Reklam
Temiz Magazin
07 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 4 Aralık haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları

Astroloji
03 Aralık 2017
Astrolog Sema Sidar'dan 4 Aralık haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları

 

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım; 

Gökyüzü geçtiğimiz haftanın yoğun gündeminin izlerini taşıyarak, bizi haftaya sakin bir şekilde başlatacak.

Geçen hafta oldukça yoğundu ve bu etkiler hala devam ediyor. Lütfen güncellemek adına geçtiğimiz haftanın yazısını gözden geçirin:

http://www.temizmagazin.com/astroloji/astrolog-sema-sidardan-27-kasim-ha...

Bir yandan  gündemimize neler eklenmiş bakalım hep beraber.

İlk olarak Yay burcunda bulunan Merkür geri hareketine Satürn ile kavuşum açısı yaparak devam ediyor, hatırlatmak isterim... Merkür, Mars (mücadele gezegeni) ile uyumlu bir açı gerçekleştirecek.

Tüm bunlar özellikle geçmişteki olayları çözümlemek, eski ilişkilerinizde ki defterleri kapatmak,  problemlere çözüm bulmak ve yarım kalan işlerinizi tamamlamak için güç verecek.

Hak adalet duygusuna takılıp, bunu söylemlerimize yansıtacağız.

Daha sakin hareket etmek, mantıklı davranmak biraz zor olabilir fakat bunu gerçekleştirdiğimiz anda da kalıcı başarılar elde edebileceğiz.

İletişimimiz de açık sözlü, konuşkan olurken, girişeceğiniz işlerde sempatik tavrınız kazanç sağlayacak.

Bu dönemde kontrollü olmak, hayatınızın kontrolünde ayaklarınızı gazdan çekmek önemli; yani daha kararlı daha düşünceli davranmak yine bu sürecin etkilerinde bize fayda sağlar.

VENÜS, YAY BURCU'NDA GÜNEŞ İLE KAVUŞUM AÇISI GERÇEKLEŞTİRECEK 

Diğer bir gezegen hareketimiz  ise Venüs; (aşk ve ilişki gezegeni) Yay Burcu'nda Güneş ile kavuşum açısı  gerçekleştirecek.

Aşk ve ilişkilerde hayatı daha rahat bir şekilde getirdikleri ile kabul edebileceğiz,  zaman zaman toz pembe  gelecek dünya.

Geçmişe çok takılı kalmazsak gelecek adına mutlu olabilirsiniz. 

Yurtdışı ile alakalı konularımızı rahatlıkla çözebileceğimiz, geleceğimize daha rahat, daha pozitif bakacağımız etkiler söz konusu iken, oldukça yapıcı bir ruh halinde olacağız.

Rekabet enerjisi hafta sonuyla hayatımıza gelecek o zamana kadar romantik aşk enerjimiz yüksek, sanatsal konulara meraklı olacağız. 

Özellikle yabancı dil öğrenme ile ilgili süreçlerde fayda sağlarken, bu dönemde ortaklaşa girişimlerden sonuç alamayabilirsiniz.

Bireysel enerjiler öne çıkacak. Sadece ortak yaptığınız işleriniz için böyle bir etki altındasınız.

9 ARALIK İTİBARİYLE MARS, AKREP BURCU'NA GEÇECEK

Haftanın son ve en önemli etkisi, 9 Aralık itibariyle Mars (mücadele ve savaş gezegenimiz) kendi yönettiği burç olan Akrep Burcu'na geçiş yapacak ve 26 Ocak'a kadar bu burçta kalacak.

Mars ve Akrep'in etkileriyle; bu döneme kadar girdiğimiz savaşlarda, başlattığımız mücadelelerde çok rahatlıkla sonuç alabileceğiz.

Hayatı strateji olarak ele almalısınız bu dönemde, "ben taktik teknik bilmem" dememeliyiz.

Tutku, intikam hakkımızı savunmak isteğimiz konularda, bilinçaltımızdan çıkıp hayatımızın ortasına oturacak.

Bu dönemde yapılan iyilikler de, kötülükler de unutulmaz! Kime nasıl davranmanız gerektiği hep aklınızın bir köşesinde olsun.

Cinsel dürtüler aktif olurken, içimizdeki sesin sürekli konuşması, dolayısıyla kendiyle savaşı olabilir. İçinizdeki sese dikkat!

