Reklam
Temiz Magazin
26 Kasım 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 9 Temmuz haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları. Haftaya güneş tutulması damgasını vuracak! Dikkat! Bu tutulma, yılın geri kalanını etkileyecek enerjide!

Astroloji
08 Temmuz 2018
Astrolog Sema Sidar'dan 9 Temmuz haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları. Haftaya güneş tutulması damgasını vuracak! Dikkat! Bu tutulma, yılın geri kalanını etkileyecek enerjide!

 

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım;

Oldukça önemli bir haftaya başlıyoruz.

GÖKYÜZÜNDE YILIN GERİ KALANINI ŞEKİLLENDİREBİLECEK ETKİLER VAR

Gündemimiz oldukça yoğun ve yılın geri kalanını şekillendirebilecek etkiler söz konusu.

Hemen lafı uzatmadan başlıyorum...

Haftaya güzel bir haberle merhaba diyeceğiz.

10 TEMMUZ'DA JÜPİTER GERİ HAREKETİNİ SONLANDIRIYOR

10 Temmuz itibari ile Jüpiter; şans, bolluk, bereket gezegeni geri hareketini sonlandırarak ileri harekete geçecek.

Artık fırsatlar hayatımıza daha kolay ve akıcı bir şekilde gelebilecek.

Jüpiter  6 Kasım’a kadar Akrep Burcunda olacak ve bu süre zarfına kadar özellikle sezgilerimizi kullanarak elde edeceğimiz şanslar da, daha güçlü bir şekilde hayatımızda olacak.

Ne kadar stratejik davranırsak o kadar kolay başarı  elde edebileceğiz.

Zekamız ve daha önceki tecrübelerimiz hayatımıza yön verecek.

Başarı yolunda  birden fazla kez hamle yapmamıza gerek kalmayacak.

Çok güzel bir süreç başlıyor.

Ayrıca 9 Mart’tan bu yana  iç dünyamızı olgunlaştıran olaylar yaşadık ve  bize hayat deneyimi olarak yansıdı.

Bu zorlayıcı süreç Jüpiter’in ileri hareketi ile beraber artık hayatımızda yer almayacak.

10 Temmuz'dan itibaren daha bereketli bir döneme başlayacağız diyebilirim!

10 TEMMUZ'DA VENÜS, BAŞAK BURCU'NA GEÇECEK

Haftanın ikinci gelişmesi ise  10 Temmuz’da Venüs; aşk, ilişki, sevgi, sanat gezegeni Başak burcuna geçiş yapacak.

Venüs, Başak burcunun doğasıyla çok uyumlu değildir, bu yüzden burçta düşüşte olduğu bir pozisyondadır ve temsil ettiği görevleri tam manasıyla yerine getiremez.  

İLİŞKİLERDE, AŞKTA TAKINTILI BİR RUH HALİ BİZİ BEKLİYOR

Venüs, 7 Ağustos’a kadar Başak burcunda kalacak; ilişkilerde aşkta daha takıntılı bir ruh haline bürünebiliriz.

Detaylarda boğulup anı yaşamak problem olabilir.

Değişken modumuz ve kararsızlıklarımız her alanda kurduğumuz ilişkilerimize negatif yansıyabilir.

Başta aşkta gereksiz fedakârlık içinde olabiliriz, partnerimize hizmet etmek isteyebiliriz.

Aynı şekilde karşımızda arayacağımız temel özellik ne kadar fedakâr olduğu olacak.

Bu dönemde aşkta şanslı burçlar ise  Başaklar, Balıklar, Boğalar, Oğlaklar…

Venüs, estetik ve güzellikten de sorumludur, başak burcunun özelikleri birleşince sadelik, temizlik ve doğallık fiziksel görüntümüze yansıyacak.

Daha sade kıyafetleri ve doğal kumaşları  tercih edebiliriz, toprak tonları,  yeşilin tonları  enerjimizi daha iyi gelirken.

Sağlıklı beslenmek , organik gıdalara yönelmek isteyebiliriz.

Az makyaj , doğal saç modelleri  7 Ağustos’a kadar daha trend olabilir.

