Reklam
Temiz Magazin
15 Ocak 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan Şubat ayının ilk haftasının ve burcunuzun yorumları.

Astroloji
05 Şubat 2017
Astrolog Sema Sidar'dan Şubat ayının ilk haftasının ve burcunuzun yorumları.

Sevgili Okuyucularım, yepyeni bir haftadan herkese, hepinize merhaba... Yazılarıma, analizlerime gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim, İnstagram üzerinden sorduğunuz her soruya da cevap vermeye çalışıyorum...

Şubat Ayı'nın "ilk haftalık burç analizleri" ile karşınızdayım, Şubat ayı  kısa süreli olmasına rağmen birçok gökyüzü hareketi arka arkaya gelecek, neredeyse bütün yılın şeklini değiştirebilecek etkilere sahip. 

 

JÜPİTER GERİ HAREKETE BAŞLIYOR

İlk etkimiz Jüpiter; bolluk, bereket gezegeni geri hareketine başlayacak. Jüpiter'in geri hareketi, 6 Şubat itibariyle başlayacak ve 10 Haziran'a kadar geri hareketini devam ettirecek.

Diğer geri hareketler dönemi gibi (Merkür ve Venüs retro gibi)  duracağımız, başlatacağımız işleri rolantiye alacağımız bir süreç değil!!!

Jüpiter retro iken; fırsatları, istediklerimizi  daha fazla efor sarf ederek halleder, kendi hayatımıza yansıtırken işlerinizin, projelerinizin ve elinizdeki şeylerin büyümesi için  daha uzun zaman aralığı gerekir... Jüpiter bu  geri hareketi Terazi Burcu'nda  yaptığı için, bu dönemde estetik kaygılarımız olurken, görselliği asla tam istediğimiz gibi yansıtamayız, görselliğe, sanata ve estetiğe karşı aşırı takıntılı olurken, hak ve adalet dengesini sağlamak için de efor sarf edeceğiz.

Yine bu süreçte ikili ilişkilerde denge kurmak daha zor olacak... Para akışını hızlandırmak için daha fazla gayret gösterebiliriz, hamle yapmak zorunda kalabiliriz.

Jupiter,  geri hareket döneminde bize  madalyonun tersinden bakmayı öğretir, tecrübelerle ruhsal bir büyüme yaratır, 10 Haziran'a kadar olayların tam tersi ile algılamamız önemli. Bu  süreçte "armut piş ağzıma düş" durumu olmayacak.

 

MERKÜR, KOVA BURCU'NA GEÇİYOR

7 Şubat itibari ile iletişim gezegeni Merkür, Kova Burcu'na geçiş yapacak, 26 Şubat'a kadarda Kova'da kalacak.

İletişim kurmak, sosyal medya, teknolojik aletler, teknolojik yollardan kurduğunuz iletişimde kazanç sağlayacaksınız. 

Aynı fikir yapısında olduğunuz insanlarla bir arada olmaya ekstra özen gösterin.

Her an düşünce gücünü kullanıp, "özgürlük nerede" diye isyan moduna da bağlayabilirsiniz.

Kısa  fikir ayrılıkları bu süreçte canınızı sıkabilir. Yaratıcı gücümüz oldukça yüksek olurken, delilik ve dahilik arasında ince bir çizgiye sahip olacağız. 

Bir yere yazalım aklımıza gelen dahiyane fikirleri, ilerde bize gerekli olur.

Standart kelimesini de  26 Şubat'a kadar kelime dağarcığımızdan çıkartalım :))

Bu süreçte sosyal olmak, kalabalıklara hitap etmek ve teknolojik bir kursa gitmek uygundur... Kara yolundan ziyade hava yolunu kullanmak için de oldukça olumlu bir dönem...

 

ASLAN BURCU'NDA AY TUTULMASI

Haftanın yıldızı ise 11 Şubat'ta gerçekleşecek 22 derece  Aslan Burcu'ndaki ay tutulması!

Tutulmalar başlı başına enerjisiyle, dinamiği ile görünmeyen tarafı bize gösterip yol açacak etkilere sahiptir. Bu bazen bize kattığı tecrübelerle olur, bazen getirdiği fırsatlarla  olur.

Gelelim bizim tutulmamıza, bu defaki çok özel bir tutulma! Gökyüzünde büyük ateş üçgeni oluşacak, tutulma anında Ay- Satürn ve Uranüs arasında ve Jüpiter'de buna yan destek verecek ve uçurtma açı kalıbı oluşacak... 

Peki bunlar ne demek?   

