Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 7 Ekim haftasının yorumu ve burcunuzun yorumları... Yeni haftada Dolunay var dikkat!

Astroloji
05 Ekim 2019
Astrolog Sema Sidar'dan 7 Ekim haftasının yorumu ve burcunuzun yorumları... Yeni haftada Dolunay var dikkat!

 

Sevgili Temiz Magazin okuyucularım, gökyüzü hareketleri açısından önemli bir haftaya başlıyoruz.

Hem gezegenlerin birbiri ile açıları oldukça aktif olacak, hem de zor etkilere sahip bir dolunay gerçekleşecek.

Böylece bu hafta gökyüzünde "ilahi adaleti sağlayacak bir mahkeme" kurulacak ve hayatımızda haksızlığa uğradığımız konularla yüzleşip mecburi dönüşümler yaşayacağız.

Sorumluluk almamızı gerektiren etki ile haftaya başlayacağız...

GÜNEŞ VE SATÜRN'ÜN AÇISI YENİ HAFTANIN İLK ETKİSİ OLACAK

Güneş; kimliğimizi, kişiliğimizi temsil eden gezegen, Satürn; kısıtlayıcı, zorlayıcı gezegeni ile sıkıntılı açısı ile haftaya “Merhaba” diyeceğiz.

Bu açı ile ilişkilerimizde zorlanacağız, hayatımızda sorumluluk alamadığımız alanlarda bireysel olarak ilerleyeceğiz, kimseden destek almadan, ikili ilişkilerimizde benim dediğim olsun dersek, kurallardan uzaklaşırsak problem yaşarız.

Bir sistemin içinde var olmak bize bu dönemde zor gelebilir.

Otorite figürleri, baba ile ilgili ilişkilerde sıkıntılar olabilir.

Aile içindeki yaşça büyük erkek figürlerinden destek bekliyorsanız bu hafta bu desteği görmek için maalesef uygun dönem değil.

Ayrıca bu etkiden kaynaklı olarak da kendimizi çok sıkıştırılmış hissedebiliriz, bu etki 14 Ekim'e kadar devam edecek.

HAFTANIN 2. ETKİSİNDE MERKÜR VAR. 

MERKÜR, URANÜS İLE KARŞIT AÇI OLUŞTURACAK

Bu hafta önemli ve bizi zorlayacak bir diğer etki ise Merkür; iletişim, haberleşme gezegeni, Uranüs; sınır ve sıra dışılığı temsil eden gezegenle karşıt açı oluşturacak.

İletişimde yanlış anlaşılabileceğimiz gibi para ile ilgili konularda ani değişimler dönüşümler olabilir, konuşmalarımız farklı algılanıp maddi yönden kayıplara sebebiyet verebilir.

Her konuşmamızın karşı taraftan onayını almamız gerekir, çok fikir değiştirmek ya da aşırı sabit fikirlilik bizi zorlayabilir.

Zihnimiz dağınık ve kontrol edilmesi zor olabilir ki çok aşırı hesap isteyen işleriniz varsa, Perşembe'den itibaren yapmanızı öneririm.

Sezgilerimizde sıkıntı yok, fiziksel odaklı olduğumuzda problem olabilir.

En önemli nokta ise iletişimimizde kesinlikle sırlarımıza hâkim olmamız gerekli, ketum olmak bu etkiden minimum zararla çıkmamızı sağlar.

8 EKİM'DE VENÜS, AKREP BURCU'NA GEÇECEK

8 Ekim'de ise Venüs; aşk, ilişki, sanat gezegeni Akrep burcuna geçiyor ve 1 Kasım'a kadar burçda kalacak.

Venüs, Akrep Burcu'nda zararlı yerleşimdedir ve doğal olarak aşk, sevgi adına zor enerjiler altında olacağız.

İlişkilerde cinsellik, tutkular, arzular sevgi ve şefkatin önüne geçecek.

Daha cinselliğin ana tema olduğu ilişkiler yaşanabilir.

Kıskançlık ve aşırı sahiplenici duygular öne çıkabilir, yasak, gizli ilişkiler, yüzeysel ilişkilere, aldatılmalara ve aldatmaya yatkın bir süreç olurken, bu dönemdeki ayrılıklar kalıcı olabilir.

Affetmek zaman alabilir, intikam almak isteyebiliriz.

