Reklam
Temiz Magazin
24 Ocak 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 30 Temmuz haftasının ve 30 Temmuz haftasında burcunuzun yorumları

Astroloji
29 Temmuz 2018
Astrolog Sema Sidar'dan 30 Temmuz haftasının ve 30 Temmuz haftasında burcunuzun yorumları

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım;

Geçen hafta o kadar yoğun bir gündem vardı ki bu hafta kısmen daha rahat gökyüzü...

Fakat belirtmekte  fayda var geride bıraktığımız haftanın etkileri devam edecek ve ilaveten haftaya Şiron- Satürn kare açısı ile başlıyoruz.

HAFTAYA ŞİRON & SATÜRNK KARE AÇISI İLE BAŞLAYACAĞIZ

Şiron, hayatta yara aldığımız yerleri ve kazandığımız deneyimlerle başkalarına yardımcı olduğumuz konuları simgeler bir nevi şifacı olduğunuz iyi danışmanlık yapabileceğimiz konu ve konuları simgeleyen asteroittir (küçük gezegen).

TECRÜBELERİMİZ BİZİ ŞEKİLLENDİRECEK, YARALARIMIZA TUZ BASACAĞIZ!

Satürn gibi kısıtlayıcı, öğretici bir ders gezegeni ile yapacağı zorlu açı bizim sıkıntılarımızdan ders çıkarmamızı sağlarken; 27 Temmuz’da gerçekleşen ay tutulmasının hayatımıza yansımalarını da ilave edersek, bu haftayı geçmiş tecrübelerimiz şekillendirecek  yara aldığımız konuları ilk olarak tuz basacağız.

Kendimizi acıtsak da devamında daha iyi bir iyileşme sürecine gireceğiz.

Kendimizde sıkıntı olan konuları saptayacağız; tabii bu o kadar kolay olmayacak, canımızı acıtacak bazı sıkıntılara sebebiyet verecek ama, sonucu gerçekten kalıcı başarılara imza atmamıza destek verecek.

Özellikle kariyerle ilgili konularda başlatmaktan, risk almaktan korktuğumuz konularla yüzleşip bu doğrultuda yeni insanları hayatınıza katıp yön bulabileceksiniz tamamen sorunlarınızı belirleme ve  bunları çözme enerji var.

HAFTANIN İKİNCİ ETKİSİNDE MARS VE URANÜS VAR. 

MARS VE URANÜS ARASINDA ZORLU AÇI GERÇEKLEŞECEK

Haftanın diğer bir etkisi ise Mars; mücadele gezegeni ile Uranüs, sınırları aştıran ve sınır dışılığı temsil eden gezegen arasında gerçekleşecek zorlu açı, bu bizi biraz asi ve kural tanımaz yapacak.

Radikal kararlar almamıza sebebiyet verebilir, pire için yorgan yakabiliriz, atar yapabiliriz.

Fakat bu atarı karşımızdaki insanın gözüne de sokabiliriz patavatsız davranışlar sergilememize neden olabilir.

Ayrıca karşımıza  sabit fikirli insanlar çıkabilir, onların bakış açılarının değişmesi için uğraşabiliriz.

BU HAFTA KAZA RİSKİ VAR!

Kaza riski var olan bir hafta, burada tamamen aceleden ve zihin dağınıklığından kaynaklı problemlerle karşı karşıya kalabiliriz.

Kaza riskini tetikleyen en önemli şey dikkatsizlik olacak, bu yüzden yorgun ve uykusuz iseniz kesinlikle trafiğe çıkmayın.

Zor bir etki olmasına rağmen yaratıcılığınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz, maddi konularda da önce problem yaşayıp sonra çok pratik çözümler elde edebilirsiniz.

Yine  Merkür’ünde  geri hareketine devam etmesi ile  bu etkiyi birleştirirsek, uçak yolculuklarında sıkıntılar olabilir ve rötarlar gecikmeler hayatınıza yansıyabilir. Yolculuklarda  eşyalarınızın kayıp olmasına  karşı dikkatli olmalısınız.

