Reklam
Temiz Magazin
29 Mayıs 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 26 Şubat haftasının ve yeni haftanın burç yorumları. Bu hafta Başak Burcu'ndaki Dolunay bizi bekliyor.

Astroloji
25 Şubat 2018
Astrolog Sema Sidar'dan 26 Şubat haftasının ve yeni haftanın burç yorumları. Bu hafta Başak Burcu'ndaki Dolunay bizi bekliyor.

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım;

Güzel bir haftaya başlayacağız

Perşembe'den sonra gerçekleşecek gökyüzü etkileşimleri hayatımıza yön vermemizde aktif rol oynayacak duygusal etkileri barındıracak! Bu özel uyarımı yaptıktan sonra sözü hiç uzatmadan haftanın yorumunu başlıyorum.

MERKÜR VE MARS ARASINDAKİ KARE AÇI HAFTANIN İLK ETKİSİ!

Haftaya Merkür ve Mars arasında gerçekleşen kare açı  ile başlıyoruz.

İletişim ve haberleşme gezegeni Merkür ve mücadele gezegeni Mars arasındaki zorlu açı, bizim farkındalık enerjimizi tetikleyecek.

Harekete geçmek isterken, duygu durumumuzda gelgitler yaşayabiliriz ve bu yüzden de geri planda kalmayı tercih edebiliriz.

Yine manipülasyona açığız, yani çok fazla başka insanların etkisi altında kalabiliriz.

ANİ KARARLAR VERMEMEYE DİKKAT EDİN!

En çok dikkat edilmesi gereken nokta, ön yargılı olmamak, ani kararlar  vermemek.

Bu açı ile birlikte gökyüzünde patavatsızlık enerjisi hâkim olacak, keskin bir dilimiz olabilir. 

Aynı etki karşımızdaki insanlar içinde geçerli olacak hatırlatmayılım; insanların konuşmaları da sizi yaralayabilir.

Bu hafta duygularınız istismara uğramasın dikkatli olun, karşınızdaki insanlar zaaflarınızdan faydalanabilir.

İş ortamında, yolculuklarda ve hizmet aldığınız kurumlarda özellikle tetikte olun, perşembeye kadar biraz stratejik davranmak, sezgilerinizi kullanmanız gerekecek.

HAFTANIN İ2. ETKİSİ MERKÜR VE PLUTO ARASINDAKİ OLUMLU ETKİLEŞİM

Haftanın diğer etkisi ise Merkür ile Pluto arasındaki olumlu etkileşim.

Merkür bir yandan mücadele gezegeni Mars ile zorlu açı yapsa da diğer yandan da dönüşüm gezegeni ile yarattığı problemleri çözüme kavuşturacak.

Bu etkiyi kariyer ve iş dünyasında daha baskın bir şekilde hissedeceğiz.

Mantıklı davranmak ve sezgilerinizi kullanmak kazanç sağalayacak, iş arkadaşlarınız ile sıkıntılar olabilir ama üstleriniz ya da şirket sahipleri ile iletişiminiz harika olacak.

Bu olumlu etkileşim maddi konulara da yansırken yatırımlarınızı da daha farklı bir yöne kaydırabilirsiniz.

Mevcut şartları değiştirmek isteyebilirsiniz.

2 MART'TA DOLUNAY VAR!

Haftanın son ve en önemli, en pozitif etkisi  2 Mart’ta gerçekleşecek  11 derece Başak Burcu'ndaki Dolunay.

Enerji olarak güzel etkilere sahip olan bu dolunayın etkilerine geçmeden, Dolunay nedir bize neler getirir bir bakalım.

Dolunay gökyüzünde Ay’ın Güneş ile gerçekleştirdiği karşıt açıdır.

Tam Dolunay anında birbirleri ile 180 derecelik bir açı oluştururlar.

Kimliğimizi, benliğimizi ve egomuzu temsil eden Güneş, duygularımızı ve bilinçaltımızı temsil eden Ay’ın karşıtlığı, ilk etapta bize  ne oluyor dedirttikten sonra duygularımızı toparlayıp yol almamıza sebep olur.

Özetle duygular dolunayda da aktif olur, bu dolunayda da  Başak burcu enerjisi ile olacak bu etki.

Ayrıca  dolunayın gerçekleştiği sırada Güneş’in hemen yamacında Neptün, hayal ve hayal kırıklıklarınızı temsil eden gezegen olacak.

NEPTÜNYEN DOLUNAY

Dolunaya enerjisini katacak, biz  Astrologlar da Neptünyen bir dolunay diyeceğiz.

Diğer yandan dolunay gerçekleştiği sırada Jüpiter ile Venüs, gökyüzünün 2 iyicil gezegeni, güzel bir açı gerçekleştiriyor olacaklar.

