Reklam
Temiz Magazin
05 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 23 Nisan haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları

Astroloji
22 Nisan 2018
Astrolog Sema Sidar'dan 23 Nisan haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları

 Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım;

Önemli bir haftaya başlıyoruz! Enerjimizi kontrol altında tutmak ve mantıklı düşünmemiz gereken etkiler mevcut.

İLK ETKİ PLUTO'NUN GERİ HAREKETİ OLACAK

İlk olarak Pluto’nun geri hareketi ile başlıyoruz haftaya.
 

1 Ekim’e kadar etkisi sürecek. Pluto  yavaş hareket eden bir gezegen olmasından dolayı, bu etkiyi hop diye hayatımızın ortasında bulamayız, daha çok ruhsal açıdan hayatımıza temas edecek...

Bizi yoran etkileri keşfetmemize,  olgunlaşmamıza ve kendimizi dönüştürmemize destek verecek. 


 

Pluto yıkımlardan ve dönüşümlerden sorumludur. 
 

Ekim ayına kadar risk almaktan korktuğumuz konuları da dönüştürüp değiştirecek ve yeniden yapılandıracak. Zaman zaman mecburen  bu değişimin ve dönüşümün içinde yer alabiliriz. 
 

Özellikle maddi konularda, çalışma düzenimizde, zamanı kullanmamız gereken alanlarda  dönüşüm ve değişim dönemi.
 

Küllerimizden yeniden doğacağımız etkiler söz konusu!
 

Hayatımızın bir döneminde bitirmeniz  gereken olaylarda da yüzleşeceğimiz; oldukça önemli bir sürece başlıyoruz.

VENÜS İKİZLER BURCU'NA GEÇECEK

Haftanın diğer gökyüzü olayı ise Venüs’ün İkizler Burcu’na geçmesi olacak. 
 

24 Nisan itibariyle Venüs; aşk, ilişki, sevgi, sanat ve nakit paradan sorumlu  gezegen; İkizler Burcu’na geçiyor. 
 

19 Mayıs’a kadar bu burçta kalacak. 

Venüs’ün doğası ile İkizler burcunun doğası uyumludur, bu yüzden gezegen sahip olduğu etkileri rahatlıkla hayatımıza geçirir ve bize olumlu yansıtır. 
 

Bu  dönemde ilişkilerde flört enerjisi aktif olurken, tercih edeceğimiz kişide  düşünce yapısında anlaşabilmemiz önemli olacak. 
 

Sosyalleşmek, hayatınızdaki insanla fikir alışverişinde bulunmak, birbirinize bir şeyler öğretebilmek çok önemli olacak. Ayrıca sanatsal konularda özellikle sosyal medya,  interneti kullanarak sonuç alabilirsiniz. 
 

İnternet üzerinden yapacağınız işleriniz  varsa süreci değerlendirebilirsiniz.
 

İkili ilişkilerimizde ve aşkta zeka kazanırken, zaman zaman dengesizlikler olabilir. 
 

Tüm gün boyunca sizi arayan kişi 2 gün ortadan kayıp olabilir, baskıdan uzak durmanız ilişkinin devamı için önemli olacak. 
 

19 Mayıs’a kadar aşk adına şanslı burçlar İkizler, Yaylar, Teraziler ve Kovalar.
 

Hepimize en iyi gelecek etki ise hava değişimleri, yer ve mekan değişikleri  ile kendi içinizde ki aşk enerjisiniz ortaya çıkartabilirsiniz.

MARS, PLUTO İLE OĞLAK BURCU'NDA KAVUŞUM GERÇEKLEŞTİRECEK
 
Haftanın en önemli etkilerinden bir tanesi de Mars; (mücadele ve nasıl savaştığımızı  gösteren gezegen), Pluto; (değişim, dönüşüm, yıkım gezegeni) ile Oğlak burcunda kavuşum halinde olacak. 

 

10 Mayıs’a kadar  devam edecek önemli bir etki, astrolojinin iki kötücül gezegeni bir ortaklık kurup, hayatımızdaki zorluklara karşı nasıl direnç gösterdiğimizi, nelerle mücadele etmemiz gerektiğini kendi içimizdeki dönüşümü ve dövüşçü tarafımızı ortaya çıkarmamız konusunda zorlayacaklar.

Nerede açık ve net tavır sergiliyoruz, hangi konularda yüksek performansa sahibiz bunlarla mecburi bir yüzleşme yaşayacağız. Öne çıkacak konular ise kariyer ortamı, hükümetle alakalı konular, parayı kazanma yollarımız olacak, problemler yaşayabiliriz.