1 Kasım’a kadar görsellik, güzellik, estetikle ilgili şeyler de istediğimiz sonuçları elde edemeyiz.

Venüs, Akrep burcunda iken yapılacak en iyi şey ilişkileri uzaktan izlemek, ani kararlar vermemek olurken.  

Bu dönemde başta Akrep burçları devamında Boğa, Balık ve Yengeç burçları ilişkiler yönünden daha şanslılar.

JÜPİTER, GÜNEŞ İLE OLUMLU BİR AÇI GERÇEKLEŞTİRECEK

Haftanın devamında ise Jüpiter; bolluk, bereket gezegeni Güneş ile olumlu açı gerçekleştirecek.

Bu biraz olsun bizim içimizde su serpecek fırsatları elde etmemize kendi içimizdeki dengeyi daha rahat oturtmaya. Diğer etkilerden dolayı sıkıntı yaşasak da bu etkiden kaynaklı olaylara pozitif tarafından bakabileceğiz.

KOÇ BURCU'NDA DOLUNAY İLE HAFTANIN KAPANIŞI YAPACAĞIZ

Haftanın kapanışını 13 Ekim'de 20 derece Koç Burcu'nda gerçekleşecek  olan Plutonik Dolunay ile  yapıyoruz.

Pluto; değişim, dönüşüm, yıkım gezegeni başrolde olduğu için Plutonik dolunay diyoruz.

Dolunaylar da ilk etkilenen duygularımız olur, duygularımız şekillenir.

Bu dolunayın bu kadar önemli olmasının sebebi zor kelimesini kullanmak istemiyorum ama Pluto’dan kaynaklı dönüşüm yaşayacağız.

Önümüzdeki 8 gün daha sinirli, öfkeli ve ani vermeye yatkın olacağız, bir yandan da gökyüzü buna hemen ceza kesecek.

Bu süreçte gezegenler tarafından resmen bir mahkeme kurulacak ve hayatımızda kim haksızlık yaptıysa ya da kendi hakkımızı yedirdiysek yargılama sürecine girecek ve bu konuda aksiyon almak zorunda kalacağız.

Gerçeklerle yüzleşmemiz gerekirken, sezgilerimiz çok kuvvetli olacak.

Merkür, Neptün olumlu açısı bir yandan da Güneş Jüpiter çok olumlu temaslarda olduğu için bir nebze olsun harekete geçmemiz gereken noktalarda fayda sağlayacak.

Duygusal anlamda minik kaoslar ortaya çıkabilir.

Maddi konularda ve iş ortamındaki otorite figürleri açısından zorlu etkiler altındayız.

Sağlık açısından hızlı hareket etmekten kaynaklı kazalara, migrene, baş ve diş ağrısına, dişleri sıkmaktan kaynaklı rahatsızlıklara dikkat etmemiz gerekir. 

Öncü burçlar aktif olduğu için sabırlı olmayıp, beklememiz gereken yerlerde agresif tavırlar sergileyebiliriz ve ani vereceğimiz kararlar da sıkıntı yaşayacağız.

Bu dolunayın en güzel yanı spora başlamak ve hayatımıza hareket enerjisini getirmek olacak sevgili okuyucularım...

HAFTANIN ENERJİLERİNİN BURÇLARA ETKİLERİ

YENİ HAFTADA BURCUNUZU VE SİZİ NELER BEKLİYOR?

