Reklam
Temiz Magazin
10 Ağustos 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 9 Ocak haftasının ve burcunuzun yorumları.

Astroloji
08 Ocak 2017
Astrolog Sema Sidar'dan 9 Ocak haftasının ve burcunuzun yorumları.

Herkese Merhaba;

9 Ocak haftasının ve haftanın burç yorumlarıyla karşınızdayım.

Önce gökyüzünde neler olacak ona bakalım.  

 

MERKÜR'ÜN GERİ HAREKETİ BİTİYOR

9 Ocak itibariyle Merkür iletişim gezegeni geri hareketini bitirecek, artık imzalarımızı anlaşmalarımızı, rahat bir şekilde yapabiliriz.

İletişimdeki aksaklıklar ,elektronik eşyaların bozulması en azından bizim için bir süreliğine rafa kalktı diyebilirim. Gönül rahatlığıyla büyük projelere girişebilirsiniz.

 

YILIN İLK DOLUNAY'I 

Haftanın en önemli olayı ise 12 Ocak'ta  22 derecede Yengeç Burcu'nda gerçekleşecek yılın ilk dolunayı!

Yıkıcı ve zorlayıcı etkilere sahip.

Ay- Jüpiter-Güneş- Uranüs büyük kare dediğimiz oldukça zor bir açı kalıbıyla birlikte dolunayın etkilerini hayatımıza sokacak. 

Tüm bunlar ne demek? Duygular, kırılganlıklar geçmişle ilgili yüzleşmeler bir şekilde öne çıkacak.

Pozitif bakabildiğimiz her şey olumlu anlamda  büyürken, böyle bir bakış açısına sahip olmak o kadar kolay olmayacak.

Düzen içinde düzen yaratmak isterken; mevcut durumumuzu, hayatın bize getirdiklerini özellikle ev ve aile konularında sorgulayacağız. 

Kendi doğrularımızla hayatın doğrularının çeliştiği bir dolunay olacak..

Her yengeç ve oğlak teması bir araya geldiğinde duygu ve mantık çelişir. Ama bu sefer hareket etme isteğimiz de çelişir. Mevcut olan hisleriniz ve yaşadığınız durumlar özellikle iletişimi de baz alırsak kurduğumuz diyaloglar aynı kalmayacak. Duygusal olarak, hayatta neyi ertelediyseniz, yüzleşmekten kaçtıysanız önüne çıkacak.

Duygularda kalıp mantıklı bakamadıysak, bu dolunayda hayatımızda olacak.

Güven duygunuz önemli iken kolay kolay bir şeyi elde edemeyeceğiniz bir haftalık süreç başlıyor. Gayret göstermeyen, küsüp kenara çekilenin kaybedeceği bir dolunay diyebilirim.

Bu dönemde mevcut şartları ya olduğu gibi kabul edeceğiz ya da gerçekten de çıkıp er meydanına kendi şartlarımızı oluşturacağız.

Birçok gezegen gergin açılarıyla bize eşlik edecek; ruh olarak, vücut olarak, duygusal anlamda kendinizi oldukça gergin hissedebilirsiniz.

Geçmiş bir şekilde önümüze çıkacak. Eşyalarınızdan tutun, duygularınıza kadar...

Doğru bildiklerinizi, her şeyi süzgeçten geçirin. Olmayan bir şeyde hayır var demeyeceğiz, bir kaç kez deneyeceğiz.

Yılın ilk dolunayI  bizi yeni yıla  hazırlayacak diyebilirim. " Kısaca emek yoksa yemek de, başarıda olmayacak"

 

MERKÜR OĞLAK BURCU'NA GEÇİŞ YAPIYOR

Diğer bir etki ise 12 Ocak itibariyle gene  Merkür, Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Artık iletişimde maddi konular, mantık ve disiplin öne çıkacak. Ne kadar disiplinli bir şekilde çalışırsak o kadar yüksek başarı elde edebileceğiz. Biraz ast-üst  kavramlarına odaklı olup, çıkarlarımıza göre  hareket edebiliriz. Güvenmediğimiz hiç bir şey bizi tatmin etmeyecek.  7 Şubat'a kadar Merkür Oğlak burcunda kalacak.

Hafta sonuna doğru Venüs-Mars kavuşum açısı oluşacak Balık Burcu'nda.

Bizi eğlenceye, aşka, ilişki kurmaya, cinselliğe, sevgiye, şefkate yöneltirken. Duygularımızı yoğun, baskılı, coşkulu yaşamamızı sağlayacak.

Burçlara geçmeden önce, bana her konuda sosyal medya hesaplarım aracılığıyla ulaşabileceğini hatırlatıp, sosyal medya hesaplarımı hatırlatıyorum:

İNSTAGRAM: www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9Fim-Merke...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

 

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, genel olarak iletişim konusunda ve arkadaşlarınızla dostlarınızla eğlenerek geçireceğiniz olumlu etkiler söz konusu hafta içinde.

