Nisan 2019
Astrolog Sema Sidar'dan 22 Nisan Haftasının astroloji yorumu ve yeni haftada burcunuzun yorumları

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım...

Geride bıraktığımız haftaya oranla  daha sakin bir gökyüzü bizi bekliyor.

Kendi içimizdeki dengeleri oluştururken, güven arayışında olacağız ve hayatımızda dönüşmesini istediğimiz alanlara yöneleceğiz.

GÜNEŞ'İN URANÜS İLE OLAN ETKİLEŞİMİ İLE HAFTAYA BAŞLAYACAĞIZ

Haftaya ilk olarak burç değiştiren Güneş’in Uranüs; (sıra dışılığı, farklılığı, ani gelişen olayları temsil eden  gezegen) ile yaptığı işbirliği ile başlıyoruz.

Oldukça güzel bir etkileşim...

Farklı konulara ilgi duymak; yeni ve yenilikçi olmak, farklı maddi kaynaklar yaratmak için ideal koşullar gökyüzünü tarafından sağlanacak...

Astrolojiye, farklı bilimsel konulara, ilk kez deneyimleyeceğiniz konulara ilginiz artabilir.

Farklı insanlarla tanışıp, onlarla kalıcı bağlar oluşturabilirsiniz.

Uranüs; sıra dışılığı temsil eder, Güneş; kimliğimizi temsil eder, bu ikilinin ortaklığından dolayı fiziksel görüntümüzde değişiklik isteği artar, daha farklı giyinmek isteyebiliriz.

Kendinize yeni bir tarz belirlemek istiyorsanız tam zamanı. Bu etki 30 Nisan’a kadar devam edecek. 

GÜVEN ARAYIŞI İÇİNDE OLACAĞIZ!

İçimizde isyan kopartacak nokta ise güven arayışı olacak.

Güvensizlik yaşadığımız her alanda daha emin ve kararlı olacağız.

Bu süreçte ikili ilişkiler aldatmayı, kandırmayı kesinlikle kaldırmaz.

Dürüstlük ise kazanan taraf olacak.

YENİ HAFTANIN EN ÖNEMLİ ETKİSİ PLUTO OLACAK.

PLUTO GERİ HAREKETİNE BAŞLAYACAK

Haftanın en önemli olayı ise Pluto; değişim, dönüşüm gezegenin geri hareketine başlayacak olması.

24 Nisan’da retro dediğimiz geri hareket enerjisinde, Pluto kendi hızını yavaşlatarak, görev ve sorumluluklarında daha pasif bir şekilde yer alarak, bize zorluk çıkaracak.

Pluto, çok ağır hareket eden bir gezegendir ve ağır hareket  eden gezegenlerin geri hareketlerinde, yavaş yavaş hayatımıza etkisini adapte eder ve temsil ettiği konulardaki tıkanıklıklarla daha çok bize ders verirler.

Değişim, dönüşümü; yeri geldiğinde küllerinden yeniden doğmayı, bir düzeni kurmak, düzeni yeniden yapacak gücü, hayatımızdaki süreçlerde ne kadar gayret içinde olduğumuzu, ne kadar disiplinli olduğumuzu gösterecek.

PLUTO, OĞLAK BURCU'NDA GERİ HAREKETTE OLACAK

Oğlak Burcu'nda geri gittiği için hayatımızda disiplini nerelerde oturttuğumuz, nerelerde kendi kurallarımızı koyduğumuzu, bu süreçte önümüze getirecek.

Pluto retrosu 3 Ekim'e kadar devam ederken, bu süreçte nerede dönüşümden kaçtıysak, nerede tembellik yaptıysak, başka zaman yaparız dediysek buralarda ciddi sınavlar vereceğiz. 

Mecburen sorumluluk almak zorunda kalabiliriz.