İletişim gezegeni de bu birlikteliğe destek verecek, böylece duyguların aktif olduğu, duygularımızı kontrol edebilirsek, ayağı yere basan hayaller kurabilirsek bize bunları getirecek harika fırsatlarla da karşılaşabileceğimiz bir dolunay ortaya çıkacak.

Dolunayda gökyüzündeki  su elementinin yoğunluğu, toprakla buluşacak.

Bereketli bir dolunay fakat Başak burcu, içinde biraz kıtlık bilincini bir barındırır, savruk bir şekilde değil ama bir yerde ekstra para harcamanız gerekiyorsa lütfen harcayın; çünkü evrenin para enerjisi verdikçe daha da çok açılacak. 1 TL’de olsa paylaşın, paylaştıkça artacak etkiler söz konusu.

Giymediğiniz şeyleri atmak, hayatınızda yeniler için yer açmak, eskiyi bırakıp yeni için yer ayırmak önemli.

Sezgiler aktif olurken, rüyalarınızın mesajları olacak, kulak arkası etmeyin.

Neptün; sezgilerden, spritüel konulardan, hayallerden vücudumuza  aldığımız sıvılardan sorumlu gezegendir.

Dolunayın etkisi ile beraber ilaç , alkol, su kullanımlarınıza, aldığınız anestezilerde bile daha dikkatli olmalısınız.

Takıntılarınızdan kurtulmak, sigarayı bırakmak, diyete başlamak, eğitim konularına yönelmek, hayatınızda sıkıntı yaratan takıntı halindeki psikolojik rahatsızlıklar için destek almak için çok olumlu etkiler söz konusu olacak.

KULLANILMAYA DİKKAT!

Dolunayın etkisini bir hafta boyunca hissederken, Başak burcu hizmet sektörü ve hizmet etmek ile alakalıdır. Kime bu hizmeti yapmanız gerektiğine dikkat edin, farkında olmadan kullanılabilirsiniz.

Haftanın enerjilerinin burçlara etkilerine bakalım,

Koçlar ve Yükselen Koçlar: Sevgili Koçlar, haftaya seyahat enerjisi ile başlıyorsunuz fakat çok istediğiniz ve gerçekleştirmek istediğiniz bir yolculuk olmayabilir... İş ortamındaki problemler  sizi mecburi bir seyahat ya da eğitim programına yönlendirebilir. Fakat perşembe itibariyle ise bu yaptığınız hamle kariyerde daha yukarılara oynamanıza, patronlarınız ve üstleriniz tarafından onure edilmeniz ile sonuçlanabilecek. Başak burcunda gerçekleşecek dolunay ise sizi iş ortamınız ve sağlıkla ilgili konularda etkileyecek. İş ortamınızdaki angarya işler sizi bulabilir, daha fazla çalışmak ve mesaiye kalma durumunuz oluşabilir. Ayrıca sağlıklı beslenmek, bağışıklık sisteminizi geliştirmek için ekstra bir çabanın içerisinde olabilirsiniz. Hayatınıza istediğiniz düzeni getirebileceksiniz.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar: Boğalar, haftaya maddi konular için  gereksiz bir eforla başlayabilirsiniz. Sosyal çevreniz, kalabalık arkadaş gruplarından kaynaklı olarak  maddi bir zarar durumunuz oluşabilir, fakat perşembe itibariyle bu sorunları çözüp maddi koşullardaki sıkıntılarınızı güzelce sonuçlandırabileceksiniz. Başak burcunda gerçekleşecek dolunay ise aşk,  ilişkiler ve çocuk adına sizleri olumlu etkileyecek. Bu konular hayatınızda öne çıkacak, daha yapıcı ve sonuç odaklı olabilirsiniz. Ayrıca çocuklarınızın  ihtiyaçları da ön planda olabilir.... Partneriniz bu hafta çok şanslı çünkü onunla ilgili her detayı düşünüp ona çok güzel bir şekilde bunu gösterebileceksiniz; aşk adına yeniden yapılanmak için oldukça pozitif etkiler altındasınız.