Fiziksel yorgunluk ve  ruhsal yorgunluk birbirine  karışabilir.

Enerjimizi  ve zamanı çok iyi değerlendirmemiz gücümüzü çok iyi kullana bilmemiz avantaj sağlayacak. Bu süreçte maddi gücü yerinde olan insanların, baskıcı ve manipülatif   tavırları ile karşı karşıya kalabiliriz.

DİŞLERİNİZE, DİŞ PROBLEMLERİNE DİKKAT!

Ayrıca  diş operasyonları, diş kırılmaları, deri ile ilgili sıkıntılar öne çıkabilir.

Özellikle şeker hastaları 10 Mayıs’a kadar kontrolü elden bırakmamalı, ne kadar kontrol desem de, dönüşümün içinde olduğumuz için, beklenmedik durumlar da oluşabilir.

Bu süreçte yapılacak en iyi şey elinizden geldiğince  özgüvenle hayatı mantık çerçevesinde algılamanız olacak.

Hayatınızı kurallara oturtarak kendi düzeninizi oluşturabilirsiniz.

Mars bu etkileşimdeyken Pluto ile geri hareketteki Jüpiter de pozitif bir etkileşim gerçekleştirecek.

Böylece enerjimizi dengede kullanmak, abartıdan uzak durarak yeni fırsatlar elde edebileceğiz.

GEÇMİŞ TECRÜBELERDEN YARARLANMAK GEREKECEK  

Hem Pluto hem Jüpiter geri  harekette  olunca, geçmiş tecrübelerden yararlanmanız gerekecek, görsel algımız öne çıkacak bu süreçte, bin nasihat değil, bir tecrübe olayları çözümleyecek.

Bakalım tüm bu etkiler burçları nasıl etkiliyor.

