Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 23 Eylül haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları. Terazi Burçlarının dönemi başlıyor!

Astroloji
21 Eylül 2019
Astrolog Sema Sidar'dan 23 Eylül haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları. Terazi Burçlarının dönemi başlıyor!

 

Mutlu bir hafta diliyorum değerli okuyucularım;

Gökyüzü etkileşimleri açısından hareketli bir hafta.

Bu hafta gökyüzündeki açıları ilk önce Merkür başlatacak, Venüs devam ettirecek.

MERKÜR, JÜPİTER İLE GÜZEL BİR AÇI GERÇEKLEŞTİRECEK. 

BU AÇI İLE DENGEDE KALACAĞIZ!

Merkür; haberleşme iletişim gezegeni, Jüpiter; şans, bolluk, bereket gezegenine çok güzel bir açı gerçekleştirecek.

Bu açı ile konuşarak, dengede kalarak, zihninizi ve zekanızı kullanarak fırsatları elde edebilirsiniz.

Özellikle davalarla ilgili konularda, adalet aradığımız alanlarda, yurtdışı vize işlemleriniz, eğitimle ilgili işler, yine yüksek lisans, doktora da hedefleriniz, bu konu başlıklarında halletmeniz gereken işler varsa, bu hafta bunun adına önemli fırsatlar elde edebilirsiniz.

Merkür'ün başlattığı etkiyi yukarıda da belirttiğim gibi Venüs; aşk, ilişki, sevgi gezegeni devam ettirecek ve onun da Jüpiter'le yaptığı olumlu açıdan kaynaklı olarak, partnerinizle, eşiniz ile birbirinize şans getireceğiniz gibi, beraber yola çıkarak sevgide, aşkta sıkıntıları çözeceğiniz olumlu bir hafta olacak.

İletişimde olmak, üzerinize sorumluluk almak oldukça önemli.

Haftanın devamında Merkür önce Satürn ile sonra Pluto ile zorlayıcı bir açı yapacak, mantıklı yol almamız gerekirken, dengemizi korumak için ekstra bir gayretimiz olabilir.

Yaşça büyük insanlarla kurduğumuz iletişim de geri planda kalabiliriz, düşüncelerimiz kısıtlanabilir.

Haksızlığa uğrayıp bunu sineye çektiğimiz durumlarla karşı karşıya kalabiliriz.

Ayın 23'üne kadar sesimizi çıkartmamak, ilahi adalete güvenmek önemli olacak.

Venüs’de önce Satürn’e devamında Pluto’ya bu zorlu açıyı gerçekleştirecek, ikili ilişkilerde restleşme dönemine girebiliriz, karşınızdaki insandan istediğiniz cümleleri tam olarak duymayıp sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Aşk’a maddiyat damgasını vurabilir, para sınavımız olacak.

GÜNEŞ, TERAZİ BURCU'NA GEÇECEK

23 Eylül'de ise Güneş; kimliğimizi, kişiliğimizi, sağlığımızı temsil eden gezegen Terazi Burcu'na geçiş yapacak.

Terazi burcu enerji olarak çok denge, hak ve adaleti temsil eder.

Terazi burcu söz konusu olunca başkalarını daha çok önemseriz.

Karşı tarafı düşünüp tek başımıza hareket edemeyiz.

Güneş gibi bireysel davranan gezegen ile Terazi Burcu aynı hedefte buluşmaz, bu yüzden de Güneş bu burçta düşüştedir.

TERAZİ BURÇLARININ DÖNEMİ BAŞLIYOR

Gökyüzünde Terazi Burçları'nın dönemi başlarken, eşitlik ilkesi, görsellik, zekâ, düşünce özgürlüğü önem kazanacak.

Hayatı eğlence üzerine kurabiliriz, detaylara takılmaktansa sevdiklerimizle beraber vakit geçirmek tek başımıza hareket etmeden, ikili ilişkileri öne çıkartarak yol almak önemli olacak.

Zarafet içinde olmak, ahlak kurallarına uymak, başkalarının haklarına saygılı olmak, kibarlık; hayatımızdaki yerini alacak.

