Reklam
Temiz Magazin
03 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 30 Nisan haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları! Dolunay'ın enerjileri hayatımıza damga vuracak!

Astroloji
29 Nisan 2018
Astrolog Sema Sidar'dan 30 Nisan haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları! Dolunay'ın enerjileri hayatımıza damga vuracak!

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım;  

Bu hafta da kendi içimizdeki dönüşümlere devam edeceğiz.

Geçmiş ve gelecek adına karar vermek, geride bıraktıklarımız ile yüzleşme adına önemli bir hafta olacak bu hafta.  

30 NİSAN'DAN AKREP BURCU'NDA DOLUNAY VAR

Bize haftaya merhaba dedirten ve devamında mayıs ayına ışık tutacak ilk gökyüzü hareketimiz 30 Nisan’da 9 derece Akrep burcunda gerçekleşecek dolunay olacak.

Dolunayın etkisini 10 gün boyunca hayatımızda hissedeceğiz.

ALDIĞIMIZ KARARLARIN GERİ DÖNÜŞÜ OLMAYACAK!

Dolunay, sabit burçta gerçekleştiği için aldığımız kararların geri dönüşü olmayacak.

Diğer yandan ay ve güneş; kuzey güney düğümü dediğimiz  karma noktalarımız ile zorlayıcı bir açı gerçekleştirecek ve büyük kare oluşturacak.

Büyük kareler oldukça zorlu bir açı kalıbıdır, sebep olduğu zorluklarla beraber, hayatımızdaki dinamikleri  oynatırlar.  

Kuzey ay düğümü, bu dünyadaki karmamızı ve öğrenmemiz gereken dersleri temsil eder.

Güney ay düğümü ise geçmiş deneyimlerimizi ve sonuna geldiğimiz konuları geçmiş yaşamdan geçirdiğimiz dersleri içeren karma noktamızdır.

Dolunayın etkisi ile birleşince bizim neleri öğrenmemiz, hangi konularda kendimizi geliştirmemiz gerektiği konusundan Akrep burcu enerjileriyle karşı karşıya bırakacak.

GEÇMİŞTE YAŞADIĞIMIZ ZORLUKLARDAN KURTULUP, GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE ÖNÜMÜZE BAKMAMIZ İÇİN GÖKYÜZÜNDEN DESTEK VAR! 

Yani  geçmişte yaşadığımız zorluklardan kurtulma ile birlikte güçlü  bir şekilde önümüze bakmamıza destek verecek.

Hayatımızda daha önce  göremediğimizi görmemize, duygusal olarak kendi karmaşalarımızı çözmemizi sağlayacak.

Dolunay,  Akrep burcunda gerçekleştiği için güçlü sezgileri, hayat ile  ilgili stratejileri,  gizemli olduğumuz  ve olmak zorunda olduğumuz alanları temsil ediyor.

YAŞADIKLARIMIZLA YÜZLEŞECEĞİZ!

Bu süreçte geçmişte yaşadığımız ilişkilerdeki özellikle aldatılmalar, kandırılmalar ve bu olaylarla yüzleşmemiz gereken noktaları göreceğiz.

Beraberinde sezgilerimizi dinlemek çok önemli olurken, hem göreceğimiz rüyalar hem de hissettiklerinizin birebir doğru olduğunu göreceğiz.

KİME GÜVENMEMİZ GEREKTİĞİNİ ÖĞRENECEĞİZ

Kimin  güvenilir olduğunu, kime güvenmemiz gerektiğini  deneyimlediğimiz etkiler de söz konusu olacak.

 Dolunayda yapılacakları listelemek istedim, kendinize geçmiş ve gelecek arasında sürüncemede olduğumuz konularla yüzleşmek için bir kağıt kalem alın ve yazın, doğru kararı almak adına! 

Yazarken sezgiler daha fazla aktifleşir.

Devamında bu karar için kendinize  zaman belirleyin ve  kendi savaşçı kimliğinizi ortaya çıkarmak için meditasyon, yoga tarzı faaliyetlerle ilgilenerek, yine  enerji ve şifa ile ilgili konularla iç dünyanızdan destek alın.

ÖNÜMÜZDEKİ 10 GÜN'E DİKKAT!

KETUM OLUN, SIR VERMEYİN!

Önümüzdeki  10 gün boyunca kiminle hangi konuları konuştuğunuza dikkat edin, ketum olun ve sırlarınızı vermeyin!

 

MERKÜR, VENÜS İLE OLUMLU BİR AÇI GERÇEKLEŞTİRECEK. AŞK VE SEVGİ KONUSUNDA DESTEK GÖRECEĞİZ!

Hafta ortasıyla beraber Merkür; (iletişim ve haberleşme gezegeni), Venüs; (aşk,sevgi, sanat gezegeni) ile  çok olumlu bir açı gerçekleştirecek.  