Bu süreçte estetik ameliyatları çok tavsiye etmiyorum, bunun sebebi ise daha sonra yaptırdığınıza pişman olabilirsiniz, eğer gerçekten bunu istiyorsanız yaptırabilirsiniz. Ama kararsızsanız kesinlikle önermiyorum estetik operasyonları.

13 TEMMUZ'DA YENGEÇ BURCU'NDA GÜNEŞ TUTULACAK

Geldik haftanın en önemli olayına ki yılı şekillendirebilecek çok çok önemli bir etki.

13 Temmuz’da 20 derece Yengeç burcunda gerçekleşecek güneş tutulması!

Güneş tutulması, hayatınızda bir dönemi bitirecek ve yeni bir dönemi başlatacak önemli etkilere sahip fakat öncelikle güneş tutulması nasıl gerçekleşiyor bundan  bahsedelim…

Güneş tutulması, Ay’ın Dünya ile Güneş’in arasına girmesi ile meydana gelir,  güçlü ve yönlendirici etkilere sahip yeni aylardır.

Diğer yeni aylardan farkı ise kuzey ve  güney ay düğümü dediğimiz karma noktalarına yakınlık dereceleridir.

Enerjileri, hayatımıza yansımaları oldukça büyüktür ve etkileri uzun süreçlere yayılabilir.

Bu tutulma önümüzdeki 1,5 -2 aylık süreci etkilerken, bir sonraki tutulma döneminde de yaşadıklarımızın ikinci perdesini görebiliriz.

Yani 13 temmuz  ve devam eden iki aylık süreçte yaşadığımız bir çok konuyu bir dahaki tutulma döneminde (Ocak ayında) yeniden hayatımıza yansımasını görebiliriz. Bu yüzden yaşadıklarınızı bir yere not almanızı  tavsiye ederim.

Başta belirttiğim gibi oldukça önemli bir tutulma, hem yengeç burcunun enerjisinden dolayı hem de tutulmada anında Pluto; dönüşü, değişim ve yıkım gezegenin tam karşıt şekilde  yer alması,  bizim hayatımızdaki dönüşüm sürecini başlatacak.

Su  ve toprak elementinin karşıtlığından oluşan bu durum, mantık ve duygu arasında git-gel yaşamımıza sebep olacak.

Hayatımıza yeni başlangıçları getirse de, bunu mecburiyetten dolayı yapmamıza sebebiyet verebilir.

Çok kolay sindirilebilecek etkiler değil. Aldığınız kararlar ve  almak zorunda olduğunuz kararlarda duygusal ve mantık arasında gelgitler yaşayabilirsiniz.

Aile , ev ve yuva kavramlarında  başlangıçlar için fırsatlar oluşsa da için önümüze engeller çıkabilir.

Kendi içimizde almamız gereken kararlar , yapmamız gereken yeni başlangıçlara engel oluşturabilir. Sezgilerimizi dinlemek önemli olacak , böylece rahat yol alabiliriz. Rüyalarımız bilinçaltımız ile aynı yönde çalışıp, muhakkak içinde bize vermek istediği mesajı barındıracak.

Maddi konularda ise gerçekten akılcı yol almalı, kariyer ile birleşince kesinlikle davranmamalısınız. Tutulma  zor enerjileri içinde barındırdığı için  otorite figürlerinin, üstlerimizin kuralcı davranışların altında kalabiliriz.

Eskiye ait konular kadersel etkilerle önünüze çıkabilir. Eski ile yüzleşmek zorunda kalabiliriz ki bunun içinde geride bıraktığımız  Ocak ayında yaşadıklarımızı kader önümüze getirebilir.

Tutulmada neler yapabiliriz?

Eski eşyalarınızı vermek, yenilere yer açmak.

Hayatınızdan gitmesi gereken insanlara müsaade verin.

Duygusal değil mantıklı bir şekilde yolunuza devam edin...  

Evinizi düzenlemek, yeni bir ev almak.

Bunun için uygun şartlar olmasa bile siz planınızı yapın, evren bunu getirecek etkilere sahip.

