Reklam
Temiz Magazin
26 Kasım 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 8 Ekim haftasının ve 8 Ekim haftasında burcunuzun yorumları. Yeni haftaya "Yeni Ay" damgasını vuracak! Hayatımızı adeta ele geçirecek!

Astroloji
07 Ekim 2018
Astrolog Sema Sidar'dan 8 Ekim haftasının ve 8 Ekim haftasında burcunuzun yorumları. Yeni haftaya "Yeni Ay" damgasını vuracak! Hayatımızı adeta ele geçirecek!

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım,

Yeni bir haftaya yine birlikte "merhaba" derken, hemen belirtiyorum ki bizi dönüşümü ve dengeyi içinde bulunduran bir Yeni Ay karşılayacak.

9 Ekim'de gerçekleşecek Terazi Burcu'ndaki Plutonyen Yeni Ay bizi bekliyor.

YENİ AY'LAR, HAYATIMIZA YENİ BAŞLANGIÇLAR GETİRİR

Yeni Aylar hayatımıza yeni başlangıçları getirirken, bu yeni ay duygu ve de düşünce olarak değişimleri de içinde barındıracak.

Terazi Burcu'nda gerçekleşen bu etki ile beraber fiziksel olarak değişim dönemimiz de başlayacak, görüntümüzü değiştirmek için gayret içinde olacağız,  dengeyi bulmak adına bazı fedakarlıklarımız olacak.

Sorunlarımızda liderlik yapabileceğiz, gireceğimiz ortamlarda diplomasi yeteneğimiz ile problemleri çözümleyeceğiz.

Üstümüz başımız ve  konuşmalarımızda daha farklı bir standart belirleyebiliriz, bir tık level atlamak isteyebiliriz.

Hayatla ilgili daha iyi bir pozisyon ve konum ve para arayışında  olabiliriz.

Yeni Ay gerçekleşirken Pluto; (değişim, dönüşüm, yıkım gezegeni) ile zorlu (kare) bir açı  gerçekleştirecek. 

Yani, Yeni Ay'ın etkilerinde Pluto'da aktif bir rol oynayacak. 

Yeni Ay, enerjisi ile birlikte bize  “Eğer sen değişimi kabul etmiyorsan, içindeki dengeleri bulamıyorsan,  ben bunu sana zorla yaptırırım” diye baskı uygulayacak.

Bu yüzden eğer hayatınızda özellikle “ben” mi  “biz” mi ikilemi yaşıyorsanız, ortağınıza, partnerinize göre bir hayat yaşıyorsanız  gökyüzü  sizi sınayacak.

GÜVENDİĞİNİZ İNSANLAR NE KADAR GÜVENİLİR?

Güvendiğiniz insanlar ne kadar güvenilir diye soracak, malum Venüs'ün retro olduğunu, bu süreçte zaten ilişkiler adına sınav verdiğimizi belirtmek isterim. 

Yeni ay da eklenince  ortaklıklar, ikili ilişkiler,  evlilikler için  yeni bir dönem ya "tamam bitsin" diyeceğiz, ya da "devam etsin."

Diğer yandan  modaya, lükse, para harcamaya meraklı olabiliriz.

YENİ AY, MARS İLE DE ETKİLEŞİMDE OLACAK!

Yeni ayın  Mars ile  gerçekleştireceği olumlu açı bize bu konuda fırsat sunarken,  zekamızla yapacağımız alışverişlerde  kar elde ederken, özellikle internet üzerinden yapacağınız satışlarda ve alışverişlerde oldukça karlı bir dönem olacak... 

Sadece perde, halı, tadilat ve tamirat işlerinde zarar elde  edebilirsiniz. Ama onun dışında yapacağınız alışverişlerde oldukça karlı bir süreç.

Yeni ayın etkisi 8 gün boyunca devam edecek...

YENİ AY, SAĞLIĞIMIZI DA ETKİLEYECEK! DİKKAT!

Sağlık açısından  bel bölgesi, böbrekler ve su tüketimi çok önemli olacak. 

Eğer hayatınızda kimse yoksa, bu durumu takıntı haline getirebilirsiniz ama sosyalleşerek bu durumu düzeltebilirsiniz.

