Temiz Magazin
19 Ocak 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 8 Temmuz haftasının ve yeni haftada burcunuz yorumları. Merkür Retrosu geliyor, hayatınız için kılıçları kalkanları hazırlayın!

Astroloji
06 Temmuz 2019
Astrolog Sema Sidar'dan 8 Temmuz haftasının ve yeni haftada burcunuz yorumları. Merkür Retrosu geliyor, hayatınız için kılıçları kalkanları hazırlayın!

 Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım.

Geride bıraktığımız hafta gerçekleşen güneş tutulmasının etkileri devam ederken, yeni haftaya önemli bir gökyüzü hareketi ile başlıyoruz. 

MERKÜR RETROSU BAŞLIYOR 
Merkür; iletişim, haberleşme, zekâ, zihin gezegeni 8 Temmuz itibari ile geri hareketine başlayacak.

Oldukça önemli bir etki. 

Bir başka deyiş ile Merkür retro dediğimiz bu etki de gezegenin hızı yavaşlıyor, biz sanki dünyadan onu geri gidiyormuş gibi görüyoruz. 

Kendisi de üzerine düşen tüm görevleri gecikme ile gerçekleştiriyor.

Merkür 8 Temmuz’dan 19 Temmuz’a kadar Aslan Burcu'nda geri hareketine devam ederken, 19 Temmuz’dan 1 Ağustos’a kadar ise Yengeç Burcu'nda geri hareketini sürdürecek. 

İlk etapta bizi ilişkiler, çocuklar, aşkla ilgili konularda iletişim anlamında zorlarken devam eden süreçte aile ile ilgili konular, ev, miras adına gecikmeler yaşamamıza neden olacak.  

19 Temmuz- 1 Ağustos arasında, küçük ev aletleri, beyaz eşyalar bozulma adına risk altında olacaklar. 

Kullanırken daha dikkatli olun.

Ayrıca  2 Ağustos’a kadar evlilik gerçekleştirmek, yeni bir ilişkiye başlamak, çok önemli kararlar almak, yeni başlangıçlar yapmak, büyük anlaşmalar imzalamak, elektronik eşya alımları için kesinlikle uygun değil. 

İlk etapta yarım kalan işlerimizi bitirmeli, kendimizle ilgili fiziksel ruhsal değişiklik yapmak, hep yarım kaldığını düşündüğümüz işler varsa tamamlamak adına mükemmel bir süreç. 

Retro döneminde eski ilişkiler gündeme gelir, geri dönüşünü beklediğimiz kişiler bu süreçte, bir şekilde karşımıza çıkabilir. 

Özellikle ayrılığınız Merkür’ün geri hareketinde gerçekleştiyse, daha yüksek bir olasılıkla yaşarsınız geri dönüşü. 

Ama ünlü bir astroloji sözünü hatırlatmak isterim size, “Merkür retro ile gelen, Merkür retro ile gider.”  

Bu yüzden bir şekilde ilişkinin adını retro sonrasında koymanızı tavsiye ederim. 

2 Ağustos itibari ile ise gökyüzü her türlü yeni başlangıç için uygun pozisyonda olacak.

ŞİRON DA GERİ HAREKETE BAŞLIYOR

9 Temmuz itibariyle Şiron, hayatta yarı aldığımız yerleri gösteren ve kendi yaramızı sararken, kazandığımız tecrübelerle başkalarına şifa verdiğimiz konularını simgeleyen asteroit, geri hareketine başlayacak. 

Şiron 13 Aralık'a kadar geri hareketini sürdürecek. 

Merkür retrosu gibi değildir, Şiron’un retrosu; bizim tecrübe kazanarak yaralarımızı sarmamızı sağlayacak. 

Koç Burcu'nda geri hareketini gerçekleştirdiği için, başlatma enerjisi ile ilgili problem yaşıyorsak, hareket enerjisi eksik ise, hayata karşı riski alamıyorsak, bu konularda deneyim kazanmak, yaralarımızı sarmak adına fırsatlar yakalayacağız. 

Hayat bize her zaman bu anlamda tecrübelerini sunacak çok fazla dert dinleyeceğimiz çok fazla yara saracağımız önemli güzel bir süreç.