Hayatınızda harekete geçme enerjisini ortaya çıkaracaklar, fırsatları önünüze sunacak harika bir etki demek. Ama  bunun için gökyüzünün bize sunduğu ön koşullar var, bunlardan ilki, bu  dönemde enerjinizi doğru kullanmanız çok önemli, vücudunuzda oluşacak aşırı bir enerji akışı oluşacak, eğer bunu gerektiği  şekilde kullanamazsak başladığımız işlerde negatif etki olarak görebiliriz.

2. koşul  çok fazla olumsuz eleştiriyi kaldıracak bir süreçte değiliz, yanınızda sizi olumlu anlamda destekleyecek bir arkadaşınız yoksa ve olumlu anlamda motivasyon enerjisi verecek insanlar yoksa yine başladığımız işler yarım kalabilir.

Son nokta ise göz önünde olmayı kabul etmek zorundayız, burada  "ben" demeniz, ortaya çıkmalısınız. Sahneye çıkmak, endamımızı göstermek, olaylara "şefkat" ile yaklaşmak zorundayız.

Bu ön koşulları sağlarsak bize harika kapılar açacak harika bir tutulma, sınırsız bir gökyüzü enerjisine karşı karşıya kalabiliriz.

Enerji düzeyimiz çok yüksek olacak; önümüzdeki süreçte spora başlayabilir, görsel sanatlara  ilgi duyuyorsak  eğitim için başvurabiliriz.

Bu tutulma bir yerde geçtiğimiz Ağustos ayında yaşadıklarımızı kapatma devri diyebilirim, yine dikkat edelim bu dönemde tanıştığımız insanlara ve başlattığımız olaylara; önümüzde Ağustos'ta yine bir şekilde hayatımızda aktif olacak  ve bu dönemde başlattığımız enerjilerin o dönemde meyvesini yiyebileceğiz.

 

HAFTANIN BURÇLARA ETKİSİ:

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar,  Jüpiter'in geri hareketi sizi ikili ilişkiler konusunda yapacağınız ortaklıklarda görüşmeleri ertelemek gerektiği yada fırsatları tekrar tekrar değerlendirmeniz gerektiği konusunda etkilerken, gecikmeler aksamalar yaşayabilirsiniz.

Hazırlıklı olun diğer yandan sosyalleştiğiniz, sosyal ortamlarda kalabalık ortamlarda fırsatların geleceği  bir periyoda başladık. Aslan burcundaki ay tutulması ise sizi daha flörtöz bir yapıyı sevk edecek ama aşk ilişkilerinizde, çocuklarla ilgili konularda yıldız gibi parlayacağınız  bir enerji var.

Gökyüzünde Mars ve Venüs de burcunuzda  olduğunu düşünürsek ve harika bir dönem. Sizin için fırsatları, enerjinizi doğru kullanmanız önemli olduğunun da altını çizmek istiyorum.

 

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, Jüpiter'in geri hareketi  sizi iş ortamındaki fırsatlar açısından  daha yavaş ilerlemenizi, yapmak istediklerinize ve   iş arkadaşlarınızın  iletişiminizde gecikmelere sebebiyet verecek.

Diğer yandan kariyerde yaratıcı fikirler adına ilham  perileri sizinle, aklınızdaki projelerde teknolojiyi kullanarak fayda sağlayabilirsiniz. Aklınıza gelen, uygulamaya koyamadığınız fikirler yazmaya özen gösterin size ilerde lazım olacak.

Ay tutulması ise aile ve yuva kavramlarında sizi tetikleyecek. Ailedeki sorumlulukları almak zorundasınız. Aynı zamanda yeni bir ev düzeni sağlamak ve evinizi dekore etmek için harika olumlu etkilerle, fırsatlara karşı karşıyasınız.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler,  aşk ilişkiler ve çocuklarla ilgili konularda  birtakım aksaklıklarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmak zor olurken, Jüpiter'in geri hareketi sizi bu konu  başlıklarında etkiliyor. Diğer yandan eğitim konularında hayatınızda  yeni fırsatlar olurken, gideceğiniz yolcuklarda artacak ama özellikle hava ulaşımını kullanmanız 26 Şubat'a kadar sizi işlerinizde inanılmaz hızlandıracak.