23 Ekim'e kadar Güneş bu burçta yer alacak, bu dönemde pratik düşünebileceğiz, havadar yerler bize iyi gelecek, temiz hava hayatımıza enerji verecek.

Ortaklaşa yapılacak işler için uygun dönem olurken, evlilik için ideal zamanlar başladı.

28 EYLÜL'DE TERAZİ BURCU'NDA BİR DE YENİ AY'IMIZ VAR!

Haftanın kapanışını ise 28 Eylül'de gerçekleşecek 5 derece Terazi Burcu'ndaki Yeni Ay ile yapacağız.

Şiron dediğimiz hayatta yara aldığımız yerleri gösteren asteroide karşıt açı yapacak yeni ay bu yüzden “ben-biz” dengesini oluşturmak gayret içinde olacağız.

Bireysellikten uzak bir şekilde yeni başlangıçlarda yer alacağımız önemli 8 günlük bir periyot hayatımızda olacak.

Hak-Adalet teması öne çıkacak.

Yeni ay Uranüs; sıra ve sınır dışılığı temsil eden gezegen ile tam 150’lik açı gerçekleştirecek, bırakmamız gereken yüklerden kurtulacağız, içsel bir arınma olacak.

Uğradığımız  tüm haksızlıklardan sıyrılıp yeni yön belirleyeceğiz.

Maddi konulara yeni bir bakış açısı getirmek, gereksiz para harcamadan güzelleşmek, güzel giyinmek isteyeceğiz.

Normal de Terazi burcunun doğasında ihtişam, lüks önemlidir ama bu açıdan kaynaklı mantıklı para harcamanın önemli olduğunu anlayacağız.

Önümüzdeki 8 gün boyunca fiziksel görüntümüz de değişiklik yapmak sağlımıza dikkat etmek, güzel giyinmek, estetik, kozmetik sektörü, moda sektörü, iç mimari adına yeni başlangıçlar için uygun.

Sağlık konusunda böbrekler, bel bölgesi, omurga ve baş ağrıları açısından hassas olacak, risk altındayız.  

Baş bölgesi ile ilgili dikkatsizlikten kaynaklanan yaralanmalara dikkat etmeliyiz. 

Yeni ay gerçekleştiği sırada, Venüs ve Jüpiter arasında tam sextile açı gerçekleşirken, Merkür; iletişim gezegeni Terazi burcunda yer alırken “Spica” sabit yıldızı ile kavuşumda olacak iletişimimiz önem kazanacak, zekâmız ile parlayacağız.

Sezar’ın hakkını Sezar’a verdiğimiz bir etki yaratacak, bu süre zarfı içinde maddi kaynaklarımızı artırabileceğimiz gibi kazançlı olabileceğiz, çocuklarla ilgili konularda, hobilerimizde pozitif sonuç alacağız.

