Reklam
Temiz Magazin
15 Ağustos 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan yeni haftanın ve yeni haftada burcunuzun yorumları.

Astroloji
22 Ocak 2017
Astrolog Sema Sidar'dan yeni haftanın ve yeni haftada burcunuzun yorumları.

Herkese merhaba bu hafta da gökyüzü oldukça hareketli, astroloji gündemi oldukça yoğun; hemen başlayalım ilk etkimiz ile...

 

MERKÜR / NEPTÜN OLUMLU AÇISI

Merkür-Neptün arasında gerçekleşecek  olumlu açı nedeniyle, sezgilerimizi kullanma, sembolleri rahat okuyabilme ve hayal kurma gücümüzü artıracak. Sanatsal özelliklerimiz de artacak. Maddiyat ile ilgili konularda rahat edip, istediğimiz konuşmaları ve bağlantıları sağlamak ve yapmak için bize destek verecek Merkür-Neptün olumçu açısı. 

Para ile ilgili konularda haftanın başında oldukça şanslıyız.

 

VENÜS / SATÜRN KARE AÇISINA DİKKAT!

Diğer bir etki ise  Venüs-Satürn  kare açı oluşturacak, oldukça zorlayıcı bir etkiyi hayatımıza yansıtacak!

Venüs'ün temsil ettiği sevgiyi, Satürn'ün temsil ettiği kararlılık, kısıtlamalar ve düzen oluşturmayla ilgili alanlarda engel  olarak göreceğiz.

Sevgi temasında, yani ilişkilerde problem yaşarken, sevgide kendimizi yetersiz görme, belki reddedilme korkusuyla karşı karşıya kalabiliriz.

Yine insanlara ve çevremize sevgiyi yansıtırken kırıcı olabiliriz.

Bu hafta özellikle değersizlik hissine dikkat edin, sizi değersiz olarak hissettiren her ortamdan, her durumdan uzaklaşın.

Bu durum ruhsal anlamda mini bir teste tabii tutacak hepimizi. Ayni zamanda özellikle yaşadığımız ilişkilerde, uzun süreli olması adına  aşırı efor bizi yorabilir.  Baskıcı olmak, ilişkilerde sizi zarara sürükleyebilir; tekrar söylemek istiyorum değersizlik hissine dikkat etmeniz gerekecek, huzur vermeyen her ortamdan uzaklaşmanız önemli.

 

28 OCAK'TA KOVA BURCU'NDA "YENİ AY" HAFTANIN EN ÖNEMLİ OLAYI!

Haftanın en önemli olayı ise 28 Ocak'ta 8 derece Kova Burcu'nda gerçekleşecek "yeni ay."

Önümüzdeki 1 hafta boyunca zihin olarak yeni başlangıçlar yapmak, yepyeni bir bakış açısı kazanmak, kendinizi yenilemek, ileri görüşe sahip olmak adına gayet olumlu bir etkiyi "yeni ay" hayatımıza yansıtacak.

Bu süreçte daha insani ve yardımsever bir bakış açısına sahip olacağız. Kendinizi ve hayatınıza bakış açınızı değiştirmek, hayatınızda yeni kararlar almak ve bunları uygulamak istiyorsanız bu yeni ayı kaçırmayın! 

Yeni ay gerçekleştiği sırada gökyüzünde Mars 29 derece olacak, böylece bizim için düşünmenin kolay ama uygulamanın zor olacağı bir etki yaratacak, o yüzden dediğim gibi zihinsel anlamda her şeyi başlatabilir ortaya çıkartabilir fakat uygulama aşamasında ise bir sonraki haftayı seçmelisiniz.

Dikkat etmeniz gereken nokta, size karşıt; sizinle aynı fikir yapısına sahip olmayan insanlarla tartışma enerjiniz çok yüksek olacak.

Düşüncelerinizi savunmak  için aşırı efor sarf edebilirsiniz ve başkalarının düşüncesinden çok çabuk etkilenebilirsiniz, bu ince çizgiye dikkat etmeniz önemli.

Bu süreçte sağlık anlamında özellikle nemli bölgelere çok fazla gitmemeniz ve nemli ortamlarda bulunmamalısınız. Elektrik ile ilgili kazalara, çarpmalara dikkat etmelisiniz.