Sevdiğiniz insanlarla misafircilik oynamak yerine, evinizde vakit geçirmek, ev ortamını düzenlemek revize etmek, tek bir duvar bile olsa boyamak evin enerjisini olumlu yönde  değiştirir.

Birikim yapmaya başlamak, maddi durumunuza göre bu 50 tl bile olabilir.

Aynı zamanda hayatınızda yanlış giden konuları belirlemek ve Ocak ayına kadar kendinize güzel bir yaşam planı oluşturmak.  

Böylece çok fazla ruhsal baskı altında kalmadan kendi hayatınızı kendi istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz.

İŞTAHINIZA DİKKAT!

Duygusal açlığa  sebebiyet verecek etkiler mevcut, iştahınıza dikkat etmelisiniz.

Venüs’ün size verdiği olumlu etki yanınıza alarak, sağlıklı beslenmek ve sağlıklı beslenmeyi hayatınız  oturmakta gayet güzel olur.

Tutulma gerçekleştiği anda gökyüzünde Venüs, Uranüs ve Satürn arasında çok güzel büyük bir toprak üçgeni oluşacak ve bu üçgen bize aslında bir yandan zorlu etkilerle karşı karşıya bırakırken bir yandan da akılcı çözümlere yönelmemiz halinde para sahibi olmamızı sağlayacak ve fırsatlar getirecek. Hayallerimizi gerçekleştirme yolunda yol açacak, yeter ki kırılgan ruh halimizi ve duygularımızı dengede tutabilelim.

ASTROLOG SEMA SİDAR

HAFTANIN ETKİLERİNİN BURÇLARA ETKİSİ

YENİ HAFTADA BURCUNUZU VE SİZİ NELER BEKLİYOR?