10 EKİM'DE MERKÜR BURÇ DEĞİŞTİRİYOR

MERKÜR, AKREP BURCU'NA GEÇECEK

10 Ekim'de ise Merkür; (iletişim, haberleşme, zihin gezegeni) burç değiştirerek Akrep burcuna geçiyor ve 31 Ekim'e kadar bu burçta kalacak.

Merkür’ün kendi doğasıyla Akrep burcunun doğası uyumlu değildir,  sıcak kanlı bir gezegen olan Merkür, soğuk ve mesafeli Akrep burcunda  rahat hareket edemez!

İŞTE MERKÜR'ÜN AKREP BURCU'NA GEÇMESİNİN ETKİLERİ

Bize yansıması ise sabit düşünce yapısı olacak, zihin açısından zorlanmaya sebebiyet verecek.

Sezgilerimiz çok açılırken zihin olarak sadece bir noktaya odaklanabiliriz, bu da bizi zorlayabilir.

Konsantre olmakla ilgili sıkıntı yok.

Konuşmayıp, konuşmayıp birden iğneleyici, rencide edici bir sözle karşımızdaki insanı kırabiliriz.

Sır tutmak, başkalarına sırrınızı vermek, sırdaş olmak çok önemli olacak.

Daha ketum olduğumuz, herkese her şeyi söylemeyeceğimiz bir dönem.

Karşımızdaki insanlara bizde kapalı olabiliriz.

Ayrıca konuşmalarımızla dedektifçilik oynayabiliriz.

Elektronik eşyalarda ses kayıt cihazları, araç takip ekipmanları, güvenlikle ilgili cihazlara ilginiz artabilir.

Evinizin güvenliğine daha takık olabilirsiniz, kamera sistemleri, güvenlik sistemlerini evinize kurabilirsiniz.

Ayrıca yazışmalarınıza, maillerinize kendinize ait bir gizlilik koyabilirsiniz.

Gizli bir imzanız olabilir.

Merkür ve Akrep enerjisinin  en iyi yanı, zihnimiz havada olmayacak sezgileriniz kuvvetli olacak ve mistik konulara ilgimiz artacak.

Merkür,  Akrep burcuna geçer geçmez hemen Uranüs ile karşıt oluşturmaya başlayacak.

Aşırı sabit fikirlilik, özellikle maddi konularda zarara uğratabilir.

Kendimizden ödün vermeyip, sır tuttuğumuz için   karşı tarafın güvenini kaybedebiliriz ve zihin olarak bir yerde takılı kalıp yine fırsatları kaçırabiliriz.

Zor bir etki; çünkü hayatımızda karar vermemiz gereken  durumlarda tepkisiz kaldığımızdan dolayı fırsatlar kaçabilir.

Maddi anlamda sıkıntıya sokabilir.

HAFTANIN 3. ETKİSİNDE VENÜS VE MARS VAR

4. ETKİSİNDE GÜNEŞ VE PLUTO VAR

Haftanın diğer etkileri ise Venüs, Mars ile kare açı oluşturacak.

Yine Güneş-Pluto ile kare açı oluşturacak.

Bu etkileşimler daha önceki haftalardan bu yana devam ettiği için  hatırlatma olarak bahsetmek  istiyorum.

Venüs, Mars zorlayıcı açısı ile ilişkilerde tutkular sevginin önüne geçecek daha manipülatif bir halde olacağız ve  Pluto- Güneş açısından dolayı da daha baskıcı bir ruh halinde hissedeceğiz.

Perşembe'den sonra  "niye bunlar beni buluyor", "Niye benim başıma bunlar geliyor" gibi serzenişimiz olabilir.

Minik de olsa isteklerimizi söylerken isyankar bir ruh halinde olabiliriz.

Cinselliği yaşamak adına yanlış seçimler yapabiliriz, sevgiyi göz ardı etmemelisiniz.