Duygularımız ile hareket ederken, düşmanlıklara karşı dikkatli olmamız gereken etkiler söz konusu.

Zaman zaman "bu bana bir iyilik yaptı altında bir şey mi var" diye bir paranoyanın içinde olabiliriz. 

Mars, Akrep burcundayken, girdiğimiz mücadelelerde açık ve net olmak kazandırmayacak, ne kadar stratejik ve derinden gidiyorsak, gizemli oluyorsak sonuç elde edeceğiz.

Ne kadar zor bir etki gibi gözükse de anlattıklarımdan lütfen olumlu sonuç çıkarmaya çalışın; çünkü yaşadığımız zorluklarda pes etmek istemeyeceğiz, sonuç almak için harekete geçeceğiz.

 

Haftanın enerjilerinin burçlara etkilerini incelersek:

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, Merkür’ün geri hareketi ile gerçekleştirdiği açılar, gökyüzündeki baskın Yay Burcu enerjisi, geçen hafta sonuçlandıramadığınız işlerin üzerinde yoğunlaşmanızı sağlayacak.

Kendinizi ortaya çıkartmak istediğiniz alanlar yurtdışı, uzun yolculuklar ve eğitim ile ilgili konular olacak. 

İlişkilerinizi revize etmek isteyeceksiniz, maddiyat bir adım öne çıkabilir.

Aynı şekilde ortaklaşa yaptığınız işlerde para ve çıkar ilişkilerine dikkat etmelisiniz.

Mars’ın Akrep burcuna geçmesi ile beraber başkasından elde etmek istediğiniz kazanımlar öne çıkacak, kredileriniz borçlarınızı yeniden revize etme durumunuz oluşabilir. Eğer kredi çekmeyi düşünüyorsunuz Merkür’ün geri harekette olduğunu unutmayalım, bu yüzden ayın 23’ünden sonra çekmenizi öneririm.

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya geçen haftadan kalan gökyüzü  enerjileri ile başlıyoruz, Merkür geri harekette iken, Satürn ile kavuşumda olmaya devam ederken, bir yandan da  Mars ile temasta olacak ve geçen hafta gerçekleştiremediğiniz işlerinizi bu hafta tamamlamanız için size destek verecek.

Gökyüzündeki bu enerjiler size maddi açıdan fırsatlar getirirken, yeni gelir kaynakları elde edebilirsiniz, yine uzun zamandır beklediğiniz bir gelir var ise yine bu hafta müjdeli bir haber alabilirsiniz.

Sağlıkla ilgili konularda geçireceğiniz rahatsızlıklarda operasyon riskiniz var.

Ayrıca  fazla mesai ve iş yükünüzün artması sizi ruhsal olarak  baskı altına alabilir.

Mars, mücadele gezegeni karşıt burcunuza geçiş yapacak, sizi ikili ilişkilerde ve evliliğinizde daha tutkulu ve mücadeleci yapacak.

Kendi fikirlerinizi karşı tarafa oturtmak adına daha baskı yapabilirsiniz.

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, gezegenlerin bir çoğu halen karşıt burcunuzdaki seyrine devam ediyor, bu yüzden ikili  ilişkileriniz çok fazla öne çıkacak.

Partnerinizle birlikte olmak, onunla vakit geçirmek, aşk ve enerji ile dolu bir hafta diyebilirim. Hatta uzun süreden beri devam eden bir ilişkiniz varsa bugüne kadar geçtiğiniz sınavları atlatıp evlilik kararı alabilirsiniz.

Yine güzel bir iş teklifi ya da ortaklık bu hafta sizi bekliyor.

Mars’ın Akrep burcuna geçişiyle beraber sağlıkla ilgili konular önem kazanacak. Genital bölge rahatsızlıkları, ruhsal ve psikolojik rahatsızlıklarda risk altında olacaksınız. Çok fazla stres içeren yerlerde olmamanızı tavsiye ederim sıkıntı yaratabilir.

Sizi mücadeleye sokacak diğer bir alan ise iş ortamınız, burada kendi sınırlarınızı çizmek adına ekstra mücadeleniz olacak.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, geçen haftanın etkileri ile haftayı karşılarken,  baskın Yay burcunun enerjisinden kaynaklı geçen hafta çözümleyemediğiniz konuları bu hafta sonuçlandırabileceksiniz.