BURCUNUZUN HAFTALIK YORUMU

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, Pluto’nun geri hareketine başlaması, burcunuzun yönetici gezegeni Mars ile etkileşimlerinden kaynaklı olarak bu haftanın ana teması kariyer olacak. Maddi durumlarınızı nasıl yukarı doğru yönlendirmeniz gerektiği ile ilgili dönüşümler yaşarken, bu konu başlığında yaşadığınız olaylardan ders çıkarmalı ve stratejik olmalısınız. Zamanı iyi kullanma adına birçok konuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Diğer yandan Venüs’ün İkizler Burcu'na geçmesi ile enerjiniz yerine gelecek, kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Özel hayatınızda da kimse yoksa gideceğiniz yolculuklar sonucunda yeni bir aşk gelebilir. Okul döneminden eski aşklar, bu süreçte gündeme gelebilir. Kardeşleriniz ile başlayacağınız kısa süreli işlerde ise sonuç alabilir, kazanç sağlayabilirsiniz.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, Pluto’nun geri hareketi ve  Mars ile  gerçekleştirdiği  etkileşim sizi yolculuklar ve eğitim konularında etkileyecek. İkili ilişkiler ve  ortaklıklar konusunda ise  revizyona sokacak, hayatınızdaki insan ile  ileri yönde bir karar alabilirsiniz. Eğer almıyorsanız buna mecbur bırakılacak bazı olaylarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Uzun sürecek bir  seyahat programı ile ilişkinizi daha ciddi boyuta taşımak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca  yolculuklarda eşyalarınızı kayıp etme durumunuz  söz konusu olabilir ve daha kontrollü olmanızı tavsiye ederim. Venüs’ün  ikizler burcuna geçmesi de sizi maddi konularda etkilerken, yaratıcılığınızı kullanarak yeni kazanç kapıları açılabilir. Ayrıca  internet ve  sosyal medyayı da kullanarak gelirlerinizi artırabilirsiniz, iş bağlantılarınız artıracak pozitif bir etki.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, Pluto’nun geri hareketi ve  Mars ile etkileşimi sizi bu hafta  gereksiz angarya işlerle karşı karşıya bırakabilir. Maddi  konularda zorlanacaksınız. Hastalıklar açısından da  riskli bir hafta; ilaç kullanımlarınızı doktora sormadan yapmamalısınız. Ve rutin kontrolleriniz  varsa kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Ayrıca iş arkadaşlarınızla aranızdaki maddi konulara karşı dikkatli olmalısınız, onlarla borç alacak işine girmemelisiniz. Sizin için haftanın en güzel etkisi ise Venüs; aşk, ilişki, sevgi gezegeni burcunuza geçiyor, her alanda aşkı hayata geçirirken, bireysel olarak daha iyi hissedeceksiniz. 19 Mayıs’a kadar aşk ilişkilerinde  şanslı olurken hayatınızda kimse yoksa aşk kapınızı her an çalabilir.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler,  Pluto karşıt burcunuzda geri hareketine başlıyor, aynı zamanda Mars ile etkileşimde olacak tüm bu etkiler, sizi ikili ilişkiler ve evliliklerde mecburi kararlar almaya maddi konularda  revizyona gitme, hatta sürüncemede olan konularda bir karar verme adına zorlayacak. İlişkilerinizde aranızdaki aşkı sorgulayacaksınız, çocuklarınız ile  olan iletişimi tekrar gözden geçireceğiniz bir süreç... Hayatınızda kimse yok ise bu süreçte uzun vadeli ilişki ve evlilik kafasında bir yapıya bürünebilirsiniz. Venüs’ün İkizler burcuna geçmesi ise sizi ruhsal anlamda zorlayabilir, kendi içinizde kuruntulu bir dönemi başlatıyor. İlişkileriniz yüzeysel bir hal alabilir.   Ayrıca iş ortamında yaşayacağınız dedikodulara karşı karşıya kalabilirsiniz  dikkatli olmalısınız.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Pluto’nun geri hareketi ve Mars ile gerçekleştirdiği etkileşim ile başlıyoruz, bu enerjiler sizi sağlık alanında etkileyecek. Dişler ve kemikler hassas olurken, gün içindeki yorgunluklarınız artabilir. Diğer yandan  iş ortamındaki angarya işler  sizin sorumluluğunuzda olacak.  Ailenizin  ihtiyaçları ve  beklentileri artabilir. Ev ortamında vakit geçirmek size iyi gelirken, ev ortamında kalabalıklaştığınız bol misafirli bir hafta sizi bekliyor olacak.  Venüs’ün İkizler burcuna geçmesi sizi katıldığınız kalabalık ve  sosyal ortamlardan gelecek yeni bir  aşk için  desteklerken. Kalabalıklarda popülerliğiniz artacak,  özellikle kurduğunuz iletişim ağında  sevgide öne çıkartırken kendinizi çok iyi hissedebileceksiniz ve çok olumlu bir etki olarak size yansıyacak.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, Pluto’nun geri hareketi ve  Mars ile  gerçekleştireceği etkileşim ile haftaya başlıyoruz, bu etki ilişkiler ve aşkta sıkıntıya sokabilir. Kendinizi zorlayabilirsiniz enerji olarak kendinize zaman ayırma isteğinden dolayı  partnerinizi ihmal edebilirsiniz.  Çocuğunuzun ise diş ve kemikleri hassas  olurken, onların rutin kontrollerini gerçekleştirebilirsiniz.  Venüs’ün ikizler burcuna geçmesi ise sizi kariyer alanında etkileyecek, kısa süreli işler ve yine kariyerinizde sosyal medya ve internet kullanacağınız girişimlere yönlendirebilir. Daha çok insana yayılmak için mevcut işinizde pr  anlaşması yapabilirsiniz. Diğer yandan kısa yolculuklar enerji olarak size iyi gelirken, posta ve  kargoyla ilgili problemlere dikkat etmelisiniz.