Reklam
Temiz Magazin
26 Kasım 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 5 Haziran haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları!

Astroloji
04 Haziran 2017
Astrolog Sema Sidar'dan 5 Haziran haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları!

Haftanın görünümü;

Merhaba sevgili okuyucularım, oldukça hareketli bir haftaya başlıyoruz neredeyse her gün önemli bir gökyüzü hareketi var, oldukça yoğun geçecek bir hafta bizi bekliyor. Hiç uzatmadan başlayalım :)

 

MARS YENGEÇ BURCUNA GEÇİYOR! 

İlk önemli gökyüzü hareketimiz 4 Haziran itibariyle Mars mücadele gezegenin Yengeç burcuna geçmesi... Yengeç burcunda düşükte olmak sevmediği bir pozisyondur, bize enerji olarak öfkemizi biraz dolaylı yoldan anlatma, duygusal olarak bir mücadele içinde olma olarak yansırken, bazen karşımızdakilere istediğimizi duygusal anlamda istismar yaparak, kırılganlık göstererek yaptırmaya çalışacağız. Çocuksu yanımız, duygusal tarafımız ortaya çıkacak. Hislerimiz bir tık bizi doğru yönlendirme yetkisine sahip, bu yüzden kendi iç sesinizi dinlemek önemli fakat mücadelelerde savaşmak yerine ağlamayı tercih edebileceğimiz bir dönem. Yoğun duygusal savaş gerektiren olaylardan mümkün mertebe uzak durmanız, daha sakin ortamları seçmeniz önemli. Sıkıntılarla çok yüzleşemeyeceğiz bir dönem,  ta ki 21 Temmuz'a kadar...

 

VENÜS BOĞA BURCUNA GEÇİYOR! 

6 Haziran itibariyle aşk - sevgi - ilişki - sanat gezegeni Venüs, kendi yönettiği burç olan Boğa'ya geçecek. Bu gerçekten çok güzel bir etki bizim için. 5 Temmuz'a kadar bu pozitif etki sürerken; güven duygusunun  olduğu, uzun soluklu güzel birliktelikler için çok olumlu bir dönem başlıyor. Havada aşk kokusu var diyebiliriz. Ayrıca estetik yaptırmak isteyenler için radikal değişiklikleri destekleyen bir döneme giriyoruz... 

Güzelleşmek ve görsel temalar çok ön planda olurken, kendinizi aşırı sahiplenici bir durumda bulabilirsiniz. Bu dönemde her şey bizi üst düzey standartlarıyla mutlu edecek, kolay kolay beğenmeyeceğiz, rahatımıza ve keyfimize düşkün olacağız ama sevgiyi ve aşkı enerji olarak hayatımıza pozitif yansıtmak için gökyüzü yanımızda olacak...

 

MERKÜR İKİZLER BURCUNA GEÇİYOR!

7 Haziranda ise Merkür iletişim gezegeni kendi yönettiği burç olan İkizler'e geçiş yapacak. Bu yüzden doğru iletişim kurmak, duygularımızı ifade edebilmek, konuşmak, düşüncelerimizi ortaya çıkartmak çok kolay ve pozitif olacak. Zeka kapasitemiz artarken, zihnimizin açık olduğunu, hesap yeteneklerimizi rahat kullanabildiğimiz durumlar oluşacak. Elektronik eşyalarınızı yenilemek, e -ticaret, satış pazarlama, eğitim konuları ve network oluşturmada çok pozitif etkiler var. İyi konuşmalar yapabilir, büyük projeleri oldukça olumlu bir şekilde sonuçlandırabiliriz.
 

YAY BURCUNDA GERÇEKLEŞECEK OLAN DOLUNAY

Ve haftanın en önemli olayı 9  Haziran'da 18 derece Yay burcunda gerçekleşecek dolunay. Etkisi bir hafta boyunca hayatımıza yansırken, geçtiğimiz 28 Mayıs döneminde yaşadığımız olayların artçıları ile karşı karşıya kalacağız. Yani bir dönemi kapatıp yeni başlangıçları destekleyen bir dolunay olacak. Özellikle yolculuk enerjileri, eğitim konularını aktive olurken ayın Neptün (hayal ve hayal kırıklarını temsil eden gezegen) ile yaptığı zorlu açıdan kaynaklı olarak hayalperest tarafımız bizi zorlayacak. Eğer anda kalıp ayaklarımız yere basmazsa, Aralık başında bizi zorlayacak durumlar ortaya çıkacak. Diğer yandan yurtdışı ile ilgili konuları halletmek, hareket enerjimizi kullanarak yeni başlangıçlar yapmak oldukça kolay olurken; eğitim hayatınızda sürüncemede olduğunuz işler varsa bu dolunay'ın etkisiyle çözüm bulabilirsiniz. Yine  pasaport ve vize başvuruları için ideal bir dönem oluşacak. Tekrar hatırlatmak istiyorum, 28 Mayıs ve devam eden süreçte yaşadığımız birçok olayı sonlandırması gereken tarafları önümüze getirecek bu dönemde geçtiğimiz 15 günü gözden geçirmeniz önemli... Bunların devamı niteliğinde durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz, hazırlıklı olup bu durumları sonlandırıp yeni başlangıçlar yapmalısınız.