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Güneş, Satürn zorlayıcı açısı ile başlıyoruz. Bu etki ikili ilişkiler ve evlilikle ilgili sıkıntıların bu hafta da devam edeceğini gösteriyor. Özellikle kariyerle ilgili konularda karar almada partnerinizden istediğiniz desteği bulamayacaksınız. Merkür, Uranüs karşıtlığı ise ödemeler borçlar alanında sizi zorlayacak para ile ilgili gereksiz sözler vermemeli daha dengede hareket etmeye çalışmalısınız. Ani para harcamaları sıkıntıya sebebiyet verebilir. Venüs'ün burç değiştirmesi yine ödemeler, borçlar, krediler alanında olurken ikili ilişkilerinizde, aşkta para ile ilgili konular kriz yaşamanıza sevginizin biraz daha geri planda kalmasına sebebiyet verirken. Burcunuzda gerçekleşecek dolunay ise size iyi gelecek, zorlarsanız bile büyük dönüşümlere sebebiyet vereceği için devamında olumlu sonuç elde edeceksiniz. Sinirinize ve öfkenize hâkim olmanız tek başınıza sorumluluklarınızı almanız yeterli.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya Güneş, Satürn zorlu etkisi ile başlıyoruz. Bu zorlu etki sağlık ve uzun yolculuklarda problem yaşamanıza neden olacak. Gereksiz yolculuklarda yorulabilirsiniz, sıkıntıya düşebilirsiniz. Sağlıkla ilgili konularda ise özellikle bel bölgesi ve böbrek açısından risk altındasınız dikkatli olmalısınız. Burcunuzda bulunan Uranüs'ün Merkür ile gerçekleştiği açıda sizi ikili ilişkiler ortaklıkta ve aşkta zorlayacak, sözlerinizin farklı anlaşılmasından kaynaklı sıkıntılar olabilir. Venüs'ün burç değiştirmesi ki karşıt burcunuza geçiyor, aşk ve ilişkiler de ne kadar şanslı olsanız da cinselliğin öne çıkmasına, sevgi ve güven arayışınızda problem yaşamanızı sebebiyet verecek. Son olarak gerçekleşen dolunay ise içe kapanmanızı biraz kendinizle yüzleşmenize neden olacak. Kendi içinizdeki dengeleri kurmak adına zorlanabilir ekstra bir efor içinde olabilirsiniz.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Güneş, Satürn etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki sizi aşk ve para konusunda etkileyecek. İkili ilişkilerinden kaynaklı borçlanmaya gidebilir, aşk için bir gereğinden fazla para harcayabilirsiniz. Yine çocuklarla ilgili sorumluluklar da bu hafta sizi zorlayabilir. Merkür- Uranüs karşıtlığından dolayı iş ortamında söyledikleriniz yanlış anlaşılabilir ve bir yandan da çalışmak istemeyebilirsiniz. Burada ani vereceğiniz kararlar ve içinizdeki duygu iniş çıkışlarını engellemeniz önemli. Venüs’ün burç değiştirmesinden kaynaklı, iş ortamında yeni bir aşk başlayabilir ama yine de gökyüzü bu aşkın biraz daha tutkulardan kaynaklı olduğundan dolayı devamında sıkıntı yaşamanıza neden olabilir. Son olarak gerçekleşen dolunay ise popüler olmanızı, kalabalık ortamlarda daha fazla sorumluluk almanıza neden olurken zor bir dolunay olduğu için ani karar verme ve sinirinize hâkim olmaya dikkat etmelisiniz.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Güneş, Satürn zorlayıcı açısı ile başlıyoruz. Bu etki ikili ilişkiler, aile ve yuva kavramlarında mecburi karar almaya yöneltecek. Bir yandan da gerçekleşecek dolunay buna destek vereceği için hafta başında biraz gerilebilirsiniz. Merkür, Uranüs karşıtlığı ise yine partneriniz ve   sosyal çevreniz arasında karar vermeye. Kalabalık arkadaş guruplarında yaşadığınız sıkıntıları çözmek adına belki partnerinizden destek istemenize neden olurken, bu destek istediğiniz şekilde olmayabilir. Venüs’ün burç değiştirmesi ise aşk alanınızda gerçekleşiyor. Hayatınıza yeni birisi girebileceği gibi sanat ile de ilgilenebilirsiniz. Hayatınıza kimse yoksa yeni bir insan gelebilir ve uzun süredir yaşamadığınız tutku dolu bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak istiyorsanız süreç destekleyici. Son olarak dolunay kariyer alanınızda gerçekleşiyor, kariyerde dönüşüm süreci başladı. Yalnız sakin ve sabırlı olmanız şart.