Aynı zamanda düşünmekten kaynaklı unutkanlıklara da açığız, anı yaşamaya çalışmalısınız.

Teknolojik faaliyetler, teknolojiyle ilgilenmek için de destekleyici bir dönem. Eğer  kendinize bir blok oluşturmak, web sitesi açmak, sosyal medyayla ilgili bir işler yapmak istiyorsanız, bunun için önümüzdeki bir haftalık dönemi değerlendirebilirsiniz.

 

MARS 28 OCAK'TA KOÇ BURCU'NA GİRİYOR!

Yine haftanın diğer önemli etkisinden bir tanesi de 28 Ocak itibariyle Mars'ın burç değiştirmesi! 

Mücadelemizi, kendimizi savunma şeklimizi,  çaba sarf ettiğimiz alanları gösteren mücadele gezegenidir Mars ve kendi yönettiği Koç burcuna geçiş yapacak!

Bu dönemde girdiğimiz mücadeleleri kazanmak, sonuna kadar gayret göstermek adına oldukça destekleyici bir etki var; fakat işleri daha hızlı halletmek  isterken problem yaşayabiliriz.

Sakinliğimizi, kızgınlıklarımızı dengelemek zorlaşabilir. Bu dönemde en iyi yapılacak şey spora başlamak, hareket enerjinizi yukarı çekmek ve en azından dışarıdan aldığınız zor ve gergin enerjileri hareket ile rahat bir şekilde dışarı atabilirsiniz.

Bana sormak, ulaşmak istediğiniz her konuda sosyal medya adreslerimi kullanabilirsiniz, haftanın burç yorumlarına geçmeden önce sosyal medya hesaplarımı paylaşıyorum:

iNSTAGRAM: www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9Fim-Merke...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

 

HAFTANIN BURÇLARA ETKİSİ:

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Sevgili Koçlar, bu hafta özellikle iş konusunda rahat edebileceğiniz bir hafta, özellikle haftanın başında çalışma planınızı doğru yaparsanız çok rahatlıkla istediğiniz performansı yansıtarak  iş ortamında rahat edeceksiniz.

Haftanın başı daha sakin enerjilerle karşılaşırken hafta ortasına doğru hem "yeni ay"ın etkisi hem de burcunuza geçen mücadele gezegeni Mars ile beraber mücadele gücünüz üst seviyeye çıksa da diğer yandan agresif bir yapıya da bürünebilirsiniz. 

Önümüzdeki süreçte sakin olmaya çalışarak ve zihinsel faaliyetlere yönelip sosyalleşerek arkadaş gruplarınızla birlikte olarak bu haftayı değerlendirmeniz önemli.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, hafta başında özellikle yurtdışı ile ilgili konular, eğitim alanı ve kalabalık gruplarla yapacağınız çalışmalarda başarı sağlayacaksınız. Bu konu başlıklarından maddi kazançda elde  edebileceksiniz. Fakat borç vermemeniz ve paranızı, yani kendi paranızı çok konuşmamanız gereken bir hafta.

Mars'ın Koç Burcu'na geçmesi ve "yeni ay"ında etkileriyle beraber ilk etapta çalışma ortamında gereksiz sorumluluklar yüklenebilirsiniz. 

Yeni iş fırsatları da sizin  daha çok  çalışmanıza sebebiyet verecek. Teknolojiyi, interneti ve sosyal medyayı aktif olarak kullanırsanız "yeni ay"ın etkisiyle daha başarılı işlere imza atabileceksiniz. Bu hafta kariyerde teknolojiyi kullanma haftası diyebilirim sizin için.

 

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, bu hafta başında olan maddi konularda fırsatlar yakalarken, özellikle partnerinizde size bu konuda destek verecek fakat dikkat etmeniz gereken nokta  maddi destekler devamında size gereksiz konuşma olarak dönebilir. Bu yüzden güven duygusunu hissetmiyorsanız, insanlarla para alışverişine girmeyin.

Diğer yandan Mars'ın Koç burcuna geçmesiyle  ve "yeni ay"ın etkisiyle beraber arkadaşlarınızla sürpriz seyahatlere çıkabilir ve gerçekleştireceğiniz yolculuklar size yeni fırsatları da getirecek. Özellikle  kalabalıklarda   kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Mars'ın sizi zorlayacağı konu ani karar vermek, bu sizi maddi manevi  zarara sokacak bir hal alabilir.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler ve yükselen Yengeçler, eşiniz ile partneriniz ile oldukça güzel vakit geçireceğiniz bir hafta, özellikle hafta başında geleceğiniz için  plan yapabilir ve bu planları gerçekleştirmek için fırsatlar yakalayabilirsiniz.