Kariyer, para, statü sahibi olmak istediğimiz alanlarda kendi kurallarımız olmalı, hayata bakış açımız, mantık üzerine kurulu olmalı, yoksa minik sınavlar bizi bekliyor

YAPILACAK EN İYİ ŞEY "HAREKETE GEÇMEK"

Yapılacak en iyi şey  harekete geçmek, çünkü  bir şeyleri yapmak için harekete geçmezsek, farkındalığımızı artırmak, hayatımıza dışarıdan bir gözle bakıp ya bak burası yanlışmış demezsek, Ekim’e kadar zorlanırız, Pluton'un yıkım gücü ile karşılaşabiliriz.

Tam tersi harekete geçersek, yanlışlarım var deyip gerçekçi olursak, dönüşteyim  dersek de gerçekten mükafatını alırız.

Hayatınızda size kayba sürükleyen ne varsa değiştirme zamanı, özetle kozanızdan çıkma zamanı, hayata ben buradayım deyip, üzerinizdeki ölü toprağını atma zamanı diyebilirim.

HAFTANIN KAPANIŞI MARS'IN ETKİLERİYLE GELECEK

Haftanın kapanışını Mars’ın açıları yapacak.

Mars, (mücadele gezegeni) önce Merkür, iletişim gezegeni ile  olumlu bir açı yaparken, bir  yandan da Neptün; (hayal ve hayal kırıklıklarını temsil eden gezegen) ile  zorlayıcı bir açı yapacak.

Burada ana tema özellikle mücadelemiz olacak, yani biz nerede mücadele etmek istiyoruz, hangi konularda iletişimimizi aktif kullanabiliyoruz bu yönden pozitif bir etki olacak.

Diğer yandan  hayal gücümüzün gölgesinde kalırsak ve planlı ve programlı gitmezsek Neptün’den kaynaklı olarak da hüsran yaşayabiliriz, mücadelelerimizin ortada kalması ile karşı karşıya kalabiliriz.

Boşuna kürek çekiyoruz hissi yaratabilir bu durum.

Bunun için ilk yapmamız gereken şey 1; sistemimizin olması, 2; zihnimizde çok yaratıcı fikirler olacağı için bir bunları bir düzene koymak; hangisinin daha önce yapılması gerektiğini planlamak...

Devamında zaten başlatma enerjisi konuşmalarımıza yansıyacak, doğru iletişim kaynakları hemen bizi bulabilecek.

Bu dönemde elektronik eşyalara ilgimiz artabilir.

Teknolojiyi daha aktif kullanabiliriz.

Uykusuzluk artabilir, uyuma ile ilgili sıkıntılar olabilir. 

Önümüzdeki 10 gün boyunca yediğimiz içtiğimiz aldığımız kafein uykumuza birebir yansıyabilir, uyku kalitesindeki düşüş iş performansımıza yansıyabilir.

 

 

