Reklam
Temiz Magazin
27 Temmuz 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 8 Ocak haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları. Haftaya Merkür ve Oğlak Burcu'nun enerjileri damga vuracak!

Astroloji
07 Ocak 2018
Astrolog Sema Sidar'dan 8 Ocak haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları. Haftaya Merkür ve Oğlak Burcu'nun enerjileri damga vuracak!

 Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım; bu hafta  gökyüzü bizi ciddiyete davet ediyor.

Her kapı Oğlak burcuna  giderken, hayatında kendi sınırları olanlar ve gayretli olanlar kazanacak.  

Aslında haftaya çok güzel bir etki ile başlıyoruz, fakat astrolojide güzel etkiler önce bir koşul sunar sonra, hayatınıza olumlu etkileri getirir. Madalyonun iki yüzü gibi düşünebilirsiniz. Zamanında kötü yüzüne katlandıysanız, artık hep iyi yüzü sizi bulacak diyebilirim. 

Bir hafta boyunca etkili olacak Venüs-Güneş-Pluto kavuşumu, Salı günü baskın bir şekilde etkileyecek, çünkü bu 3’lü tam kavuşum halinde olacaklar derecesi derecesine oldukça güçlü bir etki. Liderliği ise Venüs yapacak. Etkileri ise  yeni başlangıçlar ve  hayatı sil baştan yaşamak için destek verecek. Özellikle Salı gününün altını çizmek istiyorum, o gün çok büyük bir enerjiyle karşımıza çıkacak, bizde bu büyük gücün etki ile  parayı olumlu kullanabileceğiz, hayata mantık gözlüğünden bakabileceğiz, çalışma gerektiren işlere odaklanıp, krizlerle karşı karşıya olduğumuz konulara kalıcı bir çözüm getirebileceğiz ve bu konu başlıklarında  fırsatlar sunulacak. 

Satılmasını istediğiniz nakit akışını hızlandıracak satış işlemleri için de gayet uygun, yine dişlerinizi yaptırmak, operasyon gerektiren sağlık problemlerini başlatmak için yapıcı etkiyi değerlendirebilirsiniz. 

Bunlar madalyonun iyi tarafı iken, kötü tarafı için uyarıda bulunmak istiyorum.

Eğer müdahale gerektiren işlerden kaçarsanız, hayat sizi bir noktada tamamen yeniden yapılanmaya sürükleyebilir. Bir yerde Pluto varsa yıkamadığınız, başlamadığınız konular da size sormadan müdahale eder. Siz müdahale edin ki iyi enerjiler aktifleşsin.

Diğer yandan 11 Ocak’ta iletişim gezegeni Merkür; iletişim, haberleşme gezegeni Oğlak burcuna geçiyor, hayat bizi ciddiyete davet ederken bizde bu süreçte kalıcı konuşmalar yapacağız.

 
 

Havadan sudan konuşan, konuştuğu bir yere varmayan insanlardan uzaklaşacagız.

Kendinize soğuk ve katı duvarlar örebilirsiniz. 

Disipline girme isteğiniz olabilir, zaman zaman duygudan yoksun bir düşünme sistemi oluşabilir, uyarıyorum. 

Sayısal verilerde, hesap ve para işlerinde iyiyken, parayı biriktirmek, matematikle ilgili konularda başarı sağlayacagız. 

Devlet daireleri ile yapacağınız yazılı işler için de uygun dönem. Merkür 31 Ocak'a kadar Oğlak burcundaki yolculuğuna devam ederken, işlemleriniz için bu tarihe kadar vaktiniz olacak.

Perşembe itibariyle Venüs ve Güneş, Uranüs’e zorlu bir açı yapacaklar. 

Bireysellik çok öne çıkarken, duygusal patlamalarımız olabilir. Partnerinizden beklentileriniz artabileceği gibi, bağlanma problemleri yaşayabilirsiniz. 

Otorite figürlerine karşı davranışlarınızda, hükümet ile ilgili işlerde daha sakin olmanızı tavsiye ederim. 

Tarzınız olmayan durumları perşembeden itibaren idare etmek zorunda kalabilirsiniz.