HAFTANIN ÜÇÜNCÜ ETKİSİ, HAFTA SONUNA DOĞRU MERKÜR VE PLUTO ARASINDA GERÇEKLEŞECEK

Hafta sonuna doğru  ise Merkür ve  Pluto arasında gerçekleşecek 150 derecelik açı, çok belirgin, hayatımızda radikal değişikliklere sebep olacak bir enerji açığa çıkarmayacak fakat yaşattıklarıyla, hayatımıza getirdikleri ile beraber karar verme mekanizmamızı güçlendirecek ve yön çizmeden önce yaşam tecrübesi kazanmamıza destek olacak.

150’lik açı, zor bir açı değildir fakat içinde minik engelleri içerir.

İletişim gezegeni Merkür ve dönüşüm gezegeni Pluto'nun aralarında yaptığı bu açı, doğru iletişim kurmamız gerektiği konusunda bizi uyarır.

Merkür’ün Aslan burcunda geri harekette yer alması, yarım bıraktığımız işlere yöneltebilir.

Eskiden tanıdığımız insanlar bu süreçte hayatımıza yeni kararlar aldırmak  için çıkabilir.

Kararsızlık yaşadığımız konularda mecburi bir seçim yapmak zorunda kalabiliriz ve bunun sebebi de daha önce verdiğimiz sözler olabilir. Kariyer ile konularda maddi sıkıntılar emeğimizin karşılığını almamak bizi zorlayabilir, bir karar almak zorunda kalabilirsiniz.

Haftanın enerjilerinin burçlara etkilerini incelersek:

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, bireysel olarak kendi potansiyelinizi keşfetmekle ve bunu kariyer dünyasına yansıtmak ile alakalı mücadele verirken bulabilirsiniz. Özellikle geçmişte yaşadığınız tecrübeler ve kariyerinizde yeniden yön çizmek ,maddi kazanç sağlamak ve bunları kalıcı bir platforma taşımak oldukça güzel etkilere sahip. İlk etapta sizi  zorlayacak gibi gözükse de etkiler, özellikle iş bitiriciliğiniz ve karakterinizdeki her detayı karşınızdaki insana doğru aktararak sonuç elde edebileceksiniz. Burada muhakkak sakin olmalı ve acele karar vermemelisiniz. Maddi açıdan katıldığınız davetlerde  harcamalarınız , giderleriniz artabilir. Burada herkesin yeteri kadar sorumluluk aldığını kontrol etmelisiniz, bu hafta girdiğiniz ortamlarda kısıtlı param var diyerek bunu belirtmeniz, sizi orada zarar görmeden çıkmanızı sağlayabilir. Ayrıca ikili ilişkilerde ve aşkta yeni kararlar alabilir, hayatınızda kimse yoksa yaşça büyük bir insanla beraber güzel bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya uzun yolculuklardan kaynaklı bazı sıkıntılarla başlayabilirsiniz. Yolculuk enerjisi oldukça aktif fakat bu biraz ruhsal bir yolculukta olabilir. Kendi içinizde yaşadıklarınızı çözümlemek için bir gayretiniz olacak. Neyi nerede yanlış yaptım, neyi doğru yapabiliyorum diye  kendinizi sorgulayabilirsiniz. Bu kararları hayatınıza  devrim niteliği taşıyabilir. Yine yurtdışı ile alakalı konularda karar alabilir, kararı rahat bir şekilde hayatınızda uygulayabilirsiniz. Kariyerle ilgili konularda ise burcunuzda bulunan Uranüs’ün Marsla yaptığı zorlu açıdan  kaynaklı olarak teknoloji kullandığınız  alanlarda da ve kariyerde sıkıntılar olabilir. İşverenleriniz ve iş yaptığınız insanlara isyankar tavrınız yansıya bilir daha sağlam adımlar atmalı ve sabırlı olmalısınız. Aileniz ile yapacağınız konuşmalar ise biraz dönüşüm sürecinde  onlara kendi fikirlerinizi empoze etmek zorunda kalabilirsiniz.

