Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 24 Aralık haftasının yorumu. Yılın son haftasında burcunuzu ve sizi neler bekliyor?

Astroloji
22 Aralık 2018
Astrolog Sema Sidar'dan 24 Aralık haftasının yorumu. Yılın son haftasında burcunuzu ve sizi neler bekliyor?

Yılın son haftasına başlayacağız Sevgili okuyucularım;

Birlikte kocaman bir yılı bitirdik, nice güzel yıllarımız olsun yine hep birlikte...

Magazin dolu, astroloji dolu, mutluluk, sağlık ve huzur dolu...

Sosyal medya hesaplarım aracılığıyla bana ulaşıyorsunuz biliyorsunuz.

Ben yine de henüz takip etmeyenler için sosyal medya hesaplarımı paylaşmak istiyorum...

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

Yılı rahat enerjilerle kapatıyoruz, kontrol altına alabileceğiniz etkiler var.

Yeni haaftaya Merkür; iletişim gezegeni ile Neptün, hayal ve hayal kırıklıkları temsil eden gezegeninin zorlayıcı açısı ile merhaba diyeceğiz.

İLETİŞİMDE HAYAL KIRIKLIĞI YAŞAYABİLECEĞİMİZ BİR HAFTA 

İletişimde hayal kırıklığı yaşayabileceğimiz, beklentilerimizde sıkıntıya düşebileceğimiz bir hafta olabilir. 

Kandırılmalara açık, sözel anlamda verilen sözlerin tutulmaması ile karşılaşabiliriz.

Zihnimizi odaklamak zor olabilir, daha dalgın biraz da alıngan olabiliriz.

Gereksiz hayallerin arkasına takılabiliriz.

BU HAFTA İNSANLARIN SÖYLEDİKLERİNE DEĞİL YAPTIKLARINI BAKMALISINIZ

Bu hafta  insanların söylediklerine değil kesinlikle yaptıklarına bakmamız gerekli.

Hayal kırıklığına uğramamak için beklentilerimizi minimumda tutmalıyız ya da  karşımızda ki durumları, kişileri geçmişindeki referansla değerlendirmeniz şart !

Çünkü hafta başında  aldatmalara ve kandırmalara açık olacağınız mevcut koşullar bizim gözümüzü boyayabilir, iyi niyetimiz suistimale uğrayabilir!

GÜNEŞ VE SATÜRN KAVUŞUMUNA DİKKAT!

Hafta  sonuna doğru gerçekleşecek olan Güneş-Satürn kavuşumu bize ceza kesebilir,  para ve statü kaybına sebebiyet verebilir.

Burada olayların gerçek yüzünü göremiyorsak içimize sinmeyen bir şey varsa, sonraki haftaya ertelemelisiniz.

Bu etkiden kaynaklı aldığımız anesteziye, ilaçlara dikkat etmemiz lazım. Baş dönmeleri, dil sürçmeleri, dilde yaralara neden olabilir.

HAFTANIN 2. ETKİSİNDE VENÜS VE PLUTO OLACAK

Haftanın bir diğer etkisi ise Venüs; aşk, ilişki, sevgi gezegeni ile Pluto; dönüşüm, değişim, yıkım  gezegeninin sekstil açısı ile ilişkilerde  sadakat ve güven duygusu önemli olacak.

Maddi yönden garanti para isteyeceğiz, daha tutumlu para harcayabiliriz.

Doğal taşlara merakımız artabilir, doğal taş takılarınız varsa bu enerjinin olumlu etkisi ile bu kullanmanızı tavsiye ederim, iyi gelir.

Mantığımızı dinlediğimiz ilişkiler öne çıkacak ve daha güçlü insanları isteyeceğiz yanımızda, ilişkilerimizde söz sahibi olan dönüşebilen sözü geçen insanlarla birlikte olmak isteyeceğiz.

Bu olumlu etki ile beraber sadakat ile ilgili sıkıntı yaşadığınız ilişkilerde değişim ve dönüşüm ile karar alabilir, sıkıntıların üstesinden gelebilirsiniz.

Yılın son haftasının son etkisi ise Güneş-Satürn kavuşumu olacak. 