Haftanın enerjilerinin burçlara etkilerine bakalım:

Koçlar ve Yükselen Koçlar:
Koçlar, özellikle kariyerinizde önemli bir dönem, sürüncemede olan konuları bitirip yeni bir sayfa açmak, kendinizi öne çıkartmak, kariyer ortamınızdaki  insanlarla maddi konularda beklentilerinizi  netleştirmek için fırsatlar olacak. Eğer mevcut problemlerden kaçmayı seçerseniz Temmuz ayında bu problemler daha yıkıcı bir şekilde hayatınıza yansıyabilir. 

Aklınızda olan planları hayata geçirmek için bazı zorunlu hamleler yapmalısınız. 

Haftanın diğer etkisi Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi; kendi kurallarınızı oluşturmak için desteklerken, bu kuralları aile fertlerine karşı uygulayabilirsiniz. Onlara karşı daha katı sınırlarınız olabilir. Özellikle perşembe itibariyle bencil bir tavır içine girebilir, çevrenizden de tepki görebilirsiniz. 

İşlerinizi halletmeniz gereken devlet kurumları varsa ve ikna etmeniz gereken insanlar  bu tavrı kenarda bırakmanız gerekecek.

Boğalar ve Yükselen Boğalar:
Boğalar, bu hafta mecburi yolculuklara çıkabilirsiniz, gideceğiniz uzun yolculuklarda  rötarlara, gecikmelere karşı risk var. Dikkatli olmanızda önlem almamızda fayda var.

Ayrıca  kariyerinizle ilgili beklemediğiniz bir eğitim programı oluşabilir. Öğrenci iseniz ya da okulla ilgili girişimleriniz varsa son dakikaya iş bırakmamalısınız. Sunumlarınızı büyük bir titizlikle gerçekleştirmelisiniz, bunun sonucunda ise çok yüksek başarıyı gökyüzü size vaat ediyor. 

Disiplinli olmak şartıyla arka arkaya başarılar elde edebileceğiniz bir hafta. 

Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi de, çok olumlu bir etki yaratırken. Kalıcı başarılara ve yatırımlara imza atabileceksiniz. 

Perşembe gününden itibaren kendinizi ruhsal bir baskı altında hissedebilirsiniz.  

Sağlık açısından özellikle migren ve baş ağrılarıyla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. İşe gitmekte de zorlanacağınız 2 gün yaşarken çok fazla iş yükünün altına girmemelisiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler:
İkizler, haftaya maddi konular açısından zorluklarla başlayabilirsiniz. Yatırım yapmak isterken zarara uğrama durumunuz oluşabilir. Alım-satım yapacağınız işlerde mantığınızı kullanmalısınız, çok fazla başka insanların tavsiyelerine kulak asmadan kendi araştırmanızı yapmanız zarara uğrama riskinizi azaltır. 

Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi sizi başkasının maddi kaynaklarından faydalanmanız açısından destekleyecek. 

Kredi çekme, kredi kartlarınızı yeniden yapılandırma durumu oluşabilir. Ama bunu yapmadan önce hem partnerinizden hem de ailenizden borç para isteyebilirsiniz.

Perşembe’den itibaren ise kalabalık arkadaş gruplarınızla daha çok vakit geçireceksiniz. Bu ortamlardan çok farklı insanlar yeni yüzler hayatınıza girebilir ama çok kalıcı olmayacak bu insanlar hayatınızda buna göre davranmanızı tavsiye ederim.

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:
Yengeçler, gökyüzü halen karşıt burcunuzda konumlanmış durumda, bu yüzden psikolojik açıdan zorlansanız da şanslı olduğunuz konular da var. 

İkili ilişkiler ve evlilik adına harika bir etki varken, mevcut problemleri çözebilir; köklü ve sağlam temeller atabilirsiniz. Yine hayatınızda kimse yoksa uzun süreli bir ilişkiye başlayabilirsiniz özellikle geçmişe dair bir insan gelebilir. Bu eski okul ya da iş arkadaşınız olabilir. 

Diğer yandan Merkür'ün Oğlak burcuna geçmesi sizi  akılcı işlere yönlendirebilir. Duygu durumundan çıkmanız, mantıklı karar vermeniz gereken bir etki iken daha fazla gayret göstereceksiniz. 

Perşembe günü itibariyle kariyerinizde gayet güzel bir etki başlarken. İş yerinizde sıra dışı insanlarla karışılabilirsiniz, eğer müşteriniz varsa farklı bir müşteri portföyü sizi bekliyor.

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:
Aslanlar, sağlıkla ilgili konularda risk devam ediyor kontrollerinizi ihmal etmeyin. 