İş ortamında ise  sağlık problemleri işe odaklanmanızda sıkıntı yaratabilir. Mars'ın Koç burcuna geçmesi ve "yeni ay"ın etkisi sizi krediler, borçlar, ödemeler konusunda yeni fırsatlar maddi kaynaklar için destekliyor. 

İş dünyasında karşıt görüşlere karşı gereksiz mücadelelerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu hafta maddi anlamda faydalı, fakat iş ortamında mücadele açısından zor ama girdiğiniz  mücadeleyi kazanacak olumlu destek de var; o yüzden kaçmamalı ve başlattığınız işleri sonlandırmalısınız.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlarve yükselen burcu Aslan olan sevgili okuyucularım; iş ortamınız ve hayatınızda aldığınız rutin tüm sorumluluklarda rahat edeceğiniz bir hafta; yalnız maddi konularda beklenmedik giderler çıkabilir maddi planlamanızı yapmanız önemli! Özellikle  çocuklarınızdan kaynaklı  ekstra gider durumunuz söz konusu.

Diğer yandan Marsın Koç burcuna geçmesi ve yeni ayın etkisi size özellikle partnerinize ve ilişkilerinize farklı bir bakış açısı kazandıracak ve özgürlüğünüze düşkün olabilirsiniz. Bu etki, devamında yalnız kalmanıza sebep verebilir.

Yolculuklar için de  gereksiz  efor sarf edebilirsiniz, trafikte de kaza riskiniz yüksek bir döneme girdik dikkatli olmanız önemli.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, partneriniz ve ortaklarınızla ikili ilişkilerinize oldukça verimli bir hafta, oldukça mutlu olabileceğiniz  iş anlaşmalarına, birlikteliklere, ortak projelere imza atabileceğiniz bir hafta.

Ailenizle olan sorunlu durumları düzeltmek ve aile bağlarını güçlendirmek için de kendinizi görev adamı ilan edebilirsiniz.

Mars'ın Koç burcuna geçmesi ve yeni ayın etkisiyle beraber, iş  ortamında gereksiz sorumluluklarla karşılaşabilirsiniz. Ruhsal anlamda odaklama sorunu ve  aşırı düşünmekten kaynaklı unutkanlıklar, dolaşım sistemi bozuklukları bu hafta biraz canınızı sıkabilir sağlığınıza özen göstermez gerekecek bir döneme girdik.

 

 

Teraziler ve  Yükselen Teraziler:

Teraziler, yeni bir düzen oluşturma, ev-iş dengesini ayarlama ve evle ilgili konularda fayda sağlayacağınız bir hafta. Özellikle eviniz için size gelecek hediyeler söz konusu. Ev dekorasyonuna kafa yoracaksınız kısaca...

Diğer yandan kısa yolculuklar alanınız aktifleşti, fakat birazcık sizi zorlayacak etkiyle karşıt burcunuza Marsın geçmesi, yolculuklarda tahammül gücünüzü azaltacak. Mars mücadele gezegeni ve mücadele sizin burç doğanızın sevdiği bir tema değil, doğal olarak sizi mücadelenin içine sokacak kendinizi ön plana çıkarmak zorunda kalabilirsiniz, sesinizi çıkartmanız gereken bir döneme girdik. Kova burcunda gerçekleşen yeni ay  ise sizi aşk ve ilişkiler açısından desteklerken, aşk enerjiniz yüksek olacak.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, iletişim yönünüzü kullanmak ve yakın çevrenizde beraber yapacağınız güzel planlar için destekleyen bir hafta.

Hobilerinize yönelmek ve çocuklarınızla vakit geçirmek için olumlu bir süreç, yalnız ekstra gider durumu da söz konusu.

Diğer yandan mesai ile gelirlerinizi  arttırmak için fırsat da oluşacak. İşinizde  fazla mesai durumu söz konusu olacak. Marsın Koç burcuna geçmesi ve yeni ayın etkileri ile beraber özellikle yeni bir düzen kurma, taşınma, evinizde değişiklik yapmak için destek göreceksiniz. 