HAFTANIN 3. ÖNEMLİ ETKİSİ

Haftanın diğer önemli etkisinde Kuzey Ay Düğümü dediğimiz, iyicil karma noktamızın, ruhumuzun bilgeliğini gösteren nokta,  Güneş ile kavuşum halinde olacak. 

Ayın 9'u ile başlayacak, 12’ sine kadar devam edecek 3 günlük süreçte, önemli kadersel olaylar peş peşe bizi bulabilir. 

ESKİ DEFTERLER AÇILACAK

Geride bıraktığımız, 16 yılın restleşmesini yaşayabiliriz, eski defterler açılacağı gibi, hayatımızda o dönemden bu yana gelen iş bağlantıları, insanlar varsa karşımıza çıkabilir.  

Geçmişimiz ile yüzleşip yol alırken, içimizde ki birçok soru işaretini de çözebiliriz. 

Hayat yolumuzun ne olduğunu ne yapmamız gerektiğini anlayacağız. 

İçsel bir yüzleşme olarak alıp; süreci ona göre değerlendirmeliyiz.

MERKÜR VE MARS KAVUŞUMU DA BU HAFTA

Çarşamba günü itibariyle Merkür bir yandan geri harekette iken, Mars; mücadele gezegeni ile kavuşum halinde olacak ve Uranüs; sıra dışılığı temsil eden gezegene zorlu açı gerçekleştirecek. 

Bu etki, kendi sınırımızı belirleyemediğimiz konularda sınır çizmek adına mücadele vermemize neden olurken, bir yandan da kendimizi garanti altına almak isteyeceğiz. 

Bu hafta bulunduğumuz ortamlarda sesimizin tonunu yükselteceğiz.

Sağlık açısından ses tellerimiz çok hassas, boğaz rahatsızlıkları artabilir.  

Çok ani para harcamalar çıkabilir, gereksiz lüks harcamalara açık bir haftadayız. 

Fanatik ruh hali iletişimimize yansıyabilir, sabit fikirli olup maddi açıdan zarara uğrayabiliriz. 

Fazla egodan kaynaklı başka insanların kalbini kırabiliriz. 

Dikkatli olmayız, sabit burçlarda gerçekleşen bir etki olduğu için, Merkür retro bile olsa geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir.  

HAFTAYI GÜNEŞ VE NEPTÜN ILE KAPATACAĞIZ 
 

Son olarak haftayı Güneş'in; kimliğimizi temsil eden gezegen ile Neptün; hayal ve hayal kırıklıklarımızı temsil eden gezegene yaptığı olumlu açı ile kapatıyoruz.

Bu pozitif etki ile Güneş ve Neptün  hislerimizi çok kuvvetli yapacak, duygusal iniş-çıkışlarımızı dengelememizde bize yardım edecek. 

Daha çok hayallerimizin peşinden koşmak isteyeceğiz, daha sezgisel davranacağız. 

Sanatsal konular öne çıkacak kendimizi sanatla ilgili konularda öne çıkartmak isteyeceğiz. 

Yine oldukça duyarlı ve mütevazi olurken insanlara yardım etmek isteyeceğiz. 

Rüyalar gerçekten çok önemli olacak, rüyalarımız aracılığı ile bir çok mesaj alabileceğiz. 

Bağımlılıklarımıza ise dikkat etmeliyiz, keyfimiz yerinde olduğu için abartıya kaçabiliriz. 

Burçlara etkilerini incelersek
Koçlar ve Yükselen Koçlar:

 

Koçlar, haftaya Merkür'ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki sizin aşk, çocuklar ve hobileriniz ilgili konularda zorlu etkileyecek. Bu alanlarda  yeni başlangıçlar yapmamanızı tavsiye edeceğim  gibi yine özellikle kuracağınız iletişimde, ego problemlerine dikkat etmelisiniz. Şiron’nun geri hareketi ise burcunuzda gerçekleşiyor, kendinizi şifalandırmak, bireysel anlamda harekete geçemediğiniz  konularda size teşvik verecek. Mars-Merkür kavuşumunun Uranüs ile  gerçekleştirdiği zorlu açı ise  hobileriniz yüzünden gereksiz para harcamanıza sebebiyet verebilir. Lüks anlayışınız sizi yorabilir para konusunda dikkatli olmalısınız. Son olarak Güneş, Neptün etkileşimi ise ailevi konularda, evle ilgili alandaki hayallerinizi gerçekleştirmek adına destek oluşturacak. Evde daha çok vakit geçirebilir, hafta sonu evinizi düzenleyebilirsiniz.

