Temiz Magazin
19 Ocak 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan yeni haftanın ve yeni haftada burcunuzun yorumları. Haftaya İkizler ve Yengeç Burcu ile Merkür ve Yeni Ay damgasını vuracak.

Astroloji
10 Haziran 2018
Astrolog Sema Sidar'dan yeni haftanın ve yeni haftada burcunuzun yorumları. Haftaya İkizler ve Yengeç Burcu ile Merkür ve Yeni Ay damgasını vuracak.

 Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım;  

Bu hafta gökyüzü trafiği oldukça yoğun! Çok önemli gündem maddelerimiz var! Bizim için hareketli ve bereketli bir hafta olacak.

Hemen lafı uzatmadan haftanın ilk etkisi ile başlayalım. 


 

12 HAZİRAN'DA MERKÜR YENGEÇ BURCU'NA GEÇİYOR 
12 Haziran’da iletişimden, haberleşmeden, düşüncelerimizden  sorumlu gezegen Merkür, Yengeç Burcu'na geçecek ve 29 Haziran’a kadar bu burçta kalacak.

DUYDUKLARIMIZI UNUTMAYACAĞIZ! O YÜZDEN SÖZCÜKLERİMİZE DİKKAT ETME ZAMANI!

Duyduklarımız ve  konuşmalarımız  çok kolay unutulmayacak! 

Fil hafızalı (en küçük detayı bile uzun süre hatırlamak) dediğimiz döneme girdik.

Bu  yüzden söylemlerinize, karşınızdaki insanla paylaştıklarınıza karşı çok dikkatli olmalısınız. 

Merkür’ün gezegen doğası, Yengeç Burcu'nda çok rahat etmez,  iletişim yeteneklerimizi, düşünme kabiliyetimizi  net bir şekilde ortaya  koyamayacağımız durumlar oluşabilir. 


 

ÇOK DUYGUSAL OLACAĞIZ
 

Çok duygusallaşıp,  mantıktan uzaklaşabiliriz. 

Farklı konularda ne düşündüğümüz değil de ne hissettiğiniz konuşulabilir! Biz objektiflikten uzaklaştırır.

Karşınızdaki insanlardan da bunu beklemeyin!

Duygulara hitap etmenin daha önemli ve daha çok pirim yapacağı bir sürece başladık . 

MENDİLİNİZ YANINIZDA HAZIR OLSUN
 

Alınganlıklarımız artabilir, sebepsiz ağlayabiliriz, mendiliniz yanınızda hazır olsun.

Ayrıca aileye düşkünlüğümüz ön planda olurken, konuşmalarımızda aileden gelen tavrı hareketlerimize yansıtabiliriz.

Yaratıcılık gerektiren alanlarda , sanatsal yeteneklerimizle Türk kültürünü kullanabiliriz. 

Şefkat ve misafirperverlik önemli olacak, bayramın doğasına uygun bir ruh halinde olacağız. 

Yengeç Burcu rüyalardan sorumludur, Merkür’de işin içine girince, etkisi altında daha uzun  kalabiliriz, rüyalara  göre karar alabiliriz. 

“Canım”, “cicim”  gibi aşk ve  sevgi sözcüklerine karşı beklentiniz artabilir.

Duygularımız  zaafımız olabilir, bu da bizim konuşmalarımıza yansıyacak ve bu etkiden kaynaklı yanlış seçimler yapma olasılığımız yüksek, sezgilerimizi kullanarak seçimlerimizi doğru yöne çevirebiliriz.

 

13 HAZİRAN'DA İKİZLER BURCU'NDA YENİ AY
Haftanın en önemli olaylarından birisi ise Yeni Ay

13 Haziran’da 22 derece  İkizler burcunda  gerçekleşecek ve gerçekleştiği sırada  gökyüzünde Merkür ve Satürn karşıt pozisyonda yer alacak. 

Yeni Ay yeni başlangıçları hayatımıza yansıtırken, İkizler Burcu ile buluşunca, iletişim, basın, yayın, haberleşme adına  güzel yeniliklere hazır olmalıyız.

Hayatımızda düzen kurmak istediğimiz alanlarda daha rahat davranırken, kontrolü ele almamız gereken alanlara da rahatlıkla yönelebiliriz. 

Yeni Ay'ın etkisi 1 hafta boyunca hayatımızda olurken, yine İkizler Burcu'nun etkisi ile hızlı harekete geçmek, evrende sadakat ve denge kısmını öğrenmek için yaşamımıza yeni olaylar ve başlangıçlar getirebilir. 

Enerji olarak çok renkli bir yapıda olabilir, her telden ruh haline gün içinde bürünebiliriz. 

