Reklam
Temiz Magazin
31 Mayıs 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan yeni haftanın ve yeni haftada burcunuzun yorumu: "15 Şubat'ta Kova Burcu'ndaki güneş tutulmasının tüm etkileri ve gökyüzünde Balık Burcu'nun dönemi başlıyor"

Astroloji
11 Şubat 2018
Astrolog Sema Sidar'dan yeni haftanın ve yeni haftada burcunuzun yorumu: "15 Şubat'ta Kova Burcu'ndaki güneş tutulmasının tüm etkileri ve gökyüzünde Balık Burcu'nun dönemi başlıyor"

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım;

Bu hafta gökyüzünde yok yok! Lafı hiç uzatmadan hemen başlıyorum.

VENÜS, BALIK BURCU'NA GEÇİYOR

Haftaya Venüs’ün aşk, ilişki, sevgi, sanat gezegeninin Balık Burcu'na geçmesiyle başlıyoruz.

Venüs Balık burcunda yüceldiği konumdadır, kendini rahat ve mutlu hisseder. Kendi görevlerini de sorunsuz bir şekilde yapar.

Bu harika etki 11 Mart’a kadar devam edecek.  

AŞK ZAMANI BAŞLIYOR

Rahatlıkla "aşk zamanı başladı" diyebiliriz.

İlişkilerde daha duygusal davranmaya, aşk ve sevgide merhametin öne çıkmasına destek verecek.

Bu yüzden sevgiyi, aşkı, sanatı doya doya yaşayacağımız bir süreç bizi bekliyor.

Daha romantik ve düşünceli olurken, birbirine bağlı aşklar gündemde olacak.

Zaman zaman arabesk bir ruh haline geçsek de, ilişkileri göz önünde yaşamak, aşkımızı şiirle, güzel sözlerle karşı tarafa yansıtmak önemli olacak.

Sevgi paylaştıkça büyüyecek, hayatın her alanında aşk olurken, sanat eserlerinde de güzel şarkılar ve eserler çıkabilir.

Aşkta fedakârlık, bağımlılık, bağlılık temaları öne çıkacak.

AŞKTA ŞANSLI BURÇLAR

Aşkın her kapıyı çalabileceği şanslı burçlar; Balıklar, Başaklar, Yengeçler, Akrepler!

Her an hayatınıza yeni bir insan girebilir.

Evet bu hafta ki yazımın başında da belirttiğim gibi bu hafta gökyüzünde her gün bir hareket bir bereket…

Geldik en önemli etkiye!

15 ŞUBAT'TA GÜNEŞ TUTULMASI

15 Şubat’ta 27 derece Kova Burcu’nda parçalı bir güneş tutulması gerçekleşecek.

Güneş tutulmaları çok kuvvetli yeni aylardır!

Kendimizi ortaya çıkartarak yapacağımız yeni başlangıçları temsil eder. 

15 Şubat'taki parçalı güneş tutulması Antarktika’nın büyük kısmından ve Güney Amerika'nın güneyinden gözlenebilecek ve bu tutulma genel zamana göre 18.55'de başlayıp 22.47'de bitecek.

Türkiye'den görülemeyecek bu tutulmada ay, güneşin yüzde 60'ını örtecek.

Güneş tutulduğu sırada Merkür; iletişim gezegeni de  başrolde olacak ve tutulmaya destek verecek! 

Bu yüzden Merküryen bir tutulma diyebiliriz.

İletişim öne çıkacak, bir yandan da  tutulma gerçekleştiği sırada  hem Merkür hem Güneş, Jüpiter’e (şans, bolluk, bereket gezegenine)  zorlu bir açı gerçekleştirecek.

Ne kadar sözel olarak yeni başlangıçlar hayatımıza gelse de  bunun için bir tık daha fazla çabalamamız gerekebilir. 

Fırsat var fakat sonuç almak adına daha fazla gayret etmemiz gerekecek.

Bu tutulmanın devamı  Temmuz ayında gerçekleşecek.

2 aşamalı olarak düşünün bu dönemde yaşadıklarınızı. 2'nci perde Temmuz’da sahnede olabilir.

Tutulmanın etkilerini inceleyelim...

İletişim yeteneklerimizi kullanarak sonuç  almamızı sağlayacak olayları başlatabileceğiz!

Yapı olarak özgürlüğümüze çok düşkün olacağız! 

