Reklam
Temiz Magazin
29 Şubat 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 8 Nisan haftasının burç yorumları ve yeni haftanın astrolojik yorumu

Astroloji
06 Nisan 2019
Astrolog Sema Sidar'dan 8 Nisan haftasının burç yorumları ve yeni haftanın astrolojik yorumu

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin Okuyucularım

Önemli bir haftaya başlıyoruz.

Geçen hafta gerçekleşen yeni ay tamamlayıcı özelliklere sahipken, yeni haftamızı da Güneş’in ve Merkür’ün açıları şekillendirecek.

Yapacağımız işleri ertelememek, Mayıs ayını rahat geçirmemiz için önemli olacak.

Kimliğimizi temsil eden Güneş’in gerçekleştireceği açılarla başlayalım yeni haftanın astroloji yorumuna...

Güneş ilk olarak Satürn; zorlayıcı, kısıtlayıcı, sorumluluk gezegeni; devamında Pluto; değişim, dönüşüm gezegeni ile zorlayıcı açılar yapacak.

Gökyüzünün 2 kötücül gezegeninin birlikte Güneş’e kafa tutması, kendimizi kısıtlanmış hissetmemize sebep olacak...

Birçok şeyi yaparken yetersizlik hissi ile karşı karşıya kalabiliriz.

Hayatı ciddiye almak, normalden daha fazla çalışmak, çaba sarf etmek zorunda kalabiliriz.

Bireysel hareket etmek istediğimiz alanlarda başkasının kurallarına uymak, başkasının söylediklerini yapmak gerekebilir.

Özellikle otorite figürleri, yaşça büyük erkekler, ailedeki büyük erkek figürleri ile anlaşmak zor olacak.

Kendimizi istediğimiz şekilde öne çıkartmakta zorlanabiliriz.

Mesuliyet almamız, üzerimize düşen sorumlulukları gerçekleştirmek, mantık doğrultusunda kendi sınırlarımızı çizerek devam etmek; zor etkiyi kolaya dönüştürecek.  Önümüzdeki Eylül ayında bunun meyvesini alabileceğiz.

Bize yansımaları 19 Nisan’a kadar devam ederken, bu süreçte büyük risk içeren işler, sıfırdan yeni bir düzen kurmak iyi bir seçenek olmazken, başladığımız işleri pes etmeden bitirmeliyiz.

PERŞEMBE GÜNÜ VENÜS VE MERKÜR KAVUŞUM AÇISI GERÇEKLEŞTİRECEK

Haftanın diğer etkileşimlerinde Merkür; iletişim gezegeni, Satürn ve Pluto’ya  olumlu açılar yaparken, Perşembe günü itibariyle Venüs; aşk, ilişki, sevgi gezegeni ile kavuşum açısı gerçekleştirecek.

Yine perşembe günü itibariyle Jüpiter; bolluk, bereket gezegeni ile kare açı gerçekleştirecek.

ETKİLERİ NE OLACAK?

Ana tema ise iletişimde bir planımız olması!

Kiminle ne konuşacağımızın önceden planlanmamış olması gerekli!

Yönü belli olmayan spontane bir konuşmaya ya da toplantıya girmemeliyiz!

İlişki ile ilgili radikal kararlar alacaksak bu yönde bir iletişim kurmalıyız.

AŞK ZAMANI...

Aşkta romantizmi yaşamak, güzel ve gelecek odaklı ciddi bir ilişkiye başlamak adına güzel etkiler var.

Ayrıca planlı programlı olduğumuzda küçük adımlarla, gerçekçi hayaller kurarsak kısa vadede başarılı sonuçlar alabileceğiz.

Dikkat etmemiz gereken nokta ise   para taleplerimizde, maddiyatla ilgili konularda bunları elde etmek için daha fazla konuşmak belki birden fazla kez temas gerçekleştirmemiz gerekebilir.

JÜPİTER RETRO'SU BAŞLAYACAK

10 Nisan itibari ile  Jüpiter; bolluk, bereket gezegeni geri hareketine başlayacak.

Bir gezegen geri hareket döneminde aldığı sorumlulukları rahat bir şekilde yerine getiremez.

Jüpiter ise  büyümesini istediğimiz işlerde, fırsatlar da gecikmelere, daha yavaş  ilerlememize neden olacak.

Jüpiter’in geri hareket döneminde evren "neyi biliyorsun, neyi bilmiyorsun" diye sorgulayacak.

