Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 6 Mayıs haftasının yorumu ve yeni haftada burcunuzun yorumları

Astroloji
04 Mayıs 2019
Astrolog Sema Sidar'dan 6 Mayıs haftasının yorumu ve yeni haftada burcunuzun yorumları

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım...

Ana teması "mantık" olan, mantık doğrultusunda yol almak olan bir haftaya başlıyoruz...

Bir yandan geride  bıraktığımız haftada gerçekleşen Yeni Ay'ın etkileri devam edip bize fiziksel dünyada kalmamız gerektiğini gösterirken, bu hafta gerçekleşecek  gezegenlerin birbiriyle yaptığı açılar da bu vurguyu daha baskın şekilde yaşamımıza getirecek.

YENİ HAFTANIN İLK ETKİSİNDE MERKÜR VAR.

6 MAYIS'DA MERKÜR, BOĞA BURCU'NA GEÇECEK

İlk olarak 6 Mayıs itibarıyla Merkür; iletişim, haberleşme, zihin gezegeni Boğa Burcu'na geçiş yapacak.

Merkür, bu burçta mutlu, rahat olduğu, doğasına uygun bir konumda yer alıyor, bu yüzden tüm iletişim ve haberleşme faaliyetlerinde istikrarı ve güveni rahatlıkla bize adapte edebilecek.

Merkür, 21 Mayıs'a kadar bu burçta kalırken, yaptığımız konuşmalar havada kalmadan, daha net sonuçlar alabileceğiz.

Ayrıca doğru kararlar alma üzerine daha sabırlı davranabileceğiz.

Bir yandan da aşırı sabit fikirlilikden kaynaklı sıkıntılar yaşayabiliriz.

Konuşmalarımızın sonucunda duygudan sıyrılıp daha sonuç odaklı olabiliriz.

Bildiklerimizi uygulama yeteneğimiz çok iyi olurken, sayısal verileri kullandığınız alanlar varsa, daha yüksek başarı elde edebileceksiniz.

Yine bu süreçte bankacılık işlemleriniz hesap, kitap işlemleriniz olumlu sonuçlanır.

Güzel konuşarak, karşımızdaki insanın hem ruhuna hem beynine hitap edecek şekilde iletişimimizi kurarken, bu dönemde en çok mutfakla elektronikleri gereçleri değiştirmek isteyebiliriz.

HAFTANIN 2. ETKİSİNDE URANÜS DE VAR

MERKÜR VE URANÜS KAVUŞUM AÇISI GERÇEKLEŞTİRECEK

Merkür Boğa Burcu'na geçer geçmez hemen Uranüs; (farkındalık, farklılık, ani değişimleri temsil eden gezegen) ile kavuşum açısı gerçekleştiriyor.

Önümüzdeki 6 günlük süre zarfı içinde elektronik eşyaları yenileme isteğiniz oluşabilir, fırın, ocak, minik mutfak eşyaları baş sırayı alabilir.  

Başka bir yerde yaşama isteği, yer değişimi ile ilgili karar ani kararlar alabiliriz. 

Merkür, Uranüs kavuşumundan kaynaklı gelmesini istediğiniz paralar da olumlu sonuçlar olabilir.

 

MARS, JÜPİTER İLE KARŞIT AÇI YAPACAK

Haftanın diğer bir etkisinde ise İkizler Burcu'nda yer alan Mars; mücadele, hırs gezegeni, Yay Burcu'nda yer alan  Jüpiter; bolluk, bereket gezegeni ile karşıt açı yapacak.

Çok önemli bir etkileşim!

Çünkü karşıt açı, astrolojide ki en zor açı iken bir yandan da yaşattığı tecrübe ile sonuca hızlı götüren etkiye sahiptir.

Mücadele mi sürdürmeliyiz, yoksa kısmetimize razı mı olmalıyız derken, ruhen bizi yoracak.

Özellikle eğitim sektöründe bazı sıkıntılar, problemler olabilir.

Karşınızdaki insanla fikirsel mücadelelere girebilirsiniz.

Akranınız olan erkek figürleri engel oluşturabilir, partnerinizle ortak işleriniz varsa bunlarda aksamalar olabilir.

Bir şeyleri elde etmek için birden fazla kez hamle yapacağız ki, en çok eğitimle ilgili konular ve yolculuklarda hissedeceğiz bu durumu...

Yolculuk sonucunda  istediğimiz iş görüşmelerinde, fırsatlarda aksamalar olabilir.  