Ay tutulması ise size kardeşlerle ilgili yeni projelerin ortaya çıkması ve iletişim konusunda aktif tarafınızı ortaya çıkararak yıldız olmanızı sağlayacak çok olumlu enerjilere sahip. Kelimeleriniz, kurduğunuz cümleler, girdiğiniz her ortamda fark edilecek... Bol bol konuşun :))

 

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Sevgili Yengeçler, Jüpiter'in geri hareketi sizi ev ve aile konularında etkileyecek. İstediğiniz fırsatların  daha geç gelmesine, başlattığınız işlerde aile içindeki  dengeleri kurmak adına problemler yaşamınıza sebebiyet verebilir, hazırlıklı olun.  

Başkalarının maddi kaynaklarını kullanma adına  önemli fırsatlar oluşacak, yeni bir kredi yapılanması, borçlarınızı düzenleme açısından  oldukça güzel bir dönem. Diğer yandan tutulma  sizi maddi konularda etkileyecek, yeni iş  fırsatları oluşacak sizin için... Parayı da dengeli harcamanız  önemli, lükse karşı aşırı düşkünlüğünüz olabilir. Kendinizi ön  plana çıkartmak için maddi imkanları kullanıp  açılabilirsiniz, para konusunda duygusal tarafınızı biraz arka planda tutmaya çalışın.

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar ve yükselen burcu Aslanlar; kısa yolculuklar, kurduğunuz iletişim, kardeşleriniz ve  yakın çevreniz ile yapacağınız işlerde gecikmeler, fırsatların oluşması için daha fazla beklemek zorunda olabilirsiniz. Jüpiter'in geri hareketi sizi bu konu başlıklarında etkiliyor. 

Diğer yandan bu dönemde ilişkiler açısından farklı bir sürece girdiniz; aşk ve ilişkiler konusunda, (eğer evliyseniz) biraz flörtöz bir kafa yapısına sahip olacaksınız dikkat edelim! Eğer ilişkiniz yoksa, her an aşk kapınızı çalabilir ve bunu sizin için çok farklı karakterdeki bir insan ile yaşayabilirsiniz.

Ay tutulması  burcunuzda gerçekleşiyor. "Ben buradayım" demek, hayatınızdaki fırsatları kendinize çekmek ve ortaya çıkmak için çok olumlu bir süreçken, eğer doğru insanlarla iş birliği yaparsanız, yıldız gibi parlayabilirsiniz.

 

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, Jüpiter'in  geri hareketi sizi farklı bir düşünce tarzına sürükleyecek, paradan kariyerden daha önemli şeylerin olduğunu anlayacaksınız, manevi konulara yönelebilirsiniz. Çalışma  ortamı açısından beklediğiniz  haberleri alabilecek, yine teknolojiyi iş ortamında kullanarak daha aktif bir pozisyona gelebileceksiniz.

Ay tutulması ise sizi zor bir alanda etkileyecek, ancak korkularınız ile yüzleşerek yol alabileceksiniz.

Bu dönemde özellikle mistik konular ilginizi çekerken, iç sesinizi dinlemeniz size fayda sağlayacak. İş ortamında kendinizi öne çıkartmak için efor sarf etmelisiniz ve yine enerjiniz için çok düzgün kullanma konusunda uyarılar veren bir tutulma, "buradayım" demek için harekete geçmeniz gerekecek.

 

 

 

Teraziler ve  Yükselen Teraziler:

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olan okuyucularım; Jüpiter burcunuzda geri hareket başlayacak, kendiniz ile  fırsatlar konusu biraz gecikmeler yaşarken, dengede kalmak sizin için zor olabilecek.

Bu dönemde hayatınız için radikal kararlar almak zorunda kalabilirsiniz. Diğer yandan kendinizle ilgili bir sosyal gelişme sürecinde başladığınız, kalabalık enerjiler bulacak sizi. Diğer yandan aşk konusunda da oldukça şanslı dönemdesiniz, fakat kısa süreli olabilecek bir enerji var adımlarınızı sağlam atın.

Ay tutulması sizi arkadaş ortamınız, kalabalık gruplar alanında aktif hale getirdi, bu alanlardan fırsatlar hayatınızda olurken, fark edilmek, yıldız gibi parlama durumunuz söz konusu.

 

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, Jüpiter'in geri hareketi sizi iş ortamında istediğiniz fırsatları elde etmek için zorlayacak ve diğer  hayattaki korkularınız neler, hayattan neler bekliyorsunuz, her anlamda kendinizi tanıma süreci başladı!