Hayat tecrübelerle  bize bir şeyleri gösterir.

Jüpiter’in retro süreci, Merkür ve Venüs’ün geri hareketinde olduğu gibi yeni başlangıçları  yapmak için negatif etkiye sahip değil,  fakat bu yeni başlangıçların büyümesi ve para enerjisini aktive etmesi zaman alabilir.

Jüpiter kesinlikle parasız bırakmaz,  ama istediğimiz gibi olması uzun  zaman alabilir.

Öğretmek istediği şey tecrübedir, birçok konuda deneyim kazanmamızı sağlayacak.

Eğitimle ilgili konular seyahatler ve yurtdışı gezilerinde belki istediğiniz tatmini bulmamız zaman alabilir, beklentilerinizde içsel bir tatminsizlik yaşayabilirsiniz.  

Jüpiter retrosu 11 Ağustos 2019'a kadar sürecek bu dönemde yarım bıraktığınız kurslar okullar eğitimlere rahatlıkla geri dönebilirsiniz.

HAFTANIN FİNALİNDE GÜNEY VE KUZEY AY DÜĞÜMÜ OLACAK

Finali ise çarşamba günü itibariyle başlayacak ve Pazar gününe kadar devam edecek.

Güneş, Güney ve Kuzey ay düğümü dediğimiz karma noktalarıyla  zorlayıcı açı yapacak.

RUHSAL VE FİZİKSEL OLARAK ETKİLENECEĞİZ

Önemli bir etki,  fiziksel ve ruhsal olarak etkileyecek.

Geçmiş ile yüzleştirecek 8-9 yıl önce yaşadığınız kendi kimliğinizden ödün verdiğiniz ve kimlik ile ilgili bunalım yaşadığınız, belki hor görüldüğünüz başlamak istediğiniz ama cesaret edemediğiniz, ertelediğiniz işlerle bu hafta tekrar karşılaşacaksınız. 

8-9 yıl önceki ilişkiler karşımıza gelebilir.

Yine  2010 yılından bu yana gelen süreçleri tamamlayabilirsiniz.

Ama bunu yapmak çok kolay değil, ruhunuzun bir tarafı isteyecek bir tarafı istemeyecek ve kendinizi baskı altında hissedeceksiniz.

Bu süreçte  eğer hayatınıza yeni bir insan girers ya da yeni bir insan girecekse bilin ki aslında o dönemden bugüne gelen bir görevi tamamlamanıza vesile olacak, ona bir fırsat vermelisiniz.

Belki bu kişinin planları, programları ve istekleri doğrultusunda hareket edeceksiniz...

Ama yine de hayatınızda olmalı.

 

YENİ HAFTANIN ENERJİLERİ BURÇLARI NASIL, NEREDEN ETKİLEYECEK?

HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya burcunuzda bulunan Güneş’in, Satürn ve Pluto ile yaptığı zorlu açı ile başlıyorsunuz, öne çıkmak için olumlu etkiler mevcut iken kariyerle ilgili konularda zorlanabilirsiniz. Özellikle iş ortamı, statü sahibi üstleriniz  baskı altına sokabilir. İstediklerinizi yapmakta gayretinizin daha fazla olması gerekiyor. Kendi sınırınızı belirleyip, onların da sözlerini dinleyerek bu etkiyi pozitife çevirebilirsiniz. Merkür'ün gerçekleştiği açılarla beraber sağlıkla ilgili konular öne çıkabilir. Larenjit, Farenjit tarzı rahatsızlıkları dişle ilgili problemleri çözüme kavuşturabilirsiniz. Aile içindeki insanlarla bazı sıkıntılar gündeme gelse de gideceğiniz bir seyahat programı size burada iyi gelir ve yine bir eğitim programında gayretlerinizin sonucunu alabileceksiniz. Haftanın kapanışını ise Güneş’in kuzey güney ay düğümü ile yaptığı açı ile yapacağız, geçmiş yıllarda yapmak istediklerinizi yapma fırsatı oluşurken.  Ev ve aile ile ilgili konularda radikal kararlar almanız  önemli, burada bakış açınız  daha kadersel olmalı.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya Güneş'in Satürn ve Pluto ile  gerçekleştirdiği zorlu açı ile başlıyoruz, bu etki yüzünden bir eğitim programınız da aksama olabilir. Yine sağlıkla ilgili konularda, seyahat planlarınızda aksamalara neden olabilir. Bu hafta diş ağrısı sizin için çok öne çıkan bir etki olurken, rutin sağlık  kontrolleriniz varsa rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Merkür'ün gerçekleştirdiği açılarla beraber maddi konularda fırsat yakalayabilir. Çevrenizdeki insanların desteğini alabilirsiniz yine kalabalık arkadaş grupları ile beraber güzel bir yolculuğa dahil olabilirsiniz. Eğitimle ile ilgili konularda iş yapıyorsanız daha fazla insana ulaşmak için gökyüzü bu hafta size destek verecek.  Haftanın kapanışını Güneş’in Kuzey, Güney ay düğümü ile gerçekleştirdiği açı ile yapacağız. Bu hiç hesapta olmayan  bir eğitim programına uzun zamandır, istediğiniz bir yolculuğa vesile olabilir.  Kendinizi çok sıkışmış hissettiğiniz bir anda olması  sizi zorlayacak ama sonundaki açılımınız, huzurunuz mükemmel olacak.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Güneş’in Pluton ve Satürn ile yapacağı zorlayıcı açılarla başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı   başka insanlar yüzünden gereksiz para harcayabilirsiniz. Kalabalık ortamlardan ziyade kendi iç dünyanıza çekilmenize sebebiyet verebilir. Üstlerinizle minik krizler gündeme gelebilir daha sakin kalmalısınız. İletişim yetenekleri açısından Merkür'ün yapacağı olumlu etkileşimler size destek verecek. Bu konularda eski iş arkadaşlarınız ya da bu işte tecrübeli insanlarla fikir birlikleri yapabilirsiniz. İkili ilişkilerde mantığınızı dinlemek, hem destek bulmanıza  hem de hızlı sonuç almanıza   yardımcı olacak. Haftanın son etkisi Güneş’in Kuzey ve  Güney ay düğümü ile yaptığı etki açı ise geçmişteki para kaynaklarını doğru kullanıp kullanamama adına sınava tabi tutarken kalabalık gruplar da yapacağını stratejik hamleler çok başarılı olmanıza sebep verecek.