HAFTANIN BURÇLARA ETKİSİ: 

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya  yeni ayın etkisi ile başlıyoruz, bu gökyüzü hareketi karşıt burcunuzda gerçekleşiyor. Sizi ikili ilişkiler, ortaklıklar ve evlilikler adına karar almanıza ve buna göre bir yol çizmeniz konusunda baskı altına alacak. Kendi içinizde tek başınıza kalmamanız ve sosyalleşmeniz dolunaydan yeniaydan hasarsız bir şekilde çıkmanız adına önemli olacak. Diğer bir etkimiz ise Merkür'ün burç değiştirmesi, sizin yeni finansal kaynaklar adına  stratejik davranmaya krediler, ödemeler ve borçlar anlamında insanlara her şeyinizi söylememeniz konusunda  yeni bir dönemi başlatacak. Yine maddi konularda yapıcı tavrınız kararlı olmanız ve yeri geldiğinde risk almanız süreci  lehinize çevirirken, ikili ilişkilerinizde baskıcı taraf olabilirsiniz. Karşınızdakilere söylediklerinizi yaptırmak için ekstra gayret içinde olacaksınız.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya gerçekleşen yeni ayın etkisiyle başlıyoruz. Sizi çalışma ortamınız, iş arkadaşlarınız olan ilişkileriniz ve sağlıkla ilgili konularla daha fazla ilgilenmenize sebebiyet verecek ve özellikle sağlıkla ilgili konularda böbrekler ve bel bölgesine dikkat etmeniz gerekirken. İş ortamınızda yaşadığınız haksızlıklar varsa çözüm bulabileceksiniz ve yine  iş ortamınızda  hukuksal süreçlerin içindeyseniz  bunları da halledebileceksiniz. Diğer yandan Merkür karşıt burcunuza geçiş yapacak, burcunuzda bulunan Uranüs ve zorlu bir açı gerçekleştirecek. Bu etki sizi ikili ilişkiler ortaklıklarda bir karar almaya sürüncemede olan ilişkilerinizi bitirtebilir. Konuşmalarınızda  yanlış anlaşılmalardan kaynaklı ilişkileriniz sıkıntıya girebilir ve bitme noktasına gelebilir. Dikkatli olmalısınız ve sabit fikirlilikten uzak durmalısınız.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, gerçekleşecek yeni ayın etkisiyle haftaya merhaba diyoruz. Bu etki sizi aşk, ilişkiler ,çocuk ve hobileriniz adına olumlu etkileyecek . Yapınıza  çok uygun bir enerji varken sadece baskıcı tavırlar adına çevreniz zorlayabilir. İnsanlar size kendi istediklerini yaptırmak isteyebilir ama onun dışında gerçekten enerjinize çok uygun kendinizi iyi hissettiğiniz bir etki var. Ayrıca  hayatınızda kimse yok ise eski bir ilişki durumunuz  yeniden alevlenebilir. Aşk tazeleyebilirsiniz. Diğer yandan Merkür'ün burç değiştirmesi ise sizi iş ortamında daha stratejik olmaya iş arkadaşlarınıza karşı zekanızı kullanma yönünde bir yaptırıma götürecek. Perşembe gününden sonra halsizlik yaşayabilirsiniz bu da  iş ortamda dedikoduya sebebiyet verebilir, biraz sır tutmanız kendi sınırlarınızı da başkasına vermemeniz gerekli.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya yeni ayın etkisiyle başlıyoruz. Sizi aile, yuva, ev kavramlarında etkilerken evin içinde tadilat ve tamirat ile uğraşabilirsiniz. Özellikle perde, halı ve yatak odası ile ilgili değişiklik yapabilirsiniz ,revizyona gidebilirsiniz. Merkür'ün burç değiştirmesi ise aşk ilişkilerinde sizi öne çıkartacak. Hayatınızda aşkı sorgulayıp beklentilerinizi netleştirebileceksiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise  biraz farklı ilişkileri hayatınıza çekebilirsiniz, yasak ilişkilerin içinde yer alabilirsiniz. Evli insanlara hayatınıza çekebilirsiniz, karşınızdaki insan sizi bu konuda sizi kandırabilir ve  kalabalık gruplar da özellikle sosyalleştiğiniz alanlarda yakın arkadaşlarınızın gereksiz ilgisi sizi bunaltabilir ve gerilebilirsiniz. Sağlık açısından mideniz çarşambadan itibaren cumaya kadar hassas olacak , abur cubura yemezseniz daha rahat edeceksiniz.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya  yeniayın etkisiyle başlıyoruz. Sizi kardeşler, yakın çevre, kısa yolculuklar ve seyahat anlamında olumlu etkilerken. Kendini içinizdeki dengeyi bulmak adına bir seyahat programı gerçekleştirebilirsiniz. Uzun yolculuklardan  misafirleriniz olabilir, onlarla güzel vakit geçirebilirsiniz sosyalleşmek size iyi gelecek. Yeni ayın enerjisi yapınıza  oldukça uygun, sizin  harekete geçmenizi sağlayacak. Merkür'ün burç değiştirmesi ise aile ilişkilerinizi öne çıkartırken, ailevi bir sırrın ortaya çıkması aileden bir bireyin bir sırrına ortak olma durumunuz oluşabilir. Aile ilişkilerinde arabuluculuk rolü üstlenebilirsiniz. Diğer yandan kariyerinizde ast üst kavramlarına dikkat etmelisiniz, üstleriniz ile  problem yaşıyorsanız bunları çözümlemek için daha yapıcı bir tavırda olmalısınız.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya yeniayın etkisi ile başlıyoruz. Bu etki sizi özellikle maddi konularda daha rahat bir sürece sokarken, geçen aylarda yaptığınız sıkıntılı harcamaları çözümleyebileceksiniz. Fakat burada internet üzerinden yapacağınız işler ve sosyal medyayı kullanacağınız iş bağlantıları size kar getirecek. Ayrıca  internet üzerinden alışveriş yapmanızı tavsiye ederim. Diğer yandan Merkür'ün burç değiştirmesi ise sizi kardeşlerle ilgili konularda  sabit düşünmenize, ilişkilerinizdeki  doğru ve yanlış kısımları belirleyip ilerlemenizi bu yönde kendi fikirlerinizi ortaya koyma adına etkileyecek. Uzun yolculuklar seyahat adına biraz sıkıntılı bir süreç, rötarlarınız artarken. Yolculuklar içinde fazla para harcayabilirsiniz, yol masraflarınız artabilir.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya burcunuzda gerçekleşen yeniayın etkisiyle başlıyorsunuz. Bireysel anlamda her konuda değişim ve dönüşüm dönemi diyebilirim sizin için, kendi farkındalığınıza varmak, kendinizi sevmek ve kendiniz için yol almak adına çok güzel bir etki. Dikkat etmeniz gereken nokta ise , partnerinize takılmadan karar almalısınız. Merkür'ün burç değiştirmesi ise sizi maddi anlamda etkileyecek. Maddi konularda ketum olmak,  yaptığınız alışverişleri kimseye söylememeniz önemli. Alışverişlerinizde ve harcamalarınıza stratejik davranmak kar odaklı alışverişte bulunmanız önemli. Diğer yandan krediler ve borçlar adında bir revizyon dönemi ve bu anlamda beklenmedik  yeni bir maddi gelişme söz konusu, karlı bir sürece giriyorsunuz ne kadar kalıcı  hamleler yaparsanız o kadar rahat hareket edebileceksiniz.