 

İkizler ve Yükselen İkizler: İkizler, ikili ilişkileriniz ve evliliğinizdeki problemler kariyerinize yansıyabilir, haftaya aşk ve iş arasındaki sıkıntılarla başlayabilirsiniz. Maddi koşulların ilişkilerinize yansımasından dolayı kaynaklanan problemler sizi zorlayabilir. Perşembe günü itibari ile maddi koşullarınızın çoğunu halledebileceksiniz. Başak Burcunda gerçekleşen dolunay ise sizi aile, ev ve yuva kavramlarında etkileyecek. Evinizin içinde su tesisatı ile ilgili problemlerle de ilgilenebilirsiniz. Ayrıca misafir gelme durumunda bir artış olurken, evi temizlemek, evi revize etmek ve eskileri atmak hayatınızda olabilir... Dip köşe ev  temizliğine yoğunlaşabilirsiniz, yine aileyle ilgili de bütün detaylar sizin sorumluluğunuzda olabilir.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler: Yengeçler, haftaya sağlık problemlerinizin işinize yansıması ve iş ortamındaki angarya işler yüzünden zor bir başlangıç yapabilirsiniz. Sağlık açısından enfeksiyonlara, mikrobik rahatsızlıklara perşembeye kadar yatkınsınız ki, bu durum işinizi  negatif yönde etkileyebilir. Diğer yandan perşembe itibariyle eşinizin ve partnerinizin desteği  size iyi gelecek... Yine aşk enerjisi hayatınızda aktif olacak, özellikle sürüncemede olan ilişkilerin bitebileceği  gibi, yeni başlangıçlar ve yeni bir ilişkiniz her başlayabilir. Gerçekleşen dolunay ise  sizi kardeşler ve yakın çevre ile olan iletişiminizi etkileyecek. Şehir içi yolculuklarınız da artarken, kendinizi sağlıklı beslenmeye ya da zayıflamaya adayabilirsiniz. Kendinizi yeniden yapılandırma, hayatınıza doğal yaşımı oturtmak için  olumlu etkiler altındasınız.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar: Aslanlar, maddi konular, giderlerinizi ayarlayabilmek; hatta çocuklarınız ve kendi hobilerinizden kaynaklı masrafları düzene sokmak, haftanın  temel konusu olacak. Perşembeden sonra bu konular  için çözüm elde ederken; sağlıkla ilgili konulara dikkat etmenizde ise fayda var. Harekete geçmekde zorlanabilirsiniz, kendinizi enerjisiz hissedebilirsiniz. Bu anlamda sevdiğiniz bir insandan teşvik, motivasyon talep edebilirsiniz. Gerçekleşecek dolunay ise sizin para alanınızı tetikliyor. Gelirlerinizi arttırmak, çok farklı alanlardan maddi gelir sağlamak adına olumlu etkiler varken. Ödemelerinizi bir yere yazmanız, harcamalarınızı, masraflarınızı düzenli bir şekilde tutmanız önemli. Yine gireceğiniz yeni işlerden maddi anlamda minimum beklenti içinde olmanızı tavsiye ederim çünkü dolunayda hayal, hayal  kırıkları  aktif olacak. Gereksiz hayaller sizi zorlayabilir.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar: Başaklar aile içindeki konular ve konuşmalar sıkıntılı bir şekilde haftaya başlamanıza sebep olabilir. Aile içindeki problemleri çözmek adına ki gayretiniz bu hafta da devam ediyor; fakat perşembe itibariyle çocuğunuz ya da sevdiğiniz bir arkadaşınızın bu konudaki olumlu bir desteği size iyi gelecek. Hobilerinizden  kazanç elde etmek için de oldukça güzel bir dönemdesiniz. Ayrıca burcunuzda gerçekleşen dolunay kendinizi her alanda öne çıkartma, detaycılığınızı ve titizliğinizi hayatınıza aktarmak  için sizi çok pozitif etkileyecek. Doğanıza çok uygun olmasa da sezgilerinizi kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü bu hafta mesaj içeren bir çok olayla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca hayatınızdaki eskilerden kurtulmak için de çok güzel etkiler söz konusu.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler: Teraziler, sağlıkla ilgili konular, iş ortamındaki problemler sizi mecburi bir seyahate zorlayabilir, yapacağınız kısa yolculuklar size iyi gelecek ama, yakın çevreniz ve kardeşleriniz ile ilgili problemleriniz olabilir. Fakat perşembe itibariyle özellikle aileden bir insanın desteğiyle bu problemleri çözebileceksiniz. Ayrıca ev ortamı ve aile ortamı size iyi gelecek. Özellikle evde misafir ağırlama durumunuz oluşabilir. Gerçekleşen dolunay sizi  zor bir alanda etkileyecek, kendiniz ile ilgili konularda bardağın boş tarafından bakabileceğiniz gibi çok takıntılı bir ruh haline bürünebilirsiniz. Size iyi gelecek enerjilere yönelmenizi, yoga / meditasyon tarzı faaliyetlerde bulunmanızı tavsiye ederim. Ayrıca iş ortamındaki problemleri kendi özel hayatınıza yansıtmamanız da sizin için faydalı olacak.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler: Akrepler, aşk ilişkinize maddi koşullar ve para problemleri yansıyıp  sizi yorabilir. Özellikle partnerinizden kaynaklı gereksiz harcamalara dikkat etmeniz gerekiyor. Perşembe itibari ile para problemi çözülecek, yeni bir iş alıp bu alanda rahatlayabileceksiniz. Çevreniz ve kardeşleriniz ile  gideceğiniz güzel bir organizasyon size iyi gelirken. Gerçekleşecek dolunay sizi kalabalık gruplarda popüler olma, kendi arkadaş gruplarınızı revize etme, kimlere karşı verici olmanız gerektiğini anlayıp bu doğrultuda yön almak için çok önemli etkilere sahip. Sosyal çevrenizi revize edebilirsiniz. Zor zamanınızda kimlerin yanınızda olduğunu anlayacağınız önemli bir hafta.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar: Yaylar, ailevi konulardan kaynaklı haftaya zor başlayabilirsiniz. Burcunuzdaki Mars, mücadele gezegeni, Merkür ile zor bir açı gerçekleştirecek. Aile içinde var olabilmek, fikirlerinizi karşı tarafa aktarabilmek zor olacak. Perşembe itibariyle ise bu konu  maddiyata yansıyabilir. Maddi konulardaki problemlerden dolayı aile içinde bir gerilim oluşabilir. Ama hemen çözülecek diyebilirim. Gerçekleşen dolunay ise  kariyer alanınızda gerçekleşiyor, çok çalışmanızın, detaycılığınızın size önemli bir getirisi olacak. Ayrıca çalışma ortamınızda bir düzenlemeye gidebilirsiniz. İş arıyorsanız kendi hayalleriniz doğrultusunda güzel bir iş yapabilirsiniz, hayallerinizi gerçekleştirmek için de kariyer açısından ekstra fırsatlar yakalayacaksınız.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar: Oğlaklar, haftaya kardeşleriniz ile olan konuşmalarınız ve yakın çevrenizle iletişiminizdeki problemlerle başlayabilirsiniz. Onların hayatınıza karışarak sizi yönlendirmeleri, kendinizi baskı altında hissetmenize sebep olabilir.  Bunu daha çok gireceğiniz yeni projelerde hissedebilirsiniz. Fakat perşembe itibariyle karar verdiğiniz ve gerçekleştirmek istediğiniz her konuda bu zor etki pozitife dönüşecek. Gerçekleşen dolunay ise size  vize, pasaport, gibi yurt dışına açılacağınız konularda fayda sağlayacak... Dava ve mahkemeyle ilgili girişimde bulunmak istediğiniz alanlar varsa sonuç alabileceğiniz bir hafta. Devlet kurumları ve devlet ile alakalı her konuda şanslısınız. Ayrıca plan yaptığınız bir yolculuk planınız var ise rota değiştirebilirsiniz.  