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Güneş, Satürn zorlayıcı etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki kısa yolculuklara gitmenize neden olurken, bir yandan da sağlık ve iş ortamında dengeleri kurmakta zorlanmanıza sebebiyet verecek. İş ortamında angarya yüklerden kaynaklı olarak seyahat gerçekleştirmek zorunda kalabilirsiniz. Merkür-Uranüs karşıtlığı ise aile ve kariyer alanlarında sizi zorlayacak. Aile içindeki iletişim bozukluklarından kaynaklanan sorunlar kariyerinize yansıyabilir. Venüs'ün burç değiştirmesi ise yine sizde aile konularının öne çıkmasına neden olurken. Ev içindeki sırlar konuşmalar ortaya çıkabilir. Ayrıca sevgi enerjisi engellere takılacak, sevginizi göstermede problemler olabilir. Son olarak gerçekleşen dolunay seyahat ve eğitim alanlarında etkileyecek, radikal kararlar alabilirsiniz. Ani bir karar ile eğitime katılabilir yola çıkabilirsiniz.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya Güneş, Satürn zorlayıcı etkisi ile başlıyoruz. Bu etki para ve aşk alanında etkilerken, çocuklarınızın sorumlulukları sizin üzerinizde olacak. Yine hobilerinizden para kazanıyorsanız para ile ilgili sıkıntılar ödemelerinizi tahsil etme de zorlanabilirsiniz. Merkür Uranüs karşıtlığı ise eğitim konularında sizi tetikliyor. Alacağınız eğitim ilgili kararsızlıklar yaşayabilir, yine iş sözleşmelerinde problemler aksamalar olabilir. Venüs'ün burç değiştirmesi ise kardeşler, yakın çevrede olan ilişkinizde sıkıntılara sebebiyet verirken uzun zamandır görmediğiniz insanları görme fırsatını elde edebileceksiniz. Aon olarak gerçekleşen dolunay ise ödemeler, borçlar, krediler alanında tetikliyor. Ödemelerinizi düzenlemek ve ani para harcamalarına girmemeniz gerekiyor. Sağlıkla ilgili ise operasyon geçirebileceğiniz bir rahatsızlığınız varsa dikkat etmenizi tavsiye ederim. Operasyon riskiniz var.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Güneş, Satürn zorlu açısı ile başlıyoruz. Burcunuzda bulunan Güneş’in Satürn ile yaptığı bu zorlu etkileşimle aileniz ve istekleriniz arasında kalabilir. Aile içindeki dengeleri bulmak adına zorlanabilirsiniz. Merkür, Uranüs karşıtlığı ise sizi para açısından etkileyecek. Ödemeler, borçlar derken kendi gelirlerinizi düzenlemek zor olacak. Maddi konularda kurduğunuz iletişim ise yanlış anlaşılmaktan kaynaklı zarara uğrayabilirsiniz. Venüs'ün burç değiştirmesi ise yine sizi para alanında etkileyecek. Para ile ilgili konularda ketum olmalısınız. Hem kazançlarınızı hem de paranızı söylemelisiniz. Son olarak gerçekleşen Dolunay karşıt burcunuzda olacak. İkili ilişkiler evlilikle ilgili ani kararlar vermemeli agresif tarafınızı işlerinize yansıtmamalısınız. Sizi zorlayacak etkiler var. Gökyüzünde ki gerginlikten kendi karakterinize uygun olmayan bir tavır takınabilirsiniz. O da sizi bunaltabilir.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:   