 

 
İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya maddi  konuları halletmek için kendi sosyal çevrenizden destek alarak başlayabilirsin. Hatta bu konuda insanları  parayla ilgili minik bir sınava tabi tutabilirsin. Kim bu konularda ne kadar yanınızda ve ne kadar karşılıksız size dost  bunu deneyimleyebilirsiniz. Bir yandan da uzun yolcuklar seyahatler size iyi gelirken kesinlikle kendinizi kısıtlamamalı bu konuda yaratıcı ve harekete geçen taraf olmalısınız. Zaman zaman üşengeçliğiniz olacak,  özellikle çarşamba ve perşembe günleri harekete geçmekte zorlanabilirsiniz. Kendi enerjinizi yükseltecek bir plan yapıp ve konsantrasyonunuzu sağlayarak harekete geçebilirsiniz. Tembellikten uzak durmanız gerekli. Diğer yandan kardeşlerinizle beraber güzel bir ortaklık girişiminde bulunabilirsiniz fakat burada minik fikir ayrılıklar olacağını belirtmek  isterim zor durumda kalırsanız bireysel bir seçim yapabilirsiniz.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya ikili ilişkiler ve aşk da karar vermek , partnerinizin işlerini yoluna koymak adına daha fazla gayrette bulunarak başlayabilirsiniz. Yine kariyer ve iş dünyasında yaşadığınız problemleri ikili ilişkilerinizi kullanarak çözüme kavuştura bileceksiniz. Diğer yandan özellikle kalabalık gruplarda ve sosyal çevrede maddi konular sizin de önünüze çıkacak biraz para ile ilgili karar verme ve bunu uygulama süreci diyebilirim. Kredi çekebilirsiniz, maddi anlamda kendinizi yapılandırmak zorunda olduğunuz alanlar olabilir. Merkür iletişim gezegeni karşıt burcunuzdaki Pluto ile yaptığı etkileşim sizi para ile konularda partnerinizle ya da ortağınız ile karşı karşıya bırakacak. Kesinlikle gelirleriz konusunda ketum olmalı karşı tarafa bunu belirtmemelisiniz. Bu hafta maddi maddiyatınız ve harcamalarınız çok konuşulacak azından bunu fazla paylaşmayarak  önüne engel koyabilirsiniz.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya iş seyahatleri başlayabilirsiniz. İş ortamınız, iş arkadaşlarınızla iletişiminiz öne çıkarken, kendinizi keşfetmeniz ve buradaki problemlere çözüm aramanız gereken bir konu olacak. Diğer yandan sağlıkla ilgili özellikle dişler ve kemikler hassas olduğu bir hafta. Bu konuda da uzun yolculuklar sonucunda bir tedavi sürecine girebilirsiniz. Doktorunuz olduğunuz yerden daha uzak mesafede yer alabilir bu kesinlikle sizin tedavi sürecinizi ihmal olmasına sebebiyet vermeyecek hatta destekleyecek bir etki diyebilirim. Yani uzakta olan bir şifa enerjisi hastalıklarınıza çare olacak diyebilirim. Aynı zamanda karşıt burcunuzda ki Mars’ın Uranüs ile gerçekleştirdiği zorlu açı ile beraber, partneriniz ve ilişkileriniz yine teste tabi olacak. Bunun iş dünyasına yansıması olabilir o yüzden problemlerinize kesinlikle kariyerine yansıtmamalısınız. Burcunuzdaki Merkür’ün gerçekleştirdiği açı ile kendi iletişim yeteneklerinizi kullanarak yeni bir çevre yeni bir ortam sağlayabilirsiniz. Günlük rutin işlerinizi yoluna koymanız gerekebilir.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya hobilerinize  yönelerek, onlardan kazanç elde ederek başlayabilirsiniz. Özellikle krediler borçlar ve ödemeler alanında yaralarınızı saracak ve çözüm elde edeceksiniz. Ayrıca eşinizin ya da partneriniz maddi problemleri , maddi yükümlülükleri bu hafta sizin ilgilenmeniz gereken bir konu olabilir, ona yardımcı olabilir fikir verebilirsiniz. Diğer yandan sağlıkla ilgili problemler gideceğiniz yolculukta size problem yaşatabilir. Minik bir soğuk algınlığınız bile tatilinizi ertelemenizi tavsiye ederim. Çünkü hastalıklar açısından risk altındasınız. Özellikle alerjik reaksiyonlar gösterebilirsiniz. Ayrıca uyku düzeninize de sıkıntılar olabilir, uyumak günü planlayarak devam ettirmek zor olacak bu hafta size iyi gelecek alan ise  çocuklarınız ve yakın arkadaşlarınız onlarla vakit geçirerek haftada içindeki yorgunluğu dengeleyebilirsiniz.