Güneş; kimliğimizi temsil ederken, Satürn; disiplini, sorumluluğu ve baskıyı temsil eder.

Bu kavuşum çok önemli bir etki, çünkü Satürn kendi yönettiği Oğlak burcunda Güneş’e eşlik edecek ve böylece hayatımızda kalıcılık, sağlamlık istediğimiz birçok konuda sorumluluk alabileceğiz.

İlk etapta bu etki bizim sorumluluğumuzu sınayabilir ama disiplinli olursak, Perşembe günü itibariyle duygu değil mantıkla yol alırsak çok güzel sonuçlar elde edip, başarılı olabileceğiz. Hatta kendimizi de kanıtlayacağımız etkiler söz konusu.

Önümüzdeki 10 günlük süreçte daha sonuç odaklı olurken, istatistiki veriler çok işe yarayacak.

Bu yüzden planlı yol alıp, her şeyi yazarak ilerleyin.

Böylece yukarı da belirttiğim Merkür- Neptün karesinin etkisi de karşımıza çıktığında ve yanlış kararlar vermeyelim.

Güneş- Satürn’ün kavuşumunun pozitif enerjisini yanımıza alıp, hayatımızdaki birçok konuda radikal kararlar alıp uygulayabileceğiz ve uzun soluklu işlere imza atabileceğiz.

Yine kariyerde yaşça büyük erkek figürleri ile iletişimimiz iyi olurken daha yüksek statüleri hedefliyorsak bu olumlu etkiyi kullanarak, akılcı hamleler yapabiliriz.

Önümüzdeki 10 gün işe her zamankinden önce gidip, en son çıkarsanız dikkat çekip taktir toplayabilirsiniz.

Çalıştığınızı kafanızın işte olduğunu göstermek size statü kazandırır.

YENİ HAFTANIN ENERJİLERİNİN BURÇLARA ETKİLERİ:

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Merkür-Neptün karesi ile başlıyoruz, bu zorlayıcı etki uyku düzeninizi zorlayabileceği gibi, gideceğiniz yolculuklarda işleriniz, planlarınız aksıya bilir. Yine yolculuklarda eşyalarınızın kaybolmasıyla karşılaşabilirsiniz. Haftanın diğer etkisi olan Venüs-Pluto uyumlu açısı ise size özellikle maddi konularda yukarı çekecek. Beklediğiniz ya da istediğiniz kredileri, ödemeleri, vergileri, gelirlerinizin dışındaki tüm mali işlerinizi iyi bir iş imkânı ile rahatlatabileceksiniz. Haftanın son etkisi Güneş-Satürn kavuşumu ise size işyerinizde statü sahibi işler, daha yüksek bir durum ve iş yerinde terfi alma adına çok olumlu etkileyecek, iş ortamında oldukça yükseleceğiniz ve prim kazanacağınız etkiler söz konusu, yalnız Satürn işin içinde olunca ön koşul hep olur. Disiplinli olmanız şart.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya Merkür-Neptün karesi ile başlıyoruz ve bu etki ile beraber özellikle kalabalık arkadaş grupların da kandırılmaya müsait bir yapınız oluşacak ve bu kandırılma ya da verilen sözlerin tutulmaması sizin maddi kayıp yaşamanıza sebebiyet verebilir. Parasal anlamda çevrenizden kaynaklı  para kaybetmeye meyilli bir hafta daha önce bildiğiniz, güvendiğiniz insanlarla iş yapmanızı, görüşmenizi tavsiye ederim. Karşıt burcunuz akrepte yer alan Venüs'ün , Pluto ile gerçekleştirdiği olumlu açı ile beraber sosyal ortamda yaşadığınız sıkıntıları, partnerinizin desteği ile  sarabileceksiniz. Özellikle onunla gideceğiniz uzun yolculuk ve seyahat planı sizin hafta başında yaşadığınız karmaşayı düzenlerken. Haftanın son etkisi Güneş-Satürn kavuşumu ise size uzun yolculuklar, seyahat eğitim alanında fayda sağlayacak. Sorumluluktan kaçmadığınız zaman bu konuda  kalıcı bir başarı elde etmeniz adına destek verecek.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya burcunuzun yönetici gezegeni Merkür ‘ün  Neptün ile yaptığı zorlu açı ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı ikili ilişkilerinizde ki, problemlerin kariyerinize yansıması yine referans usulü gireceğiniz işlerde verilen sözlerin tutulmaması dan kaynaklı problemler yaşayabilirsiniz. İlişkiler adına karmaşık bir dönem, beklentilerinizi en minimum da tutmanızı tavsiye ederim. Haftanın diğer etkisi Venüs-Pluto uyumlu açısı ise size daha fazla çalışarak, mesaiye kalarak hafta başında ki zorlanmaların   maddi kısmını çözümleme adına destek verecek. Yine sağlık anlamında özellikle dişler ve kemikler açısından risk altında olurken, dişlerle ile alakalı sorunlarınızda kalıcı bir tedavi sürecine başlayabilirsiniz. Haftanın son etkisi Güneş-Satürn kavuşumu fiziksel görüntünüz, yüzde kalıcı bir değişikliğe yönlendirirken. Demin de belirttiğim gibi dişinizi yaptırabilir, sağlıkta günlük rutin kontrollerinizi yaptırabilirsiniz.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Merkür-Neptün karesi ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı iş ortamınızda dalgınlıktan dolayı aksamalar problemler olabilir yine de dalgınlıktan kaynaklı gerçekleştirdiğiniz seyahat ve eğitim kurumlarında aksamalar olabilir. Bu ortamlarda kandırılmalara ve yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Haftanın genelinde güvendiğiniz insanlarla iş yapmak önemli olacak.  