Reklam
Temiz Magazin
16 Ocak 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 27 Kasım haftasının yorumu. İkizler Burcu'ndaki Dolunay ve Merkür Retro'su yılın son ayında hayatımıza damga vurmaya hazırlanıyor!

Astroloji
26 Kasım 2017
Astrolog Sema Sidar'dan 27 Kasım haftasının yorumu. İkizler Burcu'ndaki Dolunay ve Merkür Retro'su yılın son ayında hayatımıza damga vurmaya hazırlanıyor!

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım; 

İyisi ile kötüsü ile yılın son ayına bu hafta başlıyoruz, ama ne başlangıç.

O kadar hareketli ve yoğun bir hafta ki hangi gökyüzü hareketini yazarak yazıma başlayacağımı şaşırdım diyebilirim.

Anlatacak çok şey var o yüzden hemen başlayalım.

MERKÜR ve SATÜRN'ÜN KAVUŞUM AÇISINA DİKKAT!

Açılışı Merkür iletişim gezegeninin Satürn ile gerçekleştirdiği kavuşum açısı yapıyor.

Böylece daha entellektüel bir zihin, pozitif düşünürken birden negatife yönelme durumunu yaşayacağız.

Konuşmalarınızda heyecanınızı dizginlemek, tarafsız kalmaya çalışmak önemli olacak.

İçimizdeki fanatizm, duygu yoğunluğu biraz aşırılıklara sebebiyet verebilir.

Bu hafta özellikle üniversite ve her türlü eğitim kurumu ile ilgili önemli kararlar almak ve uygulamak adına önemli bir süreç.

2 KEZ DÜŞÜNÜP BİR KEZ KONUŞMAMIZ GEREKİYOR AMA, BUNU YAPMAK HİÇ KOLAY OLMAYACAK!

Yay Burcu'nda gerçekleşecek bu temadan kaynaklı 2 kez düşünmek bir kez konuşmak önemli olacak ki bunu yapmamız öyle kolay değil, çünkü burç doğasında patavatsızlık enerjisini barındırıyor.

Ayrıca her konuda değişken bir tavır, aşırı bir enerjiyle olaylara yaklaşabiliriz.

Hafta içinde dışardan motivasyonunuz, özgürlüğünüz kısıtlanabilir.

Fikirlerinizi ortama göre beyan etmeniz önemli olurken her düşündüğünüzü, her ortamda söylemeyin. İletişim olarak nabza göre şerbet vermeniz gerekiyor, bu etkileşim  10 gün boyunca hayatımızda olacak.

HAFTANIN DİĞER ETKİSİ MARS VE URANÜS'ÜN KARŞITLIĞI!

Haftanın diğer bir etkisi, geçen hafta itibari ile bizi etkilemeye başlayan Mars-Uranüs karşıtlığı.

Kendi içinde barındırdığı isyan enerjisi ile, Merkür-Satürn kavuşumuna uyumlu bir açı gerçekleştirecek, kendimizi ortaya çıkartmak için duygularımızı düşüncelerimizi söyleyebilmek için daha fazla efor sarf edebiliriz.

Her konuda içinizden önce hayır demek isteyebilirsiniz.

Yapacağımız mücadelelerde, kibarlık zarafet ve karşı tarafı düşünerek hareket etmek önem kazanacak.

Sıradan olan hiçbir şeyi sevmez iken, zihin yapımızda odaklanma ile ilgili problemler olabilir.

Negatif enerji içeren ortamlardan ise uzak durmalısınız, samimi tavır ise her zaman kazandıracak.

VENÜS, YAY BURCU'NA GEÇİYOR!

Gökyüzündeki baskın Yay burcu enerjisinden bahsetmiştim, bunu pekiştiren bir diğer gezegen hareketimiz ise 1 Aralık itibariyle aşk, sevgi, sanat gezegeni Venüs'ün Yay Burcu’na geçişi olacak.