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya aile ve yuva kavramlarına yönelerek başlayabilirsiniz. İkili ilişkileriniz evliliğiniz kendi aileniz deki  problemlerle birleşebilir. Onların arasında kalabilirsiniz, hak ve adalet kavramını iki tarafa da uygulamak için gayret içinde olabilirisiniz. Aile kavramı sizi biraz yoracak hatta bu konuda karşıt burcunuzda bulunan Şiron hem kendi yaranız  sarmanıza hem de insanlara şifa vermenizi sağlayacak. Diğer yandan Mars Uranüs ile etkileşimi sizi maddi konularda yoracak. Çocuğunuz ve hobilerinizden kaynaklı  harcamalarınız artabilir. Bununla ilgili  kredi çekmek para alanınızı düzenleme  durumunuz oluşabilir. Ayrıca birebir ilişkileriniz grup ilişkilerinden daha güçlü olacak. Kalabalıklara yalnız kalma isteğiniz oluşabilir. Denge oluşturmak için sosyalleşirken size iyi gelecek insanları  ayırabilir,  çevrenizi buna göre düzenleyebilirsiniz.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, haftaya iletişim problemleri ile başlayıp bunun  çözümü için çaba sarf edebilirsiniz. İş ortamınız , çalıştırdığınız insanlarla doğru iletişim  kurmak için  buradaki problemleri saptayıp, bunları çözümleyebilirsiniz. Yine sağlıkla ilgili konularda migren, baş ağrısı, saçlarla  ilgili sorunlar tüm haftayı doldurabilir. Karşıt burcunuz da bulunan Uranüs’ün, Mars ile yaptığı zorlayıcı açıdan kaynaklı ,  ikili ilişkilerinizde ve  aşkla ilgili konuların ailenize yazmasına sebeb olabilir. İkisinin arasında kalarak  burada bir taraf seçmek zorunda kalabilirsiniz. Fikirsel açıdan iki tarafta birbirini zorlayabilir. Diğer yandan  iletişim gezegenin yaptığı etkileşim ile kariyerinizde  yeni bir yön çizmek için  karar almaya iterken. Bu konu fikir  alışverişinde bulunabilirsiniz, burcunuzun doğasında bulunan sabit fikirlilik sizi zora sokup ve risk almanızı engellerken. Bu yüzden yaratıcı insanlardan destek almanız  ilerlemenizi kendinize ait dönüşüm dönemini başlatmanıza sebebiyet verecek.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya maddi konularda sıkıntılarınızı belirleyerek ve bu konuda yeni radikal çözümler bularak başlayacaksınız. Gerekirse risk alacağınız durumlar ile yaralarınızı saracağınız bir hafta olacak. Sosyal çevre ve çocuklar konusunda da maddi anlamda yaşadığınız problemlerinizi çözümleyip, sıkıntılarınızın üstesinden gelebilme adına olumlu destekleyecek. Yine gideceğiniz kısa yolculuklar, size iyi gelirken yeni bir  iş ortamınız oluşabilir. Başka insanlarla fikir ayrılıklarına girebilir burada zorlanabilirsiniz. Diğer yandan özellikle kardeşlerinizle ilgili iletişim problemleri de dikkat etmelisiniz. Merkür’ün yapacağı etkileşimle beraber bir seyahat  gündeminiz yoğun olabilir. Yalnız oluşturacağınız planlar haftalık değil, önümüzdeki bir yılı içerebilir. Bu hafta her konuda geniş kapsamlı düşünmenizi tavsiye ederim.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya burcunuzda bulunan Satürn’ün  Şiron ile yapacağı açı ile başlıyorsunuz, bu etkiyle beraber  öncelikle ailevi konulara yöneleceksiniz. Burada ki maddi problemleri çözüme kavuşturacaksınız. Aynı zamanda bu konuda radikal kararlar almanıza sebep olacak. Kendinize ait yeni bir ev düzeni kurmak için karar olabilir yine ev alma ailenizle ilgili gece dair bir plan yeni bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Diğer yandan burcunuzda bulunan Pluto , Merkür iletişim gezegeni ile etkileşim gerçekleştirecek. Böylece  yaşadığınız sıkıntılara kolay çözüm bulacaksınız. Ödemelerinizi ve borçlarınızı planlayabileceksiniz. Bu hafta çok aşk haftası değil sizin için  daha çok aile ilişkileri öne çıkacak. Ayrıca çocuklarınızla ilgili konularda zorlanabilirsiniz ve bunun maddi yükümlülükleri sizin üzerinizde olabilir. Paranızı dengeli harcamanız gereken  bir haftadasınız, devlet dairesinde işleriniz varsa olumlu haberler alabileceksiniz.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya  korktuğunuz risk almaktan uzak durduğunuz alanlardaki problemleri belirleyerek başlayabilirsiniz. Bu konuda  neler yapabilirsiniz, bir yol haritası çizerek ve yaralarınızı saracaksınız. Kardeşlerle ilgili konularda da yine çözüm bulup fayda sağlayacaksınız gideceğiniz kısa yolculuklar tüm şehir içi seyahatler size iyi gelirken. Karşıt burcunuzda bulunan Merkür’ün Pluto ile yapacağı açı ile beraber hayatınıza aşk, evlilik ya da ortaklıklar ile alakalı yeni kararlar almaya zorlanabilirsiniz. Burada minik engeller olsa da çözümü kolay elde edeceksiniz. Yine burcunuzda bulunan Mars’ın Uranüs ile gerçekleşeceği zorlu açı , aile bireyleri arasında yaşadığınız bazı fikir ayrılıklarında sizi zorlarken. Bir yandan da onların düzenini yıkmak isteyebilirsiniz tamamen evle ilgili konularda dönüşüm dönemi.