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar: Kovalar, maddi konularla alakalı olarak, sosyal çevreniz ile problemler yaşayabilirsiniz. Katıldığınız kalabalık gruplarda, gelirleriniz parayla ilgili durumlarınız çok fazla öne çıkabilir ve dedikodu sebebi olabilir. Alıp sattığınızı, alışverişlerinizi çok etrafınızda paylaşmamanızı bu hafta tavsiye ederim. Perşembe itibari ile  iş ortamına gitmek, çalışmak sizi birazcık zorlayacak. Evde vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Gerçekleşecek dolunay sizi krediler, ödemeler, borçlar alanınızda gerçekleşecek. Kredi çekerek bir yatırımda bulunabilirisiniz. Maddi konularda duygusal değil, mantıklı hareket ederek haftayı karlı bir şekilde kapatabilirsiniz. Sağlık açısından da mide problemlerine karşı dikkatli olmalısınız.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar: Balıklar, maddi konularda biraz zorlanabilirsiniz, işinize para yatırmak ve gelirlerinizi işinize yatırmak durumunda kalabilirsiniz. Burcunuzdaki Merkür, mücadele gezegeni Mars ile zorlu bir etkileşim gerçekleştirecek. Devamında da Pluto, dönüşüm gezegeni ile olumlu bir etkileşimde olacak. Bu da kariyerde yükselmek için sizi destekleyecek... Diğer yandan paralarınızı ve gelirlerinizi harcamanız için de fırsat verecek, ne kadar sosyalleşirseniz bunların hepsi size iş olarak geri dönecek. Karşıt burcunuzda gerçekleşen dolunay ise ikili ilişkiler ve evlilikteki sıkıntıları halletmek, detaycı olmak; problemleri çözmek için olumlu bir etki yapacak. İlişkilerde ortaklıklarda şanslı olurken hayallerinizin doğru yönlendirdiğiniz daha kısa sürede sonuç alabileceksiniz.

 

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

Etiketler: 
Sema Sidar
Astrolog
Astroloji
burçlar
gezegenler
Ankara

Facebook Google plus Instagram Twitter