Aşırı fanatik bir ruh hali bizi yorabilir.

HAFTANIN DİĞER ZORLU ETKİLEŞİMİ VENÜS VE SATÜRN ARASINDA GERÇEKLEŞECEK. 

VENÜS VE SATÜRN'ÜN GERÇEKLEŞTİRECEĞİ AÇI'YA DİKKAT!

Haftanın diğer zorlu etkileşimi, Koç Burcu'nda yer alan Venüs; aşk, ilişki gezegeninin, Oğlak Burcu'nda yer alan Satürn;  sorumluluk, ders gezegenine yaptığı sıkıntılı açı olacak.

İkili ilişkilerde mesafe, kısıtlanma yaşarken, partneriniz sizden yaşça büyük ise onunla ilişkinizde sevgiyi gösterme adına problemler olabilir.

Bir yandan da zor beğenen bir ruh haline bürünürken, çok fazla mantık ve duygu  arasında kalabiliriz ki, haftanın genel teması olan mantık olduğunu hatırlatmak isterim bu yönde seçim yapmak az hasarla ilerlememize neden olur.

Romantizmden uzak bir hafta geçireceğiz,  maddi koşullar, hayat standartlarını öne çıkacak.

Pazar gününe kadar sürecek bu etki ile  ilişkiler dikkat etmemiz gereken bir süreç, baskı ve manipülasyona açık, baskıcı ve kuralcı yapı sevginin önüne geçecek.

Çıkar ilişkileri kurup kurmadığınıza dikkat etmelisiniz,  ani kararlar vermeniz yeni tanıdığınız bir insan ile hemen ilişkiye başlamanız sıkıntı yaratabilir.

Kariyerde  iş değişikliğinde  uygun bir hafta değil iken, iş ortamında  otorite figürleri ile yaşanan sıkıntılardan dolayı ani kararlar vermemelisiniz, bizi sıkıntıya sokar.

YENİ HAFTAYI GÜNEŞ'İN ETKİLERİ İLE KAPATACAĞIZ..

Haftayı, kimliğimizi, var oluşumu simgeleyen gezegen Güneş’in açıları  kapatacağız.

Güneş, Satürn ve Neptün ile çok olumlu açılar gerçekleştirecek.

Sorumluluk sahibi olup, maddi ve manevi kaynaklarda kar sağlayacağız, çalışmalarımızı paraya çevirebileceğiz, iş odaklı olup, iş disiplinini  hayatımıza oturtabileceğiz.

Diğer yandan Neptün; hayal ve hayal kırıklarımızı temsil eden  gezegenin desteği  ile beraber hayat bizi gerçekten ciddiyete çağıracak ve maddi kaynaklarımızı sorgulamamızı isteyecek.

Bunun sonucunda ise hayallerimize kavuşma adına hangi yolu izlememiz gerektiğini gösterecek.

Haftanın ana fikri olan mantık hafta başında vurgulandığı gibi hafta sonunda da önümüze gelecek, daha kalıcı adımlar atmak hayallerimizi gerçekleştirmek için ayaklarımız yere basarak yol alıp, kimliğimizi, kişiliğimizi ortaya koymamız, öne  çıkmamız  gereken alanlar varsa, bunu rahatlıkla yapabileceğiz.

 