 

 

Balıklar ve Balıklar Kovalar:

Balıklar, haftaya maddi konulardaki yaralarınızı sarmak, kalabalık sosyal gruplar da parasal anlamda bir düzen oluşturmak ve bunu hayatınızı uygulayarak başlayacaksınız. Hayatınızda özellikle para ile ilgili korkularınızı belirleyerek bu konudaki yaralarını sarabileceksiniz. Sosyal ortamınızda da bir revizyon dönemi, fikir ayrılığı yaşadığınız insanları hayatınızdan çıkartıp bir seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz. Sağlıkla ilgili konularda da risk altında olduğunuz bir hafta dikkatli olmalısınız. Dolaşım sistemi rahatsızlıkları, alerjik  reaksiyonlar öne çıkarken.  Özellikle klimalı ortamlarda alerjik reaksiyonlar gösterebilirsiniz, klimaya dikkat etmelisiniz. Yine uyku düzeniniz hafta sonuna doğru sizi yorabilir. Bunun sebebi biraz da artan mesai saatleriniz olacak. Hafta sonuna doğru iş yoğunluğunuz artacak, hafta başından buna göre planlama yapmanızı tavsiye ederim.

ASTROLOG SEMA SİDAR

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

Etiketler: 
Sema Sidar
şiron

Facebook Google plus Instagram Twitter