Haftanın diğer bir etkisi ise karşıt burcunuzda bulunan Pluto’nun Venüs ile yaptığı olumlu açı, aşk hayatınızda birisi yoksa kalıcı bir birliktelik, uzun süreli bir ilişkiye başlamanız adına destek oluşturacak. Yine ikili ilişkiler ortaklıklar ile yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Karşıt burcunuzda gerçekleşen diğer bir etki ise Güneş-Satürn kavuşumu ile  beraber mevcut ilişkinizi evliliğe taşıyabilir ya da sürüncemede bir ilişkiniz varsa kendi yönünü çizebilirsiniz yani ilişkilerdiniz de ya hep ya hiç haftası, Satürn’den kaynaklı mecburen sorumluluk almanız gerekecek.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Merkür-Neptün karesi ile başlıyoruz. Bu zor ile birlikte çocuklar, aşktan   kaynaklı maddi kayıplar oluşabileceği gibi yine özellikle güvenmediğiniz insanlarla yaptığınız yeni iş bağlantıların da para kaybınız oluşabilir. Bu hafta dalgınlıklara dikkatli olmanızı öneririm. İsteklerinizi ve beklentileriniz çok hızlı değiştirebilir, çok kararsız olabilirsiniz. Ve bundan dolayı da para kaybedebilirsiniz. Çok radikal kararlar almamanızı tavsiye ederim. Haftanın diğer etkisi Venüs- Pluto arasındaki olumlu etkileşim ile beraber ailenizin desteği ile birçok konuda sorunlarınızı çözebileceksiniz. Sağlıkla ilgili radikal hamleler yapabilirsiniz, fiziksel görüntünüzde de uzun zamandır istediğiniz değişikliği de yapabilirsiniz. Haftanın son etkisi Güneş-Satürn kavuşumdan kaynaklı çalıştığınız insanların bazıları ile yollarınızı ayırabilirsiniz, daha radikal kalıcı bir kadro oluşturmaya yönelebilirsiniz. Sorumluluk almayan insanlara çok tahammülünüz olmayacak.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya Merkür-Neptün karesi ile başlıyoruz, bu etkiden kaynaklı olarak aile içindeki sıkıntılar ilişkinize, evliliğinize yansıyabilir. Yine aile içinde verilen sözlerin tutulmaması da kaynaklı ilişkiniz sıkıntıya girebilir. Burada minimum beklenti ile yol almanız bu hafta önemli. Tırnağın varsa başını kaşı sözü size söylenecek, biraz daha insanlardan beklentilerinizi minimumda tutmanız gerekiyor. Diğer yandan Venüs-Pluto sekstil açısı ile seyahat gündeminiz aktif olacak, partnerinizle bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Yine kendinizi mutlu edecek hobi ile workshopa katılarak, sizi geren etkilerden uzaklaşabilirsiniz. Kendinize geliştireceğiniz bir hafta diyebilirim. Son olarak Güneş Satürn olumlu açısı ise size kalıcı bir ilişki için destek verirken, yine çocuk düşünüyorsanız olumlu bir etki yaratacak. Özetle ilişkilerde ve aşkta beklentileri netleştirme ve sonuç alma haftası hayatınızda bir şeylerin kalıcı olması için daha fazla gayret içinde olabilirsiniz, görev insanı olacaksınız.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Merkür-Neptün kare açısı ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı özellikle iş ortamınızda beklentileriniz çok yüksek olurken bir yandan da sosyal çevreniz ve kardeşleriniz ile  olan ilişkilerinizde iletişimsel sıkıntılar gündeme gelebilir.  Yakın çevre ve iş ortamınızdan kaynaklı kaldırılmalara açıksınız. İnsanlar işlerinizi istediğiniz doğrultuda sonuçlandırmayabilir. Diğer yandan burcunuzun yönetici gezegeniniz Venüs-Plüto ile olumlu bir etkileşim içindeyken, size maddi konularda destek gelirlerinizi arttırma, uzun süredir aile ve para gündeminde yaşadığınız sıkıntıları çözme adına destek verecek. Haftanın son etkisi Güneş-Satürn kavuşumu ise maddi ve manevi olarak beklentilerinizi netleştirme yerde ne istediğinizi bilme, hatta  daha fazla  nerede yaşayacağınız ile ilgili karar almanızı neden olacak. Yeni bir ev düzeni oluşturmak için de harekete geçebilirsiniz