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Güneş, Uranüs kavuşum açısı ile başlıyoruz. Bu etki sizi para kaynaklarınızda yeni düzenlemelere yönlendirirken, daha sabit para ve gelir arayışında olacaksınız. Hayatınızda bu konu ile ilgili daha yüksek standartlar hedeflerken, güven arayışı da yine maddi konularda önemli olacak. Pluto'nun geri hareketi ise sizi kariyerle ilgili konularda etkileyecek. Eğer bir türlü elde edemediğiniz bir statü ve unvan varsa bu konuda kendinizi geliştirecek dönüşümü yaşayabileceksiniz. Yine ihmal ettiğiniz ertelediğiniz bir yapılanma varsa bunu konuda gökyüzü sizi mecbur bırakabilir, harekete geçme sürecine itebilir. Burcunuzda ki Merkür, Mars ile olumlu bir açı yaparken bir yandan da Mars, Neptün ile zor bir temas da olacak. Tüm bunlar hastalıklarla ilgili konuların sizi yormasına, insan ilişkilerinde başarılı ama sonuç almaya gelince daha fazla efor sarf etmenize  neden olabilir, burada Yakın çevrenizde kardeşlerinizle seçerseniz iletişim alanında sonuçlar daha hızlı ve güzel olur.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya burcunuzda gerçekleşen Güneş, Uranüs kavuşum açısı ile başlıyoruz. Çok güzel bir etki sizin için farkındalığınız artıracak, beklentileriniz daha net olacak. Hayata sis perdesinden çıkıp, inanılmaz net gösteren gözlükle bakacaksınız, neyi değiştirmek, neyi daha iyi yapmak istiyorsanız içinizde ki gücü nerede kullanmak istiyorsanız gökyüzü sizi destekliyor. Pluto’nun geri hareketi ise daha çok yolculuklar eğitim ve yurt dışı ile ilgili konularda etkili olacak. Sürekli bir düzen değişimi, farklı bir şehirde olmak, farklı bir ülkede hayat kurma isteğiniz varsa süreç sizi bunu getirir ve yine maddi konularda kalıcı hamleler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Mars'ın gerçekleştirdiği açılar ise ilk etapta size zihin olarak yoracak, para kaynaklarınızı değerlendirmek isterken. Bir anda daha fazla çalışma zorunluluğu ile karşı karşıya kalıp kendinizi baskı altına alabilirsiniz, çok fazla başka insanların ne dediğin duymaz ve kendi içinizde yol alırsınız harika olur.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Güneş, Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki sizin kaçtığınız korkularınız ile savaşmanıza, iş ortamınız  ile güven duymadığınız insanlarla ilgili  karar almaya yönlendirecek. Daha sonuç odaklı olabileceksiniz, sağlıkla ilgili konularda özellikle boyun ve boğaz bölgenizin hassas olduğu bir süreç dikkatli olmasınız, hastalıklarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Pluto’nun geri hareketi ise sizi maddi alanda etkileyecek, krediler ,ödemelerde kalıcı adımlar atmadıysanız ve mantıkla  yol almadıysanız problemler olabilir, sıkıntıya düşebilirsiniz. Yapmanız gereken en iyi şey bütçe oluşturmak olur. Diğer yandan burcunuzda bulunan Mars’ın sayesinde, zihin kaliteniz çok yüksek olacak. Tüm yaşadığınız problemlere kendi zekanızla çözüm bulabileceğiniz gibi kalabalık arkadaş grupları sosyalleştiğiniz  ortamlar size her konuda destek oluşturacak, sadece kariyer ortanızdaki insanlara  güvenmemenizi tavsiye ederim.