İş ortamında size yapılan baskılardan kaynaklı, agresif bir yapıda olabilirsiniz. Sağlık problemlerinde de operasyon riskiniz var, özellikle sakarlıklardan kaynaklanan kazalara dikkat etmeniz gerekli.

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, maddi konularda fayda sağlarken maddi anlamda geleceğe dair planlarınızı gerçekleştirmek için de fırsat kollayacaksınız fakat gereğinden fazla efor ve çalışmanız gerecek. Düzen değişikliği, kendinize yeni bir yaşam alanı oluşturmak, ev dışındaki bir ortamı düzenleme ile alakalı zorlanabilirsiniz.

Daha az uyumanız gereken bir hafta. Marsın Koç burcuna geçmesi ve yeni ayın etkileri ile  yolculuklarınız artabilir...

Eğer hayatınızda birisi yoksa yolculuklar sonucu tanışacağınız yeni bir insanla yeni bir aşka yelken açabilirsiniz. Hayatınıza her anlamda aşk enerjisini yansıtabileceksiniz.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, kendinizi ifade etmek, planlarınıza yansıtmak, projelendirmek hatta bunları kazanca çevirmek için hafta başındaki olumlu etkileri muhakkak değerlendirin. Hafta ortasına doğru  işe odaklanmakta zorlanırken  hastalıklarla boğuşabilirsiniz. Sağlık açısından dikkat etmeniz gerekli, migren ve baş ağrısı sizi bunaltabilir.

Mars'ın Koç burcuna geçmesi ve yeni ayın etkileri size ilk anlamda maddi açıdan kazanç sağlayacak, hiç ummadığınız gelir kaynakları oluşacak. 

Eğer web sitesi kurmak, internet üzerinden de kazanç sağlamak istiyorsanız bu haftayı değerlendirmelisiniz. Diğer yandan da yeni bir düzen, ev değişikliği, evinizin içinde tadilatlarla ilgili problemlerle boğuşabilirsiniz.

 

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Sevgili Kovalar, gökyüzünde şu an sizin döneminiz; hem güneş sizin burcunuzda hem de burcunuzda gerçekleşen bir "yeni ay" var, fakat bu sizi tam olarak  hafta ortasında etkileyecek.

Hafta başında  ise maddi konuları halledip yeni gelir kaynaklarına odaklanacaksınız, haftanın devamında ise hem Marsın Koç burcuna geçmesi hem de burcunuzda gerçekleşen yeni ay size fırsatları elde etmek adına daha fazla efor sarf etmenizi sağlayacak ama başladığınız her işte oldukça olumlu sonuçlar alabileceksiniz. Sizi her anlamda destekleyen yeni bir döneme girdiğinizi düşünün ve başlamaktan çekinmeyin.

Diğer yandan ruhsal anlamda sebepsiz bir gerginliğiniz olabilir, sizinle aynı fikirdeki insanlarla olmanız rahatlamanıza yardımcı olur.

 

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, kariyer anlamında inanılmaz güzel bir hafta sizin için; planlarınızı yansıtmak projelerinizi paraya çevirmek için  destek görüyorsunuz fakat biraz bardağın boş tarafından da bakmaya meyilli bir yapınız var; olaylara pozitif bakmanız gerekecek.

Mars'ın Koç burcuna geçmesi ve gerçekleşen yeni ay bir kere sizin sezgilerinizi çok kuvvetli yaparken parasal anlamda para gelirlerinizi artırmak adına daha fazla gayret göstereceğiniz bir döneme sokacak.

Maddi anlamda başlattığınız olayların sonucunu alabileceksiniz ama, dediğim gibi hamleden kaçmamanız gerekiyor. İş değişikliği  gündeminizde olabileceği gibi, iş içinde iş yapma durumunuz oluşabilir .

 

Gülmeyi, güzel kahkahaları hayatınıza yansıtacağız bir hafta olması dileğiyle...

SEMA SİDAR

Etiketler: 
Astrolog
Astroloji
Sema Sidar
Astrolog Sema Sidar
burçlar
gezegenler
Bilinçaltı Eğitmeni
Bilinçaltı Terapisti
Ankara

Facebook Google plus Instagram Twitter