HAFTALIK BURCUNUZ

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, Merkür'ün boğa burcuna geçmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizi gelirler açısından  olumlu bir şekilde etkileyecek. Para ve gelirlerle ilgili konuşmalar, oluşturacağınız bağlantılarda oldukça, olumlu sonuçlar alırken, geride bıraktığımız nisan ayının da  meyvelerini toparlaya bileceksiniz. Merkür-Uranüs kavuşumu da sürpriz para kaynakları oluşturabilecek. Mars-Jüpiter karşıtlığı ise sizi seyahatlerde zorlayacak, yorucu şehir içi şehirlerarası  yolculuklara çıkabilir, eşyalarınızı kaybetmeme konusunda dikkatli olmanız gerekirken. Çok ani kararlar alıp, yolculuğa çıkmamaya dikkat edin, eğitimle ilgili işleriniz varsa, bir mülakat süreciniz. Burada daha efor sarf etmeniz gerekebilir. Venüs, Satürn zorlayıcı açısı ise kariyerle ilgili konularda, kendinizi ortaya çıkartma da zorluk yaşamanıza sebebiyet verirken.  Güneş'in yaptığı açılar ile beraber daha kendi iç dünyasında dönüp, iş dünyasında kimlerden ne kadar beklenti içinde olmanız gerektiğini anlayıp, kendinize yön çizebileceksiniz.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya  Merkür'ün burcunuza geçmesi ile başlıyoruz. Bu etki ile  iletişim yeteneklerinizi çok aktif bir şekilde kullanabileceksiniz ve hayatın her alanında kendi fikirlerinizi, düşüncelerinizi, isteklerinizi rahatlıkla dile getirip sonuçlandırabileceksiniz. Merkür  burcunuza geçer geçmez,  Uranüs kavuşum halinde olacağı için ummadığınız fırsatlar yeni insanlarla, kalıcı adımlar atabileceksiniz sizin için  güzel bir süreç başladı. Haftanın diğer etkisi olan Mars, Jüpiter karşıtlığı ise maddi konulara dikkat etmemiz gerektiğini, kimseye borç para ve  maddi anlamda söz  vermemeniz konusunda uyarıyor. Venüs, Satürn zorlu etkileşimi ise eğitimle ve  yurtdışı ile alakalı konularda bazı kısıtlamalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz,  biraz daha kendi iç dünyanıza dönüp devamında yolculuk ve seyahat programlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Burcunuzda ki Güneş hem Satürn hem de Neptün ile çok olumlu etkileşimlerde olacak, istediklerinizi yapma, gelecek dair projelerinizi gerçekleştirmek ve kalabalık gruplar ile önemli organizasyonda yer alma adına  destek oluştururken. Yeni fırsatları getirecek.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Merkür'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizin biraz iç dünyanıza, dönmenize iletişim ve haberleşme ile alakalı konularda, kime güvenip güvenemeyeceğinizi de anladığınız bir sürece sokacak. Uranüs ile  gerçekleştirdiği açıdan kaynaklı hiç ummadığınız insanlar size destek oluştururken çok güvendiğiniz dağlara kar yağabilir dikkatli olmalısınız. Burcunuzda bulunan Mars’ın Jüpiter ile karşıt  açısı, ikili ilişkilerde minik bir teste tabi tutarken. Evlilik yolunda gitmesini beklediğiniz ilişki ya da uzun süreceğini düşündüğünüz bir ortaklık varsa bu süreçte ne kadar doğru olup olmadığını görebileceksiniz. Venüs, Satürn arasındaki zorlayıcı açı ise kalabalık grupları, sosyal arkadaş ortamınızın size maddi konularda  destek olması adına  baskı altına alabilir. Özetle bu hafta sizin ikili ilişkiler adına farkındalığınızın artacağı bir etki olurken. Güneş’in açıları da buna destek verecek size en iyi gelecek yer iş ortamı ve kariyer olurken çalıştıkça üzerinizdeki zorlu enerjiyi daha rahat atabileceksiniz.