Kolay karar değiştirebilir, yaptığımız  planlarda değişiklik yapabiliriz. 

Tam olarak dengesizlik diye tabir etmek istemesem de, böyle bir ruh halimiz olacak.

KANDIRILMALARA, HIRSIZLIĞA VE DEDİKODUYA DİKKAT!
İkizler, kandırılmaları, hırsızlığı ve dedikoduyu öne  çıkartır, dikkatli olmalısınız. 
Özellikle Merkür’ün de Yengeç Burcu'nda olduğunu unutmamalı, konuştuklarımıza  çok dikkat etmeliyiz. 

Kimin yanında ne söylüyorsunuz, konuştuklarınız nereye gidebilir, sözlerinizin ne kadarını gerçekleştirebileceğiniz önemli. 

Yeni Ay gerçekleştiği anda  Merkür, Satürn; sorumluluk gezegeni ile  karşıt açı oluşturacak, bir hafta boyunca çevreden duyduğumuz dedikodulara karşı da dikkatli olmamız gerektiği gibi, bizde bunlardan etkilenebiliriz. 

Hafta içinde özellikle motivasyonunuz düşmesin diye size Mevlana’nın sözünü hatırlayım “ Bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye?”  aklınızda olsun.

YENİ AY'DA NELER YAPABİLİRİZ?
 

Peki  yeni ay da neler yapabiliriz? 

Merak edip araştırmak istediğimiz konulara yönelebiliriz, eğitimle ilgili konularda yeni başlangıçlar yapabiliriz.  

İkizler, iletişim burcu olduğu için  bize gelecek odaklı  yeni projeleri getirebilir. 

Ayrıca uzun süredir yapmak istediğiniz  basın, yayın işleriniz varsa harika.  

İnternet üzerinden yapacağınız işler için çok olumlu, logo, web tasarımı, sosyal medya işleri için harika etkiler var. 

Duyulmasını istediğiniz  önemli bir  fikriniz,  işiniz varsa rahatlıkla duyurabilirsiniz.

VENÜS 13 HAZİRAN'DA ASLAN BURCU'NA GEÇİYOR
 

Haftanın diğer bir etkisi ise Venüs; aşk, sevgi, ilişki, sanat gezegeni 13 Haziran’da  Aslan Burcu'na geçiş yapacak.
10 Temmuz’a kadar bu burçta kalacak. 

Venüs’ün güzellik etkisi, Aslan’ın  ego enerjisi ile birleştiği zaman çok mutlu bir şekilde çalışmaz.

Sevgiyi biraz daha kendi bencilliği ile yaşayan etkiyi ortaya çıkartırır.

Sosyal ve daha dışa dönük olsak da, sevgiyi arkadaşlarımızla paylaşmak istesek de girdiğimiz ortamlarda “ben” diyebiliriz ve liderliği elde etmek için karşınızdaki insanın zaaflarını kullanabiliriz.

Aşk için ise çok harika bir etki var, aşkımızı  bağıra bağıra söyleyebileceğimiz, seslendireceğimiz bir nokta olacak. 

Fakat ilişkilerde çelişkiler oluşabilir, bir yanımız "davul bile dengi dengine" derken, bir yandan da daha  popüler insanlarla bir arada olmak isteyebiliriz.

İlişkinizi göz önüne çıkartabilirsiniz. 

AŞK İÇİN ŞANSLI BURÇLAR:

Aşk için şanslı burçlar, başta Aslanlar, Koçlar, Kovalar ve Yaylar… Bu burçlar aşk için güzel bir döneme başlayacak, popülerliklerinin de yine  artacağı bir dönem başladı.

Diğer yandan fiziksel görünüşünüzde önde  olma isteği artarken, lükse olan merakınız da artabilir. 

Göze batmayı sevmiyorsanız, bu etki sizi ikinci plana atabilir. Bu yüzden benim  tavsiyem üzerinizde oje, cüzdan, fular  olur farketmez, kırmızının  tonlarını kullanmanız. Sizi zorlamadan ön planda olmanızı sağlar. 

Yine altın rengi takılar, altının trend olduğu dönemler olacak. 

HAFTANIN SON ETKİSİ VENÜS İLE URANÜS ARASINDA YAŞANACAK

Haftanın son etkisi ise Venüs ile Uranüs arasında yaşanacak. Venüs, farklılık ve isyan  gezegeni ile kare açı oluşturacak. 

 

Bize isyankar bir yapı verirken, gelirleriniz ve harcamalarınıza çok dikkat etmemiz konusunda uyarıyor. 