Ev ve  iş düzeninizi ayarlama, evinizi yeniden revize etme adına kalıcı adımlar atabilirsiniz.

Çarşamba gününden itibaren sağlık problemleri işe gitmenize engel olabilir. Sağlığınıza özen göstermelisiniz ki, özellikle mide ve  bağırsak problemlerinde ki sıkıntınız devam ediyor olabilir.

Mars'ın Akrep Burcu’na geçmesi hislerinizi kuvvetli yaparken, hafta sonuyla beraber kendinize vakit ayırma, çocuklarınızla beraber olma adına daha fazla gayret sarf edeceksiniz. Kendinize yeni bir hobi yaratabilir, stresten kurtulmak için 1 aylık süreçte farklı konulara yönelebilirsiniz.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, gökyüzü size uygun enerjilere hakim, bu yüzden harekete geçmeli ve yarım kalan işlerinize yönelmelisiniz.

İçinizdeki hareket mekanizmasını ortaya çıkartmanız çok önemli.

Özellikle partneriniz ile  olan ilişkilerinizi daha farklı bir boyuta geçirebilirsiniz.

Uzun süreden beri devam eden bir ilişkiniz varsa ailenizle tanıştırabilirsiniz, bu konuda kardeşlerinizin de desteğini alarak harekete geçebilirsiniz. 

Ayrıca kardeşlerinizle birlikte sürpriz bir seyahat düzenleyebilirsiniz.

Mars’ın Akrep burcuna geçmesiyle birlikte ev ortamında daha çok vakit geçirmek isteyeceksiniz, mahremiyetinize takılabilirsiniz. Daha çok kendi alanınızda kalmak, huzur arayışı içinde olabilirsiniz.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, geçen haftadan kalan gökyüzü enerjilerinin etkisi bu hafta da devam edecek.

Bu etki de sizin için para ile ilgili konuları yine  öne çıkartacak.

Geçen hafta özellikle maddiyat adına  halledemediğimiz bir çok şeyi bu hafta çözümleyebileceksiniz.

Ayrıca misafir ağırlama, misafirliğe gitme durumumuz da oldukça baskın, özellikle şehir dışından  bir misafir bekliyorsanız  bu hafta kavuşma vakti.

Marsın Akrep burcuna geçmesiyle  beraber, kardeşleriniz ile yaşadığınız problemler gün yüzüne çıkabilir.

Yakın çevreniz ve kardeşleriniz ile aranızda fikir mücadelesine girebilir, kendinizle ilgili konuları  ifade etmek de zorlanabilirsiniz. Önce dinleyip sonra icraata geçmenizi tavsiye ederim.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler,  geçen hafta gerçekleşen gökyüzü hareketlerinin etkileri, bu hafta da devam ediyor.

Burcunuzun doğasına da  gayet uygun enerjiler söz konusu.

Sadece eskiye yönelik konulara takılabilir, eskide yaşayabilirsiniz.

Aynı zamanda burcunuzda bulunan Mars,  güzel etkileşimler  gerçekleştirecek ve  sizi kendinizle  ilgili farklı bir mücadeleye yönlendirirken, kendi fikirlerinizi ortaya koyma adına cumartesiye kadar destek verecek.

Kardeşlerinizle ilgili konular ve  şehir içi trafiğinizde ekstra bir artış söz konusu olabilir.

Cumartesiden itibaren Mars burcunuzdaki yolculuğunu sonlandırıp Akrep Burcu’na geçecek, bu etki sizin mücadelenizi daha çok parasal konulara yönlendirirken, parayı kullanma, paraya önem verme; gelirinizi arttırmak için daha fazla efor sarf ettiğiniz bir dönemi başlatacak.
 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, gökyüzünde geçen haftadan kalan etkiler birazcık sizi zorluyor.

Kendinizi özellikle parasal anlamda bir baskı altında hissedebilirsiniz, bu da sizi psikolojik olarak etkileyebilir.

Eğer maddi konularda gerçekçi davranıp hamle yapmazsanız, yeni yılın ilk zamanları sizi zorlayabilir.

Ama bu hafta yapacağınız, kalıcı hamleler, devam eden süreci rahat geçirmenizi sağlayacak.

Strese bağlı alışverişinizi durdurmanız gerekli.