Fakat dolunayın zor etkisini ele alacak olursak, özellikle aile ve yuva kavramlarınızı tetikleyecek. Ev düzeninizle ilgili ciddi ve zorunlu değişiklik yapma durumları, evinizde yapacağınız değişiklikler ve aileyle ilgili konularda agresifleşmeniz söz konusu. Gerçekçi olduğunuz zaman sonuç alabileceksiniz. Konuşmalarınızı, diyaloglarınızı her zaman mantık çerçevesinde yapmanızın önemle altını çizmek istiyorum .Eğer şu an şartları beğenmeyip düzeni değiştirmezseniz  yaza doğru daha zor bir etki ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftanın pozitif etkisi sizler için hem kariyer hem de yolculuklar...

Uygulamak istediğiniz projeler için yeni bağlantılar yapabileceksiniz. Diğer yandan misafirleriniz, beklediğiniz haberler  uzun yolları aşıp hayatınıza gelebilecek. Dolunay sizi yazılı evrak işlerinde biraz zorlayacak, şartlar tam olana kadar zorlayın.

Yakın çevreniz ile iletişiminiz konusunda bugüne kadar yaptığınız özverinin tam karşılığını bulamaması ile yüzleştirecek, hayatın mecburi getirileri ile yüzleşeceksiniz özellikle iletişim anlamında.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

Sizin için finansal açıdan  rahatlama süreci, çevrenizden elde edeceğiniz gelirler anlamında, hem de özellikle eğitim alanında aktifsiniz. Bu hafta tüm bildiklerinizi, düşündüklerinizi, başarılarınızı; eğitim konularına yansıtabileceksiniz. Kariyer anlamında oldukça önemli bir süreç, yine yurtdışı ile ilgili bağlantılı projeleriniz varsa bu hafta netlik kazanacak. Dikkat etmeniz gereken konu ise kendi gelirleriniz, dolunay sizi bu konudan zorlayacak. Gelirlerinizi hiç hesapta yok iken, ailenize  yardım etmek için kullanabilirsiniz. Birde geçmiş yıldan kapanması gereken ödemeler için. Paranız için bir bilanço oluşturmanın tam zamanı.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, ikili ilişkiler ve evlilikle ilgili konular yine eşinizin parası, ailenizin parası... Kısaca maddi konularda istediğiniz durumları elde etmeniz için çok olumlu etkiler var bu hafta. İsteklerinizi karşınızdakilere  söylediğiniz anda çözüm oluşacak. Dikkat etmeniz  gereken konu ise dolunay. Çünkü Dolunay sizin burcunuzda gerçekleşiyor ve sizi aslında burada yeniden yapılanmaya itecek. Ertelediğiniz geciktirdiğiniz işleri hayatınıza yapmanız için zorla getirecek. Geçmiş ile yüzleşip yeni düzen oluşturma etkisi var, şartlar ne kadar zor olursa olsun bunu yapın çünkü devamında çok yüksek bir başarı getirecek yoksa yaz aylarında da daha zor şartlardaki durumlarda yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz.
 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Sevgili Aslanlar, iş ortamında mantıksal davranmanız gerekirken, sağlık ile  konularda disiplinli olma ve eşinizle ve çevreniz ile  daha güzel ve anlaşılır iletişimler kurma açısından oldukça destekleyici bir hafta. İkili ortaklıklar ön plana çıkabilir.

Dikkat etmeniz gereken konu ise dolunayın etkisinden kaynaklı daha önce şanslı olduğunuz alanlar, ben şanslıyım diye  aşırı bencillik durumuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Biraz egosal tarafınız sizi zorlayabilir. Dikkat edin vicdanınız sınanacak, duygusal düşünmeniz önemli olacak .Çok bildiğiniz konularda bile ince eleyip sık dokumanız önemli.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, çocuklarınızla ilgili konularda hem aşk alanında hem de iş ortamında istediğiniz her konuda destek ve yardım bulabileceksiniz. Bu hafta saydığım bu konu başlıklarında oldukça şanlısınız. Fakat dolunay sizi arkadaş çevrenizde, kalabalık gruplar alanında etkiliyor. Doğru bildiğiniz insanlar bu dönemde sizi hayal kırıklığına uğratabilir, sizin doğrularınız ile karşı tarafınki  aynı çerçevede olmayabilir. Dostlarınızdan, arkadaş çevrenizden gerçeklerle yüzleşebilirsiniz. Beklentileriniz farklılaşabilir. Kısaca bu dolunay size kimin ikinci şansı hak edip etmediğini gösterecek.

 

 

Teraziler ve  Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftanın sizi pozitif olarak etkileyecek konuları  ev ve  aile düzeniniz.

Yine bu hafta sürpriz bir hediye alabilirsiniz, yakın bir arkadaşınızdan. 