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Jüpiter’in ileri hareketi ve onun getirdiği olumlu etkilerle başlıyoruz. Sizi, maddi konular , başkasının finansal kaynaklarından yararlanabileceğiniz alanlar da, krediler ödemelerde etkileyecek. Bu konu başlıklarında daha kolay fırsat sağlarken, yeni oluşumların içinde yer alabilirsiniz. Venüs’ün Başak burcuna geçmesi ile beraber iş ortamınızdaki arkadaşlıklarınızı yeniden gözden geçireceksiniz. Yine bu etkiden kaynaklı mesai saatleriniz artabilir. Diğer yandan sağlıkla ilgili konularda hassas bir ruh haline bürünebilirsiniz. İlaç kullanma isteğiniz artabilir en küçük bir ağrıda bile, ilaç kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu konuda daha rahat olmanızı ve doğal tedavi yöntemlerini tercih etmenizi öneririm. Haftanın en önemli etkisi tutulma ise ev, aile ve yuva kavramlarını öne çıkartırken, bu alanda radikal değişiklikler yapabilir. Aile içinde yaşanan problemlere, maddi konularda eklenebilir ve bunu kendi sorumluluklarınızı artırarak çözümleyebileceksiniz.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya karşıt burcunuzda yer alan Jüpiter’in ileri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki sizi ikili ilişkiler, evlilikler ve ortaklıklarda sıkıntı yaşadığınız konuları çözümlemeniz  için destek verirken. Bir yandan da mevcut ilişkinizde evlilik kararı alabilir, bu yolda radikal kararlar alabilirsiniz. Diğer yandan Venüs’ün Başak burcuna geçmesiyle beraber aşk, ilişkiler ve  çocuklarla ilgili konularda harika bir dönem başladı. Hayatınızda bu konu başlıklarında  düzeni oturtmak, problemlerin üstesinden  gelmek için enerjiniz çok uygun olacak. Aşkta yalnızsanız, 7 Ağustos’a kadar yeni birisi gelebilir. Gerçekleşecek güneş  tutulması  ise  kardeşler, yakın çevre ve kısa yolculukları öne çıkartırken. İş odaklı seyahatleriniz artabilir ve burada kontrolünüz dışında etkiler oluşabilir, fakat maddi çıkarlarınızı öne çıkartırsanız güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Jüpiter'in ileri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki sizi iş ortamı, çalışma arkadaşlarınız olan ilişkilerinizde ön plana çıkma ve yaşadığınız sıkıntıları çözümleme açısından destek oluştururken. Terfi atama gibi beklediğiniz yükselmeler de şans tanıyacak. İş ortamında istediğiniz fırsatları yakalayabileceksiniz. Venüs'ün Başak burcuna geçmesi ise ev, aile, aile ilişkilerinde  düzeninizi yeniden oluşturmak adına daha titiz ve takıntılı olmanıza sebep olabilir. Aile içindeki ilişkilerde yaşanan sıkıntıları detaycı tavrınız ile beraber çözümleri bilirsiniz. 7 ağustosa kadar daha evinizin içinde tadilat ve tamirat işleriniz artabilir. Ev temizliğine daha fazla mesai harcayabilirsiniz. Gerçekleşecek Güneş tutulması ise  para ve finansal konularda çok olumlu etkileyecek. Yeni gelir kaynakları oluşturabilir gelirlerinizi arttırabilirsiniz. Para konusunda duygusal olmadığınız süre zarfı içinde ise daha akılcı çözümlerle karlı bir sürece başlayabilirsiniz.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, Jüpiter'in ileri harekete geçmesinin olumlu etkileri ile haftaya başlıyoruz. Kendinize yeniden ,yönelme fiziksel görüntünüz de değişiklik yapmak, hobileriniz için  zaman ve imkan  bulma , çocuk açısından çok olumlu etkileri hayatınıza getirecek. Çocuk düşünüyorsanız yeniden şanslı bir dönemdesiniz. Venüs'ün Başak burcuna geçmesi kardeşler ve yakın çevre ile olan iletişiminizi sorgulamanıza burada ne kadar fedakar olduğunuzu algılamanıza ve karşı taraftan beklentilerinizde daha duygusal davranmanıza sebep olacak. İlişkilerinizi sorgulayacak ve kimin hayatında ne kadar yeriniz olduğunu anlamaya çalışacaksınız. Burcunuzda gerçekleşecek tutulma ise revizyon dönemini başlatacak. Tutulmadan öncesi ve sonrası diyebiliriz sizin için kendinizle ilgili konuları ve hayatınızı film şeridi gibi gözünüzün önüne alıp yeni bir yön çizeceksiniz ve alacağınız kararlar özellikle evlilik ve ilişkilerde radikal sonuçlar doğurabilir. Bu dönemde başlattıklarınızı önümüzdeki ocak ayında sonuçlandırabilirsiniz.