Nakit akışınız  yavaşlayabilir, bir yandan da artan lüks isteğiniz sizi yorabilir. 

"Farklılık yaratayım tarzımı değiştireyim" diyorsanız, yapacağınız radikal değişiklikler için uygun zaman değil. Kolay kolay değiştiremeyeceğiniz bir sonuç çıkabilir, beğenmediğiniz takdirde eski haline dönemeyebilirsiniz. Uç değişiklikleri ruhunuz istese de yapmamanız gerekir.

Bakalım tüm bu etkiler burçları nasıl etkiliyor.
 

YENİ HAFTADA BURCUNUZU VE SİZİ NELER BEKLİYOR?
 

Koçlar ve Yükselen Koçlar:
Koçlar,  haftaya Merkür’ün burç değişimi ile başlıyoruz, bu etki sizi ailevi konularda, evin içinde problem konuları netleştirmek ve aile içinde uzun zamandır görmediğiniz insanları görmek adına destek verecek. Evinizde her zamankinden daha fazla misafir ağırlayabilirsiniz. Merkür’ün etkisi sizin gibi hareketli bir yapıya ters gelse de , sevdiklerinizle vakit geçirerek kendinizi dengeleyebilirsiniz. 
Gerçekleşecek yeni ay sizi kısa yolculuklar konusunda hareketlendirirken,  kardeşleriniz ile aranızdaki iletişimi de öne  çıkartacak. Onlarla gideceğiniz  seyahat programınız oluşabilir. 
Venüs’ün burç değiştirmesi ise aşk ve ilişkiler  adına çok güzel bir etki yaratacak. Hayatınızda kimse yok ise yeni bir aşka yelken açabilirsiniz. İlişkiler, aşk ve hobilerinizde  yeni bir revizyon dönemi başladı diyebiliriz.

Boğalar ve Yükselen Boğalar:
Boğalar, Merkür’ün  burç değiştirmesi ile beraber haftaya başlıyoruz. Bu etki sizi yakın çevrenizle olan diyaloglarınızı  öne çıkartırken. İştahınız artırabilir bu hafta yapacağınız diyet  ve yeme düzeniniz ile ilgili alacağınız kararlar çok önemli olacak.  Yeni ayın da etkisini yanınıza alarak maddi imkanlarınızı bu yönde  harcayabilirsiniz. Kilo vermek için yeni bir  yönteme , spora baş vurabilirsiniz.  
Venüs’ün Aslan burcuna geçmesi ile beraber evinizde yeni düzen oluşturup, konfor alanı yaratabilirsiniz. Evin içinde değişiklik yapabilirsiniz tadilat ve tamirat durumları ile  enerjinizi yenileyebilirsiniz. Ev almak, değişiklik yapmak, taşınma gibi planlarınız varsa ki 10 Temmuz’a kadar gökyüzü sizin yanınızda olacak.

İkizler ve Yükselen İkizler:
İkizler, burcunuzun  yönetici gezegeni  Merkür burcunuzdan çıkıp yengeç burcuna geçiş yapacak, maddi imkanlarınızı yukarı çekmek ve bu konuda ailenizin desteğini almak, imkanlarından yararlanmak için fırsat doğuracak. Burcunuzda gerçekleşen yeni ayın etkisi ile  beraber bireysel olarak başlattığınız her iş daha iyi bir konuma gelecek. Kendinizi iyi hissedeceğiniz, fiziksel görüntünüzden tutun da hayatınızdaki bir çok aşamayı düzenleyebileceğiniz etkiler var. Dikkat etmeniz gereken nokta ise  zihin olarak çok değişken olacaksınız, verdiğiniz kararların gün içinde bile saati saatine uymamasına sebebiyet verecek.  Neyi ne kadar istediğinize karar verebilmelisiniz. 
Diğer yandan Venüs’ün burç değişimi ile popülerliğiniz artacak, yakın çevreniz tarafından herkes  bir şey danışmak için sizi arayabilir. Telefonunuzun şarjını sık sık kontrol etmelisiniz.

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:
Yengeçler, iletişim  gezegeni Merkür burcunuza geçiyor ve bireysel olarak kendinizi rahat ifade edebilmek, duygularınızı hayatın her alanında net bir şekilde dile getirebilmek için size fırsatlar getirecek. Tek başınıza hareket etmeli ve  sezgilerinizi kullanmalısınız. 
Diğer yandan gerçekleşen yeni ay sizi ruhsal olarak bardağın boş tarafından bakmaya zorlayabilir. Kendi içinizdeki dengeleri kurmak, kimin hayatında ne kadar değeriniz olduğunu zaman zaman sorgulayabilirsiniz. Venüs’ün burç değiştirmesi ise sizi finans olarak iyi bir konuma getirecek. Fakat harcamalarınız aynı doğrultuda artabilir. İmkanlarınız doğrultusunda harcamalarınızı yapmalısınız gelir gider dengesi önemli. Kalabalık gruplardan ziyade sevdiğiniz insanlarla bir arada olmalısınız.