Bu etki ile beraber aşk ve ikili ilişkilerde flörtöz bir ruh haline sahip olabilirsiniz. İlişkilerdeki birçok konuyu yüzeysel algılayıp yaşayabilirsiniz; olayları derinlemesine inmek biraz zor olur, çünkü aceleci tavrınızdan kaynaklı hemen her şey olsun bitsin diyebilirsiniz.

Yine gideceğiniz konseri bile hızlı bir tüketim ile seyredebilirsiniz.

Venüs, Yay Burcu'nun doğasına uygun bir gezegen değildir, fakat hiç sevmez de diyemeyiz. Bu yüzden sevgi, sevilme ihtiyacımız çok artarken, mekan değişiklikleri, hava değişimleri ruhumuza çok iyi gelecek.

Aynı zamanda güzel, bize fayda sağlayacak eğitimlerle de ruhumuzu besleyebiliriz.

Aşk ilişkilerinde ise çok değişken bir yapıda olacağız, sabah evet dediğimiz insanı sevme isteğimiz akşama değişebilir.

Bu etki 25 Aralığa kadar devam ederken, aşk açısından şanslı burçlar; Yaylar, İkizler, Koç ve Aslanlar sizin için aşk adına güzel bir dönem başladı.

HAFTANIN EN ÖNEMLİ ETKİLERİNDEN BİRİ DE MERKÜR'ÜN SON RETRO HAREKETİ OLACAK!

Geldik haftanın en önemli etkilerinden bir tanesine!

Merkür (iletişim gezegeni) yılda 3 defa geri hareketini gerçekleştirirken sonuncusu ile beraber yılı kapatıyor.

MERKÜR, 3 ARALIK'TA YAY BURCU'NDA GERİ HAREKETİNE BAŞLAYACAK!

Merkür, 3 Aralık itibariyle Yay Burcu'nda geri hareketine başlayacak.

Beni Temizmagazin’den  ve sosyal medya hesaplarımdan takip eden okuyucularım çok daha iyi bilir, ama yeni okuyucularımız için tekrar etmek istiyorum. Biz gezegenin hızı yavaşladığı zaman, biz onu dünyadan geri hareket ediyormuş gibi görüyoruz fakat sadece gezegenin aslında hızı yavaşlıyor geri gitmiyor ve bu etkiden kaynaklı olarak gezegen görevlerini tam ve düzgün olarak yerine getiremiyor ki; Merkür’ün bu geri hareketi zararlı olduğu burçta gerçekleştiği için iletişim ile ilgili her alanda çift negatif etki var diyebiliriz.

İletişim ve diyaloglarımız açısından zor bir süreç, doğru anlaşılmak, zihnimizi toparlamak oldukça zor olacak.

Elektronik eşyaların bozulması, tam performans ile çalışmaması ile karşı karşıya kalabilirsiniz, özellikle  yazıcı, bilgisayar, televizyon ve cep telefonlarınızın bozulması  dikkat etmeniz gereken başlıca elektronik eşyalarınız...

Unutkanlığa çok meyilli olacağız, yapacağınız işlerde günlük tutmanızı tavsiye ederim.

Merkür'ün retrosu (geri hareketi) 23 Aralık'a kadar devam ederken, bu süreçte çok büyük ve uzun vadeli işlere girişmemek, evlilik, anlaşma, sözleşmelere imza atmamanız, işlerinizin sıkıntısız ve sağlam olması adına çok önemli.

Tutamayacağınız sözler vermemek, hukuksal süreç gerektiren işleriniz, davalarınızda eğer çok aceleniz yoksa Merkür’ün geri hareketi bittikten sonra gerçekleştirmeniz çok önemli.

İtiraz dilekçeleriniz, okul kayıtlarınız, yayılmasını, büyümesini istediğiniz işlerinizi, yurt dışı ile alakalı her konuyu  23 Aralık’tan sonra gerçekleştirmelisiniz.

Peki neleri yapabiliriz? 

Bu periyotta öncelikle yarım kalan işleri bitirmek için harika bir dönem! 

Bitiremediğiniz kitapları okumak, eğitimle alakalı konulardaki yarım kalan işleri de bitirebilirsiniz.