HAFTANIN ENERJİLERİNİN BURÇLARA ETKİSİ

HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, gökyüzü bu hafta karşıt burcunuzda şekilleniyor, sizin için ana tema ikili ilişkiler, evlilik, ortaklıklar olurken. Haftaya merhaba dediğimiz Merkür, Jüpiter etkileşimi ile yolculuklardan fırsat elde edebilir, ortağınız da ya da partnerinizle bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Eğitim konularında beklediğiniz gelişmeler varsa bu hafta oldukça başarılı sonuçlar elde edebileceksiniz. Dikkat etmeniz gereken konu ise kariyer otorite figürleri ile sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bilgileriniz, deneyimleriniz kısıtlanabilir insanlar kendi fikirlerini size zorla empoze etmek isteyebilir. Güneşin Terazi burcuna geçmesi ve gerçekleşecek yeni ay ortaklıklar adına önemli olurken, ortaklaşa işler ile gelirlerinizi artırabilirsiniz.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya Venüs'ün ve Merkür’ün Jüpiter; şans, bolluk, bereket gezegeni ile yaptığı olumlu açı ile başlıyoruz, bu etki ile ana temanız iş ortamı, iş arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz, sağlık konuları olurken. Maddi kaynaklarınızı da arttırmak için bir çabamız olacak. Ödemeler, borçlar bu hafta düzene girecek yine sağlıkla ilgili konularda yeni kararlar alabilir, fiziksel görüntünüz de radikal bir değişikliğe gidebilirsiniz. Dikkat etmemiz gereken konu ise yolculuklar, yolculuk enerjisine çok hazır olmadığınız için sizi yorabilir. Ayrıca yurt dışı ile ilgili yapmak istedikleriniz varsa son dakika ya kesinlikle bırakmayın. Güneş'in burç değiştirmesi ve gerçekleşecek yeni ay ile  sizin için ana tema olan iş ortamı , sağlık ve günlük rutin işler tekrar masaya gelecek. Başkalarının yarasını saracağım derken kendi işlerimizden geri kalmamalı ve kendinize daha güzel bir düzen oluşturmak için yeni başlangıçlara yönelmelisiniz.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Venüs’ün ve Merkür’ün Jüpiter ile gerçekleştirdiği olumlu etkileşimle başlıyoruz. Bu konu ile aşk adına mükemmel bir dönem hayatınızda olurken, tam aşk insanı olacaksınız. Sanata, sanatçıya, dünyaya, evrene bütün enerjinizi yansıtabileceksiniz. Sizin için çok güzel bir hafta yeni bir ortaklığa başlayabilir, mevcut ilişkinizde sıkıntı varsa bunu çözümleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu ise para, ödemeler, borçlar açısından oldukça zor bir etki altındasınız. Para algınızı değiştirmelisiniz, bu yönde yeni bir para düzeni oluşturmalısınız. Güneş’in Terazi burcuna geçmesi ve gerçekleşecek yeni ay çocuklar ve hobiler alanınızda olacak. Yine aşkı çok destekleyen enerjiler var, bu konudaki yaralarınızı sarabileceksiniz, sıkıntı yaşadığınız konuları teker teker çözümleyeceksiniz. Farkındalığınız yüksek olurken ilham perileri de bu hafta sizinle olacak.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Merkür’ün ve Venüs’ün Jüpiter ile yaptığı olumlu açı ile başlıyoruz, bu etki sizin için haftanın ana teması olan aile, ev, yuva kavramlarını hayatınıza getirecek. Diğer yandan çalışma ortamında, fırsatlar elde edeceksiniz. İş ortamınızı da daha iyi yapabilecek ve gayretinizin sonucunu alacaksınız, hayatınıza yeni bir yön çizdiğiniz dönem başlarken. Dikkat etmeniz gereken konu ise evlilik, ortaklıklar olurken. Büyük bir sınav dönemi oluşurken daha dengede kalmak, karşınızdakinin kurallara uymak, gerektiği zaman sorumluluk almak zorunda kalabilirsiniz. Bu anlamda biraz zorlanacaksınız. Gerçekleşecek yeni ay ve Güneş'in burç değiştirmesi ana temanız olan aile, yuva, ev düzeni ile alanı tetikleyecek. Belki ev değişikliği yapabilir, evinizin içinde dekorasyonla ilgilenebilir. Aileniz ile güzel vakit geçirebilirsiniz, yine aile içindeki hak ve adalet dengesini oluşacağı bir hafta olacak.