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:
Aslanlar, Merkür’ün burç değiştirmesi ile beraber ruhsal anlamda  durumunuzda ani iniş ve çıkışlar olabilir. Özellikle iş ortamında çok rahat hissetmeyebilir, çalışmadan; rahat bir düzen oluşturmak isteyebilirsiniz. İzin imkanınız varsa değerlendirmenizi tavsiye ederim. 
Yeni ay ise  kalabalık gruplar, sosyal ortamlarda öne  çıkmanız için destek versede, Merkür’den dolayı  kendi kabuğunuza çekilme isteğiniz artacak. Bu yüzden dengeyi oluşturmalı gittiğiniz ortamlarda daha stratejik  davranmalısınız. Diğer yandan Venüs burcunuza geçecek bu enerji  sizi rahatlatacak fakat pozitif etkisini önümüzdeki hafta daha net görebileceksiniz. Fiziksel görüntünüzde değişiklik yapmak, hayatınıza aşk enerjisini getirmek için gayet uygun etkiler var. Hayatınızda kimse yok ise her aşk kapınızı çalabilir.

Başaklar ve Yükselen Başaklar:
Başaklar, burcunuzun yönetici gezegeni Merkür’ün  burç değiştirmesi ile haftaya başlıyoruz. Kalabalık gruplarla, arkadaş çevreniz ile  özellikle katılmak istediğiniz bir organizasyon varsa bu hafta istediğiniz koşullar oluşabilir. Ayrıca sosyal çevrenizdeki  iletişim ağını siz yönetebilirsiniz. Markalaşmak ya da isminizi duyurmak istediğiniz kalabalık bir mecra varsa gökyüzü yine  yanınızda olacak. Diğer yandan gerçekleşecek yeni  ayın etkisi sizi kariyer konusunda destekliyor. Uzun zamandır beklediğiniz kariyer fırsatları varsa önümüzdeki 10 günlük sürede elde edip adım atabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu ise bayan figürleri; çevrenizdeki bayan figürleri ile egosal problemler yaşayabilir. Fiziksel görüntü  açısından ye kürküm ye  tarzı durumlarla  karşılaşabilirsiniz.

Teraziler ve Yükselen Teraziler:
Teraziler, Merkür’ün  burç değiştirmesi ile haftaya başlıyoruz. Bu etki  sizi kariyer alanında etkileyecek. Kariyerle ilgili konularda duygusallığınız artabilir, hassasiyet gösterebilirsiniz. Zihin ve duygu arasında düşünceleriniz de git-geller yaşayabilirsiniz. Ailenizle beraber olmak size gayet iyi gelecek. Gerçekleşecek yeni ay ise  yurt dışı ile alakalı konuları, yolculukları  öne çıkartacak. Birden fazla yere gitmek  zorunda kalabilirsiniz. Yine kariyer ile alakalı konularda fazla mesai yapabilirsiniz. 
Venüs’ün aslan burcuna geçmesi ise size kalabalık gruplar ve sosyal ortamlarda iyi gelirken. Işyerinizdeki otorite figürleri ile egosal problemler yaşayabilirsiniz. Duruşunuzla  ve konuşmalarınız ile durumunu hızlı bir şekilde lehinize çevirebilirsiniz. Bu hafta imkanlarınızı kimseyle paylaşmamalısınız.

Akrepler ve Yükselen Akrepler:
Akrepler, Merkür’ün  burç değiştirmesi ile beraber sezgileriniz çok kuvvetli olacak. Özellikle katıldığınız eğitim kurumlarından tutun da kariyer planlamalarında hissettiklerinizin birebir olduğunu görebilirsiniz. Vize ve pasaport işlemleriniz varsa bunlarla ilgili Merkür’ün desteğini alıp adım atabilirsiniz. 
Gerçekleşecek yeni ay ise sizi başkasının finans kaynakları, ödemeleriniz, borçlarınız konusunda etkilerken. Bu alanda yaşadığınız sorunları çözebileceksiniz. Ayrıca  önümüzdeki süreç için yeni iş bağlantıları yapabilirsiniz. Venüs’ün Aslan burcuna geçmesiyle beraber kalabalık ortamlarda  iş bitiriciliğiniz artarken. İş değiştirmek yeni bir işe başlamak terfi bekliyorsanız gerçekleştirmek için 10 Temmuz’a kadar olumlu etkiler altında olacaksınız hamle yapabilirsiniz.