Sınırlarımızı paylaşmak istemeyeceğiz! 

Farklı konular ve farklı insanlar daha çok ilgimizi çekecek.

Sosyal medya, internet ve bunların üzerinden yapacağınız girişimler, yine teknolojiyi kullanarak gerçekleştireğiniz girişimlerden başarılı sonuçlar elde edebileceksiniz.

Fiziksel görüntünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz, farklılaşmak adına her türlü estetik operasyon ve cerrahi müdahale için gökzüyünde destek var, aklınızda olsun...

Jüpiter’in Akrep burcundan işin içine girdiğini unutmayalım!

Bu süreçte yaşadıklarınızı kendinize has bir üslupla dozunda karşı tarafa aktarmalısınız ki işin büyüsü kaçmasın.

Yani karşınızdaki insanın her şeyi bilmesi gerektiği kısmını  anlatmanız önemli.

Tutulmanın etkisini en net şekilde önümüzdeki 1 ay boyunca hissederken, uzun vadede yılı şekillendirebilecek etkiye sahip! 

Önümüzde ki 6 ay boyunca kuvvetli etkilerini hissedebileceğiz.

Bu süreçte yeni başlangıçlar bir şekilde hayatımızda olacak...

Hayatınızda sürüncemede olan konular, kendi özgürlüğünü ilan ederek yolunu çizecek.

Tutulma daha insancıl yaparken, iyilik kazanacak.

Bu dönemde  cep telefonu alabilir, yatırım amaçlı işlere girişebilirsiniz  ve yine kullanacağınız her türlü girişimde olumlu sonuç alırken yaratıcılık gerektiren işlerde de rahatlıkla  kazanım elde edeceksiniz.

18 ŞUBAT'TA GÜNEŞ BALIK BURCU'NA GEÇECEK 

Geldik haftanın diğer etkilerine ki bunlarda gerçekten önemli, 18 Şubat itibari ile Güneş Balık Burcu’na geçiş yapacak ve gökyüzünde resmi olarak Balık burcunun dönemini başlatacak.

Güneş 20 Mart’a kadar Balık Burcu'nda kalacak. 

Güneş, ”ben” dediğimiz alanları ve egomuzu temsil eder.

Hayata koyduğumuz duruşu sergilerken, Balık burcunun temasıyla bunu yapacağız.

Duygusal bağ kurarak kendimizi var edeceğiz, empati yeteneği gelişmiş insanlarla bir arada olunca, hayata karşı daha sevecen ve olumlu olabileceğiz.

Bağımlılık enerjiniz artabilir, yön bulmak, hedef koyup odaklanmak zor olabilir.  

Hislerimiz kuvvetli olurken zaman zaman görmek istediğimiz resmi göremeyip kendimizi kandırabiliriz.

Küçük hedefler koymak bu ay çok önemli, yoksa yapamadığımızı düşünüp hemen bırakabiliriz.

HAFTANIN SON ETKİSİ: MERKÜR DE BALIK BURCU'NA GEÇİYOR!

Geldik haftanın son etkisine  Merkür; iletişim, haberleşme gezegeni, 18 Şubat itibari ile Balık Burcu’na geçiyor.

Merkür, Balık Burcu'nda zararlı yerleşimde hem de düşüştedir.

Gezegen mutlu olmadığından görevini mutlu bir şekilde gerçekleştiremez.

Zihin ve iletişimi temsil etmesine rağmen, Merkür burada çok iyi çalışmadığı için geri geri hareket dönemindeki gibi problemli çalışır.

Yeni başlangıçlarda problem yaratmaz fakat  zihnimizi toparlamak, odaklanıp bir noktadan bakabilmenin zor olduğu bir  döneme sokar bizi...

Merkür ve Balık'ın etkisi 6 Mart’a kadar devam edecek...

Özellikle iyi niyetli olmaktan kaynaklı problemler olabileceği gibi, dağınık zihinden  objektif olup, insanlara aynı çerçeveden bakabilmek için ekstra bir çaba içinde olabiliriz.

Fanatik düşünceler ve duygular çıkabilir ön plana, çok fazla motivasyon eksikliğimiz olacağı için son dakikaya iş bırakmamalısınız.

Yolcuklarda eşya kayıplarına, rötar  problemlerine dikkat çekmemde fayda var; aksaklıklar olabilir. Kayıplara lütfen dikkat!

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

TAKİP ETMEYİ UNUTMAYIN!