 

 

 Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, haftaya yeniayın etkisi ile merhaba diyoruz,   ruhsal anlamda yeni bir dönüşüme yönlendirirken. İş ortamında sıkıntılarla ve haksızlıklarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Yine hafta ortasına kadar kendinizi yorgun hissedeceğiniz etkiler söz konusu .Diğer yandan Merkür burcunuza geçiyor ve geçer geçmez karşıt burcunuzda bulunan Uranüs ile zorlayıcı bir etkileşimde bulunacak. Bu etkiden kaynaklı  maddi konularda ikili ilişkilerde ortaklıklarda ve evliliklerde karar vermeniz, radikal hamlelerde bulunmanız gerekebilir. Kendi yapacağınız hamleleri de kimseye söylemeden yol almalısınız. Bu anlamda stratejik davranmak sezgilerinizi kullanmak çok önemli. Ne kadar akılcı davranıp, olayları önceden değerlendirirseniz o kadar rahat edeceksiniz.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya yeni ayın etkisiyle başlıyoruz, bu etki size çok iyi gelecek. Sosyalleşerek, kalabalık gruplar da yer alacak ve kendiniz ile aynı enerjide insanlarla bir arada olabileceksiniz. Yeni insanlar hayatınıza girebilir. Bu anlamda farklı bir gruba da üye olabilirsiniz. Merkür'ün burç değiştirmesi ise sizi zor bir alanda etkiliyor. Kendinizi baskı altında hissedebilir zihniniz odaklama problemi yaşayabilirsiniz. Yine sabit fikirli insanlar sizi zorlayabilir ve iş yapmanıza engel olabilir. İnsanları ikna kabiliyetiniz öne çıkacak. Aynı zamanda iş ortamı, iş odaklı ortamlarda daha rahat hareket etmek için disiplinli olmanı şart. Daha önce yaptığınız hatalardan ders çıkarmak bu doğrultuda yol almak, yeni bir plan oluşturmak ise süreci karlı kapatmanızı sağlayacak. Sağlık açısından ise özellikle boyun boğaz bölgesinde dikkat etmelisiniz.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