Yaylar ve Yükselen Yaylar:
Yaylar, Merkür’ün burç değiştirmesi ile haftaya başlıyoruz. Sizi  ödemeler, borçlar, krediler alanında olumlu etkileyecek. Duygusal davranmadan, daha çok  mantık doğrultusunda yol almalısınız. 
Diğer yandan yeni ay karşıt burcunuzda gerçekleşecek, ikili ilişkileriniz, evliliğiniz ve  ortaklıklar konusunda çevredeki insanların laflarıyla hareket edebilirsiniz. Kendi doğrunuzdan şaşmadan kendi bildiklerinizle yol almalısınız. 
Venüs’ün burç değiştirmesi size çok iyi gelecek. Hayatınızın her alanına aşk enerjisini yansıtırken, yurtdışı ile alakalı konularda fırsatlar elde edebileceksiniz.  10 Temmuz’a kadar uzun yolcuklar seyahatler ve tatil ile ilgili olarak fırsat sağlayacağınız bir dönemde olacaksınız.

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:
Oğlaklar, Merkür’ün  karşıt burcunuza geçmesi ile haftaya başlıyoruz. Bu etki sizi ikili ilişkiler, ortaklıklar ve   evlilik konusunda karar almaya, evinizin içinde yaşadığınız problemleri çözmek adına  hassaslaştırabilir. Hayatınızdaki insanla ile evlilik yolunda karar alabilir, gelecek adına adım atabilirsiniz. Gerçekleşecek yeni ay ise daha fazla çalışmanıza sebep olacak, iş ortamınızda  zorlanabilirsiniz. Yine iş ortamınızda dedikodulara karşı temkinli olmalı, kimin yanında ne konuştuğunuza ekstra dikkat etmelisiniz. 
Venüs’ün burç değiştirmesi ise  parasal konuda destek verirken. Gereksiz harcamalar yüzünden kredi çekmek yeni bir ödeme planı yapmak zorunda kalabilirsiniz. Borçlarınızı dengelemelisiniz.

Kovalar ve Yükselen Kovalar:
Kovalar, haftaya Merkür’ün burç  değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizin iş ortamınızda iş yükünüzün artmasına  sebep olacak. Gereksiz iş yükünüzü üzerinizden atmak için izin kullanabilirsiniz. Sağlıkla ilgili konularda ise  mide ve göğüs  problemlerine karşı hassasiyetiniz artarken, kontrolleriniz varsa ihmal etmemelisiniz.  
İkizler burcunda gerçekleşecek yeni ay da çok iyi gelecek. Motivasyonunuz, duygu durumunuz, enerjiniz çok aktif olacak. Kendinize vakit ayırabilir, hobilerinize yönelebilirsiniz. 
Venüs’ün karşıt burcunuza geçmesi ile beraber  ikili ilişkiler aşk ve ortaklıklarda fırsat sağlayacaksınız. Yalnız bayan figürler ile egosal problemlere girmemeye; köprüden geçene kadar sakin davranmaya çalışmalısınız.

Balıklar ve Yükselen Balıklar :
Balıklar, Merkür’ün yengeç burcuna geçmesi ile  haftaya başlıyoruz, size çok iyi gelen bir etki olacak. Sezgileriniz çok kuvvetli olacak , iletişim gücünüz öne çıkacak. Aşk , hobileriniz ve çocuklarınızla ilgili konularda kendinizi rahat bir şekilde ifade edebileceksiniz. İştahınız konusunda dikkatli olmalısınız, farkında olmadan yediklerinizin dozu kaçabilir. 
Gerçekleşecek yeni aydan ailevi konularda etkilerken, aile içindeki konuşmalar sorumluluklar sizin sorumluluğunuzda olabilir. Onlar arasındaki iletişim ağını oluşturabilirsiniz.
Venüs’ün burç değiştirmesinden kaynaklı, iş ortamınızdaki insanlarla egosal problemlere girmemeye dikkat etmelisiniz. Sınırlarınızı korumazsanız haksızlığa uğrayabilirsiniz.

ASTROLOG SEMA SİDAR

 

Etiketler: 
Astrolog
Astroloji
Sema Sidar
Ankara
burçlar
gezegenler
Yengeç Burcu
merkür
Yeni Ay
ikizler burcu
ASTOROT
tarot
Bilinçaltı Eğitmeni
Bilinçaltı Terapisti

Facebook Google plus Instagram Twitter