 

Haftanın enerjilerinin burçlara etkilerine bakalım,

Koçlar ve Yükselen Koçlar: Koçlar,  gökyüzünde hakim olacak Balık burcu etkileri, hem Venüs, hem Merkür, hem Güneş hem de Merkür’ün üzerinden sizi özellikle ruhsal konular, spritüal enerjiler, hayata negatif tarafından baktığınız konularla yüzleşmek adına yeni başlangıçlara yöneltecek. Modunuzu ayarlamak; odaklanabilmek, harekete geçmek zor olacak. Bu süreçte muhakkak gıda takviyesi almalısınız çünkü gün içindeki enerjiniz çok değişken olacak. İş ortamındaki ilişkileriniz de önemli bir hal alacak. Köprüden geçene kadar insanlara davranışlarınızda stratejik olmalısınız. Gerçekleşecek güneş tutulması ise size kalabalık ortamlar, sosyal çevre ve geleceğe dair projelerinizi gerçekleştirmek adına öne çıkartacak popülerliğiniz artabilir yeni insanlar farklı gruplarla iş birliklerine girişebilirsiniz.

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar: Boğalar,  gökyüzünde baskın olacak Balık burcu temaları Venüs, Merkür ve Güneş tarafından hayatınıza özellikle sosyal çevre, kalabalık gruplar, geleceğe dair projeleriniz adına size güzel başlangıçları getirecek. Gökyüzü enerjinize çok uygun, bu yüzden güzel bir dönem başladı. Aşk adına da şanslısınız hayatınızda kimse yoksa girdiğiniz arkadaş ortamları sayesinde yeni bir aşk gelebileceği gibi yine mevcut ilişkileriinizide sosyalleşerek kuvvetlendirebilirsiniz. Gerçekleşecek güneş tutulması ise kariyer alanınızı da etkiliyor. Kariyer adına yeni başlangıçlar olabileceği gibi fikir değişikliği, daha farklı bir vizyondan bakma; interneti, sosyal medyayı, teknolojiyi işinize adapte etmek için fırsatlar oluşabilir. İş ortamındaki giyim tarzınızı da değiştirebilirsiniz.

 

İkizler ve Yükselen İkizler: İkizler, gökyüzünde baskın olacak Balık burcu temaları Venüs, Merkür ve Güneşin enerjisi ile beraber sizi kariyerle ilgili konularda etkileyecek. Hava elementine sahip olduğunuz için su elementinde baskın olan bu etkiler doğanıza ters bir yapı yaratıyor. Zihniniz çok dağınık ve odaklanmak zor olacak. Burcunuzun yönetici gezegeni de zararlı konumda olduğu için odaklanma problemine, özellikle iş ortamına dikkat etmelisiniz. Yollayacağınız maillerden tutun da yazdığınız yazılara kadar sürekli kontrol altında olmalısınız. Daha fazla çalışmanız gereken bir döneme girdiniz sorumluluk almaktan kaçmamalı ve zamanı çok iyi kullanmalısınız. Gerçekleşecek güneş tutulması ise enerjinizi çok uygun olduğu için bir nebze de olsa bu haftayı rahat geçirmenize sebebiyet verecek. Uzun yolculuklar ve seyahatler yapacağınız eğitim ve organizasyonları sizi stresli ortamdan uzaklaştıracak ve iyi gelecek.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler: Yengeçler, gökyüzünde baskın olacak Balık burcu temaları Venüs, Merkür ve Güneş tarafından size seyahat, yolculuk, eğitim ve yeni projeler olarak geri dönecek. Doğanıza çok uygun bir enerji var, hislerinizin de  kuvvetli olacağı 20 günlük dönem başladı. Aşk da her kapınızı çalabilir. Özellikle üniversiteden ya da eğitim döneminizden bildiğiniz bir insan gelebileceği gibi, yine  gideceğiniz yolculuklar size aşkı getirebilir. Muhakkak hareket etmeli, fırsatları kovalamalı ve girişken olmalısınız. Gerçekleşecek tutulma ise sizi maddi konulara yöneltecek, bunları revize etmeniz, kredilerinizi ve borçlarınızı düzenlemeniz için yeni başlangıçlara vesile olacak. Başkalarının maddi imkanlarından faydalanmanız için fırsatları hayatınıza getirecek.