Hem iletişim kanalından hem de sevgi ve aşk konusunda bu etki, bizi destekleyecek.

Özellikle ateş ve hava grubu burçlara yarayacak bu etki ile kendilerini daha rahat ortaya koyabilecekler.

Koçlar, aslanlar, yaylar, ikizler, teraziler ve kovalar daha olumlu etkilenecekler!

 

Genel olarak  duygularımızı, düşüncelerimizi doğru bir kanal ile iletişim kurduğumuz kişilere aktarabileceğiz.

Sevgi enerjisi ile beraber güzel bir şekilde harmanlayıp doğru bağlantılar kurabileceğiz.

Nakit para akışının hızlanmasını beklediğiniz konularda ve alanlarda çözüm elde edebileceksiniz.

HAFTANIN FİNALİ GEÇEN HAFTADAN BERİ DEVAM EDEN BİR ETKİ İLE: MARS ve PLUTO'NUN ETKİLERİ

Finali ise etkisi geçen haftadan beri devam eden bir etki yapacağız. Mars; mücadele gezegeni, Pluto; dönüşüm gezegeni ile kavuşum yapmaya devam ediyor.

Astrolojinin bu iki kötücülünün ortaklığından geçen hafta çok detaylı bir şekilde bahsetmiştim ama üstünden geçmeden edemeyeceğim oldukça önemli bir etki çünkü, dolunayın da  etkisiyle birleşince yoğun etkiler ortaya çıkıyor...

ERTELEDİĞİMİZ, KORKUP CESARET EDEMEDİĞİMİZ TÜM GERÇEKLERLE YÜZLEŞECEĞİZ!

Ne kadar başına geçmek istemediğimiz, ertelediğimiz, korkup cesaret edemediğimiz  gerçekler varsa, yüzleşmemize, önümüze bakmamıza, gerçekçi olmamıza sebebiyet verecek.

Kendi limitlerimizi zorlayabilir. Güç gerektiren alanlarda fayda sağlayabiliriz.

Bakalım tüm bu etkiler burçları nasıl etkiliyor...