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Merkür'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki size kalabalık gruplar, sosyal ortamlar ve geleceğe dair yapmak istedikleriniz adına daha net bir bakış açısına sürüklerken. Hayatınızda sözünü tutan özü sözü bir olan insanların kalacağı bir süreçte başladı. Mars, Jüpiter karşıtlığı da yine bu konuda özellikle iş ortamındaki ilişkilerinizi teste tabi tutacak bugüne kadar sizin fedakarlık gösterdiğiniz, yardımcı olduğunuz insanlar bu süreçte  size sırtını dönebilir ve hani kime ne kadar yardımcı olmanız gerektiğini anlayacaksınız. Venüs, Satürn etkileşimi ise yine ilişkiler ve ortaklıklarda dan ziyade kariyerde işin ve paranın daha önemli olduğu vurgusunu yapabilir. Sizin duygusal bir doğaya sahip bir burcu evren mantıklı ol diyecek. Bu hafta karşıt burcunuzda ki Satürn’ün ,  Güneş ile gerçekleştirdiği açı sürpriz bir seyahate çıkmanıza, hatta seyahatler sonucunda kendini iç dengenizi  bulmanıza destek verecek.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya   Merkür'ün burç  değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki ile beraber kariyerde çok güzel ve özel bir döneme başlıyorsunuz, kalıcı adımlar atma, projelerinizi netleştirme daha sabit ve güzel bir iş arıyorsanız iş bulmanız için de olumlu bir periyoda başladınız. Mars, Jüpiter karşıtlığı ise biraz daha ikili ilişkiler ve aşkta sizi zorlayabilir. Kendinize vakit ayırmak isterken, o vakti bulamayabilirsiniz. Venüs, Satürn zorlayıcı açısı ise özellikle eğitimle ilgili konularda istediğiniz verimi alamama adına sıkıntıya sokarken, bu konuda kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Aynı zamanda iş ortamından beklediğiniz ekstra gelir varsa bunun daha uzun vadede elinize geçmesi söz konusu olabilir. Güneş'in yaptığı açılar ile ise haftanın kapanışını yapacak, bu etki  krediler, ödemeler borçlarda daha fazla sorumluluk almaya yönlendirirken, farklı bir işten yeni bir gelir kaynağı oluşturabilirsiniz. Sağlık açısından dolaşım sistemi ile ilgili konularda risk altında olduğunu belirtmek isterim.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başak, haftaya Merkür'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki size uzun yolculuklar , yurtdışı ile ilgili konularda kalıcı adımlar atmak istediğiniz projeler ve doğru iletişim ağı oluşturma adına fırsat sağlayacak oldukça pozitif bir etki, güven duygunuzu çok gelişirken güvenilir bir ortam kurabileceksiniz. Mars, Jüpiter karşıtlığı ise aile mi ,kariyer mi  diye gel git yaşamınıza neden olurken, aileden kaynaklı bazı fırsatları kaçırmanıza  sebebiyet verebilir. Kendi iş döngünüzü oturtmak isterken, ailenin iş bağlantıları öne çıkabilir. Venüs, Satürn etkileşimi ise partnerinizden kaynaklı para kaybına ikili ilişkilerde ki, maddi sorumlulukları sizin üstlenmenize neden olacak. Son olarak Güneş'in gerçekleştirdiği açılar ise uzun yolculuklardan gelen, güzel bir aşk ilişkisine vurgu yaparken. Uzun süreli güzel bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