Uzun zamandan beri görmediğiniz arkadaşlarınızla hasret giderebilirsiniz ki bunun için okuldan arkadaşlarınız size iyi gelir.

Bu dönem eski ilişkileriniz yeniden bir şekilde kapınızı çalmak isteyebilir, ilişkinin adını koymak için retronun bitimini bekledikten sonra hiçbir sıkıntı yok. 

BU HAFTANIN SON ETKİSİ 3 ARALIK'TAKİ İKİZLER BURCU'NDAKİ DOLUNAY 

Geldik haftanın son etkisine ki  bu oldukça önemli!

3 Aralık’ta 11 derece İkizler Burcu'nda dolunay gerçekleşecek.

İkizler Burcu'ndaki Dolunay, kendi iç hesaplaşmamız için çok önemli etkilere sahip!

Tam dolunay gerçekleştiği sırada, Mars-Uranüs karşıtlığı olacak, Merkür retroda yani geri harekette olacak; astrolojide  çok zorlu, engelli bir derecede, zararlı olduğu burçta ve geri harekette.

Yani 3 negatif etki bir  arada! 

Satürn, kısıtlayıcı ve zorlayıcı gezegende Merkür ile kavuşma halinde olacak.

Bu da bizim ruhumuzda geçtiğimiz 2 buçuk yılda ne kadar  derin izler varsa, yarasını saramadığımız, engellendiğimiz noktalar varsa hepsini birer birer ortaya çıkartacak bizi zorlayacak.

 

Kendi ruhumuzda yeni ufuklar açmamıza, kendi zihin yapımızda  değişimlere sebebiyet verecek.

Eğer geçtiğimiz 2,5 yılda kendi hayatınıza temas eden konulardan ders çıkardıysak, dolunay ilerleyen dönemde, bize mükafat verecek fakat hala ders almadan aynı hataları yapıyorsak, bize cezayı kesecek özelliklere sahip.

YAY VE İKİZLER BURÇLARI DİKKAT!

Özellikle  Yay ve İkizler burçları geçtiğimiz dönemde çok büyük sınavlardan geçti, bu sınavlar için final dönemi diyebilirim. Yay ve İkizler burçları, eğer dersinize çalıştıysanız gerçekten büyük bir mükâfat büyük bir başarı alabileceksiniz.  Sınandığınız, mücadele ettiğiniz alanlarda kendinizi ifade etmek için daha fazla gayret içinde olurken devamı içinde güzel bir etki oluşturacak.

DOLUNAY'IN ETKİSİYLE DUYGULARINIZDA BASKI OLUŞACAK. HATTA FİKİRLERİNİZ DE ÇOK DEĞİŞKEN OLACAK!

Dolunayın etkisinden kaynaklı duygularınızda bir baskı ve zihinsel olarak bir dengesizlik olurken, fikirleriniz de çok değişecek. 

Fayda sağlayabileceğiniz etkiler ise; vizyonunuzu geliştirmek istediğiniz bir konu  bir olay varsa bunun için hamle yapmak adına gayet güzel, zıtları kendi içinde kabule başlamak, yoga ve meditasyona başlamak için bu dönemi kullanabilirsiniz.

Dolunay’dan 1974 - 1977 arası doğumlular ile 1980-1984 arası doğanlar  daha fazla etkilenecek. Sizin haritalarınızdaki Neptün tetiklenecek, hisleriniz çok kuvvetli olurken, hayal dünyasından kesinlikle uzak durmalısınız. Dolaşım sistemi rahatsızlıklarına çok açık olacaksınız.

Dolunayın etkileri herkesi bir hafta boyunca etkilerken, bu dönemde yaşadıklarınızın etkisini hayatınıza getirilerini 10-15 Haziran 2018 döneminde sonuçlarını görebileceksiniz.

Etiketler: 
Astrolog
Astroloji
Sema Sidar
merkür
retro
dolunay
satürn
gezegenler
kasım
aralık
2017

Facebook Google plus Instagram Twitter