Risk dışında fiziksel görünüşünüzde değişiklik isteğiniz oluşacak, minik bir operasyon durumunuz oluşabilir. Botoks, dolgu gibi görselinize etki edecek. Hem sağlığı hem de estetiği içeren girişimlerde bulunabilirsiniz. Diğer yandan dişleriniz, kemikleriniz ile sıkıntılarınızı giderebilirsiniz hem tedavi için hem yeniden yaptırmak için olumlu bir dönem. 

Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi sizi kariyer ortamında, iş arkadaşlarınızla çok akılcı ve güzel ilişkiler içinde olmaya yönlendirirken. Angarya işlerden de bu hafta itibariyle kurtulabileceksiniz. 

Perşembe gününden daha sonra ise ummadığınız bir seyahat programına katılabilirsiniz, yine eğitimle ilgili ortamlardan da farklı ve sıra dışı insanlar hayatınıza gelebilir.

Başaklar ve Yükselen Başaklar:
Başaklar, çocuklarınızın sorumlulukları artarken, kendiniz ile ilgili olarak neyi isteyip, neyi istemediğinize karar verip bu doğrultuda güzel bir yola çıkacaksınız. Gökyüzündeki öne çıkan toprak elementi size çok iyi geliyor.  Kalıcı başarılar geleceğe yönelik adımlar atabileceksiniz. Yine kendinize vakit ayırmak için fırsatlar oluşurken, oldukça da şanslı bir haftadasınız, elinizi attığınız her konu hızla büyüyebilir. Bir diye aldığınız şey ikiye çıkabilir, bereketli bir hafta. 

Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi de iletişim anlamında doğru anlaşılmanız, karşındaki insanlarla önemli girişimlerde bulunmanız için destek verecek. Önemli bir iş görüşmeniz varsa bu haftayı değerlendirebilirsiniz. Perşembe gününden itibaren ise maddi konulara yöneleceksiniz hiç beklemediğiniz yeni maddi kaynaklar oluşabilirken, bu maddi kaynaklar hiç ummadığınız yerlere de gidebilir. Vergilerinizi ve fatura  ödemelerinizi muhakkak kontrol etmelisiniz.

Teraziler ve Yükselen Teraziler:
Teraziler, evinizde ilgili halletmeniz gereken yükümlülükler bu hafta da devam ediyor. Ama siz daha kontrollü ve daha planlı bir şekilde gerçekleştireceksiniz halletmek istediğiniz konuları. 

Diğer  yandan aile bireyleri ile iletişiminizde birtakım problemler olabilir. Resmi bir dil ile sizinle konuşabilirler. 

Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi de size bu konuda zorluk çıkartabilir. Sizin daha akıllıca hareket etmeniz gerekirken , duygusal  düşünmemek size kazanç sağlayacak. 

Perşembe gününden itibaren ise aşk ilişkilerinde hiç ummadığınız bir insan karşına çıkabilir. Sürpriz bir aşka yelken açabilirsiniz fakat bu insanın yapısı ve tarzı sizin tam tersiniz olabilir. Bunu da göz önünde bulundurarak ilişkiye başlamalısınız. Gökyüzü aşk için destek verse  bile  ortakda girişimleri desteklemiyor bunu da belirtmek isterim.

Akrepler ve Yükselen Akrepler:
Akrepler, yolculuk enerjiniz aktifleşiyor, kardeşlerinizle yakın çevrenizle beraber yolculuklara çıkabileceğiniz gibi tek başınıza da seyahat programı yapabilirsiniz. Özellikle kariyer amaçlı bir yolculuk planı bu hafta gelişebilir. 

İletişim ağınızı da yeniden oluştururken, farklı farklı insanlar, yeni bir iş çevresi, yeni bir sosyal çevre oluşturma gayretinde olacaksınız. Buna gökyüzü enerji olarak desteklerken, Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi sizi burada fırsatları çifter çifter getirebilecek. Her yolculuğun sonuna kalıcı bir iş bağlarken, şehir içi trafiğinde de oldukça aktifsiniz. 

Perşembe günü itibariyle ise sağlık problemlerinize dikkat etmenizi tavsiye ederim. Risk altında olduğunuz rahatsızlıklar baş ağrısı, migren, mide bulantısı olurken. Perşembe’den itibaren stresli ortamlardan uzak durmanızı tavsiye ederim.