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya Merkür retro ile başlıyoruz. Bu etki sizi ailevi konulara, aile ile ilgili anlaşmazlıklar yaşamınıza, özellikle egosal problemlerden dolayı iletişimde sıkıntılara neden olabilir. Aynı zamanda evinizdeki elektronik eşyalarda bozulma riski olan dönemde başladı. Şiron’un geri hareketi ise sizi ruhsal bir büyümeye davet ediyor, kendi içinizdeki korkularınızla yüzleşmek, iç dünyanıza dönmenizi sağlayacak. Yaralarınızı sarabileceksiniz, fayda sağlayacağınız etkiler söz konusu. Burcundaki Uranüs ise, Merkür ve Mars ile zorlu açılar gerçekleştiriyor. Yine sizi aile ortamından etkilerken, baskı altında hissedebilirsiniz. Ve bu baskıdan dolayı gereksiz maddi harcamalar yapabilirsiniz.  Haftanın kapanışını ise Güneş, Neptün etkileşimi yapıyor. Hafta başından bu yana yaşadığınız problemleri hem sosyal çevreniz hem de   kardeşinizi   desteği ile çözümleyebileceksiniz. Gideceğiniz kısa yolculuklar size iyi gelirken iştahınızı hafta sonu artabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya  Merkür'ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki  kardeşler, yakın çevre ile alakalı konularda iletişim ile ilgili sıkıntı yaratırken. Organizasyon, pazarlama ile  aktif  iletişim içeren bir iş yapıyorsanız, insanların egolu halleri  sizi yorabilir. Şiron’un geri hareketi ise size çok iyi gelecek sosyal çevreniz, kalabalık arkadaş gruplarınız ile yaşadığınız sorunlar varsa, bu gruplarda liderlik vasfınız elinizden alındıysa, yaralarınızı sarabileceksiniz ve gerçekten ruhsal  bir aydınlanma yaşayacaksınız. Merkür, Mars kavuşumunun Uranüs’e yaptığı zorlu açığı ise  insanların  sorumluluklarıyla baş başa bırakabilir, daha önce hayır demeye  cesaret edemediğiniz konulardan dolayı maddi zararlar yaşayabilirsiniz. Son olarak haftayı Güneş, Neptün olumlu açısı ile kapatıyoruz. Bu etki size yeni para kaynakları sağlarken kariyerde hayalleriniz adına büyük bir farkındalık içinde olacaksınız. 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Merkür'ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki sizin maddi konularda zorlu etkileyecek, gereksiz harcamalar çıkabileceği gibi paranızı, cüzdanınızı kaybetmeme konusunda dikkatli davranmalısınız. Şiron’un geri hareketi ise sizi kariyerde etkileyecek daha önce başlayamadığınız risk, alamadığınız konular öne çıkarken, bu konularda yaralarınızı sarabileceksiniz. İnsanlara da destek olacaksınız. Merkür Mars kavuşumun, Uranüs ile  gerçekleştirdiği zorlu açı ise yine sizi para ile ilgili konularda zorlayacak, mecbur kalarak katıldığınız, giderlerinizin artmasına sebebiyet verebilir. Maddi konularda riskli bir hafta son olarak burcunuzda ki Güneş’in Neptün ile yaptığı olumlu açı sizin sürpriz bir yolculuğa, rahat edeceğiniz bir seyahat yapmanızı sağlarken. Eğitim konularında da başarı elde edebilirsiniz.