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Güneş, Uranüs kavuşum açısı ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı olarak özellikle kalabalık gruplarda, sosyalleştiğiniz gruplar da güven arayışında olabilirsiniz. Yeni ve güven temeline dayanan arkadaş ortamınız oluşabilir. Geleceğe dair projeleriniz için maddi kaynaklar oluşturabilirsiniz. Pluton'un geri hareketi ise özellikle ilişkiler alanında olacak sizin için ve burada mantık doğrultusunda hareket etmek kendi kurallarınızı oturtmak zorunda kalabilirsiniz. Karşıt burcunuzda gerçekleşiyor, evlilikte, ortaklıkta problemli konular varsa dönüşüme gitmek, karar almak önemli Ekim ayına kadar ilişkileriniz maddiyatla ile sınanabilir. Mars'ın gerçekleşti açılar ise size kariyerde doğru bağlantıları kurma, bu konuda hislerinize güvenme adına olumlu destekleyecek. Dikkat etmeniz gereken nokta ise uzun yolculuklarda ki sıkıntılar, zehirlenmeler oluşabileceği gibi sağlıkla ilgili problemler oluşabilir.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Güneş, Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı olarak kariyerde çok güzel bir statüye, daha iyi pozisyona gelebilirsiniz. Maddi kaynaklarınızı yükseltebilirsiniz daha çok bildiğiniz, kendi istediğiniz bir ortam içinde yer alabilirsiniz. Pluto’nun geri hareketi ise sağlık açısından etkileyecek diş ve kemiklerde hassasiyetiniz artarken. Rutin sağlık kontrollerinizi Ekim ayına kadar ihmal etmemelisiniz ve kalsiyumu yeterli miktarda almaya özen göstermelisiniz. Mars'ın gerçekleştireceği açılar ise sizi yeni kalabalık ortamlara , güzel arkadaşlık ilişkilerine yönlendirirken hiç ummadığınız bir eğitim programı da gündeme gelebilir. Maddi konularda ise kandırılmaya açık bir dönemdesiniz, güven duymadığınız insanlarla kesinlikle iş ilişkisi kurmamalı bu konuda sezgilerinize güvenmelisiniz.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başak, haftaya Güneş, Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki sizi yolculuklar seyahat ve yurt dışı ile alakalı konularda kalıcı hamleler yapmaya, kendimizi geliştireceğiniz, parayı iyi kullanabilmeyi öğretecek  seminere ya da kursa başlatabilir. Ekonomi ile alakalı bilgiler edinebilirsiniz. Pluton'un geri hareketi ise aşk alanınızda gerçekleşecek, eski ilişkilerin gündeme gelmesine net bir şekilde ya tamam ya devam kararı almanıza neden olacak. Kendinizi hobileriniz yönünde dönüştürüp değiştirebilirsiniz, ertelediğiniz kendinizden çaldığınız zamanı yeniden hayatınıza adapte etmek etme süreci de diyebilirim. Haftanın kapanışını Mars’ın açıları ile yapacağız bu etkilerle beraber özellikle kariyerde fikir mücadelelerine girebilirsiniz ama  bunu  zeki hamlelerle lehinize çevirebilirsiniz. Ama ikili ilişkilerdeki sorunlar biraz artabilir kariyerinizde ki konu başlıkları ikili ilişkilere yansıyabilir.