Diğer yandan aşk  ve ilişkiler  anlamında da daha rahat olabileceğiniz, kendini isteklerinizi rahatlıkla karşı tarafa yansıtacağınız daha pozitif etkilerle karşı karşıya kalacaksınız.

Dikkat etmeniz gereken konu ise kariyer, ertelediğiniz durumlar gün yüzüne çıkacak. Dolunay sizi bu alanda etkiliyor; ertelediğiniz, duygusal davrandığınız mantık çerçevesinden çıktığınız  durumlarda negatif etkiler büyüyebileceği  gibi. Tam tersi zor şartlarından yılmadığınız zaman, başarılı da olabileceksiniz.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, yolculuklar, seyahat planları, iletişim açısından oldukça güzel bir süreç başladı. Planlarınızı karşınızdakilere tam anlatmak istediğiniz gibi anlatabileceksiniz.  Aynı zamanda kendinize yeni bir ev düzeni oluşturup, standartlarınızı ev konusunda yükseltebilirsiniz. Yeni bir düzen sağlamak için destek alıyorsunuz. Diğer yandan  eğitim anlamında zor etkilerle karşı karşıyasınız, dolunay sizi bu alanda etkiliyor. Eğitim, yurtdışı ile ilgili konularda sizi zorlayacak. Eğer yurtdışı planınız varsa, ayın sonuna doğru yapmanız daha önemli. Yine işinizden bağlı olarak zorunlu bir eğitime katılabilirsiniz.
 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, maddi konularda, paranızı almak ve beklentileriniz  doğrultusunda para düzeninizi sağlamak açısından destek göreceksiniz. Yolculuklar açısından da şanslısınız; gideceğiniz yolculuklar size fayda sağlarken iletişim açısından da karşı tarafa istediğiniz fikirlerinizi yansıtabileceksiniz. Zihinsel anlamda oldukça iyi olduğunuz bir süreç. Dikkat etmeniz gereken konu ise ödemeleriniz, ertelediğiniz durumlar, duygusal davranıp, ödemediğiniz paraları bu dönem fazlasıyla ödeyebilirsiniz. Aynı zamanda bu dönem kredi çekmek için hiç uygun değil, elinizden geldiğince ödemelerinizi yoluna sokun. Yaz döneminde karlı olabileceksiniz böylece.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, bu hafta Merkür burcunuza geçiyor hem konuşma hem iletişim anlamda sizi destekleyecek, yine maddi açıdan yeni kaynaklar oluşturabileceksiniz ve diyaloglarınız konuşmalarınızı maddiyata çevrilebilecek. Zarar durumunda olduğunuz durumlar sizin için kar'a dönebilecek, yalnız sonuna kadar çabalayın. Dolunay karşıt burcunuzda gerçekleşiyor, dikkat etmeniz gereken konu ise ikili ilişkiler, ortaklıklar... Fikirsel anlamda çatışmalar, zıtlaşmalar; duygu yerine mantığı ön planda tutmanız gerekli.  Sizin sınav konunuz bu  olacak. Stratejik gitmeniz sizin karlı olmanızı  sağlayacak.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar,  ruhsal anlamda içinize kapanabilirsiniz. Özellikle kendiniz ile aynı fikirde insanları bulup konuşmak adına zorlanabileceğiniz bir etki ile karşı karşıyasınız. Dolunay  iş ortamınızı ve  sağlık alanınızda gerçekleşiyor. Gıda zehirlenmesine yatkın bir hafta, midenize dikkat etmelisiniz, göğüs hastalıklarına dikkat etmemiz gerekiyor. Diğer yandan iş ortamınızda  duygusal davranabilirsiniz. Stratejik davranmanız önemli, özgürlükçü düşünceniz sıkıntılara sebebiyet verebilir. Sizinle aynı enerjide aynı elektrikte olan insanlarla iş yapmaya özen göstererek durumu lehinize çevirebilirsiniz.
 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, kalabalık gruplardan çok yüksek kazanç, gelir elde edebilirsiniz. Sosyalleşeceğiniz bir hafta.. Burcunuzda gerçekleşen Venüs-mars kavuşumu, sizi  sevgiye ve duygularınızı sevgiyle paylaşmaya itecek. Dikkat etmeniz gereken konu ise hobileriniz, aşk ilişkileriniz dolunay nedeniyle sizi bu alanda etkileyecek. Ertelediğiniz konularla bu alanda yüzleşebilirsiniz. Eğer burada zor şartlar ve yüzleşmelerden kaçarsanız, ders almazsanız; Haziran ayında daha zorlu  etkilerle karşılaşmak durumunda kalacaksınız o yüzden duygusal davranmadan gerçeklerle yüzleşip sorunları çözmelisiniz.

 

Hepinize işlerinizin kolayca hallolduğu harika bir hafta diliyorum...

Etiketler: 
Astrolog
Sema Sidar
Astroloji
Ankara
burçlar
gezegenler
merkür
dolunay

Facebook Google plus Instagram Twitter