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya burcunuzda gerçekleşen Merkür retro ile başlıyoruz. Bireysel anlamda kurduğunuz iletişim açısından  çok etkileyecek, tek başınıza yer  aldığınız tüm konularda  teste tabi olacağınız etkiler var.  Bir yandan da başlattığınız yeni başlangıçlar için sıkıntılı bir süreç olduğunu belirtmek isterim. Yanlış anlaşılmalara açık bir haftadasınız. Şiron’un geri hareketi ise  eğitim ile ilgili konularda yaşadığınız sıkıntıları çözmeniz konusunda sizi harekete geçirecek. Burcunuzda  yer alan Mars ve  Merkür’ün   Uranüs ile gerçekleştirdiği, zorlu açı ise  kariyerde sizi etkileyecek. Otorite figürleri ile sıkıntılar olabilir, yanlış anlaşılmalar artabilir. Haftanın kapanışını ise Güneş, Neptün etkileşimi yapıyor, eğitim ile ilgili konularda yeni başlangıçlar yapabilir. Kişisel gelişime ağırlık verebilirsiniz. Ruhsal gelişim süreci olacak sizin için bu etki. 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya Merkür retro ile başlıyoruz. Bu etki sizin biraz içine kapanmanıza hayatla ilgili düşüncelerinizi, fikirlerinizi sorgulamanıza neden olabilir. Maddi konulara daha fazla kafınızı takabilirsiniz. Şiron’un geri hareketi ise eğitimle ilgili konularda bir karar almaya sizi yönlendirebilir. Bazı parasal durumlardan kaynaklı eğitim açısından zorlanabilirsiniz, kredi ile yaralarınızı sarabilirsiniz. Merkür, Mars kavuşumunun Uranüs ile gerçekleştirdiği zorlu açı ise sizi  kalabalık topluluklarda sosyalleşme adına sorumluluk almanıza neden olacak, farklı insanların fikirlerine daha fazla  önem verebilirsiniz. Son olarak Güneş, Neptün olumlu etkileşimi ise kendi hislerinize yönelmek hayatınızı düzgün programlamak enerjinizi motive ve kontrollü bir şekilde hayatı aktarmak için size yeni fırsatlar getirecek. Aşk adına çok pozitif etkileyecek. 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Merkür retro ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı kalabalık ortamlarda ve sosyalleştiğiniz alanlarda yanlış anlaşılmalar olabilir. Başka insanların egosal problemleri sizi yorabilir, üzebilir. Bu daha bu ay sizi zorlayacak. Şiron’un geri hareketi ise karşıt burcunuzda gerçekleşiyor. İkili ilişkiler ve evlilik adına yaralarınızı sarmak adına çok güzel bir etki. Bugüne kadar olan deneyimlerinizi insanlarla paylaşıp onların da problemlerini çözülebileceksiniz. Merkür Mars kavuşumunun, Uranüs ile yaptığı zorlu etkileşim ise sizi maddi konularda karar almaya, başkalarının ödemelerinde parasal sıkıntılarını çözmek adına kendinizin zarar görmesine sebep olabilir. Kalabalık gruplar sizi para anlamında da yoracak. Son olarak Güneş Neptün etkileşimi ise iş ortamındaki hayallerimize ulaşma iş ortamını revize etme yine kariyerde yükselme adına güzel  bir hafta sunuyor.

Akrepler ve Yükselen Akrepler:   

Akrepler, haftaya Merkür retro ile başlıyoruz. Bu etki sizi kariyer alanında,  iş ortamında statü sahibi insanlarla, otorite figürleri ile iletişim problemleri yaşamınıza neden olacak. İnsanlara kendi sınırınızı çizmek adına daha fazla efor sarf edebilirsiniz. Şiron’un geri hareketi ise sağlık alanında size etkiliyor sağlık sorunları yaşıyorsanız bu konuda  yaralarınızı sarabileceksiniz .Yine başka insanlara hem doktor hem de hastalıklarla ilgili bilgilerinizi paylaşıp, şifa olabileceksiniz. Merkür, Mars kavuşumu Uranüs’e zorlu bir açı yapıyor, bu etki  evlilikler ve ortaklıklar da problem  yaşamınıza neden olabilir. Kariyerdeki  problemler evliliğinize negatif yansıyabilir daha yapıcı olmalısınız. Haftanın kapanışını ise Güneş Neptün etkileşimi yapıyor, size  gideceğiniz  yolculuklar olumlu etki yaparken, eğitim programlarında   yükselmenizi sağlayacak.