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya dolunayın  etkisi ile başlıyoruz. Dolunay sizi maddi konularda etkilerken, para adına ertelediğiniz konular ve geçmişte güvensizlikten kaynaklı son verdiğiniz iş ilişkileri ile yüzleşeceksiniz. Başkalarının maddi olanakları,  krediler, borçlar ödemeler adına tetikleneceksiniz. Bu anlamda burcunuzdaki Merkür’ün, Venüs ile yapacağı olumlu etkileşim size aslında bir anda zarardaymış gibi hissettiğiniz konularda  çarşambadan itibaren  kazanç sağlamanıza ve dönüşümü yaşamamıza sebebiyet verecek. Yakın çevreniz, eşiniz, partneriniz size destek verebilir. Fakat  aile  bireylerinden beklediğiniz bir para varsa o açıdan  sıkıntı ile karşı karşıya kalabilir beklediğinizi bulamayabilirsiniz. Kariyer açısından ise oldukça verimli bir hafta.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya karşıt burcunuzda gerçekleşen dolunay ile başlıyoruz, sizi  ikili ilişkiler ve evlilik adına etkileyecek. Dönüm noktasına gelirken bazı konularda, ortaklıklarınız ikili ilişkileriniz, evliliğiniz testten geçebilir. Güven duygunuz sınanabilir, bugüne kadar özellikle çok yakın arkadaşınızla ve dostunuza verdiğiniz sırlarla ilgili bazı problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Geçmişten tanıdığınız özellikle 13 sene öncesine dayanan  ilişkiler bir şekilde gündeminize gelebilir ve aklınızı karıştırabilir dikkat etmenizde fayda var. Diğer yandan ortaklık teklifi gelse bile süreç kabul etmek için uygun Diğer yandan Merkür’ün Venüs ile yaptığı size maddi açıdan fırsat sağlayacak ama çok çalışmanız ve mesai kalma durumunuz olabilir.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya dolunayın etkileri ile başlıyoruz, sizi sağlıkla ilgili konular, iş ortamınızdaki ilişkileriniz ve sorumluk altında olduğunuz angarya işler adına etkileyecek. Özellikle iş yükünüzün artmasına sebep olabilir dolunay. İş ortamında kime güvenip kime güvenmeyeceğinizi planlayabilirsiniz. Kariyer adına kendi gücünüzü keşfedeceksiniz. Sağlıkla ilgili konularda boyun boğaz bölgesine dikkat etmeniz gerekirken, yine hormonal rahatsızlıklar da bu hafta sizi bunaltabilir. Merkür ve Venüs arasındaki  olumlu etkileşimler sizi özellikle bireysel anlamda harekete geçirecek. Hayatınızda kimse yoksa ise kalabalık gruplardan, sosyalleştiğiniz ortamlardan hayatınıza girecek yeni bir aşk için destek veriyor, bu hafta biraz popülerliğiniz artacak.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya  dolunay etkisi ile başlıyoruz, sizi aşk, ilişkiler, hobileriniz  ve çocuğunuz ile ilgili konularda  etkileyecek. Kendinize vakit ayırmak bu hafta biraz zor olabilir. Zamanı iyi programlamanız gerekebilir. Çocuk istiyorsanız çocukla ilgili bir gelişme bir beklentiniz varsa önümüzdeki 10 günlük süreç bu anlamda destekleyici olurken. Su grubunda  gerçekleşen bu etkileşim hislerinizi çok kuvvetli yapacak... Geçmişten gelen ve  yarım kalan bir aşk hikayesi varsa, bu hafta gündeme gelebilir. Bu konudaki yaraları sarabilirsiniz yine hayatınızdaki insanla problemleri çözmek ve aranızda tutku anlamında  sıkıntıları aşmak için oldukça ideal bir dolunay olacak. Diğer yandan iş ortamında  kendinizi doğru ifade etmek adına daha fazla gayet gösterebilirsiniz.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya gerçekleşecek dolunayın etkisi ile  başlıyoruz. Sizi özellikle aileniz,eviniz, ailevi ilişkilerinizin öne çıkmasını sağlayacak. Ailenizdeki sırların bir şekilde sizi bulmasına onların arasındaki dengeyi  kurmak  adına etkileyecek. Evinizin içinde özellikle su tesisatı,  kanalizasyonla alakalı problemleri çözümlemek için  gayret içinde olabilirsiniz. Diğer yandan uzun yolcuklar, seyahatler size iyi gelirken hayatınızda kimse yoksa arkadaşlarınızla gideceğiniz seyahat sonucunda yeni bir insanla tanışabilir, güzel bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Hafta sonuna doğru ise  angarya işlerinizde  mesaiye kalma durumunuz oluşabilir. Sağlıkla ilgili olarak ise kemikler ve dişler cuma günü itibariyle hassaslaşacak.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya  dolunayın etkisi ile merhaba diyoruz. Sizi kardeşleriniz ile alakalı konularda  daha ketum olmamız konusunda uyarıyor dolunay enerjisi. Yakın çevre, kardeşlerle ilgili konularda detaylara takılmadan stratejik bir şekilde yol almanız ise önemli. Yine katılacağınız gruplarda, organizasyonlarda kendinizi öne çıkartmanız şart. Ne kadar sistemli ve stratejik olursanız bu haftanın enerjileri, size o kadar net olacak. Diğer yandan şehir içi trafiğinde de artış olabilir. Ayrıca uzun zamandır görmediğimiz bir yakınınız ile  çok tesadüfü  bir şekilde karşılaşabilirsiniz. Diğer yandan ikili  ilişkiler ve ortaklıklara maddi konuların sıkıntılı yansımaları olabilir ve ödemeler borçlar adına  patronlarınızla yeni bir görüşme ve maaş artışı sürecine girebilirsiniz.