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Güneş’in  karşıt burcunuzda yer alan Satürn ve Pluto ile yaptığı zorlayıcı açı ile başlıyoruz. Bu etki özellikle ikili ilişkilerde mecburi karar almaya işinize mani olan, işinizin olmasını engelleyen tüm ilişkilerinizi revize etmenize neden olacak.  Ayrıca  evlilikte sorumluluk almayan tarafı tolere etmek zor olacak, sürüncemeli bir ilişkiniz varsa ayın 19’una kadar ayrılık kararı alabilirsiniz. Merkür'ün yaptığı açılarla  sürpriz bir seyahat gündeminiz olabileceği gibi yine iş arkadaşlarınızla ilgili sıkıntı yaşadığınız konularda çözüm bulabilmek iş ortamını düzenlemek ve sağlıkla ilgili konularda sorumluluk almanız gerekebilir. Haftanın son etkisinde Güneş’in Kuzey, Güney ay düğümü ile yaptığı açı ile beraber evlilikle ilgili konularda, ikili ilişkilerinizde  geçmişteki tecrübelerinizi ortaya çıkartmak  evlilikten ziyade kariyere, projelerinize odaklanmanız önemli olacak. Pazartesi ye kadar dengeyi yakalamaya çalışacaksınız.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Güneş’in  Satürn ve Pluto ile  yaptığı zorlayıcı açı ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı olarak  iş ortamında haksızlığa uğrama, kendinizi ifade etmede zorluklar ve gitmek istediğiniz bir seyahat programı için alacağınız  izinde sorunlar olabilir. Yapacağınız işlerde iş ortamının gereksiz yükleri ve sorumlulukları üstünüzde hissedebilirsiniz. Ev içinde angarya işler yine sizin sorumluluğunuzda olabilir. Merkür'ün yaptığı açılarla beraber işte burada size partneriniz destek oluştururken. Yine elde ettiğiniz yeni para kaynakları moralinizin düzelmesine neden olabilir. Sağlıkla ilgili olarak, minik bir kan verme durumunuz ve kanla ilgili test yaptırabilirsiniz. Haftanın son etkisi Güneş’in kuzey güney ay düğümü ile yaptığı zorlayıcı açı ise sizin eski işinizden gelecek bir teklifle karşı karşıya bırakabilir. Yine iş dünyası ile ilgili radikal kararlar alabilirsiniz kendinizi iyi hissetmeniz için  işten İzin almanız gerekebilir.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başak, haftaya Güneş’in Satürn ve Pluto ile  yaptığı zorlayıcı açı ile başlıyoruz. Bu etki çocuğunuzdan kaynakla giderlerinizin artmasına, onların sağlık problemleri ile ilgilenip yorulmanıza da sebebiyet verebilir. Üzerinizdeki sorumluluklar hem ilişkilerde hem de çocukla ilgili konularda artarken, Merkür’ün yapacağı  açılarla beraber partnerinizin size desteği olabilir. Bu konuda ama yine de tam beklediğiniz desteği alamayabilirsiniz. Yine  ortaklaşa girişiminizden, hobilerinizden kazanacağınız gelirinizi arttıracağız bir hafta. Ailevi  ilişkilerde partneriniz ile aile arasında gel git yaşayabilirsiniz. Ayrıca evden çıkmak istemeyebilirsiniz. Haftanın kapanışı ise Güneş'in, Kuzey Güney Ay düğümü ile yaptığı etkileşim olurken, eski ilişkiniz gündeme gelebilir, uzun zamandır görmediğiniz çok sevdiğiniz bir arkadaşınıza karşılaşabilirsiniz. Eskiden bu yana gelen bir borç durumunuzdan olumlu sonuç alabilirsiniz. Borçlar ilgili ödemelerle ilgili dönüş haftası.