Yaylar ve Yükselen Yaylar:
Yaylar, maddi konuda oldukça güzel bir dönemdesiniz. Parayı kullanabilme... Yatırıma dönüştürebilme... Sabit bir gelir elde etme...

İşlerinizde belli bir fiyat listesi oturtmak önemli iken. Kendi işinizi yapıyorsaniz sabit fiyat politikası bu dönemde sizde çok para getirecek. 

Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi de gelirler alanınızı etkilerken. Hem isminizi daha fazla insana duyurup hem de maddi kazanç elde edebileceksiniz. 

İş arıyorsanız, işle ilgili bir girişimimiz varsa ve bugüne kadar işler maddiyata takılmışsa bu hafta bu problemi çözebileceksiniz.

Perşembe gününden itibaren aşk alanınız da hareketleniyor. Hiç ummadığınız sıra dışı bir aşk hayatınızla gelebilecekken, saman alevi gibi olacağını belirtmek isterim. Riskli olabilir, bu yüzden ilişkiyi yaşama tercihi size bırakıyorum.

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:
Oğlaklar, gökyüzünde halen burcunuzun saltanatı devam ediyor, birçok gezegen burcunuzda ki; buna ekstra Merkür iletişim gezegeni de eklenecek.

Merkür 11 Ocak’tan, 31 Ocak'a kadar burcunuzda bulunacak. 

Bu etki kendinizle ilgili konuşmaları gerçekleştirmek, kalıcı hamleler yapmak adına destek veriyor. Hayatınızda oldukça önemli bir dönem, sürüncemede olan her konuyu bitirmeli ve tertemiz bir sayfa açmalısınız. Bunun için gerekli gücü ilk etapta bulamayabilirsiniz. Ama gökyüzünde enerjiler  sizi hazırlayacak. Perşembe gününden itibaren ise ailevi ilişkilerinize dikkat etmelisiniz, doğru anlaşılma problemi olabileceği gibi agresif bir tutum içinde bulunabilirsiniz. 

Burcunuzdaki Venüs ve Güneş Uranüs’e zor bir açı oluşturacak bu etkiden kaynaklı da gereksiz gerginlikler içinde bulunabilirsiniz.

Kovalar ve Yükselen Kovalar:
Kovalar, zorlu etkileri adına son düzlüktesiniz. 

Baskın toprak elementinden kaynaklı kapalı ortamlarda durmakta zorlanabilirsiniz. 

Diğer yandan hayatınızda problem yaşadığınız insanlar ikinci bir şansı hak etmezken, böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda mantığınızı dinlemenizi, duygularınızı kenara bırakmanızı tavsiye ederim. 

Özellikle iş ortamınızda, iş arkadaşlarınızla ilişkilerinizde kimseye ikinci bir şans vermemeniz gereken 10 günlük süreç içindesiniz. 

Merkür’ün de Oğlak burcuna geçmesi sizi daha da akılcı çözümlere yönlendirirken. Size kim iyilik yapmıyorsa ona da o şekilde davranmalısınız. Perşembe gününden itibaren ise kardeşleriniz ve sosyal çevrenizde daha çok vakit geçirebilir yakın arkadaşlarınızla güzel bir seyahat programı ayarlayabilirsiniz.

Balıklar ve Yükselen Balıklar:
Balıklar, oldukça sosyal olduğunuz daha çok insana yayıldığınız, kalabalık gruplarla bir arada olduğunuz bir dönem. Her şey sizi desteklese de ruhunuzda biraz ters enerjiler var. Gökyüzündeki etkiler size kalıcı başarı getirirken, planlı çalıştığınız takdirde bu gerçekleşebilecek. Sizin değişken yapınızı bu zorlayabilir, hayatınıza istikrarı oturduğunuz zaman arka arkaya başarılar gelebileceği gibi, Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi önemli insanlarla iş birliğinde bulunmanız için size fırsat tanıyacak. Statü sahibi insanları hayatınıza getirebileceği gibi onların imkanlarından da faydalanabileceksiniz. 

Perşembe gününden itibaren gelirleriniz artacak, hiç ummadığınız gelir kaynakları oluşurken, giderlerinizde artacak, özellikle aracınız için ekstra bir masrafın içine girebilirsiniz bilginiz olsun.

Etiketler: 
Sema Sidar

Facebook Google plus Instagram Twitter