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Jüpiter'in ileri harekete geçmesinin olumlu etkileri ile başlıyoruz. Bu etki sizi ev aile yuva kavramlarını da olumlu etkilerken. Ev alabilir, taşınabilirsiniz. Yine çevrenize gayrimenkul işlerinde aracı olabilirsiniz. Venüs'ün Başak burcuna geçmesi ise sizin maddi konularda nakit akışınızı hızlandırırken. Hizmet sektörüne yaptığınız işler varsa bunlardan kazançları arttırabilir, paranızı daha düzenli ve sistemli bir şekilde harcayabilirsiniz. Hayatınıza maddi konularda bir düzen oturtmak için fırsatlar elde edeceksiniz. Gerçekleşecek tutulma ise  sizi astrolojik olarak zor bir alandan etkiliyor. Ruhsal anlamda kendinizi çıkmazda hissedebilir, bardağın boş tarafından bakabilirsiniz. Fakat kendi enerjinizi dengelemek için sağlıklı beslenmek daha temiz ve sade yaşamak tutulmanın negatif etkilerini pozitife çevirirken. Korkularınızla yüzleşmek başta iş ortamınız olmak üzere yeni başlangıçlar yapmak , kendinize güvenerek yol almak için ayın 15’inden sonra daha uygun etkiler oluşacak.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya Jüpiter'in ileri  hareketiyle başlıyoruz, bu olumlu etki ile beraber sizin seyahatleriniz artarken. Kısa yolculuklar sonucu elde edebileceğiniz fırsatlar öne çıkacak. Ayrıca kardeşlerinizle beraber ortak bir girişimin içinde yer alabilirsiniz. Venüs’ün burcunuza geçmesi ile fiziksel görüntünüzde değişiklik yapmak, hayatınızda güzellği ,estetiği doğal yöntemlerle yansıtmak ve aşk adına  olumlu etkileyecek. Aşk hayatınızda yaşadığınız sıkıntılara çözüm bulurken, hayatınızda kimse yoksa 7 ağustosa kadar yeni bir aşka yelken açabilirsiniz. Kendinizi enerji olarak daha iyi hissedebilirsiniz. Gerçekleşecek Güneş tutulması ise sizi kalabalık gruplar sosyal çevre ve bu ortamlarda ki popülerliğini arttırırken. İnsanlara karşı hizmet etme isteğiniz çok yüksek olacak. Burada kullanılmaya açık bir halde olabilirsiniz. Bu konu da dikkatli olmalısınız, emek verdiğiniz insanları iyi belirlemelisiniz.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Jüpiter’in ileri hareketi ile başlıyoruz, bu  olumlu etki sizi parasal anlamda fırsat sağlarken, gelirlerini de artırma adına oldukça olumlu destekleyecek. Yeni gelir kaynakları elde edebilir, işlerinizin içinden iş üretebilir ve para kazanabilirsiniz. Venüs’ün başak burcuna geçmesi ise  ruhsal anlamda sevgi ile ilgili konularda kendinizi sorgulamanıza daha takıntılı bir ruh haline bürünmenize sebep olabilir. Detaylardan dolayı ilişkilerinizi yaşayamayabilir ve iş ortamınızdaki konulardaki negatif enerjiyi hayatınıza yansıtabileceğiniz sıkıntılı bir süreç diyebilirim. Gerçekleşecek tutulma ise burada sizin daha duygusal olmanızı ve kariyerle ilgili konularda akılcı çözümlerden uzaklaşmanıza sebep olabilir. Sezgilerinize güvenerek yol almalı , geride bıraktığımız Ocak ayında aldığınız kararlı bir şekilde sürece yansıtmalısınız.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, haftaya burcunuzda yer alan Jüpiter’in ileri hareketi ile başlıyoruz. Sizin için oldukça önemli ve olumlu bir etki hayatınızda kaçırdığınız fırsatları yeniden elde etme, Mart ayından bu yana yaşadığınız ruhsal sıkıntılara çözüm bulma ve kendinizi öne çıkartmak adına harika bir dönem. Kasım ayına kadar bu süreç yanınızda olurken her konuda her fırsatı değerlendirmek için hamle yapmalı kesinlikle beklemeden yol almalısınız. Venüs’ün Başak burcuna geçmesi ise kalabalık ortamlar, sosyal gruplar da yeni başlangıçlar yapma. Arkadaşlık, ilişkilerinizi gözden geçirmenize, bu ortamlarda daha titiz ve takıntılı bir ruh halinde olmanıza sebebiyet verebilir.Detaycı tarafınız arkadaşlık ilişkilerinizde sıkıntı yaratabilir. Gerçekleşecek tutulma ise seyahat anlamında olumlu etkileyecek. Uzun yolculuklarınız, yurtdışı ile alakalı bağlantılarınız artarken sezgileriniz çok kuvvetli olacak. Duygusal olabildiğiniz kadar zekanızla da hayatınıza yeni bir yön vermek için de fırsat sağlayabileceksiniz.