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Merkür retro ile başlıyoruz. Bu etki sizi eğitim ve yurtdışı ile alakalı konularda sıkıntılar yaşamanıza, beklediğiniz vize, pasaport işleriniz varsa,  aksamasına neden olabilir. Başka insanların statüleri ile ilgili sıkıntıları sizi bulabilir. Şiron’un  geri hareketi ise ilişkilerde yaşadığınız problemleri çözme, kendinize vakit ayırma, hobilerinize yönelme adına destek sağlayacak. Kendinize zaman ayırmanızı sağlayan hoş bir etki olacak. Mars, Merkür kavuşumunun Uranüs ile  yaptığı zorlu açıdan kaynaklı,  yine yolculuklar ve eğitimde maddi sıkıntılar olabilir, sağlıkla ilgili konular sizi yorabilir hiç beklemediğiniz sürpriz bir misafir gelip planlarınızı  aksatabilir, zamanınızı doğru programlamanız şart. Haftanın kapanışını ise Güneş, Neptün olumlu açısı ile kapatıyoruz. Bu etki sizi ödemeler ve borçlar konusunda hayallerinizi gerçekleştirmek evle ilgili konularda pozitif etkileyecek.

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya Merkür retro ile başlıyoruz. Bu etki sizi ödemeler borçlar ve para kanalında biraz zorlayacak, ödemelerinizi kontrol altına almak zorundasınız ve gereksiz borçlanmaya girmemelisiniz. Alacaklarınızın tahsilat süresi uzayabilir. Şiron’un geri hareketi ise  aile ile ilgili yaşadığınız konularda yaralarınızı sarmanıza, ev ortamızı düzenlemenize, ev almak istiyorsanız bu konu hakkında pozitif bir sürece sokacak. Merkür'ün Mars gerçekleştirdiği kavuşum açının Uranüs’e yaptığı zorlu temas yine para konusunda çocuklardan kaynaklı bazı ekstra ödemelerin çıkabileceğini, kendinize vakit ayırmak isterken bunun gereksiz masrafa neden olabileceği bir etki yaratıyor. Güneş Neptün etkileşimi ise bu konuda size yakın çevrenizin partnerinizin desteği ile karşı karşıya bırakırken. İkili ilişkiler adına güzel bir dönemdesiniz.

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya karşıt burcunuzda gerçekleşen Merkür retro ile başlıyoruz. Bu etki sizi ikili ilişkiler, evlilikler ve ortaklıklarda yanlış anlaşılmalar yaşamınıza, karşınızdaki insanı daha az tolere edebileceğiniz bir sürece sokuyor sakin olmanızı tavsiye ederim. Şiron’un  geri hareketi ise kardeşler, yakın çevre ve gideceğiniz tüm kısa yolculuklardan fırsat getirecek. Bu konularda yaşadığınız problemleri çözümleyebileceğiniz gibi harekete geçirecek pozitif bir etkiye sahip. Merkür Mars kavuşumu, Uranüs’e zorlu bir açı yapıyor. Sizi evlilik ve ilişkiler konusunu yine masaya yatırmanıza,  eşinizin ailesinden dolayı yaşadığınız sıkıntıları, gün yüzüne çıkaracak. Ani karar almamaya özen gösterin. Güneş Neptün etkileşimi ise oldukça pozitif bir etki ve sizi para alanında destek verecek gelirlerinizi arttırabileceksiniz. Çalıştığınız işte belki mesaiye kalarak iş gücünüzü yukarı çekebileceksiniz.
 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya Merkür retro ile başlıyoruz. Bu etki sizi çalışma ortamı, iş arkadaşlarınız olan ilişkilerde etkileyecek. Bu alanda yanlış anlaşılabilirsiniz. İş ortamınızı tedirgin geçireceğiniz bir dönem diyebilirim. Ayrıca sağlık sektöründe de işleriniz aksayabilir. Şiron’un geri hareketi ise maddi konularda yaşadığınız sıkıntılara ilaç olacak, maddi anlamda birçok sıkıntıyı çözümleyebileceksiniz ve yaralarımızı sarabileceksiniz. Merkür Mars kavuşumunun, Uranüs ile yaptığı açı ise yine iş ortamı ile alakalı sorunları gün yüzüne getiriyor ve özellikle yakın çevrenizde buna dahil ediyor. Bu etkiyi ancak burcunuzda ki Neptün'ün Güneş ile yaptığı olumlu açı ile atacaksınız. İlişkiler, aşk, kendinize ayırdığınız vakit tüm yaşadığımız problemlerin üstesinden gelmenize destek olacak hisleriniz çok kuvvetli olurken kendinize vakit ayırmak birçok konuda size fayda sağlayacak.

ASTROLOG SEMA SİDAR 

Etiketler: 
Sema Sidar
Merkür Retrosu

Facebook Google plus Instagram Twitter