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, haftaya Merkür-Neptün kare açısı ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı olarak aşk ilişkilerinden, çocuklarla ilgili konulardan dolayı maddi kayıplarınız oluşabilir. İnsanların sizden beklentileri çok yüksek olup, siz de daha önce verdiğiniz sözleri gerçekleştirmek adına maddi olarak zorlanabilirsiniz ve daha fazla sorumluluk almak zorunda kalabilirsiniz. Sizin için haftanın güzel etkisi ise burcunuzda bulunan Venüs’ün Pluto ile yaptığı olumlu bir etkileşim. Bu etki ile beraber özellikle şehir içi trafiğinde artış olurken, yolculuklar sonucunda yeni gelir kaynakları oluşurken. Fiziksel görüntünüzde radikal bir değişiklik yapabilirsiniz. Çarşamba gününden itibaren kendinizi revize edeceğiniz istediğiniz değişiklikleri yapmak için harekete geçeceğiz etkiler oluşurken. Güneş-Satürn kavuşumu ise çevrenizde sorumluluk almayan insanları çıkartacağınız da daha güzel bir çevre kuracağınız, yine uzun zamandan beri görmediniz arkadaşlarınızla görüşebilme imkânı tanıyacak.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

 Yaylar, haftaya burcunuzda bulunan Merkür'ün Neptün ile yapacağı zorlayıcı açı ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı zihninizde odaklanma problemi çekebileceğiniz gibi yine aile fertleri tarafından kandırılmaya açık bir haftasınız, çevrenizden beklentilerinizi daha minimumda tutmanızı tavsiye ederim. Ayrıca hızlı karar vermemeniz gerekli. Diğer yandan gökyüzünde gerçekleşen Venüs-Pluto etkileşimi size maddi anlamda beklentilerinizin çok yüksek tuttuğunuzu ve bu beklentileri karşılamak için daha fazla efor sarf etmeniz gerektiği adına bir uyarıda bulunacak ama daha karar verip hamle yaptığınız takdirde de hızlı sonuç alacaksınız. Güneş-Satürn kavuşumu ise kazançlarınız alanında etkilerken, harcamalarınızda da sorumluluk almaya daha tutumlu olmaya. Hatta gelir gider dengesini oluşturmak için yazılı bir planla yol almanız konusunda destek verecek.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya Merkür-Neptün kare açısı ile başlıyoruz. Bu etki iç dünyanızda ne istediğinizi belirlemek adına sizi zorlayacak çok fazla gelgit yaşayabilirsiniz. Özellikle yakın çevrenizdeki sıkıntılar, insanların istediklerini yapmamanız sizi problem olarak yansıyabilir. Biraz daha kalıcı adımlar atmanızı tavsiye ederim. Burada burcunuzda bulunan Pluto’nun Venüs ile yaptığı olumlu etkileşimden destek alabilirsiniz. Özellikle kalabalık arkadaş gruplarınız ile beraber kendi yakın çevrenizden sıyrılıp daha problemsiz bir ortama giriş yapabileceksiniz. Ayrıca artık gökyüzünde burcunuzun dönemi olduğu için her türlü sıkıntıyı burcunuzun doğasına uygun bir şekilde disiplinli ve sorumluluk içinde yaklaştığınızda hemen çözüm elde edebileceksiniz. Buna burcunuzda gerçekleşecek Güneş-Satürn kavuşumu da destek olacak, aldığınız sorumlulukları sonuçlandırma başlattığınız işlerde daha rahat ilerleme adına fırsat oluşturacak,  yükselme ve kendini gösterme dönemi diyebilirim.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya Merkür-Neptün kare açısı ile başlıyoruz, bu etki sosyal çevrenizden kaynaklı para kayıpları oluşturabileceği gibi iş imkânı için verilen sözler tutulmayabilir. Burada zorlanacağınız etkiler söz konusu, minimumda tutun insanlardan beklentileriniz özellikle para konusunda verilen sözlerde çok yakınız bile olsa güvenmemenizi  tavsiye ediyorum. Haftanın diğer etkisi Venüs-Pluto olumlu etkisi ise sizin kendi içinize çekinmenize, kariyer ortamında insanları seyretmeniz sonra karar almanız konusunda uyarıda bulunuyor. Cumaya kadar beklemenizi tavsiye ederim çünkü Güneş Satürn kavuşumu çevrenizde kimin sorumluluk aldığını kimin almadığını gösterecek, daha net olup sonuca gidebileceksiniz. Kendinizi rahatlatacağınız etkiler söz konusu. Hafta geneli sağlık açısından riskli olurken, dişleriniz  ve kemikleriniz hassas. Bu hafta rutin kontrolleriniz varsa muhakkak gerçekleştirin.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya burcunuzda bulunan Neptün'ün Merkür ile yaptığı zorlu etkileşim ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı olarak hayal ve hayal kırıklıkları sizi bulabilir. Özellikle kurduğunuz hayalleri iş ortamınızda ki insanların yanlış anlaması ve yardımcı olmamasından kaynaklı sıkıntı olarak yansımasını görebilirsiniz, insanların sizi kandırma durumu söylediklerini yapmama durumu oluşabilir. Burada kendiniz sorumluluk almalısınız ve daha rahat bir yön çizmelisiniz. Haftanın diğer bir etkisi ise Venüs Pluto etkileşimi bu olumlu etki ile beraber güzel bir eğitime katılabilir, sosyal sorumluluk projesinde yer alabilirsiniz. Başka insanların sizden destek istediğini görebilirsiniz ama cuma günü itibariyle sizin kendi sorumluluklarınıza yönelmeniz gerekecek. Güneş Satürn kavuşumu sizi disiplinli ol ne istediğini bil ve geleceğe dair planların ile ilgili hamle yapma adına olumlu destekleyecek. Hafta içinde yaşadığınız tüm karışıklığı perşembe gününden itibaren çözümleye bileceksiniz.

ASTROLOG SEMA SİDAR

Etiketler: 
Astrolog
Astroloji
Sema Sidar
Ankara
Bilinçaltı Eğitmeni
bilinçaltı terapisi
Terapist
tarot

Facebook Google plus Instagram Twitter