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, Pluto’nun geri  hareketi ve Mars ile gerçekleştireceği kavuşum açısı  ile haftaya başlıyoruz, bu etki sizi aile yuva ve ev ile  ilgili konularda etkileyecek. Bu konularda mecburi bir dönüşüm yaşarken, maddi problemlerde yine ailevi ilişkilerinizde yansıyabilir. Hem kendi aileniz hem de eşiniz ile  beraber oluşturduğunuz çekirdek ailenizde mantık doğrultusunda kararlar almanız gerekli, ayrıca mecburi bir taşınma durumu söz konusu olabilir. Yeni bir lokasyon ve düzen kuracağınız döneme girdiniz. Diğer yandan Venüs’ün İkizler burcuna geçmesi size uzun yolculuklardan gelen yeni imkanlar oluştururken. Katılacağınız bir eğitim programı sonucunda da eğer hayatınızda kimse yoksa yeni bir aşk gündeme gelebilir. Yolculuk enerjiniz aktif olurken yurtdışı ile alakalı kısa süreli işler ve planlar gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, haftaya Pluto’nun  burcunuzun yönetici gezegeni Mars ile gerçekleştirileceği kavuşum acısı ile başlıyoruz, bu etkileşim kısa yolculuklarınızı aktif edecek. İletişim yeteneklerinizi geliştirmek zorunda kalacağınız bir sürece başladınız. Mantık doğrultusunda hareket etmek, daha çok çalışmak zamanı programlamanız  gelir elde etmek için önemli olacak. Burcunuzdaki Jüpiter’de bu etkileşimi destekleyici olacak ve  size fiziksel ve ruhsal anlamda neyin engellediğini hayatınızdaki bir çok konuda ihmal ettiğiniz problemlerin çözümü için destek verecek. Diğer yandan Venüs’ün ikizler burcuna geçmesiyle beraber maddi kaynaklar başkasından elde edeceğiniz gelirler adına güzel bir sürece girdiniz, yeni gelir kaynakları oluştururken ödemeler, krediler, borçlar adına yaratıcı bir hamle gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Pluto’nun geri hareketi ve  Mars ile  gerçekleştireceği  etkileşimle başlıyoruz. Sizi maddi kaynaklarınızı destekleyen alanda etkilerken, gelirlerinizi arttırmak  ve istikrarı yakalamak için bir döneme girdiniz, diğer yandan mantık doğrultusunda harcamalarınızı düzenlemek için fırsatlar oluşacak. Maddi konuda sıkıntı yaşıyorsanız kendinizi daha planlı ve programlı şekilde gelirlerinizi artırma yoluna kanalize ederseniz, Ocak ayına kadar maddi gelirlerinizi sizi idare edebilecek. Diğer yandan Venüs karşıt burcunuzda ikizlere geçti sizin için çok olumlu bir etki iken, aşk ilişkiler evlilikler adına güzel bir sürece başladınız. Mevcut ilişkinizde evlilik kararı alabilir, evlilik yolunda gidebilecek bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Yalnız  değişken aksta gerçekleştiği için  bu etkiler ilişkiler içinde istikrar yakalanmanız zaman zaman zorlaşabilirsiniz. Bunu da göz ardı etmemelisiniz.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, burcunuzdaki Pluto geri harekete başlıyor ve yine burcunuzdaki  Mars ile kavuşum  gerçekleştirecek, sizi bireysel anlamda yeniden doğma  ve revizyon dönemine sokacak. Hayatınızda bir çok konuda mecburi bir dönüşümün içine girerken, burada en büyük desteği sosyal gruplar katıldığınız kalabalık topluluklar ve organizasyonlar sonucu elde edebileceksiniz. Diğer yandan Venüs’ün ikizler burcuna geçmesi ise sağlık alanında etkileyecek. Dişler, kemiklerin hassas olacağı bir sürece başladınız. Yine  dolaşım sistemi problemleri ve akciğerle ilgili sıkıntılar gündeme gelebilir. Nefes almak sizi zorlayabilir, hava değişimi bu süreçte riskli olabilir. Bahar alerjiniz varsa dikkatli etmelisiniz.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, Pluto’nun geri harekete başlaması ve Mars ile  gerçekleştireceği etkileşim ile  haftaya başlıyoruz. Bu etkileşim  sizi ruhsal anlamda yoracak, bir etki olurken iş ortamında ve iş arkadaşlarınızla maddi konular yine bu süreçte gündem de olacak, zekanızı kullanmak, stratejik davranmak zorunda olduğunuz bir dönüşümün içine gireceksiniz. Beklemediğiniz  zaman gerçekleşmeyen olayların akışına bıraktığınız zaman çok rahatlıkla sonuç alabileceğiniz bir etki olacak. Diğer yandan kariyerle ilgili güzel bir süreç başlarken, Venüs’ün ikizler burcuna geçmesiyle beraber aşk, ilişkiler hobiler ve çocuklar alanında güzel bir etki oluşturacak. Sizi hayatın her alanında aşk enerjisi ile karşı karşıya bırakabilir. Özellikle kısa yolculuklar sonucu gelecek güzel bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya Pluto’nun geri hareketi ile  Mars ile  gerçekleştireceği kavuşum ile başlayacağız, bu etkiler sizi kalabalık gruplar, sosyal çevre ve katıldığınız davet ve  organizasyonlarda akılcı davranmaya zorlarken. Mevcut arkadaş  gruplarında revizyona gidebilir, hayatınıza bu anlamda yeni insanlar alabilirsiniz. Bu konularda mecburi bir dönüşümün içinde olurken, akılcı davrandığınız sürece başarılı olacağız dönemdesiniz. Diğer yandan uzun yolculuklarınız ve seyahatleriniz artarken. Kendinizi geliştireceğiniz bir eğitim programına  dahil olabilirsiniz. Venüs’ün ikizler  burcuna geçmesi ise sizi aile yuva ve ev kavramları da etkileyecek, eviniz  içine yeni teknolojik ürünler alabilir, cep telefonunuzu değiştirebilirsiniz.

ASTROLOG SEMA SİDAR

Etiketler: 
Sema Sidar

Facebook Google plus Instagram Twitter