Diğer yandan hafta sonuyla beraber yönetici gezegeniniz Mars, burcunuza geçiyor, sizin için kazanma ve harekete geçme vakti.

Başlattığınız, karar verdiğiniz işlerde sonuç alma,  stratejik olma, kendinizi bulma, savaşma dönemi.

Kesinlikle olayları geriden izlememeli bizzat tam ortasında olmalısınız.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, gökyüzündeki hakimiyetiniz devam ediyor, tamamen sizin enerjiniz var ve oldukça da iy , sizi rahatsız eden dolunayın etkileri de Çarşambadan itibaren üzerinizden gidince, daha dingin ve sakin hissedeceksiniz.

Bu kadar güzel etkiler varken yarım kalan işlerinize yönelip,  elinizden geleni yapın. Çünkü gerçekten özel ve güzel bir dönem.

Önümüzdeki hafta sonuyla birlikte Mars mücadele gezegeni Akrep burcuna geçecek, özellikle sağlıkla ilgili konularda mücadele ederken, uyku düzeniniz, çalışma ortamınız iş ortamında ki mesai durumunuz önemli. İş ortamına çok fazla yönelebilir, oradaki sıkıntıları çözümlemek için gayretinizi artırabilirsiniz.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, parayla ilgili konular, kariyerle ilgili konular, iş ortamındaki baskıları  yönetmek adına geçtiğimiz haftaki gökyüzü etkilerini de yanınıza  alarak kendinize yön vereceksiniz.

İş değiştirmeyi şimdi düşünüyorsunuz fırsatlar adına  gayet güzel bir etki, yalnız Merkür’ün  geri harekette olduğunu belirtmek isterim, bu yüzden hamle yapmak ve yeni işe imza atmak için 23 Aralık'a kadar beklemeniz önemli.

Yarım kalan eski işlerinize yönelmek, eski çalıştığınız insanlarla aranızdaki konuşmalarınız yoğunlaşabilir.

Hiç ummadığınız telefonlar alabilirsiniz.

Mars'ın  Akrep burcuna geçmesi sizi kalabalık ortamlarda öne çıkartacak; sosyalleşmek adına bu durum size iyi gelecek ama yine de kalabalık ortamlarda kendinizi ifade etmek adına ekstra bir gayret içinde olabilirsiniz.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar,  gökyüzünün enerjisi size gayet uygun, özellikle kalabalık gruplar, uzun yolculuklar, seyahatle ilgili yarım kalan işler hep öne çıkacak; kendinizi daha rahatsız hissedeceksiniz.

Yalnız eski ilişkiler ve arkadaşlıklarda  düşmanlarınızın hamle yapma durumu olabilir.

Özellikle kariyer ortamınızda dikkat etmenizde fayda var, Mars’ın Akrep burcuna geçmesi de sizi kariyer alanında etkileyecek ve buradaki gizli düşmanlıklarla bir mücadeleye girme durumunuz olabilir.

Kariyerde hedef dönemi diyebilirim, hedefleriniz doğrultusunda hamle yaptığınız zaman, kendinize bir yön çizdiğiniz zaman zorlu etkiler bir birer kaybolacak.

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, borçlarınızı geçtiğimiz haftanın olumlu etkisini yanınıza alarak rahatlıkla kapatabileceksiniz, çünkü bu hafta da aynı etkiler devam ediyor.

İşlerinizi bir şekilde  programa  oturtmak, kariyerle ilgili planlamalar yapmak ve bunun size getirileri doğrultusunda kredi ve borçlarınızı toparlamak adına olumlu etkilerle karşı karşıyasınız.

Ne zamandır beklediğiniz iş fırsatları bu hafta gelebilir. 

Diğer yandan Mars’ın Akrep burcuna geçmesi ise size oldukça iyi gelecek; özellikle hislerinizi, duygularınızı öne  çıkartacak... 

Uzun yolculuklar, yurtdışı ile ilgili konularda da, eğitim konuları ile ilgili bir iş yapıyorsanız, yazmanız gereken tez ve ödevleriniz varsa bu etki ile beraber girdiğiniz mücadeleden başarıyla sonuç alabilir çözüm odaklı olabilirsiniz.

ASTROLOG SEMA SİDAR

 

Etiketler: 
Astrolog
Astroloji
burçlar
gezegenler
Sema Sidar

Facebook Google plus Instagram Twitter