 

 

Teraziler ve  Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya  Güneş, Uranüs kavuşumu ile başlıyoruz. Bu etki sizi maddi konularda karar almaya kredileri, ödemeler, borçlar ve başkasından elde ettiğiniz, yeni gelir kaynakları adına güven dolu kararlı adımlar atmaya, kararlı olmaya yönlendirirken daha güzel sonuçlar elde edebileceksiniz. Pluto gezegeninin geri hareketi ise sizi ailevi konularda yeni bir düzen oluşturmaya, ev düzeninizi  yeniden kurmaya, problemler varsa bu konuda da kalıcı çözüm yaratmanıza destek oluştururken. Mars’ın gerçekleştirdiği açılır ise yurtdışı ile alakalı konularda girdiğiniz mücadeleleri sonuçlandırmanız eğitim ve uzun yolculuklar adına güzel bir dönemi hayatınıza getirirken,  partnerinizle güzel bir yolculuğa çıkabilirsiniz  İş ortamı ile alakalı  beklentileriniz karşılanmayabilir, iş yükü sizin omuzlarınıza kalabilir.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, haftaya Güneş Uranüs kavuşumu karşıt burcunuzda gerçekleşiyor. Bu etkiden kaynaklı olarak güzel ortaklığa, güven dolu bir ilişkiye başlayabilirsiniz, hayatınızda ikili ilişkilerinizde sıkıntı  yaşadığınız tüm problemlerin çözümü adına çok güzel bir etki ile karşı karşıyasınız. Pluto’nun geri hareketi ise kardeşler, yakın çevre ve seyahat alanınızdan etkiliyor. Sizi bu konularda dönüştürecek enerjiler söz konusu iken, özellikle kardeşleriniz  olan ilişkilerde maddi sorunlar varsa bunlarda kalıcı çözümü elde edebileceksiniz. Mars'ın gerçekleştirdiği açılar ise iş ortamında istediklerinizi alma güzel bir çalışma planı çalışma ortamına destek verirken, çocuklarla ilgili konularda ise daha fazla harcayabilir, hobilerinize de gereksiz ödeme yapabilirsiniz. Daha fazla çalışıp, daha fazla harcama yapabilirsiniz.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Güneş Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı olarak iş ortamında ki ilişkilerinizde ve  sağlıkla ilgili konularda zorlanabilirsiniz. Hayata bakış açınız da güven çok önemli olacak, sağlıkla ilgili konularda mide rahatsızlıkları dikkat etmelisiniz. Sağlıklı beslenmek ve  kilo vermek istiyorsanız önümüzdeki 10 günlük dönem gayet uygun. Pluto’nun geri hareketi ise parasal alanınızda gerçekleşecek, ertelediğiniz para kaynakları yeniden gündeme gelirken. Disipline olamadığınız harcamalar sizi bunaltabilir, maddi konularda sorumluluk almanız önemli olacak. Mars’ın gerçekleştirdiği açılarla ikili ilişkiler ve evlilikler adına doğru hamleler yapabilir kalıcı adımlar atabilirsiniz. Diğer yandan  risk içeren konuşmalardan uzak durmalısınız ve büyük sözler söylemeniz sıkıntı yaşamanıza neden olacak özellikle   ailevi  ilişkilerinizde.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya Güneş, Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki sizin aşk alanınızda gerçekleşiyor ,gerçekten güven dolu, uzun vadeli, harika bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Yine burcunuzda bulunan Pluto gezegeni geri hareketine başlayacak. Hayatınızla ilgili çok radikal süreçlerin içindesiniz yeniden hayatınızı inşa ediyorsunuz diyebilirim, bu yüzden kesinlikle hiçbir yapmak istediğinizi ertelemeyin, planlı ve programlı şekilde  harekete geçmeniz yeterli. Mars'ın gerçekleştirdiği açılar ise sağlıkla ilgili konularda sizi zorlayabilir. Unutkanlığınızdan dolayı işlerde sıkıntılar oluşabilir. Evden çalışma ortamı sağlayabilirsiniz harika olur. Ayrıca kardeşlerinizin  problemleri sizi bulabilir ve sizin çözüm bulmanızı isteyebilirler, problemlerine. Burada kendi sınırınızı çizmenizi öneririm.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya Güneş, Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki sizi ev aile yuva kavramlarında etkilerken, daha fazla  evde vakit geçirmek isteyebilir, ev ortamınızı düzenleyebilirsiniz. Özellikle mutfakla ilgili tadilat ve tamiratlarla ilgilenebilirsiniz. Pluto’nun geri hareketini ise sizi zorlayacak, iç  dengenizi kurmak isterken,  iş ortamındaki süreçleri değerlendirip yeni kararlar alabilirsiniz, gemileri yakmadan önce, imkanlara göre dönüşümü seçmelisiniz. Mars'ın açıları ise sürpriz  aşkı hayatınıza getirebilir. Yalnız kısa süreli olacağı için dikkatli olmalısınız, yine maddi kaynaklarda ki beklentilerinize göre harcamalarınız önemli olacak, gereksiz harcamalardan uzak durmalısınız yoksa devam eden süreçte haziran başı ne kadar zorlanabilirsiniz.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya  Güneş Uranüs etkileşim ile başlıyoruz. Bu etki sizi yakın çevreniz ile daha düzgün ilişkiler kurmaya çok farklı yerlere seyahat etmeye ve seyahatten gelecek maddi kaynaklara yönlendirirken. Pluto’nun geri hareketi ise özellikle kalabalık gruplar sosyal ortamlarda yeni bir düzen kurmaya, güzel  birden fazla ortağı olacak bir iş birlikteliğine yönlendirecek.  Mevcut bir ortaklığınız varsa burada zayıf halkayı  eleyeceksiniz. Mars'ın açıları  ise  aile ile ilgili konularda maddiyatın öne çıkmasına ,  aileye maddiyat açısından yardım etmenize ve  para dengenizi düzenleme adına olumlu bir etki yaparken. Burcunuzda bulunan  Neptün; hayal ve hayal kırıklıklarını temsil eden gezegen Mars’a zorlayıcı açı yapıyor,  ev sahibi ile problemlere evin içinde su tesisatında aksilik yaşamanıza neden olacak.

ASTROLOG SEMA SİDAR

 

Etiketler: 
Sema Sidar
Astrolog
Astroloji
burçlar
gezegenler

Facebook Google plus Instagram Twitter