Aile düzeninizi sağlamak, aile fertleri ile  aynı fikirde olmanın zor olduğu bir dönem, çok evde vakit geçirmek istemeyeceksiniz. Sizinle aynı fikirde olmayan insanlarla tezat düşebilirsiniz dikkat edin. Evinizde  teknolojiyi kullanmak için harika bir süreç başladı değiştirmek istediğiniz beyaz eşya,  özellikle bilgisayar varsa süreci değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan ay tutulması, kariyer konularında sizi ön plana çıkartıp parlatacak,  iş değişikliği düşünüyorsanız da bu süreci değerlendirmelisiniz. Lütfen yazımın başında bulunan haftanın yorumunu bir kez daha, içinize sindirerek okuyun.

 

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar ve yükselen burcu Yay'lar; eğitim konuları, sosyalleştiğiniz ortamlar, kalabalık gruplarla yaptığınız işlerde olaylara tersinden bakmaya, enerji olarak içinize sinmeyen ortamlara girmemeye dikkat edin. Jüpiter'in geri hareketi sizi bu alanda etkiliyor! Özellikle "fırsat" diye düşündüğünüz şeyler sizin için fırsat olmaktan çıkabilir, dikkatli olmanızda fayda var! 

İletişimde teknoloji kullanma konusunda güzel bir sürece başladınız, kısa yolculuklar artarken yakın çevreniz de size giriştiğiniz işlerde  destek sağlayabilir.

Diğer yandan Ay tutulması yolculuklar ve eğitim alanınızı aktivite edecek, yurtdışıyla ilgili konularda eğitim alanında yıldız gibi parlayacağınız bir  dönem başladı, enerjinizi düzgün kullanmanız önemli.

 

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar,  kariyerinizde yapmak istediklerinizi elde etmek için  daha  fazla gayret göstermek ve uzun zaman dilimine yaymak zorunda kalacaksınız. Jüpiter'in geri hareketinden kaynaklı, iş arayan Oğlaklar kabul edilseniz bile işe başlama süreniz uzayabilir. Teknolojiyi  eğer iş dünyasına yansıtabilirsiniz daha başarılı olabileceksiniz.

Ay tutulması yeni maddi imkanlar ve ödemeler konusunda  fırsatlar getirecek. Ay tutulması sürecinde umduğunuzun dışında yeni gelir kaynakları ve  maddi destek  alabileceksiniz. Kredi çekmek, maddi imkanlarınızı yukarı çekmek adına gökyüzü yanınızda olacak.

 

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Tatlı Kovalar, Jüpiter'in  geri hareketi sizi uzun yolculuklar, eğitim ve  yurtdışıyla ilgili konularda fırsatların hayatınıza geç yansımasına neden olabilir... Biraz hareket enerjinizin durağan olmasına da sebebiyet verebilir...

Diğer yandan Merkür, iletişim gezegeni burcunuza geçti ve böylece kurduğunuz diyaloglar  Şubat sonuna kadar fırsat getirecek, konuşmaktan kesinlikle çekinmeyin.

Yine  ay tutulması ile  beraber ikili ilişkiler, aşk ilişkileri hareketlenirken, her an evlilik kararı alabileceğiniz bir ilişkiye  başlayabilirsiniz. Ortaklıklarda yıldız gibi parlarken, partnerinize, ortağınıza karşı aşırı bonkör olabilirsiniz. Para konusunda tutumlu olmazsak, önümüzdeki Ağustos ayında zorlu enerjiler karşımıza çıkabilir.

 

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Sevgili Balıklar, başkalarının para kaynaklarını kullanmak, ödemeler, borçlar ve krediler açısından istediklerinizi elde etmekde gecikmelerin hayatınızda olacağı bir dönem başladı. Bu durum sizler için tamamen Jüpiter'in geri hareketinden kaynaklı.

Diğer yandan dini konulara ilginiz artarken, ilahi adaletin hayatınıza yansıması için daha fazla efor sarf edebilirsiniz.

Teknolojik aletlerle dikkat etmeniz gerekiyor; elektrik çarpmaları açısından risk altındasınız, Şubat sonuna kadar elektrik işlerini bir profesyonele yaptırmanız önemli. Diğer yandan ay  tutulması sizi sağlık anlamında etkileyecek, bu dönemde kalple ilgili problemlere dikkat etmelisiniz ve günlük işlerinizi hallederken de ve iş ortamınızda sizden daha yüksek rütbedeki insanların  desteğini alabileceksiniz.

 

Değerinizin bilindiği, parıl parıl parladığınız bir hafta olması dileğiyle...

SEMA SİDAR

Etiketler: 
Astrolog
Astroloji
Sema Sidar
Ankara
burçlar
gezegenler
Bilinçaltı Eğitmeni
Bilinçaltı Terapisti
merkür
jüpiter
retro
ay tutulması

Facebook Google plus Instagram Twitter