 

Ve müjdeli haber ile kapatalım haftayı,  Jüpiter bolluk, bereket gezegeni Terazi burcunda ki geri hareketi sonlandırıyor. 10 Haziran itibariyle, bizim için hayatımızdaki olumlu etkileri büyütmek daha kolay olacak. Geçtiğimiz dört ayda yaşadığımız sıkıntıları çözümleyebilirken, yavaş giden işlerimizi hızlandırmak, ortaklaşa girdiğimiz projelerde hızlı yol almak için harika bir etki var. İlişkiler ve aşk adına güzel bir dönem tekrar tetiklenecek.

Sosyal medya adreslerimi de yazarak, haftanın burç yorumlarına geçeceğim:

Instagram için burayı, Twitter için burayı tıklayabilirsiniz...

 

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, bu hafta gökyüzü oldukça hareketli. Sizi etkileyen ilk konu duygusal açıdan ev ve aile konularında  girmek zorunda kaldığınız mücadeleler olacak. Ama bir yandan da  maddi konularda şans, bolluk ve rahat enerjilerle haftayı devam ettirebileceksiniz. İletişiminiz oldukça aktif olurken, bunlar size para enerjisini de getirecek. Bu açıdan harika bir hafta fakat ailevi durumlar canınızı sıkabilir. Dolunay ise sizi yurtdışı ile alakalı işlerle uzun yolculuklarla ilgili konularda aktif edecek. Ertelediğiniz ya da iptal ettiğiniz yolculuklar varsa bu hafta ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz. Hamle yapmaktan da çekinmemeniz gerektiğini söylemeden geçmeyeyim.
 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, yolculuk enerjiniz bir yandan aktifleşirken, bu yolculuklar sizi zorlayacak. Yine kardeşlerinizle ilişkilerinizde duygusal mücadelelere girebilir, canınızı sıkabilirsiniz. Venüs'ün burcunuza geçmesi sizi nakit akışı, aşk, sevgi ve  hayatınızdaki birçok alanı düzenlemek için pozitif enerjiler sağlayacak, yön bulmak için de destek verecek. Yalnız kurduğunuz iletişimler ansızın parayı getirecek, o yüzden parasal konularda konuşmaktan çekinmemelisiniz. Dolunay'da sizi yine bir şekilde para konusunda etkileyecek, bu dönemde ödemelerinizi, borçlarınızı, kredilerini yeniden yapılandırabilirsiniz fakat krediler konusunda kısa süreli borçlanmalısınız, ayrıca borç vermek için ideal bir dönem değil.
 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, maddi konularda mücadele edeceğiniz bir döneme başladınız, para enerjisi duygusal olarak sizi yorabilir. Diğer yandan spiritüel enerjiler, mistik konular ilginizi çekebilir. Hatta böyle konularla ilgilenen bir partner adayı da hayatınıza girebilir. İletişim gezegeni Merkür burcunuza geçiyor, ki bu süreçte konuşabilmek, pozitif insanlarla bir arada olmak çok önemli. Gerçekten her konuştuğunuzun gerçekleşeceği özel bir enerji ile karşı karşıyasınız, bu enerjiyi olumlu bir şekilde kullanmalısınız. Diğer yandan dolunay karşıt burcunuzda gerçekleşiyor, bu da yeni ilişkiler, aşk - evlilik gibi konularda sizi destekliyor. Özellikle geçtiğimiz Mayıs'ın son tarihlerinde tanıştığınız insanlarla bir ilişkiye başlama durumunuz söz konusu.
 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, Mars mücadele gezegeni burcunuza geçiş yapacak. Bireysel anlamda kendinizi doğru ifade etmek zor olurken, tek başınıza olduğunuz zamanlarda kendinizi duygusal bir mücadelenin içinde bulabilirsiniz. Mantıklı hareket etmeye çalışarak, zorlu etkiyi kırabilirsiniz. Diğer yandan arkadaş gruplarınız ve sosyalleştiğiniz alanların her zaman size faydası olacak. Önümüzdeki 40 günlük süreçte kalabalıklardan kaçmamanız gerekiyor. İletişim gezegeni Merkür sizi kendi iç dünyanıza yönelmeye zorlayabilir. Dolunay ise size iş ortamınızı, sağlık konularını aktive ederken; işten kaynaklı uzun yolculuklar yapabilir, iş içinde değişen durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Damar yolları rahatsızlıkları, dolaşım sistemi ve bacaklarınıza dikkat etmeniz önemli.