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya dolunayın etkileri ile başladığımızı biliyorsunuz, dolunay sizi, yani burcunuzu maddi konularda etkileyecek. Parasal anlamda para biriktirmek, paranızı dengelemek hatta para rezervlerinizi denetlemek zorunda kalabilirsiniz. Gelirinizi arttırmak için de stratejik hamlelerde bulunabilirsiniz. Bu doğrultuda yeni bir plan belirleyeceksiniz. Diğer yandan karşıt burcunuzdaki Merkür’ün Venüs ile yaptığı olumlu açı sizi ilişkiler ve evlilik adına desteklerken. Uzun yolculuklar sonucunda hayatınıza yeni bir insan gelebilir. Yine ev ve aile konularında  yeni bir dönüşüm ve karar verme zamanı olabilir. Özellikle ailede babayla ilgili konular öne çıkıp onların problemlerini düzenlemek onlara yardımcı olmak zorunda kalabilirsiniz.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, burcunuzda gerçekleşen dolunay ile haftaya başlıyoruz. Size hayatınızla ilgili bir çok konuda yardımcı olurken, eğer hayatınız ile  alakalı olarak bir revize süreci, geçmişte ki bir çok şeyi bırakarak önünüze bakmanıza destek oluşturacak. Hisleriniz çok kuvvetli olurken özellikle kalabalık gruplarda ilişkilerinize dikkat etmek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca hayatınızdaki insanla ciddi bir karar alabilir. Bugüne kadar yaşadığınız ilişki problemlerine bir sünger çekip, yeni başlangıçlar yapmanız söz konusu olacak. Diğer yandan Merkür ve Venüs ün olumlu etkileşimi size iş ortamında hak ettiğiniz değeri bulma maddi olarak gelirlerinize yansımasına destek verirken. Geçireceğiniz sağlık problemlerinde de operasyon riski ile karşı karşıyasınız.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya dolunayın etkisi ile merhaba diyoruz, sizi  astrolojik olarak zor bir alanda etkiliyor dolunay... Ruhsal konulara karşı merakınız artacak. İş ortamınızdaki insanlarla ve bir takım sürtüşmeler, arkanızdan dönen işlerle yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Kime güven duymanız gerektiği konusunda sınava tabi olacağınız bir dolunay sizi bekliyor. Hisleriniz kuvvetli olacak. Sürüncemede  olan konularla yüzleşip, yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Korkularınızla yüzleşeceğiniz, bir süreç sizi bekliyor. Diğer yandan, Venüs’ün Merkür ile olumlu etkileşimi ile beraber hayatınızda uzun süreli köklü bir ilişkiye girebileceğiniz gibi yine aşka ilişkileri ve ortaklıklar da çok güzel bir sürece giriyorsunuz. Bunun maddiyat olarak yansımasını da görebileceksiniz.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya dolunayın etkileri başlıyoruz, sizi  kalabalık gruplar, sosyalleştiğiniz ortamlar  ve geleceğe dair  projelerinizde etkileyecek. Bu anlamda daha önce ihmal ettiğiniz ertelediğiniz bir çok konuda projelerinizi gerçekleştirmek adına  adım atabilirsiniz. Yine ilişkilerde de bu konuda destek görürken, iş bitirici tavrınız maddi olarak kazanç getirecek. Diğer yandan sağlıkla ilgili konularda özellikle boğazlara dikkat etmeniz gerekli. Burcunuzda Mars-Pluto kavuşumunun etkileri de devam ediyor, hatırlatıyorum. Mars ve Pluto'nun sizi nasıl etkilediğini geçen haftanın yorumunu yaptığım yazımda okuyabilirsiniz. Bu hafta mücadele etmeniz gereken konularla da karşı karşıya kalacaksınız. Sağlık açısından ise kendinizi yeniden yapılandıracağınız, güçlü olduğumuz alanları tespit etmek, bu konuda hamleler yapmak ve kendinizle ilgili sıkıntı yaşadığınız her alanda sonuç elde etmek adına gökyüzü yanınızda olacak.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, biliyorsunuz yeni haftaya dolunayın etkileri ile merhaba diyeceğiz. Dolunay, sizi kariyer alanında  etkiliyor, özellikle ön  plana çıkmak adına stratejik davranmak çok önemli olacak. Kariyer açısından geçmişte beraber çalıştığınız insanlardan yeni bir iş teklifi gelebilir. Geçmişteki hayaliniz varsa bununla ilgili hamle yapabilir bu doğrultuda yeni kararlar alabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise iş  ortamında yaşayacağınız problemler, dedikodulardan kaynaklı duygusal bir karmaşa yaşayabilirsiniz. Diğer yandan yakın çevre ve kardeşlerle bir seyahate gidebilir, kuzenlerinizle  beraber bir arada olabilirsiniz. Venüs’ün olumlu etkileri ile  yakın çevrenizin tanıştıracağı bir insanla uzun süreli bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Yine çocuklarınızın eğitimi ile ilgili konularda bu hafta sizin sorumluluğunuzda olacak.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya dolunayın etkileri ile merhaba diyoruz. Akrep burcunda gerçekleşeceği için hisleriniz kuvvetli olurken, uzun yolcuklar seyahatler ve bu doğrultuda gelecek iş planlamaları için size destek verecek. Hayatınızda özellikle kariyerle ilgili konularda finansal destek bulurken ailevi ilişkilerde de para ile ilgili konular öne çıkabilir. Gelirlerinizi evinizdeki tadilat ve tamiratlara harcayabilirsiniz. Diğer yandan etkisi devam eden Mars-Pluto  kavuşumu ise sizi kalabalık gruplar sosyal ortamlarda revizyona sokarken. Tüm hafta boyunca planlı gitmeniz çok önemli olacak gelirlerinizi artırmanız adına önemli olacak. Ayrıca kısa süreli al-sat işlerinde de pirim yapacağınız fayda sağlayacağınız bir sürece başladınız.

GÜZEL VE MUTLU BİR HAFTA OLSUN DİLERİM...

ASTROLOG SEMA SİDAR

Etiketler: 
Astrolog
Astroloji
Sema Sidar
burçlar
gezegenler
kuzey ay düğümü
Güney Ay Düğümü
dolunay
Ankara
Bilinçaltı Eğitmeni
Bilinçaltı Terapisti
tarot

Facebook Google plus Instagram Twitter