 
 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar: Aslanlar,  gökyüzünde baskın olacak Balık burcu temaları Venüs, Merkür ve Güneş tarafından sizi finansal alanda etkileyecek. Kendinizi öne çıkarmak, maddi konularda imkanları değerlendirmek, fırsatlardan faydalanabilmek için daha fazla çalışmanız gerekirken. Duygusal olarak olaylara bakmanız ve empati yeteneğinizi kullanmanız şart. Ödemeleriniz adına önemli etkiler varken, güvenmediğiniz kimse ile   para alışverişine girmemelisiniz. Yine hastalıklar açısından dolaşım sistemi rahatsızlıklarına dikkat etmelisiniz. Gerçekleşecek tutulma ise karşıt burcunuzda olduğu için  daha fazla etkileneceksiniz. İkili ilişkiler, evlilikler bu dönemde testten geçecek sürüncemede olan ilişkileriniz bitebileceği gibi, hiç tahmin etmeyeceğiniz hayatta benim tarzım değil diyeceğiniz bir insanla da yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz,  kesinlikle büyük konuşmamanız gereken bir döneme başladınız.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar: Başaklar,  gökyüzü karşıt burcunuzda şekillenmeye başladı. Venüs, Merkür, Güneş  karşınızda yer alacak. Kendinizi ifade etmek için daha fazla efor sarf edeceksiniz. Hayatınızdaki ilişkiler, ortaklıklar, aşk ve evlilik çok fazla öne çıkacak. İlişkiniz  yoksa bu dönemde başlayabileceği gibi mevcut ilişkinizde de istediğiniz koşulları oturtabileceksiniz. Zihniniz ise çok dağınık ve odaklanma probleminden kaynaklı kuracağınız yeni girişimler de problem yaratabilir. Burcunuzun yönetici gezegeni olan Merkür,  karşıt burcunuzda zararlı bir şekilde yer alacak, iletişimde de sizi zorlayabilir. Odaklanma problemine  dikkat etmelisiniz. Gerçekleşecek güneş tutulması ise sağlıkla ilgili konularda sizi etkileyecek. Dolaşım sistemi rahatsızlıklarına   karşı dikkatli olmalısınız ve çalışma ortamınızda daha fazla sorumluluk almak zorunda kalabilirsiniz, zamanı iyi kullanmalı ve  programlı olmalısınız.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler: Teraziler, gökyüzünde baskın olan  Balık burcu temaları Venüs, Merkür ve Güneş’in enerjisiyle sizi çalışma ortamında etkileyecek. Burcunuza çok yatkın bir doğa olmadığı için zihninizde odaklanma problemi yaşayabileceğiniz gibi canınız çalışmak istemeyebilir. Bu süreçte daha keyfinize göre davranmak isteyebilirsiniz. Sağlıkla açısından ise ayakla ilgili problemler, vücudunuzun ödem toplamasına dikkat etmelisiniz. Gerçekleşecek tutulma ise sizi bir tık  da olsa rahatlatacak etkiyi sağlayacak. Aşk, ilişkiler çocuklarla ilgili konuları öne  çıkartacak. Bu konu başlıklarında yeni başlangıçlar olabileceği. Özellikle aşk açısından farklı bir ilişkiye merhaba diyebilirsiniz. İlişkilerde sürüncemede olan problemlere de son noktayı koya bilirsiniz. Fiziksel görünüşünüz de değişiklik yapmak istiyorsanız gayet uygun bir süreç.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler: Akrepler, gökyüzünde baskın olan Balık burcu temaları Venüs, Merkür ve Güneş’in etkisiyle sizi aşk, ilişkiler, çocuk ve hobileriniz alanında çok olumlu etkileyecek. Modunuza ve enerjinize çok uygun bir dönemdesiniz, hisleriniz kuvvetli olurken oldukça duygusal hareket edebilirsiniz. Hoşlandığınız bir insan varsa, bu  insana karşı açılmak için  fırsat dönemi, yeni bir aşka yelken açabilirsiniz. Çocuk düşünüyorsanız önümüzdeki 20 günlük dönemde  rahatlıkla bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Gerçekleşecek olan güneş tutulması ruhsal olarak sizi baskı altına alabilir. Aileyle ilgili problemleri dinlemek, çözüm aramak zorlayabilir. Çarşamba gününden itibaren evden dışarı çıkmak sosyalleşmek istemeyebilirsiniz, kendinize bir motivasyon kaynağı oluşturursanız  haftayı daha rahat geçirebilirsiniz.