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, Mars'ın Yengeç burcuna geçmesi sizin iş ortamında karşılaşacağınız zorluklarda duygusal mücadeleler vermenize sebebiyet verecek. Kendinizi  daha rahat enerjilerle, daha pozitif insanlarla bir arada tutarak, zorlu enerjileri kırabilirsiniz. Diğer yandan ne kadar iş ortamında zorlansanız bunun size maddi getirisi ve devamında da yükselme ve terfi olarak yansıması var. İş arayan Aslan burçları ise iş bulma adına oldukça olumlu etkilerle karşı karşıyasınız. Kalabalıkların enerjisi size çok iyi gelecek ve burada yaptığınız her türlü konuşma sizi bir tık yukarıya taşıyacak. Dolunay aşk alanınızda gerçekleşiyor, özellikle yurtdışı kökenli ya da uzak yolculuklar sonucunda hayatınıza girecek bir partner adayı aşk hayatınızı hareketlendirebilir.
 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, Mars'tan kaynaklı girdiğiniz kalabalık gruplar ve sosyal çevreniz ile duygusal mücadelelerin içine girebilirsiniz. Kendinizi kırılgan hissedeceğiniz bir döneme girdiniz. Bu yüzden ikili ilişkiler adına daha pozitif bir dönemdesiniz, kalabalık enerjiler sizi yorabilir. Uzun yolculuklar, seyahat ve eğitim açısında ise pozitif bir döneme girdiniz. Hatta buradan hayatınıza girecek bir partner adayı ile yeni bir ilişkide gündeme gelebilir. Kariyerinizde ise harika bir dönem başlıyor...  Konuşmalarınız, projeleriniz size hep olumlu yansıyacak. Konuşmaktan, kendi projelerinizi dillendirmekten kesinlikle kaçmayın. Diğer yandan Dolunay ev ve yuva kavramlarınızı temsil eden alanda gerçekleşecek,  taşınma, ev alma, evinizin içinde tadilat durumları konusu olacak.
 

Teraziler ve  Yükselen Teraziler:

Teraziler, kariyerinizde duygusal mücadelelere gireceğiniz bir dönem başlıyor, bu dönemde kendinizi kırılgan hissedebilirsiniz. Sizi iş alanında duygusal olarak zorlayacak enerjiler var. Kariyerde mantıklı davranmanız sizi rahatlatacak. Başkalarından elde edeceğiniz maddi kaynaklarda, krediler, borçlar anlamında oldukça pozitif bir dönem başladı, parasal sıkıntılarınızı çözümleyebileceksiniz.Yine Merkür'ün İkizler burcuna geçmesi sizin yolculuk enerjinizi, yurtdışıyla alakalı konularda destek verirken, pasaport ve vize işlemlerinde çok olumlu bir süreç başlatıyor. Dolunay ise sizi kısa yolculuklarda tetikliyor, yurt içi, yurtdışı yolculuk enerjiniz aktif olacak. Kardeşlerinizde ise değişken durumlarda karşı karşıyasınız, sizi kardeş enerjisi zorlayabilir bilginiz olsun.
 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, yolculuk ve eğitim konularında  zorlu bir dönem başladı. Kendinizi bu konularda duygusal bir mücadelenin içerisinde bulabilirsiniz. Diğer yandan girdiğiniz her türlü mücadele isteyen konuda hislerinizi kullanmanız önemli. Aşk ve sevgi gezegeni Venüs evlilik ve ortaklık konularında size destek verecek. Yeni ortaklıklar adına, harika ve uzun sürecek ilişkiler için güzel bir süreç. Yine başkasının maddi kaynaklarından  fayda sağlarken, yeni bir borçlanma kredi çekme durumuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Dolunay'da sizin para konusunda tetiklerken size özellikle maddi konularda değişken durumlara sokabilir ama şöyle bir fayda var: her türlü başlangıcın ardından gelecek iş ve maddi kaynak adına destek görürken bu hafta hiç tembellik yapmamalı her türlü fırsatı değerlendirmelisiniz.
 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, ödemeler borçlar krediler anlamında bir tık zorlu ve duygusal mücadelelerle karşı karşıya kalacağız bir dönem başladı. Daha mantıklı hareket edip, ödemelerinizi planlayarak yapmanız oldukça önemli olacak. Diğer yandan iş ortamı ile ilgili durumlarda fayda sağlarken kendinizle fiziksel değişikliklere girebilirsiniz. Görsel olarak radikal değişiklikler ve estetik operasyonlar yaptırabilirsiniz. Merkür iletişim gezegeni ise karşıt burcunuza geçiş yapacak. Sizi uzun süreli ilişkiler ve evlilik konularında oldukça pozitif desteklerken, ilişkiniz içinde her an değişen koşullara hazırlıklı olmalısınız. Dolunay ise burcunuzda gerçekleşiyor ve özellikle geçtiğimiz  Mayıs ayının son döneminde başlattığınız olayların önümüzdeki süreçte size pozitif yansımasını görebileceksiniz. Kendinizle ilgili değişim içinde olduğunuz her konu size oldukça pozitif yansıyacak.
 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, ikili ilişkiler ve aşk adına zorlu bir döneme başladınız.  Duygularınız kadar mantığınızla da hareket edebilirseniz, aşk ve ortaklıklar adına daha olumlu bir sonuç oluşur. Ama sadece duyguda kalırsanız zorlanacağınız bir süreç olacak. Her an hayatınıza  yeni bir aşk gelebilirken, hobilerinize yönelmek ve kendinize zaman ayırmak önemli olacak. Diğer yandan iletişim gezegeni Merkür, sizi iş ortamında ve sağlık konularında pozitif etkileyecek. Değişmesini istediğiniz süreçler varsa konuşarak pozitif sonuç alabileceksiniz. Dolunay ise ruhsal anlamda sizi zorlayacak, sürekli değişen duygu durumuyla karşı karşıya kalırken; kendi iç dünyanıza yönelerek, kendinize zaman ayırarak bu durumu pozitife çevirebilirsiniz.
 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, sağlık konularında, iş ortamında duygusal anlamda mücadele vereceğiniz zorlu bir döneme başladınız. Daha fazla efor sarf ederken, doğru anlaşılmak için gayretiniz söz konusu olacak. Kırılgan bir yapıda olacaksınız. Diğer yandan ev ve evle ilgili durumlarda yeni değişimler söz konusu olurken; kendinizi uzun süreli bir ilişki içinde bulabilirsiniz. Gökyüzünde sizin için aşk adına çok pozitif bir destek var. Merkür'ün İkizler burcuna geçmesiyle zeka kapasiteniz artıyor, düşüncelerinizi dillendirmek ,yeteneklerinizi göstermek kolay olurken; Dolunay sizi kalabalık gruplar ve topluluklar alanında etkileyecek, herhangi bir sivil toplum kuruluşu ya da derneğe üyelik durumunuz oluşabilecek. Yurtdışı bağlantılı işlere, kalabalık gruplarla dahil olabilirsiniz.
 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, aşk ve kendinize vakit ayırma adına duygusal anlamda zorlanacağınız bir dönem. Özellikle çocuklarınız ile ilişkileriniz açısından da çok fazla duygusal olduğunuz, onların üstüne aşırı düştüğünüz  bir sürece girdiniz ama bu biraz sizi zorlayacak. Diğer yandan kardeşlerinizle olan ilişkiler, kısa yolculuklar adına  pozitif bir etki varken; yakın çevrenizin size maddi manevi desteğini göreceksiniz. Bir taşınma, yer değişikliği, aile içinde sıkıntı yaşadığınız konuları düzeltmek, problem yaşadığınız konuları pozitife çevirmek adına harika bir dönem. Diğer yandan dolunay sizi kariyer alanında etkileyecek. Özellikle Mayıs sonunda gerçekleştirdiğiniz yeni oluşumlar, pozitif enerjiler, uzun yolculuklar birleşip size bu hafta fayda sağlayacak.

Tüm gezegenlerin  ve gökyüzünün size yeni kapılar, güzel başlangıçlar hazırlayacağı harika  bir hafta olması dileğiyle...

 

 

 

 

 

Etiketler: 
Sema Sidar
Astroloji
Koç
Boğa
Oğlak
Yay
Akrep
balık
Terazi
Yengeç
Başak
Aslan
ikizler
Kova

Facebook Google plus Instagram Twitter