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Jüpiter’in ileri hareketi ile başlıyoruz. Bu olumlu etki sizin zaman zaman bardağın boş tarafından bakmaya yöneltse de korkularınızla yüzleşme bunları çözümleyebilme ve yeni başlangıçlar adına fırsat yakalamanızı sağlayacak. Sportif faaliyetlere yönelebilir. Ruh ve beden dengenizi  kurmak için yeni yöntemler deneyimleyebilirsiniz. Venüs’ün Başak burcuna geçmesi ise sizin kariyer alanında etkileyecek. Kariyer ortamında özellikle bayan figürlerle yaptığınız işlerde bir takım sıkıntılar olabilir. Onların detaycı tavrı sizi biraz yorabilir, ilişkilerde detaycılık takıntılı ruh halinden uzak durarak kendi inancınıza uygun bir tavır takınmanız süreci lehinize çevirecek. Gerçekleşecek güneş tutulması ise size finansal konular , ödemeler ve krediler alanında hayatınıza yeni bir düzen kurma gelecek Ocak ayına kadar bu konuda bir plan yapıp  uygulama adına radikal kararlar almaya zorlayabilir. Para ile ilgili konularda daha mantıklı hareket etmek zorunda kalabilirsiniz.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya Jüpiter’in ileri hareketi ile başlıyoruz. Bu olumlu etki sizi kalabalık ortamlar ve sosyal gruplar da yeni insanlarla tanışma ,bu insanlarla kuracağınız iş bağlantıları adına olumlu destekleyecek. Birebir ilişkilerden ziyade kalabalıklarla gireceğinizde toplantılar, organizasyonlar size kazanç sağlayacak. Venüs’ün Başak burcuna geçmesiyle beraber seyahatleriniz aktif olurken, hayatınızda kimse yoksa gideceğiniz bir yolculuk ya da eğitim programı sonucunda yeni bir aşka yelken açabilirsiniz. Aynı zamanda eğitimle alakalı konularda fırsatlar yakalayabilecek eğer bu alandan burs ya da finansal bir gelir bekliyorsanız da elde edebileceksiniz. Diğer yandan karşıt burcunuzda gerçekleşecek güneş tutulması ikili ilişkiler ortaklıklar adına hayatı sorgulamanıza sebebiyet verecek. Maddi ortaklarınızın içinde ise bu süreci atlatamayabilir ve bitme noktasına gelebilir. Para ve duygu arasındaki dengeyi sağlamanız çok önemli olacak.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya Jüpiter’in ileri hareketi ile başlıyoruz. Bu olumlu etki sizi kariyerde istediğiniz fırsatları elde edebilme, mart ayından bu yana üzerinizde hissettiğiniz ruhsal baskıyı çözümleyebilme adına fırsatlar doğuracak. Kariyerinizde yeni bir başlangıç dönemi de diyebilirim. Venüs’ün Başak burcuna geçmesi ise krediler, borçlar, ödemelerde daha titiz bir çalışma yapmanıza sebebiyet verecek. Bayan figürleri ile yaptığınız iş bağlantıları ve  borçlar konusunda dikkatli olmalısınız, borç para vermemeli tutamayacağınız sözlerin altına girmemelisiniz. Diğer yandan gerçekleşecek tutulma ise sizi yine iş ortamınız, iş ortamında ki arkadaşlık ilişkilerinizde korumacı ve kollayıcı bir tavır takınmanıza sebebiyet verecek. Burada  mantıktan uzaklaşabilirsiniz ama yine de sizi zorlayacak bir etki doğurmayacak.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya yönetici gezegeniniz Jüpiter’in Akrep burcundaki ileri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki sizin hislerinizi kuvvetlendirirken, seyahatler ,uzun yolcuklar ve eğitim konularında ekstra fırsatlar elde etmenizi sağlayacak. Mart ayından bu yana sizi zorlayan etkilerden de çıkış sağlayabileceksiniz. Karşıt burcunuzda geçen Venüs; aşk ,ilişki, sevgi gezegeni ikili ilişkileriniz ve evlilikte daha düzenli , sistemli bir şekilde hareket etmenizi sağlarken. Mevcut ilişkinizde evlilik kararı alabilirsiniz ve hayatınızdaki insanla değer yargılarınızı gözden geçirebilirsiniz. Gerçekleşecek güneş tutulması ise sizi aşk ilişkiler ve çocuk adına yeni kararlar almaya yönlendirirken. Hayatınızda kimse yoksa ise uzun süreli bir ilişkiye başlamak adına olumlu etkileyecek. Güzel bir sürece başladınız,  kendinize vakit ayırabilecek, hobilerinize göre yeni bir planlama ve yaşam koşulları oluşturabileceksiniz.

Etiketler: 
Sema Sidar
güneş tutulması

Facebook Google plus Instagram Twitter