 Oğlaklar, haftaya yeniayın etkisiyle başlıyoruz. Sizi kariyer alanında etkileyecek, daha önceden yaşadığınız haksızlıklar varsa olumlu çözüm alırken. Burcunuzda bulunan Pluto’nun yeniaya yaptığı zorlayıcı etkiden dolayı ise kariyerinizde yeni bir karar almak, dönüşüme girmek zorunda kalabilirsiniz. Bu anlamda Merkür'ün burç değiştirmesi istese yeni gruplara yönlendirerek bu gruplardan gelecek iş tekliflerine yöneltebilir. Eğer hayatınızda iş dışında bir süreçteyseniz, hayatınızı  yeniden revize edileceksiniz. Özellikle aile bireylerinden kaynaklı bir dönüşüm içinde olabileceksiniz. Dikkat etmeniz gereken konu ise ilişkiler partneriniz tarafından manipülatif bir tavra maruz kalabilirsiniz. Onun baskıcı tavrı sizi bunaltabilir. Tamamen mantık doğrultusunda karar almalı ve duygusal ruh halinden sıyrılmalısınız.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya  yeni ayın etkisiyle başlıyoruz.  Burcunuzun yapısına  çok iyi gelecek, uzun yolculuklar seyahat ve eğitim konularında fırsat yakalarken. Kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Enerjiniz dengede olurken bel bölgenize dikkat etmeniz ise sağlık açısından önemli. Diğer yandan Merkür'ün burç değiştirmesi ise kariyer alanında arkanızdan dönen işlerle yüzleşmek ve bunlara göre stratejik bir yol almanızı sağlayacak. Evden çalışmak isteğiniz olsa da perşembe gününden itibaren iş ortamını  ev konseptine  çevirerek, işe motive olabilirsiniz. Konsantrasyon ile ilgili bazı sıkıntılar gündeme gelebilir. Ayrıca evinizin içinde özellikle mutfak adına tadilatlar gerçekleştirebilirsiniz, fırın alabilir ya da fırınınızı tamir ettirebilirsiniz.  

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya yeniayın etkisiyle başlıyoruz. Bu etki sizin maddi konularda yeni bir karar almaya krediler ve borçlar adına bir düzenleme yöneltebilir. Özellikle miras ve hukuksal işler ile ilgili olumlu bir süreç yaşarken. Merkür'ün burç değiştirmesi ise size rüyalar açısından etkileyecek , çok fazla rüya görebilir ve bunalabilirsiniz. Uzun yolculuklar seyahatlerin size iyi geleceği bir döneme gireceksiniz. Dikkat etmeniz gereken konu ise kardeşlerle ilgili konular gireceğiniz ortaklaşa  işler sizi bunaltabilir , bu alanda  yeni bir kararlar alabilirsiniz.  Ayrıca iletişim yönünüz de sıkıntı var doğru iletişim kurmak , karşı tarafa kendinizi doğru anlatmak adına zorlanabilirsiniz. Burada tamamen sezgilerinizi dinlemelisiniz. Sağlık açısından ayaklarınızın  hassas olduğunu bir süreç.

ASTROLOG SEMA SİDAR

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

Etiketler: 
Sema Sidar
Astrolog
Astroloji
astrology
burçlar
gezegenler
Ankara
bilinçlatı eğitmeni
Bilinçaltı Terapisti
Yeni Ay
merkür
pluto

Facebook Google plus Instagram Twitter