 

 

Teraziler ve  Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Güneş’in Satürn ve Pluto  ile yaptığı zorlayıcı etki ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı olarak ikili ilişkiler ve evlilikte çok radikal kararlar alabilirsiniz. Yine özellikle sürüncemede giden bir ilişkiniz varsa evlilik ve  gelecekle ilgili karar almada restleşme yaşayıp son noktayı koyabilirsiniz. Bu hafta sorumluluklar sizin üzerinizde olacak. Diğer yandan Merkür'ün gerçekleştiği açılar ile beraber iş ortamında yaşadığınız problemleri çözebilecek. Ev ve aile kavramları da ki birçok konuya parmak basabileceksiniz. Kardeşleriniz, yakın çevreniz ile iletişiminiz de problemler ise gideceğiniz  seyahat ile çözümlenirken.  Yeni keşfedeceğiniz bir yer size iyi gelecek, hava almak ruhunuza iyi gelecek. Haftanın kapanışını ile i Güneş’in Kuzey Güney Ay düğümü ile yaptığı açı ile başlıyoruz. Aile ve kariyer arasında seçim yapmanıza, yeni bir ev düzeni, ilişki düzeni oluşturmanıza destek oluşturacak.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, haftaya Güneş’in, Satürn ve Pluto ile yaptığı zorlu açı ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı iş ortamınızda bazı sıkıntılar oluşabileceği gibi gideceğiniz yolculuklar sağlığınızı negatif etkileyebilir, gıda zehirlenmelerine açık bir haftadasınız. Bir de konsantrasyonunuzu toplamada  zorlanabilirsiniz. Gereğinden fazla çalışmak durumunda bırakabilir. Merkür'ün gerçekleştirdiği açılarla beraber ikili ilişkilerde  sıkıntılar gündeme gelebileceği gibi aşktan kaynaklı para kaybı olabilir,  parasal konularda zorlanabilirsiniz. Gereksiz bir şekilde hobileriniz için para harcamanız sizi devamında bunaltabilir. Haftanın kapanışını ise Güneş’in Kuzey, Güney Ay düğümü dediğimiz karma noktaları ile yapacağı açı ile sonlandırıyoruz. Bu etkiden kaynaklı uzun zamandır görüşmediğiniz lise  ve üniversite arkadaşlarınız ile görüşebilir. Hatta onlarla bir seyahat programı yapabilirsiniz. Eski iş arkadaşlarınızla ilgili bir  kadersel dönem, geçmişte yaşadığınız haksızlıklar çözümlenebilir.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Güneş’in Satürn ve Pluto ile gerçekleştirdiği zorlayıcı açı ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı olarak ikili ilişkilerden dolayı para kaybı, hobilerinize gereksiz para harcama durumunuz oluşabilir. Kaynaklarınızı ve paranızı almada zorluk çekebileceğiniz etkiler söz konusu iken, harcamalarınız artabilir dikkatli olmalısınız. Merkür'ün gerçekleştirdiği açılarda ise özellikle burcunuzda ki Jüpiter ile yapacağı zorlu açıdan kaynaklı, kendinizi rahat ifade etmekte zorluk var. Aile ile ilgili sorumluluklarda problem olurken. Evde ki  elektronik eşyalarda bazı problemlerin olmasına sebebiyet verebilir ve  işleriniz aksayabilir. Diğer yandan Güneş’in Kuzey Güney Ay düğümü ile yaptığı açılar ise sizin krediler, ödemeler, borçlarda çok çok geriye götürebilir. Eski bir ilişkiniz yeniden karşınıza çıkabilir. 2010'dan bu yana yaşadığınız problemleri ilişkilerde çözümleyebilirsiniz.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya Güneş’in burcunuzda bulunan Satürn ve Pluto ile yaptığı zorlu etkileşim ile başlıyorsunuz. Bu etkiden kaynaklı olarak özellikle ailevi konular çok öne çıkacak, kendinizi orada  kısıtlanmış baskı altında hissederken, aile büyükleri ile problemler oluşabilir. Merkür'ün yaptığı etkileşimler ile beraber  kardeşleriniz ve yakın çevreniz sizi de bu konuda yardımcı olurken, maddi ve manevi olarak sorumluluk sahibi olduğunuz bir hafta olacak. Bunları gerçekleştirmek için iş ortamından izin alabilir, devamında  kendinize zaman ayırabilirsiniz işle ilgili konularda önümüzdeki haftanın hazırlığını bu haftadan  yapmanızı tavsiye ederim. Haftanın kapanışını ise Güneş’in kuzey güney ay düğümü ile yaptığı açı oluştururken,  eski  işiniz teklif gelebilir. Aynı zamanda iş ortamınızda yeni bir revizyona gidebilirsiniz. Sağlıkla ilgili konularda ise  göğüs ile ilgili ağrılar gündeme gelebilir.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya  Güneş’in, Satürn ve Pluto ile yaptığı  zorlu etkileşim ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı olarak iş ortamınızda bazı sıkıntılar olabilir, işe gitmek çok zor gelebilir.  İç dünyanızda duygu ve mantık arasında gelgitler yaşayabilirsiniz. Sağlıkla ilgili olarak ise dişlerinizin hassas olduğu bir haftadasınız, aşırı sıcak aşırı soğuk gıdaların tüketimine dikkat etmelisiniz. Merkür'ün etkileşimleri ile beraber iş hayatında yaşadığınız sorunları paraya çevirebilecek, para ile ilgili büyük kazançlar elde edebileceksiniz. Para için önemli bir süreç kalabalık gruplardan yeni iş kaynakları yeni imkanlar elde edebilirsiniz.  Haftanın sonu etkisi Güneş’in Kuzey Güney Ay düğümü ile yaptığı açı ile çok  eski bir ilişki durumunuz gündeme gelebilir, uzun zamandır görmediğiniz hatta küs olduğunuz bir arkadaşınızla görüşebilirsiniz, yarım bıraktığınız sanatsal bir faaliyet, kurs varsa bu yeniden dönemde başlayabilirsiniz.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya Güneş'in Satürn ve Pluto ile  yaptığı zorlayıcı etki ile başlıyoruz. Bu etki sizin kalabalık gruplardan dolayı para kaybınıza, arkadaşlarınızdan dolayı zorluk yaşamınıza ve bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan çıkarmanıza sebebiyet verebilir. Diğer yandan burcunuzda bulunan Merkür'ün ve  Venüs’ün  açılarla   beraber yaptığı kariyerde bir değişim dönüşüm dönemi nakit para akışınız da hızlanırken. Yeni iş fırsatlarını ve kariyer süreçlerine oluşturabileceksiniz. Haftanın kapanışını ise Güneş’in Kuzey Güney Ay düğümü dediğimiz karma noktaları ile yaptığı açılar yaparken,  uzun zamandır gitmediğiniz bir yolculuk yıllardır istediğiniz ama bir türlü fırsat olmayan bir eğitim programı , seyahat planını gerçekleştirebilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz bir insanla da bu yolculukta karşılaşabilirsiniz.

ASTROLOG SEMA SİDAR

 

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

 

Etiketler: 
Sema Sidar
Muazzez Ersoy & Gökhan Sezen

Facebook Google plus Instagram Twitter