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Merkür’ün ve Venüs'ün Jüpiter'le yaptığı açı ile başlıyoruz. Bu haftanın sizin ana teması olan kardeşler, kısa yolculuklar, iletişim konuları hareket kazanacak. Ekstra aşkı da hayatınıza getirecek. Aşk ilişkilerinde önemli bir süreç bir yandan da hobileriniz den para kazanıyorsunuz karınızı arttırabileceksiniz. Dikkat etmemiz gereken konu ise sağlık ve iş ortamım özellikle mide ile ilgili sıkıntılar sizi yorabilir. Sağlık açısından bağırsaklarınızın hassas olduğu bir hafta. Güneş’in ve burç değiştirmesi ve gerçekleşecek yeniay ise sizi güzel bir yolculuğa çıkartacak olumlu bir etki, enerjinizi değiştirmek için güzel hava değişimine yönelebilirsiniz. Kardeşleriniz ile yaşadığınız hak ve adaletle ilgili sıkıntı varsa olumlu sonuç alabileceğiniz gibi, popülerliğinizin artacağı bir etki var. Ayrıca eğitim konularında yapacağınız işlerde kazançlı bir hafta.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya Merkür’ün ve Venüs'ün Jüpiter'le yaptığı olumlu açı ile başlıyoruz. Bu etki ile sizin için ana tema olan gelirlerinize, ailenizin desteğini de yanınıza almanızı sağlayacak. Gelirlerinizi artırabileceğiniz gibi aile ile bir işte bulunabilir. Aileye maddi anlamda destek olabilirsiniz. Diğer yandan dikkat etmeniz gereken konu ise çocuklarla ilgili konular onlarla daha çok vakit geçirmek onların sorumluluğunu üstlenmek zorunda kalabilirsiniz. Bundan dolayı kendinize vakit ayırmak çok zor olacak, bu hafta zamanı çok iyi programlamalısınız. Güneş’in burç değiştirmesi ve gerçekleşecek yeni ay gelirler alanınızda gerçekleşiyor. Maddi konularda ortaklaşa işlerinizdeki yaranızı sarabileceksiniz. Bireysel davrandığınız süre zarfı içinde istediğiniz geliri elde edemeyebilirsiniz. Birlik beraberlik haftası sizin için.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya gökyüzündeki liderliğiniz ile başlıyoruz. Burcunuz bulunan Merkür’ün ve Venüs’ün Jüpiter ile yaptığı olumlu açı ile hayata bakış açınız komple değiştiren bir döneme de başlamış olacaksınız. Kardeşleriniz ve yakın çevreniz ile gittiğiniz kısa yolculuklar size hep olumlu anlamda fayda sağlayacak, farkındalığınız oldukça yüksek olurken zamanı iyi kullanmayı deneyimleyeceksiniz. Haftanın zorlayıcı etkisi ise burcunuzda bulunan Venüs'ün ve Merkür’ün Satürn ve Pluto ile zorlu etkileşim olacak. Aşkta istediğinizi bulamayacağınız gibi aile içindeki sıkıntılar gündeme gelebilir Onun dışındaki her konuda zaten bütün yaralarınızı saracak ve başlatma enerjinizi hayata yansıtabilecek siniz. Bu anlamda ve burcunuzda gerçekleşecek yeni ay ve Güneş'in de burcunuza geçmesi sizin farkındalığınızı yükseltecek, dengeleri kurmak için çaba sarf edeceksiniz. Bu doğrultuda güzel yeni başlangıçlar gelecek sağlık anlamında sadece baş ağrılarına dikkat etmeniz gerekiyor.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:   