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar: Yaylar, gökyüzünde baskın olacak Balık burcu temaları Venüs, Merkür ve  Güneş sizi aile yuva ve ev ile ilgili konularda etkileyecek. Bu dönemde dışarı çıkmak istemeyebilir, sosyalleşmeyi, ev ortamınızda gerçekleştirebilirsiniz. Daha fazla misafir gelebilir ve misafirliğe gidebilirsiniz evle ilgili yapacağınız değişiklikler için de destek verirken geleceğe dair bir ev yatırımı yapabilir, kendinizi güvence altına alma isteğiniz oluşabilir. Diğer yandan değişken ruh hali tavrın sizi zorlayabilir. Baskın su elementinin fazlalığı, sizin ateş elementinden oluşan  doğanızı iyi gelmeyebilir. Gerçekleşecek tutulma ise  seyahatler, yolculuklar, projeler adına olumlu etkileyecek yakın çevreniz ile güzel bir girişimde bulunabilir, bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar: Oğlaklar, gökyüzünde hakim olacak Balık burcu temaları Venüs, Merkür ve Güneş  sizi seyahatler yolculuklar ve iletişim yetenekleriniz açısından olumlu etkileyecek. Duygusal düşünebildiğiniz süre zarfı içinde çok başarılı işler ve girişimlerde bulunabilirsiniz. Özellikle yakın çevreniz, kardeşleriniz ile olan iletişiminiz öne çıkarken, sorumluluk almak, insanlara hayatlarını programlamaları konusunda ders vermek zorunda kalabilirsiniz. Çalışkanlığınız bu dönemde güzel sonuçlar ve projeler getirecek. Gerçekleşecek tutulma ise sizin para alanızı tetiklediği için maddi konularda kazanç sağlayabilir, negatif olan bütün durumları pozitife çevire bilirsiniz. Oldukça başarılı bir döneme girdiniz. Ayrıca  maddi açıdan yatırımda bulunmak, evinizdeki ve iş yerinizdeki elektronik eşyaları yenilemek için oldukça güzel bir periyot.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar: Kovalar, burcunuzda gerçekleşecek tutulma hayatınızda sürüncemede olan her konuyu bitirmek, yeni başlangıçlar yapmak, zihninizde düşündüklerinizi hayata yansıtmak, tamamen proje insanı olmak adına destekleyecek ve kendinizi hemen hemen hayatın her alanına yaratıcılığınızla, zekanızla; farklılığınız ve farkındalığınızla rahatlıkla yansıtabileceksiniz. Her ne kadar gökyüzünde sizin döneminiz bitse de balık burcu temaları öne çıksa da bu etkileri finansal açıdan değerlendirip, girişimlerde bulunabilirsiniz. Balık burcu temaları ise  sizi maddi konularda fırsatlar açısından desteklerken. Al-sat tarzı işlerde fırsatlar sizinle olacak. İç sesinizi muhakkak dinleyin ve sonuç alın. Aşk ve ilişkilerde maddiyata dikkat edin,  para öne çıkabilir ama  zekanız ile  olayların üstesinden gelebilirsiniz.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar: Balıklar, gökyüzünde sizin döneminiz başladı, artık  harekete geçme zamanı. Harekete geçmeniz çok önemli yapınıza uygun enerjileri değerlendirmelisiniz. Burcunuzun gölge yönünü çalıştırırsanız, keyfinize göre yaşayabilirsiniz. Fakat sizi çok destekleyen etkileri boşa harcama riskiniz var. Özellikle aşk, ilişkiler, iletişim adına kendinizi rahat ifade edebilecek iken, hayatın hemen hemen her alanında kendinizi çıkarım sağlayabileceksiniz. Bir motivasyon kaynağı bularak istikrarlı bir şekilde yol almalısınız. Gerçekleşecek tutulma ise sizi ruhsal anlamda zorlayacak her ne kadar her şey yolunda gibi gözükse de bardağın boş tarafından bakabilirsiniz. İş ortamınızdaki insanların sözlerinden, konuşmalarından etkilenebilirsiniz ama her şey sizin lehinize çalışıyor, bunu unutmadan yol almalısınız.

ASTROLOG SEMA SİDAR

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

Etiketler: 
Sema Sidar

Facebook Google plus Instagram Twitter