Akrepler, haftaya Güneş, Satürn zorlu etkileşimi ile başlıyoruz. Hafta başında kendi içinize dönebilirsiniz bu etkiden kaynaklı olarak, yine  yakın çevrenizden bir uzaklaşmak isteyebilirsiniz. İnsanların söylemleri baskı yaratabilir. Merkür, Uranüs karşıtlığı ise sizin sezgilerinize tamamen güvenmeniz gerektiğini ve ilişkilerden ziyade bireysel tavır takınmanıza sebebiyet veriyor. Burcunuzda bulunan Merkür'ün bu zorlu etkileşimi ortaklıklarda problem yaşamanızı yanlış anlaşılmalara neden olabilir. Venüs ise burcunuza geçiyor aşk adına güzel bir dönem başlarken oldukça tutkulu bir ilişki döneminde hayatınızda olacak. Evlilikler ortaklıklar adına ise yeni kararlar alabilirsiniz. Son olarak gerçekleşen dolunay ise sağlık alanında size etkilerken migren baş ağrısına kazalara karşı dikkatli olmalısınız ve özellikle iş ortamındaki ikili ilişkilerinizde sırlarınızı çok kimseyle paylaşmamalısınız.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Güneş, Satürn zorlu etkisi ile başlıyoruz. Bu etki sizin para ile ilgili konularda daha kısıtlayıcı davranmanızı tutumlu olmanızı istiyor. Gereksiz para harcamalarına girmemeli borçlarınızı ödemelerinizi, düzenlemeye çalışmalısınız. Bir yandan da kalabalık gruplar da para harcamamaya özen göstermelisiniz. Merkür, Uranüs karşıtlığından kaynaklı gerilebilirsiniz. İş ortamınızda çalıştığınız insanların yanlış anlaması sizi yorabilir. Yine ses telleri ve boğazla ilgili rahatsızlıklara dikkat etmelisiniz. Venüs’ün burç değiştirmesi ise size sezgisel olarak olumlu etkileyecek spiritüel konulardan destek alabilir kendinizi geliştirebilirsiniz. Ama aşk ilişkilerde ise zorlayıcı bir süreç olacak beklentilerinizi partneriniz karşılamayabilir. Gerçekleşecek dolunay ise size hareket enerjisini getirse de zor bir etki özellikle kendinizi yetersiz hissedebilir, ani kararlar alabilirsiniz.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya burcunuzda bulunan Satürn’ün Güneş ile yaptığı zorlu açı ile başlıyoruz. Bu sizi birçok konuda kısıtlamaya neden olurken esas kariyerde zorluklar yaşayabilirsiniz. Daha fazla çalışabilirsiniz ve yine gerçekleşecek Merkür, Uranüs karşıtlığından dolayı kendinize zaman ayıramayabilirsiniz. Aşırı iş yükü ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Venüs'ün burç değiştirmesi ise aşk adına size olumlu yansıyacak, hayatınızda birisi yoksa arkadaş gruplarını sayesinde yeni bir aşka yelken açabilirsiniz. Diğer yandan sırlarınızı kalabalık gruplar, paylaşmamanızı tavsiye ederim. Son olarak gerçekleşen dolunay ise aile yuvalarında sizi tetikleyecek aile içindeki, bazı sıkıntılar gün yüzüne çıkabilir. Sizden daha çok beklenti içine girebilirler sakin olmanız önemli.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya Güneş, Satürn zorlu açısı ile başlıyoruz. Bu etki zaman zaman içinize kapanmanıza neden olabilir. Kendi dengenizi kurmakta zorlanabilirsiniz. Güzel bir seyahat size iyi gelebilir, fırsat bulduğunuzda değerlendirebilirsiniz. Merkür, Uranüs karşıtlığı ise kariyer ve aile konusunda radikal karar almaya neden olabilir. İletişimden kaynaklı problemleri çözmek için daha fazla efor sarf etmenize neden olurken. Venüs’ün burç değiştirmesi kariyer de çok istikrarlı, stratejik ve sırlarınızı tutarak gitmeniz konusunda vurgu yapıyor. Nakit para akışınız hızlandırabilir. Diğer yandan gerçekleşecek dolunay ise yakın çevrenizde daha haşır neşir olmanıza, hatta onların problemlerini çözmek için gereğinden fazla fedakârlık yapmanıza neden olacak. Kısa yolculuklar her türlü yolculuk size bu hafta iyi gelecek.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya Güneş, Satürn zor etkisi ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı kalabalık ortamlarda kendinizi, yetersiz ve zor hissedebilir. Ödemeleriniz ile ilgili sıkıntılar yaşayabilirsiniz başka insanlardan dolayı parasal sıkıntılar gündeme gelebilir. Merkür, Uranüs karşıtlığı ise sizin seyahatler adına verdiğiniz sözleri gerçekleştirememe ve yolculuklarda sıkıntı yaşamınızı neden olacak. Yolculuklarda problemler ile karşılaşabilirsiniz temkinli olmanızı tavsiye ederim. Venüs'ün burç değiştirmesi ise size özellikle üniversite hayatından ya da eğitim hayatından gelebilecek ikili ilişkilere aşk ilişkisine yönlendirebilir. Seyahatlerin para kazandıracak bir dönem son olarak. Gerçekleşecek dolunay ise para alanınızda gerçekleşiyor gelirlerinizi arttırabilir ve alabilirsiniz. Gelirler adına sadece sakin ve ani karar vermelisiniz.

 

 

Etiketler: 
Sema Sidar
dolunay

Facebook Google plus Instagram Twitter