Akrepler, haftaya Venüs’ün ve Merkür’ün Jüpiter ile gerçekleştiği olumlu açı ile başlıyoruz gökyüzünde Terazi burcunda ki bu baskın etkiler ve açılar sizi zorlayacak. Çok fazla kendi içinize dönmek nerede hata yaptığınızı anlamak, nerelerle deki tecrübeleri hayata yansıtırım diye düşünmenize neden olacak. En önemli konulardan bir tanesi gelirleriniz olacak kaynaklarınızı daha iyi nasıl kullanıp, gelirlerinizi arttırmalısınız bu yönde çabanız olurken. Yolculuklar size ekstra kaynak sağlayacak bu anlamdan dikkat etmeniz gereken nokta ise kardeşler, onların daha fazla sorumluluğunu almak sizi bunaltabilir, yorabilir. Kardeşlerle ilgili dönüşüm dönemi diyebilirim. Güneş’in burç değiştirmesi ve gerçekleşecek yeni ay, önümüzdeki on günlük süreçte, hayattan ne bekliyorsunuz, korkularınız neler, iş ortamınızda nasıl daha iyi olabilirim. Tüm bu soruların cevabını bulmak için içe döndüğünüz bir süreci başlatacak.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya bu hafta sizin için oldukça güzel enerjiler var. Burcunuzda bulunan Jüpiter’in hem Merkür hem de Venüs ile çok güzel bir etkileşimde bulunacak. Popüler olduğunuz, kalabalık ortamlara girdiğiniz, projelerinizi gerçekleştirmek adına yol aldığınız bir dönem. Diğer yandan özellikle gezerek, eğlenerek daha yüksek gelir elde edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta bir yandan gelirleri olurken, bir yandan para kaynaklarınızı yazarak harcamalı, gereksiz harcamalara girmemelisiniz. Lüks ihtiyaçlarınızı bir sıraya koymalısınız, maddi kaynakları revize etmek önemli olacak. Ödemeleriniz, borçlarınız alanında önemli etkiler var, parayı düzenleyip kullanmak para adına riske girmemelisiniz. Gerçekleşecek yeni ay ve Güneş'in burç değiştirmesi size çok iyi gelecek çok güzel bir alandan etkileniyorsunuz bütün yaralarını saracak kendi enerjiniz yukarı çekebileceksiniz görselliğinizi kullanabileceksiniz. Girdiğiniz her ortamı enerjiniz ile kendinize döndüreceksiniz.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya Venüs'ün ve Merkür’ün Jüpiter ile yaptığı olumlu etki ile başlıyoruz. Hafta ortasına kadar daha düşünceli bir ruh haline girebilirsiniz. Haftanın genelinde işle ilgili beklentileriniz çok önemli olacak, bu hafta kariyeriniz için daha fazla çalışmak, disiplinli olmak. Hatta iş ortamındaki bütün sorumlulukları üzerinize almak zorunda kalabilirsiniz, statü kazanacağınız bir süreç içinde olurken. Bir yandan da gerçekleşecek Yeni Ay ve Güneş'in burç değiştirmesi direkt kariyerle ilgili konuları hayatınıza getirirken. Anneniz ile daha fazla haşır neşir olmak zorunda kalabilirsiniz. Mirasla ilgili sıkıntılar varsa bunları çözümleyeceksiniz. Diğer yandan hayatınıza yeni bir insan gelebilir ve iş ortamından olabilir. Bu dönemde yaptığınız çalışmaların meyvesi Mart ayında size çok büyük bir kazanç getirebilir.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya Venüs’ün ve Merkür'ün Jüpiter'le yaptığı olumlu etki ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı olarak popülerliğiniz artarken, kalabalık gruplar da mutlu olabilecek, sosyalleşebileceksiniz. Gökyüzündeki baskın Terazi burcu temaları size enerji olarak iyi gelirken, çok çok önemli bir hafta harekete geçmek hedef belirlemek adına. Aynı zamanda yolculuklar size getiri sağlayacak ya haftanın ana teması yolculuk olurken, gideceğiniz yolculuklarda gelirlerinizi arttırabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise içe kapanık ruh hali olacak, gün içinde içe dönmeleriniz sizi yorabilir. Güneş’in burç değiştirmesi ve gerçekleşen yeni ay eğitimle ilgili konular yurtdışı yolculukları hayatınıza getirecek. Kendinizi geliştirecek bir eğitim programına katılabilirsiniz.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya Merkür’ün ve Venüs'ün Jüpiter'le yaptığı olumlu etkileşimle başlıyoruz. Paralar kaynakları, ödemeler, bu anlamda size destek oluşturacak. Kariyer açısında da güzel bir dönemin içindesiniz statü kazanabileceksiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise kalabalık gruplar ve sosyal çevre biraz burada haksızlığa uğrayabilir onların düşüncelerini okey demek zorunda kalabilirsiniz. Başka insanların düşüncelerini size zorla empoze ettiği bir süreç var. Bir yandan gerçekleşen yeniay ve Güneş’in burç değiştirmesi yine maddi konuları önemli bir hale getirecek. Sağlıkla ilgili geçirmek istediğiniz bir operasyon varsa bu süreç size destek oluştururken, bir yandan da ödemelerinizi düzenleyebileceksiniz, para trafiğiniz aktifleşirken, doğru yatırım yapmalısınız.

ASTROLOG SEMA SİDAR

 

Etiketler: 
Yeni Ay
terazi burcu
güneş
Sema Sidar

Facebook Google plus Instagram Twitter