 

 

Teraziler ve  Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya  Merkür'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki size maddi konular, ödemeler eşinizden, ortağınızdan elde ettiğiniz gelirler adına destek sağlayacak. Başkalarının finans kaynakları açısından güzel bir etki söz konusu. Diğer yandan Mars Jüpiter karşıtlığının yarattığı olumsuz etki, sizi gideceğiniz seyahatler ile ilgili ve buradan  beklediklerinizin  oluşması konusunda zorlayacak. Yurtdışı ile ilgili beklediğiniz haberler varsa, uzun vadede sonuç almanızı sağlayacak. Venüs, Satürn karesi ise partnerinizden beklediğiniz desteği bulamama, hatta onun ailesinden kaynaklı sıkıntıların size de yansımasına neden olabilir. Evlilikte de eşinizin ailesi ile ilgili sıkıntılar gündeme gelebilir. Haftanın kapanışını Güneş'in açıları yaparken. Bu etki ile beraber çalışma alanınız, iş ortamınız ile yaşadığınız tüm sıkıntıların geçmesi adına  güzel bir sürece sokacak. Ayrıca evinizin içinde de değişiklik yapabilir dekorasyonu ile ilgilenebilirsiniz.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, haftaya  Merkür'ün burcunuza geçmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizi ikili ilişkiler, ortaklıklar ve evlilikte çok güzel bir sürece sokarken. Partnerinizle doğru iletişim kurabilir ve eğer hayatınızda kimse yoksa uzun süreli bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Mars, Jüpiter karşıtlığı ise maddi konularda sorumluluk almanıza sebep olurken, ödemelerinizi tahsil ederken problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Para konusunda  fazla efor sarf ettiğiniz bir hafta. Venüs, Satürn etkileşimi iste yakın çevreniz, kardeşlerinizden kaynaklı sağlık problemleri ilgilenmenize, işte ki mesai saatlerinde artmasından dolayı  vücut yorgunluğuna neden olacak. Biraz size baskı altında sokabilir.  Güneş'in yaptığı açılar ise yine aşk konusunda destekliyor, bu hafta aşkta en şanslı burç sizsiniz. Hem yakın çevrenizin ilişkiler konusunda desteği, hem kendinizi aşka hazır hissetmeniz güzel bir ilişkiye başlamanıza , mevcut ilişkinizdeki problemleri çözmenizi sağlayacak.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Merkür'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki daha fazla çalışmanıza iş ortamınızı güzel bir şekilde revize etmenize ve sağlıkla ilgili de, diyet, spor bu konuda size destek sağlayacak.  Hayatınıza düzen enerjisini getireceksiniz. Burcunuzda bulunan Jüpiter'in, Mars ile gerçekleştirdiği zorlu açı ikili ilişkiler, ortaklık ve evlilikte ne istediğinizi anlamanıza sebebiyet verirken. Gerçekten ruhsal bir tecrübe kazanımındasınız. Partnerinizden kaynaklı  maddi kayıplar olabilir, algılarınızı açık tutmalısınız. Venüs, Satürn zorlu açısı  aşktan kaynaklı parayı  öne çıkartacak. Bu hafta  ikili ilişkilerden kaynaklı para harcamamanızı, kendi bütçenize ve çalışma programınıza yoğunlaşmanız konusunda baskı altına alacak. Güneş’in açıları bu anlamda destek verirken , hafta sonuna doğru ev ortamından çalışıp, çok güzel iş ve projeler üretebilirsiniz. Maddi koşulları da çalışma performansınızın artmasıyla düzenleyebileceksiniz.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya Merkür'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizi  çok pozitif etkileyecek, sanatla ilgili konulara ve  hobilerinize  yönelebileceğiniz gibi yine güzel kalıcı bir aşk ilişkisi gündeme gelebilir. Çalışma ortamınızda yaşadığınız sıkıntıları kendinize vakit ayırarak çözümlemeyebileceksiniz. Mars, Jüpiter karşıtlığı çalışma ortamı ve sağlıkla ilgili konularda sizi zorlayacak. Larenjit, farenjit tarzı hastalıklara yakın bir haftadasınız. Bu da size iş performansınız  da , çalışma ortamınızda zorlu etkileyebilir. Burcunuzda bulunan Satürn’ün Venüs ile gerçekleştirdiği zorlu açıda, ailevi baskıya, aile bireylerinin  sorumluluklarını sizin üstlenmenize neden olup, zorlayabilir. Burcunuzda ki Satürn'ün Güneş ile  yapacağı açı destek verecek, kendinize ayırdığınız vakit, yakın çevreniz ile gideceğiniz kısa yolculuklar, bu süreçlerin daha olumlu bir periyoda taşıyacak ve sizi rahatlatacak.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya  Merkür'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizin evde daha çok vakit geçirmenize, evinizdeki konfor alanını yenilemeye, aile ile ilgili konulara önem ve çaba sarf etmenize neden olurken. Bu konu başlıklarında olumlu bir dönem de başladı. Mars, Jüpiter karşıtlığı ise sosyal ortamlarda kime güvenip kime güvenmemeniz konusunda tecrübe katarken, hatta size verilen sözlerin tutulması konusunda minik bir teste tabi tutarken. Kendi fırsatınızı, kendiniz yaratacaksınız , “Tırnağın varsa başını kaşı” sözü bu hafta sizin için söylenecek. Venüs, Satürn zorlayıcı açısı ise sağlıkla ilgili konuların öne çıkartırken, uyku düzeninizi düzenleme adına bir sürece sokacak,  uykusuz bir hafta geçirebilirsiniz, çok fazla kafein içeren gıdalar almayın. Güneş'in yaptığı açılırsa parasal destek sağlarken hiç ummadığınız bir miras durumunda gündeme gelebilir. Yeni iş fırsatları oluşabilir.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya Merkür'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki size yakın çevre arkadaşlar ve kısa yolculuklar adına destek sağlarken buralardan gelecek iş imkanları ve fırsatlar size destek oluşturacak. Yine Mars, Jüpiter karşıtlığı ise ailevi konuları, kariyerinize negatif yansımasına neden olurken. Özellikle kardeş ve aile figürlerinde sıkıntılar oluşmasına neden olabilir. Biraz daha bunu dengelemeniz şart Venüs, Satürn karşıtlığı da kalabalık gruplardan kaynaklı para ile ilgili sorun yaşamanıza neden olabilir. Güneş’in gerçekleştirdiği açılar ise size çok iyi gelecek çünkü burcunuzda ki Neptün ile çok olumlu bir etkileşimde olduğu için hislerinizi dinleme, hayallerinizi gerçekleştirme ve kendi iç dünyamızda bir düzen oluşturma adına fırsat sağlayacağınızı gösteriyor Bu anlamda oldukça güzel bir etki.

ASTROLOG SEMA SİDAR

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

 

Etiketler: 
Astrolog Sema Sidar
Sema Sidar

Facebook Google plus Instagram Twitter